mm m*9 DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Schip van verm, aankomst Laatste bericht Ameland Rosario 19 Dec. 18 Dec. van Ouessant. Ned. Indië 15 Jan. 18 Dec. van Pt. Sudan. Agnita Bay Town 20 Dec. 16 Dec. te Rotterdam. Aludra West Afrika 13 Dec. van Freetown. Ariadne (Ned.) Danzig 22 Dec. 19 Dec. van Kopenhagen. Leningrad 19 Dec. 13 Dec. vertrokken. Bennekom Chili 18 Dec. te Liverpool. Chili 17 Dec. van Cristobal. Zuid Afrika 29 Dec. 19 Dec. te Hamburg. Boskoop Chili 16 Dec. van Talcahuano. Bodegraven Hamburg 29 Dec. vertrekt 25 Dec. Boschfontein Beira 15 Dec. van Port Natal. Swansea 21 Dec. 18 Dec.vertrokken. Cordillera West Indië 29 Dec. 18 Dec. van Barbados. Costa Rica Hamburg 22 Dec. vertrekt 21 Dec. Ceres Hamburg 22 Dec. vertrekt 21 Dec. West Indië 1 Jan. 16 Dec. van Paramaribo. Colwith Force Swansea 20 Dec. 17 Dec. vertrokken. Dolius Batavia 7 Jan. 7 Dec. van Belawan. Daphné Caen (v. IJm.) 18 Dec. vertrokken. Dirigo Pt. Arthur 21 Dec. 18 Dec. van Liverpool. Enggano Batavia 19 Dec. te Marseille. Eurymedon Batavia 27 Dec. 14 Dec. van Pt. Said. Eurybates Ned. Indië 27 Febr. 16 Dec. te Batavia. Buenos Ayres in lading. Fauna (Ned) Midd. Zee 24 Dec. 18 Dec. van Lissabon. Feodosia Mexico 13 Jan. 14 Dec. vertrokken. Fianona Bona (v. IJm.) 17 Dec. vertrokken. Grootekerk Jat>an 17 Dec. van Marseille. Gaasterkerk Japan 14 Dec. van Manilla. Ned. Indië 8 Jan. 18 Dec. van Perim. Halle Ned. Indië 19 Jan. 15 Dec. van Padang. Hermes Alexandrië 18 Dec. te Stamboul. Heemskerk Zuid Afrika 18 Dec. van Beira. Heilo Llanelly 20 Dec. 17 Dec. vertrokken. Juno (Ned.) Malaga 29 Dec. 17 Dec. van Alicante. Livonia Swansea 21 Dec. 18 Dec. vertrokken. Laertes Batavia in lading. Myrmidon Batavia 25 Dec. 18 Dec. van Lizard. M. v. St. Aldegonde Batavia 15 Dec. van.Sabang. Mirach Buenos Aires 17 Dec. van Santa Fé. Mount Athos La Plata in lading. Manvantara Curacao in lading. Mona Danzig in lading. Me rope Stettin in lading. Marg Hernosand 21 Dec. 15 Dec. vertrokken. St. Caballo (v. IJm.) in lading. Alexandrië 5 Jan. 13 Dec. van Stamboul. Phrygia Mexico 21 Dec. 16 Dec. van de Azoren. Polyphemus Batavia 18 Jan. 17 Dec. van Singapore. Poseidon Alexandrië 18 Dec. van Beyrouth. Polydorus Ned. Indië 5 Febr. 13 Dec. te Batavia. Poelau Tello Ned. Indië 18 Dec. te Belawan. Poelau Roebiah Ned. Indië 18 Dec. te Batavia. Randfontein Z. Afrika 18 Dec. van Port Said. Rhea (Ned.) Venetie 30 Dec. 17 Dec. te Valencia. Robert Uur as 18 Dec. 12 Dec. vertrokken. Saleier Batavia 20 Dec. 5 Dec. van Pt. Said. Saturnus Alexandrië 24 Dec. 18 Dec. van Gibraltar. Sirrah La Plata 14 Dec. van Diamante. Salabangka T.iilatjap in lading. Skrunda Leningrad 20 Dec. 14 Dec. vertrokken. Sembilan Ned. Indië 4 Dec. van Macassar. Simon Bolivar West Indië 17 Dec. van St. Michaels. Soar La Plata 14 Dec. te Rosario. Stella (Ned.) Hamburg 19 Dec. 18 Dec. vertrokken. Salawati Ned. Indië 13 Dec. te Soerabaja. Schokland Newcastle 18 Dec. vertrokken. Soidoleine Batoum 23 Dec. 15 Dec. van Gibraltar. Tawali Ned. Indië 17 Dec. van Perim. Triton Alexandrië 18 Dec. van Samos. Tarakan Hamburg 22 Dec. 18 Dec. vertrokken. Telamon Vlidcl. Zee 23 Dec. 18 Dec. van Finisterre. Tabinta Ned. Indië 13 Dec. te Batavia. Titus Midd. Zee 18 Dec. Van Bari. Uckermark Ned. Indië 18 Dec. te Vlaardingen. Ulysses Alexandrië 25 Dec 17 Dec. te Catacolo. Vesta (Ned.) Venetië 24 Dec. 17 Dec. van Huelva. Ufa Leningrad 21 Dec. 15 Dec. vertrokken. Waterland Buenos Aires 27 Dec. 10 Dec van Bahia. Woensdrecht Constantza 24 Dec. 16 Dec. van Gibraltar. Zaanland Buenos Aires 11 Jan 18 Dec. van Santos. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Papierfabriek Zweedsch s.s. Irma Söderhamn Hoogovens Duitsch s.s,. Lumme Rotterdam Hoogovens Nederl. m.s. Ransdorp Hoboken cellulose ledig zwavelzuur BEVERWIJK. Jaarvergadering Hard draverij vereeniging. Donderdagavond hield de Harddraverij- vereeniging ..Beverwijk en Omstreken" haar jaarvergadering in Hotel „Oud Meerenstein". De opkomst der leden liet zeer veel te wen- schen over, maar het feit, dat zooveel andere bijeenkomsten gehouden werden, was daar aan niet vreemd. De voorzitter, de heer A. Blom. zei in zijn openingswoord, dat in het jaar 1935 de cri sis zich geducht had laten gelden, want al leen aan entrée's werd op de jongste hard draverij een bedrag van f 1500 minder ont vangen. Voor het jaar 1936 zijn grootsche plannen in voorbereiding. De<V. V. V. zal namelijk een feestweek organiseeren en heeft een beroep gedaan op de medewerking van de Harddra verij vereeniging. Deze zal behoudens goed keuring van de ledenvergadering gaarne worden verleend. Overigens behoeft de toe komst niet al te donker worden ingezien, al blijft het toch dringend gewenscht, dat de leden meer belangstelling in de vereeniging toonen. Na vaststelling der notulen las de secreta ris een stroom van dankbetuigingen voor. naar aanleiding van de bijdragen, die de vereeniging schonk uit de opbrengst van de verloting. Van het Mannenkoor „Zanglust" was een verzoek ingekomen om prijzen beschikbaar te stellen vooi hel in 1936 te houden zangcon cours en om eventueel deel te nemen in het garantiefonds. Het bestuur was van oordeel, dat wel een prijs of een bedrag voor den aankoop van prijzen beschikbaar kon worden gesteld, maar dat niet kon worden deelgenomen in het garantiefonds. De vergadering besloot een bedrag van 1 2a voor „Zanglust" beschikbaar te stellen Uit het jaarverslag van den secretaris, de heer D. Weijs bleek, dat het ledental op peil was gebleven. Met voldoening werd melding gemaakt van de toetreding van bijna alle Breestraat-winkeliers tot de vereeniging. Vervolgens memoreerde hij' het „geharrewar" met de zustervereeniging Heemskerk over de vaststelling van dep datum van de draverij, maar tenslotte is er toch een oplossing ge vonden. Het jaarverslag van den secretaris ver wierf de goedkeuring der vergadering. Ook het jaarverslag van den penningmees ter maakte gewag van den crisis-invloed, maar, zooals de heer Mr. J. A. B. Sanders op merkte, het behoefde toch niet in mineur te worden gesteld. De crisis deed zich eigenlijk het meest gevoelen in de uitgaven, die aan merkelijk hooger waren dan in 1934. Het aan tal leden nam met 22 toe. In een keurig rap port wees de penningmeester op 't- werk van de vereeniging, niet alleen op hippisch ter rein, maar ook op maatschappelijk gebied. De Beverwij ksche Harddraverij heeft zich zeer gunstig ontwikkeld en zij zal volgens de stel lige verwachting van den penningmeester alle Nederlandsche korte banen voorbij stre ven. De financieele toestand van de vereeni ging is nog steeds gezond. Het boekjaar 1935 sloot met een batig saldo, groot f 1464.82. Het keurige verslag van Mr. Sanders werd met een luid applaus beloond. In de controlecommissie kregen zitting de heeren H. A. J. J. v. d. Bergh, J. J. Bisschop en F. Pleeging. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat naar aanleiding van het starten achter linten in Beverwijk, door den Bond van korte baan- draverijen was besloten het starten achter linten overal voor te schrijven, waar dit maar eenigszins mogelijk is. Voor de Harddraverij- vereeniging, die van deze startmethode voor de korte baan de primeur had, beteekende dit besluit een groot succes. De vergadering be sloot met algemeene stemmen een eigen start- inrichting aan te schaffen, waarmee een uit gave van f 50 gemoeid was. Daarna werd besloten ook in 1936 weder om een loterij te houden. Bij de rondvraag vroeg de heer Meyer ook het crisiscomité van Velsen te gedenken. De vergadering besloot een bedrag van f 50 be schikbaar te stellen voor het Crisiscomité te Velsen. De heer J Hofland vroeg op de kort baan- draverijen meer officieel toezicht bij de finish. De voorzitter antwoordde, dat de Bond voor korte baandraverijen deze aangelegenheid reeds in voorbereiding heeft en dat de Bond alle krachten zal aanwenden, om de Kon. Ned. Harddraverij en Renvereeniging voor deze aangelegenheid te interesseeren. Tijdens de vergadering werd met groot succes de film-,vertoond -van-de-laatste-hard- draverij en van den verkoop der loten. De heeren Timmer en Sprengers brachten hulde aan het bestuur voor hun voortreffelijk werk, in het bijzonder voor het beschikbaar stellen van het vuurwerk. De voorzitter van de V. V. V., Mr. A. Moens, uitte de verwach ting, dat in 1936 het bezoek aan de draverij grooter zal zijn, omdat zij dan in de feest week zal vallen. Voor deze feestweek zal een garantiefonds moeten worden gevormd en spr. zag gaarne, dat ook de Harddraverij ver éeniging daaraan deelnam. De voorzitter, antwoordde, dat inderdaad de Ilarddraverijvereeniging zeer veel verwacht van de feestweek en dat zij daarin een groot algemeen belang ziet. Overigens was spr. van oordeel, dat. het hier zeker weer een poging geldt om Beverwijk algemeene bekendheid te geven, waaraan de Harddraverij vereeniging zeker haar medewerking zal verleenen. Na eenige bespreking werd besloten deze aangelegenheid nog even aan te houden ten einde het onderwerp in het bestuur te be handelen. In de maand Januari kan de le denvergadering dan een besluit nemen. De voorzitter sloot vervolgens de vergade ring met een woord van dank voor de op komst, maar uitte tevens den wensch, dat over het algemeen de leden meer belangstel ling zullen toonen in het werk van het be stuur. Bijzonderen dank bracht spr. nog aan de heeren Pleeging, Mr. Sanders en Weys voor den arbeid, dien zij voor het welslagen van de loterij hebben verricht De heer Meyer bracht tenslotte nog onder luid applaus hulde aan den voorzitter, die inderdaad de spil is, waar de geheele ver eeniging om draait. Van hem gaat alle actie uit, hij is inderdaad de stuwkracht van de Harddraverijvereeniging. De heer Marx heeft na de sluiting nog eenige vroolijke films vertoond, die bijzonder in den smaak vielen. Ondanks de minder goede opkomst der leden kan dus deze avond als- een zeer geslaagde worden aangemerkt. LEZING VOOR HET NUT. „Dwars door Abessynië". Voor een zeer goed bezette zaal heeft de heer Brouwer voor de leden van het Nut een lezing gehouden over het onderwerp „Dwars door Abessynië". Onder leiding van den heer Harinxma werd in de jaren 1930/'31 een karavaantocht onder nomen, waarvan spreker ook deel uitmaakte. Hij schilderde de toestanden en gewoonten der Abessyniërs en door de beelden, die voor en na de pauze werden vertoond, kregen de aanwezigen een duidelijk beeld van land, men- schen en dieren. Het doel van den tocht was om belangrijke natuur-historische kennis op te doen van flora en fauna voor het rijks museum te Leiden. In het begin zijner rede stond de heer Brouwer uitvoerig stil bij de kroning van Ras Tafari tot „Koning der ko ningen" in November 1930, een indrukwek kende plechtigheid, die door 13 Europeesche delegaties, waaronder ook van Nederland, werd bijgewoond. Eenige dagen na deze kro ning werd de karavaan door den Keizer voor zien van de noodige papieren, welke een on gehinderd doortrekken van het land mogelijk maakte. De tocht werd vanuit de hoofdstad Addis Abeba ondernomen. Het klimaat achtte spr. niet zoo slecht, als dikwijls wordt voorgesteld. De regentijd begint ongeveer Januari tot Mei. maar in de maan den Juni en Juli is hij het hevigst én valt er veel regen. Het droge jaargetijde is van Octo ber tot Januari. De bevolking is voor een derde deel Abessyniërs. Zij werken weinig of niet, praten veel en bekleeden de baantjes. Ook leg gen zij zich toe op landbouw. De Galla's, het grootste in aantal, zijn veehouders.In het N_ord-Oosten bevinden zich de Danakils, be kend om hun strijdlust. In het zuid-Oosten van Abessynië wonen de Somali's, die zich in hoofdzaak bezig houden met geiten en scha len, een armzalig" bestaan hebben en vaak met longersnood te kampen hebben. In den bodem bevinden zich ijzer, koper, asbest, goud en platina. De export van de metalen heeft niets e beteekenen, omdat de goederen vele tollen moeten passeeren en door de vele heffingen te hoog in prijs worden. Spreker stond ook stil bij de slavernij. Hij schetste deze als een erf- slavernij, waarbij de slaven van vader op zoon in de familie blijven en in-het gezin zijn opge nomen. Over het algemeen genieten zij een goede behandeling. Loon krijgen zij niet, wel een vrijen dag, die de slaven nog niet goed weten te benutten. Zij gaan meestal op roof uit. Van buiten af bemerkt men heel weinig van slavernij. Over de grens worden door de vrije Abessyniërs wel eens slavenjachten ge houden op kleine negerstammen, deze slaven worden met een grooten omweg, overgebracht naar Arabië, waar nog een flink afzetgebied voor slaven is. De Keizer doet allés om vele misstanden gelei delijk uit den weg te ruimen. Gedeelten van het land worden in leen gegeven aan leen mannen, die pacht betalen en zorgen moeten voor een goed beheer. De godsdienst is ver schillend. Het grootste aantal inwoners is christelijk, het best te vergelijken met Grieksch katholiek. Een klein aantal is Mo- hammedaansch, terwijl de Galla's nog heide nen zijn. De films gaven een duidelijk beeld van de diverse dierensoorten. Opmerkelijk was het gemak, waarmede de foto's genomen kon den worden. De dieren toonden zich niet schuw en lieten zich gemakkelijk fotografee ren. Verschillende foto's gaven blijk van 'de groote moeilijkheden van de tocht. Een weg is er niet, alleen een pad en ook dat ontbreekt dikwijls. Steile heuvels en bergen werden overschreden en vergden de uiterste inspan ning van menschen en dieren. Spreker roemde verder in zijn betoog de hoffelijkheid der hoof den van de nederzettingen. Devrouwen .doen .liet. werk. .en. de mannen kijken toe. Aan het einde van zijn lezing sprak spreker de hoop uit, dat het den Keizer van Abessynië, dien hij een „verlicht despoot" noemde, zou mogen gelukken de eenheid in zijn land te bewaren en de bevolking tot ver deren vooruitgang te brengen. De heer Brouwer oogstte na afloop een dank baar applaus en werd door den voorzitter Ir. Telders, die den spreker had ingeleid, namens alle aanwezigen hartelijk bedankt voor dezen interessarften avond. Op 9 Januari wordt voor de leden een filmavond gehouden. KERSTGAVEN GEVRAAGD DOOR HET CRISIS-COMITé. Het Dames Crisis-Comité heeft ons verzocht nogmaals een dringend beroep op onze lezers te doen om een extra Kerstgave te geven. Bij dragen voor dit doel kunnen gestort worden op het giro van het Comité 203740 en goede ren die men voor de noodlijdende gezinnen wil afstaan kunnen worden afgegeven aan den concierge van het veilingsgebouw Cen trum aan de Koningstraat alhier FIETS GESTOLEN. Een brandstoffenhandelaar, die gisteravond zijn fiets even onbeheerd voor het station had laten staan, ontdekte dat zijn rijwiel verdwenen was. De politie stelt een onder zoek in. ERNSTIGE BALDADIGHEID. De jeugd heeft zich eenige dagen achter een geamuseerd in een leegstaand café aan aan de Meerstraat, waarin nog verschillende voorwerpen waren, achtergebleven om een vroolijke keuken mee teorganiseeren. Aan de achterzijde konden de jongens bin nenkomen en zij hebben van. dien toegang herhaalde malen gebruik gemaakt en zich be zig gehouden met het stukgooien van alles wat maar eenigszins breekbaar was Aller eerst sneuvelde een flink aantal bierglazen en vervolgens moesten de achtergelaten lampen het ontgelden. Toen de eigenaar van het ge bouw eens kwam kijken ontdekte hij de ra vage. Hij heeft maatregelen genomen om aan het bezoeken van de baldadige jongelui een einde te maken. VERGADERING VAN TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. In de gisteravond gehouden ledenvergade ring van de afdeelirig Beverwijk en omstre ken van de Koninklijke Nederlandsche Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde werd de heer H. C. van der Colk herkozen, als secretaris-penningmeester. In de plaats van den heer G. v. d. Wel. die bedankt had, werd gekozen als bestuurslid de heer A. v. d. Wel Aan de bijeenkomst was verbonden een keuring van kerstbloemwerk. De jury. waarin zitting hadden de heeren Dijkema, Heinekamp en A. v. d. Wel heeft de inzendingen ge keurd. J. A. Bogaard, stilleven, 9 pnt.; G. v. d. Wel, kerstbloemstuk, 10 pnt.; A. Martens, narcis sen, 9 pnt.; „Eupharbia", 10 pt. en Vuurdoorn, 9 pnt.; J. v. d. Heyden, Kerststukje, 7 pnt.; J. Bakker, narcissen, 8 pnt. De heer A. Martens, tuinbaas van de buiten plaats „Scheybeeck" heeft na de keuring een leerzame causerie gehouden over de kweek- wijze van de ingezonden planten en bloemen. HEEMSKERK IJK EN HERIJK. Den 24en Februari 1936 zal In deze gemeente gelegenheid worden gegeven tot ijk èn herijk van maten en gewichten. IJMUIDEN. OM DEN MEESTERTITEL DAMMEN. Onze beide plaatsgenooten hadden giste ren bij hun partijen om den meestertitel dammen weinig succes. Leijte verloor van Stahlberg en Suyk speelde remise met Oosterbeëk. Hierdoor is Leijte uitgeschakeld en zijn de kansen van Suijk er niet beter op geworden, daar thans ook Stahlberg, door zijn overwinning op Ley te een gevaarlijke concurrent voor hem wordt. Beiden hebben thans 14 p. uit 10 wedstrijden. Kalden heeft 13 p. uit 9 wedstrijden. GESLAAGD. Bij de te Rotterdam gehouden examens voor costumière slaagden de dames A. Lang broek en T. de Wit, beiden alhier. BESOMMINGEN Trawler: manden Voorwaarts IJM 83 60 f 1070 Logger: KW 74 f1190 Versche haring: Silvain IJM 116 440 man den f2330; L T 228 f1190; L T 746 f 1060. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 20 Dec. Tarbot per K.G. f 1,50—f 1,30 Griet per K.G. f 1,40f 1,05 Groote schol per 50 K.G. f 19f 17,50 Middelschol per 50 K.G. f 19f 17 Zetschol per 50 K.G. f 19—f 17,50 Kleine schol per 50 K.G. f 21f 12 Bot per 50 K.G. f 18 Schar per 50 K.G. f 15—f 7,50 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 26 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 20f 13 Kabeljauw per 125 K.G. f50f24 Groote gullen per 50 K.G. f 15—f 13 Kleine gullen per 50 K.G. fllf7 Wijting per 50 K.G. f3,60—f2,50 Versche haring per kist f 7f 6,15 Even een partijtje biljart na de opening van het gebouw van het Apostolaat ter Zee te IJmuiden door minister L. N. Deckers. Achter den minister burgemeester Kwint. VRIJDAG 20 D E C. 1935 "ga Kind, wat heer lijk, hoe krijg je ze zoo? Met Amoko gebon den, dat is het heele geheim. Bij elk pak Amoko gratis hetre- ceptenboekje 6x6 met een aanbeve ling van Prof. Dr. E. C. van Leersum. fvÉcfehemi vtvijdeTi^o^ f GEBRUIK JNEDERLANDSCH^ f AARDAPPELMEEL' N.V. „ONDER ONS" DE KRIM (Overijsel) Fabrikante van CRACKFREE Edelstijfsel DEPÓT VOOR DEN HANDEL „VOMIPHARMA" Heerengracht 91, Amsterdam (C.) Telef. 452J5. (Adv. Ingez. Med.) BIJZ. VRIJWILLIGE LANDSTORM. Zaterdag zal in Parkzicht de uitreiking plaats vinden van de prijzen verbonden aan den jaarlijkschen schietwedstrijd. CLUBAVOND DAMCLUB IJMUIDEN. In verband met de feestdagen zal de club avond van de Damclub IJmuiden in plaats van Dinsdagavond Maandagavond worden gehouden. Er zullen eenige belangrijke be sprekingen gehouden worden. Wij vernemen, dat het bestuur alle pogin gen in het werk zal stellen één partij van den strijd om den wereldtitel tusschen Vos en Raychenbach in IJmuiden te doen spelen- VAN GELDER NAAR DE ZAAN. A.s. Zaterdagmiddag vertrekt het eerste elftal van Van Gelder's Sport vereeniging naar Zaandam en komt uit voor de Z. M. C. tegen een elftal van Hilles Beschuitfabriek nd. H. S. V. I Vertrek te 1.30 uur. IJSBAAN BREDERODE. De ijsbaan in het Tennispark Brederode, nabij de Ru ine van Brederode is heden tot. vanavond 11 uur geopend. meldt: Hoogste barometerstand 770.0 m.M. te Jan Mayen. Laagste barometerstand749.7 m.M. te Praag. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Zuidelijke tot Oostelijke richting. Nevelig tot half bewolkt. Weinig of geen neerslag. Lichte vorst tot tem peratuur om het vriespunt. Barometer Hedenmorgen 9 uur 754 m.M. Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren <38 F. Laagste heden nacht 32 F. Hoogste heden 34 F. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUlB Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 11.48 uur; n.m. uur. Zondag v.m. 0.22 uur; n.m. 12.47 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 20 DECEMBER Bioscoop de Pont: „Parijs bij Nacht" en „De Zevende Wereldmacht". 8 uur. Vergadering van den Gemeenteraad. 7 u. ZATERDAG 21 DECEMBER Bioscoop de Pont-: „Parijs bij Nacht" en „De Zevende Wereldmacht". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: VRIJDAG 20 DECEMBER Stadsschouwburg: Mij. tot bev. der Toon kunst. Concert door Robert en Gaby Casade- sus. 8 uur. Schouwburg Jansweg: Rotterd. Hofstad Tooneel. „Rood". 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „De Rozenkrans". Doorloopende voorstelling van 7 uur tót 11.30 uur. Frans Hals Theater: „De laatste Voorpost" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het mysterie van de Mondschein Sonate". 7 en 9 15 uur Rembrandt Theater: „De Kleine Kolonel" met Shirley Temple. Op het tooneel: 4 Kaeths. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 21 DECEMBER Stadsschouwburg. Wilsonsplein„Vorste lijke Emigranten" door de Tooneelgroep „Het Masker". 8.15 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Kinder voorstelling: Max en Mor its, de oer-komi- schen; Prof. Idioto, de malle man; Mr. Con- radi? 2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en dea avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, Toegang vrij.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6