HET NIEUWE AVONDBLAD BERICHT Hoog Bezoek. Jle JAARGANG NO. 120 WOENSDAG 25 MAART '36 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijka, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTENTIëN15 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE AD VERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN in DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. jUle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers «jjn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f2000.- bij algeheele invaliditeit: f 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog: 250.- bij verlies van een duim: 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe h.a.v.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Het jaarverslag van de IJmuider Vischhandel- vereeniging. De Visscherij-Centrale. Door de in October 1934 in het leven ge roepen Nederlandsche Visscherij Centrale zijn in den loop van het verslagjaar vele maatregelen in het belang van het vissche rijbedrijf overwogen en ook enkele in toepas sing gebracht. De vischhandel is m verschillende commis sies van de Centrale vertegenwoordigd. Gelet op de zeer uiteenloopende belangen in het bedrijf, en de vele moeilijkheden die to overwinnen zijn, om tot doeltreffende maatregelen te komen, begrijpen wij dat het uiteraard niet altijd mogelijk is beslissingen te verwachten op zoodanige tijdstippen als voor het bedrijf wenschelijk zou zijn. Ook al zijn de tot nu toe getroffen maatregelen uit sluitend bedoeld in het belang van het ree- derijbedrijf, willen wij ze toch releveeren. 1. Uitvaarregeling, welke regeling be schouwd moet worden als een beperking van het productie-apparaat. Hieraan werd als voorwaarde verbonden, dat de producent 1 pet. van zijn bruto-besomming aan het Landbouwcrisisfonds moest afstaan. De be doeling van deze storting moet onzes inziens zijn, dat hiervan een fonds gevormd wordt, waarin eenzelfde bedrag gestort zal worden door het Landbouwcrisisfonds. Dit fonds zou dan gebruikt kunnen worden om het reede- rijbedrijf te steunen. ,2 Tong-monopolie. Door dit besluit komt het prijsverschil tusschen in- en verkoop voor een belangrijk deel ten goede aan den pro ducent. 3. Bij he samenstellen van dit verslag be reikt ons het bericht dat de Regeering voor nemens is een niet onbelangrijk bedrag be schikbaar te stellen als premie voor het sloo- pen van oude visschersvaartuigen. De Nederlandsche Visscherij-Centrale heeft in het verslagjaar voor zoover mogelijk den handel gediend met het geven van ad viezen en voorlichting. Wij spreken de verwachting uit. dat in het ingetreden jaar onze Regeering niets zal na laten de belangen van den handel te behar tigen, zoowel voor ons land als met betrek- lüng tot den export. Met vertrouwen heeft ons bestuur den eer sten minister van Landbouw en Visscherij begroet. Wij hebben kunnen waarnemen dat Zijne Excellentie er ernstig naar zal streven die maatregelen te treffen, welke het bedrijf zooveel mogelijk uit de impasse zullen bren gen. Afslagaangelegenheden. In het verslagjaar vonden vele besprekin gen plaats tusschen de directie van het Staatsvisschershavenbedrijf en ons bestuur over den afslag en andere aangelegenheden het bedrijf betreffende. Waar mogelijk, werden gewenschte veran deringen aangebracht of verbeteringen toe- Een gewijzigd Halreglement is in 1935 in werking getreden. Het komt ons bestuur wenschelijk voor, dat onze Regeering zal doen onderzoeken wat in het belang van het geheele visscherijbedrijf noodig moet wor den geacht, of den afslag alleen open te stellen voor den groothandel, of alleen voor den kleinhandel. Wij meenen, dat voor beide groepen in den Rijksvischafslag in de toe komst geen plaats zal zijn. Door den vrijwel onbeperkten toeloop van kleinhandelaren (venters, winkeliers e.d.) wordt de toestand voor den groothandelaar steeds ondragelijker. Geconstateerd kan worden, dat de vaste lasten voor den ge vestigden groothandel, als huren, loonen, telefoon, etc., in een te on gunstige verhouding komen te staan tot den omzet. Ons bestuur ziet het als een belang van het geheele visscherijbedrijf. dat de po sitie van den groothandelaar wel moet wor den versterkt, maar niet verzwakt. IJsvoorziening. De voorziening van ijs aan den handel liet in het verslagjaar niet te wenschen over. De prijs van het fabrieksijs onderging wederom een verlaging. De voorziening van natuur ijs aan een groot deel van den vischhandel bleef op regelmatige wijze plaats vinden. „reisindrukken van ijsland". Voor de afdeeling Velsen en Omstreken van de Nederl. Vereeniging tot Bescherming van dieren zal Vrijdag 27 Maart a.s. Jan P. Strijbos een voordracht met lichtbeelden houden over zijn reisindrukken van IJsland. De lezing wordt gehouden in het Hervormd Verenigingsgebouw in de Kalverstraat. r.-k. vrouwenbond. De leden der afdeeling IJmuiden-Oost van den R.K, Vrouwenbond maken Woensdag 15 April een excursie naar de Persilfabrieken te Amsterdam. uitgesteld De gezinsavond, die hedenavond vanwege Qe R.K. sociale organisaties zou gehouden gorden, is wegens verschillende omstandig heden uitgesteld. vergadering der communistische partij. De Communistische Partij belegt a.s. Don derdag een openbare vergadering in Thalia. Als sprekers zullen optreden de heeren Schal- Ker' R- Stenhuis en M. Beversluis, Visscherijnieuws in een notedop. Weer trawlers opgelegd. De Limburgia, die na een lange reis slechts f 1190 besomde. is opgelegd. Ook de Ancor, de Wairus, de Martha, de Beatrice, de Maria R. Ommering en de Derika 7 zijn uit de vaart genomen. Slechte besommingen, lage loonen. Ook de. schippers van de kustbooten vooral, voelen de gevolgen van de slechte besommingen. Zoo kwam deze week een trawler binnen met een besomming van ca. f 800. Na aftrek van het kostgeld bedroeg de gage van den schipper f 20 off 12 per week. De andere opvaren den verdienden natuurlijk naar verhouding minder. De vischaanvoer in Duitsclie havens. Gedu rende de week van 9 tot 14 Maart j.l. kwamen aan de markt te Alton a-Hamburg 2 trawlers van de Noordzeee met 167.100 p. visch, 1 traw ler van IJsland met 116.300 pond en 6 trawlers van de Noorsche kust met 1.302.800 p. In de handelshaven van Aitona kwamen binnen 4 stoomschepen van Engeland met 3.819.400 p. haring en 5 stoomschepen van Noorwegen met 3.865.000 p. haring. In Cuxhaven kwamen binnen 104 visschersvaartuigen, w o. 12 traw lers met 513.000 pond van de Noordzee, 14 trawlers van IJsland met 1.930.000 p., 10 traw lers van de Lofoden met 1.826.000 p. De totale marktomzet bedroeg 4.524.700 p. In Weser- münde-Bremerhaven kwamen binnen 68 traw lers met 10.579.000 p. visch, w.o. 39 van de Noorsche kust met 7.490.500 p., 20 van IJsland met 2.772.100 p., 4 van de Noordzee met 160.100 p.. 5 van de Oostzee met 156.300 p. Geen consignatievisch. Doordat de visch- prijzen, zoowel door den grooten aanvoer als door de concurrentie van de zijde van de voor jaarsharing laag zijn, staat de invoer van visch nagenoeg geheel stil. De makreelvisscherij. De Gerberdina Johan na trof het Maandag niet bijzonder, doordat de prijs van de makreel zeer laag was. Voor 1300 manden is een besomming van f 3400 wel zeer ongunstig. De Eendracht heeft, wat men in IJmuiden noemt „het nestje uitgehaald". Stoomtrawler verkocht. De in 1916 op de werf van Gebr. van der Windt te Vlaardingen gebouwde stalen stoomtrawler Flandria van de reederij W. Loendersloot en R. Gomes al hier is onderhands verkocht aan de reederij J. J. v. d. Toorn Azn. te Scheveningen. Het schip zal onder nieuwe merken in de visscherij worden gebracht. vrijz. dem. bond. Donderdagavond a.s. komt de afdeeling Velsen van den Vrijz. Democr. Bond in jaar vergadering in Parkzicht bijeen. Behalve de gebruikelijke agendapunten zal er een bestuursverkiezing gehouden wor den. De aftredende heeren A. Peek, penning meester en G. Meerman, 2e secretaris, zijn beiden herkiesbaar. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van den V. D. B. te houden op 18 en 19 April a.s. te Utrecht zal worden be sproken. geen bijsteun meer. Naar wij vernemen, hebben Burgemeester en Wethouders bepaald, dat voortaan geen „handelsgeld" meer zal worden verstrekt, ter wijl kleinhandelaars ook niet meer voor bij - steun in aanmerking komen OUDERAVOND INSINGERSCHOOL. In het gymnastieklokaal van de Creutz- bergschool heeft gisteravond de ouderavond van de Insingerschool plaatsgehad. De be langstelling voor dezen avond was groot, waar over het hoofd der school, de heer J. Dalhui- sen bij de opening zijn groote voldoening uit sprak. Vervolgens gaf hij een kort verslag over het afgeloopen jaar, dat hij voor de school een goed jaar noemde. Van ziekte der kinderen noch onderwijzend personeel heeft men last gehad. De school begon in 1935 met 395 leer lingen en aan het begin 1936 was dit aantal 401, thans bedraagt dit 419. Eveneens is men in 1936 be gonnen met het aannemen van leerlingen tweemaal per jaar, te weten in Maart en Sep tember. Hierdoor behoeft een leerling die zit ten biijft, niet een geheel jaar te wachten met het overgaan. Vervolgens werd door den heer Dalhuisen een woord van dank gesproken tot het personeel en het schoolbestuur voor de prettige samenwerking. Hierna was gelegen heid voor de leerlingen der hoogste klas om eenige zangnummers ten gehoore te brengen, waarvoor zij met een dankbaar applaus be loond werden. Koen Wijker, een der leerlin gen, oogstte met zijn vioolspel veel bijval. Na de pauze hield de heer Dalhuisen een re feraat over; „Het spel en het kind". Op een manier die tot luisteren dwong besprak de heer Dalhuisen de opvoedende waarde die het spel voor het kind heeft. Met voorbeelden, die geregeld het gelaat der aanwezigen in een glimlach plooiden, werd aangetoond het spel van het kind in verschillende leeftijden. Even zoo werd over de keuze van speelgoed gespro ken. Vervolgens het spel bij het leeren. Spreker deed zich kennen als iemand die een groote waarde toekent aan lichamelijke oefe ning en sport en gaf een kort overzicht hoe men daar voorheen over dacht bij het onder wijs en wat men thans voor resultaten daar mee heeft. Een gezonde geest huist in een ge zond lichaam. Evenwel liet spreker niet na, te waarschuwen tegen de verruwing van spel en sport. De heer Joh. Plu sprak over de taak der ouders inzake de opvoeding van het kind. Deze bracht hierbij naar voren, dat geen geleerd heid maar persoonlijkheid der ouders de kracht der opvoeding is. Eveneens werd door den heer Plu naar voren gebracht de eenheid die er bij de opvoeders moet zijn. Bij de op voeding der kinderen, zegt spr., dient de op voeder in alles zelve waar te zijn. De heer J. C. Dunnebier sprak hierna een kort slotwoord waarbij hij dank bracht aan het onderwijzend personeel voor hun arbeid en aan de ouders voor de aanwezigheid waar na hij den avond met dankgebed sloot, (Charlie Chaplin is dezer dagen voor een bezoek aan Java en Bali te Batavia aangekomen) Nu Charlie Chaplin in de Oost komt kijken, Vraag 'k, hoe men Charlie daar bekijken zal, Dit moet natuurlijk binnenkort wel blijken, Maar 'k vind het nu reeds een pikant geval. Hoe zal de bruine broeder reageeren Op Charlie's schoenen van zoo vreemd formaat, En zal hij ook zijn scheeven grijns waardeeren, Wanneer het Oosten op zijn lachlust slaat? Op Bali zal hij ongetwijfeld slagen. Want balikluivers speelt hij met talent, Waarbij hij niet zijn slobberbroek moet dragen, Aan zooiets is geen Balinees gewend. Zijn rotanstokje zal er opgang maken, Al valt zijn snor misschien wat uit de lijn, Maar ach, men weet er wel hoe rare snaken Die zonderlinge blanke broeders zijn. Charlie zal niet, naar ik mij voor kan stellen, Het „lichtbeeld" zijn van een beschavingsles. Maar één ding durf ik rustig te voorspellen, Zijn kaasbol wordt een daverend succes. P. GASUS. Zij, die zich met ingang van 1 Apiil per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. japansche visschers bij mexico. Japan doet zich den laatsten tijd op al lerlei gebied gelden. Ook op dat der visscherij en het' lijkt er veel op. dat dit zich snel ont wikkelende land binnen korten tijd een dei- belangrijkste visscherijbedrijven van de we reld bezit. Reeds thans beschikt dit land over eenige zeer groote en moderne trawlers, die hun bedrijf in ver-afgelegen wateren uit oefenen Onze marine in Ned. Oost-Indië zou wel het een en ander van de al te ijverige Ja- pansche visschers kunnen vertellen. Thans is de Minuti Maru, een stoomtraw ler van 664 ton aan de kust van Mexico aangekomen om aldaar te gaan visschen. De vangsten schijnt men in Mexico van de hand te willen doen. Reeder van dezen trawler is de Kyodo Fishery Co.. een der vele vertak kingen van de Mitsubishi trust. Een verte genwoordiger van deze maatschappij is in Mexico geweest, om aldaar met Mexicaan- sche overheidspersonen besprekingen te hou den. Deze vertegenwoordiger heeft voor zijn maatschappij vergunning gekregen, in Mexi- caansche wateren te visschen, echter onder voorwaarde dat wanneer de visscherij zou worden uitgebreid en gunstige resultaten zou opleveren, de Mexicaansche industrie in de gelegenheid wordt gesteld, aan de visscherij deel te nemen. Een concern zou dan worden opgericht, met Japansche en Mexicaansche deelgenooten. Een andere Japansche trawler, de Shynkio- Maru, groot 450 ton, is naar de Australische wateren vertrokken. openbare vergadering „kerk en vrede" De afdeeling „Velsen-IJmuiden" van de Vereeniging „Kerk en Vrede" belegt op Maandag 30 Maart a.s. een openbare verga dering, welke wordt gehouden in de gymnas tiekzaal van de Christ. School a. d. Lange- veldstraat te Velsen-Noord. Spreker voor dien avond is Dr. v. d. Voet uit Haarlem met als onderwerp „Christendom, Vrede, Volkenbond". Het Bestuur verzoekt aan leden en be langstellenden om dezen avond hiervoor vrij te houden. UIT HET H.B.S-LEVEN. Men schrijft ons: A.s. Zaterdag 28 Maart organiseert de Velser H.B.S. Vereeniging haar laatsten lezingavond in dit seizoen. Als spreker zal dezen avond optreden onze plaatsgenoot, de heer Ir, B. H. Blankenberg. De heer Blankenberg zal dezen avond een onderwerp behandelen, dat in den tegenwoordigen tijd een groote rol speelt n.l. ,,de Petroleum". Aangezien de heer Blanken berg als spreker zeer bekend is en velen wel eens iets naders over dit onderwerp zullen willen hooren, zal er ongetwijfeld voor dezen avond weer een groote belangstelling bestaan. Een groot aantal prachtige lantaarnplaatjes zal de lezing verduidelijken. Tenslotte zij nog meegedeeld, dat het be stuur het vereenigingsjaar 1935'36 hoopt te besluiten met een grooten Paaschavond, die gehouden zal worden in de Witte Bioscoop, hoogstwaarschijnlijk op Maandag 13 April. Het bestuur zal aan dezen slotavond groote aan dacht besteden, zoodat het een waardig slot zal vormen van dit seizoen. NAAR HET CONCOURS. Het mannenkoor „De Kennemer Zangers", directeur de heer P. Grin Jr. is voornemens, deel te nemen aan het groote zangconcours, dat gehouden zal worden te Vaassen. Als vrij werk heeft het koor in studie ge nomen „De Vrouw" van Olivier Koop. VEREERENDE UITNOODIGING. Het mannenkoor De Kennemer Zangers, di recteur de heer P. Grin Jr.. is uitgenoodigd a.s. Zondagavond een concert te geven te Schagerbrug. burgerlijke stand. Bevallen: M. G. Wiggers-Kuiper. z.. Anna- straat lb rd.. IJmuiden. C. Broek-Prins, z. Bloemstraat 65a, IJmuiden. G. J. van Waard-Witteman, d.. Hagelingrweg 44, Sant poort. M. M. Wals-Rosier, z„ Willebrord- straat 13, IJmuiden. A. Helemigh-Groen, d„ Frogerstraat 50, IJmuiden H. Moer- land-Miog, d., Ruysdaelstraat 43, IJmuiden. A. Rijke-Dijkhuizen, d., Corn. Drebbel- straat 38 rd., IJmuiden. A. Berghuis-v. d. Wal. d., P. C. Hooftlaan 33, Velsen. A. Heere-de Wit, z., Kennemerlaan 69, IJmui den. M. C. Knapen-Raspoort, z Iepen- straat 8, IJmuiden. C. de Best-Roos, d.. Pr. Steynstraat 46."Umuiden. G. E. M. Roossien-Snip. d., Schulpweg 5, Velsen N. Overleden: Willem Heek. 54 jaren Driehui- zerkerkweg 91, Velsen. Jan Buding, 68 ja ren. Mahustraat 7, IJmuiden. Willem Mol- levanger, 70 jaren. Fazantenlaan 16. IJmui den. Johanna Kleijn. echtgenoote van M. Verbaan. 61 jaren, W. Barendszstraat 19. IJmuiden Erzsébet Csiszar, 25 jaren, Ha- gelingerweg 138, Santpoort. Willemina Cath. Stoop, echtgenoote van G. G. v. War merdam. 55 jaren, Hagelingerweg 58, Sant poort. Johannes Ant. Vendel. 78 jaren, Wijkerstraatweg 144, Velsen-N. Maria v. Riessen. echtgenoote van D. de Rooi, 43 ja ren, de la Reystraat 3rd., IJmuiden. Dirk de Rooi, 4 jaren, de la Reystraat 8 rd.. IJmui den. Een mooie order voor de Conrad. Twee tinbaggermolens voor de Billiton Mij. HAARLEM Dinsdag. Naar wij vernemen heeft de Billiton Mij. te 's-Gravenhage aan de Werf „Conrad" al hier opdracht gegeven voor het bouwen van twee groote tinbaggermolens. (De „Heemaf zal de electrische installatie verzorgen). Dit is een zeer mooie opdracht, van veel waarde voor de werkverschaffing. Het betreft twee emmerbaggermolens, die werken met emmers van 7 kub. voet. Het grondverzet per molen is 1.7 millioen M3. Elke molen is ongeveer 50 M. lang en on geveer 17 M. breed. De gezamenlijke waarde der twee molens is ongeveer f 1.400.000. Zij zullen gedemonteerd naar Indië worden verzonden, te Tandjong Priok worden gemon teerd en daarna naar Billiton gaan. Waar schijnlijk zullen zij in het begin van 1937 voor de verzending naar Indië gereed zijn. De Billiton Mij. zal dan de beschikking hebben over 14 baggermolens. DE OVERSTROOMINGSCATASTROFE iN DE VER. STATEN. Een foto genomen nabij Mountain View in den staat New Jersey, waar een veertig families uit haar geïsoleerde woningen moesten worden bevrijd. „Europa op den drempel van een oorlog." Aldus de Amerikaansche senator Pittraani WASHINGTON, 24 Maart (A.N.P.) De voorzitter van de senaatscommissie voor buitenlandsche zaken Pittman heeft een ra diorede gehouden, waarin hij zeide, dat Europa op den drempel van een oorlog staat, die verschrikkelijker d*m ooit zal zijn. Hij verklaarde, dat Amerika een vloot en een luchtmacht van onvergetelijke kracht moet hebben. Indien de defensie onvoldoen de zou worden, zouden de Ver. Staten hun kusten bloot stellen aan een aanval, die de vernietiging van het geheele volk zou be- teekenen. Japan heeft het negenm-gendhe- denverdrag betreffende de integriteit van China brutaal geschonden. Aan de operatie van Italië in Abessynië heeft de Volkenbond geen einde kunnen ma ken. zei hij verder nog. De Volkenbond mist een gewapende macht om aan zijn misluk kingen kracht te kunnen bijzetten. Wel heeft men enkele geschillen van den tweeden rang, die tot een oorlog hadden kunnen leiden, kunnen regelen, maar de Volkenbond heeft volkomen gefaald, indien het actie tegen machtige staten wil voeren. Er zijn talrijke militaire bondgenootschappen gesloten, »die inbreuk maken op het beginsel van den Vol kenbond, aldus Pittman. VERKOOP TEGEN VRIJDAGSPRIJZEN NIET IN STRIJD MET DE WET OP UITVER- KOOPEN. DEN HAAG, 24 Maart (A.N.P.) De Haag- sche kantonrechter mr. Ferguson heeft heden van alle rechtsvervolging ontslagen den heer Vroom, directeur van Vroom en Di'eesmann, die was vervolgd wegens overtreding van de wet op de uitverkoopen, omdat hij een aan kondiging had geplaatst, die den indruk wekt van een tijdelijke voordeelige aanbieding. Het betreft het verkoopen van artikelen tegen Vrijdagsprijzen, hetgeen de firma reeds jaren doet. De kantonrechter heeft overwogen, dat genoemde aankondigingen niet den indruk wekken alsof er bijzondere omstandigheden aanwezig zouden zijn, wat de wet toch eischt voor strafbaarheid. NEDERLANDSCH-POOLSCHE BESPREKIN GEN TEN EINDE. DEN HAAG. 24 Maart (A.N.P.) Naar ons ter oore komt zijn de onderhandelingen tus schen de Nederlandsche en Poolsche delegatie betreffende de handelsbetrekkingen tusschen beide landen thans ten einde. Hedenmiddag zal het douane- en contingenteeringsverdrag door mr. A. van Kleffens, leider der Neder landsche delegatie en door den Poolschen ge zant geparaffeerd worden. De Poolsche delega tie is voornemens heden Den Haag te verlaten. faillissementen. Uitgesproken faillissementen door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 24 Maart 1936. 1. L. J. J. Peelen, caféhouder, wonende te Beverwijk. Breestraat 78. Curator mr. E. van Tuinen te Driehuis- Velsen. 2. C. Boet, vroeger veehouder, thans poet ser, wonende te Haarlemmermeer Koekoek laan 61; Curator mr. A. G. H. H. Roeffen te Hoofddorp. 3. N. H. C. Bruin, slager, wonende te Haar lem. Lange Heerenvest 46. Curator: mr. H. O. van Wijk te Heemstede, 4. T. Gevers, boekhandelaar, wonende te Hillegom. Burg. Pontstraat 41. Curator mr. A. G. H. H. Roeffen te Hoofd dorp. 5. A. P. H. Schouten, kweeker, wonende te Haarlem, Zijlweg 299; Curator: mr. A. M. van der Storm te Haar lem. 6. de N.V. Naaml. Vennootschap A.G.O. IV, gevestigd te Amsterdam, doch kantoorhou- dende te Haarlem. Gr. Markt 25. Curator: mr. B. M. C. M. Vrijdag te Haar lem. Rechter-commissaris in al deze faillisse menten: mr. E. J. W. Top te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillisse menten wegens gebrek aan actief: 1. J. Breeuwer, manufacturer, wonende te Heemstede, Jan van Goyenstraat 10; Curator mr. K. A. F. J. Pliester, te Haar lem. 2. B. M. Schol, huisvr. J. A, Tjaden, pen sionhoudster. wonende te Wijk aan Zee; Curator: Mr. L. G. van Dam, te Haarlem. 3. J. A. Tjaden. hotelhouder, wonende te Wijk aan Zee, van Ogtropstraat 12. Curator: Mr. L. G. van Dam te Haarlem. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: 1. Joh. Boender Jr., winkelier, wonende te Haarlem. Curator mr. A. van Leyenhorst te Haarlem. 2. H. Pot. wonende te Zandvoort. Curator mr. e. van Tuinen te Driehuis-Vel- sen. 3. e. Saecher, winkelier, wonende te Wor- mer; Curator: Mr.. J. A. p. C. ten Bokkel, te Haarlem. 4. de N.V. Logger Mij. Kennemerland I. H. Hl., gevestigd te IJmuiden. Curator; Mr. A. W. Hellema te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1