SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochka trine 18 van Rotterdam naar Van couver via Londen. Binnendijk, N.-Orleans naar Rotterdam via Londen, 17 (12 midd.) 650 mijl W.Z.W. v. Land's End. x Nictheroy, Vancr. naar Rotterdam 15 te Portland O. enEdam, Rotterdam naar New-York 17 van Boston. Nariva, 17 van Vancouver te Londen. Lochmonar, Vancouver naar Rotterdam 17 te Balboa. Spaarndam, 18 van New-York te Rotter dam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisreis) 17 van Marseille. Zuiderkerk, Antwerpen naar Hamburg p. 18 (vm.) Vlissingen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Kota Agoeng 18 van Rotterdam naar Cal cutta. Hoogkerk (thuisreis) 17 van Madras. ROTTERDAM— ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisreis) 17 van Victoria (Bra zilië). Aldabi, 17 van Rotterdam naar Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein 18 van Rotterdam naar Ham burg. Randfontein (thuisr.) 18 van Port Said. Heemskerk 18 van Beira naar Rotterdam. Nijkerk (uitr.) 18 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 17 van Hamburg naar Am sterdam. Maaskerk 18 van West-Afrika te Amster dam. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Perseus, 18 van Amsterdam naar Kopen hagen. Hebe 18 van Amsterdam naar Hamburg. Agamemnon, 18 van Roterdam te Amster dam. Boskoop, 16 van Talcahuano naar San An tonio. Barneveld, Chili naar Amsterdam 16 te Balboa. Flora, 16 van Kingston (Ja). te New-York. Ariadne, 18 van Danzig te Kopenhagen. Juno, 17 van Alicante naar Barcelona. Vesta, 17 van Huelva naar Amsterdam. Vulcanus, 17 van Barcelona naar Malta. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisreis) 17 van Marseille. Kota Radja (uitreis) 17 van Suez. Baloeran, 18 van Batavia naar Rotterdam. Dempo, 18 van Rotterdam nar Batavia. applaus, dat een deel moest worden gebis seerd. Het qptreden van het Huisvrouwenkoor viel zeer in den smaak. Te half elf werd de tentoonstelling gesloten De heer J. Deegenaar vertolkte de gevoelens van groote erkentelijkheid jegens het be stuur van de Vereeniging van Huisvrouwen dat het initiatief tot deze tentoonstelling had genomen. Hij bracht in het bijzonder hulde aan de presidente, mevr. A. Moens v. d. Veen, die zich heel veel moeiten en zorgen heeft ge troost, om deze expositie te organiseeren. Namens het bestuur van het "Witte Kruis bood hij haar onder luiden bijval een fraai bloemstuk aan. Mevr. Moens heeft vervolgens met groote waardeering gewaagd van de medewerking, die van zoovele zijden mocht worden onder vonden om het welslagen van de tentoonstel ling te verzekeren. Grooten dank bracht zij aan de firma Stoutenibeek voor het afstaan van de zalen en voor de medewerking, die in zoo overvloedige mate van de heeren Stouten- beek werd genoten. De presidente dankte allen, zonder eenig onderscheid, die op welke wijze dan ook in eeniig opzicht hun medewerking hadden ver leend. Zij sloot daarna de tentoonstelling, die zoon geanimeerde en prettige sfeer te weeg heeft gebracht. Nat. Socialistische Beweging. Propaganda-avond. Gisteravond hield de kring Velsen-Bever wijk van de Nationaal Socialistische Bewe ging een openbare vergadering in het Ken- nemer-Theater. Voor deze gelegenheid was, buiten de ge wone vlaggen een doek opgehangen met de woorden: „Er is volstrekt niets tegen, dat de geloo- vigen zelf tot partijpolitieke groepeeringen naar eigen goeddunken aansluiten, onder voorwaarde, dat ze ?iiets doen. dat eeniger- mate in strijd is met de wetten van God en de kerk. Paus Pius XI". Na een inleidend woord van den kringlei der den heer Kok. sprak Ds. Onnekes uit Wedde over „Misleidingen inzake de N.S.B." Ds. Onnekes behandelde allereerst de moei lijkheden die een N S.B.'er. wanneer hij voor zijn principe durft uit te komen, ondervindt. Van alle kanten wordt hij belasterd en be schuldigd, ja zelfs broodroof ls mogelijk. Om tegen deze terreur bestand te zijn. moeten wij werkelijk de lijn van het humanisme zien. en niet het standpunt „Ben ik mijns broeders hoeder" volgen. Een ieder die leeft, in de maatschappij ontvangt, direct of indi rect voordeel van deze maatschappij.. Het is dus ook de menschelijke plicht iets voor deze maatschappij te doen. Het gebod „Hebt uw naasten lief als uw zelve" is het ideaal der N.S.B. Spr. vergeleek de N.S.B. met de eerste Christen-gemeente. De eerste christenen gin gen de wereld in om het nieuwe en het betere te midden van den ouden toestand te bren gen. Zij stootten bierbij op grooten tegen stand en laster, maar gedreven door den geest van offervaardigheid, bleven zij vol harden. Ook de N.S.B. zal ondanks alle te genwerking, het nieuwe blijven brengen. De S.D.A.P. probeert nu steeds de N.S.B. belache lijk te maken, maar er zal. aldus spreker een tijd. komen, dat de bakens verzet zullen wor den.. De S.D.A.P. probeert nu nog. blijkens de verslagen van raadszittingen in de groote plaatsen van ons land, de zaak te verdoeze len en er gekheid van te maken, maar, al dus spreker, zij zullen dit niet vol kunnen houden. Er bestaat in de S.D.A.P. zelf geen eenheid. Er is wel degelijk verschil tusschen de heeren Polak en Vorrink en de gewone proletariërs. Wanneer er in Amsterdam een relletje is, dan strijden Polak en Vorrink niet mee, maar zij vertellen in hun villa's hoe of het moet. (Applaus). De S.D.A.P. heeft een heilstaat verkondigd. Dit is geble ken een utopie te zijn. De heilstaat zal er nooit komen en de menschen, die dit het eerst begrepen en volkomen gevoeld hebben, zijn de grondleggers van de N.S.B. Slotemaker de Bruine heeft in een van zijn KON. PAKETVAART MIJ. Sipora, 17 van Belawan naar Rangoon. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Tawali (thuisreis) pass. 17 Perim. Palau Tello (thuisreis) 16 van Singapore. Johan de Witt, 18 van Batavia te Amster dam. Poelau Roebiah, 18 van Amsterdam te Ba tavia. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 17 van Algiers. STOOMVAART-MIJ OCEAAN Alcinous, Amsterdam naar Java 17 te Port Said. Menelaus, Japan naar Rotterdam pass. 18 Perim. Nog geen lange diensttijd. De in 1923 gebouwde stoomtrawler Arapiles van de reederij J. R. Cubera te Vigo (Spanje) is thans verkocht om te worden gesloopt. Een binnenlandsche slooperij is eigenaresse van het vaartuig geworden. Havengelden Rotterdam. In de opbrengst der havengelden te Rot terdam is een kleine opwaartsche beweging te constateeren. In de vorige maand bedroeg de opbrengst 277.512 gulden tegen 271.067 gul den in dezelfde maand van het vorige jaar. Aan havengeld van binnenvaartuigen werd redevoeringen beweerd: „Het kabinet heeft niets anders kunnen doen dan pleisteren". Pleisteren is, aldus spr. niet voldoende. Wij moeten komen tot een nieuwbouw. De ma chine van het maatschappelijke stelsel is vastgeloopen. Dit is niet te verhelpen door kleinere reparaties. Slechts radicaal werken kan nu resultaat hebben. De Liberalen meen en, dat zij met de in- dlvidueele kracht de wereld kunnen ver overen maar juist deze geest van de zelf standige kracht heeft duizenden slachtoffers gemaakt. De S.D.A.P. verkondigt een heil staat, maar zij durven geen enkele verant woordelijkheid te dragen. Nu de toestand penibel is, helpt ook de S.D.A.P niet. Zij pra ten over socialisatie, maar bereiken niets. Hun streven „internationalisme is nooit be reikt. Slechts op een punt zijn zij werkelijk internationaal nl. „kerkvernietiging en gods dienstverguizing". (Applaus). Als voorbeeld noemt spreker de opvoering van het too- neelstuk „De Beul". Spreker hekelde de draai, die de S.D.A.P. nu gaat nemen. Vroeger kantten zij zich al tijd fel tegen alles, wat kerk en godsdienst was, tegenwoordig probeeren zij eenige gods dienstige toenadering te vinden met de rechtsche partijen. Spreker wees hierbij op de rede die Koos Vorrink te Broek op Lan- gendijk gehouden heeft, en waar hij deze woorden gezegd heeft: „Wij hebben dit met de Anti-Revolutionnairen gemeen dat wij ge- looven in een menschelijken ziel". De bewering, dat het Nationaal Socialisme import zou zijn, ontkende spreker ten zeer ste. Hij stelde daartegenover het ontstaan van het Marxisme als zuiver on-Neder- landsch. Karl Marx woonde in Duitschland en was een Jood. Duidelijk ziet men, aldus spreker het semietische richtsnoer in de leer van Marx. Het materialisme spreekt hier scherp uit, terwijl juist de leer van Christus het tegenovergestelde, meer idealistisch is. Het maxisme houdt een klassenstrijd in. Dit duldt de N.S.B. niet. De arbeiders zijn al zwaar genoeg getroffen door het verschil in rang en stand. Hier wil de N.S.B. verande ring in brengen. Zij heeft het doel. om door eenheid en harmonisch werken het land tot bloei te brengen en te komen tot een land van gelijkheid, tot een corporatieve maat schappij. Na de rede van Ds. Onnekers werden de ingekomen vragen behandeld. Met het zin gen van het eerste couplet van het Wilhelmus werd de vrij goed bezochte vergadering be sloten. Goede programma's in de Theaters. „Verraad" in Luxor. Het nieuwe programma van het Luxor Theater vermeldt voor de komende week als hoofdnummer een film van hoog artistiek ge halte, getiteld „Verraad" een fel en heftig be wogen verhaal van een romantische episode uit den Ierschen opstand van 1922. Het is de geschiedenis van een man, die voor den glim lach van een vrouw zijn besten vriend ver raadde. Victor Mc Laglen, die de hoofdrol speelt, stijgt hier in zijn spel tot een hoogte die den toeschouwer met bewondering ver vult. De Prins van Wales noemde deze rol prent destijds „een grootsche film" en ook Koning Leopold van België gewaagde met lof van deze film, die hij de beste van alle dit jaar in België uitgebrachte films noemde. De korte inhoud van „Verraad" is als volgt: Tijdens den Ierschen opstand van 1922 tegen Engeland hebben de Iersche revolutionnairen Gypo Nolan (Laglen)een boom van een vent maar helaas met een verstand, omgekeerd evenredig aan zijn spierkracht, uitgestooten. Hij is zonder geld en bijna zonder vrienden. Alleen Katie (Margot Grahame) is hem trouw gebleven en Gypo is tot alles in staat om te zorgen dat het haar aan niets ontbre ken zal. Op het hoofd van zijn vroegeren vriend Frankie Mc. Philip (Wallace Ford) is een pre mie gesteld en door den nood gedreven ver raadt Gypo zijn kameraad. Hij vertelt niet aan Katie hoe hij plotseling aan geld geko men is. Hij tracht de opkomende wroeging door rumoerige braspartijen te onderdrukken, DONDERDAG19DEC. 1935 wat hem echter niet lukt. Als hij zich eens in min of meer benevelden toestand ten huize van zijn intusschen terechtgestelden vriend be vindt vallen alshij bukt 'n paar geldstukken uit zijn zak en Gypo, die zich inbeeldt, dat dit geld zijn medeplichtigheid aan het licht zou kunnen brengen, ontkent heftig, dat hij iets met de zaak te maken heeft gehad. De kame raden krijgen juist daardoor achterdocht. Zij laten daarvan even wel niets blijken en stel len Gypo voor met hen mee te gaan naar Dan Gallagher (Foster), het hoofd van de Iersche revolutionnairen om er over te onder handelen Gypo weer in hun rijen op te se inen teneinde te helpen den verrader te vin den. In zijn angst beschuldigt Gypo aanvan kelijk Mulligan, maar al spoedig blijkt, dat Gypo en niemand anders de dader moet zijn. Hij wordt in afwachting van zijn terecht stelling in een cel opgesloten. Het gelukt hem daaruit te ontsnappen en hij zoekt een schuil plaats in de kamer van Katie. De mannen van Gallagher jagen hem voortdurend op en schieten hem tenslotte neer. Doodelijk ge wond sleept Gypo zich naar een kerk in de onmiddellijke nabijheid. Daar ziet hij de moeder en de zuster van zijn terechtgestelden vriend. De beide vrouwen schenken den ster venden man vergiffenis voor zijn daad en Gypi gaat rustig den dood tegemoet. Deze prachtige film wordt voorafgegaan door de prettige zang- en muziekfilm „De Man van Mevrouw" met Elissa Laudi en Gary Grant. Kennemer Theater. In het Kennemer Thater aan de Zeestraat wordt in het nieuwe programma als hoofd nummer vertoond de boeiende film „Chanta ge" met Warren William. Mary Astor en Ginger Rogers in de hoofdrollen. Wij laten hier een korte inhoudsbeschrij ving volgen. Alexander Stream, een spoorweg- magnaat met een machtigen invloed, verfoeit het Society-leven en verlangt naar een rustig huiselijk leven met zijn vrouw en zoontje. Zijn vrouw gaat echter zoo in dit leven op, dat zij nauwelijks tijd voor hem heeft. Op ze keren dag redt hij een revuegirl, Lilly ge naamd, van een wissen dood, wanneer zij zich te ver in zee heeft gewaagd. Eens woont hij een revue-voorstelling bij. waarin Lilly op treedt. Stream, die zeer teleurgesteld was. dat zijn vrouw hun huwelijksdag had vergeten, knoopt nauwere relaties met het danseresje aan. De eigenaar van het theater, die deze in tieme verhouding gewaar wordt, probeert daarvan te profiteeren door Lilly over te ha len Stream geld af te persen. Wanneer zij weigert weet hij eenige compromitteer en de brieven te bemachtigen en dreigt met pu blicatie. indien hij niet een flinke chèque krijgt. Het komt tot een hevigen strijd tus schen beide mannen. Lilly wordt door een schot getroffen, dat voor Streamer bestemd was. De spoorwegkoning laat zich echter niet onbetuigd. Hij schiet zijn rivaal dood. De moord wordt ontdekt en alleen een politie man, die eens een overplaatsing aan Streamer te danken had, weet de arrestatie van den magnaat te bewerkstelligen. Voor de recht bank blijkt echter, dat hij uit zelfverdedi ging gehandeld heeft. Hij werd vrijgesproken. Een verzoening met zijn vrouw kon niet ach terwege blijven. Zij komt spoedig tot stand en het gelukkige tweetal trekt ten tweeden male op de huwelijksreis. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Boerekool per kist f 0,45f 0,55 Andijvie per kist f 0 20f 0,50 Wortelen per bis f 0,06f 0,10 Peterselie per bos f 0,03f 0,04 Selderie per bos f 0,04f 0,05 Prei per bos f 0,04f 0,10 Aardappelen f 2,70—f 2,80 Uien per'K.G. f0,02—f0,03 Wortelen per K.G. f 0,02 Nero per K.G. f 0,04f 0,12 Spruiten per K.G. f 0,08f 0.14 Knollen per stuk f 0,02f 0,06 Roode kool per stuk f 0,04f 0,12 Gele kool per stuk f 0,03—f 0,06 Groene kool per stuk f 0,03f 0,05 EEN AFGEBRAND HUIS EN EEN TIMMER FABRIEK VERKOCHT. Woensdagmiddag werd in hotel „Oud-Mee- renstein" ten overstaan van notaris J. H. Bremmers in het openbaar verkocht. 1. Een gedeeltelijk afgebrand woonhuis met schuur, erf en aanhoorigheden te Wijk aan Duin aan den Rijksstraatweg no. 230, Als bij zondere bepaling gold bij dezen verkoop, dat de kooper f 2800 van de brandverzekering zou ontvangen wanneer het huis opnieuw zou worden opgebouwd. Hoogste bieder was de heer P. LIefting te Castricum met f 1310. Bij afslag niet gemijnd. 2. Een perceel bouwterrein ten zuiden van perceel 1, groot ongeveer 300 M2.. Hoogste bieder E. Rus, Beverwijk, voor f 1000. Bij af- afslag gemijnd op f 40 door den heer D. Teer ting te Castricum. Opbrengst f 1010. De combinatie, staande op f 2320 werd bij afslag ge mijnd op f 40 door den heer D. Teer alhier, in opdracht van den heer F. D. Looy te Wijk aan Duin. Opbrengst f 2360. .3. De electrische timmerfabriek, genaamd „Lunet" met werkplaats, houtloods, schuur en erf, aan den Rijksstraatweg te Heemskerk, groot 5 A. 9 c.A. Hoogste bieder de heer Dekker te Haarlem voor f710. Bij afslag gemijnd door den heer J. P. Mel- schers te Wijk aan Duin op f500. Opbrengst f 1210. De machinerieën van deze timmerfabriek, die des morgens waren geveild en die f 1203 opbrachten, konden voor een bedrag van f 1535,60 worden genaast. De kooper van de fabriek wenschte echter van dit recht geen gebruik .te maken. BEVERWIJK RAADSVERGADERING. Benoemingen. Demping van de haven bepleit. Loonsverla ging voor de werklieden opnieuw vertraagd. Het nieuwe werkob ject aangehouden. Woensdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester H. J. J. Scholtens. Afwezig was de heer J. Eiyking wegens on gesteldheid. De voorzitter sprak den wensch uit, dat de heer Eyking weer spoedig hersteld in den raad zou mogen terugkeeren. Benoemingen. Benoemd werden: a. tot lid van de plaatselijke schoolcom missie de heer P. J. Timmer: b. tot leden van de Instelling Maatschap pelijk Hulpbetoon de heeren N. J. Oud (aftr.) en, in de plaats van den heer K. Steijn, die tegen 1 Januari bedankt had, wethouder A. L. van Groningen. De heer H. Tromp verklaarde mede na mens den heer Eijking. dat in de vorige ver gadering hun beider handteekening was te ruggenomen van het voorstel, om een wet houder in Maatschappelijk Hulpbetoon te be noemen, omdat intusschen de heer Steyn had bedankt, zoodat vanzelfsprekend daarna aan het bepaalde van art. 2 van het regle ment zou worden voldaan. Het ging beiden niet om den persoon, maar om het belang van de zaak zelf. De heer Visser verheugde zich er over, dat het college thans tot een ander inzicht is gekomen en een wethouder ter benoeming heeft voorgedragen. Het aantal leden van Maatschappelijk Hulpbetoon achtte spr. nog te gering, omdat de burgerij nu eenigszins eenzijdig vertegenwoordigd is De voorzitter wilde nog even opmer ken, dat er geen sprake van een gewijzigde zienswijze is van B. en W. De wethouder zal in Maatschappelijk Hulpbetoon geen zitting- hebben als vertegenwoordiger van het ge meentebestuur, maar als gewoon lid zonder meer. Spr. kon geen uitzicht geven op een prae- advies over het voorstel-Visser c.s., omdat een reorganisatie bij een eventueele samen voeging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin toch aan de orde zal komen. c. tot leden der commissie van overleg voor de ambtenaren de heeren N. J. Oud, K. Steyn en J. Eyking; d. idem voor de werklieden Mevr. T. Kemp- Haan en de heeren G. Welagen en C. Ver steeg: e. tot leden van de commissie van toezicht op de gemeentelijke nijverheidsschool voor ambachtslieden de heeren Ir. W. L. Z. v. d. Vegte, ir. J. C. van Hattum en ir. A. Drijver; f. tot leden der commissie van toezicht op de gemeentelijke nijverheidsscholen voor meisjes Mevr. W. Nooivan Oosten. J. M Maters-de Ruiter en C. E. Demmers-Wieck; g. tot tijdelijke leerares aan de Huishoud en Industrieschool Mej. G. J. H- Brus. Vervolgens werd besloten tot het aangaan van een kasgeldleening voor 1930 en tot vaststelling van een suppletoir kohier hon denbelasting. Aan de agenda was toegevoegd een voor stel van B. en W. tot het aangaan van een crediet groot f 24.800 voor het maken in werkverschaffing van een betonschoeiing aan de Westzijde van de binnenhaven. De heer Visser zei, dat dit voorstel er op wijst, dat van demping' van de havens geen sprake zal zijn. In verband hiermede drong spr. er op aan, dat B. en W. spoed zullen betrachten met een wijziging van het rioleeringsstelsel, opdat de haven niet lan ger een openbare vergaarbak van afvalwa ter enz. zal zijn. Ook bepleitte spr. een beurtsysteem bij de tewerkstelling in te voe ren en geen menschen aan te stellen, die toch niet boven hun steun kunnen komen. De heer Out vroeg zich af, of men wel op den goeden weg is, want de gemeente zou toch beter die „put" kunnen dichtgooien. Aan den Oostkant is de haven zeer verbeterd en de industrie maakt daar toch reeds ge bruik van. De groenten kunnen heel gemakkelijk eveneens op de nieuwe kade worden ver scheept. De heer Welagen was eveneens van oor deel, dat de burgerij over het algemeen de haven liever gedempt ziet, dan verbeterd. Spr. vroeg voorts of het toezicht en de uitvoe ring weer aan de Heidemaatschappij zal wor den opgedragen. De heer M. Tromp vroeg zich eveneens af, of dit wel de goede weg was. Schepen van eenigen omvang kunnen de haven toch reeds niet binnenkomen. Overigens had spr. be zwaar tegen de overhaaste wijze, waarop de betrokken commissies deze zaak onder de oogen moesten zien. Is aanhouding niet mo gelijk? De voorzitter merkte op, dat met het besluit tot bouw van de betonbrug achter de spoorbrug de Raad eigenlijk reeds lang ge leden over de haven besliste. De binnenha ven zal altijd gaarne gebruikt worden door de schepen, die nu reeds binnenloopen. Bovendien zijn bij het behoud van de binnenhaven nog wel andere belangen ge diend. Het is altijd op prijs te stellen, dat er nog een binnenhaven blijft, dichter bij het centrum. Omtrent bespoediging over de zuivering van het afvalwater hebben B. en W. geen aanmoediging noodig. Het college is ter zake volkomen diligent. Bovendien spreken ook de financiën een woordje mee, zooals te zijner tijd wel zal blijken. Mocht de raad een „wondermiddel" weten, om spoedige oplossing te bereiken, dan houdt het college zich aan bevolen. Tenslotte is het voorschrift van den Minister, dat de Ned. Heidemaatschappij met de uitvoering wordt belast. B. en W. hebben grootere werken in voor bereiding, uit te voeren met hulp van het werkfonds, die zich beter voor aanbesteding leenen, dan dit kleine werk. De heeren Tromp en Out bleven van oordeel, dat deze binnenhaven niet meer aan de behoefte voldoet. Het zou een geweldige opruiming geven. Bovendien krijgen de vei lingen op de Meer grooter ruimte beschikbaar Wethouder Bisschop wees er op, dat toch ook de beurtschippers dagelijks van de haven gebruik maken. Bovendien zijn aan de Meer pakhuizen gevestigd en het zou voor velen schade beteekenen, wanneer de pro ducten daar niet meer konden worden gelost De heer Steyn kon zich begrijpen, dat B. en W. na alle voorbereidingen nu de uit voering willen bespoedigen. De vraag of de haven al of niet gedempt moet worden is niet aan de orde. Er is een haven en er is een houten schoeiing. Het is nu maar de vraag of de ge meente een goede zaak doet, door deze houten schoeiing, die nog al wat geld kost, te ver vangen door een betonnen. De haven beant woordt nog altijd aan een zeker doel. Het zou misschien goede zijn, wanneer aan den Raad nadere gegevens werden verstrekt omtrent de kosten van de houten beschoeiing. Voor den heer Post zal de toestand eerst ideaal zijn, wanneer de groentemarkt en de veilingen aan den Oostkant var. de brug ge vestigd zijn. De voorzitter merkte fijntjes op, dat men dat had moeten overwegen, toen de Raad besloot een brug te bouwen evenwijdig aan de bestaande spoorbrug. B. en W. deden de toezegging, dat zij den Raad de gevraagde gegevens zullen verstrek ken. He; voorstel werd aangehouden. De loonen der werklieden. Vervolgens stelde de voorzitter aan de orde de nadere stemming over het amendement Van Groningen op het voorstel van B. en W„ waarover in de vorige zitting de stemmen staakten. De stemmen .staakten ten tweeden male, zoodat het amendement geacht werd te zijn verworpen. Daarna werd gestemd over het voorstel van B. en W., aangevuld met het door B. en W. overgenomen amendement van de R.K. raads fractie inzake den kindertoeslag. Ook over dit voorstel staakten de stemmen, zoodat in de volgende vergadering opnieuw gestemd zal moeten worden. Ingekomen was een mededeeling van Ged. Staten, dat het raadsbesluit tot aankoop van het Zij kanaal A was goedgekeurd. De raad ging hierna in comité. Na de heropening bepleitte de heer Visser aanhouding van een verzoek van de federatie van kooplieden in aardappelen, groenten en fruit, om haar een plaats te geven in de In stelling Maatschappelijk Hulpbetoon. Spr. vond het gewenscht, dat de handeldrijvenden in Maatschappelijk Hulpbetoon vertegenwoor digd zijn. De heer Post vond, dat zulke vertegen woordigers uit de stands- en niet uit de vak organisaties moeten komen. Een voorstel van den heer V1 s s e r tot aan houding van het adres werd niet ondersteund, zoodat het voorstel om het adres voor kennis geving aan te nemen werd aangenomen. Mevr. Kern pH aan deelde vervolgens mede, dat zij haar voorstel, om een commissie te benoemen, belast met het zoeken van werk- objecten, introk. De heeren DeRuïjter en Visser wilden naar aanleiding van een verzoek van den heer J. J. Bruins om eenige verzachting te brengen in dezen moeilijken tijd, o.m. de schoolvoeding ter sprake brengen. De voorzitter stond dit echter niet toe en achtte deze bespreking beter op haar plaats bij de behandeling van de begrooting. Hij deed een voorstel van orde, om deze bespreking niet toe te staan. Dit voorstel werd aangenomen. Tegen de heeren Visser en De Ruijter. Voor kennisgeving werd aangenomen een adres van de contactcommissie van verschil lende organisaties, die aandrong op ver lagingen van de belastingen en tarieven, drukkend op de exploitatie van het onroerend goed. De vergadering werd hierna gesloten. DE TENTOONSTELLING VOOR HET WITTE KRUIS Woensdag was 't de laatste dag van de tentoonstelling in Stoutenbeefc's Woningin richting, die de Vereeniging voor Huis vrouwen organiseerde ten bate van het nieuwe Witte Kruisgebouw. Het bezoek viel op dezen sluitingsdag lang niet tegen en er heerschte een buitengewoon :eanimeerde stemming. Des avonds heeft het Huisvrouwenkoor onder leiding van den heer Leo Pielage het publiek vergast op eenige mooie zangnum mers. Het koor zong achtereenvolgens met groot succes „II Caciatore el Bosco" van Piemonte, „Eine kleine Frühlingsweise" van Dvorak en „Wiegenlied" van Brahms. Deze beide laatste composities in de be werking van den dirigent. Tot slot volgde nog „An der schonen blauen Donau" van Strauss met orkestbegeleiding. De populaire muziek oogstte zoo 'n daverend <ïs i'm Het Amerikaansche Roode Kruis in Abessynië aal. het werk. ontvangen 66.218 gulden tegen 67.541 gulden in November van 1934, zoodat bij deze ru briek een achteruitgang te boeken vait. AANGEKOMEN. 17 December: Euterpe s.s. Bordeaux Martha Halm s.s. Rafsö 18 December: Spes s.s. Swansea Agamemnon s.s. Valencia Hydra m.s. Vlaardingen Johan de Witt s.s. Batavia Harpalyce s.s. Rosario. VERTROKKEN. 17 December: Varmdö s.s. Dunston Zuid-Beijerland m.s. Truro Alchymist s.s. Londen Kulda s.s. Rotterdam Eems m.s. Mistley Nijkerk s.s. Zuid-Afrika Skoger m.s. Londen Rijnstroom s.s. Leith Leeuwarden s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil Hamdale s.s. Cardiff 18 December: André Moyrand s.s. Duinkerken, Bonima s.s. Antwerpen Uitbreiding Turksche vloot. Uit Istamboul wordt gemeld, dat de Turk sche regeering de handelsvloot het volgend jaar met 74 nieuwe schepen wil uitbreiden. Met staatshulp zullen schepen in Europa en ln de Vereenigde Staten worden aangekocht. Vischartsen. Volgens een bericht uit Amerika (natuur lijk daar) wordt gemeld, dat zich daar een aantal dierenartsen hebben gespecialiseerd op de behandeling van visschen. De daarbij dikwijls noodzakelijke chirur gische behandeling moet met grooten spoed worden uitgevoerd, omdat visschen slechts heel korten tijd buiten het water in het leven kunnen blijven. IJsberlchten. Uit Stugsund wordt gemeld, dat de havens in dat district nog bevaarbaar zijn. Voor zeilschepen begint het verkeer naar Skelleftea lastig te worden doch voor stoom- en motorschepen bestaat nog geen verhinde ring. Bij Wasa vormt zich een ijslaag ,'angs de kust doch de scheepvaart ondervindt nog geen moeilijkheden terwijl de ijslaag in de haven van Yxpila nog gemakkelijk door stoomsche pen gebroken kan worden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2