Verdwazing. Moeilijkheden voor onze onderhandelaars. BEVERWIJK Bureau voor Arbeidsrecht vraagt huisvesting. Een adres aan den Raad. De Beverwijksche Bestuurdersbond en het Districtsbureau voor Arbeidsrecht hebben een adres gezonden aan den gemeenteraad, waar in adressanten onder meer het volgende aanvoeren: dat sinds jaren het Districts bureau- voor Arbeidsrecht te Haarlem, dat voor den Beverwij ksc hen Bestuurdersbond zijn spreekuren hield te Beverwijk voor advies en rechtsbijstand aan on- en minvermogen den en wel kosteloos voor de leden van den Beverwijkschen Bestuurdersbond en tegen een tarief van 50 ets. voor alle anderen, een lokaal daartoe ter beschikking had van de gemeente Beverwijk; dat jaarlijks een verslag aan de gemeente werd gezonden, uit welke verslagen voldoen de bleek, welke sociale taak dit bureau 'ver richt en welke behoefte daaraan bestaat voor rechtzoekenden; dat de laatste jaren op den tweeden en vierden Donderdag van elke maand spreek uur werd gehouden van 7 tot 8 uur des avonds in een lokaal van de school in het Villa' park te Beverwijk, dat door de gemeente be- schikbaar werd gesteld; dat nu het spreekuur voorloopig wordt ge houden ten huize van een bestuurslid van den B.B.B. een omstandigheid, die zoowel voor de betrokken familie als voor de recht zoekenden zeer onaangenaam is; dat het Districtsbureau, noch de B. B. B, financieel in staat zijn zelf een lokaal te huren voor dit doel. zoodat het mogelijk zou kunnen zijn, dat de spreekuren moeten ver vallen; dat in dit geval de rechtzoekenden naar IJmuiden of Haarlem zouden moeten komen wat in het bijzonder voor de on- en min vermogenden veel last en kosten tot ge volg zou hebben; dat het nadeel, dat berok kend zou worden aan de sociale taak van het Districtsbureau, waarvan zoovelen pro- fiteeren, onevenredig groot zou zijn. Adressanten verzoeken tenslotte om voor het bureau weer een lokaal beschikbaar te stellen, bij wijze van subsidie voor het jaar 1936. KRACHTSPORT. De heer C. Gaarthuis, lid van de Bever wijksche Krachtsportvereeniging D.O.K. be haalde in de afdeeling gewichtheffen, (mid den-gewicht) van de wedstrijden van K. D. O. te Amsterdam met 250 K.G. den derden prijs. PURIMERSTEYNBEVERWIJK. De jongste Beverwijksche derde-klasser zal Zondag in Purmerend partij geven aan Pur- mersteyn met onderstaand elftal: Doel: Adrichem. Achter: Zoutman, J. Kuyer. Midden: Hogewerff, G. de Ruyter, A. de Ruyter. Vóór: A. Markx, W. Kuyer, J. Maenhout, Teeling, Koning. KENNEMERS—ZEEBURGIA. De wedstrijd Kennemers—Zeeburgia, die op den 2den Kerstdag wegens terreinafkeuring niet doorging is thans vastgesteld op Nieuw jaarsdag. KENNEMERS—CELERITAS. De Kennemers verschijnen Zondag tegen Celeritas in de volgende opstelling: Doel: J. van Urk. Achter: Duiveman, Dinkla, Midden: Effern, Naberman, Gordijn, Vóór: Bakker, Horeman, Groot, Steeman, Veenstra. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving ten geschenke van de dames Wever te Amsterdam, een Oranjevlag ontplooid en gedragen te Beverwijk op 1 April 1872 bij de viering der herdenking van de 300 jarige onafhankelijk heid van Nederland en voorts een antieke chocoladekop met typisch opschrift. MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING BEVERWIJK. 27 Dec. 1935. Waschpeen per kist f 0.75—f 1.25. Spinazie per kist 6570 cent. Sla per kist 25—50 cent. Boerekool per kist 35—45 cent. Andijvie per kist 20—65 cent. Wortelen per bos 1013 cent. Peterselie per bos 34 cent. Selderie per bos 2Vz4 cent. Prei per bos 3—9 cent. Bloemkool le soort per stuk 1013 cent. Tomaten per K.G. 10—28 cent. Aardappelen f 2.70f 2.80. Uien per K.G. 2SVfc cent. Witlof per K.G. 14—22 cent. Wortelen per K.G. 23 cent. Nero II per K.G. 35 cent. Spruiten per K.G. 12—20 cent. Knollen per stuk 28 cent. Roode kool per stuk 411 cent. Gele kool per stuk 38 cent. Groene kool per stuk 24 cent. Appelen per K.G. 10—14 cent. Jeugdige ïnbrelcer ontmaslcerd Serie insluipingen opgehelderd. Een bewoner van de Beecksanghlaan kwam eenige malen achtereen tot de ontdekking, dat ongenoode gasten bezoeken aan zijn woning hadden gebracht. Sporen van inbraak waren nooit te be kennen, maar wel werden steeds voorwerpen van waarde vermist. De onbekende insluiper had het steeds voorzien op gouden sieraden als horloges, ringen en kettingen. De benadeelde deelde zijn bevindingen mede aan den gemeenteveldwachter van Wijk aan Duin, den heer J. J. Hugtenburg, die met groote voortvarendheid een onderzoek instelde. Hij vond een spoor, dat naar Velsen leidde, Met de hulp van de politie aldaar werd het onderzoek voortgezet en tenslotte werd het werk met een mooi resultaat beloond. Toen voldoende aanwijzingen waren gekregen werd een 15-jarige jongen, I. D. genaamd en wo nende te Velsen, als verdacht van de serie in sluipingen aangehouden. Hij bekende op ver schillende tijdstippen de woning aan de Beecksanghlaan met behulp van een looper te zijn binnengedrongen en een aantal gouden sieraden te hebben buitgemaakt. De politie kon nog eenige voorwerpen, afkomstig van deze diefstallen, in beslag nemen. De jongen verklaarde ook sommige gestolen sieraden te hebben verkocht. Na deze bekentenis werd het veelbelovende jongmensch ook eens aan den tand gevoeld over de inbraken, die kort voor Kerstmis in de Melklaan en aan de Noorderlaan waren ge pleegd, omdat de politie vermoedde, dat hij daarvan wel meer zou weten. Dit vermoeden bleek juist te zijn. De maat van zijn schoenen klopte precies met de voetstappen, die van deze inbraken waren gevonden. Tegen deze overtuigende bewijzen kon ontkennen niet meer baten en spoedig volgde toen ook de be kentenis van deze insluipingen. De jeugdige boosdoener is te IJmuiden in verzekerde bewaring gesteld in afwachting van zijn overbrenging naar Haarlem. OPENING VAN EEN NIEUWE ZAAK. Vrijdagmiddag heeft de heer J. Repko in het perceel Schans 8 zijn zaak geopend in boter, kaas, eieren, comestibles en fijne vleesch- waren. De welverzorgde inrichting van de nieuwe zaak trok reeds aanstonds de aan dacht en velen sloegen ook een blik in de étalage, waarin een keur van smakelijke pro ducten uitgestald was. Natuurlijk is in de eer ste plaats voldaan aan de hygiënische eischen, die het publiek daaraan terecht pleegt te stel len. Alles ziet er verzorgd uit, zoodat ook deze zaak wel de noodige belangstelling zal trek ken. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den aan het einde dezer week in totaal 1361 werkloozen ingeschreven tegen 1371 aan net emd, der vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 712 (vo rige week 702) Wijk aan Duin 484 (499) Heemskerk 163 (170). De werkloosheid deed zich gelden in onder staande vakgroepen: Beverwijk: Bakkers 6, bankwerkers 11, behangers.., 1, betonvlechters 4, betonwerkers 3. blikbewer- kers 5. blikslagers 2, carosseriemakers 1, chauffeurs 19, drukkers 7, electriciens 7, ex pediteurs 2, grondwerkers 91, handlangers 4, isoieerders 2, kappers 1, kantoorbedienden 7, kleermakers 2, landarbeiders 58, lasschers 2. loodgieters 4, losse arbeiders 255, machinis ten 5, machinedrijvers 1, machinale houtbe werkers 4, marmerbewerkers 2, marmerpolijs ters 1, metaalbewerkers 3, metselaars 14, mon- t eurs 7, opperlieden 16, plaatwerkers 2, reizi gers 4, schilders 18, schippers 4, schoenma kers 2, sigarenmakers 22, sigaren- sorteerders 6, slagers 2, smeden 4, spoorleggers 1, steenhouwers 1, stoffeerders 1, stokers 9, stucadoors 7, teekenaars 2, tim merlieden 34, voegers 1, voerlieden 3, voorslaan ders 2, zeilmakers 1, winkelbedienden 2, dienstboden 20. werksters 4, boekbinders 1, ;lassnijders 1, koks 1, totaal 712 (vorige week 702). Wijk aan Duin: Bakkers 1, bankwerkers 13, behangers 1. betonvlechters 1, betonwerkers 3, blikbewer- kers 1 blikslagers 5, carrosseriemakers 1. chauffeurs 15 electriciens 3, grondwerkers 60, handlangers 3, kappers 2, kantoorbedien den 13, kellners 1, kleermakers 1, landarbei ders 52, loodgieters 3, lijnwerkers 1. losse ar beiders 166, machinisten 6, machinedrijvers 2, machinale houtbewerkers 1, metaalbewerkers 7, metselaars 9, meubelmakers 1, monteurs 5, opperlieden 23, plaatwerkers 2, reizigers 3, schilders 7, schippers 2, schoenmakers 3, siga renmakers 6. slagers 2, stokers 4, straatmakers 1. stucadoors 7. teekenaars 1, timmerlieden 25, uitvoerders 1, voegers 4, voerlieden 1, zeil makers 1, winkelbedienden 5, dienstboden 5, verpleegsters 1, boekbinders 1, stuurlieden 1, tegelzetters 1, totaal 484 (499). Heemskerk: Betonwerkers 4, chauffeurs^, electriciens 1, grondwerkers 22, kantoorbedienden 1, land arbeiders 63, losse arbeiders 45, marmerpolijs ters 1. metaalbewerkers 1, opperlieden 6, plaatwerkers 1, reizigers 1, stoffeerders 1, tim merlieden 11. uitvoerders 1, werksters 1, totaal 165 (170). ZÏTERD'Sö 28 DEC. 193S (Zekere Philips uit Ontario in Canada is een wereldreis aange vangen in een kinderwagen om een weddenschap van veertig duizend dollar.) Een wereldreis per kinderwagen Is, zacht gezegd, wat ongewoon; Zoudt u het doen. mag ik wel vragen, Voor veertigduizend dollar loon? Dat is, ook na de depreciatie, Natuurlijk nog een vette som, Maar tegen zulk een krachtprestatie. Neen, kom bij mij daar maar niet om. Je hoort den heelen aardbol smalen, Zoo vreemdeling als landgenoot, Men heeft een term in alle talen Voor: uitgezochte idioot. De reis zal jaren moeten duren En al dien tijd wordt hij gehoond, Denk maar eens aan de groote ure, Dat hij zich in ons land vertoont. Hier is voorwaar een dwaas der dwazen, Zelfs in een toch al dwazen tijd, Men kan zich eens temeer verbazen, Tot welke nonsens crisis leidt. Maar één is nog een graadje gekker, De onbekend gebleven man, Die gelden kan als de verwekker Van heel dit droef zwakzinnig plan. 'k Bedoel partij ter andre zijde Van deze weddenschap in 't groot, Hij gaat niet kinderwagen rijden Maar hij 's de grootste idioot. Ik hoop dat deze reis zal slagen, Tot leering en gelijk tot straf Van wie. om zooiets kinds te vragen, Zijn veertigduizend dollar gaf. P. GASUS. PURMERSTEYNBEVERWIJK. In verband met den uitwedstrijd te Purme rend organiseert de Supportersvereniging „Rood Wit" a.s. Zondag een autobustocht. De opgaven voor dezen tocht kunnen, tot Zater dagavond 8 uur aan de bekende adressen ge schieden. De autobussen vertrekken Zondagmiddag te half één vanaf het clublokaal, café Vessies, Alkma arseheweg. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert a.s. Maandag avond te half negen. Als eenig punt van behandeling vermeldt de agenda wederom het voorstel van B. en W. tot verlaging der jaarwedden en loonen van het gemeentepersoneel LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: W. Homberg, timmerman, van Rotterdam, Vondellaan 28. J. Nieboer en gezin, arbeider, van Wijk aan Zee en Duin, Tulpenstraat 31. M. de Git, zonder beroep, van Schermer- horn, Dr. Schuitstraat 44. A. Koedijk, zonder beroep, van Wijk aan Zee en Duin, Jan Vermeijenstraat 2. J. H. Weseman, drogist bediende, van Bus- sum, Koningstraat 23. P. Stark, timmerman, van Rotterdam, Str. van Linschotenstraat 11. A. C. Pekel, dienstbode, van Velsen, Akeren- damlaan 10. M. A. Mulder, dienstbode, van Hoorn, Baanstraat B 55. Vertrokken: B. Rood, zonder beroep, naar Velsen, Sta tionsweg 28. L. J. Jansen, onderwijzer, naar Voorhout, Leidschevaart 2. J. A. E. van Lent, zonder beroep, naar Hil versum, Groest 19. H. Werkhoven, sigaren, naar Roosendaal, Hudenschestraat 56. C. Hoogeboom, zonder beroep, naar 's-Her- togenbosch, Choorstraat 7. Duitscfi Handelsverdrag. Bereikte niet ongunstig te noemen. Toen 84 jaar geleden, op den 31sten De cember 1851 het tractaat van handel en scheepvaart tusschen Duitscliland en Ne derland tot stand kwam, dat nog steeds van kracht is en waarvan vooral van beteekenis mag heeten de bepaling waardoor men over en weer de meest begunstiging op tariefs- gebied geniet, zal vermoedelijk wel niemand gedroomd hebben van de ontzaggelijke eco nomische moeilijkheden, waarin de wereld thans verkeert. Moeilijkheden, die regelingen op handels-terrein uiterst lastig en gecom pliceerd doen zijn. Evenmin zal men toen gedacht hebben aan verhoudingen zooals we ze nu beleven, die elk o'ogenblik dusdanige wijzigingen in het economisch en financieel bestel van een land kunnen doen intreden, dat het maar het veiligste is slechts voor zeer korten duur handelsaccoorden aan te gaan. Vandaar dan ook. dat wij sinds in 1932 de in 1925 met Berlijn gesloten over eenkomst i.z. het goederenverkeer enz. tus schen het Duitsche Rijk en Nederland ten einde liep, wij dergelijke regelingen alleen nog maar van jaar tot jaar zijn aangegaan. Wanneer men de jongste vrucht van het Nederlandsch-Duitsch overleg in oogen- sehouw neemt, diént daarbij vooral bedacht te worden, dat er tusschen clearingverdrag, transferverdrag (dat loopt over het overma ken van renten voor obligaties enz. van Duitschland naar Nederland in verband met de op lange termijn aan Duitschland ver strekte leeningen) en het accoord aangaan de het goederenverkeer een zeer nauw ver band bestaat. In beide laatstgenoemde over eenkomsten is eigenlijk de grens bepaald van wat onze Oostelijke buren aan Nederland kunnen betalen. Het treffen van een accoord met Duitsch land is dank zij de daar te lande stijgende prijs-tendens verre van eenvoudig. Daar komt nog allerlei bij. De economische politiek door beide landen gevoerd is totaal ver schillend, want in Duitschland bestaat een kunstmatig monetair regime. Hier tegenover wordt de Nederlandsche economische politiek in sterke mate be- heerscht door het streven om den gouden standaard te handhaven, en om zooveel mo gelijk tot aanpassing te komen. Nog steeds is ongeveer 80 pet. van den invoer naar onze markt niet aan contingenteeringsmaatrege- len onderworpen, zoodat er hier dus wel de gelijk zeer vrije concurrentie bestaat wat ook voor Duitschland geldt, waarvandaan ongeveer 69 pet. van z'n export naar Neder land niet onder de contingenteering valt. Het resultaat van een en ander zou allicht kun nen zijn dat Duitschland op de Nederland sche markt lieelemaal achteraan zou komen te sukkelen. Daarom zouden echter voor on zen export naar Duitschland dit speciaal ook weer te bezien in het licht der beta- lings-problemen! ernstige nadeelen kun nen verbonden worden. Ziet daar eenige BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. Aafjes en Tr. Hennen. Bevallen: A. RietdijkSpringveld, d.; M. Hommes—Kleijn, d.; H. van Balen—Zandber gen, z.; H. DonkerBos, d.; C. Zwaande Greef, z.; S. UitentuisRem, d. Overleden: J. P. Pranger, 48 jaar, geh. met Tr. de Vries; A. M. C. Vendel, 66 jaar, wed. van KI. Vrouwe. Tj. Ferwerda, 90, wed. v. T. den Noord; M. A. Klous, 1 jaar, dochter van J. H. Klous en van M. C. Wigchert; J. J. van Oosbree, 51 jaar geh. met M. Kas. De brug over het historische Neanderdal bij Dusseldorf nadert haar voltooiing. De laatste pijler was bij het plaatsen met groen versierd. van de vele lastige punten, die onze onder handelaars in acht hebben te nemen. Dat onze Regeering gemeend heeft behalve met Nederlandsche tevens met Nederlandsch- Indische belangen t.a.v. het betalingsverkeer rekening te moeten houden ligt o.i. voor de hand. De export van Nederlandsch-Indische producten naar Duitschland wordt voor minstens 90 pet. door in Nederland gevestigde handelshhuizen behandeld. De begrensde Duitsche betaling-capaciteit maakt het noodzakelijk voor wie een accoord met Duitschland moeten sluiten, na te gaan hoe er een zoo billijk mogelijk verdeeling over de verschillende groepen in Nederland kan plaats hebben, waar dan nog bij komt, dat het zaak is ook Nederlandsch-Indië in het beta lingsverkeer te betrekken. Ziet daar eenige belangrijke kwesties van algemeenen aard, die t.o.v. elke met Duitsch land te treffen regeling niet geringe aandacht verdienen, wat o.a. ook nog geldt voor de z.g.n. „onzichtbare posten op den betalings balans (de betaling van verschillende „diens ten", zooals zee- en Rijn-vrachtverkeer, zei- zigersverkeer), veaal van minstens even groo te beteekenis als de betalingen voor en in het goederenverkeer Als men nu het op 23 December j.l. gesloten accoord omtrent het goederenverkeer beziet, blijkt allereerst, dat daarin een aantal nieuwe consolidaties van het in Duitschland te beta len invoer-tarief en ook zelfs een aantal ver lagingen verkregen is, een en ander v.n.l. be trekking hebbende op verschillende soorten van zaden, groentenzaden in 't bijzonder. Voorts is het invoerrecht op druiven van 15 M. tot 7 M. teruggebracht, komt lithopaan niet meer in de tarief lijst voor (dus daarvoor geldt dan het z.g.n. autonome tarief), is het invoerrecht van oesters tot 65 M. per 100 Kilo gedaald, en is er een tariefcontingent voor gloeilampen vastgesteld, hetgeen wil zeggen, dat voor een bepaalde hoeveelheid door Ne derland in te voeren gloeilampen een lager invoerrecht dan het normale zal gelden. En nu de Nederlandsche landbouwproducten, die we naar Duitschland trachten te expor teeren. De heoveelheid boter, kaas, eieren en melkproducten, die wij in 1936 kunnen invoe ren zal grooter zijn, doch ed totaal opbrengst adarvan zal gelijk moeten zijn aan wat in 1935 kon worden geexporteerd, toen Nederland van deze producten slechts een kleiner quantum naar Duitschland vermocht te zenden. Wat groenten, boomkweekerij artikelen, bloembollen aangaat dit zij hier meteen aan toegevoegd is er in de regeling voor 1936, vergeleken bij die welke voor 1935 gold niets veranderd, hetgeen o.m. ook geldt voor visch.. Tevens kan ik hier nog aan toevoegen, dat uit de mededeelingen door Dr. Hirschfeld, leider der onderhandelaars te Berlijn, zoo pas aan de pers verstrekt, blijkt, dat er van een centrale inkoopsorganisatie voor land- en tuinbouw producten, waarvoor tengevolge van zekere geruchten, in sommige kringen eenige vrees heeft bestaan,, niets zal komen. Voor de wijziging van prijzen eenerzij ds, hoeveelheid van wat door ons van eerstg enoemde artikelen ingevoerd kan worden anderzijds, pleiten verschillende overwegin gen, die ook wel degelijk van zuiver Neder- landsch belang zijn. Ik ga hierop thans niet verder in, aange zien ik nu nog vermelden moet, dat met be^ trekking tot den invoer van Duitsche artike len in Nederland, onzerzijds feitelijk niet ge praat is over invoerrechten. Vrijwel voor al de goederen, die Duitschland hier invoert zijn nieuwe contingenten vastgesteld, die in het algemeen lager zijn dan die voor 1935 golden. Aldus is er rekening gehouden met latere aanpassing aan de Nederlandsche marktver houdingen. Wat verder het Duitsche stelsel der uitvoer- premies aangaat, waarvan de Nederlandsche industrie in sommige opzichten helaas in na- deeligen invloed onderging, dit systeem heeft men voor 1936 moeten handhaven. Doch door dat tegelijkertijd de contingenent geredu ceerd zijn, zal onze industrie er nu iets minder last van ondervinden. Voor een aantal producten liggen de con tingenten zelfs beneden datgene wat in 1935 inderdaad is ingevoerd, hetgeen dus een extra- steun aan de Nederlandsche nijverheid be- teekend. Intusschen, dit kon slechts t.a.v. slechts vrij weinig artikelen gebeuren. Spe ciaal voor den textiel is dit bereikt. De administratie der contingenteeringen is ook thans weer in Nederlandsche handen ge bleven, al heeft de Duitsche Regeering ge lijk ook in 1935 't geval was het recht even- tueel voorstellen te doen over de wijze van uitputting der contingenten, wanneer deze n.l. niet uitgeput worden. Allerlei factoren leiden er toe, dat heel deze regeling zeker niet als nadeelig voor ons land te beschouwen valt. Tot besluit zij nog vermeld, dat bepalingen i.z. de steekoleninvoeor en -uitvoer gelijk zijn gebleven aan die van 1935 en dat er een aantal kleinere onderhandelingen van indu- strieeeln aard (zoo betreffende de zout- en glasindustrieën) nog in den loop van 1936 zul len plaats vinden. G. v. R. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLANDAMERIKA LIJN. Delftdijk, Rotterdam n. Vancouver 27 te Londen. Narenta, Vancouver n. Rotterdam, 25 v. Tacoma. Blommersdijk, New-Orleans n. Rotterdam via Londen 25 (11.31 n.m.) 350 mijl van Land's End. Bóschdijk, Rotterdam n. New-Orleans 25 (8.25 n.m.) 55 mijl West van Land's End. Nictheroy, Vancouver n. Rotterdam 21 v. Los Angeles. Burgerdijk, Rotterdam n. New-Orleans 23 te Houston. Damsterdijk, Rotterdam n. Vancouver 24 v. Cristobal. Breedijk, Philadelphia n. Rotterdam 24 te Norfolk. Lochkatrine, Rotterdam n. Vancouver 24 v. Avonmouth. HALCYON LIJN. Vredenburg, Vlaardingen n. Pto Ferrajo 25 (11.44 v.m.) 30 mijl O. v. Niton. Stad Amsterdam, Seriphos n. Vlaardingen p. 25 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (thuisreis) 27 te Duinkerken. Meliskerk (uitreis) pass. 26 Dungeness. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisreis) 26 van Colombo. Serooskerk (uitreis) 26 van Singapore. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitreis) pass. 27 Perim. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Aludra (thuisreis) 25 van Takoradi. Helder (thuisreis) 27 te Freetown. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (uitreis) pass. 24 Gibraltar. Randfontein (thuisreis) 24 te Genua. Heemskerk (thuisreis) 27 v. Dar-es-Salaam. Jagersfontein (uitreis) 26 v. Kaapstad. Springfontein (uitreis) 27 te Kaapstad. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Crijnssen, 24 van Barbados n. Port Limon. Ajax, 26 van Pasajes naar Bilbao. Atlas, 21 van Curacao n. San Domingo City. Bacchus, 26 van Catania te Venetië. Baralt, 21 v .Curacao n. Bovenwindsche eil. Bennekom, 27 van Chili te Amsterdam. Bodegraven, 26 van Hamburg te Antwerpen. Boskoop. 25 van Arlca naar Mollendo. Euterpe, 25 van Amsterdam te Bordeaux. Fauna, 27 van Amsterdam te Hamburg. Hebe, 25 van Amsterdam naar San Fer nando. Hercules, 24 van Piraeus naar Salonika. Hermes, 26 van Stamboul te Bourgas. Juno, 24 van Valencia naar Amsterdam. Midas, 19 van Curasao naar Haiti. Orestes, 24 van Candia naar Algiers. Orion, 26 van Napels naar Livorno. Poseidon, 24 van Haifa naar Londen, Rhea, Valencia naar Amsterdam p. 25 Gi braltar. Saturnus 26 van Xante te Amsterdam. Simon Bolivar, 26 van Amsterdam te Ham burg. Telamon, 25 van Rotterdam te Amsterdam. Theseus, 25 van Hamburg te Amsterdam. Titus, 24 van Licata naar Aicante. Trajanus, 25 van Haifa te Beyrouth. Venezuela, 27 van Amsterdam te Barbados. Vulcanus, 26 van Alexandrië naar Izmir. Luna, 27 van -New-York n. Port-au-Prince. Alkmaar, Amsterdam n. Chili 22 van Callao. Nereus, 27 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Irene, vertr. 28 van Danzig n. Amsterdam. Costa Rica, 27 v. Amsterdam n. Barbados. Stuyvesant, 27 v. Amsterdam n. Paramaribo Calypso, 27 v. Amsterdam n. Rotterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland, 26 v. Buenos-Ayres te Amster dam. Eemland (thuisreis) 24 v. Buenos-Ayres. Salland (uitreis) 26 te Santos. Montferland (uitreis) 25 van Las Palmas. NED.-INDISCHE TANKSTOOMBOOTMIJ. Agatha, 21 te Singapore, n. Soesoe, B. Papan Agnita, 24 te Brugge, n. Amsterdam, Cura sao. Mirza, 26 te .New-York verw. n. Key West v. o. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, 25 van Buenos-Ayres te Rotterdam Aldabi, 25 van Hamburg te Rotterdam. Alchiba, 26 van Rotterdam te Buenos Ayres Alwaki (thuisreis) 23 van Montevideo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisreis) 25 van Colombo. Dempo (uitreis) 26 te Marseille. Sibajak, 26 van Roterdam te Batavia. Djambi (thuisreis) pass. 26 Perim. Kota Tjandi (thuisreis) 27 van Singapore. Modjokerto (uitreis) pass. 25 Dakar. Kota Agoeng, Rotterdam naar Bombay pass. 25 Pantellaria. Kota Gede, 25 van Batavia te Rotterdam. STOOMV A ART-MI J NEDERLAND. Sembilan, Macassar n. Amsterdam 27 v. Durban. Enggano (thuisreis) 27 van Havre. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 25 van Suez. Salabanka (thuisreis) 24 van Padang. Tawali (thuisreis) 26 van Marseille. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 27 v. Port Said. STOOMV AART-MIJ OCEAAN Rhesus, 24 v. Liverpool n. Batavia. Menestheus, Japan n. Rotterdam 27 te Suez. Jaarboek voor Deenscbe visscherij. Verschenen is de 43e aflevering van het Jaarboek voor de Deensche visscherij, hetwelk het eenigste officieele boekwerk betreffende die visscherij is. Het bevat de gewichtigste voorschriften be treffende visscherij, navigatie en lichtsche pen in de Deensche wateren. Voorts een op gave met namen en nummers der visschers- schepen boven 5 ton bruto. Hieruit blijkt, dat te Esbjerg 550 schepen thuisbehooren. Machinescliade. Het met stukgoederen van Danzig naar Rotterdam bestemde Duitsche stoomschip Wi- borg liep hier gisteren binnen met lichte ma- chineschade, welke met eigen krachten her steld wordt. Verminderde bergingskans? De herverzekeringspremie voor het bij Eg- mond gestrande stoomschip Kerkplein is te Londen van tien tot twintig procent gestegen. Een oud-gediende opgeruimd. Het in 1874 gebouwde Grieksche stoomschip Albania is door een Turksche Bank in Stam boul aan een Italiaansche scheepsslooperij verkocht. Dat schip zal zijn rente in den loop der jaren wel hebben opgebracht. Een andere oud-gediende, het in 1877 ge bouwde Spaansche stoomschip Vilafranca van een reederij in Barcelona gaat naar de Ba learen om te worden gesloopt. Van nog ouderen datum is het voor den sloop verkochte stoomschip Veile, dat in Ma nager (Denemarken) thuisbehoorde en in 1865 gebouwd werd.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2