HET NIEUWE AVONDBLAD 21e JAARGANG No. 44 MAANDAG 23 DECEMBER '35 IJMU1DER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2yz cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vtff of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodlg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Groote Lijn. Deze dagen geven weer eens gelegenheid om de aandacht te vestigen op de groote lijn in de ontwikkeling van den Volkenbond. - De groeiende kracht van het jonge instituut héél jong, in verhouding tot de lengte der wereldgeschiedenis is pas opnieuw geble ken doordat het reeds een zóó sterke openbare meening in Engeland achter zich bleek te heb ben, dat die minister Hoare tot aftreden noopte. Door dit indrukwekkende feit zijn vele sceptici weer eens eventjes geïmponeerd. Het zal natuurlijk niet lang duren, want bin nenkort komt er wel weer een of ander échec. Maar de kans is schoon om het goedkoope scepticisme even te weerleggen en op een paar feiten te wijzen. Er zijn nog altijd veel menschen die bewe ren (niet op dit oogenblik, maar als het weer tegenloopt) dat die Volkenbond niets is en men hem maar zoo gauw mogelijk moet „af schaffen". Dit is kinderpraat, want men kan hem niet afschaffen. Als verschijnsel geeft het instituut een beeld van historischen groei. Het ontwik kelt zich volgens de aloude methode van val len en weer opstaan. Als het vandaag ontbon den werd, zou dat een leege, zinlooze daad zijn, want morgen zou er een nieuwe Vol kenbond zijn. In wezen en op het wezen der zaak komt het aan is de Volkenbond niet anders dan de Eerste Permanente In ternationale Samenwerking. Noemde men hem zoo, dan zou geen enkele scepticus er bezwaar tegen hebben. Men valt alleen over den naam Volkenbond, die meer zegt dan het instituut vooralsnog is. Maar de naam houdt een doelstelling in, een einddoel, en als men iets bereiken wil moet men dat voortdurend voor zich zien en derhalve formuleeren. Dus, ofschoon enkele mogend heden er geen,lid van zijn, ofschoon een paar groote- eruit zijn gegaan en een paar andere neiging toonen, erin en eruit te wandelen en "dan-Aveer terug, en hoewel aan de Eerste permanente Internationale Samenwerking nog zeer veel .ontbreekt, duurt het streven toch voort en ontwikkelt zich gestadig. Het "is bij velen gewoonte, alleen aandacht te schenken aan de mislukkingen van den Volkenbond en zijn successen te negeeren. Deze laatste zijn niettemin zeer talrijk, en stijgen voortdurend in belangrijkheid Dit te ontkennen is doelloos. In zijn eerste jaren be perkten de practische resultaten van den Vol kenbond zich tot de oplossing van kleine con flicten zooals het dispuut over de Alands eilanden en. de Italiaansche bezetting van Korfoe. Andere tijden braken aan toen het verdrag van Locarno tot stand kwam. Dit bleek een te groote stap vooruit en échecs volgden. Het.is zeer kenmerkend dat", telkens een échec volgt als een resultaat bereikt is, dat nog niet door de openbare meening ver werkt en begrepen kan worden. Ik heb vaak gezegd dat de sceptici de grootste rem voor den Volkenbond zijn, en dat zij herhaald. Door hun gewoonte, af te kammen in goed koope gemeenplaatsen infecteeren zij' allerlei twijfelaars. Zij kennen de feiten niet, praten maar raak en kletsen bij voorkeur over de historie die zich herhaalt. Er zit iets zeer comfortabels in deze phrase: men hoeft er niet bij na te denken. Men neemt hoogstens een encyclopaedie of een geschiedenisboek, slaat wat na uit vorige eeuwen en zegt. zïejenouwel. De Volkenbond was inderdaad niet meer dan een samenstel van twistende regeeringen zoolang hij geen openbare meening achter zijn doeleinden had. Men beschimpte de men schen die hem gesticht hadden, bleet vallen over den naam inplaats van over de gedachte en belemmerde hem daarmee zooveel mogelijk in zijn ontwikkeling. Maar intusschen ontwikkelde zich in de we reld de machtige strooming van diegenen die den groei van het nieuwe instituut wèl begre pen, en zagen als een onafwendbare nood zaak en als de geboorte van een Nieuwen Tijd. Zij wonnen steeds meer aan invloed, hun woord vond in henzelf steeds krachtiger over tuiging, en de Volkenbond begon successen te behalen krachtens den wil der volken. Wij zagen dat in einde 1934 en begin 1935, toen de oplossing van de Saarkwestie, met het optre den der eerste internationale politiemacht, en de regeling van het geschil tusschen Joego slavië en Hongarije (na den koningsmoord te Marseille) diepen indruk maakten. Weer kwam er een terugslag, zooals vorige jaren er ook al zooveel gebracht hadden. Men poogde ambitieuze dingen waarachter de openbare meening nog niet stond. Zij bleek weer niet ver genoeg om het tempo bij te hou den. De Italiaansch-Abessinische kwestie werd tot een lijdenshistorie, waarbij bleek dat de wereld nog niet besefte dat men oude ko loniale avonturen niet vergelijken kon met dit nieuwe geval, omdat men nieuwe ver plichtingen op zich had genomen. De oorlog krak uit, maar de wereldopinie bleek krach tig genoeg voor een sterke Volkenbondsreac tie: het sancties-besluit van tientallen mo gendheden kwam als een geweldig novum in de wereldhistorie. Het werd dadelijk door ve len beschimpt als Engelands eigenbelang. Men negeerde de overige tientallen staten maar, en nam zonder nadenken aan dat die meede den uit bewondering voor Engeland: een zotte redeneering. De Engelsche openbare meening wraakte deze opvattingen zelf door Hoare tot aftreden te dwingen. Weer een historisch no vum. Wie op dit oogenblik niet ziet dat een on weerstaanbare groei zich ontwikkelt, is zeer kortzichtig. Maar op dit oogenblik is men dan ook geneigd het te gelooven. Straks zullen er weer tegenslagen komen, en de twijfelaars zullen het weer niet gelooven. Het blijft een historie van vallen en weer opstaan, van ver liezen en weer winnen, en toch wordt er in tusschen voortdurend wat terrein gewonnen. Ik heb maar enkele feiten genoemd die in de zestien jaar van het bestaan van den Vol kenbond zijn voorgevallen, om niet te lang te worden. De volledige historie zou niet genoeg boeien in een dagbladartikel. Maar deze enkele feiten duiden inderdaad de groote lijn aan. Ieder volk heeft de regeering die het ver dient. De volken gezamenlijk hebben den Volken bond dien zij verdienen. En in dit tijdsgewricht wil een dom „Schaf hem maar af" precies hetzelfde zeggen als „Schaf ons maar af". Dat bedoelen de sceptici natuurlijk niet, maar dat zeggen zij. Gelukkig voor hen be staan er krachtiger en moediger menschen in de wereld, op wier durf, ondernemingsgeest en menschelijkheid alles aankomt. Er is al veel bereikt, er moet nog oneindig veel meer bereikt worden. R. P. IJMUIDEN. Bijzondere Vrijwillige Land storm. Uitreiking der prijzen van de schiet wedstrijden. In Parkzicht vond Zaterdagavond de uitrei king plaats van de prijzen van den jaarlij k- schen schietwedstrijd van den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm. De avond was door tal van leden, velen ver gezeld van hunne dames bezocht. Onder de aanwezigen merkten wij verder nog op de hee ren Överste P. S. Hartogh Heijs van Zouteveen, D. de Ridder, commissaris van politie, E. Tuin- stra, inspecteur van politie als vertegenwoor diger van de Politie-Schietvereeniging „Vel- sen", S. Boerema brigade-commandant van de Rijksveldwacht, de Korte, leider van de afd. Haarlem van den B. V. L., den lsten luit. Drs. van Dijk en de leiders van de plaatselijke com missie de heeren P. van Dijk en P. C. Grim bergen. Notaris J. H. A, M. Anten opende den avond met een woord van welkom en hield daarna een inleiding over de problemen van den te- genwoordigen tijd. O.a. besprak de heer Anten de nieuwe wet tegen de particuliere weerkorp sen, waarbij hij er op wees, dat de B. V. L. een overheidsinstituut is, dat steeds achter - het gezag staat. Het aantal leden van den B. V, L. bedraagt thans 85000. Overste Hartogh Heijs van Zouteveen ging daarna over tot het uitreiken der prijzen. Elk der prijswinnaars kreeg daarbij e,n persoonlijk complimentje. De toekenning de prijzen was als volgt: Af- deeling I de heeren P. van Dijk, M. Koéle- meijer, W. W. Hoefakker, de Ruiter en P. Ha mers. Afdeeling H de heeren K. Brouwer, J. H. Schroder, P. Jasperse en M. Tiel. Ook aan de andere deelnemers werd een prijs overhan digd. Met een opwekkend woord sloot de heer Anten het officiëele gedeelte van den avond, waarna allen het Wilhelmus aanhieven. Op het officiëele gedeelte volgde een gezel lig samenzijn. GESLAAGD Voor het examen kantoorstenograaf Neder- landsch 130 lettergrepen per minuut, afgeno men door de Federatie voor Stenografie Groo te, slaagden onze plaatsgenooten de heeren J. C. Kramer Jr. en P. van Popta. LEGER DES HEILS Openlucht-Kerstf eest-samenkomst Hedenavond 8 uur zal een openluchtkerst' feestsamenkomst gehouden worden aan de Rembrandtlaan nabij de Hervormde kerk. Een groote electrisch verlichte kerstboom zal wor den opgesteld. De samenkomst zal worden op geluisterd door muziek en zang en voorts zul len lichtbeelden worden vertoond. De kerst klok zal worden geluid en zangdiensten zullen worden gehouden. Het zal zeer zeker een goe de voorbereiding zijn voor de echte kerststem ming. Samenkomsten vinden plaats den lsten Kerstdag 6, 10, 15V2 en 20 uur en 2en Kerst dag te 15 en 20 uur. De jaarlijksche uitreiking van kerstmanden vindt plaats Dinsdagavond half acht. Toegang- tot de zaal wordt alleen verstrekt aan hen, die een uitnoodiging hebben gekregen, BEIDER BELANG HEEFT WEER IETS GEWELDIGS. LEEST ADVERTENTIE. (Adv. Ivgez. Med.) Om den Meestertitel. Bij de inwijding van de nieuwe stad Pontinia schonken de vrouwen haar ringen aan Mussolini. Propaganda-feestavond V. V. S. U. In „Het wapen van Velsen" heeft Zater dagavond een propaganda-feestavond van de V.V.S.U. plaats gehad. De zaal was goed bezet. Nadat de voorzitter den avond met een kort welkomstwoord had geopend, trad als eerste spreker op de heer C. de Boer uit Amersfoort. Deze -zeide, dat het hem steeds een vreugde is, wanneer hij kan spreken over zijn ervaringen, die hij indertijd als delega tie-afgevaardigde, op zijn ibezoek in Rusland had opgedaan. Wil men, zoo zeide spreker een goeden maatstaf aanleggen om te kun nen afmeten den vooruitgang dien men in Rusland gemaakt heeft, dan dient men eenigszins op de hoogte te zijn van de toe standen die er heerschten onder 't Czarisme. Om daar iets van te weten, doet men goed, werken van Gorki en Tólstoi te lezen. Spre ker haalde hierbij aan eenige gegevens, ont leend aan 'n werk van Tolstoi waar in schril le kleuren de ellende wordt geschilderd van den Russischen arbeider onder het oude re giem. Vervolgens sprak de heer de Boer over de ellende die het Russische volk heeft door gemaakt in den oorlog 1914'18 waarbij volgens spreker 7.000.000 menschen het le ven hebben gelaten, over de komst van Le nin, het ineenstorten van het keizerrijk en den strijd dien de bolsjewisten hadden te voeren tegen de witgardisten, Toen dit alles overwonnen was, kon men pas beginnen aan den opbouw van het Rusland van heden. Bij dezen opbouw had men evenwel met ontzaggelijke moeilijkheden te kampen. Om het Russische volk met, volgens spreker, 182 verschillende volksstammen met 82 pet. analphabeten op te voeden, was noodig de bouw van scholen en het aanstellen van 300.000 onderwijzers. Evenals het onderwijs, werd groote uit breiding gegeven aan industrie en landbouw. Ofschoon spreker het daar nog geen para dijs noemt, toch is het daar veel beter dan in andere landen. Bij 6 a 7 uur arbeid per dag worden flinke loonen betaald, terwijl de levensmiddelen laag in prijs zijn. Verder sprak de heer de Boer over de Rus sische jeugd, die volgens hem, niet zoo'n troostelooze toekomst tegemoet gaat als de onze. Spreker uitte zijn grieven tegen de pers en in het bijzonder die van de arbei dersbeweging, waarin wordt voorgesteld als of 't in Rusland niet zoo is wat betreft den vooruitgang waarvan door de V.V.S.U. ge spróken wordt. Rusland is trots dit alles, zei de spreker, toch het land waar is: arbeid, brood en vrijheid. Vervolgens kwam nu de heer Coen Hissink voor het voetlicht die een vijftal voordrach ten, van propagandistische strekking, ten beste gaf. Hierna was het woord aan den heer Wijt- jes uit Haarlem. Deze sprak een opwekkend woord in verband met het jeugdwerk van de sovjetbeweging. Dit deed hij met verwijzing naar de tegenwoordige jeugd in Rusland, die hij qualificeerde als een zonnige jeugd. Daar tegenover stelde hij de jeugd in ons land, als de jeugd met een donkere toekomst. Met het oog op wat te-gebeuren staat, wekte hij de aanwezigen op, het jeugdwerk krachtig ter hand te nemen en dit te leiden in de begin selen, zooals die door de Sovjet-Unie worden voorgestaan. Na een korte pauze kwamen Dinamo en Cordozo op het tooneél Onder hun leiding werd een ballet uitgevoerd. Dit ballet gaf eenige tafereelen weer van het Rusland van voorheen, en thans. Bij het einde werd, ter bestrijding der gemaakte kosten, een verloting gehouden en werd voorts de avond besloten met een gezellig bal. DE BAKKERS EN HET KERSTFEEST Dezer dagen hield de afdeeling IJmuiden van den Algem. Bond van Arbeiders in het Bak kersbedrijf een vergadering, waarin o.a. ter sprake werd gebracht wat gedaan zal moeten worden om te voorkomen dat door bakkers- patroons op den Tweeden Kerstdag, in strijd met de algemeen geldende bepalingen, toch versch brood wordt afgeleverd. Met algemeene stemmen werd besloten een dringend beroep te doen op het publiek, om zich a.s. Dinsdag van voldoende brood te voor zien, opdat de feestdagen voor de bakkersge zellen verzekerd zijn. Vaststelling van een ambtenaren-reglement. Ingevolge artikel 125 der Ambtenarenwet 1929 (Staatsblad 1929 110. 530) behoort de Raad voorschriften vast te stellen omtrent de in dat artikel genoemde punten, betrekking heb bende op de ambtenaren, door of vanwege de gemeente aangesteld, aldus schrijven B. en W. aan den Raad. Deze vaststelling moest plaats hebben vóór 1 September 1931. In deze ge meente waren terzake echter reeds regelen gesteld, welke ingevolge art. 133 van de wet van kracht bleven en tot uitvoering van art. 125 werden geacht te zijn gegeven. Hierdoor bestond voor deze gemeente niet de verplich ting vóór 1 September 1931 nieuwe voor schriften vast te stellen. De gemeentelijke be palingen zijn echter dermate onvolledig, dat de feitelijke noodzaak voor -die vaststelling wel aanwezig was. Door B. en W. werd dan ook een nieuw ambtenarenreglement ontworpen, dat behan deld is in de commissiën van overleg. De on derhandelingen hebben lang geduurd, doch tot resultaat gehad dat, behalve op één punt, overeenstemming werd bereikt. Dit punt be treft artikel 34, regelende de betaling van overuren gemaakt door de werklieden. De voorgestelde overurenregeling stemt overeen met die, opgenomen in de landelijke collectieve arbeidsovereenkomst voor de bouw bedrijven. Het wil B. en W. voorkomen, dat een dergelijke regeling ook voor de gemeente kan gelden. Er is geen enkele reden om voor de gemeentewerklieden gunstiger bepalingen te ontwerpen. Evenals de loonen der gemeen tewerklieden zich meer moeten richten naai de plaatselijk geldende loonen dient zulks ook plaats te hebben ten opzichte van de betaling der gemaakte overuren. B. en W. stellen den Raad voor, het regle ment vast te stellen zooals het in concept is afgedrukt. Eén lid van het college kan zich niet veree nigen met het door B. en W. voorgestelde ar tikel 34, Het lijkt hem niet juist, dat B. en W. zich beroepen op een collectief contract uit het particulier bedrijf. Het leidt tot ongewenschte verhoudingen, wanneer men de rechtspositie van het personeel in dienst der gemeente laat afhangen van die, geldende in de particuliere bedrijven, omdat daar dikwijls geheel andere factoren aanwezig zijn, welke de rechtspositie beheerschen. Wil men naar het particulier be drijf zien dan is het nog niet juist' één collec tief contract als voorbeeld te nemen. De vraag moet gesteld worden wat billijk is. Voorop stel lende, dat het overwerk tot een minimum be perkt behoort te worden, meent de minderheid dat dit redelijk betaald moet worden. Dit zal ook een prikkel zijn voor de hoofden van dienst om het laten verrichten van overwerk tot het allernoodzakelijkste te beperken. In dien overwerk toch moet plaats hebben dient een vergoeding als oorspronkelijk door het college was voorgesteld billijk geacht te wor den. Geadviseerd wordt het le lid van artikel 34 te lezen als volgt: „Door de werklieden wordt voor overwerk een vergoeding genoten. Die vergoeding be draagt: gedurende de eerste twee uren, aan sluitende aan den arbeidstijd, het uurloon ver hoogd met 25 pCt.; de volgende uren tot 10 uur des avonds het uurloon verhoogd met 50 pCt.; voor uren des nachts en op Zondagen het uurloon verhoogd met 1G0 pCt., voor uren op feestdagen en daarmede door Burgemees ter en Wethouders gelijkgestelde dagen, 100 pCt. van het uurloon. Het uur loon wordt ge rekend op 1/48 van het weekloon". DE POST OP KERSTDAGEN De Directeur van het post- en telegraaf- 1 kantoor alhier maakt bekend, dat het hoofd kantoor en het hulpkantoor te Velsen op de beide Kerstdagen zullen zijn opengesteld als op Zondagen. Het hulpkantoor te IJmuiden- Oost alsmede de postagentschappen aan de Kennemerlaan en den Zeeweg te IJmuiden, alsmede dat te Driehuis (gem. Velsen) blijven op deze dagen voor de post-, telegraaf- en telefoondiensten gesloten. Op den 2den Kerstdag kunnen aan te tee kenen stukken ter verzending worden aange boden. Op len Kerstdag bestaat gelegenheid tot af halen als op Zondagen; op den 2en Kerstdag wordt één briefpost- en één pakketpostbestel ling uitgevoerd, die ongeveer 9 uur. zullen aanvangen, De kansen dalen. Wel onverwacht is ten gunste van onzen jongsten plaatsgenoot Suijk een geheele om mekeer in het tournooi om den Meestertitel gekomen. Stahlberg, dien men vrijwel uit schakelde, heeft wel een zeer fraaie eindspurt in gezet, door niet minder dan vier partijen hl. van Kipping,, Kalden, Leyte, en thans ook van De Zwart te winnen. En na de Zondag opgeleverde resultaten moet het al heel raar loopen, wil de titel den Amsterdammer nog ontgaan. Leyte wist het niet verder dan remise te brengen tegen Kalden waardoor de stand als volgt, luidt- gesp. gew. rem. verl. pnt. Stahlberg 1-16 4 1 16 C. Suyk 10 5 4 1 14 Kalden 10 5 4 1 14 De anderen negen deelnemers zijn voor den titel uitgeschakeld. Zondag wordt te Rotterdam de belangrijke partij Suyk—Kalden gespeeld. Alleen als Suyk deze partij weet te winnen kan deze het puntenaantal van Stahlberg nog behalen, waarna drie beslissingenspartijen gespeeld zullen moeten worden. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Dinsdagavond a.s. in de Gemeentelijke Con certzaal te Haarlem een concert. Solist is de beroemde Italiaansche pianist Vico la Volpe; dirigent Frits Schuurman. Het programma voor dezen klassieken avond vermeldt: Concerto Grosso nr. 8 (Kerst concert) van A. Corelli, het pianoconcert in d-klein (K.V. 110. 466) van W. A. Mozart en van Beethovens Zevende OPENBARE VERGADERING DER N. S. B. Op Dinsdag 14 Januari a.s. houdt de N. S. B. een openbare vergadering in Thalia. Als spre ker zal optreden de algemeen leider Ir. A. Mus- sert. EEN WIJS BESLUIT VOOR 1936 Neem de IJMUIDER COURANT. Beter en véél goedkooper. Slechts één dubbeltje per week. Alle abonnés zijn verzekerd. Weet U wel, dat ieder ander dag blad minstens de helft duurder kost? NIEUWE KALENDERS Sedert onze vorige opgave mochten wij een tweetal kalenders ontvangen. Een daarvan was van de levensverzekering Mij. Noord-Brabant met het bekende, rijk van goud voorziene schild. Een bijzondere vermelding verdient de ka lender, die ons werd toegezonden door de af deeling Velsen van de Nederlandsche Veree niging tot Bescherming van Dieren. Het schild, geteekend door Sickenga, vertoont een brokje moedergeluk in de dierenwereld, een schaap met haar lammeren in de weide, een stille propaganda voor het mooie werk der vereeniging. De bladen, zes in getal, hebben in het mid den een aardig plaatje van Sickenga, geflan keerd door den kalender van een maand. Ongetwijfeld zal deze kalender, die tegen een billijken prijs te koop is, veel aftrek vin den. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis dat dooi; hen de volgende hinderwetsvergunningen zijn ver leend a. aan J. Melgerd te Velsen, tot het uitbrei den van zijn smederij in het perceel Meervliet- straat no. 1. b. aan Joh. J. Wulfers en Zn. te Santpoort, tot het oprichten van een inrichting voor ma chinale houtbewerking in het perceel Uiten- daalstraat no. 54. UITVOERING PALVU. De arbeiderstooneelvereeniging Palvu. re gisseur de heer H. van Dokkum geeft Dinsdag 14 Januari a.s. in het' gebouw De Daad een uitvoering voor haar donateurs. Ten tooneele zal worden gebracht het blijspel van Henk Bakker: De Ridder van den Kousenband. AANVOER VAN VERSCHE HARING. In de afgeloopen week bedroeg de aanvoer van versche haring aan den afslag alhier 11.180 kisten .aangebracht door 57 schepen. Het hoogste kwantum :n die week wa-s op r Maandag 16 December, toen 35 drfjfnetrvis- j schersschepen een totaal van 7000 kisten ver sche haring aanvoerden IJzerverscheping. Het Nederlandsche stoomschip Zonnewijk is in ballast van Rotterdam bij de Hoogovens aangekomen om ijzer in te laden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1