DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: 1 Schip Ameland Altona Agamemnon Alcor Agnita Aludra Ariadne (Ned.) Astra Bennekom Barneveld Bloemfontein Boskoop Bodegraven Boschfontein Cordillera Costa Rica Ceres Cottica Dol lus Daphné Enggano Eurymedon Fauna (Ned) Feodosia Grootekerk Ga asterker k Gera Haroalyce Haïle Hermes Irma Juno Ned.) Myrmidon M. v. St. Aldegonde Mirach Ma as kerk Mount Athos Martha Halm Manvantara Mona Merope Navarra Naumburg Orestes Phrygia Polyphemus Poseidon Polvdorus Poel au Tello Reggestroom Randfontein Rhea (Ned.) Saleier Saturnus Sirrah Stuyvesant Salabangka Skrunda Sembilau Simon Bolivar Soar Stella Salawti Snes 'Noor) Schcl-land Tawall Triton Tarakan Tela mon Tabinta Titus Uckermark Ulysses Vesta (Ned.) Ufa Rosario Ned. Indië Barcelona La Plata Bay Town West Afrika Danzig Leningrad Chili Chili Zuid Afrika Chili Hamburg Beira West Indië Hamburg Hamburg West Indië Batavia Caen (v. IJm.) Batavia Batavia Midd. Zee Mexico Japan Japan Ned. Indië V. Constitution Ned. Indië Alexandrië Malaga Batavia Batavia Buenos Aires W. Afrika La Plata Rafsö Curacao Danzig Stettin St. Caballo (v. Ned. Indië Alexandrië Mexico Batavia Alexandrië Ned. Indië Ned. Indië West Afrika Z. Afrika Venetie Batavia Alexandrië La Plata West Indië Tjilatjap leningrad Ned. Indië West Indië La Plata Hamburg Ned. Indië Swansea Newcastle Ned. Indië Alexandrië Hamburg Midd. Zee Ned. Indië Midd. Zee verm. aankomst Laatste bericht 18 Dec. 15 Jan. 17 Dec. 12 Jan. 20 Dec. 22 Dec. 19 Dec. 29 Dec. 22 Dec. 22 Dec. 1 Jan. 7 Jan. 24 Dec. 13 Jan. 13 Dec. 19 Jan. heden 29 Dec. 22 Dec. 17 Dec. 14 Dec. 15 Dec. 12 Dec. 16 Dec. 13 Dec. 18 Dec. 13 Dec. van Flnisterre. van Aden, te Rotterdam, van Rosario. to Rotterdam, van Freetown, te Kopenhagen vertrokken. Waterland Woensdrecht Ned. Indië Alexandrië Venetië Leningrad Buenos Aires Constantza Buenos Aires 23 Dec. 5 Jan. 21 Dec. 18 Jan. 18 Dec. 30 Dec. 20 Dec. 23 Dec. 23 Dec. 13 -Tan 19 Dec. heden 19 Dec. 30 Dec. 23 Dec. 19 Dee 25 Dec 24 Dec. 21 Dec. 27 Dec. 24 Dec. 11 Jan 13 Dec. van Azoren. 8 Dec. van Paita. 15 Dec. to Rotterdam. 12 Dec. te Talcahuanc. vertrekt 21 Dec. 15 Dec. van Port Natal. 17 Dec. van Trinidad, vertrekt 21 Dec. vertrekt 21 Dec. 16 Dec. van Paramaribo. 7 Dec. van Belawan. in lading. 12 Dec. van Port Said. 14 Dec. van Pt. Said. 17 Dec. te Lissabon. 14 Dec. vertrokken. 17 Dec. van Marseille. 12 Dec. van Manilla. 15 Dec. van Perim. 5 Dec. van St. Vincent. 12 Dec. van Batavia. 16 Dec. te Izmir. 10 Dec. vertrokken. 16 Dec. van Cathagena. 15 Dec. van Gibraltar. 15 Dec. van Sabang. 12 Dec. te Santa Fé. 17 Dec. van Havre, in lading. 12 Dec. vertrokken, in lading. in lading, in lading. in lading. 13 Dec. te Marseille. 13 Dec. van Stamboul. 7 Dec. van Trinidad. 14 Dec. vertrokken. 13 Dec. van Jaffa. 13 Dec. te Batavia. 14 Dec. van Batavia. 17 Dec. van Hamburg. 13 Dec. van Perim. 17 Dec. te Valencia. 5 Dec. van Pt. Said. 16 Dec. van Algiers. 14 Dec. van Diamante. 17 Dec, van Havre, in lading. in lading. 4 Dec. van Macassar. 10 Dec. van Barbados. 14 Dec. te Rosario. 18 Dec. vertrokken. 13 Dec. te Soerabaja. 14 Dec. vertrokken. 18 Dec. vertrokken. 8 Dec. van Sabang. 16 Dec. te Samos. in lading. 16 Dec. van Gibraltar. 13 Dec. te Batavia. 16 Dec. van Susak. 14 Dec. van Gibraltar*. 16 Dec. van Candia. 17 Dec. te Huelva. 15 Dec. vertrokken. 10 Dec van Bahia. 8 Dec. van Stamboul. 14 Dec. van Montevideo. Papierfabriek VISSCHER1J EN SCHEEPVAART TE UMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Noorsch s.s. Bomma Risör houtstof WIJK AAN ZEE EN DUIN RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergaderde Dinsdag avond onder voorzitterschap van burgemees ter H. Rothe. De Raad was voltallig. De notulen werden ^onewijzigd vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat bij Koninklijk besluit het aantal vergunningen met ingang van 1 Januari 1936 voor deze gemeente is vastgesteld op 36, hetgeen een verhooging van het aantal vergunningen met 3 beteekent. Aan mej. G. C. P. W. Beth werd op haar verzoek met ingang van 1 Januari a.s. eer vol ontslag verleend als onderwijzeres van de openbare lagere school te Wijk aan Zee. Aan Dr. H. B. van Ameyde te Wijk aan Zee werd op zijn verzoek eervol ontslag ver leend uit zijn betrekking als gemeente-ge neesheer, tevens belast met de geneeskun dige verzorging van de armen-praktijk en met de kostelooze vaccinatie. Als zijn opvol ger werd benoemd de heer W. Netelenbosch, arts te Wijk aan Zee met ingang yan 1 Januari a.s. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van B. en W. tot het weigeren der door de N.V. ..Epicor" gevraagde vergunning tot het aanleggen van wegen. Op 29 Juli vroeg de N.V. „Epicor", geves tigd te Overveen, om vergunning tot het aanleggen van wegen op een terrein, be grensd door de Duinwijklaan, de Verlengde Groenelaan, de Iepenlaan en den Noorder wij kweg. Ter verkrijging van een gelegen heid tot waterafvoer hebben B. en W. het gemeentebestuur van Beverwijk verzocht de aansluiting van dit terrein aan het plaatse lijk rioleeringsnet te willen bevorderen. Be verwijk vond inwilliging van dit verzoek niet wenschelijk, zoolang niet een algemeene re geling dezer materie tusschen beide gemeen ten haar beslag gekregen heeft. Omdat ten aanzien van de kostenverdee- ling en den technischen opzet van het rio- leeringsplan geen eenstemmigheid bestond, werd besloten tusschenkomst van Ged. Sta ten in te roepen. Dit college was van oordeel, dat de beslechting van dit geschil uitsluitend gevorderd wordt, indien de beoogde samen voeging der beide gemeenten niet tot stand komt. Ged. Staten gaven er de voorkeur aan in het geschil dan ook geen uitspraak te doen. B. en W. stelden den raad dan ook voor de gevraagde vergunning te weigeren. De heer V a n D o k vond het een beden kelijke kwestie, dat een bouwvergunning moest worden geweigerd, omdat tusschen Wijk aan Zee en Duin en Beverwijk geen overeenstemming ko^ worden bereikt om trent een gemeenschappelijke rioleering. Spr. vroeg, of werkelijk al het mogelijke is gedaan, om overeenstemming mogelijk te ma ken. Dit bouwplan is in verband met de steeds stijgende werkloosheid toch wel de moeite waard. Ged. Staten noemen het zelfs een geschil tusschen de beide gemeenten, volgens het praeadvies. Spr. heeft echter van een der Gedeputeerden vernomen, dat het geenszins de bedoeling is, om werkobjetcen in een van beide gemeenten te laten rusten zoolang de zaak der fusie niet geëindigd zal zijn. In ver band hiermede zag de heer Van Dok gaarne, dat alsnog pogingen in het werk worden ge steld, om tot overeenstemming te komen met Beverwijk. Dit moet ook geschieden met het groote rioleeringsplan, dat evenmin blijkens de opvatting van Ged Staten behoeft te wachten op de fusie. Het werkfonds is uit gebreid en het ziet er niet hopeloos uit, om dit werkobject eens onder de aandacht te nemen. De commissie voor het zoeken naar werkobjecten zou door den raad benoemd moeten worden en zij zou b.v. kunnen be staan uit de heeren Van Doorn, Melchers en spr. en eventueel een der wethouders. Dan zou de commissie kunnen probeeren het contact met Beverwijk opnieuw tot stand te brengen, want de plannen zijn klaar en de menschen verlangen er naar aan het werk te gaan. De voorzitter antwoordde, dat het ge schil slechts een technische zaak is. Toen de fusiebeweging kwam had Beverwijk bezwa ren maar dat had volgens den voorzitter niets te maken met het groote plan. Er is geen sprake van ruzie tusschen de gemeen ten zei spr., maar tusschen de deskundigen bestond verschil van meening. Beverwijk heeft het in dit geval voor het zeggen. De heer Van Dok bleef er tegen op ko men dat de indruk wordt gevestigd, alsof Ged. Staten deze kwestie niet willen beslech ten, omdat het fusievraagstuk nog aan de orde is. Men mag dit plan zoo maar niet la ten liggen. Beide gemeenten moeten inte gendeel nu reeds uitzien naar werkobjecten, die gezamenlijk kunnen worden voorbereid. Spreker's bedoeling is. dat men door het kleine plan tot het groote plan komt. Wethouder Tervoort merkte op, dat men van het vorige college van Beverwijk, alle medewerking kon krijgen. Dat was ech ter niet zoo, toen een nieuw college zitting kreeg. De medewerking kon toen. door welk gewijzigd inzicht is onbekend, niet meer ver leend worden. Alle instanties in Beverwijk hadden het plan willen steunen. De heer Melchers wees er op, dat de 1 termijn op 29 Januariafloopt. Spr. stelde voor dit advies nog even aan te houden en B. en W. op te dragen nog eens aan Bever wijk hulp te verzoeken. Honderd menschen zullen bij den bouw arbeid kunnen vinden. Dit voorstel van den heer Melchers werd met algemeene stemmen aangenomen. In de commissie, belast met het zoeken naar werkobjecten, werden benoemd de hee ren J. van Doorn, J. P. Melchers, W. van Dok en Wethouder N. Paschier. De heer Van Dok zei ter toelichting dat de commissie zeker ook zal werken in de richting van samenwerking met Beverwijk. Nadat twee suppletoire begrootingen wa ren vastgesteld, werden de begrootingen voor 1936 aan de orde gesteld. De commissie van onderzoek, gevormd door de heeren Vermeulen, v. d. Colk en Wernke had op de begrooting geenerlei be merking. De heer v. d. C o 1 k stelde namens de com missie voor het salaris van de wethouders van f 300 op 400 te brengen, waartoe na een vriendelijke aanbeveling van den voor zitter, met algemeene stemmen werd be sloten. Ook vroeg de commissie een mogelijkheid te zoeken, dat van de gronden, niet voor den openbaren dienst bestemd te Wijk aan Zee, eenig profijt wordt getrokken als compen satie voor de rentebetaling. De heer Gabel zou het terrein willen be nutten voor kampeerders, die gaarne voor enkele dubbeltjes per dag een ruimte voor kampeeren willen betalen. De winkelstand zou er van profiteeren en spr. geloofde niet, dat dit het aanzien der gemeente zou scha den. De heer Van Doorn meende, dat een uitgave van f 2000 voor het bouwkundig ad viesbureau niet meer verantwoord is, omdat er in de gemeente niet veel meer is op te knappen. Bovendien heeft de gemeente toch een architect, die dat werk kan doen. De voorzitter verzette zich tegen an nuleering van dezen post en had eveneens bezwaren tegen een bespreking in het open baar van de werkzaamheden van een amb tenaar. De raad ging daarna in comité. Na her opening der openbare zitting deelde de heer Van Doorn mede, dat hij het voorstel in trok. De heer Van Doorn wilde vervolgens een bepaling aan de instructie van den ge meente-architect toevoegen, waarbij het hem verboden wordt, werkzaamheden voor parti culieren te verrichten. De voorzitter zegde bespreking in het college toe. De heer Gabel verzocht de aandacht van den nieuwen geneeskundige te Wijk aan Zee te vestigen op een besmettelijke huidziekte, waarvan vooral de schooljeugd hinder on dervindt. Ook bepleitte spr. verbetering van het drinkfonteintje in de badplaats on plaat sing van privaten. De voorzitter antwoordde, dat aan een en ander reeds aandacht wordt ge schonken. De begrooting werd vervolgens met alge meene stemmen vastgesteld op een bedraj van f 478.533,66 in ontvangsten en uitgaven voor den gewonen dienst. Kapitaaldienst ontvangsten f 207.977,75, uitgaven 160912,22, saldo f 47065,53. De begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur werd eveneens zonder hoofdelijke stem ming vastgesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer Schel vis aanleg van wandelpaden en de beer v. Velhoven drong aan op den aanleg van een tegeltrottoir in de Verlengde Voorstraat te Wijk aan Zee. De heer Gabel had wel verwacht, dat dezen avond het rapport van de commissie over den toeslag op de ziekenfondspremie aan de orde was gekomen. De groote behoefte daaraan illustreerde spr. met een hem bekend geval, waarin door een niet te overwinnen schroom om een doktersbriefje" te halen bij het Armbestuur misschien te laat geneeskundige hulp zal worden ingeroepen. De voorzitter antwoordde, dat deze zaak niet zoo eenvoudig is en dat daarover eerst nog eens ernstig moet worden gespro ken. In verband met zijn gezondheidstoe stand kon spr. echter geen gelegenheid vin den den raad daarvoor 's avonds bijeen te roepen. De heer Gabel wilde aan de bespreking- van het plan gaarne een Zaterdagmiddag opofferen. Uit den raad kreeg hij zooveel bijval, dat de voorzitter tenslotte goed vond, dat de raad Zaterdagmiddag over het rapport een bespreking zal houden. De vergadering werd hierna gesloten. KERSTFEESTVIERING. Woensdag 18, Donderdag 19, en Maandag 23 December zullen achtereenvolgens de Christel. Vrouwenvereniging Bid en Werk de Jeugdvereniging onder leiding van mej. Chr. Kaales en de Christ. Meïsjesvereeniging, het Vereenigingsgebouwtje aan 't Juliana - plein bet Kerstfeest vieren. zwak voor T.V.S. te hebben en wenschte de heeren Krom, Ouwerkerk en Volmer har telijk geluk met wat zij tot stand haddén gebracht. „Zorgt", zoo eindigde spr., „dat ge de belangstelling van de ingezetenen aan wakkert, maar zorgt vooral, dat ge de jeugd wint. Want wie de jeugd heeft, heeft de toe komst". Hierna was de beurt aan de afgevaardigden der verenigingen. Achtereenvolgens boden hun gelukwenschen aan: „Bato", Haarlem, ..Santpoorts Bloei", „Gratia Plato", J.W.S.V. „Vierdaagsche", Haarlem. Fanfarecorps „Wil- hedmina", Santpoort. ..Santpoorts Ringrij- den", T. V. Sparta" Velsen, S. S. H., Velsen- Noord. E. H. B. O.. Santpoort, „Vox Humana", Santpoort, „Concordia" Haarlem, B. G. V. Bloemendaal, Chr. Gymn. „Turnlust", Haar lem, T. V. IJ. IJmuiden, Sport-Vereent", Santpoort, R. C. „Brederode", Santpoort, „Turnlust", Beverwijk, „Olympia", IJmuiden. Vrijwel al deze afgevaardigden boden bloe men aan, zoodat het podium weldra in een bloemenzee was herschapen. In „De Weyman" werden hierna de festivi teiten voortgezet. Onder leiding van Jan van Dommelen zorgde het duo De Laat voor de vroolijkheid. Direct na de pauze huldigde de heer Hop de heeren Volmer en Ouwerkerk voor wat ze voor de vereeniging haddan i daan en bood hun resp. een vulpenhouder en een leeslamp aan. Een bal besloot dezen T. V. S.-feestdag, waarop de jubileerende vereeniging met ge noegen kan terugzien. VELSEN De heer J. van der Burg verlaat de gemeente. SANTPOORT 10-JARIG BESTAAN T. V. S. Gisteravond herdacht de tumvereeniging .Santpoort" haar 10-jarig bestaan op feeste lijke wijze. Begonnen werd met een receptie in de zaal van „Spaarnberg", die zeer druk bezocht -as. 0.a. was aanwezig burgemeester Kwint. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter van T. V. S., den heer G. Hop. Deze zeide o.a.: „Op dezen voor onze vereeniging zoo gedenkwaardigen dag roep ik u allen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder u, mijnheer de burgemeester, die door uw te genwoordigheid blijk geeft belang in onze vereeniging te stellen. Wij stellen dit op hoo- gen prijs. Verder richt ik mij ook met een bijzonder woord van welkom tot den voorzit ter van den K. T. K„ de afgevaardigden van de zustervereenigingen, onzen oud-voorzit ter, den heer Krom en ons eerelid. den heer Van den Eijckhoff. Wij vieren heden ons 10-jarig bestaan, 't Is niet direct een groot gebeuren, maar toch belangrijk genoeg om er even bij stil te staan. Grooten dank zijn wij verschuldigd aan hem, die het initiatief tot oprichting nam en die langen tijd het voorzitterschap waarnam, den heer G. Krom, dank ook aan de heeren Vol mer en Ouwerkerk, die 10 jaren een bestuurs functie waarnamen en aan den eersten lei der, den heer J. J. v. Doorn. Tenslotte richtte spr. zoch tot den huidigen leider, den heer Marsman en den heer Mar tens, den leider der wandelsport-afdeeling. Vervolgens werd gelegenheid tot compli- mienteeren gegeven. Hiervan maakte aller eerst burgemeester Kwint gebruik. Deze wenschte T. V. S. geluk met haar tweeden lustrum gaf de verzekering, dat de licha melijke opvoeding de volle sympathie van hem had. Van harte wenschte spr. T. V. S. een grooten bloei toe. i De heer J. Hop bracht de gelukwenschen visch van het hoofdbestuur van het K.N.G.V. en van J 30 m. den K.T.K. over. Spr. zeide een bepaald Een vacature in den Raad. De heer J. van der Burg, anti-revolutionnair lid van den gemeenteraad, is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot algemeen secretaris van den Chr. Besturenbond te Am sterdam. In verband hiermede zal de heer Van der Burg onze gemeente waarschijnlijk binnenkort verlaten, waardoor een vacature zal ontstaan in den Raad. Als opvolger van den heer Van der Burg komt op de anti-revolutionnaire lijst voor de heer A. Eikelenburg. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. de Waard—Blok, z., Geelvinck- straat 17, Velsen N. G. Woltennan—Knegt, d„ Eikenstraat 12, IJmuiden. C. M. Kampman Kram, z„ Kievitlaan 15, IJmuiden. T. Vos- War tenhorst, d., Marconistraat 1, IJmuiden. C. KeurBarnhoorn, z„ Neptunusstraat 21rd., IJmuiden. Overleden: A. Slagboom, 83 jaren, weduwe van T. de Waard, Engelmundusweg 13, IJmui den. G. M. Ruig, 30 jaren, echtgenoote van W. J. Stek, Zandersstraat 47, IJmuiden. C. G. van Thiel, 84 jaren, echtgenoote van Ch. Th. Poort, Rijksweg 250, Santpoort. G. C. Kaam, 39 jaren, echtgenoot van J. J. Snijders Blok, Bloemstraat 82, IJmuiden. R. Gravemaker, 72 jaren, echtgenoot van M. Goelst, Zinnevelt- laan 35, Santpoort. IJMUIDEN. Ernstig ongeluk op de Dirkje 2053. Drie gewonden, waarvan één ernstig. Aan boord van den motor trawler Dirkje RO 53, die hedenmorgen van de visscherij terugkeerde, is terwijl deze zich op 60 gr. N.B. dus op ongeveer 470 mijl van IJmuiden bevond een ernstig ongeluk geschied, waar door drie der opvarenden gewond werden. De Dirkje lag Zondag in verband met het slechte weer te „steken" toen zich plotseling een 'groote golf op het voordek van het voorschip stortte. De matrozen, die nog bezig waren met het verwerken van de visch van den laatsten trek, werden allen door de stortzee over het dek geslingerd. Eén van hen. J. Ros. wonen de alhier, kwam tegen de verschansing te recht, terwijl hij vermoedelijk tevens door het luik van het vischruim werd getroffen. Ook twee andere matrozen, werden over het dek geslingerd. Toen ht water was weggeloopen konden de andere opvarenden constateeren wat het ongeluk had teweeggebracht. Het bleek, dat Ros er het ergst aan toe was. Hij had het rechteronderbeen gebroken en tevens een ernstige vleeschwond aan het been. Het slachtoffer werd opgenomen, waarna het been met de beschikbare hulpmiddelen gespalkt werd. De matroos L. Glas was eveneens vrij ern stig gewond, terwijl een derde eenige lichte kwetsuren had bekomen. Het mag een wonder heeten, dat geen der mannen over boord is geslagen. De Dirkj e wendde direct den steven en kwam zooals gemeld hedenmorgen alhier aan. Ros werd, na door dokter Rutten te zijn verbonden, naar het Antoniusziekenhuis vervoerd. De andere getroffenen waren inmiddels zover hersteld dat zij geen bijzondere hulp behoefden. Van een der opvarenden vernamen wij, dat de trawler met zeer slecht weer te kam pen heeft gehad. Pas Maandagmorgen, dus den dag, nadat het ongeluk was geschied, kon men volle kracht varen. Gedurende vele uren moest men door de ruwe zee op halve kracht stoornen. WOENSDAG 18 DEO 193g BESOMMINGEN. Trawlers: Gloria IJM 37 365 manden f 2650 Jacqueline Clasina IJM 10 530 manden f 2640. Beatrice IJM 118 90 manden f 2510. Timor IJM 491 380 manden f 2700 Cornells IJM 15 500 manden f 3900 Neptunus IJM 87 100 manden f 2520 Vios 4 IJM 96 250 manden f 1930; Adriatic IJM 18 400 manden f 2200 Azimuth IJM 195 400 manden f 2700 I. S. Groen IJM 130 400 manden f 2950 Flamingo IJM 42 95 manden f 1880 Loggers: KW 114 f 670; KW 51 f 1780 Versche haring: SCH 289 f 150; SCH 35 f 250; SCH 314 f 210 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Derika 7, Um. 417, vangst: 70 manden schelvisch, 120 m. braadschelviseh, 80 m. kabeljauw en gul, 20 m. koolvisch, 40 m. wijting, 30 m. radio (gestript)60 m. radio (dicht), 10 m. varia, 430 m. totaal. Rotterdam. IJm. 112, vamigst: 45 manden schelvisch. 90 m. braadshcelvisch. 100 m. kool- 70 m. gul, 20 m. radio, 30 m. hake, varia, 90 m. wijting, 435 m. totaal, plus 30 st. stijve kabeljauw. meldt: Hoogste Akureyri. Laagste Génua. barometerstand 767,6 m.M. te barometerstand 749.8 m.M. te en voorspelt: Matigen tot zwakken veranderlijken wind. Tijdelijk opklarend. Weinig of geen neerslag. Lichte vorst des nachts. Overlag om het vriespunt. DAMMEN. OM DEN MEESTERTITEL. Donderdagavond zullen de D. C. IJ.-ers voor den eindstrijd om den meestertitel uit komen tegen de vertegenwoordigers uit Amsterdam. Suyk zal tegen Oosterbeek en Leyte tegen Stahlberg spelen. Door de remise partij van Suyk tegen Hagenaars is de span ning wel toegenomen. Hieronder volgt de stand na de negende ronde gesp.gew.rem.verl.pnt. C. Suyk, IJmuiden Kalden, Den Haag Stahlberg. Amsterdam Leyte, IJmuiden Hagenaars, Rotterdam De andere 7 deelnemers zijn kansloos. Hoewel Oosterbeek in dit tournooi z'n ge middelde 8 gesp. 8 pnt. heeft bereikt, ver wachten wij een overwinning voor Suyk. Zondag over een week zal de partij Suyk— Kalden gespeeld worden te Rotterdam. Kalden moet nog spelen tegen Leyte en Suyk. 5 3 1 13 5 3 1 13 4 4 1 12 3 4 1 10 3 4 1 10 DRIEHUIS. INBRAAK. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het „Huis te Velsen" aan den Hagelinger- weg. Een bedrag aan geld en sigaretten wordt vermist. De politie stel een onderzoek in. BEVERWIJK AMATEUR FOTOGRAFEN VEREENIGING Voor zeer veel led-en en belangstellenden heeft Dinsdagavond mevr. T. Haasbroek— Hessels uit Amsterdam op uitnoodiging van de Beverwijksclie Amateur Fotografen Ver eeniging in het Ned. Herv. Vereenigimgsge'- bouw een voordracht gehouden over het ma ken van stillevens en bloemenfoto's. De spreekster heeft haar gehoor eenige uren weten te boeien met haar interessante cau serie, die zeer vele leerzame fragmenten be vatte. Het gesproken wood werd geïllustreerd met een groote keuze van werken, die door die spreekster zelf waren vervaardigd. Aan het slot van den avond heeft de voor zitter, de heer Blikslager, a an mevr. Haas broek namens allen hartelijk dank betuigd. NED. R OODE KRUIS De afd. Beverwijk en omstreken van het Ned. Roode Kruis heeft Dinsdagavond een ledenvergadering gehouden in het Kennemer Hotel. In deze bijeenkomst wei-den d e begroeting voor het Ziekenhuis en voor het Rusthuis goedgekeurd. D-e vrijwillige vermindering van het gemeentelijk subsidie met 15 pet. had wel eenige moeilijkheden opgeleverd, maar toch was het bestuur er in geslaagd, de be grooting sluitend te krijgen. Opgemerkt werd, dat er minder gebruik wordt gemaakt van het Röntgen-apparaat. De exploitatie daarvan zal ondanks de hooge daaraan verbonden kosten toch worden voortgezet. DE TENTOONSTELLING VAN HET WITE KRUIS. Dinsdagavond heeft de heer P. Kloeck uit Alkmaar op de tentoonstelling, die ten bate van Het Witte Kruis in Stoutenbeek's Wo ninginrichting wordt gehouden, met groot succes liedjes gezongen aan de piano. De stemming op den bazar liet dan ook niets te wenschen over en vele hebben eenige prettige uren op de expositie door gebracht. Onder de belangstellenden waren ook burgemeester H. J. J. Scholtens en me vrouw Schiltens. Heden, Woensdagavond, te half 11, zal de tentoonstelling warden gesloten. Op dezen slotavond zal het Huis vrouwen koor, onder leiding van den heer Pielage, zich laten hooren. Benesj president van Tsjecho- Slowakije. PRAAG, 18 Decemberf (A.N.P.) Dr. Benesj is gekozen tot president van de re publiek Tsjecho-SIowakije. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. WOENSDAG 13 DECEMBER Bioscoop de Pont: „Alleen voor U" en „De Vluchteling". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: WOENSDAG 18 DECEMBER Schouwburg Jansweg: „Eva Bonheur" door het Ensemble Esther de Boer-Van Rijk. 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Kerstconcert Christ. Oratorium Vereenirina. 8 15 uur. Palace: „Verraad" met Victor MacLaglen. Op het tooneel: Corellis, equilibrist. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Mannen zonder naam". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: ..De sensatie in het casino". 2.30 uur en verder doorloopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. •Rembrandt Theater: „De privé-secretaresse getrouwd". Op het tooneel: Boom Brothers. 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 19 DECEMBER Stadsschouwburg: De filmstarvóór het doek" door Het Blijspel gezelschap o. 1. v. E. v. Praag en C. v. Kerkhoven. 8.15 uur. 2.30 uur nam Voordracht dr. J. B. van Amerongen uit Dickens' Christmas Carol. Bioscoopvoorstellingen des middags en de® avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6