IDEEEN VOOR KERST GESCHENKEN Nadeelen van het transfer-systeem Moeilijkheden voor hef Sehotsche en lersche clubvoetbalDrake's bijzondere prestatie De tweede ronde van den voetbalbeker en de loting voor de derde Aanval is de beste verdediging Twee wedstrijden voor DuitschlandBoksmatches van „De Rictf" OxfordCambridgeRecord van Metcalfe. !De directie van Aston Villa heeft, zooals bekend, in vier weken tijds 25.000 pond ster ling aan den aankoop van vijf nieuwe spelers besteed en het voorloopig resultaat was een 5—0 nederlaag tegen Manchester City en een T1 debacle tegen Arsenal. Wanneer de drie Kerstwedstrijder, geen successen brengen, dan moet er heel wat gebeuren, wil de club aan den degradatie-dans ontspringen. Vele Engelsche deskundigen zouden er niet rou wig om zijn, als de Villa het volgende seizoen in een lagere af deeling moest uitkomen, want al apprecléeren zij de pogingen van de directie, om de traditie van de club ten koste van alles hoog te houden, er wordt terzelf der tijd op gewezen, dat het transfersysteem niet is ingesteld met het doel, den rijken clubs de gelegenheid te verschaffen, eep kampioenschap of behoud van eerste klasse schap op die wijze te koopen. Weliswaar zijn er andere clubs geweest, die eenzelfde methode hebben gevolgd, zooals Sunderland direct na den oorlog en voorts Ever ton, Newcastle, Arsenal en Manchester City, maar daartegenover staan dozijnen vereenigingen, die uit armoede niets kun nen ondernemen, om het noodlot te keeren. Een ander bezwaar is, dat een groot gedeelte van het door de Villa thans bestede geld niet ten bate van de Engelsche voetbalgemeen schap is gekomen, doch naar de Sehotsche clubs is afgevloeid, welke laatste op hun beurt in korten tijd zoovele prominente spe lers van de hand deden, dat het peil van het Sehotsche clubvoetbal daar ernstig on der leed. En niet alleen Schotland lijdt daar onder, ook Ierland zag na het succes van haar League-team in de match tegen de English League, haar beste krachten door de Engelsche clubs opgeslokt, waaronder de ge- heele lersche middenlinie, die in bovenge- noemden wedstrijd zoo kranig partij gaf. Browne is thans bij Leeds United. Mc Cul- lough bij Manchester City. Jones bii Hiber nians (Schotland), de achterspeler Allen bij Chelsea en de voorwaarts Conwell bij West Ham United. Op die wijze wordt de vooruit gang van het lersche League-voetbal weer teniet gedaan. Er zijn echter ook club-managers, die an dere methodes volgen, zooals Major Buckley van Wolverhampton Wanderers. Deze zorgt er voor, steeds een groot aantal jonge spe lers in opleiding te hebben en aoodra deze rijp voor de eerste klasse zijn, doet hij de oudere en meer gerenommeerde krachten aan andere clu'bs van de hand. De Wolves hebben met dit systeem in het laatste jaar ruim 20.000 pond sterling in transfers ver diend. Het is natuurlijk mogelijk, dat Aston Villa naderhand van haar nieuwe Sehotsche in ternationals nog plezier beleeft, wanneer deze zich aan het snellere Engelsche spel hebben aangepast, hetgeen echter vooralsnog niet het geval is, getuige het feit, dat de Arsenal- middenvoor Drake Zaterdag jl. zeven doel punten kon scoren. Dit is een bijzondere prestatie, die slechts zelden is voorgekomen. In het eerste jaar van het bestaan der En gelsche League, in 1888, gelukte het. aan den Preston North End-voorwaarts James Ross, den Stoke-doelman zevenmaal te passeeren; zijn club won in dat seizoen het kampioen schap zonder een wedstrijd, en den beker, zonder een tegengoal te verliezen. In 1901 maakte Brown voor Southampton 7 van de 11 goals tegen Northampton en in 1929 kwam Whitehurst van Bradford City ten koste van Tranmere Rovers met een „zevenklapper" voor den dag; de City vestigde dat jaar een record door 128 doelpunten te scoren en te promoveeren naar de tweede klasse. We herinneren ons nog een zestal goals van den vroegeren Leicester-middenvoor Chandler, een dikke tien jaar geleden, maar wat op ons den grootsten indruk gemaakt heeft, was de in 1922 overgespeelde beker wedstrijd tusschen de amateur-clubs Dulwich Hamlet en St. Albans, op het veld van eerst genoemde te Champion Hill. Op den vooraf- gaanden Zaterdag hadden beide ploegen één doelpunt gefabriceerd en niemand van de aanwezigen bij de replay was er op bedacht, dat Bill Minter voor St. Albans zeven goals zou makenzonder dat zijn team de over winning behaalde. Want Hamlet won met 87 en des avonds stond heel Dulwich op zijn kop en dat nog wel midden in de week. Het is bijna onnoodig te vertellen, dat Ham let in de volgende ronde tegen een prof. club ten onder ging, maar daar werd het vooraf gaande wapenfeit niet minder om. In de Sehotsche League heeft Mc Grory in 1928 acht gaten in het Dunfermline-net geschoten; ook in dit opzicht is er dus nog altijd baas boven baas. Doch zeven goals in eèn competitie-match is bijna even moeilijk als een hattrick in een beker-finale. Intusschen is de tweede ronde voor den voetbalbeker gespeeld en de met spanning verbeide loting voor de derde ronde heeft uitgemaakt, welke clubs op 11 Januari e.k. tegen elkaar in het veld komen. Doch laat ons eerst- eens kijken, hoe de mindere goden het er hebben afgebracht. De „nursery"-club van Arsenal, het dappere Margate, slaagde er zoowaar in, met Jack Lambert op de mid denvoorplaats en Preedy in het doel (beiden wonnen destijds een cup-medal) het sterke Crystal Palace met 31 te verslaan, dezelf de cijfers, als waarmede het in de vorige ronde Queen's Park Rangers had uitgescha keld. Goed spel van de middenlinie en een hattrick van Evans brachten de zege. Door een gelukkige loting waren er nog drie an dere non-League clubs, die definitief in de derde ronde kwamen. Allereerst dient dan de aandacht op de Londensche amateurclub Southall te worden gevestigd, die Newport (niet te verwarren met Newport County) met e.en 80 nederlaag naar het eiland Wight terugstuurde. Voorts won Workington, daü ook het vorig jaar van zich deed spreken, met 5-1 van Kidderminster en Gainsborough verloor met 4—0 van Dartford. Wanneer ten slotte Scarborough er in zou slagen, in de replay Brighton (IH Zuid) te overwinnen, zouden niet minder dan 5 „buitenstaanders" in de volgende ronde temidden der „groote oomes" vertoeven. Voorloopig zijn het er ech ter vier en daarvan moet Margate bij Black pool (5, II) op bezoek, hetgeen een zekere nederlaag, doch een aardige recette betee- kent. Dartford heeft het nog slechter ge troffen, want een uitwedstrijd tegen Derby County, dat als sterk candidaat voor den beker gedoodverfd wordt, zou zelfs den sterk- sten eerste klasser met zorg en angst ver vullen. Workington heeft een miniem kansje te Bradford, dat in den beker nooit veel presteert, en de amateurclub Southall staat er nog het beste voor, want zij ontvangt op eigen vela Rotherham (in Noord) of Wat ford (III Zuid), welke clubs het onder elkaar nog eerst eens uit moeten vechtgn. Londen is er, wat thuismatches betreft, bij de loting niet bijster goed afgekomen, want alle drie eerste klassers hebben een uitwed strijd, maar daartegenover staan toch nog vijf ontmoetingen in de metropolis. Totten- ham heeft het het best getroffen en ont vangt den derde klasser Southend; Clapton Orient en Charlton Athletic spelen tegen elkaar, West Ham krijgt bezoek van Luton Town; de tweede klasser Fu'lham bindt den strijd aan met Scarborough of Brighton en over Southall hebben we reeds geschreven. Wat de eerste klassers betreft, wacht Chelsea een zware partij te Norwich, evenals Brentford te Leicester, doch Arsenal zal het tegen den winnaar van OldhamBristol Rovers wel klaarspelen, ofschoon in beker voetbal ailes mogelijk is. Er is nog gelegenheid genoeg, nader op deze bekerwedstrijden terug te komen, en we zullen ditmaal volstaan, terwille van de liefhebbers van kansberekening en voorspel lingen, het volledig programma van de derde ronde aan het slot van deze rubriek te ver melden. Thans allereerst een berichtje, waarmede vooral H.F.C. en Kinheim, hun voordeel kun nen doen. Het betreft een uittreksel uit een verslag van den tweede-divisie-wedstrijd tus schen Hull City en Swansea Town. „Swansea stond met 2—0 voor, toen Hull van tactiek veranderde en, door alles op den aanval te zetten, zulk een overwicht kreeg, dat zij binnen tien minuten drie doelpunten maakte en daarmede de overwinning in de wacht sleepte. Swansea werd totaal over speeld". Onzerzijds slechts de veelbeteekenende op merking, dat Huil door deze overwinning de laatste plaats kon verlaten. Wie de schoen past, Het is zoo goed als zeker, dat het Duitsche elftal in het volgend seizoen internationale wedstrijden zal spelen tegen Schotland in Glasgow en tegen Ierland in Belfast. Binnenkort zal de Hungaria F. C. uit Boe dapest een tour door Engeland maken. In tusschen is de Sehotsche keuze-commissie reeds nu druk bezig, poolshoogte te nemen van de spelers, die wellicht in aanmerking komen voor een plaats in het vertegenwoor digend elftal tegen Engeland, welke match eerst einde Maart op Wembley gespeeld wordt en die in den regel het fraaiste en in teressantste voetbal oplevert, dat op de we reld te zien valt. De middenvoor van Shef field Wednesday, Neil Dewar, die in het be gin niet in Engelsch voetbal kon wennen, is thans in goeden vorm en maakt dientenge volge een kans, voor Schotland, gekozen' 'te worden. Maaf zoover zijn we voorloopig nog niet. De Haarlemsche boksclub „De Ring" heeft Maandagavond jl. voor de eerste maal in haar nieuwe oefenlokaal aan de Berkenrode- steeg, wedstrijden georganiseerd, waaraan, behalve door haar leden, door Amsterdam mers en Zandvoorters werd deelgenomen. Het programma werd onder leiding van scheidsrechter Bergström vlot afgewerkt en de toeschouwers, voor wie in deze goed ventileerde ruimte voldoende plaats was, wa ren getuige van enkele interessante partijen. Het bleek, dat de Haarlemmers sinds de wedstrijden in Augustus 1.1. te Zandvoort, belangrijke vorderingen hadden gemaakt en speciaal Ris en Vreenegoor traden op den voorgrond. Eerstgenoemde demonstreerde een goed gebruik van den linker directe, het „sleuteV'-wapen van een degelijk toegerust bokser en ook zijn verdediging viel te loven. Vreenegoor is, wat stijl betreft, nog niet zoo op de hoogte, maar hij is een moedig aan vallend bokser, die tevens behoorlijk incas- seeren kan. Nog wat meer beheersching en routine en ook hij zal zijn weg in amateur wedstrijden wel vinden. De Zandvoorters zijn nog niet zoo lang met de bokssport bezig; eerst onlangs werd met 83 leden een club opgericht, waarvan er echter, zooals gebruikelijk is, velen na een eerste onzachte kennismaking met de hand schoenen van een tegenstander, zich terug trokken. Toch zijn er onder de overgeble venen wel enkelen met aanleg (b.v. de mid dengewicht Loos), doch hun zij de ernstige raad gegeven, niet eerder in wedstrijden uit te komen, alvorens zij door en door getraind zijn en de grondbeginselen der bokskunst, vooral verdediging en voetenwerk, volkomen onder de knie hebben. Maar al te1 dikwijls zijn nieuwelingen te vroeg geneigd, hun kans in een match te wagen en niet zelden loopt die poging op een onnoodig échec uit, wat onaangename gevolgen kan hebben en het zelfvertrouwen geen goed doet. De aardigste partij van den avond was die tusschen de 16-jarige vlieggewichtjes Callee (Amsterdam) en Geerling (Zandvoort), twee snelle, goed onderlegde boksertjes, die vol gens de regelen der kunst werkelijk fraai werk lieten zien. Geerling had een goeden kijk op openingen en plaatste zijn stooten dienovereenkomstig, zoodat het resultaat match nul hem wel wat te kort deed. Ook de laatste partij tusschen de gerou tineerde Amsterdamsche vedergewichten De gen en Van der Pas maakte een degelijken indruk. Eerstgenoemde is in zijn gewicht ze ker een der meestbelovende amateurs, het geen hij ook ditmaal in aanval en verdedi ging weer duidelijk bewees. De jaarlij ksche rugbywedstrijd op Twicken ham tusschen Oxford en Cambridge is in een puntloos gelijk spel geëindigd, een resultaat, dat in d -s serie matches slechts zelden voor komt. Bijna had Rawlence door een „try" Cambridge aan de overwinning ge holpen, doch een prachtige enkel-tackle van Prins Alexander Obolensky redde Oxford van de nederlaag. En zoo hadden de bijna 50.000 toeschouwers de ongewone gewaarwording, een prins van den bloede na een duiksprong door de modder te zien zeilen om den vijan delijken three-quarter door een wanhopige greep aan diens enkel in zijn rush naar de goal-lijn te stuiten. Deze Obolensky schijnt als Erigelschman genaturaliseerd te zijn; er is althans snrake van, dat hij in het Engel sche vijftiental zal woTden gekozen. De Australiër -Metcalfe (niet te verwarren met den Amerikaanscb*n neger van dien naam) heeft te Sydney een nieuw wereld record gevestigd op den hink-stap-sprong, met een afstand van 51 voet 9 3/8 inch. Het vorige record stond op naam van den Ja panner Nambu met 51 voet 7 inch. Het is eigenlijk geen wonder, dat Ge jus van der Meulen op zoo succesvolle wijze zijn proefschrift heeft verdedigd. Eerstens zit het verdedigen hem in 1 X bloed en voorts moet hij zich in de formatie, waarbij zijn beide paranymphen zich aan weerszijden voor hem hadden opgesteld, evenzeer op zijn gemak hebben gevoeld als in de tijden, dat Denis en Van Kol hem assistentie verleenden. Bo vendien heeft hij routine genoeg opgedaan bij de promotie' van H.F.C. eenige jaren ge leden. Zijn proefschrift over „Het Foramen van Magendie" heeft onder sportbeoefenaren vanzelfsprekend aanleiding gegeven tot al lerlei gissingen ten aanzien van de betee- kenis van dezen medischen term. Daarbij is ons gebleken, dat er altijd menschen zijn, voor wie geen probleem te moeilijk is. Een jeugdig voetballer verzekerde ons althans met den meesten ernst, dat Doctor Gejus in zijn proefschrift een bekenden Schot- schen doelverdediger onder de loupe had ge nomen en „de voor-armen van Mac Candie" had bestudeerd. Hetgeen in ieder geval een antwoord is op een veel gestelde vraag. Hier volgt de loting voor de derde ronde van de F. A. Cup. De cijfers tusschen haak jes geven de plaats op de ranglijst en de di visie aan Aston Villa (22. I)—Huddersfield (3, I); Barnsley (20, II)Birmingham (5, I); Black burn Rovers (18, I)Bolton Wanderers (11, I); Blackpool (5, ID—Margate (Kent League); Bradford (15, II)Workington (Midland League); Bradford City (18, ID- Bournemouth (5, Zuid); Burnley (19, II) —Sheffield United (11, II); Chester (3, III Noord) of Reading (3, III Zuid)Manchester United (7, II); Chesterfield (2, IH Noord) of Walsa.ll (4, III Noord)Newcastle United (6, II); Crewe Alexandra (11, III Noord) Sheffield Wednesday, bekerhouders (14, I); Darlington (14, HI Noord)Bury (13, n); Derby County (2, 1)—Dartford (Kent League) Doncaster Rovers (3, n)Notts Forest (14, II)Everton (20, I)Preston North End (13, I); Fulham (8, II)—Scarborough (Yorkshire League) of Brighton (15, IH Zuid; Halifax (16, III Noord) of Hartlepool United (10. HI Noord)—GrimsbyTown (19,1) Leicester City (2, T~ Brentford (21, I); Li verpool (6, I)Swansea (16, n); Exeter (21, in Zuid)—Portsmouth (17, I)Middles brough (10, I)—Southampton (9, II); Mill- wall (10, HI Zuid)—Stoke (9. I); Norwich (17. n)— Chelsea (15, I); Notts County (6. Ill Zuid)Tranmere Rovers (1, HI Noord); Oldham (9, in Noord) of Bristol Rovers (18, in Zuid)Arsenal (4, I); Clapton Orient (12, HI Zuid)Charlton (4, II); Southall (amateurs)Rotherham (7, HI Noord) of Watford (13, III Zuid); Stockport (6, in Noord)—Plymouth (10, H); Sunderland (1,1) iPort Vale (22, II); Spurs (1, n)Southend (17, in Zuid); West Brom (16. I)—Hull (21, n); West Ham (12, n)—Luton (2, III Zuid); Wolves (12, I)Leeds (8, I). BURGERLIJKE STAND De verongelukte vlieger Mets begraven. Groote belangstelling op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede. DINSDAG 24 DEC. 1935 EIGENGEMAAKTE KERST GESCHENKEN HAARLEM; 23 December. Bevallen 20 December: M. T, BarendsTa ling, d.; M. CopHrebacka, z.; J. G. Willemse Spig't, d.; 21 December: E. Hoogers—v. Sloo- ten, d.C. Schneider—Visser, d.; H. M. Mooij— Soellaart, z.; M. M. BekooijReiers, z.; J. M. Leendersv. d-Linden, d.; J. A. II. v. d. Mee Vredendaal, d.; 22 December: E. KokZwart, z.; 23 December: A. E. KrooderHoek, z. Overleden 10 December: A. G: Hendriks— Düsseldorf, 58 j., K. Hofstraat; J. P. Beek— Tollenaer, 36 j., Hazepaterslaan; D. Veldhuis, 68 j., Eikenstraat; G. v. Eerden—Dekker, 71 j., Eindenhoutstraat; J. H. Weller, 69 j., Bega- straat; A. M. RademakerKastermans, 65 j„ Bantamstraat; 21 December: G. H. van Zan ten," 66 j., J. Nieuwenhuizenstraat; L. de Bruin, 72 j.. Jansstraat. Onder zeer groote belangstelling werd Maandagmiddag om 1 uur op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede teraardebesteld het stoffelijk overschot van den nog jeugdi gen vlieger H. F. Mets, die j.l. Woensdag op zoo noodlottige wijze bij een botsing in de lucht boven Schiphol om het leven is ge komen. Onder prachtig helder weer wachtten hon derden belangstellenden, vrienden, kennissen en collega's de komst van den droeven stoet af. Bij het sterfhuis aan den Kleinen Houtweg stonden eveneens honderden belangstellen den, die door de politie in rijen geformeerd op de trottoirs werden opgesteld. Op de begraafplaats zagen wij temidden van de talrijke aanwezigen o.m. den ocm- mandant van de Kweekschool voor de Zee vaart, den heer D. H. van der Hiel en den eersten officier, den heer J. J, Tvruisinga, be nevens een groot aantal leerlingen zoo wel van de afdeeling voor de Zeevaart als Vliegwezen, ten getale van in totaal onge veer veertig. Verder was aanwezig namens den comman dant van de R. V. A. te Utrecht de eerste luitenant de heer Harbein L. Numan en de tweede luitenant waarnemer de heer Vermeu len, namens de N.V. Koohoven Vliegtuigen - fabrieken. Als vertegenwoordiger der H. B. S, veree- niging was aanwezig de heer H. Th. Ruys. Namens den marine-luchtvaartdienst merkte wij op den officier-vlieger tweede klas se F. Bakker. Toen de rouwstoet het kerkhof opreed, trad een plechtige stilte in, ontblootten allen het hoofd en de aanwezige militairen brach ten hun overleden kameraad een eerbiedigen groet. De aula, die eenige honderden belangstel lenden kan bevatten was te klein om allen te herbergen, die getuigenis wilden afleggen van hun medegevoel en medelijden met de zoo zwaar getroffen familie van den verongeluk ten vlieger. Ook om de groeve waren velen opgesteld voornamelijk klassegenooten en medeleerlin gen van de Haarlemsche school, waar Mets heeft gestudeerd. Als eerste sprak in de aula de voorzitter van den Raad van Commissarissen van de Kweekschool voor de Zeevaart, die zeide dat er weinig troost was voor de achter- blij venden, doch dat het medege voel en ket medeleven van allen zeer groot is. Hij herinnerde er aan, hoe Mets eenige maanden geleden in het corps werd opgenomen en dat sinds het ongeluk aller gedachten uitgaan naar de moeder, die zoo zwaar werd getroffen. Voorts deed hij mededeeling van een brief van de Koningin, die kortgeleden de school heeft bezocht, waarin zij verzocht haar deel neming aan de nabestaanden te willen be- tuigen. De tweede spreker was de heer Van Hiel, die zeide, dat Mets een der beste leerlingen was, hetgeen niet alleen blijkt uit het feit, dat hij behoorde, cot de veertien gekozenen uit de driehonderd sollicitanten voor de po- leiding, doch ook uit zijn waarachtige toe wijding voor het beroep, dat hij als een roe ping voelde. Bij de vervulling van zijn duren plicht heeft hij het leven gelaten, hetgeen de kleine, gemeenschap van kweekelingen aan de Zee vaartschool, waar 'n hechte band van vriend schap bestaat, smartelijk hééft, getroffen. Ook sprak de heer Van Hiel namens den vlieger met wien Mets in botsing is geweest en die door, een zware ziekte op het oogen blik niet - aanwezig kon zijn. Het is bij de vliegers geen gewoonte óver schuld te spreken, doch zonder hierop te Wanneer we, kort na de groote vacantie, het een of andere aardige dingetje zien in een winkel, iets, dat we goed kunnen gebrui ken, maar waar we op het oogenblik het geld niet voor over hebben, beloven we ons zelf plechtig, dat we al die dingen zullen opschrij ven, opdat, wanneer het tegen de Kerstdagen loopt en menigeen op ons afstormt met de vraag: „Wat wil je graag hebben?", wij deze keer niet vertwijfeld behoeven te kijken bij deze directe aanval, maar triomfantelijk hem of haar een lange lijst voor kunnen houden om uit te zoeken. Maar, dan is het zoo ver, en waar is de lijst? Natuurlijk hebben wij gedacht: „O, dat wil ik dolgraag hebben, dat onthoud ik zóó wel." Maar dat hebben we dikwijls gedacht en het vaak „zoo wel kunnen onthouden", zoo dat we, wanneer het er op aan komt, toch weer direct- niets weten en ons heele mooie plan met de kant-en-klare-lijst is in het wa ter gevallen. Dus bew:aren we het voor het volgende jaar en zullen er dan voor zorgen, dat we het onzen schenkers en schenksters niet al te moeilijk maken. Ja, maar nu dit jaar? We will'en onze lezeressen hier een beetje terzijde staan en een paar nuttige tips geven voor de te vragen eadeaux. Och, voor een vrouw is het ten slotte niet al te moeilijk een paar gezellige dingskes te bedenken. Er zijn er zooveel; de mode brengt steeds weer nieu wigheden, dat u er allicht iets bij vindt. Een welkom geschenk is reeds van oudsher een shawl. Zoowel een eleganten zijden, van ragfijne crêpe georgette als een heerlijke ge breide sportshawl komen van pas, Denkt verder eens aan uw avondtaschje. Vindt niet, dat het wat ouderwetsch geworden is en dat u nu de gelegenheid krijgt het door een moderner exemplaar te laten vervangen? Bij voorbeeld een van goud- of zilverleer, gegar neerd met zwart suède, dat is „dernier-cri' En hierdoor komen we vanzelf op andere on- derdeelen van uw toilet. U hebt zeker nog wel een donker japonnetje, waarvan het kraagje en de manchetten niet meer al te mooi zijn. Waarom hier niet een garnituur van tijger vel (of een imitatie er van) bijgevraagd? Op alle donkere tinten staat dit heel apart. En wat zoudt u verder zeggen van een mo dern pull-overtje, hoog aan de hals gesloten? Hier staat zoo 'n galalith armband, in de kleur van de pullover, heel aardig op. Ook een hoedenstandaard zult u ongetwij feld kunnen gebruiken: practisch is deze. wanneer de voet ervan gevormd wordt" door een speldenkussen, om een voiletje of iets an ders vlug vast te steken. U hebt nu een speld bij de hand, Nog een aardig geschenk, dat nieuw is op het oogenblik is een portretlijst, bestaande uit twee glazen platen (waar het portret tus schen komt) in een verchroomde standaard. Een mooie clip, een aparte corsage, een ci- garettemkokerals u er maar eenmaal een begin mee maakt, weet u in een wip nog wel twintig andere eadeaux op te noemen. Wanneer u eenige aardige Kerstgeschen ken wilt geven en deze toch niet te kostbaar wenseht te maken, is het aan te bevelen iets zelf te vervaardigen. Een dergelijk geschenk heeft daarbij dan ook het voordeel dat de ont vanger het nóg meer op prijs stelt, omdat u er zelf eenige moeite aan hebt besteed. Vooral cretonne leent zich goed voor het maken van allerlei aardige voorwerpen. Op de bovenste illustratie toonen wij u een hand schoenendoos, gemakkelijk te verkrijgen, door een leege sigarenkist met cretonne te overtrekken. Vergeet u echter niet, al de te behandelen voorwerpen eerst flink te „wat teeren". Verder ziet u een boekomslag en een paar boekensteuners, de ijzeren steuners zijn alom verkrijgbaar, en deze, bedekt met een mooi stofje, maken een aardig effect. Op het onderste plaatje is vooral practisch de met fleurig gebloemde cretonne bekleede kleerenhanger, waar een niet te klein zakje van dezelfde stof aan de twee bovenste hoeken bevestigd, is, om kousen edx in te bergen. Ook het werkmandje en het étui voor hand werken zijn gemakkelijk zelf te fabriceeren. Voor het werkmandje verdient het aanbeve ling de bodem en de opstaande rand van car ton te maken en dit te bedekken met stof, daar het anders niet stevig genoeg is en sinel in elkaar valt. willen vooruitloopen, wilde spreker namens den piloot met wien hij in botsing is geweest, zijn diep medeleven betuigen, evenals na mens den directeur van den luchtvaartdienst die verhinderd was aanwezig te zijn. Dr. Van den Berg voerde het woord na mens leeraren en leerlingen van de H.B.S. waar Mets zijn opleiding heeft genoten. Hij schetste hem als en stillen en trouwen kameraad, die voor het vereenigingsleven der school was en veel over had voor zijn toekom stige loopbaan, welker verwachtingen helaas geen werkelijkheid zijn geworden. Ook van andere zijde kwam het medeleven met de zwaar getroffen familie tot uiting. Aan de groeve zagen wij o.m. nog mr. A. Slob, burgemeester van Haarlemmermeer, de heer J. J. Thöne, Haarlemsch commissaris van de kweekschool voor de Zeevaart, de heer A. F. Postma en S. de Mul, namens de Nat. Luchtvaartsch-ool en de heer M. Pattist, H. Fuchs en J. Verwijs namens de K.L.M. Uitspraken van de Rechtbank. Poging tot diefstal. Twee weken geleden stond voor de Arron- dissements Rechtbank een 36-jaxige man te recht, die in den laten avond van 16 October in IJmuiden een ruit van een smeder ij gebouw aan de Haring ka de kapot had geslagen, waarna hij met drie breekijzers een brandkast in het kantoor heeft bewerkt en een andere bescha digd. In zijn breekpogingen was hij echter ge- StOOTd. Iemand was naar binnen gegaan, waar hij de vernieling zag en ook een pet vond, die hij herkende als die van den verdachte, die hij er mee had zien loopen. De verd. herkende ter terechtzitting de door getuige gevonden pet niet. Een ander had uit zijn kantoor in het ge bouw een aangebroken pakje pijptabak ver mist. Een pakje van precies dezelfde soort en afmeting was aan boord van den trawler ge vonden in het vooriogies waar verd. had ge slapen. De officier achtte het bewijs geleverd. De officier eischte twee jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief De raadsman van verd., mr. H. J. Pot, was van meening dat de poging tot verbreken van de brandkast niet strafbaar was, mede dooi-- dat verd. na het cafébezoek waarschijnlijk niet geheel nuchter was. Alleen de diefstal van het pakje tabak zou misschien te bewij zen zijn. De rechtbank veroordeelde hem heden con form den eisch. Malversatie bij collecte. Voor de laatste collecte van het N.C.C. had zich een helper aangeboden. Men verdacht den man van diefstal bij vorige collectes en had ditmaal daarom een val gezet. Toen in een hotel hier ter stede het geld werd geteld, deed verd. dat in zak jes. Na eenigen tijd vroeg men plotseling een zakje terug en bevond dat er geld uit ont brak. In tegenwoordigheid van een recher cheur vond men geld in den zak van verd. en ook naast de zakjes. De officier vroeg tegen verd. zes maanden gevangenisstraf. Het vonnis, van de rechtbank was niet malsch. De straf werd verzwaard en bepaald op acht maanden gevangenisstraf. Inbraak met diefstal. Een 39-jarige man had twee keer ingebro ken, doch niets gevonden. Den derden keer stal hij echter f 30. De verdachte, die reeds meer inbraken had gepleegd, beken-de. De officier van justitie eischte twee jaar en zes maanden. De verdediger, mr. K. v. Giffen, drong aan op clementie. - Het vonnis" was conform den eisch.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7