Wk "wfrn rw8mmm WOK-ABONNEMENT» DAMRUBRIEK Lil Él H üli §j j§ üf Hf iP in i§ B ii Hf 8 8 8 Ui 8 8 iü n S iü n Ui 8 n s s s fü u m g# ff! Hf iSf n§ ÉP Hl iü 1 mmmmmm JÉH iü ÉÉU 11 H Hf H m, jj[ SPORT EN SPEL VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. Na twee weken rust komen de Stormvogels morgen weer in het veld om aan de tweede ronde te beginnen. Haaf kans op de bovenste plaats is nog niet verkeken, maar wil zij die behouden, dan zal er in de altijd zwaarder tweede helft tooh beter gespeeld moeten worden. Om te beginnen morgen tegen Z. F. C. reeds. De Zaankanters toch kunnen nog wel een paar puntjes gebruiken. Verder beschikken ze over een ploeg, die er een speelwijze op nahoudt, welke een overwinning van de tegenpartij vaak leelijk in den weg staat. En tenslotte blijken Dijkstra c.s. vooral in hun uitwed strijden uiterst moeilijk te Moppen, getuige het feit, dat ze in hun vier uitwedstrijden nog geen enkele nederlaag geleden hebben. Stormvogels heeft haar elftal eendgszins ge wijzigd. Van der Lugt is niet opgesteld en de middenlinie ziet er als volgt uit: Fijen, Nijssen, Tol. Dit lijkt ons een hechte rugge- graat. We verwachten een kleine Stormvogels zege. V.S.V. eindigde haar eerste helft met een gelijk spel, zoodat onze voorspelling aardig bewaarheid werd. Doordat Sparta echter haar inhaalwedstrijd tegen H.B.S. met 2—0 ge wonnen heeft, hebben de Rotterdammers de leiding van V.S.V. overgenomen. Ook het gelijke spel, dat ViS.V. tegen R.C.H, behaalde, kan geen slecht resultaat genoemd worden, maar toch viel ook nu weer de pro ductiviteit van de rood-witte voorhoede niet mee. Met een gemiddelde van één doelpunt per wedstrijd en dat boekte V.S.V. in haar laatste drie wedstrijden wordt men geen kampioen! Morgen trekt V.S.V. naar Hermes-D.V.S. Op eigen terrein kon V.S.V. het destijds niet verder dan een gelijk spel brengen. In die ontmoeting kwamen de bezoekers met zes invallers uit. Men kreeg geen hoogen dunk van de capaciteiten der meeste V. S. V.'ers. .Plotseling volgde echter een flinke opleving, die tot resultaat heeft gehad, dat V.S.V. mo menteel zeker niet kansloos is voor de boven ste plaats. De Schiedammers hebben de mees te kans op de onderste plaats: met 4 punten uit 9 wedstrijden inderdaad zeer groot. Dit beteekent echter, dat V.S.V. op hevigen tegenstand zal .kunnen rekenen; verschillende clubs hebben reeds ondervonden, dat er niet gemakkelijk van Hennes gewonnen wordt. We slaan de kansen van V.S,V. hraoger aan, maar verwachten, dat er met groote moeite slechts een kleine overwinning zal bevochten worden. Kinheim begon den vorigen Zondag haar tweede ronde reeds. Ze ontving Vrienden schaar, de kranige Culemiborgsche club, die vergissen wij ons niet, een ernstig candidaat voor de bovenste plaats is. Het was jommer, dat deze ontmoeting op zoo'n moeilijk te be spelen terrein moest plaats hebben, maar de Kimheimers zullen toch blij geweest zijn, dat de ontmoeting is doorgegaan, want het zou nog de viaag zijn geweest, of Kinheim onder meer normale terreinomstandigheden een nog beter resultaat behaald zou hebben. Voor morgen is ten opzichte van Kiniheim „op de plaats rust" gecommandeerd. De Kennemers gaan morgen hun geluk tegen Hillegom beproeven. Zou de tweede rónde ook zoo fortuinlijk voor deWijkers verloopen als de eerste? We hopen enver wachten het, want de Kennemers-ploeg is best. Een struikeling is natuurlijk niet on mogelijk, maar we zijn er van overtuigd, dat Effern c.s. ook weer zullen opstaan en ten slotte de eindstreep met vlag en wimpel als eerste zullen passeeren. Hillegom zal ze daarbij o.i. niet in den weg staan. Beverwijk heeft met succes met „Succes" afgerekend en daardoor den Wieringers de onderste plaats gelaten. Je kunt het natuur lijk niet zeker weten, maar wij gelooven toch, dat Beverwijk er niet meer op terug komt, althans niet definitief. Zondag komt het sterke Zaandijk .op bezoek De Zaankanters schijnen dit, seizoen zin in de bovenste plaats te hebben; de roodwitten kunnen zich dus op geen zware ontmoeting' voorbereiden. Het zou ons echter niets ver wonderen, als de Zaankanters een veer moes- j ten laten. Beverwijk hééft nu den smaak te pakken en kan het o.i. best tot een gelijk spel brengen. De Stormvogels-reserves hebben blijkbaar ook zin in de bovenste plaats', tenminste ze ■behalen, ondanks het feit, dat ze gegereld met invallers moeten uitkomen, telkens een overwinning. Zondag, spelen ze hunachtsten uitwed strijd. Ajax.zal de tegenpartij zijn. Op eigen terrein won Stormvogels destijds met 41. We verwachten ook nu weer, dat Stormvogels op beide punten zal beslag leggen. V.S.V. 2 zette de Decemiber-maand goed in door V.V.A. met 62 te kloppen, zoodat de roodhemden thuis nog steeds ongeslagen zijn. Morgen spelen ze thuis tegen Z.V.V. 2. De Zaankanters beschikken over een goede ploeg, welke alleen H.F.C.'s meerderheid nog maar heeft moeten erkennen en die op 15 Septem ber met 2—0 van V.S.V. won. Een gelijk spel zou ons al een aardiige revanche lijken. De Kennemers startten in December even eens lang niet slecht: met 40 trok K.V.V. aan het kortste eind. Morgen gaat men bij Alcm. Victrix op bezoek. De Alkmaarders spelen uiterst wisselvallig. Thuis werden ze nog niet geklopt en uit verspeelde ze 6 van de 8 puntep. Aan Kennemers de taak, het ongeslagen thuis-record der Alkmaarders te breken. STORMVOGELS—Z. F. C. Stormvogels komt uit met: Kollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Tol, Nijssen, Fijen. v. d. Steen, Wey, Effern, Prins, v. d. Laan. AJAX 2—STORMVOGELS 2 Stormvogels 2 beschikt over: De Vries, Jongsma, Van Dongen Keersemaker, Spruyt, Wilderom, Beneker, Van Pel, van Dijk, Schippers, v. d. Steen. BEVERWIJK—ZAANDIJK. i' Na een lange rustperiode speelt Beverwijk a.s. Zondag aan den St. Aagtendijk een com petitiewedstrijd tegen Zaandijk-.- De opstelling is: Doel: P. Adrichem. Achter: Zoutman, J. Kuyer. Midden: Hogewerff, G. de Ruyter, A. de Ruyter. Vóór: A. Marx, W. Kuyer, J. Maenhout, S. Teeling, Koning. HERACLES—E.D.O. Zondag speelt ET.O. een vriendschappelij- ken wedstrijd in Almelo met het volgende elftal: Stouten, Van der Kuyl, Boeree, Schalie, Koppen, Oomen, S. Spek, Goemaat, van der Putten, Perukel, P. Spek. BLAUW WIT 2—E.D.O. 2 E.D.O. komt als volgt uit: Van Roon, Kolerie, v. d. Born, Kloós, Vrenegoor, v. Esch, During, H. Schijvenaar, Callandt, H. Koene, C. Kelder. S. L. T. O.—RIPPERDA. Ripperda speelt in de volgende opstelling: G. Koster, Langeveld, Kruijiff Cop, Dreijer, Dreijer, W. Koster, Kops, Roode, Riethoff, Peperkoorn, HAARL. VOETBALBOND. OVERZICHT. Over de resultaten van de Zondag jl. ge speelde wedstrijden valt uit den aard der zaak weinig te vertellen. Koning Winter had pogingen aangewend om Koning Voetbal van den troon te stooten en het resultaat was, dat de meeste velden in onbespeelbaren toestand waren. Slechts twee wedstrijden in de eerste klas se konden worden gespeeld. In IA slaagde Vliegende Vogels er in, om in Beverwijk met 10 van Kennemers lil te winnen, hetgeen een goede prestatie van de Haarlemmers is. In 1B klopte E.D.O. IV het bezoekende Kin heim II met 42, een uitslag volkomen in overeenstemming met de verwachtingen. Het programma voor Zondag a.s. Ook voor Zondag a.s. zijn slechts twee eer ste klasse wedstrijden vastgesteld. Een volledig programma wordt nl. voor den tweeden Kerstdag bewaard. In IA speelt E.D.O. V tegen Vliegende Vo gels. De vorige maal werd deze wedstrijd ge staakt toen E.D.O. een voorsprong had. Ook thans zal o.i. de E.D.O.-ploeg wel zegevieren. Verder nog de wedstrijd Spaarnestad Haarlem III. De Haarlemmers hebben hier zeker de beste kansen, hoewel zij goed zullen doen, de thuisclub niet te onderschatten. Voor de lagere afdeelingen zijn geen wed strijden vastgesteld. IJSHOCKEY. AMSTERDAM—BUDAPEST A.s. Zaterdag- en Zondagavond heeft op de Amsterdamsche 'Kunstijsbaan weer een ijs- hockey-wedstrijd plaats. Voorloopig is dit de laatste groote ijshockey-wedstrijd, die er in Amsterdam gespeeld zal worden. De buiten- landsche ploegen hebben nagenoeg alle tegen het einde van deze maand verbod van hun Bonden gekregen om buiten.de landsgrenzen te spelen, in verband met de nationale trai ning voor de Olympische Winterspelen in Garmisch. Bovendien gaat de Blauwe .Zes in Januari e.en- tournee door Centraal Europa maken, zoodat' misschien eerst in de tweede helft van Februari weer ijshockey wedstrijden in Am sterdam gespeeld worden Thans is Budapest de gast van den Neder- landschen IJshockey Bond. De Blauwe Zes, die tegen haar in het veld treedt, wacht een uiterst zware strijd, want het is de bedoeling, dat het Hongaarsche team, dat in Amster dam zal spelen, Hongarije op de a.s. O. S. zal vertegenwoordigen Het speltype der Hongaren wijkt af van dat der meeste Europe esche teams. Het is hard en foi'seh. Den roep van forsch spel danken de .Hon gaarsche ijshockeyers voornamelijk aan het backstel: Dr. Barcza en Graf Bethlen. den zoon van den bekenden Hongaarschen minis ter van Buitenlandsche Zaken, die al sinds 1926 de achterhoede der nationale Hongaar sche ijshockey-ploeg vormen. De Blauwe Zes met Jack May, Paddy Boyd Bob van- der Stok, Gerritsen e.a. kunnen ech ter tegen een duwtje. Hoe sterk de Hongaren wel zijn, blijkt uit den wedstrijd tegen Zurich, waar dé stede lijke ploeg versterkt met drie Canadeezen met zeer veel moeite een gelijk spel (2—2) wist te bereiken. Zaterdag- en Zondagavond kan een zeer spannende partij verwacht worden. DAMES-HOCKEY. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. De twee weken van gedwongen rust heb ben het noodig gemaakt om a.s. Zondag als een inhaaldag te beschouwen. In de eerste klasse is behalve Rood Wit B. D. H. C. ook nog de ontmoeting H. D. M. Gooi vastgesteld. Wat betreft de eerstgenoem de partij, wij hebben al gezegd, ons van een voorspelling te willen onthouden. Voor beide clubs zijn de punten kostbaar. Theoretisch moet B.D.H.C. winnen, maar de practijk wil wel eens anders. En in den vacantietijd kan de onvolledigheid van de ploegen een belang rijke rol spelen. H. D. M. heeft zich, na een zwak begin opgewerkt. Maar wij betwijfelen het toch of Gooi daarvan het slachtoffer zal worden. In de overgangsklasse is er alleen de wedstrijd tusschen de buren B. H. V. en Hilversum; een overwinning voor laatstge noemde is te verwachten. In klasse 2 A trekt B. D. H. C. III naar Rijs wijk om Te Werve te ontmoeten. In Bloe- mendaal werd het 11, maar op het Rijswijk- scbe veld achten wij de groen-witten sterker. Strawberries ontvangt O. IC.; de wisselvallige resultaten van de Aardbeien maken een voorspelling moeilijk. Victoria-H.H.IJ.C. II zal toch door de Rotterdammers gewonnen die nen te worden. In 3 B zal H.B.S. op eigen veld geen moeite hebben met Leiden EL ter wijl B.D.H.C. IV het naast het Stadion ver moedelijk niet zal.kunnen bolwerken tegen Amsterdam III. In 3 D is voor den zooveelsten keer de wed strijd FamosH.B.S. II vastgesteld, de twee nog ongeslagen concurrenten voor de boven ste plaats. B. D. H. C. V is o.i. wel wat zwak ker. dan .O. K. EL. Amsterdam IV an A.M.V.J. geven, elkaar niet veel toe en zullen misschien de puntjes deelen. In 4 C gaat Rood Wit IV twee punten op de Kraaien veroveren. De vogels zijn de zwak- sten in deze afdeeling. De gestaakte wed strijd Amsterdam VB.D.H.C. VI wordt op nieuw gespeeld. De -eerste maal stond Bloemendaal na twintig minuten met 2—0 voor, een belofte voor a.s. Zondag? NED. HOCKEY-BOND HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. M. H. C. en Bloemendaal genieten een vrijen dag, maar voor Strawberries is een uitwed strijd naar Hilversum 2 vastgesteld. Wel is Hilversum 2 sterker te achten, maar toch is eenig succes voor de onfortuinlijke Straw berries niet geheel uitgesloten. Voor de tweede klasse wedstrijd Rijs wijk—M. H. C. 2 kan hetzelfde gelden. Ook hier is de thuisclub waarschijnlijk wel de sterkste. M. H. C. 3 gaat een vrij hopeloozen strijd tegemoet tegen Amsterdam 3, nog wel in Amsterdam. Bloemendaal 2 gaat uit naar Oh Kay en zal het naar gevreesd moet worden, evenmin tot een overwinning kunnen brengen. Tenzij Bloemendaal 2 weer ineens verrassend uit den hoek zou komen. Ook H. B. S. gaat de stad uit; zij moet tegen Gooi 2 in Bussum spelen. Dat kan een span nende strijd worden, H. B. S. zal echter op een enthousiaste on vangst hebben te rekenen. In de derde klasse ontvangt Strawberries 2 Leiden 2. Ook hier kan het gaan spannen; het terrein voord eel is wellicht voor Strawber ries doorslaggevend. Ook H. B. S. 2 gaat op eigen terrein een spannende match tegemoet tegen Hudito. De gasten zijn misschien iets sterker en boven dien nog volop in the running voor het kam pioenschap. H. B. S. 2 is vrijwel uitgeschakeld, maar kan als buitenstaander de beide runners-up, waar van Hudito er één is, nog leelijk dwars zitten, hetgeen haarzelf weer een kansje zou ge ven. Alliance 2 speelt thuis tegen T.H.C. '25. Van winnen zal wel niet veel komen voor de thuisclub; de eenige puzzle zal wel zijn. po gingen in het werk te stellen, de vrijwel on vermijdelijke nederlaag zoo klein mogelijk te houden. In de vierde klasse ontvangt M. H. C. 5 in Heemstede H.B.S. 3 en de gastheeren zullen waarschijnlijk de eer aan hun gasten moeten laten. Zand voort ontvangt Strawberries 3. I>e thuisclub gaat maar steeds voort, overwin ning na overwinning te behalen; nu zal Strawberries wel het kind van de rekening worden. NED. KORFBALBOND. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Oosterkwartier 1 ontvangt aan de Zomer- vaart het Amsterdamsche Rohda 1. dat tot het sterkste deel der afdeeling behoort. Voor de gastheeren nu eens een mooie gelegenheid om te laten zien, ook tot de bovenste helft te behooren. Maar gemakkelijk zullen de Haar lemmers het Zondagmiddag niet hebben, Haarlem II bindt den strijd aan tegen Wes terkwartier 3, die er iets beter voorstaan dan de Haarlemmers. Maar niet genoeg om nu zoo maar te winnen van hun gastheeren. Het zal wel een gelijk spel voorden. T. H. B. 1 krijgt het leidende Kwiek op vi site. De thuisclub heeft een redelijke kans, gelet op de laatste prestatie, om aan Kwiek de twee puntjes afhandig te maken. De Boys moeten toonen, dat wij niet te optimistisch zijn geweest. Sport Vereent trekt naar D.D.V 2; met een volledige ploeg behoeft S. V. niet te verliezen. Ofschoon verrassingen niet uitgesloten zijn- Verdere wedstrijden C II: K. Z. 2—Kattenburg, W. K. II—Ajax. 3 A: Swift 2—D. E. D. 2. 3 B: Sportief 2—Blauw Wit 4. HAARL. KORFBALBOND. HET PROGRAMMA. Voor Zondag is een betrekkelijk klein pro gramma vastgesteld: Zoo spelen in de le klasse Haarlem 3 Sport Vereent 2 en Oosterkwartier 2—Animo 1." De beide eerste ploegen zullen elkaar niet veel toegeven, een pun ten verdeeling ligt wel voor de hand, tenzii Haarlem het eigen veld voordeel weet te benutten. Oosterkwartier 2 achten wij beslist sterker dan Animo 1, dat we geen overwinning of gelijk spel kunnen voorspellen. In 2 A moet D.S.V. 1, dat Aurora 1 ont vangt, normaal spelende, verliezen van de gasten. Palvu 1T.H.B. 2 kon wel eens ge ducht spannen en de uitslag is gemakkelijk te gissen. In 2 B ontvangt S. V. 3—Oosterkwartier 3, dat wel met de winst zal gaan strijken. Ook Aurora 2, dat Haarlem 4 ontmoet, is de ster- kere. Ons Genoegen 2 gaat naar Alw. Ready 2 en verliest. Verder wordt gespeeld: 3 A: Flora 2—E.T.O. 1, Oosthoek 1—Meer- lebosch 3. 3 B: D.S.V. 3—Zandvoort 2; Watervliet 3 Aurora 5. 3 C: Watervliet 4^-Oosterkwartier 5, Meer- lebosch 2Haarlem 5 en Alw. Ready 3S.V.5 WATERPOLO. DE HOLLANDERS WINNEN WEER IN SCHOTLAND. Uit Alloa: De Nederlandsche waterpolo- spelers hebben Donderdag een nieuw succes geboekt. Zij speelden tegen West-Schotland en wonnen met 61, na met de rust met 20 te hebben voorgestaan. De doelpunten waren van Van Aalst en De Reede, die beiden drie goals maakten. Tijdens de zwemwedstrijden heeft Van Heeteren een recordpoging ondernomen op het nummer 100 yards rugslag. Hij won in den tijd van 1 min. 5 sec.; dit is slechts 1 sec. bo ven het Schotsche record. Van Aalst eindigde als tweede op de 100 yards vrije slag, welk nummer gewonnen werd door Robertson (Southshields) in den tijd van '57 2/5 sec. Onze landgenooten wonnen de 7 x 50 yards estafette vrije slag in den tijd van 3 min. 15 1/5 sec., evenals de 3 x 50 yards wisselslag estafette in den tijd van 1 min. 29 sec. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND lste KL. DRIEBANDEN. De wedstrijden in de finale van bovenge noemde kampioenschap, die op Vrijdag, Za terdag en Zondag van deze week zouden ge houden worden onder leiding van de biljart club „Rotterdam", zijn wegens het terugtrek ken van de heer C. B. Koopman, die zijn titel moest verdedigen, en J. Drukker, beiden leden van de biljartclub „K.R.A.S." te Amsterdam, in verband met de moeilijkheden in den Ned. Biljartbond na de aanneming van het voor stel van den Noordelijken Biljartbond, waar bij hun club betrokken is, tot nader order uitgesteld. Waarschijnlijk zal het tournooi nu in het begin van Januari a.s. gespeeld wor den. Onder de finalisten behoort ook onze stadgenoot D. A. de Foeljager, onder leiding van B. Dukel. Allereerst de oplossingen van de vraag stukken 8 en 9, De standen der vraagstukken in cijfers luiden: No, 8: Wit: 21 27 31 32 33 34 37 39 42 44 45 en 50. Zwart: S 12 14 16 17 18 19 22 23 25 30 en 35. De oplossing luidt: 3429 4540 3328 42—38 37x39 27—21 39—34 44x2 2x20 en wint. No. 9. Zwart: 7 8 9 13 14 16 18 19 22 en 1 dam op 12. Wit: 20 26 27 29 31 33 34 38 41 45 en 48. Wit wint door: 38—32 33—28 27—22 26—21 42 42x33 met de fraaie slag 45x1. Twee fraaie problemen. De stand na de oplossing van het negende vraagstuk luidt als 'Volgt: P. J. v. Buuren 9 p., J. de Vlugt 9 p., F. Du kel 9 p., H. de Reus 9 p., G. C. Landewehr 9 p., H. Laros 9 p., R. Binkhorst 9 p.. C. Bakker Zwart 3 dammen op 18 32 50. 13 schijven op De andere oplossers zijn voor het winnen van een prijs uitgeschakeld, om welke reden wij hen van de oplosserslijst hebben afge voerd. Hieronder laten wij den cijferstand van het 10e vraagstuk nogmaals volgen: Zwart 3 dammen op 18 32 50 13 schijven op 5 6 7 8 9 12 13 17 22 27 28 31 en 42. Wit 3 dammen op 4 19 45. 11 schijven op 24 25 30 35 38 39 40 43 44 46 en 47. Wit speelt en wint. Voor onze probleemliefhebbers volgt thans een vraagstuk van C. Suyk, dat deze speciaal voor onze oplossers samenstelde. Het is een fraaie compositie, waarin de auteur een nieuw motief als slotstand heeft aangebracht. ZWART ZATERDAG 21' D E C. 1935 door dat één tempo beslissend was het ver lies dezer partij beteekende. Er werd gespeeld 43.813 44. 36—31 13—19 45. 31—27 6—11? Zwart had hier de remise met 2934 en 2025 moeten nemen, De tekstzet brengt Zwart verloren spel. 46. 45—40 19—23 47. 40—35 20—24. Ook 20—25 is niet veel beter, daar 39—33 33—28 2823 volgt. 48. 39—33. Stand na den 47en zet van Zwart luidt: Zwart: A. Ligthart. ZWART WIT De stand in cijfers luidt: Zwart: 12 13 14 15 22 27 28 30 35 36 en 42. Wit: 25 31 33 34 37 39 40 44 45 46 48 en 49. Wit speelt en wint. ONDERLINGE COMPETITIE D. C. IJ. Voor de onderlinge competitie kwam het treffen tusschen beide meesters den 28en November 1935, Wit: B. Dukel. Zwart: A. Ligthart. 1. 34—29 19—23. Naast 19—23 heeft Zwart 1722 en 2025 als goede openingszetten. 2. 39—34 14—19 44—39 10—14 50—44 5—10. In de match tegen Keiler voor het K. v. N. 1934 speelde Dukel 3126, wat een goede voort zetting is, doch het spel in gecompliceerde banen leidt. De gespeelde zet vereenvoudigt, doch het openingsplan door Wit gespeeld, berust er op dat Zwart zich het eerst verkla ren moet. 5. 29—24 20x29 6. 33x24 19x30 7. 34x25 13—19. (Zwart speelt de sterke centrumschijf 13, wat de consequentie van Wit's openingszet ten was. Speelt Zwart den gespeelden zet niet, dan moet deze zich toch verklaren b.v. 14f9 39—33 10—14 44—39 en is verplicht over veld 21 of 22 te spelen of het klassieke spel met. 410 of 1520 te aanvaarden. De ruil 1420 naar 20 of 10 brengt natuurlijk ook moeilijk' heden mee. De gespeelde zet in de partij is een goede zet.) 8. 3933 1520. Zwart speelt hiea- 1520 om zoolang mogelijk de beschik king over 8 of 913 te houden. 9. 4439 1015 10. 31—26. Hier aanvaardt Wit een zeer moeilijken speelvorm, een genre, dat Ray- chenbach in zijn match tegen Keiler om het wereldkampioenschap 1934 voor het eerst met zooveel succes toepaste. Wit beoogt, den tegenstander het centrum te geven om deze al spelende langs de randen te trachten te omsingelen. Mede geholpen met Zwart's opvatting, dat het hem aange boden hecht en sterk centrum is uit te buiten (wat nog altijd theoretische opvattingen zijn en in de practijk nimmer bewezen is) zal deze in de partij er toe over gaan consequente zetten te doen. Dit omsingelings- of randen- spel is uiterst moeilijk en één fout zal Zwart in staat stellen geholpen door de hechte cen trumstelling dit af te straffen. 913 10. 37—31 4—9 11. 40—34. Wel was Zwart 17—21 te spelen doch dan geeft deze het z.g.n. voor deel prijs. Begrijpelijkerwijs gaat deze er dan ook nooit toe over, een dezer zetten te spelen. 23—28 1-2. 32x23 18x40 13. 35x44 12—18 14. 4137. Door den ruil 2328 heeft Wit het evenwicht aan den korten vleugel weer her steld en twee stukken uit de verdediging van Zwart gerukt. 7—12 15. 46—41 1—7 16. 37—32 18—23 17. 41—37 12—18 18. 31—27 7—12. On getwijfeld heeft Zwart theoretisch voordeel, maar praotisch moet dit toch maar bewezen worden. In elk geval heeft Wit met den aan genomen speelvorm verbazend moeilijk spel, terwijl Zwart daarentegen veel gemakkelijker speelt. 19. 4440 2024. Zwart dreigt met 24—29 23—28 en 17—21 20. 47—41 gedw. 14—20 21. 25x14 9x20 22. 36—31 3—9 23. 41f 9—14 24. 49—44. Stand na 4944: Wit: 26 27 31 32 33 36/40 42/45 48. Zwart: 2 6 8 11/20 23 24. 2025 25. 27—21. Wit is wel gedwongen op het strategische veld 21 te spelen, na het aan vaarden van dezen speelvorm. 16x27 26. 31x22 17x28 27. 33x22 18x27 28. 32x21 14—20 37—32 (Wit dreigt 21—17 32—28) 13—18 30. 21—16 27 31. 3227. Met veel bravour speelt Wit met theoretisch nadeel de stukken aan den rand. Het verloop der partij toont ons aan welk een groote kracht, van deze stukken uit gingen. 11—17 32. 27—21 24—30 33. 40—34 1924. Hiea* ontstaat een mooi moment. 24. 4440. Zwart kan niet 30—35 voorzetten we gen 34—30 24—29 35. 40—35 29x40 36. 35x44. Zeer terecht tracht Zwart den aanval te door staan. 3034 37. 39x30 25x34. Op ineens 38—33 volgt 34—39 23—29 38. 44—39 23—29 39. 39x30 20—25. Stand na den 39en zet van Zwart luidt: Zwart: 6 7 8 12 15 17 18 25 29. Wit: 16 21 26 30 36 38 42 43 45 48. Hier is een belangrijk moment ontstaan, Absoluut fout zou het zijn, als Wit met 3024 het stuk teruggooide, waarna Zwart weer met de schijven 25 20 15 8 18 een groote wer kingsfeer heeft gekregen. Het spel verliep 40. 38—32 25x34 41. 43—38 thans heeft Wit de beschikking gekregen over den ruil 43—39 naar 39 of 49. 15—20 42. 43—39 34x43 43. 48x39. Wit heeft den aanval afgeslagen en winnend spel is voor Zwart nie' meer te be^ reiken. Aangelokt door de t' ische op vatting, dat 1621 2636 nade staat, doet Zwart een zet die in deze theoretische opvat ting zeker op z'n plaats is, doch in de partij •f 1 ^1 iHl WIT Wit: B. Dukel. Zwart: schijven op 7 11 12 17 18 23 24 29. Wit: 16 21 26 27 32 33 35 38. Positiespel is zoo vaak ondankbaar en dik wijls zeer bedriegelijk. De zet 6—11 door Zwart gespeeld, had het doel, 1722 voor te berei den, om latex 1117 het stuk op 21 te winnen. Precies op tijd kon Wit echter op tempo 2117 spelen. In den diagramstand is Zwart'3 beste zet 29—34 Wit 33—28 34—40 40—44 met remisekansen. Het spel verliep echter als volgt: 2430 33x24 30x19 38—33 19—24 32—28 23x32 27x38 18—22 38—32 22—27 32—28 27—31 26x37 17x26 T22 1217 2218 en Zwart geeft op Oplossingen en correspondentie binnen acht adgen bij den damredacteur Van Wassenaer- straat 23, IJmuiden-Oost. GYMNASTIEK. KRACHT EN VRIENDSCHAP. Te Amsterdam had de Wimpelwedstrijd plaats, met als resultaat dat de Chr. Gym nastiek Ver. „Kracht en Vriendschap" uit Haarlem ten tweeden male voor een jaar in het bezit van den wisselprijs kwam. Drie vereenigingen verkregen de volgende einduitslagen „Hét Funen", Amsterdam. Totaal dames 107 punten. Totaal heeren 85 punten. Totaal vereeniging 192 punten. „D.E.V." Amsterdam, Totaal dames 10l\'z punten. Totaal heeren 86 punten. Totaal ver eeniging 187 1/2 punten. „K. en V." Haarlem. Totaal dames 97 pun ten. Totaal heeren 105 punten. Totaal ver eeniging 202 punten. JAARVERSLAG K.T.K. Uit het heden verschenen 25e jaarverslag van den Kennemer Turnkring blijkt ondanks de tijdsomstandigheden een vooruitgang in het aantal leden. Dit bedraagt nu n.l. 2865 tegeen vorig jaar 2771, verdeeld over 12 ver eenigingen. Het financieel verslag geeft een nadeelig saldo van 121.19 aan. Evenwel komt nog een bedrag van 298.50 binnen, zoodat het saldo voordeelig wordt. Aan het verslag is voor het eerst toegevoegd een athletiek-recordlijst. dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. HARMONISCHE LICHAAMSONTWIKKELING In Maart van het vorige jaar werd opge richt de „Nationale Vereeniging tot Bevorde ring van Harmonische Lichaamsontwikkeling" Het is vanzelfsprekend, dat personen van alle richtingen en gezindten hun proeven van geoefendheid kunnen afleggen. Door het instellen van dergelijke proeven, waaraan bij slagen een erkenning zou worden gegeven in den vorm van een diploma en het dragen van een insigne in verschillende graden, zou niet alleen de prikkel worden gegeven zich aan verschillende soorten van sport te wijden, maar, rekening houdende met een gezonde eerzucht, zal een blijvende behoefte ont staan in verschillende geledingen van het Nederlandsche volk om de geoefendheid van het lichaam te blijven verzorgen en daardoor fit te blijven. Bij het voorbereidende werk heeft men contact gezocht met 'het Departement van Onderwijs en het Rijkscollege voor lichame lijke opvoeding en daar aanmoediging en moreelen steun gevonden. Ook werd onmid dellijk contact gezocht met het Neder- landsch Olympisch Comité. Verwacht werd dat het instellen van een diploma voor een voudige eischen, die met weinig oefening bin nen het bereik van iedereen vallen, bij de besten den wensch zou kunnen doen ont waken om zich voor het, veel moeilijker en veel waardevoller, vaardigheidsdiploma van het N.O.C. te bekwamen. Er is een technische commissie ingesteld, die de eischen der proeven opstelt enzoo noodig herziet. Overeengekomen is, dat niet afnemen der proeven uitsluitend zou geschie den door officieele vertegenwoordigers van de desbetreffende bonden. Tenslotte zou uit het opschrift van diploma en insigne de hechte samenwerking blijken. De eischen voor de proeven, welke zich uitstrekken op het gebied van athletiek, zwemmen, gymnastiek en wielrijden, zijn nog niet definitief vastgesteld. Ter bereiking van het gestelde doel zijn in verschillende plaatsen o.a. te Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Assen, werkcomités samen gesteld om de idee verder te verbreiden. Het diploma kan worden behaald door man nen, zoowel als door vrouwen van 12 jaar af en wel in vier graden. De technische commissie is dezer dagen gevormd en bestaat uit de heeren A. J. C. Strengholt (K.N.A.U.), C. J. Ruurs, secretaris D. J. Couvée (N.O.C.)C. F. Kellenbach (K.N.Z.B.)L. J. H. Stiens (K.N.G.V.), B. Swaab de Beer (N.W.U.) en W. A. M Wes- terouen van Meeteren (A.'N.W.B.)

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 9