VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Vergadering van den Gemeenteraad. IJMUIDEN Schip van verm, aankomst Laatste bericht Altona Ned. Indië 15 Jan. Alcor La Plata 12 Jan. Agnita Bay Town heden Aludra West Afrika 20 Dec. v. Lagos. Ariadne (Ned.) Danzig 22 Dec. 19 Dec. van Kopenhagen. Bennekom Chili 18 Dec. te Liverpool. Barneveld Chili 17 Dec. van Cristobal. Bloemfontein Zuid Afrika 29 Dec. 19 Dec. te Hamburg. Boskoop Chili 16 Dec. van Talcahuano. Bodegraven Hamburg 29 Dec. vertrekt 25 Dec. Boschfontein Beira 15 Dec. van Port Natal. British Tommy Swansea 21 Dec. 18 Dec. vertrokken. Breda Chili 19 Dec. te Tocopilla. Cordillera West Indië 29 Dec. Costa Rica Hamburg 22 Dec. 21 Dec. vertrokken. Ceres Hamburg 22 Dec. 21 Dec. vertrokken. Cottica West Indië 1 Jan. Colwith Force Swansea 20 Dec. 17 Dec. vertrokken. Crynssen Barbados vertr. 24 Dec. Dolius Batavia 7 Jan. 7 Dec. van Belawan. Dirigo Pt. Arthur 21 Dec. 18 Dec. van Liverpool. Enggano Batavia 19 Dec. van Marseille. Eurymedon Batavia 27 Dec. 14 Dec. van Pt. Said. Eurybates Ned. Indië 27 Febr. 16 Dec. te Batavia. Eemland Buenos Ay res 27 Jan. vertrekt 27 Dec. Fauna (Ned) Midd. Zee 24 Dec. 18 Dec. van Lissabon. Feodosia Mexico 13 Jan. 21 Dec. van Livingston. Fianona Bona (v. IJm.) 17 Dec. vertrokken. Grootekerk J apan 17 Dec. van Marseille. Ga aster kerk Japan 14 Dec. van Manilla. Gera Ned. Indië 8 Jan. 18 Dec. van Perirn. Halle Ned. Indië 19 Jan. 15 Dec. van Padang. Hermes Alexandrië 20 Dec. te Bourgas. Heemskerk Zuid Afrik,-1 18 Dec. van Beira. Juno (Ned.) Malaga 29 Dec. 20 Dec. te Tarragona. Livonia Swansea 21 Dec. 18 Dec. vertrokken. Laertes Batavia 30 Jan. vertrekt 27 Dec. Myrmidon Batavia 25 Dec. 18 Dec. van Lizard. M. v. St. Aldegonde Batavia 15 Dec. van Sabang. Miraeh Buenos Aires 17 Jan. 17 Dec. van Santa Fé. Mount Athos La Plata in lading. Manvantara Curacao 2 Jan. 12 Dec. vertrokken. Danzig in lading. Merope Stettin 24 Dec. 21 Dec. vertrokken. Marg Hernosand 21 Dec. 15 Dec. vertrokken. Japan 19 Dec. te Yokohama. Navarra St. Caballo (v. IJm.) in lading. Nicos Huelva (v. IJm.) in lading. Bilbao (v. IJm.) in lading. Alexandrië 5 Jan. 13 Dec. van Stamboul. Phrygia Mexico 23 Dec. 16 Dec. van de Azoren. Polyphemus Batavia 18 Jan. 20 Dec. van Belawan. Poseidon Alexandrië 19 Dec. te Jaffa. Polydorus Ned. Indië 5 Febr. vertrekt 4 Jan. Poelau Tello Ned. Indië 18 Dec. te Belawan. Poelau Roebiah Ned. Indië 18 Dec. te Batavia. Palatia Colon 18 Jan. vertr. 26 Dec. Randfontein Z. Afrika 18 Dec. van Port Said. Rhea (Ned.) Venetie 30 Dec. 17 Dec. te Valencia. Robert Uuras heden 12 Dec. vertrokken. Saleier Batavia 22 Dec. 5 Dec. van Pt. Said. Saturnus Alexandrië 24 Dec. 18 Dec. van Gibraltar. Sirrah I,a Plata 14 Jan. 14 Dec. van Diamante. Salabangka Tjilatjap in lading. Skrunda Leningrad heden 14 Dec. vertrokken. Sembilan Ned. Indië 4 Dec. van Macassar. Simon Bolivar West Indië 23 Dec. 17 Dec. van St. Michaels. Spar La Plata 14 Dec. te Rosario. Salawati Ned. Indië 13 Dec. te Soerabaja. Spidoleine Batoum 23 Dec. 15 Dec. van Gibraltar. Tawali Ned. Indië 21 Dec. van Pt. Said. Triton Alexandrië 30 Dec. 18 Dec. van Samos. Tarakan Hamburg 21 Dec. van Bremen. Telamon Midd. Zee 19 Dec. van Ouessant. Tabinta Ned. Indië 13 Dec. te Batavia. Titus Midd. Zee 20 Dec. te Catania. Ned. Indië 19 Dec. te Rotterdam. Ulysses Alexandrië 25 Dec, 19 Dec. van Patras. Vesta (Ned.) Venetië 22 Dec. 20 Dec. van Ouessant. Ufa Leningrad 21 Dec. 15 Dec. vertrokken. Waterland Buenos Aires 27 Dec. 20 Dec. van Las Palmas. Woensdrecht Constantza 24 Dec. 19 Dec. van Ouessant. Zaanland Buenos Aires 11 Jan. 19 Dec. van Rio Janeiro. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Fransch s.s. Daphné Caen VELSEN. Het voorstel inzake verlaging van loonen en jaar wedden van het gemeentepersoneel verworpen. Het drama van den lekken zinker en het blijspel van den zilveren jubilaris Gisteravond kwam de gemeenteraad bijeen voor het behandelen van een agenda, die uit slecht een achttal punten bestond, waarvan de eerste drie tot de hamerstukken gerekend mogen worden. De Raad was voltallig. De agenda was kort, maar toch had de raad nog meer dan 2y2 uur noodig, om alles te verwerken. En besloot toen met een daverend slot, de huldiging van den heer Sluiters in verband met zijn zilveren jubileum als raads lid. Regeling inzake jaarwedden. De uitvoerige voordracht, waarvan wij in middels reeds het belangrijkste hebben ver meld, komt hierop neer, dat B. en W. voor stellen, geen korting toe te pasesn op de kin dertoelage en overigens de jaarwedden van de ambtenaren der gemeentepolitie, die der se cretarieambtenaren en de hulpkeurmeesters enz. met 5 pet. te verlagen, de maxima der weekloonen voor de gemeente-werklieden te verlagen met f 1,50 en de vermindering der wedde van den ambtenaar ter beschikking van den verificateur, J. Reitsma te verhoogen van 6V2 pet. op 11 pet. De heer F. P. Vermeulen (A.R.) heeft verschil gezien tusschen het voorstel van B. en W. en het advies van het Georganiseerd Overleg. Ofschoon het niet noodig is, dat B en W. over de heele linie zich aan dit advies houden is het spreker opgevallen, dat het voorstel zoo geheel van het advies van het G. O. afwijkt. Spreker is niet tegen een ver laging van de salarissen, in overeenstemming met het Rijk, maar zonder meer de 5 pet. over te nemen acht spr. niet juist. Hiertegen en tegen de wijze, waarop het voorstel is ontstaan, heeft spr. bezwaar. De regeering heeft ge toond, rekening te willen houden met de be zwaren, die zich in bepaalde gevallen voor doen, Dit toont spreker met een voorbeeld aan. Sprekers fractie heeft dit gevraagd bij de behandeling van de begrooting. Hij vindt bij lezing van dit raadstuk daarvan niets terug. Zijn B. en W. bereid, de voordracht een raadsvergadering aan te houden, vraagt de heer Vermeulen en eventueel met een nieuw praeadvies bij den Raad te komen? Mochten B. en W. van oordeel zijn, dat dit kwaad bloed zou zetten in den Haag, dan sprekers fractie bereid, bij aanneming in de volgende Raad terugweirkende kracht aan de loonsverlaging te geven. De heer A. ten Broeke (C.H.) zegt, dat spreker de overtuiging heeft, dat onze sala rissen niet zijn te toesten aan die van het Rijk. Verschillende salarissen staan beneden den Rijksnorm. Sprekers fractie staat op het standpunt, dat zij ditmaal met het voorstel van B. en W. niet kan meegaan. Desnoods wil sprekers fractie meegaan met het voorstel van den heer Vermeulen. De heer Warmenhoven (C.P.H.) meent, dat nqcj nooit is gebleken, dat de offers, die men gevraagd heeft van de arbeiders, die re sultaten gebracht hebben, die men er van ver wacht had. Wat beteekent een aanval op deze loonen? Meer kleine neringdoenden, meer kleine tuinders naar het stempellokaal. Hoe zal men de dingen dan op moeten lossen? Sprekers party genoot de Visser heeft dat in de Tweede Kamer aangetoond. Offers moeten worden gevraagd, waar nog wat is om te offe ren. Deze verlaging mag niet worden doorge voerd en daarom stelt spr. voor, dit punt van de agenda te schrappen en de regeering te be richten, dat de Raad van meening is. dat de loonen en salarissen niet verlaagd mogen worden. De heer P. Bosman (V.D.). De crisis is er en door de crisis moet bezuinigd worden en het zou kunnen zijn, dat deze bezuiniging ook de salarissen van het gemeentepersoneel zou treffen. Maar tegen dit voorstel heeft spreker dezelfde bezwaren als de heer Vermeulen. Maar wanneer de regeering dit voorschrijft is er geen ontkomen aan. Ook de heer Bos man vraagt, het voorstel te herzien. Misschien zullen het college enkele wenschen van de Raadsleden bereiken. De heer v. d. Veer (S.D.A.P.) constateert met genoegen, dat ook andere raadsleden het thans inzien, dat onder de serie loonsverla gingen een streep moet worden gezet. Spre kers fractie kan daarom meegaan met het voorstel van den heer Vermeulen. Spreker oefent critiek uit op de circulaire van den mi nister. Het loonpeil is wel, maar de levens standaard is niet omlaaggegaan. Met eenige feiten wil spreker het falen van de aanpassingspolitiek aantoonen. Elke loons verlaging is de meest eenzijdige aanpassing. Hoe is het mogelijk, dat een lid van het col lege, dat erkent, dat van een daling van het levenspeil geen sprake is, met de voorstellen van B. en W. mee heeft kunnen gaan. De heer Maas (R.K.) meent, dat het prin cipieel onjuist is te meenen, dat een bestuur der van het centraal gezag zulk een breeden blik kan hebben, dat hij kan zien de nooden en behoeften in het geheele land. Loonsverlaging over de geheele linie is niet rechtvaardig en ook niet noodzakelijk, meent de heer Maas. Spreker herinnert er aan, dat vroeger postboden, politieagenten en men- schen van de reiniging aan het begin van elk jaar langs de huizen gingen om hun nieuw jaarsfooi te incasseeren. Gelukkig heeft de overheid ingezien, dat dit niet langer ging. De loonen werden gebracht op een zoodanig peil. dat men er van rond kon komen. ITet gaat daarom niet aan, thans een algeheele loons verlaging in te voeren. Spreker toont met eenige voorbeelden aan, dat de salarissen hier niet te hoog zijn. Sprekende over de voorstellen inzake de gemeentewerklieden, toont spreker aan, dat zekere vergelijkingen met rijkspersoneel niet opgaan. De salarissen van het gemeenteperso neel zijn geenszins aan den hoogen kant en dienen daarom onveranderd gehandhaafd t blijven. Spreker meent dan ook, dat een verlaging als door B. en W. voorgesteld, niet opgaat, om welke reden hij tegen zal stemmen. De heer Visser, wethouder van Sociale Zaken wil er op wijzen, dat enkele punten door sommige leden slecht zijn bekeken. Het belangrijkste, dat uit de discussies naar voren is gekomen is, het voorstel aan te hou den, opdat er nog eens kan worden nagegaan wat er in veranderd kan worden. Spreker 1 meent, dat er geen aanleiding is, de voor dracht terug te nemen, omdat het toch bij hetzelfde blijft. Het G. O. heeft zich geheel tegenover de voordracht geplaatst. De heer Visser beantwoordt dan de sprekers. Hij ontkent, dat het G. O. op zij is geschoven. De vraag is aan de orde, of men principieel meegaat, met het Rijk, dat de sa larissen omlaag moeten, of niet. Uitstel heeft geen beteekenis. Tot overeenstemming zal men wel niet komen. Spreker meent, dat er maar één ding is, n.l. over de voordracht te stemmen. Men kan dan naar eigen gevoelen vóór of tegen stemmen. Uitvoerig spreekt daarna dan nog de heer Vermeulen. Aan het eind van zijn rede stelt hij voor, het voorstel aan te houden. Wethouder Dunnebier bestrij dt dit voorstel. Hij spreekt zijn ver wondering uit over de houding van den heer Vermeulen, zoo ook wethouder Nijssen Laatst genoemde wijst er op, dat de gemeente zoovee. aan het Rijk verschuldigd is. Daarom is hij er van overtuigd, dat het Rijk niet kan gedoo- gen, dat de loonen van de gemeentewerklieden zooveel hooger is dan die der rijkswerklieden. De voorzitter zet dan ook nog de zaak uiteen. Hij is uit de stukken van de regeering tot de conclusie gekomen, dat de salarissen verlangd moeten worden, te meer omdat de raad in een vorige vergadering reeds in begin sel een loonsverlaging heeft erkend n.l. bij het schrijven van Gedeputeerde Staten be treffende de verlaging van de salarissen van burgemeester, secretaris en gemeenteontvan ger. Aanhouding heeft geen zin; wanneer de Raad tot aanhouding besluit, zal het voor stel ongewijzigd in de volgende vergaderin; ter tafel komen. Na eenige discussie komt in stemming het voorstel van den heer Vermeulen tot aan houding van de voordracht. De voorzitter merkt nogmaals op, dat geen wijziging van de voordracht van het college kan worden ver wacht. Het voorstel wordt verworpen met 10 stem men voor. De heer Vermeulen verklaart thans, dat hij zal stemmen voor de voordracht van B. en W., de schade, die daaruit voor de ambtena ren ontstaat, latende voor rekening van de leden, die tegen'zijn voorstel tot aanhouding stemden. De heer v. d. Burg (A. R.) verklaart, dat hij de loonvoordracht in dezen vorm niet kan aanvaarden. Hij zal dus tegen stemmen. De voordracht komt daarna in stemming. Zij wordt verworpen met 8 tegen 19 stemmen Levering van water. Het voorstel inzake de wijziging van' de i verordening regelende de voorwaarden voor de levering van water wordt aangenomen. Verhuur van tuingrond. Aangenomen wordt het voorstel inzake het verhuren van tuingrond aan P, van Kempen. Eveneens wordt aangenomen het voorstel inzake aanvulling van het reglement voor de instellingen van maatschappelijk hulpbetoon. Benoemingen. Benoemd worden: tot leden van de Algemeen burgerlijke in stelling van M. H. de heeren G. v. d. Pijl en J. E. Sluiters; tot lid van de R.K. Burgerlijke instelling van M.H. de heer G. A. Uijtendaal; tot lid van de Commissie van Toezicht voor de R. H.B.S. de heer A. de Groot; tot lid van ,de Commissie van Toezicht op de Visscherijschool de heer G. Carst; tot leden van de Schattingscommissie voor het grondbedrijf de heeren D. Bus, W. A. Dolle man, P. Heere, A. Nijssen en H. Oudshoorn; tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim de heeren P. J. Duineveld en H. Mol. Rondvraag. De heer H. Meyer (R.K.) wijst op den on- houdbaren toestand van den Wijkerstraatweg bij de Pont. Kan het open terrein niet. be straat worden, in overleg met den Water staat? Zoo gauw er sintels over zijn, zal het Rijk er sintels opgooien, aldus de heer Dunne bier. De heer ten Broeke (C.H.) vraagt betere verlichting van de Rembrandtlaan en maat regelen tegen de zandverstuiving bij de afge graven duinen in IJmuiden. Vooral van een terrein, niet aan „de Binnenlandsche" behoo- rend, waait veel zand op. De heer R o e 1 s e (S.D.A.P.) vraagt naar het resultaat van de opvoeding inzake regelen van het verkeer, die indertijd ter hand is genomen. De heer de Groot vraagt of er contact bestaat tusschen Velsen en de aangrenzende gemeenten ten opzichte van het uitbreidings plan en brengt een klacht van eenige bewoners van den Rijksstraatweg over de afsluiting van de Velserbroekstraat naar voren. De heer Dunnebier zegt, dat de directeur van Openbare Werken de uitbreidingsplannen van Bloemendaal en Haarlem heeft bestu deerd en daarmede rekening houdt. Wat het f.weede punt betreft, zegt de heer Dunnebier, dat er een plan tot grondrui-1 ling met den aannemer was, doch te elfder ure weigerde deze het contract te teekenen. B. en W. zuilen zoo spoedig mogelijk trachten, een oplossing te vinden. De heer Hombur g (A.R.) vraagt maat regelen tegen een kijkdag van een verkooping van meubelen, op Zondag gehouden. De voorzitter zegt, dat hij de zaak nader zal bekijken. De vernielde gaszinker. Interpellatie Vermeulen. Zooals wij gisteren reeds meldden heeft de heer Vermeulen aan B. en W. eenige vragen gesteld inzake den zinker. B. en W. hebben hierop schriftelijk het vol gende geantwoord: In den nacht van 14 op 15 December is plot seling een groote 'lekkage ontstaan in den nieuwen gaszinker, waardoor deze is volgeloo- pen met kanaalwater, zoodat geen gas van Hoogovens naar de gashouders te IJmuiden kon worden geperst. De juiste gebreken konden tot heden niet worden vastgesteld. Een bepaalde oorzaak is niet bekend. De gaslevering heeft thans weer plaats door den ouden zinker. De levering aan Haarlem kan ook over den ouden zinker plaats hebben. De heer Vermeulen vraagt nog, of de oude zinker van dien aard is, dat geen ver rassingen te verwachten zijn. Zoolang de oude gaszinker het houdt, is het goed, maar kun nen er, wanneer ook deze het begeeft, moei lijkheden met hoogovens en Haarlem ontstaan. De voorzitter antwoordt ontkennend. Verder vraagt de heer Vermeulen, of de lekkage zoo plotseling gekomen is. Er wordt verteld, dat de gaszinker eenigen tijd geleden al lekkage vertoonde. Een bepaalde oorzaak is niet bekend, zeggen B. en W. Spreker verklaart met nadruk, dat hij met volle gerustheid zijn stem heeft ge geven, den zinker door het bedrijf zelf te laten leggen. Spreker aanvaardde dan ook de volle verantwoordelijkheid. Het heeft spreker echter bevreemd, dat de directeur van gas en water hierover reeds een interview heeft toegestaan, Spreker vraagt nog, of het juist is, wat men den dag na het leggen van den zinker reeds zeide, n.l. dat de zinker bij het leggen vast was geloopen, in een bocht geslagen en toen was gaan kraken. Als dit juist is, staan we voor het geval, dat hier iets onverantwoorde lijks is geschied. Men had dan den zinker moeten ophalen en opnieuw moeten nazien. Gebleken is, dat de waterleidingzinker niet aan hetzelfde euvel mank gaat. De mogelijk heid bestaat, dat er in dezen zinker wel een ,lek is en daardoor zout water kan binnendrin gen. Hoe hebben B. en W. geconstateerd, dat de waterleidingbuis intact is? De heer Dunne bier, wethouder herhaalt, dat B. en W. niet in staat zijn, den omvang van de ramp nader te beschrijven, Spreker zegt toe, dat B. en W. den Raad volkomen van den gang van zaken op de hoogte zullen houden. De waterzinker is geperst, waarbij kon worden geconstateerd, dat deze niet lek is. Ook de heer Dunnebier zegt, dat de gemeente door Haarlem in een dergelijk geval nimmer aan sprakelijk kan worden gesteld. De oude zinker heeft ook gebreken. Er is echter geen reden om buitengewoon ongerust te zijn over den ouden zinker. Deze zal het nog wel uithouden. Wat de mededeelingen van den directeur betreft, spreker had er geen be zwaar tegen, omdat het toch al wereldkundig was geworden. De heer Heeremans (R.K.) meent, dat de heer Vermeulen juister had gedaan, even als hij, eerst met den directeur te spreken. Hij wijst op een bericht in ,,De Standaard", waar in er op gewezen wordt, dat bij het leggen van den zinker reeds een breuk was geconstateerd. De heer Vermeulen (A.R.) antwoordt hierop, dat hij de eerste mededeeling heeft gekregen van ,,De Standaard". Hij heeft de redactie gevraagd, het nog niet in de krant te zetten. Dit is ook niet geschied, voordat B. en W. toegezegd hadden dat zij geen bezwaar hadden tegen het stellen van vragen. De heer Stark (S.D.A.P.) wacht met be langstelling de resultaten van het nader onder zoek af en meent dat het voorts wenschelijk was geweest, de leden van de Commissie van gas en water op de hoogte te stellen, opdat zij het niet uit de kranten behoeven te vernemen. De heer Bosman (V.D.) vraagt, of het de bedoeling is te wachten op den kanaaltunnel. De heer Dunnebier antwoordt ontken nend. De zinker moet het volgend jaar weg. Huldiging van den heer Sluiters. Hierna nam burgemeester Kwinthet woord. In afwijking van de gewone raadsver gaderingen is ditmaal bij uitzondering op dezen avond vergaderd opdat de raadsleden in de gelegenheid zullen zijn, hun medelid Sluiters te complimenteeren met het zilveren jubileum van den dag, waarop den heer Slui ters de eer te beurt viel, lid van den Raad te worden. Van 15 December 1906 tot 2 September 1907 had de heer Sluiters voor het eerst zitting. Na een ambteloos tijdperk van 4 jaar werd hij September 1911 andermaal lid van den Raad en tot lieden maakt hij daarvan nog deel uit. Het is ongetwijfeld een hooge onderscheiding om gedurende een kwart eeuw steeds het ver trouwen te hebben gehad van hen, die hem in het hoogste college in de gemeente kozen Veel arbeid is door den heer Sluiters verricht. Zonder te vervallen in data wil spreker in het bijzonder noemen zijn arbeid als gedelegeerde der gemeente in het bestuur van de Vereeni- ging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemer- land, zijn werk als lid van Maatschappelijk Hulpbetoon en de groote belangstelling, die hij aan den dag legde voor de brandweer. Toen spreker voor eenige dagen een loos alarm liet geven, vond hij het als vanzelfsprekend, dat de heer Sluiters een der eersten was, die in vol ornaat verscheen. In verband met het verlies van zijn onvergetelijke gade is afge zien van een, openbaar huldebetoon. Als hulde blijk bood de burgemeester den jubilaris na mens hem, de raadsleden en den secretaris een leeslamp, een stoel en een bloemenmand aan. Uw ambtelijke loopbaan is nog niet afge sloten, aldus spreker. Gij zult verder uw krach ten geven in het belang van de gemeente. Spreker besloot met de woorden die hij on langs op den gevel van een stadhuis had ge lezen „Trek u niet aan, wat ieder zegt. Maar doe wat billijk is en recht". (Krachtig applaus). Daarna sprak als oudste raadslid de heer F. P. Vermeulen, die zeide, van harte deel te nemen in het voorrecht van den jubilaris, 25 jaar lid van den Raad te zijn geweest. Er zijn natuurlijk wel eens verschillen geweest. Ieder heeft zijn eigen natuur, zijn eigen wijze van zeggen. Ook U is dit niet vreemd. Van Uw fractie is wel eens gezegd, dat zij een hors d'oeuvre is. Als dit zoo is, dan waart gij zeker een van de pikante gerechten. (Gelach). Het voor en tegen wist gij steeds goed tegen elkaar uit te wegen, zoo goed, dat men dikwijls niet wist, aan welke zijde gij uw stem zoudt geven. Het werd dan dikwijls een verrassing. Spreker is er van overtuigd, dat de jubilaris zich steeds met de lust en de kracht, die God hem heeft gegeven heeft gewijd aan de belangen van de gemeente. Het zou een heel lijstje zijn als we alles eens zagen, wat door U gedaan is. We zullen dit niet doen. Ik kan mij indenken, wat er in u omgaat, zoo vervolgde de heer Ver meulen. Het moeten weemoedige gedachten zijn, niet alleen omdat door de crisis de hul diging niet op zulk een loyale wijze kan ge- ZATERDAG 21' DEC. 1935 schieden, als bij mijn jubileum, maar ook om dat toen niet pas zulk een droevige gebeurtenis had plaats gevonden. Het beginsel, waarin ge thuis zijt opgevoed, hebt ge nooit verloochend. Daarna sprak de jubilaris eenige woorden. In de eerste plaats dankte hij den burgemees ter, dat deze de raadsvergadering op zijn ju bileumsdag heeft willen uitschrijven, verder voor diens hartelijke woorden. Hij is er zeer erkentelijk voor, dat de geheele Raad hier aan wezig is. In de 25 jaren van zijn raadslidmaat schap heeft zich in het Raadhuis heel wat afgespeeld. „Vreugde en droefheid zijn tezamen het lied van ons leven". Dit heeft spreker on dervonden. Hij heeft veel vreugde en veel droefheid gehad. Spreker memoreerde, hoe hij op aandringen van wijlen den heer Vermeulen zich candidaat stelde en herdacht zijn vrouw, die hem al die 25 jaar tot steun en kracht is geweest. Hij heeft een tijd alleen' gestaan en dan was het zijn vrouw, die hem de hand op den schouder legde. Ook de linkerzijde was de heer Sluiters dankbaar, omdat deze hem nooit heeft aan gevallen omdat hij Christen is, maar alleen omdat men het niet met hem eens was. Ook met de rechterzijde was spreker het niet altijd eens. Verder dankte de heer Sluiters ook den heer Vermeulen voor zijn woorden. Wat hem in het bijzonder had getroffen was, dat men. na elkaar in den Raad bestreden te hebben, steeds als vriend naar huis ging. Ten slotte dankte de heer Sluiters den secre taris en de ambtenaren voor hun medewer king en burgemeester, secretaris en raadsleden voor de geschenken. De plechtigheid werd mede bijgewoond door famililieleden van den jubilaris, die in groo- ten getale op de publieke tribune aanwezig waren. Na afloop van de huldiging bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. OPHALEN HUISVUIL. Huisvrouwen wijzen wij er gaarne even op, dat in verband met de Kerstdagen het op halen van huisvuil gewijzigd wordt. In plaats van Woensdag 25 December wordt opgehaald Dinsdag 24 December v.m. in Velsen en Velsen-Noord en n.m. in Drie huis. In plaats van Donderdag 26 December wordt opgehaald Vrijdag 27 December v.m. in IJmuiden-Oost en oud-IJmuiden, n.m. in Nieuw-IJmuiden. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. Spanjaardt-de Weers, z., de Ruyterdwarsstraat 1, IJmuiden. P. K. van Loo-Kraak, z„ Sluisplein 18, IJmuiden. C. Noorman-Spoor, z„ Driehuizerkerkweg 110, Velsen. C. van Kroonenberg-Verzijde, z., Kon. Wilhelminakade 47 rd„ IJmuiden. M. de Vlugt-v. d. Steeg, z., Schreuderstraat 59. Velsen-N, W. A. Helmer-van Velzen, z., van Dalenlaan 51, Santpoort. E. van Op- bergen-Holman, d.. Bakkerstraat 5, IJmui den. M. Kaandorp-Out, d„ Fr. Naerebout- straat 62, IJmuiden. J. C. Koomen-Visser, d„ Duinvlietstraat 119, Velsen-N. A. A. Ponsioen-Peltenburg, d., Meeuwenlaan 27, IJmuiden. I. S. Kalff-Bendien, z., Tolsdui- nerlaan 2, Velsen. Overleden: G. Fuldner. 82 jaren, weduw naar van F. Leen, IJmuiderstraatweg 145, IJmuiden. IJ. den Hollander, 82 jaren, weduwe van G. Broek, Breesaapstraat 26, IJmuiden. Ondertrouwden: S. Zwaan en C. W. Krab, Prins Hendrikstraat 114 rd„ IJmuiden. J. de Heer en C. Welbip, Spilbergenstraat 19, IJmuiden. Gehuwden: G. Duweman en J- C. Veld- meijer. Beverwijk. A. Petersen en G. Buijs, Bothastraat 6, IJmuiden. P. C. Tol en A. Bruin. Planciusstraat 58, IJmuiden. J. V. E. Hoorns en M. v. d. Sluys, Wijk. aan Zee en Duin. A. van Santen en F. Meijboom, Geleen. H. J. van Daalen en A. M. Bijl, Ned. O.-I. J. Bergsma en E, J. A. van der Plas, Velserduinweg 154, te IJmuiden. H. Kuiter en T. Post, Bothastraat 12 rd., IJmui den. Russische walvischvangst. Met de expeditie van het 5000 Bruto Ton metende stoomschip „Alcut" als moederschip voor drie vangschepen heeft de Russische walvischvangst in dit jaar 467 walvisschen buitgemaakt tegen 339 in het vorige jaar en 204 in het jaar 1933. Deze vermeerdering in vangst wordt toege schreven aan de grootere ervaring van de ja gers en ook vooruitgaande kennis betreffende het poolgebied. Ofsehoon het vangseizoen nog niet geheel ten einde is, heeft men de vangst in dit jaar beëindigd en de schepen bevinden zich nu op de thuisreis naar Wladiwostock om aldaar te overwinteren. Vermindering wereldvloot. Volgens een statistiek van Bureau Veritas zijn in de maand October van de wereldvloot afgevoerd 59 stoomschepen met een inhoud van 187.345 B. R. T.; 6 motorschepen met 1.356 Ton en 7 zeilschepen met 6.437 Bruto Ton. Tot de stoomschepen behooren o.m. de bij Egmond gestrande en later gesloopte sleep boot „Drente" (352 Bruto Ton) en het voor den sloop verkochte stoomschip „Hercules" (199 Bruto Ton). AGENDA TE HAARLEM. ZATERDAG 21 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein„Vorste lijke Emigranten" door de Tooneelgroep „Het Masker". 8.15 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Kinder voorstelling: Max en Morits, de oer-komi- schen; Prof. Idioto, de malle man; Mr. Con- radi? 2.30 uur. Cabaret La Gaité, Raaks 1—3: Nachtfeest. 8 uur. Luxor Sound Theater: „De Rozenkrans". 2.30 uur. Daarna doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „De laatste Voorpost" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het mysterie van de Mondsehein Sonate". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De Kleine Kolonel" met Shirley Temple. Op het tooneél: 4 Kaelhs. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 22 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Kinder voorstelling: Max en Morits, de oer-komischen Prof. Idioto, de malle man; Mr. Conradi? 2.30 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Hooge- school der liefde", door het Blijspelgezelschap E. van Praag en Van Kerckhoven. 8,15 uur. Rembrandt Theater: „Met Jan P. Strijbos naar IJsland". 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. MAANDAG 23 DECEMBER Stadsschouwburg, WilsonspleinOpvoering van Vondel's „Lucifer", door den Vrijz. Chr. Stud. Bond, 8 uur. Gemeentelijke ConcertzaalWeihnachts- Oratorium door Haarlem's Gemengd Koor. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds-

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7