BERICHT BEVERWIJK. Kerstsfeer. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Hoofdzaken. Donderdag is 't de"bat over de buitenlandsche politiek in het Lagerhuis gehouden, waarin de afgetreden minister van Buitenlandsch; Zaken Hoare zich heeft trachten te recht vaardigen en waarin de premier Baldwin, zijn opperste verantwoordelijkheid erkennend, boete deed voor foutief beleid. Voorts erkend Baldwin, dat het gecombineerde vredes voorstel van Frankrijk en Engeland, waarbij het aangevallen Abessynië aan den aanvaller Italië ongeveer de helft van zijn grondgebied zou hebben moeten afstaan, than^ morsdood is. En hij zwoer voor de zooveelste maal trouw aan den Volkenbond, onder voorwaar de van collectieve samenwerking. Waaruit deze precies zou moeten bestaan werd niet in alle opzichten duidelijk. Gezamenlijke toepas sing van het petroleum-embargo baat niet als de niet-leden van den Volkenbond hun me dewerking onthouden, en toepassing van mi litaire sancties wenscht men tot dusver persé niet. Gelukkig niet. Het was evenwel duidelijk, nu de Britsche regeering haar minister van Buitenlandsche Zaken aan de Volkenbonds gedachte had moeten opofferen ik noteer weer een nieuw historisch feit; de geschiede nis herhaalt zich niet dat zij in haar pogingen om de historie recht te praten zich natuurlijk zou beklagen over de andere mo gendheden. Het is overigens merkwaardig te lezen, wat voor argumenten het Lagerhuis voor zoete koek slikte. Zoo zei de premier b.v. over de ongelukkige onderhandelingen van Laval en Hoare te Parijs, dat de beslissing op Zondag viel, dat er op Zondag „geen verbin ding tusschen Londen en Parijs was" en dat hij Maandags door een brief van Hoare voor een fait accompli werd gesteld. Niemand vroeg daarop: waarom was er op Zondag geen ver binding tusschen Londen en Parijs? Terwijl men toch kan vaststellen, nietwaar, dat de moderne communicatiemiddelen dusdanig ge regeld zijn dat men ook op Zondag een der gelijke verbinding tot zijn beschikking heeft. Als u op Zondag in Parijs zit en ik in Londen, kunnen wij zeer gemakkelijk en zelfs voor weinig geld met elkaar in verbinding treden, ofschoon met ons gesprek zeker geen wereld vraagstuk zal gemoeid zijn. Mr. Baldwin en Sir Samuel Hoare zouden daar dan geen kans toe gezien hebben? Och kom. Beter dan ons in de verwikkelingen en co medies van dit debat te verdiepen, kunnen wij het oog gericht houden op eenige hoofdza ken. Het is ook nuttig, die verder in het oog te houden. De eerste hoofdzaak is, dat niemand het verschrikkelijke gevaar van een oorlog in Europa* durft riskeeren Dat is een geluk, en daar mogen we dankbaar voor zijn. Men is wel zwaar bewapend, maar durft geen oorlog aan. Ook niet tegen Italië, ofschoon Italië tegen de verbonden Volkenbondsstaten en zelfs tegen Engeland alleen, dat een drie of viermaal zoo sterke vloot heeft, geen schaduw van een kans op overwinning zou maken. Men beseft even wel dat ontketening van een oorlog, die in Europa inderdaad met de volledige toe passing van de modernste strijdmiddelen ge voerd zou worden, tot 'n ontzettenden vernieti ging aan beide zijden zou leiden. Een oorlog tegen Italië zou b.v. meebrengen dat Parijs en Londen uit de lucht met brand- en gas bommen zouden worden bestookt. In Europa is ook de sterkste mogendheid tegenover de moderne strijdmiddelen veel kwetsbaarder danAbessynië. Dit klinkt wel wonderlijk, maar het is een feit. Abessinië bezit geen bevolkingscentra en geen industriëele bedrijven van eenige betee- kenis. De bewapeningsindustrie wil wel graag dat de volken zich tot de tanden bewapenen, en vindt koloniale avonturen als het italiaansche natuurlijk zeer voordeelig, maar wil ook geen Europeeschen oorlog. Zij loopt er zelf immers veel te veel gevaar bij. De ontketening van een oorlogspsychose, waartegen het adres der 350 psychiaters de staatslieden der wereld zoo te juister tijd ge waarschuwd heeft vlak voor de mogelijk heid van militaire sancties in Genève in be spreking kwam zou reeds een ontzettend gevaar beteekenen. Eén botsing tusschen Engeland en Italië in de Middellandsche Zee, éen schot dat een Engelsch scheepje naar den bodem zou zenden en een aantal Engel- sche menschenievens kostenen de oor logspsychose zou in Groot-Brittannië uit breken, de regeering zou den toestand niet meer beheerschen, de lont zou in het kruit vat geworpen zijn. 1914 heeft ons geleerd, dat op zrulk een oogenblik geen regeermacht van het gezond verstand meer bestaat. De duivel neemt het bewind in handen. Hoofdzaak nr. 2 is, dat men Italië niet ineen wil laten storten. Men durft dat ook niet aan. Italië's ineenstorting zou geweldige gevolgen in Centraal-Europa kunnen hebben. Het Oos tenrijksche bewind, dat op een nietige minder heid rust, zou eraan bezwijken en Duitschland zou een kans op „Anschlusz" krijgen als nooit tevoren. Geen Fransche regeering zou dit kun nen aanvaarden, de oorlogspsychose zou in Parijs uitbreken Inderdaad, Mussolini's kracht schuilt in negatieve overwegingen. Men zal wel niet verder kunnen komen dan hem langzamerhand murw te maken door middel van de reeds toegepaste economische sancties, die op den duur erg genoeg zijn. Men zal Italië bijtijds moeten helpen met lee ningen en handelscredieten, als het eenmaal tot toegeven bereid is. Want de derde hoofdzaak is dat het kwets bare Europa intrinsiek zwak door verdeeld heid en door zijn stomme autarkische beleid, in een labiel evenwicht verkeert zoolang het de internationale economie en het interna tionale politiek beleid, waarover het voort durend zit te confereeren omdat het er niet meer buiten kan, niet als noodzakelijkheden erkent en in daden omzet. R. P. KENNEMER OUDHEIDKAMER, De Kennemer Oudheidkamer ontving ten geschenke van den heer J. J. Waagmeester te Velsen, een foto van directeur en leden der liedertafel „Excelsior" en een foto der leden der Beverwij ksche Harmoniekapel, beide van het einde der vorige eeuw. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: L. Tervoort en C. M. Buiten man; F. van Coezand en N. Bosman. Getrouwd: Th. J. Basen en F. Steenbeek. Bevallen: E. C. D. M. HalenbeekDikke- boom, z.; A. KraneBrandjes, z.; H. G. Sua- netAmse, z. VERKOOP VAN FIETSEN. Vrijdag wei'd aan het kantoor van de di recte belastingen een verkooping gehouden van vier fietsen, die door de ambtenaren ixi beslag waren genomen; omdat noch zij noch hun berijders voorzien waren van een be- lastingmerk. Het resultaat voor de schatkist was heel poover, want de vier karretjes konden nog geen twaalf gulden opbrengen. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen. A. Hartog koopman Str. vaxi Linschoten- straat 63 van Purmerend. A. M. Ch. Eijkel van Os zonder Peperstraat 17 van Amsterdam. C. M. Minkels onderwijzer Kees Delfsweg van Haarlem. A. IJzeldoorn zonder Oosterwijkstraat 27 van Wijk aan Zee en Duin. M. Muijs los arbeider Wolf en Dekexistraat 8 van Wijk aan Zee en Duin. P. v. d. Outenaars fabr. arbeider Galgenweg 19 van Wijk aan Zee en Duixi. Wed. M. Blok-Groen zonder de Wester burcht van Velsen. J. van Blijdenstein zonder Arendsweg 54 van Wijk aan Zee en Duin. C. A. R. Volckman zonder Torenstraat 2; van Wijk aaxx Zee en Duin. H. de Jong diexistbode Munnikenweg 2 van Heemskerk. M. Heijnen zonder Alkm. straatweg 107 van Assendelft. Vertrokken: E. Schuurman electricien naar Wijk aan Duin Creutzberglaan 108. P. Kamps laxidbouwer naar Lichtenvoorde St. Vincentins gest. Harreveld. M. M. Schreiber zonder naar Wijk aan Duin Noorderwijkweg 75. L. J. W. Stutterheim monteur naar Wijk aan Duin Noorderwijkweg 78. H. Mulder zonder naar Wormerveer Sluis- pad 20. C. H. H. Bruijnaers schoenmaker naar Wijk aan Duin, Arendsweg 28. H. A. Drogtrop zonder naar Wijk aan Duin Arendsweg 28. W. Kamps chauffeur naar Zaandam Do- niastraat 84. C. Henriët zonder naar Zaandam Donia- straat 84. L. van der Plas kantoorbed. naar Haren (Gr.) Middelhorststraat4 A. M. Epskamp, dienstbode naar Velsexx (IJ.O.) W. Barendszstraat 62 II, P. J. G. v. Raamsdonk meubelmaker naar Amsterdam Gr. Wittenburgerstraat 52. G. van den Berg winkelier naar Amster dam Singel 203. A. Roenxer zonder naar Den Helder Kei zersgracht 147. H. van Zwol arbeider n. Den Helder Kei zersgracht 147. J. C. van Deuzen arbeider naar Wijk aan Zee en Duin Alkm. straatweg 234. M. G. Boon zonder naar Amsterdam W. Parkweg 114. F. Steenbeek, zonder naar Haarlem, Hee rensingel 67. G. C. van der Plas dienstbode naar Cas- tricum Rijksstraatweg 75. E. Wagner echtg. J. Mixller zonder naar Düsseldorf (Did.) Nu is het weer het hoogseizoen Van roode hulst en sparregroen, Van mistletoe of maretakken; De tijd van warmen kaarsenschijn, En. ondanks alle slanke lijn, De tijd voor oliebollenbakken. De winter doet zijn intree weer Naar 't lijkt, in feite dezen keer, Het licht moet vroeger aangestoken, Dan anders in het heele jaar, Maar en dat is een goede maar, De kortste dag is aangebroken. Wij gaan weer lentewaarts gericht Met eiken dag wat langer licht, Dat is een reden voor verblijden; Mag men nog rare schaatsen slaan, We zijn toch 't hoekje omgegaan Op weg naar milder, lichter tijden. Nu is het weer het hoogseizoen Van kaarslicht tusschen sparregroen, Naar ongeschreven Kei-stmiswetten; En 't is reeds een verheugexid ding In dezen tijd, in eigen kring, Een.boom die vreugd brengt op te zetten. P. GASUS. Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Een belangrijke verbetering. Verruiming van een gevaarlijk kruispunt. Naar wij vernexnen zijn plannen in voorbe reiding, om in de gevaarlijke situatie op het kruispunt Koningstraat-Begijnestraat-Kloos terstraat een belangrijke verbetering tot stand te brengen. Vele malen was dit beruchte punt het tooneel van verkeersongevallen, die slechts door een woxiderlij k gunstige speling van het iot geen al te ernstige gevolgen had den. Niet alleen, dat dit punt gevaarlijk is door eexi absoluut gebrek aan eenig uitzicht naar alle zijden, maar bovendien nadert de bebouwixxg zoo dicht den rijweg, dat vele autobestuurders er eerst na omzichtige mani pulaties in kunnen slagen b.v. van de Koning straat de Begijnestraat in te rijden. Gelukkig is thans eerx aanzienlijke verbete ring in uitzicht, waarvan eigenlijk de brand, die eenige weken geleden in het perceel Kloosterstraat 4 woedde, oorzaak is. De eige naar van den door den brand vrijgekomen groxid is namelijk voornemens op de plaats van het afgebrande perceel een woon- en win kelhuis te doen bouwen en het oude winkel huis, dat thaixs den hoek vormt vaxi de Ko ningstraat en de Kloosterstraat te sloopen. Dit uitzicht benemend hoekpunt zou dan vrijko men onx bij dexx verkeersweg te worden ge trokken. Daartoe zou een grondruiling met de gemeente moeten worden getroffen. In ruil voor den hoek zou de gemeente een deel van haar grond afstaan, gelegen aan de Koning straat. Zooals onze lezers weten is de gemeen te destijds reeds eigenaresse geworden van de boerderij van den heer Dekker. De eigenaar van het hoekhuis heeft het voornemen op den te zijner beschikking komenden grond een winkelhuis en twee woonhuizen te bouwen. De oplossing, welke men zich op deze wijze heeft gedacht, mag inderdaad van groot be lang voor de veiligheid van het verkeer worden geacht. Binnenkort zal dit plan in den ge meenteraad worden behandeld. ZONDAGS- EN NACHTDIENST APOTHEKEN De Zondags- en nachtdienst voor de apo theken wordt van 22 tot en met 24 Dec. waar genomen door apotheek Sepp, Zeestraat 27 telef. 2086. De Harddraverijvereeniging in het afgeloopen jaar. Gezonde financiëele basis. Voor de uitgaven geen crisisjaar. Zooals uit ons verslag van de jaarvergade ring der harddraverijvereeniging „Beverwijk en Omstreken" reeds bleek, is het jaar 1935 voor de vereeniging, ondanks het feit, dat de invloed van den crisis toch wel merkbaar was, niet ongunstig geweest. Wij waren in de ge legenheid een blik te slaan in het uitvoerige rapport van den penningmeester, den heer Mr. J. A. B. Sanders, waaraan wij nog enkele bijzonderheden ontleenden. Al moesten dit jaar de ontvangsten van een lucratieven inkomstenbron, zooals een luna park-exploitatie stellig genoemd mag worden, ontbeerd worden, de financiëele resultaten stemden toch tot tevredenheid. Wat de uit gaven betreft was het zeker geen crisisjaar. Aan verscheidene instellingen werden weer belangrijke bedragen geschonken, waaronder eexi bedrag van f 1200 uit de loterij-opbrengst De gemeente ontving een cadeautje van f 135 in den vorm van 1000 fraaie geraniums voor de Breestraatgazons. Er werd meer arbeids loon uitbetaald en ook de nieuwe startmethode vroeg een financieel offer. Daar stond tegen over, dat de recettes op den harddraverijdag met f 1500 terugliepen, maar ondanks dit alles werd de bodem van de schatkist nog niet zichtbaar en kon aan het einde van het jaar xxog over een batig saldo worden beschikt van f 1464,82. Een zeer verheugend verschijnsel wordt ge noemd de toetreding van 22 Breestraat-winke- liers tot de vereeniging, waarmede het streven van het bestuur en in het bijzonder van den voorzitter werd beloond. Terecht wordt meer en meer ingezien, dat de jaarlijksche paarden sportdag duizenden en duizenden vreemdelin gen naar Beverwijk brengt, dat de vereeniging werk brengt aan zeer velen, materieelen steun verleent aan instellingen van velerlei aard en dat tenslotte de jaarlijksche, door de vereeni ging georganiseerde loterij hulp biedt, daar, waar deze vaak zoo dringend xioodig is. Indien geleidelijk de overtuiging zich zal vestigen, dat de Harddraverijvereeniging, be halve een organisatie van hippischen aard. ex- tevens een is, die daarnaast een doel nastreeft, dat van algemeen socialen aard is, dan kunnen de leden er veel toe bijdragen, dat Beverwijk zich ixx de korte-baansport een steeds beteren naam zal verwerven. Uit de resxxltatexi van dit jaar trok de pen ningmeester de les, dat op een neergaande lijn in de entreegelden moet worden gerekend, waarop de vereeniging zich dient ixi te stellen. Wel mag het volgend jaar met een zeker op timisme worden tegemoetgezien, omdat de te houden feestweek ook van invloed zal zijn op de draverij, maar dit moet dan toch worden gezien als een incidenteel verschijxxsel. Er be staat dus geen aanleiding af te wijken van den thans ingeslagen weg van bezuiniging en aan passing, die de vereeniging door de omstan digheden gedwongen dient te gaan. In vergelijking met vele zusterverenigingen is de positie van de Bever wij ksche Harddrave rijvereeniging nog zeer gunstig. Ook in de ko mende jaren zal zij vele korte banen in den lande voorbijstreven en xnet veel optimisme voorspelt de penxiingmeester aan het slot van zijn rapport zelfs, dat eerlang Beverwijk van alle kortebaan-vereenigingen den kop zal nemen. MARKTBERICHTEN. Vereenigde Veilingen Kennemerlan d en Vrije Veiling. 20 December 1935. Waschpeen per kist 1.40—1.60 Spinazie per kist 2050 Boerekool per kist 3060 Andijvie per kist 2055 Wortelen per bos 812 Peterselie per bos 34 Selderie per bos 35 Prei per bos 413 Bloemkool le soort per stuk 913 Bloemkool 2e soort per stuk 34 Tomaten per K.G. 826 De Italiaansche legerleiding draagt er zorg voor, dat de briefwisseling tusschen de soldaten aan het Abessynische front en het vaderland een geregeld verloop heeft. Een primitief veldpostkantoor, waar juist de brieven worden gesorteerd. ZATERDAG 21 DEC. 1935 Aardappelen per mud 2.602.80 Uien per K.G. 23 Witlof per K.G. 14—20 Wortelen per K.G. 2 Nex-o per K.G. 510 Spruiten per K.G. 817 Knollen per stuk 27J/2 Roode kool per stuk 414 Gele kool per stuk 38 Groene kool per stuk 35 Appelen per K.G. 818 Peren per K.G. 1014 Het zoeken van werkobjecten. Eenige dagen voor de jongste raadsverga dering heeft mevrouw Kemp—Haan, lid van den gemeenteraad, eexi voorstel ingediend om een commissie in te stellen, welke tot taak zou krijgen te zoeken naar werkobjecten, om te worden uitgevoerd in werkverschaffing. Nog voordat het voorstel in de jongste raadsvergadering aan de orde kwam, ging de raad in comité en na heropening der open bare vergadering deelde mevrouw Kemp— Haan mede, dat zij haar voorstel introk zon der de reden daarvan bekend te makexi. Wij verzochten het raadslid ons mede te deelen, welke motieven haar bewogen hadden het voorstel zoo kort voor de openbare behande ling in te trekken. Mevrouw Kemp heeft ons geantwoord, dat in besloten zitting mededeelingen gedaan zijn, waardoor zij het voorstel voor Beverwijk niet meer zoo urgent vond. Liderdaad bleek ons bij informatie bij Openbare Werken, dat het zoeken van ge schikte objectexi niet de groote moeilijkheid is en dan ook het gemeentebestuur geenerlei moeilijkheden biedt. Er zijn objecten genoeg, maar de kwestie van voorbereiding en uit voering is heel wat moeilijker. Toch zijn xiog vei-schillende ontwerpen in voorbereiding. Een van die ontwerpen is het maken van een be tonnen beschoeiing aan de binnenhaven, ter vervanging van de bestaande houten be schoeiing, die zeer kostbaar is van onderhoud. De raad wenschte zich, zooals onze lezers uit het raadsverslag hebben kunnen lezen, eerst over deze ondex-houdskosten te laten voorlich ten, alvorens het daarvoor benoodigde cre- diet toe te staan. Tevens kwam toen weer de wenschelijkheid ter sprake, om de binnen haven maar meteen te dempen. Dat was toch wel een eigenaardige gewaarwording voor de raadsleden, die indertijd heben gestemd voor den bouw van een brug naast de bestaaxide spoox'brug over dexi ingang van de haven. Deze brug, evenals de opritten, is reeds eeni- gen tijd geleden gereed gekomen, Deze arbeid wex-d in werkverschaffing uitgevoerd. Al deze kosten, die duizenden guldens bedroegen, zou den bij demping van de haven tevergeefs zijn gemaakt! Een ander abject is nog steeds niet uitge put. Het betreft namelijk de uitvoering vaxi de groote havenwerken aan de Oostzijde van de spoorbrug. De verbreeding van de zooge naamde buitenhaven is reeds tot stand ge komen. Dit groote werk begint zijxx voltooiing te naderen. Beverwijk zou echter bij deze goede haven met uitstekende los- en laad- gelegenheden al heel weinig gebaat zijn, wanneer tevens het vaarwater, dat de ver binding vormt het het Noordzeekanaal niet op behoorlijk breedte zou zijn gebracht. Na langdurige en moeizame onderhandelingen is het gemeentebestuur er eindelijk in geslaagd toestemming te verkrijgen voor de verbree ding van het geniesluisje in het zij kanaal A, dat jarenlang niet alleen een beletsel vormde voor de scheepvaart, maar dat ook in de goede jaren de vestiging van nieuwe industrieën aaxi het vaarwater heeft belemmerd. De on derhandelingen hebben er toe geleid dat de gemeente het zijkanaal A van het Rijk kon aankoopen. Dit raadsbesluit hebben Ged. Sta ten juist dezer lagen goedgekeurd. De ver breeding van dit deel van het vaarwater, als mede van het sluisje zal weer arbeid geven. Zooals uit verscheidene uitlatingen ter raadsvergadering, o.m. van wethouder Bis schop bleek, stellen B.en W. ijverige pogin gen in het werk, om sommige werkobjecten met steun uit het Werkfonds te doerx uit voeren. Daaromtrent kunnen te zijner tijd belangrijke mededeelingen worden tegemoet gezien. Herriot niet te vermurwen. PARIJS, 20 December (A.N.P.) In een schrij ven aan het bestuur der radicaal-socialisti sche Kamerfractie heeft minister Herriot op nieuw geweigerd terug te komen op zijn be sluit om als partijvoorzitter af te treden. Het dreigende conflict in de Britsche mijnen. LONDEN, 20 December (Reuter) Een al- gemeexie werkstaking in alle kolenmijnen van Engeland en Wales kaxi uitbreken op 27 Ja nuari 1936, nu het Congres vaxi den Mijn- werkersbond besloten heeft met 478.000 tegen 28.000 stemmen, dat de leden de mijneigena ren op den 20 Januari van hun voornemen in kennis zullen stellen om het werk neer te leggen, behalve indien bevredigende voorstel len worden gedaan voor loonsvei'hooging. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochmonar, Vancouver n. Rotterdam 18 v. Cristobal. Nebraska, Vancouver 11. Rotterdam 21 te Glasgow venv. Lochkatrine, Rotterdam n. Vancouver 19 te Londen. Edam 19 van Rotterdam n. Vancouver 1 Edam, 19 v. Rotterdam te New-York. Leerdam, Rotterdam 11. Boston p. 19 Dunge- ness. HALCYON LIJN. Maasburg, Vlaardingen n. Porto Marghera, p. 19 Dungeness. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 20 v. Amsterdam n. West- Af rika. Aludra (thuisreis) 20 v. Lagos. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, 19 v. Rotterdam te Yokohama. Gaasterkexk (thuisreis) 18 te Singapore. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitreis) 20 te Kaapstad. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (uitr.) 19 (n.m.) v. Antwerpen en pass. 20 (v.m.) Vlissingen. JAVA—NEW-YORK LIJN. Rhexenor, Java n. New-York 18 te Port Natal. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Ajax, 20 van Amsterdam te Rotterdam. Breda, Amsterdam n. Chili 19 te Tocopilla. Flora. 20 van New-York naar Haiti. Hermes, 19 van Stamboul naar Bourgas Hebe 19 van Amsterdam te Ham. Juno 19 van Bercelona na Taragona, Mars, 20 van Amsterdam te Rotterdam. Oberon 20 v. Amsterdam te Rotterdam. Odysseus, 17 v. Pto Barrios n. Kingston (Ja.) Orion, 19 van Lissabon naar Malaga. Triton. 19 van Samos te Lefkandi Van Rensselaer, 20 v. New-York naar Port- au-Prince. Venezuela, Amsterdam n. W.-Indië p. 19 St. Michaels. Vesta, Venetië n. Amsterdam p. 19 Fini- sterre. Ariadne, 20 van Kopenhagen naar Amster dam. Titus, 20 van Catania naar Palermo. Deucalion, 20 van Genua naar Livorno. Telamon, Valencia n. Rotterdam 20 (12.30 n.m.) 90 mijl ZW van Wight. Boskoop, Chili n. Amsterdam 18 v. Valpa raiso. Pluto, 20 van Amsterdam naar Aarhuus. Ganymedes, 20 van Amsterdam n. Rotter dam. Irene, 20 van Amsterdam naar Kopenhagen. Achilles 20 van Amsterdam n. Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi, 19 v. Rotterdam te Hamburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (uitreis) p. 19 Dungeness. Zaanland (thuisreis) 19 v. Rio Jan. Waterland .(thuisr.) 20 van Las Palmas. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 16 v. B. Papan n. Singapore. Agnita, 15 te Rotterdam n. Brugge, Amster dam, Curacao. Mirza, 18 v. Curacao n. New-York, Golf van Mexico. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitr.) p. 20 Pt. de Galle. Baloeran (thuisreis) 20 Singapore. Sibajak «uitreis) 20 van Colombo. Kota Agoeng, Rotterdam n. Bombay p. 19 STOOMVAART-MIJ OCEAAN. Polyphemus, Batavia n. Amsterdam 20 van Belawan. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Tawali (thuisreis) 20 te Suez. Enggano (thuisreis) 19 v. Marseille. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 19 te Genua Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 18 van Colombo. Opgelegde Noorsche vloot. Het is opmerkelijk, dat de schepen van de Noorsche vloot langzamerhand alle weer in de vaart komen. De statistiek geeft aan, dat op den eersten dag van de loopende maand slechts 26 schepen met 65.430 ton draagver mogen waren opgelegd tegen 41 schepen met 202.750 ton op 1 November en 64 schepen met 355.610 ton op 1 October van dit jaar Hierbij zijn niet inbegrepen de schepen, welke in re paratie liggen. Hoe gunstig deze cijfers afsteken tegenover het jaar 1932 moge blijken uit de mededeeling, dat op 1 Maart van dat jaar niet minder dan 363 schepen met 1,6 millioen ton draagver mogen werkeloos in de havens lagen. Ook voor de tankvaart schijnt de tijd beter te worden: op 1 November lagen 16 Noorsche tankbooten met 153.155 ton stil en op 1 De cember slechts 3 tankschepen met 18.895 ton Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip Daphné is hier van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Nieuw afzetgebied voor IJsland. Namens de i*egeering van IJsland heeft een commissie een reis naar Argentinië en Bra zilië gemaakt teneinde te onderzoeken of daar ook een afzetgebied voor de IJslandsche vis- scherijproducten te vinden was. Het resultaat van deze missie is, dat naar het eerstgenoemde land een proefzending van 3000 kisten en naar het tweede land een van 14.000 kisten visch zal worden gezonden Weer vlotgebracht. Ofschoon de kans op het afsleepen van den bij Harstad gestranden Engelschen stoom trawler „Lionheart" niet gunstig beoordeeld werd, is het schip toch vlot en te Harstad binnengebracht. AANGEKOMEN. 19 December Gateshead s.s. Newcastle Stella s.s. Hamburg 20 December: Astarte s.s. Bremen Hontestroom s.s. Londen Astra s.s. Leningrad Sambre m.s. Rotterdam Schokland s-s. Scokland Bolette s.s. Rouaan Vechtstroom s.s. Huil Mary m.s. Duinkerken Heilo s.s. Llanelly Ameland s.s. Rosario Daphné .ss. Caen VERTROKKE? 19 December Beta m.s. Aberdeen Ussuri s.s. Antwerpen Oberon s.s. Alicante Ousel s.s. Liverpool Mars s.s. Middell. Zee Ajax s.s. Middell. Zee Hydra m.s. Aberdeen 20 December' R. Jörgensen m.s. Kjertemir_ Lumme s.s. Helsingfors Cervino s.s. Capelle Ransdorp m.s. Antwerpen

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6