De reactie in Engeland tegen de vredesvoorstellen. Van Addis Abeba naar Dessie. HOE THIJS IJS HET ZEEPALEIS VEROVERDE Radio-Programma MAANDAG 16 DECEMBER 1935 BUITENLAND Verwacht wordt, dat de regeering haar positie zal weten te handhaven. Waarom Hoare het Fransche standpunt aanvaardde. Italië's bezwaren tegen de voorstellen. Ondanks de verontrusting bij een groot deel der pers over de Engelsch-Fransche bemid delingsvoorstellen verwacht men te Londen in goedingelichte kringen, dat de regeering Donderdag bij de Lagerhuisdebatten over genoeg gegevens zal beschikken om het hoofd te kunnen bieden aan al te felle aan vallen van de zijde per oppositie. De nieuwe leuze in een deel der conserva tieve Zondagspers luidt: de sanctiemaatrege len zijn. dood. Sonday Dispatch zegt: Baldwin, of Hoare kunnen bij de Lagerhuis-debatten de wijzi ging van hun standpuut het beste motiveeren met te wijzen op de positie van de Britsche vloot in de Middellandse he Zee en met te zeg gen, dat de andere Volkenbondsleden niet bereid schijnen hun collectieve veiligheids verplichtingen na te komen in geval van een Italiaanschen aanval. Indien de regeering daarvoor de bewijsmid delen aanvoert, zal het lot van het collec- tieve veiligheidssysteem bezegeld zijn, Hoe ook het lot van het Parijsche vredesplan zal zijn, aldus het blad, vaststaat, dat de sanctie- politiek heeft afgedaan. De „News Chronicle" schrijft dat er van uur tot uur meer op wordt aangedrongen, dat Sir Samuel Hoare moet aftreden. De „revolte" onder de aanhangers der regeering breidt zich steeds verder uit en men zou zich reeds tot de oppositie hebben gewend met het verzoek te vermijden, dat het Donderdag tot een stem ming zal komen. Baldwin was evenals Eden min of meer ver baasd, toen begin van de week de volledige inhoud der overeenkomst van Genève bekend werd, en Eden zou zelfs hebben gedreigd af te treden. Ook de minister van Financiën Neville Chamberlain en Lord Halifax zijn tegen de te Parijs tot stand gebrachte over eenkomst. Vandaag komt de Labour Oppositie bijeen om definitief haar standpunt te bepalen voor haar aanvallen op de politiek der regee- ring. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" meldt,, dat Sir Samuel Hoare er volledig is op voorbereid tegenover een storm van kritiek te komen. Hoare zal het misschien juist achten, al dus het blad, het Lagerhuis in vertrouwen te nemen en het een uiteenzetting te geven van de feitelijke sterkte van leger, vloot en lucht macht, welke de leden van den Volkenbond ter verdediging van het Volkenbonds- istatuut zouden kunnen beschikbaar stellen. Reuter meldt, dat de Britsche regeering van de drie mogelijkheden, nl. aanneming, wijzi ging of verwerping van het plan definitief aan de tweede mogelijkheid, d.w.z. een wijzi ging de voorkeur schenkt. Wat de voorgeschiedenis der vredesvoor stellen betreft neemt de regeering evenals tot nu toe, een streng stilzwijgen in acht. Er bestaat evenwel reden te veronderstel len, dat Sir Samuel Hoare tegenover de mo gelijkheid stond/dat de verklaring van een olie-uitvoerverbod vanwege den Volkenbond oorlog met Italië zou beteekenen. In dit geval zou Engeland met het oog op de moeilijkheden bij de mobilisatie van de Fransche oorlogsvloot niet hebben kunnen rekenen op de dire eten Franschen steun. Laval heeft er den nadruk op gelegd, dat de Fransche vloot niet binnen 14 dagen zal kunnen worden gemobiliseerd. Teneinde dit groote gevaar,, waarop de Ita- liaansche ambassadeur te Parijs den Fran schen minister-president heeft gewezen, te vermijden, heeft Hoare toegestemd in het Fransche standpunt. De critiek, welke de Italiaansche pers uit oefent op de voorstellen van Hoare en Laval is volgens een samenvatting van Reuter de volgende lo. De herziening van de grenzen ten voor- deele van Italië is onvoldoende en geeft Italië slechts gebieden van geen beteekenis. 2o. Italië kan geen afstand doen van Aksoem Geleid door de priesters heeft de bevolking zich vrijwillig aan Italië onderworpen, Italië heeft hier de slavernij afgeschaft. Het is niet mogelijk deze bevolking thans weer van Italië af te scheiden. 3o. Italië kan Assab niet aan Abessynië schenken. Het principe van. gebiedsruil tusschen beide landen berust op het verkeerde principe van gelijkheid van beide landen. Indien Abessynië de zeehavens, welke het verlangt, niet wil gebruiken voor den invoer van wapenen, is een vrijhaven voldoende. 4o. De bewoonde zone, welke aan Italië wordt afgestaan, is minder dan die, welke FRANSCHE VLIEGBOOT OVER DEN ZUIDE LIJKEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Reuter meldt ons uit Port Natal: De Latécaère-vliegboot Lieutenant de Vais- seau Paris die op weg is naar de Antillen, ter gelegenheid van de feestelijkheden aldaar, naar aanleiding van het feit, dat de Antillen 300 jaar in Fransch bezit zijn, is Zaterdag middag, komende uit Dakar, alhier gedaald. NEDERLANDSCHE ONDERSCHEIDING VOOR JAMES G. MAC DONALD. De heer James G. MacDonald, hooge com missaris van den Volkenbond voor de vluch telingen uit Duitschland is, in verband met zijn aftreden benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. De Nederlandsche gezant te Londen heeft den heer MacDonald de versierselen van deze orde uitgereikt. De instelling van dit hooge commissariaat is het gevolg geweest van het initiatief, ge nomen door de Nederlandsche delegaties ter Volkenbondsvergadering in 1933. Italië wordt afgestaan, is minder dan die, welke Italië worden toegekend bij de Britsch Italiaansche protocollen van 1891 en 1894, als mede het drievoudig verdrag van 1896 en het verdrag met Engeland van 1925. Deze zone bevat niet de verbinding van Erythrea met Somaliland ten westen van Ad dis Abeba, langs de grens van Britsch-Egyp- tisch Soedan, zooals is voorzien bij het ver drag van 1925. 5o. De belangen van de Italianen in deze ge bieden zijn onzeker. Een Italiaansche politie is noodzakelijk voor de economische expansie van Italië. De veiligheid van de Italianen te gelijker tijd in handen leggen van de autoriteit van Addis Abeba en Genève staat gelijk met een onder werping aan een niet toegelaten controle en aan den loop der omstandigheden. Het respecteeren van de verkregen rechten van inboorlingen en vreemdelingen laat de mogelijkheid voor alle ge'varen open. Het is zeker, dat de Italianen steeds weer zouden stooten op een verkregen recht, in dien zij zich nergens w'lden vestigen. Spanje. Het kabinet-Valladares samengesteld. Portela Valladares, een oud-liberaal, die geen zitting heeft in de Cortes, is er thans in geslaagd een kabinet te vormen. De sa menstelling is ais volgt: Portela Valladares, minister-president; Chapaprieto, financiën (onafhankelijk); ge neraal Molero, oorlog; vice-admiraal Saias, marine (beiden partijloos)Pablo Blanco, landbouw, handel en nijverheid (radicaal) Cirilo del Rio, openbare werken en verkeers wezen (progressist)Alfredo Martinez, justi tie en arbeid (agrarische partij); Manuel Becerra, onderwijs (radicaal), Martinez de Velasco, buitenlandsche zaken (agrarische partij); Rahola, minister zonder portefeuille (Catalaansch regionalist)Cirilo del Rio zal voorloopig met de portefeuille van oorlog be last worden. De nieuwe regeering is een uitgesproken minderheidsregeering, hoofdzakelijk samen gesteld uit mannen, die in nauwe relatie met president Zamora staan. De regeering heeft, naar Valladares heeft verklaard, volmacht gekregen tot ontbin ding van de Cortes, als zij niet den noodigen steun mocht vinden, zoodat verwacht kan worden, dat de levensduur van dit kabinet betrekkelijk kort zal zijn, en zijn werk zich er toe zal beperken, het parlement te ont binden en de nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Japan onderhandelt niet meer met Nanking over Noord- China. Volgens berichten uit Tientsin heeft de conferentie tusschen de autoriteiten van het Japansche garnizoen in Noord-China en de twee verbindingsofficieren, welke door het ministerie van Oorlog waren uitgezonden, o.a. tot het besluit geleid, dat het nieu we regiem in Noord-Cbina. dat onder leiding staat van den politieken raad voor de pro vincies Ho Pei en Tsjahar, als een onafhan kelijk bestuur wordt beschouwd. Derhalve onderhandelen de Japansche militaire auto riteiten in Noord-China voortaan met den nieuwen politieken raad over de problemen van Noord-China buiten de Nanking-regeé- ring om. Verder is besloten, dat de troepen van het Japansche garnizoen in Noord-China worden gereorganiseerd en versterkt. Dit besluit is aan het ministerie van Oor log te Tokio ter goedkeuring voorgelegd. Voorts is besloten: a) dat Japan de economische exploitatie van Noord-China bevorderen zal in overleg met de autoriteiten van het ministerie van Buitenlandsche Zaken, den Zuid-Mandsjoe- rijschen Spoorweg en de zakenlieden; b) Het verkeer moet worden ontwikkeld door spoorwegverbindingen tusschen Sji Sjia Tsjoeang en Tsjang Tsjau (Zuid Hopei) en c) Japansch kapitaal en Japansche technici moeten worden beschikbaar gesteld voor de exploitatie van Noord-China. (A. N. P.) President Masaryk doet mede- deeling van zijn aftreden. Zaterdag heeft Thomas Masaryk op het kasteel Lany den minister-president Milan- Hodza en de voorzitters van Senaat en Kamer van afgevaardigden, in tegenwoordigheid van de Kanselarij, ontvangen. Masaryk zeide: „Ik leg mijn ambt nu neer en dit is mijn onwankelbaar besluit wat ik na rijp geraad heb genomen." Masarijk, over wien wij eenigen tijd gele den met zijn 85sten verjaardag een uitvoerige biografie hebben gepubliceerd, was sinds 14 November 1918 president der Tsjecho- Slowaaksche republiek. Dr. Benesj als opvolger aanbevolen. Staatspresident Masaryk heeft naar het A.N.P. meldt in de bijeenkomst, waarin hij zijn ambt neerlegde een verklaring van hem door den kanselier Samal doen voorlezen. Hierin wordt o.m. gezegd: Wij hebben een goede buitenlandsche politiek noodig, en in het binnenland gerechtigheid tegenover alle burgers, van welke nationaliteit zij ook zijn. Ik zou u gaarne zeggen, dat ik dr. Benesi. met wien ik heb gewerkt en dien ik ken. als mijn opvolger aanbeveel. Ik heb het volle vertrouwen, dat alles zal goed gaan; wanneer God wil, zal ik u nog een poos aanschouwen. dooc EDEL-STIJFSEL wocdan wollen stoffen niauur Probeer het eens in wollen stof fen (jumpers, vesten, truien enz.) Behandeld in 'n sterk ver dunde „Crackfree" oplossing sluiten deze weer als nieuw. FABRIKAAT: N.V. „ONDER ONS". OE KRIM (O.) DEPÓT VOOR DEN HANDEL „VOMIPHARMA" Heerengracht 91, Amsterdami-C. Telefoon 45235. Ontmoeting met een Abessynische leger. (Adv. Ingez. Med.) Ik verzoek u mijnheer de minister-president van mijn aftreden kennis te nemen. Na de toespraak van president Masaryk namen achtereenvolgens minister-president dr. Hodza, de president van de Kamer Malypetr. en de president van den senaat het woord om den scheidenden president den dank van de natie over te brengen. Masaryk, bevrijder-president. De ministerraad heeft later zijn goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp, volgens het welk de eerste president van de republiek na zijn aftreden in dezelfde juridische en mate- rieele omstandigheden blijft en ook zijn titel behoudt. Volgens dit ontwerp zal Masaryk den titel van „pevrijder-president" voeren. Het slot Lany blijft zijn residentie. Als laatste bestuursdaad heeft de scheidende president vóór zijn aftreden zijn handteeke- ning gezet onder een politieke amnestie, welke betrekking heeft op alle personen, die wegens politieke misdaden en vergrijpen zijn veroor deeld. Woensdag presidentsverkiezing. Minister-president dr. Hodza heeft de leden van de Nationale Vergadering op grond van het grondwetsartikel bijeengeroepen op 18 December des voormiddag om half elf in de Wladilaw-zaal van de Burcht te Praag voor de verkiezing van den nieuwen president en voor het aanhooren van de door hem. af te leggen belofte. OPNIEUW BETOOGINGEN TE KAIRO. Volgens een Reuter-bericht uit Londen is het gedurende het week-einde opnieuw tot anti-Britsche excessen te Kairo, waar eenige honderden studenten en scholieren zich voor de ambtswoning van den Britschen Hoogen Commissaris verzamelden en „Weg met Engeland" riepen. De molestatie van een Britschen militair door een opgewonden menigte heeft geleid tot een proteststap van de Britsche verte genwoordiging bij den Egyptischen minis ter-president. De Britsche autoriteiten hebben er bij de Egyptische regeering op aangedrongen de noodige stappen te doen ter bescherming van de Britsche militairen en de Europeanen in het algemeen. Alle Britsche soldaten te Kano hebben in structie ontvangen naar de kazernes terug te keeren. Op instigatie van den leider van de Wafd-partij, Nahas Pasja, heeft de Execu tieve der studentenvereeniging besloten niet verder te betoogen (Van onzen correspondent Stuart Emeny). DESSIE, Zondag. Na een avontuurlijken tocht over een af stand van 300 mijl kan ik getuigen van de schoonheid, die in het hart van het thans belegerde Abessynië schuilt. Mijn reis begon in de hoofdstad en ein digde in Dessie. Nadat het derde gedeelte van den afstand was afgelegd, leidde de weg ons de bergen in en binnen een uur stegen we meer dan 3000 meter. Plotseling stonden we voor een V-vormige opening in de geweldige bergen. We keken uit op de Abessynische vestingwerken, die een 500 mijl lange, steile wand vormen en zich uitstrekken van het Noorden naar het Zuiden om aldus een on overkomelijke belemmering te zijn voor elke poging van het Italiaansche leger om van Assab uit dwars over de vlakte te trekken. Ver beneden mij strekte zich de Danakil- woestijn uit, die in de verte in een blauwen, gouden mist vervaagde. Een eind verder op een afstand van ongeveer 180 mijl van Addis Abeba bereikten wij het hoogste punt. De weg was niet meer dan een smalle strook aan den rand van een bijna verticale bergwand. Aan den kant van den weg en aan den rand van den afgrond groeiden tallooze exemplaren van een vuurroode plant, die scherp afstaken tegen de teergekleurde rots- planten. De ondergaande zon goot bundels licht over de bergen en was als een natuur lijk zoeklicht over de lagere heuvels, onge veer 1000 meter beneden ons, zoodat zij den indruk maakten van een reliëfkaart. Het kampeeren op die heuvels was een koude geschiedenis, maar den volgenden dag daalde de weg snel en kwamen we in een groote tropische vallei, waar we haastig onze overjassen en pull-evers uittrokken. We re den langs katoen-, suiker-, mals- en tabaks plantages. Hier slingerden apen zich in de met kruipplanten behangen boomen en tro pische vogels van een helblauwe kleur vlogen op door het lawaai van onzen vrachtwagen. Ergens .bleef onze wagen midden in een rots achtige rivierbedding steken. Wij waadden naar den overkant en moesten ons vervoer middel ontladen. Tenslotte konden we onzen weg vervolgen. Tweehonderd mijl ten Oosten van Addis Abeba slingert de weg door dichte bosschen en klimt dan een nauw vallei op, waar het geheele Abessynische leger zich gemakkelijk verdekt zou kunnen opstellen onder de be schutting van het overhangend gebladerte, zonder door Italiaansche vliegtuigen te wor den ontdekt. Bij het afdalen in een andere vlakte ont moetten wi.i dedzjamatsj Beyene, die met een leger van 5000 man naar het front optrok. De vuile „sjammas", de kleeding der soldaten bewezen, dat het bevel van den keizer, de waschbak te verfoeien, opdat de wit.te klee ding niet langer de aandacht der Italiaan sche piloten zal trekken, stipt wordt opge volgd. De meeste soldaten gingen te voet; op hun hoofd balanceerden zij saamgebonden bundels, die hun voedselvoorraad bevatten. Vrouwen droegen watermeloenen enfles- schen „tej", een soort inlandsche honing. Kleine jongens droegen de tentstokken. De commandanten droegen groote sombrero's en reden op schitterend versierde muildieren of ezels. De zwaardere bagage werd door lastdieren vervoerd. In het midden van den langen stoet reed de dedzjamatjs, een waar dige figuur, die op zijn muilezel zat in de schaduw van een groote Fransche parapluie. De weg begon nu weer te klimmen en plot seling zagen wij de daken van Dessie, dat op een plateau ligt tusschen meer dan 4000 me ter hooge bergtoppen. De stad leek vlakbij, maar de weg klom en daalde in een spiraal, zoodat wij ruim 20 mijl aflegden, vooï* we Dessie bereikten. Onze tocht had ons ge voerd, langs den grooten, nieuwen weg, die Addis Abeba met Dessie verbindt. Onze chauffeur moest herhaaldelijk stop pen aan den rand van een onmetelijk diepen afgrond, maar hoe onvolmaakt het wegvlak 'n „VELO" TAFELBILJART brengt gezelligheid in huis, is van hoogste kwaliteit, belastingvrij en ongelooflijk goedkoop! WIJ* Verkrijgbaar ln onze 100 filialen In Nederland ff UmVJ Contante betaling geen verelschtel (Adv. Ingez. Med.) ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. De walvisch is blijkbaar bijzonder in zijn schik, want hij vervolgt in de beste stemming zijn weg. De zware maaltijd schijnt hem heele- maal geen kwaad gedaan te hebben. Het monster schiet met groote snelheid door het water en volgt steeds maar dezelfde richting. Het is duidelijk, dat het dier een bepaald doel voor oogen heeft. En nu zul je zeker wel willen weten, hoe het met Thijs daar binnen gesteld is. Nu, maak je daar maar niet bezorgd over. Die zit gezond en wel in de maag van de walvisch. Thijs vindt het daar nogal donker en ongezellig, maar hij heeft zoo'n vermoeden, dat de visch iets met hem voor heeft en dat hij weer spoedig in de vrije lucht zal zijn. En daar kon wel eens wat van aan zijn. Let maar eens goed op, wat er nu gebeuren gaat! ook mag zijn, de weg naar Dessie is een triomf voor de Abessynische ingenieurs. In den loop van twee jaar hebben de Abes- syniërs met geen andere hulp dan die van de allerprimitiefste werktuigen een weg uitge houwen door een der moeilijkste bergland schappen van de wereld; een weg, waarover een leger van een half millioen man, verge zeld van vrachtwagens met ammunitie, on langs is opgetrokken. De weg staat op geen enkele kaart aangegeven en men vermoedt, dat zij opzettelijk zoo is aangelegd, dat ze het doortrekken van een aanvallend leger on mogelijk maakt. Heer en mevr. Kwekkeboom in Concertzaal gehuldigd. Hun dansschool bestaat vijf en twintig jaar. HAARLEM Maandag. Het is reeds eenigen tijd geleden dat de heer en mevrouw Kwekkeboom receptie hielden ter gelegenheid van het vijf en twintig-jarig be staan hunner dansschool. Van alle zijden bleek de groote belangstelling voor den heer Kwek keboom, die langer dan vele andere in de dans- wereld leiding heeft gegeven. Zaterdagavond was het groote feest,' het dansfeest natuurlijk, in de Gemeentelijke Concertzaal, die vol lachende gezichten was en. waar vroolijkheid troef was. Er was een uitgebreid variétéprogramma, eer de dansers het laatste nummer: het groote bal, van het programma konden aflezen. „The Harlem Kings" deden hun uiterste best inder daad Koningen uit de Spaarnestad te zijn en vooral bij het bal bleek dat hun rhythme wel van „pas" kwam, hetgeen voor de danspassen wel begrijpelijk is. Johny Rovo, (wij staan er niet voor in dat dit de naam is uit de boeken van den Burger lijken Stand), heeft menigen extra-lach op de gezichten getooverd, wat nu 'eenmaal de taak is van een conférencier en humorist. En Little Pim, die op de draad een en ander uitvoerde, heeft ook een mooi deel in het suc ces van den avond, evenals Berny, de „sen- sationeele equilibrist", zooals het programma hem aanduidde. Het Engelsch was niet van de lucht, want ook The Brodsky's voerden hun internationale dansen onder buitenlandsche vlag op, om vooral ook Miss Livermore and Partner „the great comic gymnastic act" niet te vergeten. Het belangrijkste deel van den avond, al thans voor de jubilarissen was natuurlijk de huldiging, waarbij vooral de heer'J. Kolderie den heer en mevrouw Kwekkeboom heeft ge huldigd. Als lid van de huldigingscommissie dankte hij allen voor de opkomst. Deze was veel en velerlei; leerlingen, oud-leerlingen, collega's enzoovoorts. Als herinnering van blij vende waard bood hij een schilderij, twee fauteuils en een haard aan, dit uit naam van kennissen en vrienden. Van de leerlingen ontvingen de heer en me vrouw Kwekkeboom een gebrandschilderd wa pen, bewerkt met allegorische figuren over den dans. Een boekje met de namen der schen kers werd overhandigd als de annalen die in de toekomst nog menigmaal zullen getuigen van dit feest. Namens den Nederlandschen Bond van Dansleeraren werd den heer Kwekkeboom hulde gebracht; een collega bood hem een zilveren horloge aan. Op treffende wijze dankte de heer Kwekke boom, ook namens zijn echtgenoote voor-de overtuigende wijze, waarop zoo velen van hun sympathie en waardeering hebben blijk ge geven. Het bal begon. Het groote bal, waarop ieder een de kunst, geleerd door de familie Kwekke boom kon toonen, het bal dat tot diep in den nacht duurde. DINSDAG 17 DECEMBER 1935. HILVERSUM 1875 M. K.R.O.-Uitzending 4.00—5.10 H.I.R.O. 8.—9.15 Gram.pl. 10.— Hoogmis. 11.30—12.00 Gram.pl. 12.15 Grm.pl. en orkstconcert. 1.15 Schlagermuziek. 2.Vrouwenuur. 3.Mtode- cursus. 4.HIRO. 5.10 Gram.pl. en schlager muziek. 6.15 Orkestconcert. 6.40 Lezingen. 7.35 Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.05 Orkestconcert en lezing. 8.35 Causerie. 8.40 Symphoniecon- cert. 9.30 Sport. 9.45 KRO-Troubadours. 10.30 Berichten. 10.3512.00 Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. AVRO-Uitzding. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding, gewijde muziek. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11. R.V.U. Causerie. 11.30 Ensemble Rentmeester, 12.30 Omroeporkest. 2.Gevar. programma. 3.— Kniples. 4.— Gram.pl. 4.30 Kinderkoor- zang. 5.Voor de kinderen. 5.30 V.P.R.O. Bijbellezing. 6.Gram.pl. 6.30 R.V.U. Causerie 7.Voor de kinderen. 7.05 Schaakpraatje. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten. 8.05 Concert gebouw-orkest en soliste. 8.50 Radiotooneel 9.40 Omroeporkest en solisten. 10.25 Bridge- les. 11.— Berichten. 11.10 Gram.pl. 11.15—12.00 Dansmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 12.Gram.pl. 12.50 Leices- ter Opera-orkest. 1.50 Gram.pl. 2.35 B.B.C.- Schotsche orkest, m.m.v. solist. 3.35 Trio-con cert. 4.20 Lezing. 4.40 Trio en soliste. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Pianorecital 7.15 Fransche les. 7.50 Souserie. 8.20 B.B.C.- Variété-orkest m.m.v. soliste. 3.35 B.B.C.- Orkest m.m.v. solist. 9.50 Berichten. 10.20 Voordracht. 10.40 Brigewater-kwintet m.m.v. solisten. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. M. Flament. 4.20 Orkestconcert. 5.50 dito 9.05 Zang- en declamatie. 11.05, Dansmuziek 11.3512.35 Populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Gram.pl. 11.20 Dresdensch Philh. Or kest en. solisten. 1.35 Gram.pl. 3.30 Triocon cert. 4.20 Omroeporkest, -koor en solisten. 7.35 Radiotooneel. 8.35 Omroepkleinorkest. BRUSSEL, 322 cn 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.50—2.20 en 5.20 Gram.pl. 6.35 Salonorkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 Symphonieconcert. 10.30 Gram.pl. 4.84 M.: 12.20 Gram.jl. 12.50 Omroeporkest 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Salonorkest. 6.50 Gram.pl. 7.05 Haprrecital. 8.20 Russische muziek. 9.35 Symphonieconcert 10.3011.20 Gram.pl. DEUT2CIILANDSENDER, 1571 M. 7.35 Raiotooneel. 8.35 Operettemuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Pianorecital. 10.05 Weerbericht 10.20—11.20 Kamermuziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7