WEERBERICHT. PREDIKBEURTEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN1 Schip verm. aankomst Laatste bericht Rosario 18 Dec. Altona Ned. Indië 15 Jan. Midd. Zee 11 Dec. 15 Dec. Ajax (Ned.) Gdynia Agnita Bay Town 20 Dec. Bennekom Chili Barneveld Chili Zuid Afrika Hamburg 8 Dec. Chili Hamburg Newcastle 8 Dec. Ceres (Ned.) Bourgas 11 Dec. West Indië 8 Dec. Hamburg 8 Dec. West Indië 29 Dec. Batavia 7 Jan. Enggano Batavia 27 Dec. Eurymedon Batavia Grootekerk Japan Gaasterkerk J apan 8 Jan. Ned. Indië Hamburg 8 Dec. Beunos Aires 9 Dec. V. Constitution 16 Dec. Halle Ned. Indië 18 Jan. Hebe (Ned.) I&idd. Zee 7 Dec. Irene (Ned.) Gdynia 8 Dec. Batavia Leningrad heden Laurent Meens Tuapse 13 Dec. Batavia 22 Dec. Melampus Hamburg 12 Dec. M. v. St. Aldegonde Batavia Buenos Aires Maaskerk W. Afrika St. Caballo (v. IJm.) Z. Afrika Ned. Indië 23 Dec. Stettin 10 Dec. Alexandrië Oderström Stettin heden Batavia 11 Dec Phrygia Mexico 21 Dec. Pan Norway Aruba 12 Dec. Reggestroom West Afrika 7 Dec. Randfontein Z. Afrika Venetie Ramavaa Leningrad heden Roysfcon Gdynia 8 Dec. Sheila (Ned.) Alexandrië 8 Dec. Saleier Batavia 20 Dec. Saturnus Alexandrië 18 Dec. Sirrah La Plata Soesterberg Walkom Stuwesant, West Indië Salabangka Tjilatjap Leningrad Sembilaw Ned. Indië Sudani Newcastle heden Simon Bolivar West Indië Tawali Ned. Indië Alexandrië Trym Oslo Tarakan Hamburg Uckermark Ned. Indië 15 Dee Ulvsses Alexandrië 18 Dec. Udondo Barcelona heden Ussuri Leningrad heden Vesta (Ned.) Venetië 20 Dec. Venezuela Hamburg 8 Dec. Vulcanus Hamburg Waterland Buenos Aires 28 Dec. Zaanland Buenos Aires in lading. 26 Nov. van Bahia. 3 Dec. van F. Noronha. 2 Dec. van Padang. 4 Dec. van Gibraltar. 1 Dec. te Valencia. in lading, in lading. 23 Nov. vertrokken. 3 Dec. van Curasao. 30 Nov. van Arica. 5 Dec. van Teneriffe. 7 Dec. van Antwerpen. 30 Nov. van Callao. in lading. 7 Dec. vertrokken. 5 Dec. van Gibraltar. 6 Dec. te Plymouth. 7 Dec. vertrokken. 7 Dec. van Pto Barrios. 1 Dec. vertrokken. 29 Nov. van Colombo. 2 Dec. van Colombo. 3 Dec. van Perim. 6 Dec. te Shanghai. 4 Dec. van Singapore. 7 Dec. vertrokken. 26 Nov. van Sint Vincent. 16 Nov. van Beur.os Aires, 1 Dec. van Tjilitjap. 3 Dec. van Finisterre. 5 Dec. van Kopenhagen. 7 Dec. van Pt. Said. 30 Nov. vertrokken. 29 Nov. van Stamboul. 4 Dec. vail Perim. 7 Dec. vertrokken. in lading. 3 Dec. te Bajada Grande. 3 Dec. van Takoradi. in lading. 6 Dec. te Rotterdam. 3 Dec. van Port Sudan, in lading. 2 Dec. te Stamboul. 2 Dec. vertrokken. 5 Dec. van Gibraltar 4 Dec. van Pto. Caballo. 24 Nov. vertrokken. 5 Dec. te Rotterdam. 5 Dec. te Mombassa. 5 Dec. van Triest. 30 Nov. vertrokken. 5 Dec. van Elseneur. 4 Dec. van Finisterre. 5 Dec. van Pt. Said. 27 Nov. van Cavalla. in lading. 6 Dec. van Lovisa. 2 Dec. v. Parimaribo. in lading. in lading. 4 Dec. van Macassar. 5 Dec. vertrokken. 7 Dec. te Barbados. 4 Dec. van Batavia. 5 Dec. van Piraeus. 5 Dec. vertrokken. in lading. 3 Dec. te Barcelona. 2 Dec. te Izmir. 27 Nov. van Ceuta. 29 Nov. vertrokken. 5 Dec. van Cephalonia. 7 Dec. vertrokken, in lading. 5 Dec. van Santos, in lading. VISSCHER1J EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Visschershaven Papierfabriek Noorsch Nederl. m.s. s.s. Sande Zeester Porsgrunn Rotterdam natuurijs ledig IJMUIDEN. ST. NICOLAASFEEST SCHOOL J. Vrijdag bracht St. Nicolaas zijn jaarlijksch bezoek aan School J. te IJmuiden. Dat de jong ste jeugd dezer school bij den Sint goed staat aangeschreven bleek ook ditmaal: hij reser veerde van zijn kostbaren tijd niet minder dan een vol uur voor de kleintjes uit de eerste en tweede klasse. Een aardige attentie was het van onzen burgemeester, dat hij, vergezeld van zijn echtgenoote en den chef van de af- deeling Onderwijs, den heer W. Chr. Suwe- rink, aan dit bezoek van St. Nicolaas een „of ficiéél tintje" gaf, door een gedeelte van het feest bij te wonen. Toen Sint het gymnastiek-lokaal verlaten had, bleek, dat hij een keur van cadeautjes en lekkernijen had achtergelaten, zoodat de meisjes en jongens zeer tevreden huiswaarts keerden. Des middags was het feest voor de leerlin gen der hoogere klasse. Dit jaarlijksch feest mag ook nu weer als uitstekend geslaagd wor den aangemerkt. We weten niet, waarover we meeT verbaasd moeten zijn: over het goede spel en den aar- digen zang der kinderen, of over het feit, dat alles in zoo n korten tijd onder leiding van ae leerkrachten wordt aangeleerd. Want wat dit laatste betreft: Een kleine maand geleden werd pas een aanvang met de repetities ge maakt en nu reeds kwam men met de kindier- operette „De Heksenmantel" voor het voet licht. Een woord van lof aan Mevr. Van Rooyen Romijn en haar beide medewerksters, de da mes Scholts en Hamburger, welke laatste de piano-begeleiding voor haar rekening nam, is dan ook zeker op z'n plaats. Wanneer de meis jes en jongens zoo hun best zullen doen bij het leeren, als bij hun zang en spel, dan kan er wat goeds van hen groeien. Verder werd nog een aardig tooneelstukje, „De booze heks en het nieuwsgierige elfje" opgevoerd. Maandag wordt hetzelfde programma voor de ouders opgevoerd. CREMATIE MAARTEN DE VRIES. Onder zeer veel belangstelling heeft gister middag in het crematorium op Westerveld de crematie plaats gehad van het stoffelijk over schot van den heer Maarten de Vries, oud directeur der Maatschappij tot Beheer van Stoomtrawlers en andere visschersvaartuigen, oud-voorzitter der Reedersvereeniging alhier, overleden te Bloemendaal. Namens de Reedersvereeniging waren aan wezig de heeren Joh. Polderman, voorzitter, G. Carst, J. Fraber Smid en F. P. Vermeulen, secretaris. Verder waren aanwezig de heeren C. Oud, directeur van het Staatsvisschers- havenbedrijf, R. de Boer te Heemstede, oud directeur der Mij. IJsland alhier, oud-wethou- der van Velsen; K. H. Tusenius, directeur der N.V. Vereenigde Ijsfabrieken; J. M. Barneveld, oud-bestuurslid der Reedersvereeniging; W. A. Dolleman, notaris alhier; P. J. Bakker, vice- consul van Duitschland alhier; H. Aruker, Apeldoorn, oud-magazijnmeester bij de Mij. tot Beheer en oud-directeur der reederij Amker en v. d- Plas; P. Blankevoort, Bloemen daal; Mr. L. J. van Toulon v. d. Koog en J. L. Tadema, Haarlem, J. Schol en P. Zwaan, oud schippers van stoomtrawlers, J. v. d. Lijn, Santpoort e.a. De heer Joh. Polderman zeide als tolk van de Reedersvereeniging een woord van afscheid tot den oud-voorzitter te willen spreken. De heer Maarten le Vries, zeide spr.. was een man van rustig en kalm overleg, doch ook met een wil, eigen aan mannen, die ondanks vele moeilijkheden, op het zich gestelde doel af gaan en dit ook meestal bereiken. Door zijn rustig optreden wist hij ook in de Reedersver eeniging een goede sfeer te brengen. Met be leid wist hij zijn eigen zaken en die der ver- eeniging te leiden. In de moeilijke oorlogs jaren werd op zijn gezond oordeel vaak een beroep gedaan. Spr. dankte den overleden voor het vele en nuttige werk, door hem als voorzitter der Reedersvereeniging gedaan en zeide, dat zijn naam in de vereeniging met eere zou blijven vermeld. De heer P. Jongbloed sprak als secretaris der Vrijmetselaarsloge „Vicit vim virtus" te Haarlem en zeide het een droeve taak te ach ten den laatsten groet te brengen aan den overledene, die zoo lange jaren lid der orde was. Spr. richtte woorden van troost tot de familie en legde drie witte rozen op de baar als symbolen van wijsheid, kracht en schoonheid. Nadat de kist onder het spelen van Han del's Largo was gedaald, heeft de heer Faure namens de familie dank gezegd voor de be langstelling. SCHEEPVAART NOORDZEESLUIZEN. In de maand November werden door de Noordzeesluizen geschut: uit zee 1184 schepen met een inhoud van 1.820.966 M3., waaronder 275 stoom- en motorschepen met een inhoud van 1.732.422 M3. en 300 visschersvaartuigen met een inhoud van 10.275 M3. Naar zee werden geschut 1115 schepen met een inhoud van 1.755.209 M3., waaronder 271 stoom- en motorschepen met een inhoud van 1.669.652 M3. en 208 visschersvaartuigen met een inhoud van 7750 M3. IJMUIDER OPERETTE VEREENIGING. De IJmuider Operette Vereeniging heeft als nieuw werk in studie genomen de Hongaarsche operette in drie bedrijven „Gravin Maritza" van Emmerich Kalman. BURGEMEESTER EN MEVR. KWINT OP HET SINTERKLAASFEEST. Vrijdagmorgen werd op de openbare scho len H en J het Sinterklaasfeest gevierd. Het feest werd bijgewoond door burgemeester en mevr. Kwint, vergezeld van den heer W. Chr, Suwerink, hoofd van de afdeeling onderwijs ter gemeente-secretarie. ROOD ZWART—V.V.B. I 6—4. Als V. V. B. heeft afgetrapt ontwikkelt zich een snel spel. Reeds in de eerste minuut scoort Jaspers voor Rood Zwart. Geen minuut later vergroot Zwanenburg den voorsprong (2—0). Rood Zwart neemt .het nu wat te ge makkelijk op, waardoor V.V.B. driemaal weet te scoren (2—3). Dan gooit Rood Zwart er een schepje op; de Bock maakt 33 en Zwanenburg bezorgt Rood Zwart de leiding (43). Van 't Hooff en de Bock vergrooten den voorsprong tot 63. Doordat een der Rood Zwarten in eigen doel trapte werd het ten slotte nog 6—4 voor Rood Zwart AANGEKOMEN 5 December Gerda Vish ss. Pernau Sande m.s. Porsgrunn Mars s.s. Hamburg 6 December Bassethound s.s. Kopenhagen Zeester ss. Rotterdam Agility s.s. Falmouth Alt s.s. Goole Jamaica Merchant s.s. Avonmourth Grietje m.s. Plymouth VERTROKKEN. 5 December Clytoneus m.s. Hamburg Thésée s.s. Immingham Kiruna s.s. Rotterdam Tarakan m.s. Hamburg Vulcanus s.s. Hamburg Ousel s.s. Liverpool 6 December Kjörrefjord s.s. Great-Yarmouth Mary m.s. Duinkerken Oranje Nassau s.s. West-Indië Sheksna s.s. Leningrad Ransel m.s. Exmouth. WATERPOLO. A.Z.C.—V.Z.V. V.Z.V. komt Zondag a.s. te Amsterdam met de volgende opstelling uit: T. v. d. Broek, G. L. Vriend, P. Visman, H. Kluijver, J. de Maijer, C. Visman, G. Janus. BEVERWIJK UITSLAG FOTOWEDSTRIJDEN. De wisseiplaquet van de Beverwij ksche Amateur Fotografenvereeniging is dit jaar ten deel gevallen aan den heer W. G. Groe- nink. In de klasse A van den onderlingen wed strijd was de uitslag W. G. Groenink en W. W. Muys van de Moer, beiden eersten prijs: J. P. van Amslel en S. Damave beiden een tweeden prijs. B-klasse: 1 E. H. Gonnerman, 2 J. Bulsink. De eerste tulpen. De bloemenkweeker A. Heijne alhier heeft gisteren aan de veiling „Centrum" de eerste bloeiende tulpen aangevoerd van de soort Scarlet Due". DE VIERDE BEKERRONDE. De Kennemers hebben voor de vierde ron de van den K.N.V.B.-beker geloot tegen de Amsterdamsche tweede-klasser Zeeburgia. Deze wedstrijd zal op den Tweeden Kerst dag in het Gemeentelijk Sportpark worden D.E.M. ORGANISEERT VELDLOOPEN. De R.-K. Sportvereeniging ..D.E.M." zal op den Tweeden Kerstdag de traditioneele veld- loopen houden op het sportterrein „Adri- chem" Het programma vermeldt een loop over 5 K.M. voor D.H.A.K.-cracks en een veld loop over 2y2 K.M. voor D.HA..K.-nieuwelin- gen. Tenslotte wordt nog een propaganda- wedloop gehouden voor voetballers en sport beoefenaars, niet-athleten. Voor deze wedstrijden zijn nu eens niet de ebruikelijke medailles beschikbaar gesteld. De beste prestaties zullen namelijk met Kerstwild worden beloond. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. ZATERDAG 7 DECEMBER. Bioscoop de Pont: „Wolga in Vlammen" en .Stimme der Liebe", 8 uur. ZONDAG 8 DECEMBER. Bioscoop de Pont: „Wolga in Vlammen" en Stimme der Liebe", 8 uur. Matinée: 2.30 uur, „Stimme der Liebe", 5 uur: „Wolga in Vlammen". AGENDA TE HAARLEM. ZATERDAG 7 DECEMBER. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Jonk- vfouwe de la Seiglière" door de Tooneelgroep ,Het Masker", 8.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling S.O.S. 104 uur. Luxor Sound Theater: „De uitgeworpene". 2.30 uur en verder doorloopende voorstelling van zeven uur tot half twaalf. Frans Hals Theater: „Suikerfreule" voor de derde week geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: Shirley Temple in „Hartedief". Op het tooneel: Anny Myra, Musical Wonder Star. 2.30 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Episode" geprolon geerd. Op het tooneel: 3 Old Maids, Harmony Song. 2.30, 7 en 9.15 uui\ Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen vari 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Stadsschouwburg. Kinderfeest Haarlem's Dagblad, 2 uur. ZONDAG 8 DECEMBER. Stadsschouwburg. Centrial Tooneel: „De Figurant", 8.15 uur. Rembrandt Theater: Popul. wetensch. voorstelling. 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Stormen over Mexico" 11.30 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling S.O.S. 10—3.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. MAANDAG 9 DECEMBER. Bioscoopvoorstellingen. LIEFDE, DOOD EN DUIVEL. Kathe van Nagy, Albin Skoda en Brigitte Horney vertolken de voornaamste rollen in de boeiende film .Liefde, dood en duivel", die in het Luxor-Theater wordt vertoond. Kiwe, matroos op de oude schoener „Tropic Bird" krijgt een flesch in handen, die alle wenschen vervult. Alleen moet elke bezitter er voor zorgen, dat hij ze zoo spoe dig mogelijk kwijt raakt, maar en dat is nu juist het satanische van deze flesch hij moet haar goedkooper van de hand doen, dan waarvoor hij ze heeft gekocht. En ieder een wordt ongelukkig met het kostbare be zit. dat hij zich gewenscht heeft. Kiwe. de matroos, die het schoonste slot op een eilan den-paradijs en het mooiste meisje van de Zuidzee kan noemen, Is ongelukkiger dan wie ook. Het is hem onmogelijk zich van de duivelsche flesch te ontdoen, omdat er geen kleinere munt bestaat, dan waarvoor hij ze gekocht heeft. Na veel moeite slagen zij er in iemand te bewegen, die de flesch koopt. Kiwe en zijn schoone Cubaansche zijn ge red en kunnen een gelukkig leven beginnen. „DANSGIRLS VAN PANAMA". In het Kennemer-Theater wordt als twee de hoofdnummer vertoond de pikante rol prent .De dansgirls van Panama", waarin een troep chorusgirls op een tournee in de troepen sensationeele avonturen beleeft Deze film is vol bonte afwisseling en scherpe tegenstellingen. Het vroolijke leven aan boord van een grooteaceaanstoomer en het nachtleven in het luxueuse cabaret van Pa nama staan tegenover de lugubere zeemans kroegen. waar halfbloeden met een x-tal moorden op hun geweten verkeer en. Mooie cabaretscènes en vlotte meeslepende songs vormen sterke passages. Na tien jaren verschijnt voor het eerst weer op het witte doek de gevierde actrice Juanita Hansen, Zij trok zich destijds uit de filmwereld terug, toen zij bij een ernstig on geluk zware brandwonden opliep. SANTPOORT. Oplegger rijdt bakfiets aan. Ernstig ongeluk onder Santpoort. Donderdagavond omstreeks vijf uur heeft er een aanrijding plaats gehad op den Rijks weg ter hoogte van villa „Roos en Beek". Een bakfiets, bestuurd door den veertienjarigen J. v. V., wonende te IJmuiden-Oost bewoog zich in de richting Velsen, terwijl zich in den bak de vijftienjarige P. bevond. Een z.g.. op legger, die in dezelfde richting reed, haalde de bakfiets in, doch de bestuurder heeft blijk baar te laat de bakfiets opgemerkt, terwijl ter zelfder tijd een tegenligger, een luxe auto, in de richting Haarlem passeerde. Tengevolge van de aanrijding tusschen oplegger en bak fiets werd de bakfiets geheel vernield, terwijl de bestuurder een hersenschudding bekwam en ernstig over inwendige pijnen klaagde. P. werd uit den bak geslingerd, doch bleef on gedeerd. Van V. werd na geneeskundige hulp naar de ouderlijke woning overgebracht. De oplegger en bakfiets zijn door de politie in beslaggenomen. EEN ONGUNSTIG GELEGEN VOETBAL TERREIN? Naar wij vernemen, zijn handteekeningen verzameld voor een adres, waarin te kennen wordt gegeven, dat het terrein van de R. K. Sportvereeniging „Santpoort" uitermate on gunstig gelegen is. Met dit adres heeft men zich gewend tot „Santpoorts Bloei", in de hoop, dat deze vereeniging verdere stappen zal doen. Ter verduidelijking van een en ander zij ver meld, dat bedoeld sportterrein gelegen is in de onmiddellijke nabijheid van de begraaf plaats „De Biezen". Het terrein wordt des Zondags bespeeld dqor de hierboven genoem de sportvereeniging en op werkdagen door leer lingen van het Missie-huis. A. N. P. wordt lid van den internationalen bond. Het Algemeen Nederlandsch Persbufeau A.N.P., het nationale nieuwsbureau, gesticht door de vereeniging van Uitgevers van Dag bladen „De Nederlandsche Dagbladpers", zal met ingang van 1 Januari 1936 als lid toe treden tot den Bond van Internationale Pers- bureaux, waartoe o.m. behooren: Reuter, Havas, Deutsches Nachrichtenbüro, Stefani, Belga en Associated Press of America. Het Nederlandsche Telefgraaf Agentschap te Amsterdam, dat als vertegenwoordiger van het Engelsche Reuter-bureau totdusver als aangesloten bureau voor Nederland is opge treden, wordt in het A.N.P., dat hiertoe een overeenkomst met Reuters Limited te Londen heeft gesloten. De tegenwoordige directeur van het Neder landsche Telegraaf Agentschap, de heer H. Schliek, en de meeste redactieleden van het N.T.A. zullen als zoodanig in het A.N.P. wor den opgenomen. De continuïteit der buitenlandsche bericht geving aan de Nederlandsche bladen is hier door in de toekomst verzekerd, terwijl ook de berichtgeving over Nederland in het algemeen, aan de aangesloten buitenlandsche persbu- reaux op passende wijze zal worden verzorgd. Als gevolg van deze regeling zal het Alge meen Nederlandsch Persbureau, in nauwe sa menwerking met Réuter, in den vervolge zelf standig en onafhankelijk zijn plaats kunnen innemen in de internationale berichtgeving. Stranding bij IJmuiden was de schuld van den schipper. De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake de stranding tijdens mist van den motorlogger „Sakina" KW. 32 op de kust bezuiden IJmuiden. De Raad is van oordeel, dat de kapitein roe keloos heeft gevaren. Het was onder de gege ven omstandigheden zijn eerste plicht, om van het verkenningsmiddel, dat het lood hem bood, gebruik te maken. De kapitein heeft getracht de schuld te schuiven op de wacht, die hem te laat zou hebben geroepen. Deze bewering past den ver antwoordelijken gezagvoerder niet, nu hij, toen hij aan dek was, nog alle gelegenheid had het aan den grond loopen te voorkomen. Voor het niet gebruik maken van het lood bestaat geen enkele verontschuldiging. Het lood had hem dadelijk geleerd, dat hij te dicht bij de kust was. Ais zeeman had hij moeten weten, dat het niet-hooren van hef mistsein van de pier geen deugelijke reden oplevert om van het voor de hand liggende verkenningsmiddel geen gebruik te maken. Een straf van schorsing acht de Raad hier geboden. Mitsdien straft hij den betrokkene door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein- te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 der Schepenwet, voor den tijd van veertien dagen. ZATERDAG 7 DEC. 1935 Verwachting: Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richting, nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, iets zachter over dag. Verdere vooruitzichten: Geleidelijk zachter. GESLAAGDEN VOOR HET EXAMEN RADIOTELEGRAFIST. Bij het in de maanden September, October en November 1935 te 's Gravenhage gehouden examen voor het schrijven van certificaten als radiotelegrafist le en 2e klasse zijn ge slaagd voor het certificaat eerste klasse de heeren P. C. de Bruyn te Sanpoort, P. C. Postma te Haarlem J. F. Stada te Santpoort en J. L. J. van der Werff te Zandvoort. G. A. SWAALF TEL. 23165 ."„lij (tEet4eN SANTPOORT Hagelingerweg 173 A (Adv. lngez. Med.) BURGERLIJKE STAND. VELSEN. Bevallen: G. Kaub—Küthe, d., Kennemer- 123. IJmuiden: G. Hoogers—Pereboom, z., Fro- gerstraat 31b, IJmuiden; M. v. d. Pijl—Noord zij, d., Bloemstraat 83, IJmuiden; T. v. d. Outenaar—Stolk, d., Spilbergenstraat 4, IJmuiden; J. LevasierPost, z., Frogerstraat 17 IJmuiden- B. Veldman—Stigter, d„ Fro gerstraat 6 rd.. IJmuiden; M. v. d .Troon—Bijl, d.. Torrieellistraat 16, IJmuiden. Overleden: A. P. van der Vlugt. 1 maand, dochter van F. A. v. d. Vlugt, Wüstelaan 3. Santpoort; Ondertrouwd: G. Duiveman en J. C. Veld- meijer, "Willemsbeekweg 112, IJmuiden; J. V. E Hoorns en M. v. d. Sluijs, Walravenstraat 15, Velsen N.; H. J. van Daalen en A. M. Bijl. Da Costaiaan 46, Velsen; A. Petersen en G. Buijs, Bik en Arnoldkade 37, IJmuiden, Le Mairestraat 11, IJmuiden J. Bergsma en E. J. A. v. d. Plas, Velserduinweg 152, IJmuiden, De Genestetlaan 7, Velsen; P. C. Tol en A. Bruin, W. Barendszstraat 13, IJmuiden; A. F. van Santen en F. Meijboom, Litslaan 27, Santpoort. Getrouwd C. A. von Hertzberg en L. de Graaft..Wijk aan Zee en Duin; D. de Koning en G. de Graaf, P. J. Troelstraweg 35 IJmui den. SANTPOORT NED. HERVORMDE KERK. V.m. 10 WITS Geen dienst. NED. HERVORMDE EVANGELISATIE. Vm 10 uur: de heer H. Heeresma, A'dam, Nam. 5 uur: Ds. A. A. Wildschut, IJmuiden. Donderdag's nam. 8 uur: Bijbellezing. GEREF. KERK, Burgem. Enschedélaan hoeï Frans Netscherlaan. V.m. 9.45 uur: Dr. W. G. Harrenstein. Nam. 5.30 uur: Dezelfde. GEREF. KERK. IN HERSTELD VERBAND* Gebouw Bethel. V.m. 10 uur: de heer K. v. d. Berg. IJMUIDEN LEGER DES HEUS. Van. 10 en nam. 7.30 uur: Samenkomsten. GEREF. KERK, Wilhelminakade. V.m. 10 uur Ds. R. J. v. d. Meulen. Nam. 5 uur: Ds. S. E. Wesbonk. HULPKERK. Marnixschool. V.m. 10 uur: Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. NED. HERV. EVANGELISATIE, Pr. Hendrik straat 117. V.m. 10 uur en nam. 5 uur: Leesdienst. Vrijdagav. 8 uur: Ds. Kruit, Diemen. CHR. GE-REFORM. KERK. V.m. 10 UUT!" Ds. C. S. v. d. Ven, den Haag. Nam. 5 uur: Dezelfde. Woensdagav. 8 uur: Ds. L. H. v. d. Meiden, den Haag. OUD KATH. KERK. V.m. 10 en nam. 7 uuk Pastoor L. Rinkel. DOOPSGEZ. GEM. en AFD. NED. PROTES TANTENBOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30 uur: Ds. Milatz. IJMUIDEN-OOST VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Vereenigingsgebouw Groenweg. Nam. 7 uur: Ds. D. van Peursen. Uitgeest. GEREF. KERK, Velserduinweg. V.m. 10 uur: Ds. van Teylingen. Nam. 5 uur: Dezelfde. VERGADERING VAN GELOOVIGEN. Ekster laan 35. Geen opgave ontvangen. HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10. V.m 10.15 uur: Godsdienstoefening. Nam. Geen dienst. BAPTISTEN-GEMEENTE, Willebrordstraat 10. Vrijdag nam. 8 uur: Ds. A. Barendregt. van Haarlem. BEVERWIJK HER- VEREENIGING VAN VRIJZINNIG VORMDEN. Noorderparklaan. V.m. 10 uur: Ds. P. Cannegieter, Krom menie. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Meerstraat. V.m. 10 uur: Mej. M. Stol van Haarlem. 11.30 uur: Zondagsschool. EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE. Koning straat. V.m. 10.30 uur: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10 uur: Ds. F. Kramer. Nam. 5 uur: Dezelfde. EVANGELISATIE ningstraat 99. Geen dienst. ■'ANGELISATIE V.m. 10 en nam. „EBEN HAEZER", Ko- „EMMANTJEL". Zeestr 26. uur: Herdenkingssamen komsten. Verschillende sprekers. HEEMSKERK NED. HERVORMDE KERK. V.m., 10 uur: Ds. IJzerman

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6