Laval nogmaals in de meerderheid. Verkoudheid Dam po HOE THIJS IJS HET ZEEPALEIS VEROVERDE ZATERDAG 7 DECEMBER 1935 BUITENLAND Regeering wenscht ontbinding der sem i-militaire o rganisa ties. De Fransche kamer heeft Vrijdag avond haar vertrouwen in de regeering uitgesproken met 351 tegen 219 Laval. Bij het begin van de namiddagzitting der Fransche kamer heeft minister-president La- val den tekst van drie door de regeering inge diende wetsontwerpen voorgelezen. Het eerste ontwerp voorziet in de ontbin ding van alle organisaties, die het karakter van ^tfïjdbonden of van particuliere militie hebbén. Verder bevat het een uniform- en in signeverbod. Het tweede ontwerp regelt het dragen en in bezit hebben van wapens, terwijl het derde een aanvulling van de perswet van 1880 bevat in dien zin, dat aanzetting tot doodslag in de pers in het vervolg met strenge straffen be dreigd zal zijn. Laval verzocht, deze drie ontwerpen drin gend te behandelen. Hij verzocht de commis sie voor burgerlijk recht, nog in den loop van den middag een gunstig rapport uit te brengen, zoodat de ontwerpen nog des avonds zouden kunnen worden behandeld in de kamer. De kamerzitting werd daarop verdaagd om de commissie gelegenheid te geven, haar rap port uit te werken. De meerderheid van de kamer had luide haar instemming met de re- geeringsvoorstellen betuigd. Slechts de uiter ste linkerzijde bleek het er niet mede eens te zijn. Voor de kamer uiteenging, las de president drie moties voor, waarover gestemd zal worden na be besprekingen over de ontwerpen der re geering. In een motie van de „delegation des gauches" wordt de houding der regeering af gekeurd. Een motie, geteekend door Chappede- laine en eenige andere centrum-afgevaardig den, luidt alsvolgt: „De kamer neemt kennis van de verklaring der regeering en van de door haar ingediende wetsontwerpen en ver trouwt, dat de regeering de orde en den repu- blikeinschen staatsvorm zal weten te hand haven." De derde motie was ingediend door den bóeren-afgevaardigde Archer. De kamer kwam te half zes in den avond op nieuw bijeen. De president deelde mede, dat de beide radi caal-socialisten Elbel en Potut een zooge^ naamde „eenvoudige" motie hadden inge diend, waarin alleen gezegd wordt, dat tot de orde van den dag wordt overgegaan. Laval verklaarde, dat hij deze motie aan vaardde en haar de beteekenis van een motie van vertrouwen toekende. Hij zou derhalve voor de stemming hierover de kwestie van vertrouwen stellen. Daarna motiveerden de vertegenwoordigers der verschillende groepen hun stem. Chappedelaine zeide namens de radicale linkschen, dat deze middengroep zich achter de regeering plaatste. De socialistische leider Leon Blum en de communist Thorez verklaarden opnieuw, dat zij bereid waren de beschermingsformaties van hun partijen te ontbinden op voorwaarde, dat ook de op militaire leest geschoeide bonden ontbonden zouden worden. Beide sprekers verklaarden echter, dat zij geen vertrouwen in de regeering konden hebben. De radicaal-socialisten bleken weer in drie groepen verdeeld te zijn. De vertegenwoordiger van de eerste groep, Piot, zeide, dat hij voor de regeering wilde stemmen, aangezien er op het oogemblik geen mogelijkheid bestaat, een linksche regeering te vormen. Guernit moti veerde, waarom hij zich van stemming zou onthouden, aangezien hij eerst de daden der regeering wilde afwachten, terwijl Rucart zich evenals de neo-socialist Déat tegen de regee ring uitsprak. Minister-president Laval wees in een korte verklaring er op, dat na de pijnlijke discus sies van de laatste dagen de leiders der ka merfracties Vrijdagochtend op indrukwekken de wijze tot overeenstemming waren gekomen, door de voorgestelde wetsontwerpen beves tigd. De ontspanning van den morgen heeft aldus Laval een buitengewoon gunstigen in vloed op de beurs gehad. Verschillende stuk ken zijn met eenige punten gestegen. De meerderheid, die de regeering bij de laatste twee stemmingen heeft verkregen, heeft haar prestige versterkt en een einde gemaakt aan het goudverlies. Hopelijk zullen de ontwerpen spoedig in behandeling komen. Voor de Zater dag te behandelen kwesties betreffende de buitenlandsche politiek zeide Laval echter een nieuw vertrouwensvotum noodig te hebben. Te kwart voor zeven ging de kamer tot stemming over met het reeds gemelde resul taat. overige Verre Oosten, welke sedert de totstandkoming van het verdrag van Washington zijn gesloten, niet meer in overeenstemming acht met den huidigen staat van zaken. De woordvoerder wees er opnieuw nadruk kelijk op, dat de Noord-Chineesche gebeurte nissen een zuiver binnenlandsche aangelegen heid van China vormen en dat van Japansche inmenging geen sprake is. Hij sprak de be- ichten tegen, dat Japansche troepenbewegin gen in Noord-China plaats vinden en betoogde, dat aangezien dit niet het geval is, ook de basis ontbreekt voor een beroep op het negen- mogendheden-verdrag. Ten slotte zeide hij nog, dat Japan krach tens de met China gesloten verdragen ver plicht is te zorgen voor de handhaving der orde in de gedemilitariseerde zone. Het te Tokio verschijnende bald „Nitsji- Nitsji" schrijft, dat het negen-mogendheden- verdrag, waarbij acht mogendheden de on- .fhankelijkheid van China garandeeren, de basis aantast der Chineesche souvereiniteit, zooals die door Soen Jat-sen, den stichter van de Kwomintang, werd verkondigd. Al heeft Japan aldus het blad bij de onderteekening van het negen-mogendheden- verdrag geen bezwaren doen gelden, uit den veranderden toestand in het Verre Oosten blijkt toch automatisch de onhoudbaarheid van een overeenkomst, die neerkomt op inter nationaal toezicht op China en die inmenging toelaat in de Chineesche binnenlandsche poli tiek. Cliiïia. Japaim. Tokio acht het negen-mogend- hedenverdrag verouderd. De woordvoerder van het Japansche minis terie van Buitenlandsche Zaken heeft gisteren het standpunt van Tokio uiteengezet, naar aanleiding van de verklaringen der Britsche en Amerikaansche ministers van Buitenland sche Zaken, die ook door Japan als een. zij het voorzichtige waarschuwing worden beschouwd. De verklaring van den officieelen zegsman aldus Reuter behelst, dat Japan het negen-mogendheden- verdrag en alle overige overeenkom sten in zake Noord-China, en Vijftig Japansche vliegtuigen binnenkort naar Tientsin. Binnenkort zullen, naar Reuter verneemt, meer dan 50 Japansche vliegtuigen naar Tientsin worden ge zonden. Dit nieuws heeft bij de regeering van Nanking groote onge rustheid gewekt. De Chineesche majoor-vlieger Wang Ping Han, die te Singapore terugkeerde van een reis naar Europa, waar hij verscheidene luchtvaartcentra heeft bezocht, verklaarde volgens Reuter: „China bezit een luchtmacht die samengesteld is uit moderne Britsche, Amerikaansche en Italiaansche toestellen welke gereed staan om onmiddellijk op te treden. De sterkte is niet nauwkeurig be kend. Men schat haar op een duizend toe stellen". Bombardement op Dessie. Luchtaanval eischt pl.m. 40 dooden en 200 a 300 gewonden. De Negus aan groot gevaar ontsnapt. (Van een specialen Reuter- en A.N.P.-correspondent) gebleven en dat het zendstation niet vernield is, is de stad, die in normale omstandig heden ongeveer 20.000 inwoners telt, hel ver licht door de vlammen, die uit verschillende stadsdeeien opstijgen. Vooral tijdens het. bombardement, toen vele huizen vlam vatten en het geluid der ontploffingen zich mengde met het fluiten der projectielen en het angstgehuil der bevolking, was het alsof de hel was losgebroken. Tusschen alles door hoorde men het schieten der Abessynische luchtafweerkanonnen, terwijl op vele plaatsen ook mitrailleurafdeelïngen de aanvallende vliegtuigen onder schot trachtten te krijgen, wat blijkbaar echter niet gelukt is. Ook het Amerikaansche hospitaal werd door een brandbom getroffen en raakte in brand Een verpleegster, volgens sommigen een Amerikaansche, volgens anderen een Zweed- sche, werd gewond. De beide volgende bom bardementen hadden een minder moordendee uitwerking dan het eerste, want het grootste deel der bevolking was toen reeds gevlucht naar het open veld buiten de stad. Aan het noordelijke front gelooft men niet, dat de Italianen, die thans meester zijn van het geheele Tembien- gebied, zullen wachten op het Abessynische offensief, dat op verschillen deelen van het front wordt voorbereid, doch dat zij zelf zullen aanvallen. Uit de vele voorpostengevechten blijkt, dat de legers reeds met elkaar in contact zijn en dat operaties op groote schaal elk oogen blik verwacht kunnen worden. Zes Italiaansche vliegtuigen hebben heden brandbommen op Gondar geworpen, waar door 4 vrouwen en 2 kinderen werden ge dood en verscheidene bewoners ernstige brandwonden opliepen. (Copyright Reuter-A.N.P.) Was de bedoeling den negus te dooden? Reuter meldt nog uit Dessie: Men heeft den indruk, dat met het bombar dement van Dessie de oorlog werkelijk begint. Deze indruk wordt nog versterkt, indien men rekening houdt met het nog niet bevestigde gerucht, dat ook het gebied van Djidjiga aan het Ogaden-front werd gebombardeerd. Te Addis Abeba is men van meening, dat de Italianen het gemunt hadden op den Negps, die zooals bekend te Dessie vertoeft. De tegen standers denken, dat indien eerst de Negus is gedood of gewond de binnenlandsche moei lijkheden te groot zullen worden. Gemeld wordt dat de Negus groot gevaar liep, daar hij zich persoonlijk in den tuin van het paleis begaf en zich vervolgens richtte naar het luchtafweer-geschut, waar hij zelf een machinegeweer bediende. Te midden van de bommen, die op 5 m. af stand van hem uit elkaar sprongen en de soldaten wondden, behield de Negus zijn koelbloedigheid. Een der speciale oorlogscorrespondenten van Havas, Goyon, is licht aan het been ge wond en heeft zijn taak van berichtgever moeten staken. Het departement van buitenlandsche zaken te Washington heeft van de Amerikaansche legatie geen enkele officieele mededeeling ontvangen aangaande het bombardement van het Amerikaansche hospitaal in Dessie. De zegsman van de Amerikaansche regeerin, verklaarde, dat men, alvorens de noodig ge oordeelde maatregelen te treffen de diploma tieke rapporten zal afwachten. Abessynië richt zich tot den Volkenbond. De secretaris-generaal van den Volkenbond heeft naar het A. Nf P. meldt een telegram van den keizer van Abessynië ontvangen, dat als volgt luidt: „Sedert het begin der vijandelijkheden is het ons duidelijk geweest, dat het de tactiek der Italiaansche regeering is, ons volk niet door haar eigen troepen te vernietigen, maar door het gebruik maken van mechanische midde len en inheemsche troepen uit de Italiaansche koloniën. Zij kan zich wellicht gerechtigd achten, ons te bombardeeren, wanneer wij onze hoofdstad verlaten om de gevaren van onze soldaten te deelen en om onzen bodem te verdedigen. Maar het bombardeeren van open steden als Dabat en Gondar en'van tal rijke dorpen met een vreedzame boerenbevol king en zonder troepen en verdedigingsmid delen, alsmede het dooden van vrouwen en kinderen en het bombardeeren van lazaretten van het Roode Kruis zijn zonder eenigen twij fel schendingen van het volkenrecht. De be schieting van een hospitaal heeft Vrijdag te Dessie plaats gehad en is geconstateerd door de vier artsen Dassius, Lob, Schuppler en Bel lot en door de correspondenten van Associated Press, Times, Reuter, Chicago Tribune en Daily Express. Wij zelf hebben het dooden van een vrouw en twee kinderen geconstateerd. Het Amerikaansche hospitaal te Dessie, dat met goedkeuring het kenteeken van het Roode Kruis draagt, is ernstig beschadigd. Ofschoon Italië zijn verplichtingen tegen over Abessynië nooit is nagekomen, meenen wij u te moeten verzoeken, den staten, die lid van den Volkenbond zijn, op de hoogte te wil len stellen van deze nieuwe schending der internationale wetten en gebruiken door Italië". TALIE IN AFWACHTING VAN DIPLOMATIEKE VOORSTELLEN Verbod, van Kerstboomen. Be langstelling voor het onderhoud HoareLaval. De territoriale eischen van Italië in Abessynië. (Van een bijzonderen correspondent) ROME, 6 December. De Italiaansche re geering heeft thans den Kerstboom uit de Ita liaansche huizen verbannen. Niet alleen mo gen er gedurende de komende feestdagen geen kerstboomen in Italiaansche gezinnen prij ken, doch de almachtige fascistische partij secretaris heeft tevens een decreet uitgevaar digd, waarbij de plaatselijke autoriteiten de opdracht krijgen ervoor te zorgen, dat in de beboschte districten geen boomen worden ge kapt, en verder te verhinderen, dat Kerst boomen op de markten te koop worden aan geboden.. Hij voegt hier aan toe, dat hij sedert 1931 heeft getracht „deze uit het bui tenland geïmporteerde gewoonte om er, Kerst boomen op na te houden" uit te roeien. Terwijl men in Rome goede nota heeft ge nomen van de hoffelijke uitlatingen aan het adres van Italië in de gisteren door Sir Samuel Hoare gehouden rede, blijft men in regee- ringskringen volhouden, dat elke vooruitgang in de richting van een oplossing van de Abes synische kwestie belemmerd wordt door de sancties en door den dreigenden petroleum boycot. Officieel wordt geen notitie genomen van de Engelsch-Fransche onderhandelingen, doch Italië wacht met spanning af, of de komende bespreking tusschen Hoare en Laval de onderhandelingen op een diplomatiek plan zal brengen, waarbij ook Italië tot deelneming aan de besprekingen zal worden uitgenoodigd. De regeering is bovendien van meening, dat zelfs als de sancties niet bestonden, het vrij wel ondenkbaar is dat een oplossing gevonden zou kunnen worden, die zoowel Rome als Addis Abeba en Genève en Londen zou kunnen bevredigen. Italië is echter bereid, zijn campagne in Abessynië stop te zetten, als aan zijn eischen, die naar het meent in overeenstemming zijn met zijn recht en zijn eer, wordt voldaan. Deze eischen houden o.a. in: erkenning van Italië's recht op kolonale expansie: erkenning van Ita lië's recht op koloniale veilgheid en verdediging, het rekening houden, met den huidigen mili tairen toestand en de economische nooden van Italië; erkenning van het verschil tus schen de Amharische en niet-Amharische be volking van Abessynië. Deze eischen beteekenen practisch een geo grafische verdeeling van Abessynië ten gunste van Italië, waarbij het zoogenaamde Keizer rijk teruggebracht zal worden tot het centrale plateau ten Zuiden van den léden breedte graad, langs de lijn van den 8sten breedte graad, en in het Westen en Oosten grenzend aan de Mste en de 40ste meridiaan. Bij het vaststellen van de grens aan den léden breedtegraad is rekening gehouden met de huidige militaire situatie, en het kolonisee- ren en exploiteeren van het thans door de troepen bezette gebied door Italië wordt daarbij geoorloofd verklaard. Men erkent algemeen, dat er geen sprake kan zijn van het vrijwillig terugtrekken der Italiaansche troepen. Bij de Parijsche be sprekingen houdt men zich bezig met de mogelijkheid van een Zuidgrens van Abessynië langs den 8sten breedtegraad, waarbij men er echter oprekent, dat de Negus er niet in zal toestemmen, de grens van zijn gebied zoo dicht in de buurt van de hoofdstad te laten verleggen. Er is meer kans, dat men de westelijke grens van Abessynië niet tot 't plateau zal be perken, doch de tegenwoordige Westgrens in tact zal houden, die zich op sommige plaat sen tot voorbij de 34ste meridiaan uitstrekt. De Westgrens langs den 8sten breedtegraad is in 't Zuiden nog niet door de deskundigen vastgesteld. Voorbij de 40ste meridiaan begint het las tige probleem in verband met de positie van de meren. Deze meridiaan snijdt in het Noor den Harrar af van het Abessynische plateau. Men kan zich moeilijk voorstellen, dat de Negus er ooit in zal toestemmen, dit gebied op te geven en zelfs indien hij dit zou doen is het nog de vraag, of Frankrijk bereid zal zijn deze invloedssfeer prijs te geven. Dit ge bied rondom Harrar zal de deskundigen voor een dilemma stellen, dat niet onmogelijk zal kunnen leiden tot het afbreken van alle on derhandelingen over een vreedzame verdee ling van Abessynië. Alleen wanneer Abessynië het gebied rondom Harrar afstaat, zal Italië zijn streven om zijn beide Oostafrikaansche kolonies te verbinden, kunnen verwezenlij ken. Door Harrar op te geven zou Abessynië echter tevens alle kansen op een uitweg naar zee opgeven en de Keizer houdt juist hieraan met nadruk vast. Dan doet zich bovendien nog de moeilijkheid voor, waar men dezen uitweg naar zee zou moeten vinden. Gaida tegen de Anglicaansclie geestelijkheid. In het „Giornale dTtalia" vult de hoofdre dacteur Gaida twee kolom met critiek op de verdrijft men door in wrijving en inademina van Wat Mijnhard! maakt is goed (Adv. Ingez. Med.) strijdbare" houding der Anglicaansche bis schoppen en van den Aartsbisschop. In En- geLsche kringen wijst men deze critiek ver ontwaardigd af en zegt men, dat het vreemd aandoet, dat een dergelijke critiek komt uit een land, waar de geheele geestelijkheid het oorlogsstandpunt heeft aanvaard. De geeste lijkheid in Italië wekt de belangstelling van het volk voor den oorlog op en draagt zelfs bij aan het fonds voor de nationale schatkist, bestemd om den oorlog voort te zetten. (Copyright Morning Post-A.N.P.) LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTVERZEN DING 9 T/M. 15 DECEMBER 1935. Ned. Indië, zeepost via Amsterdam per m.s. Joh. v. Olden-barneveld 11 Dec. gewone stuk ken 3.25; mail via Marseille (brieven en brief kaarten) per s.s. Poelau Laut 11 Dec. gew. st. 19.10; vliegdienst Amsterdam—Bandoeng 11, 14 Dec. gew. st. 3.25. Suriname, mail via Amsterdam—Trinidad 13 Dec. gew. st. 3.25; vliegdienst New York- Paramaribo 10 Dec. gew. st. 16.45. Aruba, Bonaire, Curacao, zeepost en mail via Amsterdam 10 Dee. gew. st. 3.25; mail via Rotterdam 10 Dec. gew. st. 16.45; mail en zee post via Amsterdam 13 Dec. gew. st. 3.25; vliegdienst New YorkMaracaïbo 10 Dec. gew. st. 16.45. Vereenigde Staten van Amerika en Mexico, via Rotterdam 10 Dec. gew. st. 16.45; via Cherbourg 12 Dec. gew. st. 19.10; via Southampton 15 Dec. gew. st. 9.25. Canada, via Rotterdam 10 Dec. gew. st. 16.45; via Glasgow 12 Dec. gew. st. 16.45; via Southampton 15 Dec. gew. st. 9.25. Argentinië, Brazilië, Chili, Uruguay, via Genua 12 Dec. gew. st. 13.15; via Lissabon 14 Dec. gew. st. 16.45; via Lissabon 15 Dec. gew. st. 2.15. Fernambuco en Bahia, via Southampton 13 Dec. gew. st. 5.45; via Lissabon 14 Dec. gew. st. 16.45; via Lissabon 15 Dec. gew. st. 2.15; vliegdienst DuitschlandZd. Amerika 11 Dec. gew. st. 9.25; vliegdienst MarseilleZuid Amerika 14 Dec. gew. st. 10. China. Hongkong, Philippijnen, Japan, Mantsjoerije en Jehol, via Siberië 9, 12 Dec. gew. st. 18. China, Hongkong, Philippijnen, vliegdienst als Ned. Indië. Irak (Mesopotamië), via Brindisi 10 Dec. gew. st. 10.40; via Istanbul 12 Dec. gew, st. 3.25; via NapelsAlexandrië 13 Dec. gew. st. 10.40; via Istanbul 16 Dec. gew. st. 2.— Vliegdienst als Britsch Indië. Britsch Indië, via Brindisi 10 Dec. gew. st. 9.25; via Marseille 12 Dec. gew. st. 10.vlieg dienst Amsterdam—Bandoeng 11, 14 Dec. gew. st. 3.25; vliegdienst LondenCalcutta 10 Dec. gew. st. 2.15. Palestina, via Brindisi 10 Dec. gew. st. 9.25; via NapelsAlexandrië 13 Dec. gew. st. 9.25; via BrindisiAlexandrië 14 Dec. gew. st. 9.25. Vliegdienst als Britsch Indië. Ceylon, via Toulon—Napels 13 Dec. gew. st. 9.25. Vliegdienst als Britsch Indië. Penamg en Siam, via Marseille 11 Dec. gew. st. 12.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Singapore, via Marseille 11 Dec. gew. st. 19.10 Vliegdienst als Ned. Indië. Egypte, via Piraeus 8 Dec. gew. st. 22.30; via Brindisi 10 Dec. gew. st. 9.25; via Napels 13 Dec. gew. st. 9.25; via Brindisi 14 Dec. gew. st. 9.25; via Piraeus 15 Dec. gew. st. 22.30; vlieg dienst Amsterdam—Bandoeng 11 en 14 Dec. gew. st. 3.25; vliegdienst LondenCalcutta 10 Dec. gew. st. 2.15; vliegdienst Londen—Caïro Johannesburg 14 Dec. gew. st. 16.45. Oost Afrika, via MarseilleAden 12 Dec. gew. st. 10.—. vliegdienst LondenKaapstad 11 Dec. gew. st. 3.25; vliegdienst Londen— CairoJohannesburg 14 Dec. gew. st. 16.45. Zuid Afrika, via Southampton 12 Dec. gew. st. 16.45. Vliegdienst als Oost Afrika. Australische Statenbond, via Napels 13 Dec. gew. st. 9.25; vliegdienst AmsterdamBan doeng 11, 14 Dec. gew. st. 3.25; vliegdienst LondenSingapore—Port Darwin 14 Dec. gew. st. 2.15. Nieuw Zeeland, via Londen 12 Dec. gew. st. 9.25. Vliegdienst als Australië. Keizer Haile Selassi. ADDIS ABEBA, 6 December (Reuter- A.N.P.) Men schat, dat zeker wei duizend explosieve en brandbommen heden, tijdens het bezoek van den Negus, aan de stad, door Italiaansche vlieg tuigen op Dessie zijn geworpen, waar door ongeveer 40 soldaten en bur gers, waaronder vrouwen en kinderen, werden gedood, terwijl 200 a 300 personen werden gewond. Drie maal na elkaar hebben de Ita liaansche luchteskaders Dessie gebom bardeerd. Dat Haile Selassie ongedeerd is gebleven dankt hij voornamelijk aan den goed-georganiseerde waarschuwingsdienst die de autoriteiten tijdig ervan verwit tigden, dat eenige Italiaansche eskaders op weg naar Dessie waren. Aanvankelijk weigerde de Negus, zich naar een veilige plaats te begeven, doch zijn raad gevers slaagden er tenslotte in, hem ervan te overtuigen, dat zijn leven voor het vaderland te kostbaar was dan dat hij het noodeloos mocht in gevaar brengen, wat op hetzelfde zou neerkomen alsof hij Abessynië zelf in ge vaar zou brengen Hoe goed men had gedaan, hem over te halen het paleis te verlaten bleek reeds kor ten tijd na zijn vertrek, toen eenige treffers van brandbommen een gedeelte ervan in brand staken, waardoor de getroffen vleugel bijna geheel uitbrandde. Tijdens de volgende luchtaanvallen nam de Keizer deel aan het verdedigings- en afweer- werk, waarna hij de gewonden bezocht en trachtte de bevolking, die gevlucht was naai de bomvrijen schuilplaatsen en ook degenen, die in de stad waren achtergebleven gerust te stellen. Volgens de laatste radioberichten uit Dessie waaruit blijkt, dat de radiotelegrafisten ook tijdens het bombardement op hun post zijn ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Ieder kan je hier vertellen, wie er in die geheimzinnige grot woont. Het is de reus Rolleboon, een brave oude man, die zich tot taak gesteld heeft de roovers en boosdoeners onschadelijk te maken. Geen gemakkelijk werkje, zooals je begrijpen zult! Rolleboon is nu al heel oud en daarom kan hij best een helper gebruiken. Thijs wist dat en zoo had hij al met zichzelf overlegd, dat zijn komst den reus Rolle boon wel welkom zou zijn. Nog even blijft hij aan den ingang wachten voordat hij naar binnen gaat. bedaart spoedig mei- l/YUfrdtcuxU's Èoedees Per stuk 8cK Doos 45cKBij Uw drogist, (Adv. Ingez. Med.) INSTITUUT VOOR ARBEIDERS- ONTWIKELING. Op Maandag 9 December belegt de afd. Haarlem va nhet Instituut voor Arbeiders ontwikkeling een lezing met als onderwerp „Karakterhervorming". Inleider is de heer J. Jonges, paedagoog te Amsterdam. De lezing wordt gehouden in het gebouw „De Nijverheid", Jansstraat. UIT DE S. D. A. P. De jaai-vergadering van de federatie der Soc. Dem. Arb. Partij te Haarlem zal gehou den worden op Dinsdag 10 December in het gebouw van den Protestantenbond. De volgende punten zullen aan de orde wor den gesteld: Ingekomen stukken en mededee- lingen; Jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester; Verslag van de Raadsfractie. De rekening van den penningmeester over het jaar 1934—1935 sluit met een nadeelig saldo van f 806.56, welk bedrag zal aangevuld worden uit het reservefonds. NED. WERKLIEDENVERBOND PATRIMONIUM. De algemeene vergadering van het Gewest Noord-Holland van het Ned. Werkliedenver bond „Patrimonum" zal Zaterdag 14 Decem ber in „De Zendingszaak'' te Amsterdam wor den gehouden. Na afdoening van de huishou delijke zaken zal als spreker optreden de heer J. Hollander uit Den Haag, vice-voorzitter van het Verbond, over het onderwerp: „Patrimo nium en de nood van onzen tijd".

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7