BERICHT Stille nacht. BEVERWIJK. Verlegging van de rooilijn. Verb reeding van de Begijnestraat. De Begijnestraat is in de Beverwijksche bin nenstad een van die typische voorbeelden, waaruit blijkt, dat onze voorvaderen, met alle respect voor de vele goede dingen, die zij ons als erfenis hebben nagelaten, zich van toe komstige verkeerseisclien maar bitter weinig hebben aangetrokken. Wat er dan nog stede bouwkundig aan mankeert zullen wij maar in het midden laten. Hoe weinig men toen reke ning hield met een aansluitende rooilijn ten opzichte van twee in elkanders verlengde ge projecteerde straten, blijkt wel aan den Zui delijken kant van de Begijnestraat. Jaren en jaren kunnen er voorbijgaan al vorens de toestand wat kan worden verbeterd. Niemand zal kunnen ontkennen, dat de Be gijnestraat, die een der drukste toegangs wegen tot de Breestraat is, een verbreeding niet dringend noodig heeft. De straat biedt geen ruimte tot het passeeren van twee voer tuigen, vandaar dan ook, dat de Begijnestraat slechts in een richting mag worden bereden. Een verbetering zal eerst afdoende tot stand kunnen worden gebracht, wanneer de oude perceelen worden afgebroken of door brand volkomen worden verwoest. Intusschen is hier ook al weer een brand oorzaak geworden, dat de eerste schrede op den weg, die naar een verbreede Begijnestraat moet voeren, kon worden gezet. Eenige maan den geleden woedde aan den Zuidkant een hevige brand in een drietal pakhuizen, die zoodanig gehavend uit den strijd kwamen, dat van herstel geen sprake kon zijn. Volgens de ontworpen plannen zouden op de plaats van het afgebrande complex twee nieuwe pakhuizen worden opgebouwd. Hier deed zich een gunstige gelegenheid voor om een begin te maken met de zoo noodzakelijke verlegging van de rooilijn. Veel ruitnte, om achteruit te bouwen is er niet, zoodat na vele onderhandelingen de bouwvergunning werd verleend onder voorwaarde, dat het gebouw een meter achteruit zou worden opgetrokken. Gebrek aan ruimte heeft de gemeente doen afzien van den aanvankelijk gestelden eisch, om de rooilijn twee meter te verleggen. De aannemer van het nieuwe bouwwerk, de heer J. M. Tromp heeft de werkzaamheden reeds doen aanvangen. Wij hebben geïnformeerd, waarom men de verbreeding ook niet aan de overzijde van de straat heeft voorbereid, omdat ook aan die zijde een perceel geheel vernieuwd werd. Openbare Werken deelde ons in verband met deze vraag mede, dat aan dien kant de rooi lijn aansluit bij die van de Kloosterstraat, die in het verlengde ligt. Dat is echter geens zins het geval met de rooilijn aan de Zuid zijde, waarvan de bebouwing ten opzichte van de Kloosterstraat, vooruit springt. Van daar, dat thans aan de Zuidzijde de verbree ding moet worden bewerkstelligd. DE APOTHEKEN OP DE KERSTDAGEN. De dag- en nachtdienst wordt op den Eer sten Kerstdag waargenomen door de Duin- wij k-apotheek, Verlengde Groenelaan 44,. te lefoon 2514. Op den Tweeden Kerstdag en verder tot en met 28 December is de apotheek Donker, Breestraat 61, telefoon 2037 met den dag- en nachtdienst belast. DE VROOLIJKE VAGEBONDEN IN HET KENNEMER THEATER. Stan Laurel en Oliver Harden zullen de be zoekers van het Kennemer Theater een vroo- 1 ijkKerstf eest bezorgen in de groote.speelgoed" füm „De Vroolijke Vagebonden", een rolprent waarin de onafscheidelijke kameraden weer een serie zeer dwaze en dus zeer lachwekken de avonturen beleven. Stan en Oliver zijn in deze vroolijke geschiedenis de ijverige leerlin gen van een speelgoedmaker in speelgoedland en natuurlijk begaan zij vele onhandighe den. Niettemin slagen zij er toch nog wel eens in iets goeds te prestoeren. Zoo bren gen zij op hun manier oplossing in het zeer moeilijke geval, dat de dochter van de wedu we Kiek, bij wie zij inwonend zijn, zal moeten gaan trouwen met zekeren Bamaby. Hoe zij daarin slagen is zoo ongeveer een film op zich zelf. Tenslotte redden zij het dorp bij een aanval van vijandige lieden, door eenvoudig een heel eskadron levensgroote houten solda ten, die zij slechts hebben op te winden, op den vijand los te laten. Alle aanvallers komen in de krokodillenrivier terecht en Stan en Oliver zien met genoegen hoe de kroko dillen hun maal met deze „Boelieden" doen. De twee vrienden worden natuurlijk tot helden van het dorp gepromoveerd en. aldus wilde het de geschiedenis zij leefden nog lang en gelukkig. Men kan uit deze weinige regelen wel aflei den, dat er uitbundige vreugde aan deze film beleefd zal worden. In het Kerstprogramma wordt verder nog vertoond de zeer mooie speelfilm „Het wonder der Liefde" met Jean Parker en Una Morkel in de hoofdrollen. Deze film wordt niet alleen prachtig ge speeld, maar kenmerkt zich bovendien door spannende momenten. In de mat-inée's op de beide Kerst-dagen zullen Stan en Oliver hun lach-triomfen vie ren. 1 Het overzicht van de groentenveiling. FLINKE AANVOEREN AAN DE MARKT. In de aanvoeren aan de veilingen viel nog niet veel verandering te constateeren. Het dreigende winterweer dat, echter tot heden nog gee nernstigen doorgang vond, stond de aanvoeren nog in geen enkel opzicht in den weg, zoodat alles nog ongestoord kon door gaan. Wat den gang van zaken in den han del betreft, voor enkele producten was de markt bij het begin dezer week niet zoo mild gestemd als bij het einde der vorige week. Boerenkool wat vorige dagen nog het zeer gezochte product bleek, had op de veiling van Maandag niet de belangstelling, die men gewoon is, waardoor de prijzen in doorsnee dan ook sterk daalden. De noteeringen die als hoogste prijs jl. Vrijdag nog tot 70 ct. konden komen, kwamen thans te staan van 2545 ct. per kist. Prei moest eveneens een veer laten en ver toonde bij vorige week een groot verschil in prijs. Hiervoor kwamen vorige week nog no teeringen voor, al waren het dan uitzonde ringen, tot 13 ct. De laatste noteeringen va rieerden van 37 ct. per bos. Andijvie, waarvan de goede soorten nog wel aan een behoorlijk prijsje kwamen kon met de mindere soorten, waaronder zich thans nog al partijtjes van ruimen omvang bevinden, niet zoo T>ed meekomen. De prij zen wisselden naar soort van 2055 ct. per kist. Sla, die thans nog wordt aangeboden, be staat uit allerlei verschillende kwaliteiten. Veel goeds komt echter weinig voor. Besteed werd van 1545 ct. per kist. Bospeen kwam weinig meer voor en werd verhandeld naar kwaliteit van 812 ct. per bos. Ook waschpeen bleef voortdurend goede prijzen handhaven, naar soort van 901.50 per kist. Bloemkool werd bij matige aanvoer afge nomen voor de beste soorten van 1015 ct. per stuk. De aanvoer van tomaten wordt steeds kleiner de belangstelling gaat echter den laatsten tijd meer in stijgende lijn. Daar van dit product de kwaliteit nog al uiteen loopt, komt dit in de noteering sterk tot uiting. De prijzen wisselden van 828 ct. per K.G. De spruitenhandel onderging weinig ver andering, zoowel wat aanbod als prijzen be treft. Voor goede scorten waren de noteerin gen zoo ongeveer van 1016 ct. per K.G. ter wijl afwijkende naar verhouding werden be taald. Witlof was iets meer gevraagd, wat de prijzen weer eenigszins ten goede kwam. Hier voor kon weer van 14—20 ct. per K.G. wor den genoteerd. Soepgroenten ging deze week iets. vlugger van de hand. Selderie en Peterselie noteer den meermalen van 36 ct. per bos. Ook knollen bleven op behoorlijk prijspeil en no teerden naar soort van 28 ct. per stuk. In de fruitafdeeling waren appelen iets vlugger te verhandelen en noteerden naar soort van 1018 ct. per K.G. Peren komen weinig voor en dan nog slechts keukensoorten die in prijs wisselen van 814 ct. per K.G. Druiven, die nog ^er- den aangeboden, kwamen zoo ongeveer ajn den prijs van 30 ct. per K.G. MARKTBERICHTEN. Zij, die zich met ingang van t Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRLJE VEILING. Waschpeen per kist f 0.90f 1.20. Spinazie per kist 20—45 cent. Sla per kist 20—45 cent. Boerekool per kist 2545 cent. Andijvie per kist 2555 cent. Wortelen per bos 812 cent. Radijs per bos 2 cent. Peterselie per bos 35 cent. Selderie per bos 2VZ4 cent. Prei pér bos 37 cent. Bloemkool le soort per stuk 10—14 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 36 cent. Tomaten per K.G. 628 cent. Uien per K.G. 23 cent. Witlof per K.G. 14—18 cent. Nero per K.G. 410 cent. Wortelen per K.G. 2 cent. Spruiten per K.G. 1016 cent. Knollen per stuk 28 cent. Roode kool per stuk 37 cent. Gele kool per stuk 47 cent. Groene kool per stuk 34 cent. Appelen per K.G. 616 cent. Peren per K.G. 1014 cent. Druiven per K.G. 30 cent. KERSTFEESTVIERING IN DE „WESTERBURCHT". Gisteravond vierden de bewoners van huize „De Westerburcht" het jaarlijksche Kerst feest. Voor deze gelegenheid was een der conversatiezalen keurig versierd, terwijl ook de groote, met kaarsen verlichte kerstboom meewerkte om de ware kerstfeeststemming te scheppen. Een koortje, bestaande uit leden van het personeel, onder leiding van Zuster Elderen- bosch. zong achtereenvolgens Psalm 150 1 en „Kerstnacht". Nadat de aanwezigen het tweede vers van Psalm 150 gezongen hadden ging Ds. Krijger voor in gebed en vertelde vervolgens, na schriftlezing, de bekende Kerstgeschiedenis. Het koortje bracht hierna „Immanuel" en een drietal oude kerstliederen ten gehoore, waarop Ds. Krijger een verhaal „Het ver langlijstje van Jan", een schets van Ds. A. K. Straatsma vertelde. Het verdere gedeelte van den avond werd doorgebracht met zang en declamatie. Het prachtig geslaagde Kerstfeest werd door Ds. M. Krijger, na gemeenschappelijken zang, op de gebruikelijke wijze besloten. KERSTWIJDINGS-AVOND CHRISTELIJKE DRANKBESTRIJDING. Maandagavond werd in het Ned. Herv. Ver- eenlgingsgebouw een Kerstwij dingsavond ge houden, georganiseerd door de plaatselijke afdeelingen van de Ned. Chr. Geheelonthou- dersvereeniging en de „De Schakel". De zaal prijkte met een stemmige kerst versiering en op het podium straalden de kaarsjes van den kerstboom hun zacht licht uit. Na gemeenschappelijken zang van Gezang 270, vers 1 (Hoe zal ik u ontvangen), ging de heer H. Bakker, voorzitter van de N.C.G.O.V., voor ln gebed. Vervolgens werd het mooie kerstliedje „De herdertjes lagen bij nachte" gezongen, waar na de heer Bakker voorlas Luc. I 525. Nadat gemeenschappelijk nog gezongen was het vierde vers van Gezang 36 heeft de heer Kraan de Kerstgeschiedenis op boeien de wijze behandeld. De avond werd verder doorgebracht met gemeenschappelijken zang Eenige dames en heeren brachten met orgelbegeleiding nog eenige kerstliederen ten gehoore. De wij dings avond werd met dankgebed gesloten. WIJK AAN ZEE JAARVERGADERING V. V. V. Maandagavond hield de Vereeniging tot be vordering van Vreemdelingenverkeer in café De Zon haar algemeene ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer M. A. Huender. In zijn welkomstwoord gaf de voorzitter een overzicht van 't jaar 1935, waarin het dorp niet aan den invloed der tijdsomstandighe den is ontkomen èn de leden persoonlijk al evenmin. Menigeen zal aan den lijve hebben ondervonden, dat 't jaar zeker evenals de voorafgaande tot de reeks van slechte gere kend moet worden. En als we hierbij nagaan welke factoren, daarop van invloed waren, dienen we zeker de onzichtbare factoren in de le plaats de algemeene verarming en 't goed- koopere buitenland, dat zoovele Nederlanders trok, daarin een ruime plaats toe te kennen. Tegenover badplaatsen, welke in betere jaren overwegend door buitenlanders werden be zocht, stonden wij in gunstiger positie, doch van hen ondervonden wij zij 't ook zijdelings concurrentie, doordat zij hun gasten meerder comfort konden bieden. Gelukkig meent spr. ook op betere teekenen te mogen wijzen en wel dat, naar verluidt we door 't diepste punt der crisis heen zijn. Er zijn lichtpunten, hoe gering ook, die hoop op beter rechtvaardigen. Hoe 't zij op don licht- rand van den donkersten wolk houden we onze blikken gericht, -t geeft hoop voor 1936. Het groote aantal a'arfvragen, dat ook dit jaar weer tot V. V. V. gericht is, geeft 't be stuur de aanwijzing op den ingeslagen weg voort te gaan. Uit 't jaarverslag van den secretaris blijkt dat de tariefswijziging voor de duinkaarten belangrijke mate heeft bijgedragen, tot veel grooter bezoek aan die wandelgele genheid. Blijkens de ervaring in dit jaar opgedaan heeft de belangrijk gewijzigde gids uitstekend voldaan. Ruim 2500 stuks zijn verzonden. 't Aantal aanvragen naar huizen en pensions bedroeg dit jaar 1091, wat tegenover 't vooraf gaande jaar met 1138 aanvragen geen noe menswaardige vermindering beteekent. De re clame in Duitschland leverde 17 aanvragen op, waai*van 15 met gunstig resultaat. 't Ledental der vereeniging daalde van 216 tot 204. De rekening van 't jaar 1935 sloot met een batig saldo van f 468,75^ in tegenstelling met 't jaar 1934, dat een batig saldo van f 955,68 opleverde. Het schrijven van de commissie van con trole op 't financieele beheer meldt, 'n volko men in orde bevinding der boeken; den pen ningmeester den heer B. Schelvis wordt dé charge verleend. Naar aanleiding van vragen betreffende te ruggang van 't ledental op grond van de moeilijk te betalen toeslag, werd medegedeeld, dat de achterstallige bijdragen naar verkie zing door de leden in kleine termijnen be taald kan worden; en tevens dat zij, die daar op prijs stellen het bedrag van hun contri butie en toeslag in 't komende jaar in drie termijnen kunnen voldoen. De aftredende bestuursleden de heeren M. A. Hoender en C.h de Goede Sr. werden met respect. 47 en 51 stemmen herkozen. In vacature N. Bol werd na herstemming de heer C. Bootsma met 36 stemmen gekozen. De heer M. A. Huender herneemt daarmee tevens zijn functie als voorzitter. Vervolgens is aan de orde de uitloting van 20 aandeelen a f 5 in de rentelooze leening van 't Bureau van V. V. V. Van de leening groot f 1200 staat thans nog f500 uit. Bij de rondvraag' kwamen o.a. ter sprake voorstel tot wijziging van stemrecht en even eens een voorstel tot herzien van 't tarief van den toeslag; terwijl ook de aanvraag om ge meentelijke subsidie in overweging werd ge geven. De begrooting der vereeniging sluit met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 1275. Met een woord van dank sloot de voorzitter de vergadering, die zeer goed was bezocht. DINSDAG 24 DEG. 1935 DRIEHUIS. NOG ALTIJD OVERTREDERS. Het is nu al weer geruimen tijd geleden, dat het- deel van de De Génestet-laan, tus schen Hofdijklaan en Zeeweg in één richting voor het verkeer is afgesloten. Hoewel één en ander -door het bekende verkeersbord is aan gegeven, wordt er nog al eens tegen gezon digd, door een flink percentage, zelfs „willens en wetens". Maandagavond zagen we den politieauto door even „gestationneerd" en weldra werden eenige overtreders gesnapt. Dat men z'n belang ten opzichte van de veiligheid envan zijn portemonnaie toch niet beter begrijpt! SANTPOORT DE „SANTPOORTS-BLOEF'-KIENAVOND. De „Santpoorts Bloei"-kienavond, welke niet. zooals aanvankelijk in de bedoeling lag, in de zaal van „Spaamberg" doch in „De Weyman" gehouden werd, mag weer als uit stekend geslaagd worden aangemerkt. Wel bleef het aantal „kieners" éven onder de verwachtingen, maar er werd toch met groo- ten animo tot ver na het middernachtelijk uur gekiend, en menig deelnemer trok met een deel van zijn'kerstdiner huiswaarts. Aan het eind dankte de voorzitter van „Santpoorts Bloei", de heer Van Beem, de heeren Martens en Hempel, die zich voor de zen avond zooveel moeite hadden getroost. KERSTVERGADERING. Door de afdeelingen Santpoort en Bloemen- daal der S. D. A. P. wordt 2den Kerstdag een Kerstvergadering gehouden in „De Toorts". Als spreker treedt op de heer M. A. Reinalda Nu wordt het lied, het schoone lied gezongen, Van Stille Nacht uit lang vervlogen tijd, Nu zingen het de ouden en de jongen, Vereend in vrede, ver van eiken strijd. Daarin is troost voor hen die droevig rouwen. En kracht voor hen die wankelmoedig zijn, Daarin zijn nieuwe moed en nieuw vertrouwen En glanst door 't duister nieuwe zonneschijn. Het brengt een traan in moede oude oogen, In jonge kinderstemmen reine vreugd, Het schept een sfeer van menschlijk mededoogen, Wekt nieuw besef van den triomf der deugd. Het doet ons goed in zoo bewogen dagen, Te zingen bij den boom van eeuwig groen, Het geeft een vrede, waaraan alle slagen Van 't harde lot geen afbreuk kunnen doen. Wij zuigen 't lied en zuilen ons niet schamen, Als een ontroering ons aan 't eind bevangt, Wij voelen ons in liefde sterk tezamen, In 't hoogste goed waarnaar de mensch verlangt, P. GASUS. met het onderwerp „Tusschen gisteren en morgen". De afdeelingen genieten de mede werking van mevr. Haselhorst (zang) en mevr. Danxstra (piano.) De Jos Maria spoedig vlot? Slooping van de Drente vordert. Van de bij Egmond aan Zee gestrande schepen, het vrachtschip Kerkplein, de sleep boot Drente en het motorschip Jos Maria, zal waarschijnlijk de laatste spoedig vlot zijn. De lading stijfsel, die de Jos Maria inhad, is geheel gelost, terwijl het schip thans onder een hoek van ongeveer dertig graden met de kust is gebracht. Men rekent erop. het schip met springvloed, dat is anderhalf etmaal na nieuwe maan, welke op den eersten Kerstdag valt, vlot te krijgen. De Kerkplein ligt thans onder een hoek van vijftig graden .met de kust. Het schip is vier meter achteriiitgekomen, doch er zijn nog geen redenen om aan te nemen, dat de pogingen om het vlot te krijgen spoedig suc ces zullen hebben. De sloopingswerkzaamhe- den aan de Drente vorderen snel. Men heeft de voorsteven en de antenne intact gelaten. Zooals bekend wordt een gedeelte van de op brengst der bezichtiging afgedragen aan de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaat schappij. De machinekamer is voor het groot ste gedeelte door de firma Rijsdijk gesloopt. Wat het bij Den Helder gestrande Zweedische houtschip Manja betreft, staat thans vast dat dit schip als verloren kan worden beschouwd. Het schip ligt vlak bij den ingang van het Westgat tusschen de Noorder- en Zuider- haaks. De luiken liggen open, terwijl het wa ter binnen en buiten even hoog staat. KARTINIFOND S In Pulchri Studio in den Haag werd de jaarlijksche algemeene vergadering gehou den van de Vereeniging Kartinifonds, onder leiding van haar voorzitter Mr. A. M. Joèkes. De voorzitter herdacht Ir. Adr. Stoop, die een der stichters was van de Vereeniging en ook in latere jaren van zijn warme belang stelling in het werk der vereeniging heeft blijk gegeven. De periodiek aftredende bestuursleden wer den herkozen, terwijl het bestuur werd uitge breid door de benoeming tot bestuurslid van Mevr. I. van Slingelandt-Westenbrink Weurt- man, Mevr. C. Langelaan-Stoop en Mïr. C W. de Visser. Tramwagen trottoir opgereden. Vrouw te Eindhoven gedood. Machinist had niets gemerkt. Door een geweldig onweer is in Griekenland groote schade aangericht. Hierboven een door een aardstorting verongelukte locomotief. In de gevaarlijke S-bocht op de Kleine Berg te Eindhoven is een goederentram van de B.B.A., welke van den Emmasingel kwam, met haar achtersten wagen uit de rails geraakt. Deze met kolen geladen wagon reed over een afstand van 2-0 meter het trottoir op. Een jongetje en een man konden zich met lichte schrammen bevrijden. De 35-jarige onge huwde mejuffrouw Hertzberger werd door het achtergedeelte van den wagon tegen een muur gedrukt, waarbij haar een der beenen en het onderlijf geheel werden verbrijzeld. In hopeloozen toestand droeg men haar 'n woning binnen vanwaar zij, nadat de eerste geneeskundige hulp was verleend, naar een ziekenhuis werd overgebracht. Daar is zij overleden. De machinist van de tram had van het on- ;eval niets bemerkt en werd eerst eenige honderden meters verder door een politie agent op het gebeurde opmerkzaam ge maakt. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk, New Orleans naar Rotterdam 22 te Londen. Edam, 21 van New-York naar Rotterdam. Lochkatrine, Rotterdam naar Vancouver 22 van Londen. Breedijk, Philadelphia naar Rotterdam 22 te Baltimore. Dinteldijk, Vancouver naar Rotterdam 20 v. San Fransico. Boschdijk, Rotterdam naar New-Orleans 23 te Antwerpen. Volendam, 22 van New-York te Rotterdam. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, Seriphos n. Vlaardingen 23 v. Oran. Stad Haarlem, Rotterdam n. Pto. Ferrajo 21 (5.48 n.m.) 50 mijl O. van Niton. Rozenburg Rotterdam n. Bagnoli p. 21 Oues- sant HOLLAND—AFRIKA LIJN. Tayari, Beira n. Inhambane 21 v. Lor Mar ques. Boschfontein, (thuisr.) 21. v. Kaapstad. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Gaasterkerk (thuisreis) 21 te Penang. Grootekerk (thuisreis) pass. 22 Ouessant. Zuiderkerk, 23 van Hamburg te Rotterdam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitreis) 22 van Suez. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk (uitr.) 22 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 22 van Amsterdam te Hamburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland, 26 (4 ïun.) v. B.-Ayres te Am sterdam verw. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, 21 van Amsterdam te Callao. Ariadne, 23 van Kopenhagen te Amsterdam. Bennekom, Chili n. Amsterdam 21 v. Liver pool via Duinkerken. Berenice, 22 van Belize naar Puerto Barrios. Costa Rica, 22 van Hamburg te Amsterdam. Deucalion, 21 van Livorno naar Napels. Hebe, 22 van Hamburg te Amsterdam. Hermes 22 van Varna te Constantza. Irene, Amsterdam n. Kopenhagen p. 22 Holtenau. Juno, 21 December, van Tarragona te Va lencia. Merope, Stettin n. Amsterdam p. 22 Bruns- buttel. Odysseus, 21 v. Kingston (Ja) n. Amsterdam. Orion, 22 van Alicante naar Napels. Orpheus, 22 Vigo te Amsterdam. Perseus, 22 van Kopenhagen te Stettin. Pluto, 22 van Amsterdam te Aarhuus. Saturnes, Xante n. Antwerpen p. 23 Oues sant. Simon Bolivar, 23 v. Batavia te Amsterdam. Theseus, 23 van Amsterdam te Hamburg. Euterpe, Rotterdam n. Bordeaux, pass. 22 Dungeness. Oberon, Rotterdam n. Cadix, p. 22 Dunge ness. Achilles, Rotterdam n. Barcelona, pass. 22 Dungeness. Colombia, 20 v. Barbados te Cristobal. Orestes, 23 van Piraeus te Candia. Irene, 23 van Amsterdam te Kopenhagen. Trajanus, 23 van Jaffa te Haifa. Poseidon, 23 van Jaffa te Haifa. Bacchus, 23 van Catania naar Venetië. Oranje Nassau, 21 v. Amsterdam te Para maribo. Vesta, 23 van Venetië te Amsterdam. Fauna, 23 van Izmir te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sitoebondo, 23 v. Rotterdam n. Batavia. Dempo (uitr.) 22 v. Lissabon. Kota Radja, Rotterdam n. Batavia 22 van Djibouti. Indrapoera (thuisr.) 23 (v.m.) te South ampton 24 (8 v.m.) te Rotterdam verwacht. Kota Nopan 22 van Hamburg n. Rotterdam. Baloeran (thuisreis)) 22 van Sabang. Sibajak (uitreis) 23 te Belawan. Buitenzorg (thuisreis) 21 van Bintang via Batavia. Kota Gede (thuisreis) pass. 22 Ouessant. Modjokerto (uitreis) pass. 22 Las Palmas. Tapanoeli, Rotterdam n. Jacksonville p. 22 Dover, STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Salabangka, 21 van Bativia naar Amster dam. Tarakan, 23 van Bremen te Amsterdam. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 20 van Genua. Poelau Bras (uitreis) p. 22 Dungeness. AANGEKOMEN. 22 December: British Tommy s.s. Swansea Ufa s.s. Leningrad Leeuwarden s.s. Londen Costa Rica s.s. Hamburg Ceres s.s. Hamburg Tarakan m.s. Hamburg Hebe s.s. Hamburg Rijnstroom s.s. Leith Lingestroom s.s. Bristol 23 December: Flandria s.s. Gothenburg Ariadne s.s. Kopenhagen Eden Force s.s. Swansea Rhein s.s. Hamburg Mary m.s. Duinkerken Simon Bolivar s.s. West-Indië Fauna s.s. Lissabon Vesta s.s. Venetië Ransdorp m.s. Hoboken Brunla s.s. Oslo VERTROKKEN. 23 December: Mary m.s. Duinkerken Barösund s.s. Gothenburg Dirigo s.s. Pt. Arthur, Aanvoer zwavelzuur. Het Nederlandsche motorschip Ransdorp is hier van Hoboken aangekomen met een la ding zwavelzuur, welke in de Hooghovenhaven gelost wordt. Opgelegde schepen. Zaterdag waren te Rotterdam zeven sche pen opgelegd, van welke vier onder buiten- landsche vlag. Bodemschade onderzocht. Het Finsche stoomschip Diana, dat eenige weken geleden bij Egmond strandde, is na los sing der lading in Amsterdam in een droog dok aldaar onderzocht doch onbeschadigd be vonden. Het schip kon daarom direct het dok weer verlaten en is inmiddels naar New Castle vertrokken. Motorkotter verongelukt. De Deensche motorkotter E 57 Dagny is de zer dagen op de Deensche kust verongelukt. Vanaf het schip waren door middel van de radiotelefoon noodseinen uitgezonden, waarop vanuit Esbjerg de reddingboot en een sleep boot naar zee gingen. Inmiddels waren ook andere motorkotters, die de noodseinen ge hoord hadden, ter plaatse gekomen. Hoe men ook zocht men vond niets, mede door de zware mist welke er hing. Tegen het aanbre ken van den dag vond men het schip geheel onder water, alleen de masten staken boven de waterlijn uit. Vermoedelijk is de beman ning verdronken want de scheepsboot lag nog ;Op dek .vastgesjord.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2