Hulp in nood. BEVERWIJK Een emotievolle tocht met de ouden van dagen. Door noodweer naar Valken veen. CASTRICUM WIJK AAN ZEE Twee inbrekers verdronken? LAWNTENNIS. De int. kampioenschappen te Noordwijk. TW OENSDAG 8 JUL'I 1936 Teschmacher slaat Van Swol 9—7, 8—6. MOTORWIELRIJDEN. SCHAKEN. Kampioenschap van Nederland BURGERLIJKE STAND Vele auto's defect. De ouden van dagen hebben het gisteren met hun jaarlijksch uitstapje wel heel slecht getroffen, want nog nimmer te voren had De Bilt het comité zóó in den steek gelaten, als thans het geval was. Door een waar noodweer hebben zij den tocht naar Valkenveen, waar naar zij zoo verlangend hadden uitgezien en die zoo mooi had kunnen zijn, moeten maken. Bij den start in de Hendrik Burgerstraat liet het zich nog niet aanzien, dat de vreugde bij het vertrek op zoo'n afdoende wijze verstoord zou worden. Wel dreigde de lucht en wel rom melde in de verte een naderend onweer, maar dat van Velsen tot voorbij Diemen in zoo'n on-vaderlandsche wolkbreuk moest worden ge reden, had de grootste pessimist nog niet dur ven voorspellen. Het vertrek ging ditmaal bijzonder vlot. Nadat de noodige versnaperingen en sigaren waren uitgedeeld waren de eerste wagens reeds te kwart voor één op weg naar de Pont. Aan de overzijde van het kanaal werd de lange stoet geformeerd, waarmede geruimen tijd ge moeid ging. Tijdens dit oponthoud ontlastte zich ook de zeer zware onweersbui, die het zwerk in vuur en den rijweg onder water zette. Onder deze weinig bemoedigende omstandig heden werd de lange reis aanvaard. In Haarlem had het noodweer blijkbaar zijn vollen kracht bereikt. Een wolkbreuk van on gekende hevigheid had de straten blank gezet. Slechts met de uiterste omzichtigheid konden de auto's zich een weg door de watermassa banen. Ook tusschen Haarlem en Amsterdam woedde het onweer met ongekende hevigheid en al zaten de ouden van dagen dan ook veilig en beschut voor den stroomenden regen, mee- nige angstige trek op de oude gezichten ver raadde toch wel, dat zij niet heelemaal op hun gemak waren. De bliksem sloeg vele ma len op de voedingsdraden van trein en tram en dit schouwspel was allerminst bevorderlijk voor een geanimeerde stemming. In de hoofd stad kwam de stoet opnieuw in de bui terecht. Diemen „zat dicht", om een vliegterm te ge bruiken. Hier hadden de bestuurders geen twee meter zicht. Door een loodgrijs regen gordijn werd dan eindelijk de grens van de bui bereikt. Plotseling was de weg kurkdroog. De oudjes konden na dezen emotioneelep tocht eindelijk weer rustig ademhalen. Het was een angstaanjagend schouwspel geweest. Het ergste was, dat een betrekkelijk groot aantal auto's den langdurigen watervloed niet had kunnen weerstaan. Het water maakte de motoren onklaar en op vele plaatsen zag men de auto's langs den weg staan. Het kostte heel wat moeite, om deze euvelen te verhelpen. Een groote vertraging was als gevolg van een en ander niet te vermijden. Tegen dit noodweer was geen enkele organisatie, hoe goed zij ook zijn mocht, opgewassen. Eerst tegen vier uur bereikten de eerste auto's het doel van de reis, de bekende uitspanning „Oud- Valkenveen". Met groote tusschenpoozen kwa men de wagens binnen. In de ruime zaal, die voor de Beverwijkers gereserveerd was, von den de oudjes gelegenheid weer wat op ver haal te komen. Koffie en brood deden wonde ren en weldra was de stemming er weer in, mede dank zij de accordeonmuziek, die de heer Roemer onvermoeid ten beste gaf. Wij behoeven nauwelijks te' zeggen, dat het den oudjes aan niets ontbrak. Voor den inwendi- gen mensch was als gewoonlijk uitstekend ge zorgd en evenmin ontbrak het aan ver- verschingen. Het was jammer, dat het weer niet toeliet in den grooten, lommerrijken tuin met zijn talrijke attracties te vertoeven. De oudjes wis ten zich hierin echter wel te schikken en zoo was de tijd voor het vertrek al weer ongemerkt aangebroken. Precies te half acht was de stoet van 58 auto's en 6 autobussen weer geformeerd en kon de thuisreis worden aanvaard. Deze had een heel wat vlotter verloop dan de heenreis. Het weer was wat beter, zoodat de bestuur- j ders er een flink gangetje in konden houden, j De ponten wisten den stoet zeer vlug over het kanaal te brengen. Tegen 10 uur arriveerden de ouden van dagen in Beverwijk, verwelkomd-j en toegejuicht door honderden belangstellen den, die zich langs den weg hadden opgesteld. De Beverwijksche Harmoniekapel en de St. Jozef Harmonie plaatsten zich in den stoet en onder vroolijke muziek ging het door de Bree- straat. Bij de Peperstraat was het uit met de pret en werden de oudjes thuis gebracht. Ondanks de teleurstelling, die het weer hun had bereid, waren zij toch dankbaar voor het vele, dat zij op dezen dag hadden genoten. Ongetwijfeld zullen zij nog heel lang over dezen dag, die zoo vol sensatie was, napraten. Zij waren oud van dagen, „maar zoo'n weer hadden zij nog nooit beleefd". Voor het comité en zijn trouwe helpsters en helpers, die zich allen weer zoo enorm veel moeite hadden getroost, om dezen tocht voor te bereiden was de teleurstelling minstens even groot, als voor de oudjes. Zij kunnen zich er echter, van overtuigd houden, dat al hun ar beid door de ouden van dagen bijzonder wordt gewaardeerd. De zaak was volkomen in orde, het heeft den oudjes aan niets ontbroken. Het comité had velerlei maatregelen getrof fen, om den tocht te doen slagen. Een aantal leden van de Transportcolonne Hebt u uw zomerzegels al gekocht, Of hebt u het totnutoe nog vergeten? Wanneer het laatste waarheid wezen mocht, Dan dient u thans het volgende te weten: Nog enkele dagen zijn ze maar te koop, Na zestien Juli niet meer te verkrijgen En 't comité verkeert nog in de hoop, Dat d' opbrengt nog beduidend moge stijgen. U weet toch wel, de nood is extra groot, In dezen tijd, bij vele kunstenaren, Draag ook iets bij tot hulp in dezen nood, Opdat hun hemel ook wat op kan klaren. En verder is een deel er van bestemd, Voor hulpbehoevende t.b, patiënten. Dat is toch stellig een beroep dat klemt, Voor 't kleine offer van zoo luttel centen. U koopt vaak zegels en zoo'n eene keer Wilt u er wel iets extra voor betalen, Na zestien Juli zijn ze er niet meer, Dan kunt u slechts gewone zegels halen. Stel het dus niet meer uit. een groote groep Van zwakken, zit ook op uw steun te wachten, Het comité komt met een laatst beroep, Wij moeten helpen, ieder naar zijn krachten. Hebt u uw zomerzegelplicht gedaan? (Want het is plicht om hulp in nood te geven) Ik zeg u maar: de sluitingsdag komt aan, Nu kan het nog, dus doe het gauw nog even. P. GASUS. van het Roode Kruis maakte den tocht mee. Ook een montagewagen, die goede diensten heeft bewezen, was in den stoet opgenomen. Tenslotte vermelden wij nog de vriendelijke attentie van de garage De Vries, die aan alle autobestuurders een keurige wegenkaart van Nederland had uitgereikt. POSTDUIVENVEREENIGING „DE STORMVOGEL De Postduivenvereeniging „De Storm vogel" heeft deelgenomen aan de wedvlucht van uit Limoges over een afstand van 779 K.M. De uitslag luidt als volgt: F. Braun 1, J. Timmer 2, 11. T. Loogen 3, 5, 8, 12, L. de Vries 4, C. Dekker 6, 7, W. Smit 9, Th. Langendijk 10, L. Kneppers 13. Prijzen werden toegekend aan de heeren F. Braun, J. Timmer, en T. Loogen. Zondag 15 Juli nemen de postduivenver- eenigingen „De Reisduif" en „De Storm vogel deel aan den wedvlucht van uit Mon- targis COMMISSARIS DER KONINGIN OPENT DE V.V.V. FEESTWEEK. Naar wij vernemen zal de Commissaris der Koningin op Zaterdag 15 Augustus des middags te 2 uur de tentoonstellingen voor Handel en Industrie, bloemen, groenten en fruit en daarmede tevens de van 15—23 Augustus te houden V.V.V. feestweek of ficieel openen. RECEPTIE VAN HET MANNENKOOR „ZANGLUST". Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van het Mannenkoor „Zanglust" zal het bestuur dezer vereeniging Zaterdag middag van 34 uur in het Kennemer Hotel een receptie houden. EXAMENS HANDENARBEID. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool slaagde voor het examen handenarbeid de heeren J. Spanjaard en W. Stock, beiden te Amsterdam; J. G. Tol, IJmuiden, B. van Tongeren, Haarlem, R. Veltman, Heiloo en A. W. de Vroom, Gouda. AUTOBAND GEVONDEN. Bij de politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden autobana van een vrachtauto, waarop Beverwijk ver meld stond, merk Continental 305. In de band is een scheur. BLIKSEM SLAAT DRIEMAAL IN ELECTRISCHEN TREIN. De electrische trein welke om 1.30 uur al hier arriveert werd 3 maal getroffen door het hemelvuur zoodat bij aankomst alhier de be stuurder genoodzaakt was, te stoppen tusschen station en post I. Daar genoemde trein op één motor reed werd hulp verleend door een ioco- motief om den trein naar Alkmaar te ver voeren. Het verkeer ondervond eenige ver traging. TUINBOUWVEREENIGING „ONS BELANG". Bliss. Abodance per kilo 10 ct. Aardbeien per kilo 1219 ct. Frambozen per doosje 7!/2 ct. Aardbeien per slog 4152 ct. UITSTAPJE. De leerlingen der Openbare lagere school zullen Vrijdag 10 Juli het jaarlijksch uit stapje maken. Op 't programma staat o.m. een bezoek aan Schiphol en Ouwehand's dierenpark te Rhenen. Bij achtervolging in den Rijn gesprongen. In den nacht van Zondag op Maandag werd de winkelier Verhoef te Driel (Over. Betuwe) tegen half 4 gewekt door het luide blaffen van zijn hond. Hij stond direct op en zag door het raam van zijn slaapkamer, dat twee mannen op het erf rondscharrelden en bezig waren een partij klompen voor ver voer gereed te maken. Ook hadden zij zich reeds een nieuw dekzeil toegeëigend, zoo meldt het Alg. Handelsblad. Toen Verhoef alarm maakte, was weldra de geheele familie op de been en begon de vervolging van de twee dieven, die intus- schen reeds het hazenpad hadden gekozen. Een der zoons van Verhoef vervolgde de mannen per rijwiel en zat hen vlak op de hielen. Toen hij een van hen wilde grijpen, draaide deze zich plotseling om en loste eenige schoten op hem. Door dreigen met revolvers wisten de vluchtelingen hun ach tervolgers op een behoorlijken afstand te houden. Zoo kwamen de dieven op de Uitwaarden, waar zij zich eenigen tijd schuil hielden in een wilgenboschje. Door de familie Verhoef en de inmiddels gearriveerde politie werd dit boschje omsingeld, doch niettemin wisten de dieven nog te ontvluchten. Wat toen ver der c-heurd is kan nog niet met zekerheid worden gezegd, maar enkele visschers, die in den morgen probeerden een vischje te verschalken, hebben een sensationeel ver haal gedaan Zij zaten aan den Rijn te visschen, toen zij opgeschrikt werden door twee mannen, die regelrecht in hun richting kwamen rennen. Toen deze mannen de visschers in het oog kregen, sloegen zij direct een andere rich ting in en sprongen pardoes in den Rijn. De stomverbaasde visschers zagen daarna nog eenige keeren hun hoofden boven het wa ter uitsteken, maar hebben niet gezien, dat zij aan wal gingen. Daar men niets meer van de mannen heeft gevonden, vermoedt men, dat zij verdronken zijn. Greiser, de Senaatspresident van Dantzig, die dezer dagen te Genève door zijn rede en handelwijze groote opschudding verwekte, in het Volkenbondspaleis gekiekt. Derde van links Greiser. HUGHAN. Het was Dinsdag tot vier uur loom en drei gend weer en toen begon het te stortrege nen, zoodat de weinig talrijke toeschouwers het Casino bestormden en de partijen moesten worden afgebroken. Intusschen hadden de Hongaar Gabro- vitch en Marinkelle op het centerecourt ge speeld, gevolgd door Kho-Sin-Kie tegen Leyenaar. Marinkelle en Leyenaar hadden hoegenaamd geen kans. De Hongaar sloeg Marinkelle met 61, 63 (Marinkelle had met 61, 75 Pasteur 's morgens in de voor ronde geslagen) en Kho-Sin-Kie won van Leyenaar met 63, 64. De Amerikaan Stratford had het moeilij ker. Hij speelde op de eerste baan tegen den taaien Leembruggen en moest drie sets spe len, Stratford, die beier in het dubbel- dan in het enkelspel is, won, omdat hij nu een maal jonger en vlugger dan zijn tegenstan der is, met 26, 64, 62. Te nalf vijf kon het spel hervat worden. De Italiaan De Stefani had het gemakkelijk tegen den Deen Körner; hij won met 62, 6—1. Op één der zijbanen werd hard gevochten. Tschmacher heeft het Van Swol heel lastig gemaakt en in twee long sets gewonnen 97, 86). Van Swol heeft veel fouten ge maakt. Teschmacher passerede hem her haaldelijk aan het net en als Van Swol half court stond en een gemakkelijke lob te ver werken kreeg, gebeurde het vaak, dat deze keihard in het net gesmaht werd. Als Van Swol in de tweede set op 5—4 staat en serveeren moet, verliest hij zijn service en nog wel op love. In de volgende game wordt het deuce en als Teschmacher op adventage komt. geeft hij een lob. die Van Swol in het net smasht. Teschmacher leidt nu met 65. Weer wordt het deuce Een ace en een balletje, dat even den band raakt, brengen de score op 66. Teschmacher wint vervolgens zijn service op love en als hij in de volgende game twee winning strokes heeft, is de overwinning een feit. Allison heeft gewonnen van Van Olst, maar had drie sets noodig. (46, 62, 63). DE T.T.-RACES TE ASSEN. Dinsdagmiddag zijn de Duitsche renners Toni en Bernhard Port te Assen aangeko men. Zij hadden hun machines bij zich. Des avonds werden de andere Duitschers, Zwe den en Zwitsers verwacht, evenals de meeste Engelschen. De Oostenrijkers en Belgen ko men heden. De stad Assen is nu geheel versierd, over al hangen vlaggen langs de huizen en dwars over de straat gespannen. Maandagavond werd de verlichting in den hertenkamp be proefd, die gedurende de volgende dagen van deze week des avonds de voornaamste wijken der stad feestelijk zal verlichten. Hardnekkige geruchten liepen, dat Piet van Wijngaarden, die tot dusverre nog geen enkele race te Assen overgeslagen heeft en ditmaal voor de eerste maal op de deelne merslijst ontbrak, tenslotte toch nog zal starten. Tegen het sluiten der inschrijving werd het hem te machtig; hij schreef in on der het pseudoniem N.N. op Norton. Heden begint de officieele training, maar reeds Dinsdag konden enkele deelnemers den lust niet bedwingen om het nieuwe cir cuit te leeren kennen. Meyer reed er den geheelen middag rond, terwijl Timmer en Willy van Gent zich vergenoegden met en kele verkenningsrondjes. Alle renners, zijn opgetogen over het cir cuit. De vroegere Belgische Davis-cup-speler Van Zuylen won met 46, 86, 63 van Heynen. De uitslagen van de overige wedstrijden luidden: Heeren-enkelspel: Van Rijn slaat Karsten 64, 64; Mr. Brouwer siaat Metselaar 64, 4—6, 6—3; Stalios (Griekenland) slaat Cas- tendijk 62, 86; Hughan slaat v. d. Graaff 79, e3, 61; Knottenbelt slaat Hoeke 36, 60, 6—4; Jamain slaat Mr. Brouwer 6—1, 6—2. Voorronde damesenkelspel: mej. L. Heyink slaat mej. Menko 61 97; mej A. Kerck- hoff slaat mevrouw Marinkelle 6—2, 63; mevrouw Van Haagen-Groenewegen slaat mej. De Wal 2—6, 6—2, 6—3; mevrouw Vleu gels Schutters-Spit slaat mej. A. Broese van Groenou 6—3, 6—2; mej Baumgarten 'Hon garije) slaat mevr. de Brauw 60, 60 me vrouw De Joncuière slaat mej. Shaw 60, 3—1; mej. Mechel w.o. mevr. Wetselaar; mevrouw Van Alphen slaat mej. Broese van Groenou. Tweede voorronde dames-enkelspel: Mej. Terwindt slaat mevrouw Vleugels Schutters-Spit 61, 86; mej. de Bor- man (België) slaat mevr. Van Alphen 6—3, 8—6. Heeren-dubbelspel: Van Rijn en Allison slaan Go T. G. en Go T H 6—1. 6—0: De Stefani en Ga- brovitz slaan Mr. de Ruyter Pasteur 61, 61. Mej. TERWINDT. Het programma voor heden. Heden wordt o.a. om twee uur gespeeld Allison tegen Knottenbelt; Breeze tegen De Braauw en Timmer tegen Cabot. Te circa drie uur: mevrouw Mathieu tegen mej. Baumgarten, mej. Hom tegen mej. Ter- windt en mej. Couquerque tegen mevrouw Van Haagen-Groenewegen. Circa vier uur winnaar partij Timmer Cabot tegen Stadios, Kho-Sin-Kie tegen Teschmacher en De Stefani tegen winnaar Breeze-De Brauw, gevolgd door verschillende dubbelspelen. Landau kampioen. In de Dinsdag gespeelde laatste ronde van bovenvermelden wedstrijd, die, zooals men weet, in hotel Coomans te Rotterdam is ge houden, kwamen de volgende spelers tegen elkaar uit:- BlokSchelfhout. Koomen—Veerkamp. Landau—„Geyser". v. ScheltingaCortlever. Prinsv. Doesburgh. Wat de partijen Landau—„Geyser" en Prins v. Doesburgh betreft, zij dadelijk opge merkt, dat het resultaat niet bevredigend was uit een schakersoogpunt. Zooals men uit onderstaande partij kan zien, was „Geyser" een Looper tegen een paar pionnen voor en remise zou minstens bereikt kunnen worden. Plotseling, zonder zelfs een voorstel tot remise te doen, gaf hij de partij op, zagen wij hem tot aller verbazing zijn Koning omleggen. Hij had er genoeg van, nu de winst tem ontgaan was. Protesten, heel zacht geuit natuurlijk, ble ven niet uit, van de zijde der andere deelne mers. Even daarna bood v. Doesburgh (zie on derstaande partij) inu een voordeeligen stand, hij had juist een pion veroverd, remise aan, omdat hij daaraan voldoende had, om zijn plaats (als tweede) te verzekeren voor den wed strijd te Zand voort. Hoewel het inderdaad nog niet beslist gewonnen was voor v. Doesburgh,. als schaker had hij o.i. toch moeten trachten zijn voordeel in winst om te zetten. Ook hier ontbrak de strijdlust, hoewel be grijpelijk, omdat v. Doesburgh geen risico wil de loopen zijn plaats in het tournooi te Zand- voort te verspelen. Cortlever verloor door een foutieve combinatie, waardoor v. Scheltinga gelijk kwam met Prins, waaruit direct bleek, hoe belangrijk het geweest zou zijn voor Scheltinga, indien v. Doesburgh de partij te gen Prins had trachten te winnen. Want er schijnt, naar wij vernemen, eenige kans te zijn, dat nog één plaats vrij komt voor een land genoot in den wedstrijd te Zandvoort. Eventueel zal om die plaats dus nog ge vochten moeten worden. De partij Koomen—Veerkamp werd om drie uur aafgebroken in een voor Zwart gunstige stelling, hoewel er nog van ades mogelijk In de partij BlokSchelfhout, waarin Wit door mooie combinaties uitstekend spel had gekre gen, miste Blok de juiste voortzetting, maakte ten slotte een blunder en gaf toen direct op (40e zet). Landau is derhalve kampioen van Neder land; zooals men weet, was Dr. Eu we zulks tot dusverre, maar bij zijn titel van wereld kampioen zou het kampioenschap van eigen land te onbeduidend zijn, terwijl anderen nu daardoor aangemoedigd worden er om te spelen. De eindstand is: Landau 7!/2 pt.; Van Does burgh 6 pt.; Van Scheltinga en Prins elk 5 pt.; Veerkamp 4V2 pt.; Schelfhout 4 pt.; Cort lever en Koomen 3y3 pt.; Geijser 3 pt.; Blok 2 punten. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam, Philadelphia n. Rott., 5 te Balti more. Edam, Rott. n. New-York p. 5 Prawle Point Drechtdijk, Rott. n. Vancouver, 6 te Cris tobal. Rotterdam, 6 van Reykjavik n. Noordkaap. Dinteldijk, Rott. n. Vancouver 5 te Los Angeles. Bilderdijk, 7 v. Rott. n. Hamburg. Lochkatrine, Vancouver n. Rott. 7 te Li verpool. HALCYON-LIJN. Stad Vlaardingen, 7 v. Narvik te Vlaard. Stad Zaandam, Lulea. n. Rott. p. 6 Eisen. Flensburg, Vlaard. n. Lulea p. 4 Hanstholm. Stad Amsterdam, 7 van Lulea te Vlaard. HOLLAND -OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (uitr 4 van Manilla. Meerkerk (thuisr.) 6 van Aden. Grootekerk, 7 v. Rott. n. Yokohama HOLLAND WEST AFRIKA LIJN Reggestroom (uitr.) 5 van Lagos. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (uitr.) 7 van Aden. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Deucalion, 6 van Carthagena n. Huelva. Hercules, 5 van Izmir te Kymassi. Mede, Guantanano n. Amst. p. 7 (v.m.) Lizard. Nereus, 6 v. Kopenhagen te Stettin. Perseus, 6 v. Musel n. Oporto. Pluto, 7 van Stettin te Amst. Titus, 6 van Barcelona n. Tarragona. Merope, 4 v. Catania te Bercelona. Irene, 7 v. Danzig n. Kopenhagen. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland (uitr.) 5 te Rio de Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (thuisr.) p. 6 Guardafui. Djambi (uitr.) 7 te Sabang. Kedoe, 4 v. Batavia n. Rott. Indrapoera (uitr.) 7 van Port Said. Palembang (uitr.) 7 van Port Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (uitr.) 6 te Montevideo. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Euryp-ylus, 6 van Batavia n. Amst. Orestes, Hankow n. Rott. 5 v. Port Said. Laertes, Batavia n. Amst. 6 v. Port Said, Glenfilas, Dairen n. Rott. te Londen. City of Eastbourne, Japan n. Rott. 5 van Shanghai. Glenbeg, Dairen n. Rott. 5 v. Shanghai. Benvenue, Otaru n. Rott. 1 van Takodate. City of Wellington, Dairen n. Rott. via Lon den 6 (1.30 n.m.) 70 mijl Z.O. van Niton. Deucalion (Eng.) Japan n. Rott 7 van Aden. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (thuisr.) 6 p. Gibraltar. Vlootuitbreiding. Voor rekening van kapitein C. van Wattum te Delfzijl is van de werf der Firma Gebroe ders Niestern aldaar met goed gevolg een mo torschip te water gelaten dat een draagvermo gen heeft van 375 Ton en met een Bronsmo tor van 200 P.K. is uitgerust. Hospitaalkerkschip „De Hoop". Het Hospitaalkerkschip „De Hoop" is heden alhier aangekomen van de Noordzee en heeft in de Binnenhaven gemeerd. Vermiste schepen. Bij Lloyds te Londen zijn thans als officieel vermist afgeschreven de Amerikaansche mo torschoener Anna Ella, welke voor een vischreis op 21 Januari vah Kaap May (New Yersey) vertrok en de Fransche vischschoener Marinette Margot, welke 16 April van Douarnenez ter visscherij uitging. Van beide schepen is sedert hun vertrek niets meer ver nomen. Groot Amerikaansch jacht. Het Amerikaansche stoomjacht „Chalena" passeerde Dinsdagmiddag het Noordzee-kanaal, komende van New York voor een kort opont houd in de hoofdstad. Eerst dokken. Het Nederlandsche motorschip Boschfon tein, dat de vorige week op zijn thuisreis van Zuid-Afrika op de Schelde aan den grond heeft gezeten, loste te Hamburg zijn stukgoe lading en kwam daarna naar Amsterdam. Het schip zal bij de Nederlandsche Dok Mij. al daar eerst in het droogdok worden opgenomen tot onderzoek en eventueel herstel van bodem- schade alvorens weer lading in te nemen. AANGEKOMEN. 6 Juli: Texelstroom s.s. Liverpool Kolsdal s.s. Uuras 7 Juli: Pluto s.s. Stettin De Hoop m.s. Noordzee Chalena st.j. New York VERTROKKEN. 6 Juli: Normandia s.s. Rotterdam Embla s.s. Lübeck 7 Juli: Soesterberg s.s. Leningrad NIEUWE UITGAVEN. Wat moet ik zeggen en hoe zeg ik het in het Noorsch. De N.V. Uitgeversmaatschappij „Kosmos" te Amsterdam heeft in samenwerking met de Ned. Reisvereeniging doen verschijnen een boekje met veel voorkomende Noorsche uit drukkingen en woorden. Voor het Fransch, Duitsch, Engelsch en Italiaansch zijn reeds eerder dergelijke werkjes in zakformaat, die zeer practisch zijn vooral voor den toerist, verschenen. Lucie van Stroom—Mohr bewerkte dit deeltje naar de Engelsche uitgave van W. J. Hernan. Haarlem 7 Juli. Ondertrouwd 7 Juli: E. Zijlstra en C. Roos- jen. Bevallen 3 Juli: M. A. Roosenhart Ravelli, z.; 4 Juli: P.. Heijerman Hartm? N. Thuis—Groothelm, z. E. Bruinis—Piet, d.; 6 Juli:: C. ObbesBoef, z.; M. A. van Schie Burgmeijer, d.; 7 Juli J A. Böhm—Lemmers, d. Overleden 6 Juli: J. W. Martens, 47 j., W. Geldeloozepad; 7 Juli: N. C., 3 mnd., z. v. A. A. M. Kors, Vooruitgangstraat.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7