Het Haarlemsche Padvindstersgilde betrekt een nieuw clubhuis. LUIDSPREKERS Personeel gevraagd De presidente van het hoofdbestuurmevr. Van den Bosch-De Jongh verricht de opening. Voor het padvindstershuis wordt de vlag ontplooid. HAARLEM Zaterdag. „Het komt er niet opaan, hoe de huisvesting is, als er maar de echte padvindstersgeest heerscht", dat zei Zaterdagmiddag mevr. v. d. BoschDe Jongh, de presidente van het Ned. Padvindstersgilde, die uit Den Haag was over gekomen om een nieuw padvindstershuis in Haarlem te openen. Ongetwijfeld waar, maar het cos wil ook wat. En zoo beschouwd is de verhuizing van de Haarlemsche padvindsters en kabouters een geweldige vooruitgang. Van het huis op den hoek van den Kleinen Houtweg en de Kamperlaan, huur van één gulden, zegge f 1.per jaar verschuldigd aan de gemeente, in de chauffeurswoning, hoorende bij het huis van mr. W. G. Del Baere. oud- kantonrechter. Vroeger een tamelijk bouwvallig geworden huis, nu een werkelijke woning, met een keu ken. een kamer beneden, eenige kamers boven met een grootere ruimte voor bijeenkomsten. Al deze kamers hebben de padvindsters en de kabouters ingericht; zelf hebben ze de muren betengeld, wandversiering aangebracht. Over al staan de eenvoudige bankjes van boom stammetjes gemaakt, aan den wand hangen de padvinderswetten, op de pioniersterskamer, de kabouterskamer,, beneden. Een verhuizing was ook wel noodzakelijk geworden door de uitbreiding van het Haar lemsche gilde, dat al ongeveer negentig pad vindsters en veertig kabouters telt. Een flink aantal van deze meisjes was Za terdagmiddag in het nieuwe clubhuis verza meld, toevallig of misschien ook niet toevallig op Baden Powell-dag, den verjaardag van de „great chiefs", man en vrouw. Daarom waren ook allen getooid met de symbolische sneeuw klokjes en klimop. Van den burgemeester van Haarlem, den heer C. Maarschalk en van zijn ambtgenoot uit Heemstede, jhr. J. P. W. van Doorn was een schrijven gekomen, dat zij ver hinderd waren te komen; ook de beide ge meentesecretarissen konden niet komen, doch zonden eveneens hun felicitaties. Verschillen de genoodigden waren aanwezig. Mevr. Koning, die altijd haar buiten „Koekoeksduin" voor de padvindsters openstelt, was gekomen, mevr. Kersbergen, de oud-voorzitster van het Haar lemsche gilde, mevr. Cohen-Tervaert, de pre sidente van de vereeniging van Huisvrouwen, de eigenaresse van de woning mevr. Del Baere, en de heer De Jong, districtecommissaris van het Padvinaersgilde. Het Haarlemsche bestuur, bestaande uit Noodlottige ongehoorzaam heid van negenjarigen knaap. Vader en drie zoons in beerput gevallen. Twaalfjarige jongen overleden. Zaterdagmiddag was de bouwer J. v. d. Helm te Heesch aan het gierrijden. Zijn negen-jarig.- zoontje heeft een luikje van den beerput geopend en is, ondanks waarschu wingen van zijn vader, in den kelder gegaan. Daar is hij echter door de giftige ammonia k- dampen bewusteloos geworden, waardoor hij in de giermassa is gestort. Zijn oudere broei de der tien-jarige Henricus, die het ongeluk zag gebeuren, sprong zonder zich te bedenken zijn broer na. Hij slaagde er in den bewuste- looze te grijpen en reikte hem zijn moeder, die was komen toeloopen, door het kelder luik aan. Op hetzelfde moment werd ook hij door de giftige dampen bevangen en nadat hij zijn broer aan zijn moeder had overge geven, viel ook hij in den kelder terug. Toen schoot een derde broer van het uit acht kinderen bestaande gezin, de twaalf jarige Theo, te hulp. Ook deze begaf zich naar beneden, doch nauwelijks op de ladder gekomen, verloor ook hij het bewustzijn en stortte voorover in den put. De radelooze moeder liep luid gillend naar buiten en riep den vader, die toevallig in de buurt was; deze snelde ijlings toe. Hij bedacht zich geen oogenblik en hielp mee aan de reddingspogingen. Hij was er reeds in geslaagd in den put een van zijn zoons te grijpen, toen ook hij het bewustzijn verloor en met zijn kind in de armen in den kelder terug viel. Toen lagen dus de vader en twee zoons in den mestput. Wanhopig van schrik begaf de moeder, die van alles getuige was geweest, zich opnieuw naar buiten, waar zij den landbouwer v. d. Hurk uit Heesch, die voorbij fietste, te hulp riep. Deze greep een langen haak en het mocht hem gelukken achtereenvolgens den dertien jarigen Henricus, daarna den vader en ten slotte den twaalfjarigen Theo naar boven te brengen. Deze laatste is Zondagmorgen overleden. De toestand van den vader, die eerst Zon dagmiddag weer tot bewustzijn kwam, is, volgens het N. v. d. D. nog zeer ernstig, te meer daar ook zijn oogen vreeselijk hebben geleden en hij nauwelijks meer kan zien. Ook de toestand van de beide andere jongens baart zorg. mevr. Halbertsma—Waller, mevr. Slors Schrieken, mevr. VerlooyOskam, mevr. PeereboomKikkert, mevr. StokkinkHavig en mevr. SchoenKeg, was ter ontvangst aanwezig. In het volle bovenzaaltje werd de hoofdver- kenster mevr. v. d. BoschDe Jongh ontvan gen. Het bekende lied „Hoort, zegt het voort" werd gezongen en de kabouters boden haar een bouquet bloemen aan. De leidster van het gilde-Haarlem, mevr. Halbertsma heette alle genoodigden. in de eerste plaats de hoofdverkenster, welkom. Zij drukte haar dankbaarheid jegens het ge meentebestuur uit, dat de padvindsterswoning altijd gratis heeft beschikbaar gesteld. „Het was langzamerhand een gebrekkige huisves ting geworden, maar we hebben er een pret- tigen tijd gehad." Bij de opening van het nieuwe huis wilde zij in het bijzonder de pion- niersters en den intendant van het huis, den heer Van Nispen bedanken voor hun hulp. Daarna sprak de presidente van het hoofd bestuur. Blij met de invitatie het gebouw te komen openen, was zij van meening, dat deze uitnoodiging het hoofd- en het afdeelings- bestuur nader tot elkaar zullen brengen dan de briefwisseling, die wordt gevoerd. Zij dankte het Haarlemsche bestuur voor al zijn werk. De Haarlemsche padvindsters kunnen trotsch zijn op haar bestuur en het hoofdbestuur op het Haarlemsche. Zich tot de meisjes wendend, zeide zij: „Jullie hebt nu een nieuw huis, zijn jullie in staat het te bewonen? Want dat brengt verantwoorde lijkheid met zich mee, die niet alle menschen kunnen dragen. Hét komt er eigenlijk niet op aan, hoe de huisvesting is; als er maar echte padvindersgeest heerscht.- Er zullen wel eens moeilijkheden zijn. maar jullie kunnen die door saamhoorigheid overwinnen." In verband met den verjaardag van de beide Baden Powells sprak zij uitvoerig over de internatio nale verbroedering en saamhoorigheid, die op dezen dag in zoo ontelbare oorden der wereld tot uiting kwam bij ongeveer twee millioen padvindsters. Overal heerscht de padvindsters geest die naar vrede streeft en geen landsgren zen kent. Met de beste wenschen voor de toekomst van de woning opende zij het padvindstershuis, nadat „Kinderen van één vader" was gezon gen. Een paar verheugde „hiep-hoy's" van de padvindsters beloonden haar voor haar har telijke woorden. Vervolgens traden padvindsters, kabouters, leidsters en genoodigden om den vlaggestok aan en zongen een padvinderslied, nadat de driekleur was ontplooid. Het officieele gedeelte van de ingebruik neming van het nieuwe clubhuis was hiermee afgeloopen. Behartiging van het zieken fondswezen. Demonstratief congres der onderling beheerde ziekenfondsen. Zaterdagmiddag is te Utrecht een demon stratief congres van de Landelijke federatie ter behartiging van het ziekenfondswezen ge houden. De heer W. Metman, voorzitter van De Vol harding in Den Haag, heeft een inleiding over het ziekenfondswezen gehouden. Spr. zette uiteen, dat de georganiseerde voorziening in de behoeften aan medische verzorging, zooals die is belichaamd in de Ne- derlandsche ziekenfondsen, berust op het be ginsel van de vrijwillige verzekering. Het ver zekeringskarakter sluit. z.i. uit, dat men aan beter-gesitueerde Nederlanders op grond van hun welstand, het recht zou kunnen ontzeg gen, om zich tegen de geldelijke gevolgen van ziekte te beschermen. Spr. betoogde, dat een wettelijke regeling, die het voor beter gesitu eerden wel mogelijk zou maken, zich te ver zekeren, maar die aan deze verzekering andere eischen zou stellen of door haar voordeelen zou doen geven dan de verzekering van min der welgestelden, moreel ontoelaatbaar zou zijn. Met nadruk stelde spr. vast, dat de Neder- landsche wetgever geen enkele aanleiding heeft zich met de ziekenfondsen speciaal te gaan bemoeien. Wat de samenwerking met de vakcentrales betreft, zeide spr., gaarne elke bondgenoot schap met de Nederlandsche vakbeweging te willen aanvaarden, mits deze het recht der Ziekenfondsen op zelfstandigheid erkennen. Na een gedachtenwisseling heeft de inleider dan ook geconstateerd, dat er tusschen hem en de sprekers geen verschil van mecning be staat, waarna met algemeene stemmen een resolutie werd aangenomen waarin de door den inleider uiteengezette denkbeelden uit voerig zijn opgenomen. M A A N D A G 24 FEB R. 1936 Slachtoffers van den brand begraven. Zeer groote belangstelling te Amsterdam. Ontroerende oogenblikken. VLIEGVELD „YPENBURG". Onder buitengewone belangstelling uit verschillende kringen is Zaterdagmiddag op het terrein „Ypenburg" onder Rijswijk, de eerste spade in den grond gestoken voor het op te richten vliegveld, welke plechtigheid werd verlicht door den burgemeester van Rijswijk Mr. van Hellenberg Hubar. Onder zeer groote belangstelling van de Amsterdamsehe bevolking zijn Zaterdagmid dag de acht slachtoffers van den noodlotti- gen brand, die veertien dagen geleden aan den O. Z. Achterburgwal heeft gewoed, ter- aardebesteld. Te ongeveer 12 uur zouden de kisten met het stoffelijk overschot der slachtoffers van het Binnengasthuis, waar zij in het dooden- huis stonden opgebaard, vertrekken en reeds lang voor dien tijd had zich een groote me nigte verzameld, zoowel op de stille- als op drukke zijde van het Rokin en langs den verderen weg, dien de stoet zou volgen. Te gen 12 uur zag het langs den geheelen weg zwart van de menschen. Ook aan den over kant van het Rokinwater, op den Dam en in de verschillende zijstraten van de te volgen route, stonden de menschen dicht opeen ge pakt. Het was kwart voor twaalf toen de eerste lijkwagens aan de stille zijde van het Ro kin voorreden om de kistjes te ontvangen met het stoffelijk overschot der kinderen Eg- germond. Onder groote ontroering van de omstan ders werd het eerst de kist naar buiten ge dragen van den 15-jarigen Cornelis Egger- mond. Aan deze lijkkoets werden verschillende kransen gehecht, o.a. een van het gemeente bestuur, bestemd voor alle slachtoffers. Vervolgens werden de kistjes uitgedragen met het stoffelijk overschot van den acht jarigen Simon en de 5-jarige Josina Egger- mond, waaraan eveneens verscheidene kran sen en bloemstukken werden gehecht, o.a. van de beide ouders Eggermond. Nadat de familieleden in de volgkoetsen hadden plaats genomen trok de stoet lang zaam langs 't Damrak naar den Dam en ver volgens door Damstraat en Hoogstraat, langs den Kloveniersburgwal naar de Nieuwmarkt. Op het Rokin reed vervolgens de lijkwa gen voor, die het stoffelijk overschot van Saks v. d. Weyden zou vervoeren. Ook daar werden bloemstukken aan den wagen ge hecht, doch het aantal kransen en bloem stukken was zoo groot, dat de lijkkoets ge volgd moest worden, worden door een wagen, die geheel met de bloemstukken was gevuld. Twee volgkoetsen met familieleden en vrien den besloten dezen tweeden droeven stoet, die met eenige honderden meters tusschen- ruimte denzelfden weg als de eerste langs trok. Tenslotte reden de auto's voor, waarmede de familie Postma, moeder en drie kinderen, naar haar laatste rustplaats op Vredenhof zouden worden vervoerd. Li de eerste lijkauto werd het kistje van de vierjarige Minte geplaatst, in de tweede auto ging de kist van den 5-jarigen Siep, ter wijl in een derde auto het stoffelijk over schot van de jeugdige moeder Postma met haar anderbalfjarig dochtertje Geertruida werd gezet. Ook voor deze drie lijkauto's lagen weer een groot aantal bloemstukken gereed. De bloemstukken .werden aan de wagens gehecht, waarna ook deze laatste stoet met haar droeven last van het Rokin vertrok. Inmiddels was de belangstelling langs den geheelen weg zoodanig gestegen, dat de poli tie voor een flinke- afzetting moest zorgen. Vele winkels langs de route hadden hun deu ren tijdelijk gesloten en hun gordijnen neer gelaten, welk voorbeeld ook door tal van particulieren gevolgd werd. Overal waar de stoet langs trok was de ontroering zeer groot. Op den Zeedijk, bereikte de belangstelling haar toppunt en schier de geheele buurt was uitgeloopen om afscheid te nemen van de zoo tragisch om het leven gekomen medebe woners. In dichte rijen stonden de menschen langs de beide trottoirs. Alle winkels hadden hun deuren gesloten, de gordijnen waren bij na overal neergelaten. Het belendende per ceel aan de achterzijde van het noodlottige pand, bleek reeds gedeeltelijk gesloopt te zijn. In den messenwinkel er naast lag een tien tal kransen bijeengebracht door de buurtbewo ners en door de buurt- en speeltuinvereeni- ging „De Waag". Alle lijkkoetsen, die met korte tusschen- poozen naderden, hielden daar halt en de kransen werden er aan gehecht. Onder dood- sche stilte zetten de lijkkoetsen zich dan weer in beweging. De koetsen van de Egger- monds en van Van der Weyden naar de Oos terbegraafplaats de auto's met de Postma's naar de begraafplaats „Vredenhof". De plechtigheid op de Oosterbegraafplaats. Zeer groot was de belangstelling op de Nieuwe Oosterbegraafplaats voor de teraarde bestelling van de drie kinderen Eggermond, den 15-jarigen Cornelis. den 8-jarigen Si mon en de 5-jarige Josina, waarbij Ds. R. Dijkstra woorden van deelneming en troost tot de familie en tot de vrienden sprak. „De wereld, zoo zeide hij, is ontroerd door de ontzaggelijke ramp, die deze familie en de stad heeft getroffen. Ik hoop dat de hoogste troost des Heeren den oudq^s moge sterken in deze moeilijke' uren". Namens de familie sprak het Tweede-Ka merlid H. Sneevliet, die een woord van dank richtte tot allen, die hun medeleven hadden betuigd. Tegelijkertijd, doch op een ander gedeelte van de begraafplaats had de teraardebestel ling van het stoffelijk overschot van den heer Saks van der Weyden plaats. Ook daar was de belangstelling en deelneming uiter mate groot. Voor de kist uit liepen een 30-tal vrienden van den overledene, die de kransen droegen. Verschillende sprekers voerden aan het graf het woord. Ook op Vredenhof was de belangstelling zeer groot. Een scheepsmakker van Postma sprak namens de buurtbewoners een woord van afscheid. Veekoopman van f 900.- beroofd. Brutale roofoverval te Handel. Nabij Handel onder de gemeente Boekei (N.B.) heeft een dezer nachten een brutale aanranding plaats gehad, waarbij 'n mail van een bedrag van circa f 900 is beroofd. De veekoopman M. Meulenpas, wonende te Handel, was gisteravond nog laat op bezoek bij zijn compagnon van Duorne, die aan een binnenweg ter zijde van den straatweg Boe kenHandel woont. Tegen 12 uur begaf Meu lenpas zich per fiets langs den binnenweg huiswaarts. Hij was nog niet ver van de wo ning van zijn compagnon verwijderd, toen hij plotseling door twee mannen werd overvallen, dien, vermoedelijk met een zwaren knuppel, Meulenpas op het hoofd sloegen, waardoor hij van de fiets viel en bewusteloos bleef liggen. Toen Meulenpas na betrekkelijk korten tijd het bewustzijn herkreeg, miste hij zijn porte feuille, waarin circa f 900. Hij keerde naar de woning van den heer Van Doorne terug. Po- litie en burgemeester van Boekei werden van het gebeurde in kennis gesteld. M. kon, daar hij vrijwel direct bewusteloos was geraakt, geen signalement van de daders geven. Meu lenpas, die ernstig aan het hoofd gewond is, is per auto naar zijn woning overgebracht. IJMUIDEN. Visscherijnieuws in een notedop. Weer in de vaart. De Cornelis, die circa ta? eken voor reparatie heeft stilgelegd-, u® deze week weer naar zee vertrekken. NAGEDACHTENIS VAN MAJOFSKI Ter gelegenheid van het feit, dat 100 jaar geleden de bekende Amsterdamsehe tooneel- speler Theo dor us Johannes Majofski op het tooneel van den toenmaligen Stadsschouwburg plotseling overleed, vond Zaterdagmiddag in den foyer van den Stadsschouwburg een kleine herdenkingsplechtigheid plaats, die tevens een hulde inhield aan de bekendste nog levende afstammelinge van Majofski, Mevr. Marie van Westerhoven, wier door Lizzy Ansingh geschil derd portret aan het Amsterdamsehe gemeen tebestuur werd aangeboden om in den Stads schouwburg een vaste plaats te krijgen. Beste slag voor belasting ambtenaren. Alcoholzeetje in beslag genomen. De bemanning van het Nederlandsch re cherchevaartuig „Albatros" heeft bij Terneu- zen de hand gelegd op een Belgische motor boot, welke een zeer groote hoeveelheid alco hol aan boord had, welke ons land moest worden binnengesmokkeld. De belastingambtenaren hadden op de Westerschelde een motorscheepje ontdekt, dat hun verdacht voorkwam en dat zij naar Vlis- singen opbrachten.Daar vond men alcohol aan boord, steeds meer alcohol en tenslotte toen men uitgezocht was, had men de geweldige hoeveelheid bijeen van niet minder dan tien duizend vierhonderd liter zuivere alcohol van 96 procent. Een prachtvangst dus, wat te duidelijker zal blijken als men weet, dat de accijns op dit alcoholzeetje niet minder zou hebben bedragen dan ongeveer 43 duizend gulden. GerepareerdDe Azimuth, die geruimen tv a in reparatie was voor een belangrijk ketpi defect, is Zaterdag weer naar zee vertrokkp Hooge tong prijzen. Door den geringen aai?' voer van tong en tarbot wordt voor deze fii?" visch wel zeer hooge prijzen betaald. Zaterda liep de tong per K.G. zelfs tot f 1.70 op. Dit i® een prijs, die wij langen tijd niet hebben k» leefd. De* Mooie Moray Firth-reis. De Ewald, h slechts 9 etmaal heeft gevischt, kwam Zater* dagmorgen met niet minder dan 1000 manden kabeljauw uit de Moray Firth terug en be somde f 3700. Zaterdag was de kabeljauw duurder dan de geheele week het geval is ge weest. Blijkbaar hebben de Belgische expor! teurs goede resultaten geboekt. MARKTPRIJZEN VAN MAANDAG 24 PEER. Tarbot per K.G. f 1,30—1,10. Griet per K.G. f 3015. Tongen per K.G. f 1,501.10. Groote schol per 50 K.G. f 118 Middelschol per 50 K.G. f 11.5010. Zetschol per 50 K.G. f 1613. Kleine schol per 50 K.G. f 15—6.20. Bot per 50 K.G. f 74. Schar per 50 K.G. f 97. Tongschar per 50 K.G. f 2623. Rog per 20 stuks f 109 Vleet per stuk f 2,20. Kleine poon per 50 K.G. f 8. Groote schelvisch per 50 K.G. f 35—19. Middelschelvisch per 50 K.G. f 3121. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f f 13.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 2117. Kabeljauw per 125 K.G. f 3614.50. Groote gullen per 50 K.G. f 9.505.60. Kleine gullen per 50 K.G. f 10.505.40 Wijting per 50 K.G. f 8,504. Makreel per 50 K.G. f 12. Heilbot per K.G. f 1,10—0.84 Leng per stuk f 1,700.85. Koolvisch per stuk f 0.650.15. Versohe haring per kist f 5.505. VELSEN. Z.C.F.C. I—V.GèS. I (2—2). Bovengenoemde wedstrijd, die plaats had te Zaandam, was voor beide elftallen belang rijk. Het ging hier om de bovenste plaats. Al dadelijk ontwikkelt zich een felle strijd welke het doel van V.G.S. geducht in gevaar brengt. Eenige keurige uitvallen der thuis club worden dan ook na 10 minuten in een doelpunt omgezet. De druk op het Z.C.F.C.-doel is zeer sterk, doch de man onder de lat is op zijn post. Daar krijgt Vel den bal in handen; hij werkt zich er door heen en even voor de rust is de stand door Vel op 11 gebracht. Na de rust zijn beide elftallen even sterk. Dit duurt een kwartier. Dan scoort Z.C.F.C. (2—1). Na èen half uur krijgt Van Beek, de rechts buiten van V.G.S., den bal en brengt den stand op 22. Geen van beide wordt kam pioen. Hiermede geven wij -u kennis van het overlijden van onzen jongst-'en lieveling Reiniertje van Hooff Uit aller naam: C. VAN HOOFF IJmulden, 23 Febr. 19 36 De Rijpstraat 14 NET HELDER MEISJE CEVR. oor direct of 1 Maart, goed kunn. werken, v. g. g. v., op villa te Yo- elenzang bij Haarlem, in klein v. dag of v. d. en n. Aanb. onder no. IJ 238 bur. v.d. blad 12.968 menschen in Indië aan de pest overleden. Naar uit het jaaroverzicht van den Dienst der Volksgezondheid blijkt, zijn in het jaar 1935 in geheel Ned.-Lidië in totaal 12,968 per sonen aan de pest overleden. In West-Java was dit aantal 10.304. o.a. in Garoet 4108. Bandoeng 4034, Tasik-Malaja 1213, Soeme- dang 604, in Miöden-Java was dit aantal 2619 waarvan in Tegal 1595 en in Pemalang 692, in het Gouvernement Djocja vielen 62 sterf gevallen voor in Soerakarta geen enkel; voor Oost-Java werd één sterfgeval geregistreerd. (Aneta.) LIJSTEN op Iedere gewenschte maat, repareeren en schoonmaken van Schilderijen. Lijsten- en Fotohandel „ARTISTIEK" Zeeweg 261, IJmuiden (O.) per pak van500gr.nettoJ uil Kennemerland 13 Regels 25 cent j Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij voorui'.b"i',ing) Luidsprekers, na 9 uur 's och tends aangeboden, kunnen niet op denzelfden dag worden geplaatst. Te koop gevr. MODERN VOUW- WAGENTJE. Brieven Edisonstr. 17, IJmuiden Voor huishouding Weg. teleurst. gevr. I)AGM„ S.30 tot 3 uur, P.G., v.g.g.v., pl.m 17 jaar, tegen 3 Mrt lordenstr. 56, Haarlem Tegen 1 Maart gevraagd NET MEISJE, zelfstandig k. k. en netjes werken. Aanm. Zijlweg. 123 Haarlem Gevr. NET MEISJE, n. b. 18 jr., v. g. g. v., van 8.304.30. Zond. vrij. Loon 4.50 p. w. Duin- wijekweg 12. Bloemendaal Gevr. MEISJE van 92 uur. niet ouder dan 17 jaar. Aanm. van 6-7 uur v. EgmondstraAt A4»..Hrl.Nrd, EEN TIP VOOR RENTENIERS. TE KOOP, te VELSEN: een modern en solied gebouwd dubbel Woonhuis op eigen grond, in het centrum gelegen bij station BEVERWIJK, ééne helft laag verhuurd, 384.per jaar, andere helft kan door kooper direct worden aanvaard, eventueel met garage. Koopsom te zamen 8000.eventueel kan 5000.- als hypotheek verstrekt worden. Brieven no. B 668 aan het Bureau van dit Blad. VEILIGE GELDBELEGGING. TE KOOP: vier solied gebouwde, moderne WOONHUIZEN, bev. 5 kamers, badk., vaste waschtafels etc. Huuropbrengst 1560.— p. j. Koopsom 16000.eventueel met f 10.000 eerste hypotheefc Brieven No. B 669 aan het Bureau van dit Blad. OPLEIDING RADIO TELEGRAFIST. RADIO MONTEUR en RADIO TECHNICUS. 2 MAART vangen de nieuwe avondcursussen aan. Opgave MAANDAGS en DONDERDAGS van 7 uur lot 10 uur nam., RIJKSSTRAATWEG 101, HAARLEM. Brieven: J. P. COENSTRAAT 69, DMUIDEN. Vraagt prospectus.. Gevraagd NET DAGMEISJE, jaar. Wagenweg 118, Hrl, Gevr. FLINK MEISJE, boven 16 jaar, van 94 uur. Aanm. na 7 u. Heussensstraat 112, Haarlem Direct gevr. MEISJE voor dag en nacht, leeft. 17 a 19 j. Tijdelijk. Licht werk. Loon 2.50 p. w. Aanm. tusschen 8.309 uur 's av. Olmenstraat 26 Haarlem Gevr. een NET MEISJE van 8—3 uur, met middagkost. Abeelstr. 16 Haarlem Nrd. DAGMEISJE gevraagd in kl. gez., v. g. g. v., niet beneden IC jaar, van 94 uur. Lanckhorstlaan 8 bij Bronsteeweg, Heemstede Fl. zelfst. H. DIENSTE., b. 20 1. van 8 tot 8 uur. Zond. vrij. L. 25 p. mnd plus verval. V. g. S. v- ®r' G 313 bur. van dit blad Voor bedrijf LOODGIETERSLEERLIXG vraagd. Twijnderslaan 3, Haarl. Direct gevr. JONGEN, boven 161 die met paard en wagenrijdea kan. Anthoniestraat 63. Haarlem VIOOLLES aangeb.; 1 privéles P. week, slechts 1.25 p. mnd, Ki G 275 bur. van dit blad

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 4