DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Opening tehuis Apostolaat ter Zee Radio-Programma Schip verm. aankomst Laatste bericht Ameland Altona Alcor Agnita Aludra Ariadne (Ned.) Astra Bennekom Barneveld Bloemfontein Boskoop Bodegraven Bosch fontein Cordillera Costa Rica Ceres Cottica Dolius Daphné Enggano Eurymedon Eurybates Fauna (Ned) Feodosia Grootekerk Gaasterkerk Gera Halle Ned. Indië Hermes Alexandrië Heemskerk Zuid Afrika Irma Sundsvall Rosario Ned. Indië La Plata Bay Town West Afrika Danzig Leningrad Chili Chili Zuid Afrika Chili Hamburg Beira West Indië Hamburg Hamburg West Indië Batavia Caen (v. IJm.) Batavia Batavia Ned. Indië Midd. Zee Mexico •Japan Japan Ned. Indië Juno (Ned.) Myrmidon M. v. St. Aldegonde Mirach Mount Athos Manvantara Mona Merope Navarra Orestes Phrygia Polyphemus Poseidon Polvdorus Poelau Tello Poelau Roebiah Randfontein Z. Afrika Rhea (Ned.) Venetie Robert Muras Malaga Batavia Batavia Buenos Aires La Plata Curacao Danzig Stettin St. Caballo (v. IJm.J Alexandrië Mexico Batavia Alexandrië Ned. Indië Ned. Indië Ned. Indië 18 Dec. 15 Jan. 12 Jan. 20 Dec. 22 Dec. 19 Dec. 29 Dec. 22 Dec. 22 Dec. 1 Jan. 7 Jan. 27 Dec. 27 Febr. 24 Dec. 13 Jan. 8 Jan. 19 Jan. heden 29 Dec. 22 Dec. Saleier Saturnus Sirrah Salabangka Skrunda Sembilau Simon Bolivar Snar Stella (Ned.) Salawati Schokland Tawali Triton Tarakan Tel anion Tabinta Titus Uckermark Ulysses Vesta (Ned.) Ufa Waterland Woensdrecht Batavia Alexandrië La Plata Tjilatjap Leningrad Ned. Indië West Indië La Plata Hamburg ATed. Indië Newcastle Ned. Indië Alexandrië Hamburg Midd. Zee Ned. Indië Midd. Zee Ned. Indië Alexandrië Venetië Leningrad Buenos Aires Constantza Buenos Aires 21 Dec. 18 Jan. 30 Dec. 18 Dec. 20 Dec. 23 Dec. 23 Dec. 13 Jan. 19 Dec. 30 Dec. 23 Dec. 25 Dec: 24 Dec. 21 Dec. 27 Dec. 24 Dec. 11 Jan. 117 Dec. van Finisterre. 14 Dec. van Aden. 12 Dec. van Rosario. 16 Dec. te Rotterdam. 13 Dec. van Freetown. 18 Dec. te Kopenhagen. 13 Dec. vertrokken. 13 Dec. van Azoren. 17 Dec. van Cristobal. 15 Dec. te Rotterdam. 16 Dec. van Talcahuano. vertrekt 21 Dec. 15 Dec. van Port Natal. 18 Dec. van Barbados, vertrekt 21 Dec. vertrekt 21 Dec. 16 Dec. van Paramaribo. 7 Dec. van Belawan. 18 Dec. vertrokken. 12 Dec. van Port Said. 14 Dec. van Pt. Said. 16 Dec. te Batavia. 17 Dec. te Lissabon. 14 Dec. vertrokken. 17 Dec. van Marseille. 14 Dec. van Manilla. 15 Dec. van Perim. 15 Dec. van Padang. 16 Dec. te Izmir. 16 Dec. te Beira. 13 Dec. van Söderhamn. 17 Dec. van Alicante. 15 Dec. van Gibraltar. 15 Dec. van Sabang. 12 Dec. te Santa Fé. in lading. in lading, in lading, in lading. In lading. 13 Dec. van Stamboul. 16 Dec. van de Azoren. 14 Dec. vertrokken. 13 Dec. van Jaffa. 13 Dec. te Batavia. 16 Dec. van Singapore. 18 Dec. te Batavia. 18 Dec. van Port Said. 17 Dec. te Valencia. 12 Dec. vertrokken. 5 Dec. van Pt. Said. 16 Dec. van Algiers. 14 Dec. van Diamante, in lading. 14 Dec. vertrokken. 4 Dec. van Macassar. 10 Dec. van Barbados. 14 Dec. te Rosario. 18 Dec. vertrokken. 13 Dec. te Soerabaja. 18 Dec. vertrokken. 17 Dec. van Perim. 16 Dec. te Samos. 18 Dec. vertrokken. 16 Dec. van Gibraltar. 13 Dec. te Batavia. 16 Dec. van Susak. 18 Dec. te Vlaardingen. 17 Dec. te Catacolo. 17 Dec. van Huelva. 15 Dec. vertrokken. 10 Dee van Bahia. 16 Dec. van Gibraltar. 14 Dec. van Montevideo. BEVERWIJK. Het overzicht van de groentenveiling. MARKT BLIJFT OP PEIL. Niettegenstaande het weer in de afgeloo- pen week bij hevige koude en neiging tot vorst en sneeuwbuien nog al afwisseling on derging had dit nog geen invloed op de aan voeren zoodat hierin nog geen veranderingen vielen waar te nemen en alles nog een ge woon verloop had. Ook de handel kenmerkte zich door een willige stemming, zoodat over het algemeen genomen voor de aangeboden groentensoor- ten tegen behoorlijke prijzen afname kon worden gevonden. Ondanks het vergevorderd seizoen werden deze week nog belangrijke partijen Andijvie aangeboden, waarvan de goede kwaliteit steeds veel belangstelling on dervond. De noteeringen schommelden naar soort van 2065 ct. per kist. Boerekool was het product wat deze week ook geregeld vlug te verhandelen was. Hier van varieerenden de prijzen van 45—70 ct. per kist. Spinazie kwam wegens het vriezende weer nog in beperkte mate voor; de kwaliteit was ook niet bijzonder mooi. De prijzen wisselden naar kwaliteit van 4060 ct. per kist. Voor sla. welke nog werd aangeboden was de animo niet groot, hetgeen ook wel aan de kwaliteit kon worden toegeschreven, erg veel moois komt er momentel niet. Bospeen wordt thans belangrijk minder aangevoerd, voor goede soorten was meestal veel kooplust. De prijzen stonden naar soort ongeveer van 710 ct. per bos. Voor wasch- peen werden prijzen besteed van 75—1.50 per kist. In den spruitenhandel waren de prijzen wegens verschil van kwaliteit nogal uiteen loopend. Voor de goede soorten waren de prijzen van 1016 ct. per K.G. Voor afwij kenden werd naar verhouding van 6—8 ct. per K.G. betaald. Prei had, ofschoon de aanvoeren, zeer ruim waren, geregeld een goede afzet. Vooral de beste soorten trokken de laatste dagen sterk aan. De noteeringen stonden meestal naar soort van 312 ct. per bos. Knollen werden deze week ook weer iets meer gezocht, zoodat de prijzen in betere richting kwamen. De prijzen wisselden naar soort van 28 ct. per stuk. Selderie en peterselie hadden eveneens een weinig meer belangstelling, hiervoor kwa men weer prijzen voor van 36 ct. per bos. De aanvoer van tomaten gaat in dalende lijn, de partijen die nog aanwezig waren gingen naar soort van de hand voor prijzen van 826 ct. per K.G. Witlof was de afgeloopen week vlugger te verkoopen. waardoor de prijzen weer een weinig konden stijgen. De noteeringen kwa men nu weer van 1418 ct. per K.G. Bloemkool met matigen aanvoer werd ver handeld voor goede soorten van 1015 ct. per stuk. Roode en gele kool worden voor goede prij zen afgenomen. Van deze soorten munten echter de kwaliteiten niet bijzonder uit. Van stapelproducten als winterpeen en bieten bleven de prijzen op eenzelfde prijspeil. Ook uien stonden met de noteeringen standvas tig naar soort van 2—3 ct. per K.G. LEDENVERGADERING VAN DEN A.N.G.O.B. Vrijdagavond houdt de af deeling Beverwijk van den Aigemeenen Nederlandschen Ge heel Onthouders Bond een ledenvergadering waarin mededeelingen zullen worden gedaan over het j eugdrapport. Verder zal de propaganda voor het nieuwe jaar worden besproken. STEUNUITKEERING AAN TUINDERS. De uitkeering van tuinbouwsteun aan de Veiling ,.De Eendracht" (firma Kluft en Tervoort) is thans definitief vastgesteld op Maandag 23 December. HET PLAN VAN DEN ARBEID Naar wij vernemen zal op Dinsdag 7 Januari in hotel Oud Weerestein een z.g.n. mobilisatie vergadering worden gehouden voor het Plan van den Arbeid. Deze avond wordt georgani seerd door de afdeeüingen Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin van de SJD_A.P. HEEMSKERK R.K. VOETBALVEREENIGING „A.D.O." Het programma voor Zondag luidt: G.V.O.—AJD.O. 2 uur. Resteerende tijd; 45 minuten van den op 29 September gestaakte Strijd; stand was toen 1—1. A.D.O. 2V.V.Z. 2 2 uur. A.D.O. 3—UJ3.V. 2 12 uur. Zeevogels a—A.D.O. a 12.30 uur. TOONEELUITVOERING. Door de tooneelclub der St. Jozef Gezellen zal Zondag 29 December een uitvoering woren gegeven in het Vereenigingsgebouw. Opge voerd wordt: „Onder de Sovjetvtlag", drama - titsch spel uit het hedendaagsch Rusland, in 3 bedrijven, door P. Mossinkoff DANSCLUB ADONA. Op Donderdag 26 December 2en Kerstdag, geeft de Dansclub ADOiNA een dansavond in het gebouw voor leden en introducés. LAND- EN TUINBOUWBOND. Woensdagavond vergaderde de afdeeling Heemskerk van bovengenoemden bond onder leiding van den heer R. Beentjes; in het Ver eenigingsgebouw. De voorzitter heette allen welkom, in het bijzonder de nieuwe leden. Hij deelde bijzonderheden mede over de onderhandelingen, die gevoerd zijn met het algemeen armbestuur. Hoewel men niet op groot succes kon bogen, zijn de resultaten toch beter dan het vorig seizoen. De voor zitter had bij geruchte gehoord dat nu de extra tuinbouwsteun-uitkeering komt, de ge wone gezinssteun voórloopig zal ophouden. Dit vindt hij niet billijk, daar de tuinbouw steun toch moet gelden als bedrijfssteun. Hij zal stappen in die richting doen. Hij bracht verder een woord van hulde aan den schei denden adviseur, kapelaan Van Rijn. Ook dankte hij de leden voor de belangstelling bij zijn 12V2-jarig jubileum ondervonden. Vervolgens bracht de heer Roling een ver slag uit van de door hem als afgevaardigde bijgewoonde alg-smeene jaarvergadering. Aan de melkveehouders zal worden verzocht, bij het aangaan der nieuwe contracten met de Ned. Zuivel-Centrale contact te houden met het bestuur. De voorzitter besprak de nieuwe, regeling der Zuivel Centrale. Binnengekomen was een brief van de Sier teelt-centrale, waarin verzocht wordt er ken nis van te geven als bij sommige kweekers een te groote pressie wordt uitgeoefend voor betaling der roebelasting. Bovengenoemde commissie neemt een afwijzend standpunt in over een te groote pressie van betaling. Aan het slot der vergadering bracht de voorzitter dank aan den heer Kout, conVo- leur der Zuivel-Centrale voor het biiwonen van de vergadering. IJMUIDEN Gaszinker lek. Toevoer weer langs ouden zinker. Naar wij vernemen is sedert eenige dagen een ernstige lekkage geconstateerd in den verleden jaar gelegden gaszinker in het Noordzeekanaal. De lekkage is van dien aard. dat de nieuwe zinker buiten dienst is gesteld. De toevoer naar de gashouders in IJmuiden vindt thans door den ouden zinker nabij het terrein van de gemeentereiniging in Velsen plaats, die gelukkig nog niet is opgeruimd. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 19 DECEMBER. Tarbot per kilo f 1.55—f 1.40 Griet per 50 kilo f 33—f 18.50 Tongen per kilo f 1.30f 1 Groote schol per 50 kilo f 18f 17 Midelschol per 50 kilo f 20f 17 Zetschol per 50 kilo f 20f 17.50 Kleine schol per 50 kilo f 21.50f 12 Rog per 20 stuks f 15f 8 Vleet per stuk f 1.20—f 0.30 Kleine poon per 50 kilo f 13f 12.50 Groote schelvisch per 50 kilo f 30 Middeischelvisch per 50 kilo f 24f 19 KL middeischelvisch p. 50 kilo f 17.50f 12.50 Kleine schelvisch per 50 kilo f 18f 5.30 Kabeljauw per 125 kilo f 54f 17 Groote gullen per 50 kilo f 11f 9.50 Kleine gullen per 50 kilo f 8.50f 4.70 Wijting' per 50 kilo f 4.70f 1.80 Heilbot per kilo f 0.94f 0.58 Lenig per stuk f 1.50f 0.46 Koolvisch per stuk f 0.60f 0.13 Versche haring per kist f 6.50f 6.20 Groote hake per 125 kilo f 102 Middel hake per 125 kilo f 106 Kleinmiadelhake per 50 kilo f 47f 36. Kleine hake per 50 kilo f 32—f 17 UITBETALING VAN STEUN OP DE FEESTDAGEN. Het Orgaan van steunverleening heeft aan cie betrokken organisaties medegedeeld, dat het uitbetalen van den steun in vei'band met de feestdagen zal geschieden op Dinsdag 24 December. De loonblaadjes moeten zooveel mogelijk des Zaterdags worden ingevuld. Schaakclub „Kijk Uit". Zaandamsche Schaakclub geslagen. Op Dinsdag j.l. was het eerste tiental van de Zaandamsche Schaakclub op bezoek tot het spelen van een wedstrijd tegen het le tiental van „Kijk Uit" voor de competitie lie klasse van den Kon. Ned. Schaakbond. Het verloop van dezen wedstrijd was uitermate spannend. Van beide zijden werd alles gedaan om een oea resultaat te bereiken. Als bewijs daarvan diene, dat pas om ruim half elf het eerste punt werd binnengehaald, en.... gelukkig door Kijk Uit". De heer S. Kooi had op fraaie wijze zijn tegenstander tot opgeven gedwongen. Spoedig daarna volgden meer successen, al waren er dan ook enkele remisepartijen bij (ook de halve punten worden zeer gewaar deerd). Het waren de heeren Dr. de Graaf, H. Schmitz en Van Dijk, welke, 11a een vinnigen kamp met hun resp. tegenstanders, op dege lijke wijze voor een winstpunt zorgden, terwijl J. Harms, Mr. Hellema én C. Pels het tot remise brachten. De stand was toen 5V2IV2 voor ,.Kijk Uit". De laatste drie partijen, welke wegens het inmiddels vergevorderde uur arbitrair beslist werden, leverden „Kijk Uit' nog 1 punt op (2 verloren, 1 gewonnen). Het eindresultaat was dus 6V23 V2 voor „Kijk Uit". Een mooie overwinning, waarmede het bestuur het eerste team van harte geluk- wenscht. Mogen er nog meer successen op volgen. Iin aansluiting aan het voorgaande verslag kan omtrent de clubcompetitie nog het vol gende resumé gegeven worden. Nog steeds bestaat daarvoor bij de leden volle belangstelling. De opkomst is goed en de kameraadschappelijke verhouding onderling ook al worden er nullen geïncasseerd, laat niets te wenschen over. In de hoofdgroep zijn het nog de heeren H. Schmitz, Dr. J. de Graaf en S. Kooi, welke de leiding hebben. Zij konden al hun partijen in winst omzetten. Toch ligt, in verband met enkele afgebroken partijen, het vermoeden voor de hand, dat er voor de leiders ook wel eens een nulletje zal volgen. Dit kan de span ning slechts verhoogen. waardoor enkele an dere leden, mét name J. A. 'Stals, C. Pels, A. Harms en J. A. Falk een hartig woordje voor de hoogste plaats zullen gaan meespreken. Wat de 2e groep betreft, tronen de leden H. Oderkerk en J. Plugboer nog ongeslagen op de hoogste plaatsen, maar verschillende ge gadigden zijn nog in de „running", n.l. J. Riet dijk, H. Buch en P. Lanser. Het is een ver blijdend teeken, dat zij, welke tot nu toe minder goede resultaten boekten, den moed niet verliezen en vol animo voor ons mooie schaakspel blijven. Het fraaie succes van onzen wereldkampioen Dr. Euwe is wel een geweldige stimulance tot volhouden „tot the bitter end" geworden en heeft vanzelfsprekend tot meer belangstelling voor het schaakspel geleid. In dit verband zij gememoreerd, dat sedert enkele weken reeds 12 nieuwe leden tot onze club toetraden, waar door het ledental thans tot 46 gestegen is. Zoo gaat het goed! Mogen er nog meerderen volgen; ze zijn van harte welkom. De clubavonden Worden gehou den Dinsdagsavonds van 812 uur in het Ver eenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente, Kalverstraat te IJmuiden-Oost. Minister Deckers verricht de openingsplechtigheid Onder groote belangstelling is heden het tehuis van het Havendistrict IJmuiden-Haar- lem-Velsen van het Apostolaat ter Zee aan het Sluisplein geopend. Zooals men weet, is het tehuis gevestigd in het voormalige douanekantoor, welk gebouw voor dit doel van den Rijksgebouwendienst werd gehuurd. Te halftwaalf arriveerde minister Deckers in gezelschap van den heer H. F. He er kens Thijssen, penningmeester van genoemd Ha vendistrict die zich in Haarlem bij den mi nister had gevoegd, per trein aan het sta tion IJmuiden. Ter verwelkoming waren aan wezig de havenaalmoezenier pastoor J. C. de Moei en de penning mees tér, de heer C. L, Kolster. In het tehuis, waarheen het gezelschap zich per auto had begeven, waren inmiddels tal van genoodigden aanwezig, oa. burgemeester Kwint en de heer J. P. Nijssen, wethouder van Financiën, deken Lucassen. Beverwijk, pastoor Schoenmaker. Velsen-Noord, Father Welsch, algemeen secretaris der Federatie van Apostolaten ter Zee, Ch. v. d. Bilt, voor zitter en Wijers, bestuurslid, C. Oud, directeur van het Staatsvisscherishavenbedrijf, Seijf- fert, havenmeester van het Noordzeekanaal, eenige consulaire vertegenwoordigers. Verder waren o.a. nog aanwezig: Ir. A. H. Ingen Housz. namens het hoog- ovenbedrijf; de heer D. de Ridder, commissa- irs van politie; J. Zwanenburg, lid van den gemeenteraad. Na een woord van welkom verzocht pastoor de Moei minister Deckers het gebouw te openen. Met een korte toespraak, waarin hij op het groote belang van het Apostolaat ter zee wees, verklaarde minister Deckers het ge bouw voor geopend De heer H. F. Heerkens Thijssen te Bloe- mendaal, lid van het dagelijksch bestuur van het Havendistrict IJmuiden-Haarlem-Velsen van het Apostolaat ter Zee, beantwoordde de rede van den Minister. „De scheepsbezoekers aldus d<* heer Heerkens Thijssen hebben mij gevraagd de vertolker te zijn van hun gevoelens van dankbaarheid bij de gelegenheid van in-ge- bruikname van dit Zeemanshuis. Beter dan wie ook weten zij, van wel'k een enorm nut voor het practischo zee-apostel- werk een gezellig Clubhuis is, waarheen zij de buitenlandsche zeelieden alsmede de Ne- derlandsche visscliers die tijdelijk in IJmui- den's haven vertoeven, kunnen heenvoeren Ja. ik geloof niet te kras in mijn bewoordin gen te zijn, indien ik het Zeemanshuis van het Apostolaat ter Zee in een havenplaats, de sluitsteen van het gewelf noem waarop het geheele practische werk van het Zee- apostolaat is opgebouwd. Het is met gevoelens van groote dankbaarheid dat ik hier namens het Bestuur eenige woorden richt tot de scheepsbezoekers, tot hen op wier schouders de moeilijkste taak van het geheele zeemans werk rust. Doordat het Apostolaat zijn ze genrijk werk over de geheele wereld uitoefent en in ruim 250 havenplaatsen door haar ge arbeid wordt, komt het veelvuldig voor, dat voordat zij nog een gesprek kunnen aan- knoopen, de zeelieden hun reeds overvallen met enthousiaste verhalen over het prachtige Clubgebouw van het „Apostleship of the Sea" te Liverpool, Buenos Aires, of te Melbourne Momenteel tellen we 49 Katholieke Zeemans huizen, terwijl in ca. 190 havens waar nog geen Clubhuizen zijn, gearbeid wordt door het Apostolaat ter Zee. Dat het kort geleden opgerichte Haven district IJmuiden-Haarlem-Velsen floreert is in hoofdzaak aan deze pioniers te dan ken. Van deze plaats breng ik hun hulde voor het prachtige werk, dat zij presteerden Nu wij met Uwe Excellentie op dezen vreug devollen dag in ons nieuwe Clubhuis ver- eenigd zijn, kan ik niet nalaten U in korte trekken de geschiedenis van dit gebouw te verhalen. Toen in 1876 Holland op zijn smalst was doorgegraven en IJmuiden zijn eerste sluis kreeg, welke door Z.M. Koning Willem IH werd in werking gesteld, werd ter zelf der tijd een douanekantoor bij de sluis geopend. Welnu dit gebouw is het bewuste douanekantoor. Waar van 1876 tot nu voor enkele jaren de cijnspenning betaald werd, wordt thans met opgewekten lach, den zee man, onverschillig van welke nationaliteit of religie, een kop koffie of thee, een pakje cigaretten geboden en verder een rustig aangenaam verblijf dat hem het gemis aan huiselijk geluk hopelijk eenige oogenblikken doet vergeten. Na dank gebracht te hebben aan allen, die hun medewerking aan het tot stand komen van het nieuwe gebouw hebben verleend, eindigde de heer Heerkens Thijssen met het uitspreken van de hoop. dat door aller me dewerking dit nieuwe gebouw een hechte schakel moge zijn in den ketting van zee manshuizen van het Apostolaat ter Zee over de geheele wereld. TOONEELVEREENIGING „JONGE KRACHT" De tooneelvereeniging „Jonge Kracht", die met zooveel succes 't tooneelspel „Hun Kind" heeft opgevoerd, heeft in studie genomen het blijspel „Muggen om de kaars". Dit too- neelstuk zal vermoedelijk eind Januari wor den opgevoerd. KRACHTSPORTVEREENIGING D. O. K. In de te Alkmaar gehouden nederlaag wed strijden georganiseerd door de krachtsport- vereeniging S. S. S. aldaar behaalden „De Halter" uit Zaandam en D. O. K. uit Bever wijk een even groot aantal punten. Gisteren avond zouden deze vereenigingen elkander opnieuw partij geven, teneinde den uitslag van dit tournooi te kunnen vaststellen. De Halter werd met zeven strafpunten win naar van den uitgeloofden beker. D. O. K. kwam met acht strafpunten in het bezit van den tweeden prijs. De gedetailleerde uitslagen waren: H. Jensma—J. v. d. Bosch 0—3: C. Koster—E. Douma 3—0: H. Boersen—H. Groeneveld 21 C. ZwanenburgC. Verdonk 03; J. KokH. v. Duin 03; H. JensmaJ. Deerks 21; C. Koster—H. Groeneveld 2—1; H. Boersen—E. Douma 0—3; C. Zwanenburg—J. Steenbeek 30; C. KosterE. Douma 30. BESOMMINGEN. Dirkje RO 53, 100 manden f 740. Derika 7, IJM. 417, 420 manden f 2430. Rotterdam IJM. 112, 435 manden f 2930. Vios 5 IJM. 102, 100 manden f 1160. Sperwer IJM. 133, 80 manden f 1450. Zwaluw, IJM. 90, 65 manden f 2060. Ancor, IJM. 135, 70 manden f 1430. Zeehond, IJM. 70, 55 manden f 1450. Elie Cheneviêre, IJM. 161, 55 manden f 1670 Loggers: IJM. 204 f 720. KW 64 f 670 Versche haring: SCH 53 f 333. LT 1176 nog niet bekend- DONDERDAG19 DEC. 1935 DEENSCHE CONTINGENT UITGEPUT Naar wij vernemen is tengevolge van het drukke bezoek van Deensche kotters van verleden week het Deensche contingent van aanvoer voor het laatste kwartaal uitgeput. In verband hiermede kunnen vóór 1 Ja nuari a.s. geen Deensche kotters meer aan den afslag verwacht worden. meldt'. Hoogste barometerstand 771.3 m.M. tö Akureyri. Laagste barometerstand 750.9 m.M. te Brest. en voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidelijken tot Oos telijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen neerslag'. Lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Samuel Hoare afgetreden. Zijn heden te houden rede in het Lagerhuis in strijd met de meening van zijn collega's. Critiek van Hoare op het collectieve systeem. De Britsche Minister van Buiten landsche Zaken Sir Samuel Hoare, heeft, naar gisteravond officieel werd medegedeeld, besloten, ontslag uit zijn functie te nemen. Reuter meldt hierover nader uit Rome: Journalistn, die zich aan de woning van Sir Samuel Hoare vervoegden, werd medege deeld dat hij niemtnd kon ontvangen, noch eenige verklaring afleggen. Ofschoon de positie van Sir Hoare moeilijk was, deed toch het feit, dat het kabinet zijn voorstellen goedkeurde gelooven dat de minis ter van buitenlandsche zaken op zijn post zou kunnen blijven. De mededeeling van zijn aftreden was dan ook een volledige verras sing. Men houdt het voor mogelijk, dat minister Baldwin voorloopig tevens het ministerie van buitenlandsche zaken op zich zal nemen, anderen zijn weer van meening dat Nevilie Chamiberlain tot minister van buitenlandsche zaken zal worden benoemd. VRIJDAG 20 DECEMBER HILVERSUM I. 1875 M- Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.0012,— Cello en piano. 12.15 Gram.pl. 12.30 Ensemble Van der Horst en Gram.pl. 2.30—3.— Chr. Lectuur. 3.15 Or gelspel. 4,— Friesche uitzending. 5.Solis tenconcert 6.30 Causerie 7.Berichten. Re portage. 7.30 Causerie 8.Berichten 8.05 Or kestconcert mmv. solist. 9.— Causerie 9.30 Vervolg concert 10.20 Berichten 10.2511.30 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. 8.— VARA 12.— AVRO 4.— VARA 8.— VPRO. 11.00—12,0 VARA. 8.E. Walis' orkest 9 Gram.pl. 10.Mor genwijding VPRO. 10.15 Viool en piano 10.30 Voordracht 10.50 Saxofoon en piano 11. Voordracht. 11.15 De Notenkrakers. 12. Gram.pl. 12.30 Aris Swart's Ensemble. 2. Gram.pl. 2.10 Piano-recital 2.30 Omroeporkest mmv. soliste. 4.— Solistenconcert 5.— Kin deruur. 5.30 VARA-orkest 6.— Voordracht 6 20 Vervolg concert 7.Voordracht 7.50 Be richten 8.Toespraak 8.05 Lezing 8,30 Ka mermuziek. 9.Causerie 9.30 Vervolg con cert 10.Lezing 10.45 Berichten 11.Dub bel X-Ensemble, mmv. solist 11.3012. VARA» Strijkorkest en orgel. DROITWICH, 1500 M. 11 20 Orgelspel 11.50 Tro ca der 0-Cinema - orkest 12.50 Dansmuziek 1.35 Strijkorkest mmv. soliste. 2.20 Gram.pl. 2.50 Kwintetcon cert mmv. soliste. 3.50 BBC-Midland-orkest. 5.05 Gram pl. 5.35 De Continentals. 6.20 Be richten. 6.50 Piano-recital. 7.10 Lezingen. 8.20 Anna Pawlowa-herdenking 9.20 Sopraan en bariton. 9.50 Berichten. 10.20 Lezing 10.40 Oratoriumconcert. 11.3512.20 Dansmuziek. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 20 DECEMBER Bioscoop de Pont: „Parijs bij Nacht" en „De Zevende Wereldmacht". 8 uur. Vergadering van den Gemeenteraad. 7 u. ZATERDAG 21 DECEMBER Bioscoop de Pont: „Parijs bij Nacht" en „De Zevende Wereldmacht". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: DONDERDAG 19 DECEMBER Stadsschouwburg: De filmstar.... vóór het doek" door Het Blijspelgezelschap 0. 1. v. E. v. Praag en C. v. Kerkhoven. 8.15 uur. 2.30 uur nam Voordracht dr. J. B. van Amerongen uit Dickens' Christmas Carol. Palace: „Verraad" met Victor MacLaglen. Op het tooneei: Corellis, equilibrist. 7 en "15 uur. Frans Hals Theater: „Mannen zonder naam". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De sensatie in het casino". Doorloopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Rembrandt Theater: „De privé-secretaresse getrouwd". Op het tooneei: Boorn Brothers. 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 20 DECEMBER Stadsschouwburg: Mij. tot bev. der Toon kunst. Concert door Robert en Gaby Casade- sus. 8 uur. Schouwburg Jansweg: Rotterd. Hofstad Tooneei. „Rood". 8.15 uur. Bioscopen nieuw programma.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6