HET NIEUWE AVONDBLAD BERICHT Een Kerstcadeautje. 21e JAARGANG No. 42 VRIJDAC 20 DECEMBER. '35 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheels invaliditeit; f 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vtjf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polls is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HJLV.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN. De Pamir, het laatste zeilschip Mooie filmavond in de Visscherijschool. De romantiek van het oude zeilschip ver dwijnt hoe langer hoe meer. Nog slechts zelden ziet men op zeeën en oceanen het bollende zeil van een drie- of viermaster en het zal waar schijnlijk niet zoo lang meer duren of slechts rookpluimen zullen aan den horizon opstijgen, daar waar een schip zich over de wateren voortbeweegt, Heinrich Hauser de schrijver van het boek en de maker van de film ,,De Pamir, het laat ste zeilschip" is den tijd wat vooruitgeloopen. Er zijn nog eenige zeilschepen, die het graan halen uit Australië of de salpeter uit Chili. Maar de Pamir zal vroeg of laat verdwijnen en na de Pamir verdwijnen ook de andere laatsten der Mohikanen. En dan is de tijd daar, dat van de zeilschepen alleen nog maar modellen of afbeeldingen te vinden zijn in de musea. Of het laatste schip nu Pamir heet of anders, doet weinig ter zake. Het was een goede zet van directeuren en leeraren van de Visscherijschool, deze interes sante film voor genoodigden en leerlingen te vertoonen. Dat bleek ook uit de belangstelling, die voor dezen filmavond bestond. Want het groote lokaal was bijna geheel bezet. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op burgemeester en mevrouw Kwint, de heer en mevrouw Hof stede, ambtenaren van de Scheepvaart- Inspectie, eenige reeders, hoofdonderwijzers, den heer B. G. Schuitenmaker, secretaris van IJmuiden's Bloei enz. Na een kort woord van welkom, gesproken door den directeur der school, den heer P. J. Verwayen hield de heer L. Korstanje, adj- inspecteur van de Scheepvaart een inleiding over de zeilvaart. Zeilschepen, aldus de heer Korstanje, hebben de menschheid eeuwenlang beziggehouden. Zij hebben bijgedragen tot den roem van vele volken. De primitiefste volken hebben den wind bij het voortbewegen hunner schepen benut. Het is zelfs mogelijk, dat de Batavieren, toen ze den Rijn afkwamen, dit deden. Vast staat, dat de Phoeniciërs zeil schepen gebruikten voor hun verre tochten. Later kwamen ook in ons land de gevreesde Noormannen, die hun tochten met behulp van zeilschepen volvoerden. Verder herinnerde spreker aan het koggeschip en aan de tochten van -onze Nederlandsche koopvaardijschepen in den Hansetijd. Portugeezen en Spanjaarden maakten hunne ontdekkingsreizen met zeil schepen. Onvergetelijke tochten werden door hen gemaakt om hun grondgebied uit te breiden. Namen als Vasco di Gama, Magel- haen e.a. herinneren aan deze ontdekkings reizen. Magelhaen durfde met kleine zeesche pen in de naar hem genoemde straat, de ge vaarlijke kust te naderen. Ook Nederlanders stonden in die dagen voor niets. Dan kwamen de teaclippers, Engelsche schepen, die de thee uit het verre China haalden en daarbij wed strijden hielden. Na de teaclippers kwam het tijdperk van bloei voor de zeilvaart in ons land, kwamen de Thorbecke's, de Noach's, die het verkeer onderhielden tusschen ons land en de koloniën. De Noach's werden tot de snelste zeilschepen ter wereld gerekend. Toen reeds voor de vaart op Indië de meeste zeilschepen waren vervangen, bleef nog lang de salpetertrade bestaan, waarvan de schepen van de Duitsche reederij Laeisz de beroemdste waren. Maar ook de Fransche zeilschepen mo gen genoemd worden. Verder schetste spreker het leven van den zeeman, dat wel ruw was, maar toch een eigenaardige bekoring had. Na deze inleiding van den heer Korstanje werd de film vertoond. De aanwezigen zullen tot de ontdekking zijn gekomen, dat de heer Korstanje niet had overdreven, toen hij sprak van de bekoring, die van de zeilvaart uitgaat. Maar ook de ruwe kant van dit ouide métier liet zich dui delijk waarnemen. De Pamir op de huizen- hooge golven ten Zuiden van Kaap Hoorn was wal het interessantste gedeelte van de film. Het dek onophoudelijk overspoeld, de zeilen gescheurd, ziedaar evenementen van een grootsche schoonheid, althans op het cellu loid. De heer Verwaijen noemde zich terecht de tolk van allen, toen hij den heer Korstanje dankte voor diens causerie en voor zijn expli caties bij de film. Concert Concordia. In ruime mate had de harmonievereeni- ging Concordia voor het door haar te geven concert uitnoodigingen verzonden en, in de verwachting dat velen er gehoor aan zouden geven, besloten de uitvoering in Thalia's groote zaal te geven. Er was, verheugend feit,- dan ook flinke belangstelling voor de zen ouden bekende. Aan Concordia, dat in vroegeren tijd toch altijd de kern van het IJmuidensche muziek leven was, is de malaise zeker niet ongemerkt voorbijgegaan. Daardoor zag het corps zich genoodzaakt, het 40-jarig bestaan in stilte te herdenken. Nu de jonge dirigent Philip S. Vlessing de teugels in handen genomen heeft, wordt er ter dege zorg voor gedragen, dat jonge krachten, zonder welke een corps toch onherroepelijk tot uitsterven gedoemd is, opgekweekt worden. En zoo zijn er ver schillende nieuwe gezichten, die naar wij ho pen blijvers zullen zijn. De voorzitter, de heer K. Meijer, heette allen hartelijk welkom en was zeer verheugd over de flinke opkomst. Het corps gaat goed vooruit en er is alle reden de toekomst met. vertrouwen tegemoet te zien. ook al be zwaart een extra-uitgave van f 300 voor nieuwe instrumenten in het a.s. seizoen het budget van den penningmeester. De openingsmarsch, een fraaie Engelsche compositie, werd in een pittig rhythme uit gevoerd.- De mooie harmonie-klank, die het corps steeds in zich draagt, kwam eerst goed tot haar recht in het ballet uit de operette Ma rion van wijlen Sam. Vlessing. De Badinage en de Rigoudon waren voor klarinet- en sax- register dankbaar blazen; vooral het laatste onderdeel is homogeen en warm van toon. Trouwens, de rechterzijde is, op het gehoor, beter dan de linker. Want van het hooge koper hadden we, gezien de bezetting er van, meer verwachting dan dat er nu wel ge geven werd. In de Gavotte werd zoo het op- maatje wel erg benepen. Het Rondo-finale werd met élan vertolkt; hier was Concordia op volle sterkte. Ook van het Concertstuk, de klarinetsolo door den solo-klarinettist don heer C. Tol voorgedra gen, was èn door den solist en door den di recteur veel werk gemaakt. Zoowel de tech nische uitvoering als de voordracht was wei-bestudeerd. De fraaie orkestratie, een van de meest sterkezijden van wijlen Vles sing Sr,, was ook nu weer oorzaak dat het werk in al zijn kleuren tot ons 'kwam. De technische moeilijkheden voor den solist zijn vele en het vergt alle aandacht om deze te overwinnen. Een welgemeend applaus be wees, dat het auditorium dit optreden ap precieerde. Een zeer gelukkig gekozen compositie was Grieg's welbekende Huldigingsmarsch, door den directeur op een wijze bewerkt -voor harmonie gearrangeerd, die op deze plaats een compliment waard is. Een met veel bezieling en fouten uitge voerde fantaisie over 't Sylvia-ballet besloot het geslaagde optreden van het ensemble. Moge het excelsior voortgaan. Eri elk lid in dividueel op zijn instrument studeeren ter verdere veredeling van de techniek en den klank van hels geheel! Mevr. Ri-e van Pel-van Domselaar verleen de zangmedewerking en had met de werken van Philip S. Vlessing en een aria uit de Freischütz veel succes. De soliste beschikt over een mooie stem, verdere scholing zéker waard is. Daarbij een klare uitspraak, die elk woord verstaanbaar doet zijn. Mej. Netty Vlessing was een correcte be geleidster, aan wier handen een soliste zich met gerustheid kan toevertrouwen. Von Weber's Leisè, leise sprak in het can tilene beter aan dan in het recitativo, hoe wel o.i. dit operawerk beter 'achterwege had kunnen blijven. Men stelt er hoogere eischen aan met alle waardeering voor de goede dingen, welke er in verricht werden. Een geanimeerd bal besloot het concert. 'W. VAN DE REMMING GEVALLEN. De wachtsman D. van D. had gisteren het ongeluk, terwijl hij over de remming van de Haringhaven liep, door de gladheid van het plankier te vallen. Hij kwam op de steenen glooiing terecht, hetgeen hem een koud bad bespaarde. Door den val bezeerde hij zich vrij ernstig. DRIEHUIS. AFSCHEID VAN DEN HEER ENGELS. Gistermiddag heeft de heer A. Engels, briga- dier-tit. bij de Rijksveldwacht, die dezer dagen den dienst met pensioen heeft verlaten, af scheid genomen van de politie alhier. Bij deze intieme plechtigheid waren o.a. aanwezig de brigade IJmuiden van de Rijksveldwacht en van de gemeentepolitie de heeren B. F. Kipp, hoofdinspecteur, de inspecteurs E. Tuinstra en H. Roelofs, twee brigadiers, een rechercheur en een agent. De heer Engels werd namens de gemeente politie toegesproken door den heer Kipp en namens de Rijksveldwacht door zijn chef, den brigade-commandant Boerema. Hem werd door beiden een aandenken aangeboden, ter wijl mevrouw Engels bloemen kreeg. SANTPOORT. R. C. BREDERODE. Zondag j.l. gingen de wedstrijden voor het 1ste en 2de elftal niet door en wist alleen het 3de elftal een 1—0 overwinning op Kenne- fers 9 te behalen. De door den H. V. B. op 2den Kerstdag vast gestelde wedstrijden vervallen en worden a.s. Zondiaggespeeld, zoodat het programma voor dien dag luidt: Beverwijk 2Br ederode 1 12 uu: Brederode 2V. S, V. 5 11.30 uur Het voornemen bestaat, op Nieuwjaarsdag een reisje naar Alkmaar of Hoorn te maken, waar het 1ste elftal een vriendschappelijken wedstrijd zal spelen.. Leden en donateurs die deze reis wenschen mee te maken kunnen daarvan reeds thans bij het bestuur mededeeling doen. In verband met de Kerstdagen gaat de in- doortraining a.s. Woensdagavond niet door. In plaats daarvan vindt de training 2en Kerstdag des middags 2 uur plaats op het terrein. AAN EEN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. De 18-jarige dochter van den heer J. P. Nijssen is dezer dagen aan een groot gevaar ontsnapt. Terwijl zij in de keuken bezig was, eenige werkzaamheden te verrichten, kwam haar schort in aanraking met het vuur van een haard. In een oogenblik vatten de klee- ren van het meisje vlam 'en was zij een brandende fakkel gelijk. Gelukkig bevond haar vader zich eveneens in de keuken en deze had de tegenwoordigheid van geest, het meisje de brandende kleeren van het li chaam te rukken. Wonder boven wonder bekwam het meisje zoo goed als geen verwondingen. De heer Nijssen kreeg echter eenige, gelukkig niet ernstige brandwonden aan beide banden, (Men tracht op het oogenblik den z.g. Jonker diamant, den grootsten ongeslepen diamant ter wereldte verkoopen voor een prijs tusschen VA en 2 millioen dollar aan iemand met smaak voor een aardig Kerstgeschenk" Hè ja, dat is een leuk geschenk, Om aan den Kerstboom op te hangen, De vrouw die 't krijgt, zal, naar ik denk, Dit denkbeeld ook wel goed ontvangen. Een diamant blijft goed in toon Met loovertjes- en stergeschitter, Vuurschietend als een kaarsenkroon, En wit als sneeuw, zooal niet witter. Ik kan het tot mijn spijt niet doen, Maar u kunt hem nog altijd koopen, De prijs is nog geen twee millioen In dollars, geen bezwaar, mag 'k hopen. Heusch, elke vrouw heeft zooiets graag, Maar 'k raad u aan om niet te dralen, Al is hij nog te koop vandaag, Wie 't eerste komt, zal 't eerste.... malen. Tja, zou die Jonker diamant, Zelfs nu heusch nog verkoopbaar blijken, Is er op aarde nog een klant, Die daar zoo'n som aan kan verkijken? Hoe 't zij, ik vind bij 't stille feest Van vrede en menschenmin op aarde, Zoo'n Kerst-steen weinig naar den geest En Kerst-brood van veel hooger waarde. P. GASUS. als gastheer ..ingewerkt" wordenhij moet ook precies weten hoe de verhoudingen in zijn huis zijn, hoe zijn personeel verdeeld is en hoe hij tegenover barones Cassini staat. Want Charlier heeft geëischt. dat men de charmante barones die hij vluchtig kent niet van de persoonsverwisseling op de hoogte brengt. Het loopt aanvankelijk prachtig. Charlier slaat zich handig door de ingewikkelde situa ties heen en de soiree zal spoedig beginnen. Voorzichtigheidshalve (want je weet nooit, wat je aan zoo'n acteur hebt) hebben de vrien den van den baron maar liever de barones op de hoogte gebracht van Charlier's „optreden" in haar huis, doch zij heeft beloofd om uit niets te doen blijken, dat zij in 't complot be trokken is. Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal ahenneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. VELSEN „Parijs bij Nacht" in „De Pont". Parijs bij Nacht (Folies Bergère) is de titel van de eerste hoofdfilm van het nieuwe pro gramma van „De Pont" en Chevalier heeft als Eugène Charlier de hoofdrol. De inhoud is als volgt: De populaire zanger Charlier treedt met een enorm succes op in de beroemde Parijsche music-hall „Folies Bergère" en het publiek waardeert hem 't meest in enkele imitaties van bekende Parijsche persoonlijkheden. Char lier's creatie van „Baron Cassini", den mach tigen bankier is zoo schitterend, dat iedereen de baron incluis er de grootste bewonde ring voor heeft. Dringende en ernstige zaken roepen Baron Cassini naar Londen. Door speculaties ter beurze en het uitgeput raken van de Rio Nero mijn dreigt een bankroet voor het bankiers huis. De baron wil trachten in Londen nieuwe credieten op te nemen, tot grooten schrik van zijn campagnons, die daardoor in moeilijke situaties komen. Indien het publiek zou be merken, dat Baron Cassini plotseling vertrok ken is zijn zaken in een hachelijke positie achterlatend zou dat ongetwijfeld het einde van het bankiershuis beteekenen. Bovendien heeft de minister-president toegezegd op een soiree te zullen komen, die Baron Cassini te zijner eere geeft en de afwezigheid van den gastheer zou een beleediging zijn, die ernstige gevolgen zou kunnen hebben. Als uit den hemel gezonden verschijnt op dat moment Eugène Charlier, die een uitnoo- diging van den "baron heeft ontvangen om hem eens te komen bezoeken. De beide com pagnons aarzelen niet. Tegen een hoog bedrag verzekeren zij zich van Charliers diensten. Hij zal op de beurs en tijdens de soiree baron Cas sini imiteeren! Ingewikkelde instructies volgen. Want Charlier moet niet alleen ter beurze en Een ernstige schadepost voor de gemeente. Maurice Chevalier. Zoo ontvangt de pseudo-baron den minis ter-president en-den minister van financiën., opgewekt en vroolijk, alsof Cassini's bank in bloeienden welstand verkeerde. I-Iij flirt met z'n vrouw.... maakt haar het hof en weet zelfs ofschoon hij er zelfs niets van begrijpt de waardelooze Rio Nero-a andeelen aan de Regeering te verkoopen voor 25 millioen francs. Maar er komt gevaar opdoemen. In het theater heeft Charlier's vriendinnetje Mimi een groote scène gemaakt. Zij zou vertellen dat Charlier wegens ziekte niet kon optreden, doch door haar jalouzie (zij denkt dat Charlier met een vrouw uit is) bederft ze alles. De directeu ren zijn woedendMimi zelf wil haar troost gaan zoeken bij baron Cassini, dien zij den dag tevoren ontmoet heeft en die haar z'n kaartje heeft gegeven. Natuurlijk komen er dan eindelooze verwik kelingen. Wie was Charlier en wie was de baron? Gecompliceerde scènes zijn aan de orde van den dag. Een hoogst interessante film. Evenals de tweede hoofdfilm: „De Ze vende wereldmacht". OM DEN MEESTERTITEL. Naar wij vernemen is het vrijwel zeker dat de match om den wereldtitel tusschen den titelhouder Maurice Raichenbach (Frank rijk) en onzen nationalen kampioen J. H, Vos reeds begin Januari hier te lande zal worden gehouden. Met den Franschen Dam- bond is vrijwel algeheele'overeenstemming be reikt. Deze match zal te Amsterdam worden ge houden; de mogelijkheid is niet buitengeslo ten, dat wellicht enkele partijen elders zullen worden gespeeld. Totaal zullen tien partijen gespeeld worden, in ieder geval echter niet meer dan één partij per dag. Er werd intusschen een wedstrijdcommissie benoemd, bestaande uit de heeren S. S. van Baaien (Amsterdam), W. H. Lieve (Dor drecht), J. Groenteman (Amsterdam), K. de Jong (IJmuiden) en A. Jacobs ('sGraven- hage) aan wie de regeling en leiding van de zen match werd opgedragen. Verleden jaar gelegde gaszinker niet meer bruikbaar. Nieuwe gasleiding onder het kanaal noodzakelijk. Woensdag, de dag, waarop de sanctiemaatregelen tegen Italië juist een maand geleden in werking waren getreden, hebben de Italiaansche mannen en vrouwen hun gouden ringen ingeleverd en voor ijzeren ingeruild. De aartsbisschop van Milaan geeft zijn zegen aan de ijzeren ringen. Toen eenige dagen geleden de dienstdoende beambte aan het gas bedrijf de manipulatie verrichtte, noodig om het gas na den nieuwen zinker van het hoogovenbedrijf naar de gashouders van het bedrijf toe te voeren, deed hij een ontstellende ont dekking. De kraan stond open. maar er kwam geen gas. Natuurlijk meldde hij zijn ontdekking aan zijn superieuren, die spoedig tot de con clusie kwamen, dat slechts één ding mogelijk was: de zinker in het kanaal is defect! Een nauwkeurig onderzoek werd Ingesteld en inderdaad: het water van het kanaal was op een bepaalde plaats aan het borrelen, het geen wees op een ontsnappen van gas, dat wel bijzonder ernstig moest zijn, daar al het in de leiding geperste gas verloren ging. Er bleef niets anders over dan maatregelen te nemen om de gasvoorziening en de gasleve ring te kunnen laten doorgaan. Dit was ge lukkig mogelijk, doordat de in 1915 gelegde zinker nog niet was verwijderd. Het „gas- verkeer" werd eenvoudig omgelegd en thans worden de gashouders weer gevuld door den ouden zinker, liggende ten Oosten van het pontveer te Velsen. We hebben gisteren eens bij den heer J. C. Dunnebier, tot wiens departement „gas en water" behoort, naar den omvang van de schade geïnformeerd. Deze is zeer aanzienlijk, aldus de heer Dunnebier, want er blijft niet anders over dan een nieuwen zinker in het Kanaal te leg gen. Den beschadigden zinker te repareeren is niet mogelijk, want deze ligt in een mantel, tezamen met de buis van de waterleiding en hierdoor is het niet mogelijk, vast te stellen, waar zich de breuk bevindt. Het is n.l. zeer goed mogelijk en zelfs zeer waarschijnlijk, dat de gasbuis op een heel andere plaats lek is geworden dan waar het gas door het kanaal water opborrelt. Wat de oorzaak is, hieromtrent wist de heer Dunnebier ons niets te vertellen. Hij achtte het niet onmogelijk, dat de plaats ge had hebbende verzakking er mee in verband stond. Het merkwaardige van het geval is, zoo zeide ons de wethouder, dat de buis van de waterleiding heel is gebleven, maar„we houden ons hart vast". En wat nu? Er zit niet anders op; dan een nieuwen zinker te laten bouwen. Het is wel een strop, maai- er is niets aan te doen. Vermoedelijk zal men het nu anders aanpakken, bijv. door het maken van een zinker in twee deelen via een der sluiseilanden, opdat de zinker niet zoo lang behoeft te zijn. Hoe staat het met de gasvoorziening? Hiervoor bestaat geen vrees. De oude zinker is van voldoende capaciteit, ook voor Haarlem. Maar deze zinker moet den volgen den zomer verdwijnen; voor dien tijd moet er dus een nieuwe komen. In verband met de succesvolle wijze, waar op in het eind van Augustus van 1934 het leg gen van den zinker geschiedde, is deze cata strophe wel dubbel te betreuren. Men- zal zich dit interessante werk, dat onder groote be langstelling geschiedde, nog wel herinneren. De zinker was opgehangen aan een op bak ken geplaatste stelling en werd langzaam in het kanaal en in de in den bodem gegraven sleuf neergelaten. De totale lengte van den zinker, dus met inbegrip van de eindstukken, die elk ongeveer 45 M. zijn en die in de taluds van de kanaal oevers liggen, bedraagt ca. 200 M. Het 112 M. lange horizontale bodemstuk ligt in een 2 M. diepe sleuf. Naast elkaar liggen twee 8 duims buizen één voor water en een voor' gas. Het totale gewicht, met inbegrip van de grond- verzwaring bedraagt 90.000 K.G. Voor de kos ten werd een crediet van f86.000 toegestaan. Vragen aan B. en W. In verband met het bovenstaande heeft het lid van den gemeenteraad de heer F. P. Ver meulen de volgende vragen tot het college gericht: 1. Is het juist, dat de zinker in het Noord zeekanaal zoodanige gebreken vertoont, dat de gaslevering aan het Zuidelijk deel der ge meente gevaar loopt en zoo ja, welke zijn die gebreken, hoe ernstig zijn ze en waardoor zijn ze ontstaan? 2. Op welke wijze denken B. en W. in de gaslevering aan de Zuidzijde te voor zien in geval de levering door den laatst ge legden zinker te wenschen overlaat of niet meer mogelijk is? 3. Kunnen, zoo de geruchten althans juist zijn, hieruit moeilijkheden voort vloeien tusschen de gemeente Velsën en de ge meente Haarlem en/of Hoogovens, met het oog op de gaslevering door de Hoogovens naar Haarlem? STORMVOGELS—H. F. C. ONGELDIG VERKLAARD. Wij lezen in de Sportkroniek, dat in de Za terdag gehouden bestuursvergadering van den K. N. V. B. op verzoek van H. F. C. de 22 September gespeelde wedstrijd Stormvo gelsH. F. C. ongeldig is verklaard. Alleen wanneer dit voor het bezetten van de eerste of laatste plaats noodzakelijk mocht blijken zal de wedstrijd op het terrein van H. F. C. A worden overgespeeld.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1