HET NIEUWE AVONDBLAD BERICHT IJMUIDEN Het Paard. 21e JAARGANG No. 38 MAANDAC 16 DEC. 1935 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIéN15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf Is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Kennemer pluimvee boekt weer successen. Ditmaal bij Ornitophilia te Utrecht. Een keur van pluimvee van leden van de Kennemer Pluimveevereenigïng was aanwezig op de 38e Internationale Tentoonstelling van Ornitophilia te Utrecht en evenals onlangs uit Heemstede, kwamen de IJmuidensche ka kelaars ook uit Utrecht met lauweren omhan gen (in figuurlijken zin gesproken natuurlijk) naar hun respectieve hokken terug. Hieronder volgende verschillende bekronin gen: H. L. Wisman met 3 inzendingen- Engelsche leghorns: twee eereprijzen, één le één 3e prijs, één zeer eervolle vermelding. J. Th. Verzijlbergh met drie inzendingen Goud Wyandottes; één eereprjjs, een le, twee 3e prijzen. P. C. van Huizen met twee inzendingen Rooöe Islands Red: één 2e, een 4e prijs. A. van Drielen met vier inzendingen Roode Islands Red: drie eereprijzen, twee le, twee 3e prijzen. Voorwaar een prachtig resultaat. O. K. VERBOND VAN VAKVEREENIGINGEN. Het O. K. Verbond van Vakvereenigingen belegt hedenavond een vergadering, waarin als sprekers zullen optreden Pastoor van Cleef van Egmond aan Zee en Pastoor van der Steen uit Delft. Na afloop der redevoeringen is er ge legenheid; tot het stellen van vragen. Concert Euphonie. Medewerking- van het A Capellakoor. Een uitgebreid programma werd door het Symphonieorkest Euphonie onder leiding van Marinus Adam en IJmuidens a Capellakoor, directeur de heer P. Grim, Zondagavond in het Patronaatsgebouw uitgevoerd. En ditmaal, ondanks de ongunstige weers omstandigheden, voor een goed bezette zaal, die meermalen terecht van haar instemming met het gebodene blijk gaf. Voorzitter Brassinga verrichte de gebruike- kelijke openingsformaliteiten en sprak zijn tevredenheid over de groote opkomst uit. Op het uitmuntend geslaagde concert, dat Euphonie in November 11. te Velsen-Noord voor de leden van de personeelsvereeniging Papy rus gaf, hoorden en bespraken we reeds Uit voerig de orkestwerken, die ook dezen avond deel van het programma uitmaakten, zoodat we ditmaal kunnen volstaan met te vermel den, dat deze thans evenzeer hoewel niet beter tot hun recht kwamen. Directeur Adam hield steeds het musieeeren, met name in Iphigenie in Aulis klaar en doorzichtig. Een nieuw werk was Grieg's Gebed en Tem- peldans, waar we zeer beschaafd spel van een uitstekend geblazen hoorn en trombone in te genieten kregen, terwijl ook het hout zich van een artistieke zijde deed hooren. De strijkers waren in het 2e gedeelte parater dan in 1 en door de warme klank van hun strijkinstru menten aan den Tempeldans een fraaie kleur, beschaafd ondersteund door een accuraten hoornist. De modulaties, in Grieg's composities zoo rijkelijk aanwezig, gaven ook hier den musici veel werk en al kwamen er enkele vlek jes in de technische uitvoering voor en werden teekens wel eens veronachtzaamd, toch was dit een nummer, dat het goed deed. En een reprise wel waard is. Een op- en geen aan-merking moet ons nog uit de pen: welk een verschil in accoustiek en dus sfeer tusschen Concordia en het Patro naat in het voordeel der eerste. Wat doet het ontbreken van een goede en beha gelijke con certzaal in het centrum onze gemeente zich voelen wanneer men, zooals wij, zoo vele uit voeringen van onze plaatselijke orkesten en koren bijwoont. Van den heer Grin met zijn zangers en zangeressen hoorden we het bekoorlijke Zi geunerleven van Schumann, waarbij Eupho nie voor de noodzakelijke orkestbegeleiding zorg droeg. Het pittig rhythme, waarmede de dirigent het werk inzette, getuigde van den frisschen kijk die de leider van het a Capella koor op zijn arbeid heeft. Het ensemble be wees, dat de kwaliteit niet altijd met de kwantiteit evenredig behoeft te zijn, want hoewel betrekkelijk klein van bezetting was het gepresteerde van uitstekend gehalte. Degelijk afgewerkt, goed in onderling even wicht en op toon waren even zoo vele ver diensten van de uitgevoerde zangwerken. In Olman's Ellen, dat voor de tenoren pas sages bevat, waarin ze zich kunnen laten hoo ren in den goeden zin des woords, mogen de heeren gerust van hun zelfvertrouwen blijk geven, wanneer zij een trekje hebben. Nu wa ren de inzetten nog te bevreesd, terwijl het tenorregïster in 't koor zeer voldoet. De vrou- menstemmen heeft directeur Grin tot een mooi geheel, dat gaaf van klank is, weten te vormen en aan deze lichte koorklank wordt door bassen en tenoren een rustig fond ge geven, zoodat het geheel getuigt, dat men op het a capella weet wat zingen is. De beroemde Blauwe Donau voor koor en orkest had momenten van eb en vloed, de golfslag was dikwijls ongelijk. De vertolking oogstte een warm applaus, zoodat het werk niet vergeefs ingestudeerd was. Een knap gespeeld opera-fragment uit But terfly besloot dit donateursconcert. W. IJmuider Operette Vereeni- ging. De in Mei a.s. op te voeren operette. De IJ.O.V. heeft thans definitief in studie genomen de bekende operette Polenbloed van Oskar Nedbal, welke men zal trachten in begin Mei a.s. voor het voetlicht te brengen. Voor het oorspronkelijk gekozen werk van Kalman: Gravin Maritza was de tijd van voor bereiding te kort, mede gezien de moeilijk heden om aan de te stellen eischen tegemoet te komen. Vele nieuwe leden zijn na de succesopvoe- ■ingen met Die lustige Witwe tot de IJ.O.V. toegetreden. SPEELTUINVEREENIGING „DE MOERBERG" Nog een Sinterklaasfeest. Ruim 300 kinderen vulden Zaterdagmiddag het R.K. Vereenigingsgebouw Mahustraat. Dezen kinderen van leden der Speeltuinver- eeniging „De Moerberg" werd een prettig St. Nicolaasfeest bereid. Zij hebben, zonder uit zondering volop genoten. Aan tractaties ont brak het niet, terwijl bij hét einde van het feest door St. Nicolaas, die met zijn knecht dit feest bijwoonde, aan ieder kind een pakket werd uitgereikt, van welks inhoud ook de huisgenooten konden genieten. De held van het feest was Oome Piet met zijn poppenkast, die de kinderen uitstekend wist te vermaken evenals de goochelaar Paul Toni uit Haarlem, die voor de kinderen, als de groote onbegrij pelijke, zijn goocheltoeren verrichtte. Al met al: het was een „fijn" feest. VELSER H. B. S.-VEREENIGING Donderdag 19 December organiseert de Vel- ser H. B. S.-Vereeniging in de Bioscoopzaal ,De Pont" een soirée dansante. Dit belooft een bijzondere avond te worden, daar de dansmuzieik zal worden verzorgd dooi de beroemde band van George Pickard te Amsterdam. Deze band houdt men thans vooc een der beste van het vasteland van Europa is vooral bekend door haar concerten in het Carlton Hotel en aan boord van de sche pen der Holland-Amerikalijn. BEëEDIGING ALS MAKELAAR. De heer S. Eenhoorn alhier, heeft tot de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem het verzoek gericht, om te worden beëedigd als makelaar in onroerende goederen, hypothe ken en assurantiën. VERGUNNINGEN INGEVOLGE DE ALGE MEENE POLITIEVERORDENING. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij die in het bezit zijn van vergunningen in gevolge de algemeene Politieverordening en die voor 1936 nieuwe vergunningen wenschen te ontvangen, daartoe voor 20 December a.s. schriftelijk aanvrage moeten doen. CONCERT CONCORDIA. De Harmonie-Vereeniging Concordia, direc teur Ph. S. Vlessing, geeft Donderdag a.s. in de kleine zaal van Thalia een concert. Medewerking verleenen de dames mevr. Rie van Pelvan Domselaar (zang), en mej. Netty Vlessing (piano). Concordia voert o.m. uit Ballet Marion van Sam Vlessing, Ballet Sylvia van Leo Delibes. Grieg's Huldigingsmarsch en de Weibermarsch van Lehar. De soloklarinettist van Concordia, de heer C. Tol, zal het concertstuk voor klarinet en orkest van S. Vlessing vertolken. De zangeres zingt een 3-tal liederen van Ph. S. Vlessing, (Armoede, De Zwaluwen en Dopheide) en een aria uit de Freischutz van v. Weber. AANVOER VERSCHE HARING. De aanvoer van versche haring was in de afgeloopen week aan den afslag belangrijk minder dan de vorige weken. Er werden door 48 schepen in totaal 5.600 kisten aangebracht., Het hoogste aantal was Zaterdag j.l. toen 15 drijfnetvisschersschepen 2525 kisten versche haring aanvoerden. RIJWIEL-VARIA. De heer A. deed bij de politie aangifte, dat een hem toebehoorend rijwiel, dat hij had ge plaatst in de poort van het gebouw der IJmui der Federatie, daaruit is gestolen. Om den Meestertitel. Verrassende negende ronde. De wedstrijden-om den meestertitel, welke Zondag te Amsterdam zijn voortgezet, lever den met de negende ronde wel buitengewoon verrassende resultaten op. Zoo moest Kalden zijn eerste nederlaag incasseeren tegen den Amsterdammer Stahlberg, die zich hierdoor nog een kleine kans op den titel verschafte, Leijte speelde in een gelijk opgaande partij tegen Janneman remise. De partij SuykHagenaars werd uitgesteld en zal hedenavond in café De Korenbeurs, het clublokaal der Haarlemsche Damclub te Haar lem worden gespeeld. De stand van het leidende peloton luidt: gesp. gew. rem. verl. pnt, 1 13 1 12 J. Kalden, Den C. Suyk, IJmuiden H. C. R. Stahlberg, Amsterdam 9 Ley te, IJmuiden 8 Hagenaars, Rotterdam 7 (De statistiek wijst uitdat het aantal vaarden in Nederland in het laatste jaar is toegenomen en het aantal auto's verminderd.) Er is meer paardekracht van vleesch en bloed, En minder van het staal en de benzine, De koers der havermotors is dus goed, Maar zwak de koers van paarden als machine. Dat hadt u, denk ik zoo, toch niet gedacht, Het paard leek eer gedoemd om te verdwijnen En 't leek wel dat men steeds meer paardekracht In staal op onze wegen zag verschijnen. Dus zullen wij in een nabij verschiet, Weer rustiger met paarden gaan verkeeren, Verdwijnt de auto weer? 'k geloof het niet, Al komt het paard dan weer wat meer in eere. In 't laatste feit verheugt in elk geval. Dat mechaniek, al is ze nog zoo levend, Het echte leven niet verdringen zal, Ook voor den mensch is dat vertrouwen- gevend. De auto blijft intusschen 't materiaal, Voor het modern verkeer in snelle ritten, En daarbij hopen wij dat w' allemaal Figuurlijk weer te paard komen te zitten. P. GASUS. Jubileumconcert „Voorwaarts" Onder nieuwe directie; enorme belangstelling. KERKELIJKE VERKIEZING. Bij de gehouden verkiezing van ambtsdra gers bij de Ned. Hervormde Kerk aan de Ka naalstraat zijn herkozen als ouderling de hee ren L. P. Tisman en H. Rietdijk en als diaken de heer R. Stobbe; verder zijn als ouderling gekozen de heeren Joh. Plu, De Visser en H. Roest. VROUWENKRANS „ZUSTERHULP". In het voormalig kerkgebouw aan de Wille- brordstraat vond een gezellig samenzijn plaats van de Vrouwenkrans „Zusterhulp", welk samenzijn in verband met het 3-jarig bestaan een feestelijk karakter droeg. Tijdens de pauze was er gelegenheid, de goederen, door de leden vervaardigd, te be zichtigen. Dank zij de medewerking van ver schillende winkeliers, was „'Zusterhulp" in staat, aan een aantal behoeftige gezinnen een pakket levensmiddelen bij de door de krans vervaardigde kleedingstukken uit te reiken. De avond werd geleid door Ds. Barendrecht van Haarlem. De zaal was voor dezen avond fraai versierd. DR. H. FABER VOOR DE V. P. R. O. Zondag 22 December a.s. leidt Dr. H. Faber, voorganger van de Vereeniging van Vrijz. Her vormden een kerkdienst in Utrecht, welke door den V. P. R. O. zal worden uitgezonden. ALG. NEDERL. VROUWEN VREDEBOND. A.s. Dinsdagmiddag te 2y2 uur zal in Parkzicht, IJmuiden-Oost de oprichtingsver gadering gehouden worden van de afdeeling Velsen-IJmuiden van de Algem. Nederl. Vrou wen Vredebond. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Dinsdagavond een concert in de Gemeente lijke Concertzaal te Haarlem. Dirigent is Frits Schuurman. Solist de bekende Duitsche cellist Adolf Steiner. Het programma, dat zal worden uitgevoerd, is gewijd aan uitsluitend Duitsche muziek en vermeldt o.m. Haydn's Celloconcert en Fantastische Suite van Hugo Becker. Voor het concert, dat de Arbeiders Muziek Vereeniging „Voorwaarts" Zaterdagavond in het gebouw „De Daad" gaf, bestond een enor me belangstelling. Het eigen zaaltje bleek ver voor achten reeds te klein te zijn om de vele afgevaardigden van zusterverenigingen en andere belangstellendn te kunnen bevatten. Over het jubileum zelve kunnen wij kort zijn, daar ons blad hier reeds uitvoerig mel ding van gemaakt heeft. Voor de vereeniging was het in dubbelen zin een belangrijke avond, omdat niet alleen het 10-jarig bestaan werd herdacht, maar ook dit feestconcert onder lei ding van den nieuw-benoemden dirigent, Phi lip S. Vlessing, gegeven zou worden. Opening. De voorzitter, de heer B. v, d. Nulft, heette met enkle woorden het publiek welkom. Te vens stelde hij den nieuwen dirigent voor en wensc-hte hem toe, dat zijn werken vruchten zou afwerpen. Spr. was er van overtuigd, dat Voorwaarts in den persoon van den heer Vlsssing den rechten man op de rechte plaats zou blijken gevonden te hebben. De heer v. d. Nulft memoreerde hoe Voor waarts 10 jaar geleden tot oprichting kwam. Hulde bracht hij daarbij aan het te vroeg ge storven partijlid, wijlen den heer P. Schaar, die in het tot stand komen van het corps een voornaam aandeel gehad heeft. Spr. sprak hierna nog een opwekkend woord tot hen, die als lid zouden wenschen toe te treden. Onder de vele organisaties, welke afgevaar digden gezonden hadden, waren o.a. Voor waarts, Amsterdam, Voorwaarts, Zaandam en Excelsior, Amsterdam. Ook de heer Jan Gre goor, voorzitter van den Bond van Arbeiders Muziekvereenïgingen in Nederland was met zijn eehtgenoote aanwezig. Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Gelegenheid tot complimenteeren. De gelukwenschen, welke binnenkwamen, waren vele. Schriftelijk waren ze er van de N. A. S. B. en den Metaalbewerkersbond, afd, IJmuiden, de afdeeling Alkmaar, de muziek- vereetüging Wibaut uit Amsterdam en de C. N. A. B. Namens partij én vakbeweging sprak de heer L. van Hameien huldigende woorden. Uit groote waardeering, welke de federatie Velsen voor het werk van Voorwaarts heeft, overhandigde spr. namens den plaatselijken raad een enveloppe met inhoud. De heer van Hameien haalde nog eenige herinneringen uit de eerste dagen van het bestaan van Voorwaarts aan, en het groote enthousiasme der toenmalige leden. Was dat aanpakken er toen niet geweest, dan had men thans geen eigen corps gehad. Laat men dat nu ook doen en in kameraad schap Voorwaarts sterken opdat er door ons alleen gebouwd worde aan de groote plannen van het socialisme (applaus). De heer H. Rothe sprak namens den Be- verwijkschen Bestuurders Bond en deed zijn woorden eveneens met een bijdrage onder cou vert vergezeld gaan. De vertegenwoordiger van Voorwaarts Zaamdam bleef in deze lijn voortgaan, terwijl daarna de heer K. Ebbelin'_ als voorzitter van de harmonie vereeniging Kunst na Arbeid het corps dubbel feliciteer de piet dezen avond, n.l. met het jubileum en met' de keuze van den nieuwen directeur. De Harmoniekapel De Eendracht had zijn voorzitter, de heer J. Vel, met andere bestuurs leden afgevaardigd. De heer Vel deed zijn fe licitatie vergezeld gaan van een nieuw mu ziekwerk. De heer H. van Dokkum (Supportersver- eeniging De Daad, Tooneelvereeniging Palvu, Mandolineclub Excelsior en IJmuider Volks stem) huldigde het corps namens de cultu- reele organisaties en de heer K. Brandjes als oud-lid. Feestrede bondsvoorzitter. De heer Jan Gregoor, voorzitter van het hoofdbestuur van den bond van Arbeider Muziekvereenïgingen, was uit Den Haag over gekomen om dit jubileum bij te wonen. Hij zette uiteen, wat de taak is van „den rooden muzikant" en ook van den toehoorder Het is de beweging niet alleen om materieel gewin te doen doch in de allereerste plaats om innerlijke beschaving van den arbeider. En wat daartoe de cultureele organisaties heb ben bijgedragen wijst de vergelijking tus schen nu en b.v. 20 jaar geleden uit. Wanneer we het oog gevestigd houden, zegt spr., op het vaste doel dat het socialisme nastreeft, dan behoeft er geen sprake te zijn van denigreerende gedachten en van verwach ting, dat er ooit sprake zou kunnen zijn van een dictatuur in ons land. Alléén wanneer we zoo onze taak opvatten zooals spr. deze uit eenzet kunnen we de bouwers zijn aan een nieuwen tijd, den tijd van het socialisme! (applaus). Het muzikale gedeelte. Na gemeenschappelijk de Internationale uitgevoerd te hebben, kwam met de Jubileum marsch van Sam Vlessing Voorwaarts aan de beurt. Meer nog dan in deze toepasselijke marsch viel in de vriendelijke ouverture Mila nese te beluisteren hoe het corps onder den nieuwen leider als de vogel Phoenix uit haar asch te verrezen. Men kan natuurlijk na 13 repetities niet ver langen, dat wonderen geschieden, maar dat de verbetering frappant is, zal niemand kun nen ontkennen. Ten eerste waren de uitge voerde werken veelal voor het corps bereik baar, ten tweede liet den geheelen avond ae stemming globaal maar weinig te wenschen over, terwijl ook de klank een aanzienlijke verbetering ondergaan heeft. De ouverture werd met veel kleur gespeeld, al hadden we wat de forto- en pianogedeelten betreft nog wenschen. Maar dat zal ongetwijfeld ook wel in orde komen. Technisch was er zeer zeker op gewerkt, dat liet zich duidelijk hooren. En dat Voorwaarts na 10 jaren thans een vakman aan het hoofd heeft staan, hetgeen deze uitvoering overtuigend heef-t bewezen, zal haar zeker in de toekomst voorwaarts brengen. Maar dat kan alleen, indien de le den hun taak serieus opvatten. Met Langlois' Wals Rachel behaalde Voor waarts een dankbaar applaus. De eerste piston had met de klarinetten een gevaarlijke inleiding te verwerken, waan- men zich (de capaciteiten van Voorwaarts in aanmerking genomen) met bravoure door heen sloeg, ter wijl het hoofdthema op zeer verdienstelijke wijze werd weergegeven. Als we in grooté trekken het musieeeren ven nu beschouwen en vergelijken met dan van vroeger dan is hetgeen er in den tijd van 3 maanden aan opgeknapt is boven allen lof. En zuilen we ons dezen avond van verdere detail'critiek onthouden. Door zijn zuster, mej. Netty Vlessing', op artistieke wijze begeleid voerde de dirigent een tweetal cello-soli uit, die door warmen bijval bewezen er bij het publiek in te gaan. Geheel op elkander ingesteld, werd er een ideaal samenspel ten beste gegeven. Met deze eenvoudige pretentielooze werkjes hebben de solisten bewezen, den naam Vlessing met eere te mogen dragen. Terecht mochten zij voor hun gevoelvol spel bloemen in ontvanagst nemen. I De andere 7 deelnemers zijn voor den titel uitgeschakeld. i De spanning is ten gunste van Suyk wel toegenomen. Na Hagenaars zal de Benjamin van het tournooi nog moeten spelen tegen Oosterbeek en de laatste ronde tegen Kalden, Nieuwe oorlogsuitvinding. De Engelsche vloot is thans uitgerust met kleine, zeer snel varende barkassen, die tot 22 knoop per uur kunnen halen. Revue Palvu. Het was reeds ver over 11 toen het doek opging voor het 1ste tafereel der Palvu- revue: De Voorwaarts niet vergeten! Regis seur van Dokkum, die geenszins pretendeerde (zoo zeide hij in zijn woord ter toelichting) een ideaal revueschrijver te zijn had een aan gename dosis onzin bij elkander gerijmd en dit in een zestal schetsen, het leven van het corps gedurende de 10 jaren van zijn bestaan, verwerkt. Op humoristische wijze werd dit door de Palvu-isten ten beste gegeven, zoodat de lachsalvo's niet van de lucht waren. De groote verrassing was het slot toen Voorwaarts names de cultureele organisaties het voor haar bestemde geschenk werd aan geboden. Zoo is dus het tweede lustrum van het corps op feestelijke wijze herdacht. FEESTAVOND KORFBALCLUB „WATERVLIET" Zondagavond hield de korfbalvereniging „Watervliet" in het Kennemer Theater een uitstekend geslaagden bonten avond.De voorzit ter, de heer Houting, opende het feest met een propagandistisch woord en hoopte, dat ook deze avond er weer aan mee zou werken om de korfbalsport in Kennemerland meer be kendheid te geven. Nu volgde een uitgebreid programma. Van de diverse attracties als sjoelbakken, kienen, Bobsleighen en Ben-Hurraces werd druk ge bruik gemaakt. Speciaal de nummers „Korfbal kampioen schap(klein-veld), Zangwedstrijd en „Flip Boemel komt" vielen zeer in den smaak. Tusschen de verschillende spelen door werd gedanst, onder leiding van Jan de Wees. Al met al kan „Watervliet" weer met groote voldoening op haar jaarlijkschen feestavond terugzien. Visscherijnieuws in een notedop. Engelsche drifters aan de marktAangelokt door de hooge prijzen van de haring, kwamen Zaterdag vijf Engelsche haringdrufters aan den afslag. Ze maakten goede besommingen, zoodat er ook deze week nog wel eenige van deze schepen aan de markt zullen komen. Vischomzet in Ostende. De vischmarkt in de vischmijn te Ostende gedurende de week van 6 tot en met 12 December bedroeg 1.920.680 fr. Belangrijke verbouwing. Het stoomschip Jaarstroom van de Hol- landsche St: omboot Mij te Amsterdam, ^et- welk reeds geruimen tijd aldaar stillig' zj.: be langrijk worden verbouwd. Onder meer zal ;een nieuw middenschip worden ingebouwd, waardoor het schip vijftien meter langer wordt en ongeveer vijf honderd ton meer zal kunnen laden Het schip zal ongeveer einde Februari van het volgend jaar gereed moeten zijn.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1