HONKBAL MOTORWIELRIJDEN. LAWNTENNIS. OLYMPISCHE SPELEN. GOLF CRICKET IN ENGELAND. CRICKET. HAARL CRICKETBOND. ATHLETIEK. VOETBAL. OLYMPISCHE SPELEN. WATERPOLO. WANDELSPORT. HOCKEY. DAMMEN. SCHAKEN. HAARL. VOETBALBOND Jaarverslag 1935/'36. Het rapport inzake de competitie-indeeling bij den K. N. V. B.; Weinig nieuws onder de zon; Een fantastische overgangsmaatregel; Promotie-kansen nog meer verkleind; Kampioenschappen der lagere afdeeiingen aldus van weinig of geen waarde; Hoe wij het ons gedacht hadden; Feest- cricket en de match op Lord's; Mevr. Roodzandt's prestatie. Het rapport van de in het vorige jaar door het bondsbestuur van den K. N. V. B. benoem de commissie inzake de competitie-indeeling is verschenen en men moet helaas constatee- ren, dat, met uitzondering van de-inkrimping van het aantal eerste klasse-afdeelingen, bij de voorgestelde wijzigingen weinig rekening wordt gehouden met de hoog-noodige verbete ring van het spelpeil in de competitie. In het kort komt de zaak hier op neer: De clubs zijn meerendeels voor uitbreiding der competities, omdat het grooter aantal wed strijden meer geld in het laadje brengt; de eerste klassers zijn tegen afschaffing van het thans geldende promotie- en degradatiestel sel, omdat zij eerstens zoo weinig mogelijk kans willen loopen in een lagere afdeeling te belanden en tweedens, omdat, als tenslotte de laagste plaats niet meer ontloopen kan wor den, zij de recettes van de degradatiematches niet willen missen. Met de belangen der kampioenen van de la gere afdeeiingen wordt nog minder dan vroe ger in het rapport rekening gehouden. Mo menteel zijn er elf tweede klasse afdeeiingen, waarvan drie in het Zuiden en twee in elk der vier overige districten. De commissie stelt voor onder elk der vier (in plaats van vijf) eerste klassen drie tweede klasse-afdeelingen van elf clubs in te stellen, zoodat aan het einde van het seizoen, als elk dier clubs twintig com- petitie-matches achter den rug heeft en er, vanwege het oneven aantal eiken Zondag één club non-actief is, de drie kampioenen met nummer laatst der eerste klasse ieder zes wedstrijden mogen gaan spelen. De kans op promotie wordt zoodoende prac- tisch nihil, de toevoer van frisch bloed naar de hoogere afdeeling blijft daardoor uit en het spelpeil wordt niet verbeterd. Fantastisch zijn de overgangsmaatregelen, die worden voorgesteld om het aantal eerste klassers in één jaar tijds van 50 op 48 terug te brengen. Om dit doel te bereiken heeft de commissie zich gedacht, de vijf laatsten der vijf eerste klasse afdeeiingen met de elf twee de klasse kampioenen, drie (zegge: drie) pro- motie-dregradatie-competïties te laten spelen, waarvan de drie hoogstgeplaatsten met de overige 45 eerste klassers in het seizoen 1937- '38 de vier hoogste afdeeiingen zullen vormen. Dat wil dus zeggen, dat niet minder dan zes tien clubs om drie plaatsen moeten vechten, waarvoor ze in secties van vijf en in één geval zelfs zes teams elk acht, resp. tien promotie- matches hebben te spelen. Het tweede klasse kampioenschap wordt hierdoor vrijwel waar deloos. De voorstanders van automatische promotie en degradatie zijn van meening, dat de hekke- sluiter het geheele seizoen de gelegenheid heeft om de onderste plaats te vermijden en zij ach ten het principieel juist, dat de beslissing in de gewone competitie valt, die daardoor zeer aan belangrijkheid zal winnen. Dat is naar mijn meening ook inderdaad de juiste opvatting; een club, die op de laatste plaats eindigt is in den regel qua spelkwaliteit de zwakste en dient plaats te maken voor den kampioen der lagere afdeeling, omdat die be wezen heeft sterker te zijn dan haar competi- tiegenooten. Men moet de spelers van dit kam- pioens-elftal derhalve de sportieve kans geven in een hoogere klasse hun spel te ontjvikke- len en te volmaken, wat per saldo het doel is van de beoefening der voetbalsport. Mocht in het volgende seizoen blijken, dat de gepromo veerde te zwak voor de hoogere en de gede gradeerde te sterk voor de lagere afdeeling is, welnu, dan zal dat in het verloop van de com petitie uit de ranglijst te zien zijn en worden de rollen aan het einde van dat seizoen om gekeerd. Op die wijze komen de krachtige elftallen naar boven en men krijgt een eerste klasse van ploegen met spelers, die daarin thuis hoo- ren, wat tevens ons vertegenwoordigend voet bal ten goede komt. Het is overigens wel teekenend, dat, waar in Engeland, Schotland, Ierland, België, Frank rijk, Italië en Oostenrijk de automatische pro motie en degradatie ais een logisch feit wordt aanvaard en de belangstelling voor de com petitiewedstrijden dikwijls tot den laatsten speeldag van het seizoen gespannen houdt, zoowel van spelers als publiek, de voetbalbond in ons land de belangen van spelers en spel peil niet stelt boven de financiëele belangen der clubs, waarvan de bestuurderen niet schij nen te overwegen, dat een winnend tweede klasse elftal met de kans op automatische pro motie op den duur meer publiek zal trekken dan een steeds verliezende eerste klasse ploeg, die jaren achtereen op kunstmatige wijze in de hoogere afdeeling gehouden wordt. Legio zijn de voorbeelden van beroepsclubs In de Engelsche league, die door hun matige prestaties in de eerste klasse de belangstelling van het publiek meer en meer kwijt raakten om daarna, na automatische degradatie, in de tweede divisie, met frisschen moed en jongere spelers begonnen, veel hoogere recet tes boekten, omdat de toeschouwers met span ning de pogingen van het elftal volgden om de verloren positie te heroveren. Het is een bekend feit, dat het meerendeel der voetbal-enthousiasten nu eenmaal liever een winnend elftal dan een verliezende ploeg ziet spelen. De clubbestuurderen in ons land, de goeden niet te na gesproken, schijnen daar van nog niet doordrongen te zijn; zij prefe- reeren de recette van een degradatie-wedstrijd en verliezen daarbij uit het oog dat hun spe lers dit soort matches verafschuwen, omdat de zenuwen daarbij de grootste rol spelen en om dat zij zich hierbij in het vergevorderde sei zoen dermate moeten inspannen, dat hun spelvorm daar gedurende geruimen tijd ernstig onder lijdt. In Engeland, waar de beroepsclubs er toch in de allereerste plaats op uit zijn, de toe schouwers in grooten getale te trekken, wordt ernstig overwogen, de automatische promotie en degradatie van vier tot acht clubs uit te breiden, d.w.z. aan het einde van elk seizoen promoveeren vier in plaats van twee clubs uit de tweede divisie naar de hoogste afdeeling, waarvan eveneens vier clubs degradeeren. De twee derde divisies (Noord en Zuid) zouden dan ieder jaar hun twee hoogst geplaatsten naar de tweede klasse zien verhuizen ten koste van de vier laatst eindigenden in die af deeling. Het desbetreffende voorstel van Der by County, o.a. gesteund door Arsenal, Brent ford, Charlton en Manchester United (let wel: alle eerste klassers) verwierf bijna het benoodigde drie kwart van het uitgebrachte aantal stemmen en zal het volgend jaar dan ook zeker worden aangenomen. Wanneer wij dan het voorgestelde degrada tie-systeem en het daarmede samenhangende plan om het aantal eerste klassers van 50 op 48 terug te brengen veroordeelen, is het niet meer dan billijk, dat wij tevens een poging doen om aan te geven, hoe het dan o.i. wel moet. Allereerst dient men daarbij in het oog te houden, dat elke kampioen van een lagere afdeeling moet promoveeren. Om ons tot de eerste en tweede klassers te bepalen, zouden er bij vier eerste klassen van 12 clubs niet meer dan 8 tweede afdeeiingen mogen zijn. De acht kampioenen daarvan wis selen van plaats met de beide laagst ge plaatsten uit iedere eerste klasse sectie. De elf maal tien tweede klassers, die er op het oogenblik zijn. dienen dan in acht secties van veertien clubs te worden ondergebracht (waar bij de twee ontbrekende uit de derde klasse komen), zoodat, evenals in België, elke ver- eeniging 26 matches speelt in plaats van, zoo als de kampioenen thans doen, 18 plus 4 promotie-matches en enkele bekerwedstrijden. Met een behoorlijk samengesteld competitie programma en goed verzorgde terreinen is zoo iets zeer goed mogelijk. Rest nog de overgangsmaatregel om het aantal eerste klassers in het thans komende seizoen van 50 op 48 te brengen. Welnu, de vijf hekkesluiters in de vijf eerste klasse af deeiingen degradeeren zonder meer. De elf tweede klasse kampioenen spelen, in drie door loting samengestelde groepen verdeeld, een halve competitie op een onzijdig, centraal ge legen terrein en de drie winnaars daarvan promoveeren. Mr. W. Parkinson, voorzitter van de Blackpool Cricket Club is de organisator van een cricket-tournament, waaraan vele clubs uit verschillende Engelsche provincies zullen deelnemen. Daar de wedstrijden gehouden worden om aan het Blackpool Festival luister bij te zetten en het geheele tournooi bin nen een week beëindigd moet zijn, heeft de organisator de spelregels grondig herzien, teneinde vóór alles voor vroolijkheid te zor gen. Er wordt gespeeld met wickets, die tien inches (ongeveer 25 centimeter) hooger zijn dan de gebruikelijke, ieder elftal krijgt 15 overs om te batten en te bowlen en het ge heel is gebaseerd op het principe „hit or get out" (slaan of uit). Als de bowler het wicket mist en de batsman raakt den bal niet, wordt de score van laatstgenoemde met vier punten verhoogd. Er wordt volgens compe titie-systeem gespeeld en in totaal is 400 pond stesling aan prijzen beschikbaar ge steld. Alvorens dit tournooi te organiseeren, heeft men het systeem eerst aan de practijk getoetst. In een match tusschen Blackpool en St. Anne's werden in twee uur tijds 362 runs bijeen geslagen, zoodat men hier te recht van „brighter cricket" kan spreken. We zijn benieuwd, hoe een team als dat van V.V.V., desnoods versterkt met Ernst Neuer- burg van H.C.C., het er in zulk een tournooi zou afbrengen. Overgaande tot de meer ernstige zijde van het Engelsche cricket, springt het belang van den op 15 Juli aanvangenden wedstrijd tusschen de Gentlemen en de Players op Lord's duidelijk in het oog, omdat in beide teams enkele jonge, veelbelovende spelers een kans krijgen om te toonen, wat zij in een dergelijke match kunnen presteeren. Bij de profs,, aangevoerd door Hammond (Gloucester), zal Flshlock (Surrey), die bo venaan de Engelsche battinglijst staat met de volgende cijfers 24 innings, 6 not out, 1239 runs, 133* hoogste score, 68.83 gemiddelde, ongetwijfeld trachten, het bewijs te leveren, dat hij in aanmerking komt voor de Austra lische tour. De openingsbatsman van Glou cester, Barnett en diens collega van Somer set, Gimblett, hebben natuurlijk hetzelfde doel voor oogen, terwijl McCorkell (Hamp shire) thans kan laten zien, of de vele des kundigen gelijk hebben, die beweren, dat hij een even goed wicketkeeper en een veel be ter bqtsman is dan Duckworth van Lan cashire. Leyland en Verity zijn oude be kenden. Hardstaff (Notts), nummer zes op de battinglijst, trof het in de testmatch te gen de Britsch-Indiërs niet gelukkig en zal ditmaal wel bewijzen, dat hij terecht tot de gegadigden voor Australië wordt gerekend. Het elftal wordt gecompleteerd door de bowlers Sinfield (Gloucester), Copson (Der by) en Gover (Surrey)* waarbij men vooral de prestaties van eerstgenoemde, die reeds 108 wickets heeft genomen, met belangstel ling tegemoet ziet. Indien Gover voor Australië wordt geko zen, (en de schaarschte aan de zoo hoog noo- dige fastbowlers is de grootste zorg van de Engelsche keuze-commissie) dan heeft hij althans in den wedstrijd van Surrey tegen Yorkshire te Leeds ervaring kunnen opdoen voor de moeilijke taak, die hem in het land van de kangeroe wacht. Want Yorkshire scoorde op den eersten dag 413 voor 2, waar bij Sutcliffe, Hutton en Leyland „centuries" maakten. Weliswaar veroverde Gover de twee eenige wickets, maar zijn cijfers waren natuurlijk allesbehalve fraai. Copson deed het met Derby tegen Warwick beter, 4 voor 38, waaronder het wicket van Wyatt voor 1 run, was een mooie prestatie van dezen fastbowler. Het team der amateurs is wel eens sterker geweest, maar desondanks bevat het vele ge routineerde spelers, waar onder liefst vijf aanvoerders van County-elftallen, nl. cap tain Allen (Middlesex), Wyatt (Warwick), Holmes (Surrey), Turnbull (Glamorgan) en Pearce (Essex). Eerstgenoemde met Farnes (Essex) hebben beiden met hun fastbowlen testmatch-ervaring tegen de Australiërs op gedaan, doch de Essex-speler is na twee matches, waarvan de tweede geen succes voor hem opleverde, min of meer in het ver geetboek geraakt. Zoomin hij als zijn club genoot Stephenson komen onder de eerste 35 spelers op de Engelsche bowlinglijst voor, hoewel Stephenson tegen Gloucester in goe den vorm was en o.a. Barnett voor 8 bowlde. De Essex-captain Pearce heeft dit seizoen in 28 innings 859 runs gescoord, met als hoogste totaal 110 not out en een gemid delde van 37.75. Als wicketkeeper fungeert Levett van Kent, wien die taak wel toever trouwd is, Melville (Sussex) staat met een average van 46.nummer negen op de bat tinglijst en de prestaties van Robins (Mid dlesex) zijn voldoende bekend, al verwon dert men zich over zijn keuze, omdat het zeer onwaarschijnlijk is, dat hij tijd kan vinden om eventueel naar Australië te gaan. De elfde speler der amateurs is nog niet aangewezen. Het goede voorbeeld van Max Euwe vindt navolging. Thans is het onze landgenoote mevr. Roodzandt, die onze kleuren in het dames-wereldkampioenschap schaken in het Panhans-hotel op den Semmering hoog houdt. Wel verloor zij haar partij tegen Sonja Graf, maar overigens wist zij zich goed te handhaven. Bravo! HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Het programma voor Zaterdag vermeldt o.a. de volgende wedstrijden: Eerste klasse. Quick I—E. D. O. I Blauw Wit IAjax I Tweede klasse. Shell ICatchers I V. V. G. A. II—D. E. V. I Derde klasse. R. C. H. IllDuvianen II Swastika—E. D. O. III Zaterdagmiddag is, wat de eerste klasse be treft, de geheele onderste helft van de rang lijst in den strijd. De twee allerzwaksten, Blauw Wit en Ajax, hebben nog geen van beide het zoet eener overwinning gesmaakt. Ajax zal het, volgens de geruchten, verder zonder Van den Heuvel moeten stellen, maar in Blauw Wit is Smit door een anderen speler vervanagen, zoodat beide negentallen een werper missen. Zooveel te zwaarder wordt de taak van Koenen en Wilders en we wagen ons dan ook niet aan een voorspelling. E. D. O. gaat op bezoek bij Quick. Zoo zwak als Zondag j.l. zal Quick wel niet uitkomen. Het is zelfs te verwachten dat alle krachten zullen worden ingespannen om eenigszins vol ledig uit te komen, want het gevaar der on derste plaats is ook voor Quick groot. Ondanks dat geven we E. D. O. nog wel een kans, al zal oppassen geboden zijn. D. E. V. trekt ook naar Amsterdam, heeft echter al eens van V. V. G. A. II gewonnen en zal ook dezen keer wel niet struikelen. De oorspronkelijk ook op het programma voorkomende wedstrijd A. F. C. IHaarlem II is op verzoek van A. F. C. uitgesteld. DE T.T.-RACES TE ASSEN. Uit Assen: Zoo goed als alle rijders waren Donderdag tijdens de training op den weg. Alle records in alle klassen zijn verbeterd; men vermoedt dat men Zaterdag niet ver van de 160 K.M. zal komen. Bosman vloog tijdens de training uit een bocht. Hij bezeerde zich niet ernstig, maar zijn machine was zoodanig beschadigd, dat deze Zaterdag niet starten kan. Daarmee is een onzer beste Hollandsche rijders verdwenen. In de 350 cc klasse is hierdoor een Neder- landsche overwinning uitgesloten. TOURNAMENT „KENNEMER LYCEUM". Opnieuw was de regen oorzaak dat dit tournament langzaam voortgang kon heb ben. Er werden slechts twee partijen ge speeld. maar het damesdubbelspel van mevr. v. d. Klashorst en mej. Blikslager tegen mej. A. de Vletter en mej. F. Kerkhoven was het aanzien echter ten volle waard. De uitslagen luiden: Heer en-enkelspel A (bondsleden). Derde ronde: Ir. J. A. van Driessum slaat A. de Vletter 6—1, 6—3. Dames-dubbelspel A-B (bondsleden) Mevr. v. d. Klashorst en mej. Blikslager sl. mej. F. Kerkhoven en mej. A. de Vletter 57, 9—7, 6—1. DE NEDERLANDSCHE KANOVAARDERS. Een voordracht voor uitzending van negen kanovaarders naar de Olympische Spelen, op gemaakt door de wedstrijdcommissie van den Ned. Kanobond, is Donderdagavond met het Ned. Olympisch Comité besproken. Het N. O. C. heeft zich met de afvaardiging kunnen vereenigen. De volgende kanovaarders zijn thans aan gewezen Kortebaanwedstrijden 1000 meter in k 1: J. Kraaier (De Geuzen), in k 2: W. H. van de Kroft (Haarl. K.V.), en N. Tetes (De Geuzen). Langebaan-wedstrijden 10.000 meter: In k 1: J. van Tongeren (De Geuzen). In k 2: P. StarreveldG. C. Siderius (Kano- vereeniging 1934). In f 1. P. Vrolijk (De Geuzen). In f 2: P. WijdekopC. Wijdekop (De Plas sers). De heer M. Ruijtenschild, bestuurslid van den Ned. Kanobond, zal als leider en verzorger de kanovaarders vergezellen. Als invallers gaan mede: J. GuiseD. Moser (Kanovereeniging 1934) of W. A. Prinsvan Eyk (De Plassers). DAMESWEDSTRIJD KENNEMER— HILVERSUM (7—1). Donderdag is te Zandvoort voor de dames competitie de wedstrijd KennemerHilver sum gespeeld; de thuisclub heeft met 7—1 gewonnen. De uitslag luidt: Foursomes: mevrouw Buma en mevrouw Kern winnen van mevrouw Fabius en me vrouw Salberg met 4 en 3; mejuffrouw N. Veltman en mejuffrouw E. Veltman winnen van mevrouw Steinmetz en mevrouw Hel dring met 3 en 2; mevrouw Nielsen en mevr. Van Waveren winnen van mevrouw Looman en mejuffrouw Lutterveld met 4 en 3. Singles: mevrouw Buma wint van mevrouw Fabius met 4 en 3; mevrouw Kern wint van mevrouw Salberg met 4 en 3; mejuffrouw N. Veltman wint van mevrouw Steinmetz met 7 en 5; mejuffrouw E. Veltman en mevrouw Heldring spelen all square; mevrouw Nielsen wint van mevrouw Looman met 7 en 5; me vrouw Van Waveren verliest van mejuffrouw Van Lutterveld met 3 en 2. Het regenachtige weer blijft in Engeland aanhouden. In Bristol, Hove en op den Oval kwam Donderdag van spelen in het geheel niets. Te Colchester, had Essex reeds aan 220 runs genoeg om met innings van Somer set 127 en 84 (Eastman 533) te winnen. Te Folkstone staat Kent op 375 fTodd 113) tegen Glamorgan 270. Te Chesterfield sloot Derby op 336 voor 8. Hants kwam in de 2de innings niet verder dan 102. Notts 100 tegen Northants 134 kon wegens regen en slecht licht ook al niet aan een 2de innings beginnen. Ierland 816 tegen Britsch-Indië (regen). Van de leidende counties heeft alleen Der by bij gunstig weer heden een vrijwel zekere kans op een overwinning. HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Rood en Wit 3 ontvangt aan de Spanjaards laan Bloemendaal. Laatstgenoemde heeft h-ier wel de beste kansen. C. V. H. 3 dat de vorige week reeds van Haar lem 4 heeft gewonnen, zal het ook wel met Haarlem 5 kunnen klaarspelen. Op het Kennemer Lyceum terrein speelt Rood en Wit 5 tegen R. C. H. 2. Laatstgenoem de heeft de vorige week voor de groote ver rassing gezorgd, door de ongeslagen kampioen en ook dit seizoen nog ongeslagen Haarlem 3, een nederlaag toe te brengen. Zij zal in Rood en Wit 5 een tegenstander vinden, die niet te onderschatten is. In den wedstrijd Haarlem 3Haarlem 4 slaan wij de kansen van Haarlem 3 het hoogst aan. DE ENGELSCHE CRICKETCOACH FRED BOWLEY NAAR ONS LAND. Op 18 Augustus a.s. zal Fred Bowley, de oud-countyspeler van Sussex, zijn werk zaamheden in ons land beginnen. Hij blijft tot 14 September in ons land. Hij zal met de spelers van het Nederlandsch Elftal en eenige jonge veelbelovende spelers oefenen in Amsterdam, Haarlem, Den Haag, en Rotterdam. OSENDARP EN BERGER NAAR LONDEN. De sprinters Osendarp en Berger zijn Don derdagavond met den laatsten dienst van de K.L.M. naar Londen gevlogen, om heden tij dig op het appèl te verschijnen van de En gelsche athletiekkampioenschappen, waar zij de Nederlandsche kleuren zullen verde digen. Zondagochtend zullen onze landge- nooten weer met de K.L.M. naar het vader land terugkeeren. DE EERSTE VOETBALWEDSTRIJD IN ADDIS ABEBA. In Addis Abeba is de eerste voetbalwed strijd gespeeld tusschen twee elftallen, sa mengesteld uit Italiaansche soldaten. Het was waarschijnlijk de eerste voetbalwedstrijd die in Abessynië werd gespeeld. De talrijke Abesyniërs stonden aanvankelijk voor een raadsel. Toen men hen het spel echter uit legde, werden zij enthousiast. DE OLYMPISCHE VLAG VAN LOS ANGELES NAAR BERLIJN. Uit Los Angeles: De Olympische Vlag is uit Los Angeles, waar in 1932 de laatste Olym pische Spelen werden gehouden, naar Ber lijn gezonden. De burgemeester, Frank Show, overhandigde de vlag aan het oudste lid van het Amerikaansche Olympische Comité, Wil liam Mac Garland, die haar naar Berlijn zal brengen. NEDERLAND—BELGIè Naar wij vernemen zal Zondag 12 juli tij dens de kampioenschappen te Gouda een offi cieuze landenwedstrijd worden gespeeld tus schen de waterpoloteams van Nederland en België. Het Nederlandsche zevental, dat onder den naam „Kikvorschen" speelt, is als. volgt sa mengesteld: Doel: Veenstra. Achter: Van Heteren, Regter en Van Oos- trom Soede. Voor: Maier, Van Aelst en Franken. INTER. VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. Aan bovengenoemde marschen te Nijmegen zal o.a. worden deelgenomen door de Haar- lemsche loopers W. J. Korte en ,T. Willemse. resp. voor 11e en 9e maal. Korte komt uit op het parcours van 40 K.M. en Willemse op de 55 K.M. HET OLYMPISCH HOCKEYTOURNOOI. Uit Praag: Tsjecho-Slovakije heeft beslo ten zijn inschrijving voor het Olympisch hockey-tournooi terug te trekken. Het aantal overblijvende landen is dus thans 13 gewor den. Tsjecho-Slowakije was in groep a inge- 'deeld met Britsch-Indië, Hongarije, Vereenig- de Staten en Yougo Slavië. Alle vastgestelde wedstrijden van Tsjecho Slowakije vervallen dus. DAMVEREENIGING D. O. S. In het clublokaal van bovengenoemde ver- eeniging werd de medaille- en zomerwedstrijd voortgezet Hieronder volgen de uitslagen: Medaillewedstrijd: J. Vaarts wint van S. Vermeer; H. Le Noble wint van H. Kol. Zomerwedstrijd: 1ste klasse: J. Spijker wint van H. Cassé; F. Mollema wint van G. A. Ottolini; C. Vrolijk remise met W. Dijkhof; F. Mollema wint van G. A. Ottolini. 2de klasse: H. J. van Berk wint van P. Hei- dweiller! H. J. Berk wint van J Vaars; P. Heidweiller remise met H. J. van B'erk. 3de klasse: S. Vermeer wint van T. van Goor; E. Borger wint van S. Stienstra Jr. ZOMERWEDSTRIJD SCHAAKCLUB „DE ROCHADE" Deze wedstrijd is Donderdag begonnen. De uitslagen waren: Eerste klas: Groep A: W. WorstelingA. de Jong 01 Groep B: H. GogollJ. P. Koop afgebr. Harry BlokkerJ. J. v. Toren 01 Tweede klas: Groep A: Jan BlokkerJ. M. Nidelstein Walter 1—0 J. J. Teekamp Sr.F. J. v. Steijn 10 Groep B: P. v. Rossem-J. W. SchipperVzVt J. J. Teekamp Jr.J. Spruit 1—0 Derde klas: Groep A: C. J. H Rademaker J. Philippo 01 P. E. KolderieA. Frijn 10 Groep B: J. WeverW. Kuijper 10 A. StrangersCh. Koppen 1—0 ZATERDAG 11 JU EI 1936 Verschenen is het jaarverslag 1935/36 van den Haarl. Voetbalbond. We ontleenen er het volgende aan: Als vanzelf gaan onze gedachten uit naar de Good Old H.F.C., dat ondanks wanhopige po gingen van haar le elftal-spelers, terug werd gedrongen naar de 2e klasse, niet alleen door tekort aan eigen kunnen, doch daarnevens achtervolgd door tegenspoed. Wij zouden H.F.C. oneer aandoen als wij verwachtten dat zij bij de pakken ging neer zitten, een welda dige periode van rust en met nog méér geest drift zal getracht worden het verloren terrein te herwinnen! H.F.C.-'ers, met intense belang stelling zullen we uw verrichtingen blijven volgen, in het vertrouwen dat spoedig de plaats weer zal worden bereikt die uw vereeni- ging krachtens traditie toekomt: De le klasse van den K.N.V.B. In de afdeeling 3a is een felle strijd gestre den tusschen de Kennemers en Zandvoort, waarin de Kennemers in een beslissingswed strijd op het Haarlem-terrein het kampioen schap veroverden. In diezelfde afdeeling bezette Zandvoort de 2e plaats met gelijk aantal punten als de kampioenen. In de samenstelling van het Bestuur werd geen wijziging gebracht. De algemeene verga dering herkoos, zonder het stellen van tegen- candidaten de aftredende bestuursleden in hunne functies zoodat het Bestuur bestond uit de heeren A. van der Aart, voorzitter, C. H. Vrugt, 2e voorz., Ch. Boeree, penningm., H. Scheen, J. A. van Gemerden, M. Ponsteen en A. Heimig commissarissen. De prettige ver standhouding, voortspruitende uit onderling vertrouwen, werd ook dit jaar bestendigd. De Protestcommissie, bestaande uit de hee ren C. H. Vrugt, voorzitter, Ch. Boeree, secre taris en C. Westerbeek en F. W. Kilk als leden, zag een 16-tal protesten aan haar oordeel on derworpen. Als onze bond goed functioneert, dan is dat zeker voor een groot deel toe te schrijven aan de wijze waarop de Scheidsrechters-Commissie zich van haar taak kwijt. Dikwijls tot laat in den nacht zit deze Commissie op Woensdag avond op het Bondsbureau uit te puzzelen welke scheidsrechters voor een wedstrijd moe ten worden aangewezen, hetgeen met de groo te programma's, welke steeds weer aan de Commissie worden voorgelegd, geen gemakke lijke taak is. De Commissie Stedelijk elftal kwam ook dit seizoen eenige malen bijeen voor de samen stelling van elftallen. Oningewijden kunnen niet beseffen, voor welke bezwaren deze Com missie dikwijls wordt geplaatst om een repre sentatief elftal in het veld te brengen. De schitterende overwinning in Brussel op het elftal van de Entente Brabanconne (06) en de prestatie van het Haarl. XI-tal tegen het K.N.V.B.-elftal op 17 Mei (5—1) zullen onge twijfeld aan de leden dezer Commissie zeer veel voldoening hebben geschonken. De Commissie H.V.B.-elftal heeft in het af- geloopen seizoen haaroogen terdege den kost gegeven, omdat een geheel nieuw elftal gefor meerd moest worden en is in haar pogen ge slaagd. Een hoogtepunt in ons bondswerk wordt voorbereid en geleid door de Commissie voor School voetbalwedstrijden, welke er ook, dit jaar voor de 9e maal, in is geslaagd een tour- ilooi te organiseeren dat klinkt als een klok, en niet gaarne meer door de schooljeugd gemist zou worden. Over het algemeen kan geconstateerd wor den dat vooral wat de leiding der wedstrijden betreft, vooruitgang is te constateeren. Met de Directie van Haarlem's Dagblad werd een overeenkomst- aangegaan, waarbij aan dit blad het mede-publicatierecht van de Offi- cieele Mededeelingen werd toegestaan. Op 21 October 1935 verschenen de mededeelingen voor het eerst in genoemd blad. Het Kampioenschap van Haarlem heeft dit seizoen, door verschillende omstandigheden geen vlot verloop gehad. Deelgenomen werd door de vereenigingen Bloemendaal, E.D.O., H.F.C.Haarlem, Kinheim, R.C.H., Stormvo gels en V.S.V.. Hiervan wisten Haarlem en Kinheim zich in de finale te plaatsen. Na een zeer spannenden en sensationeelen wedstrijd, welke in een gelijk spel eindigde (44), moest na de verlenging welke ook al geen resultaat opleverde, door het nemen van strafschoppen worden beslist wie den titel zou bemachtigen. Hierin zegevierde Kinheim, zoodat deze ver- eeniging, hoewel degradeerende naar de 3e klasse, zich in dit tournooi de sterkste toonde. Met zeer veel animo is ook dit jaar gestre den om den Stads-Editie-Beker. Niet minder dan 39 elftallen schreven hiervoor in. Voor het Kampioenschap van den H.V.B. kwamen Haarlem 3 en Spaarnevogels in het veld als kampioenen van de afdeeiingen 1 A en 1 B. Op 24 Mei veroverde Haarlem 3 door een 43 overwinning den titel. Aan de competities werd deelgenomen door: in de le klasse 2 afdeeiingen met 20 elftallen (vorig seizoen 20), in de 2e klasse 4 afdeeiingen met 38 elftallen (v. s. 38), in de 3e klasse 11 afdeeiingen met 103 elftallen (v. s. 103), in de Jun.comp. 6 afdeeiingen met 51 elftallen (v. s. 60), in de Adsp.comp. 9 afdeeiingen met 76 elftallen (v. s. 73), in de Zaterd.comp. 3 afdee iingen met 25 elftallen (v. s. 25)totaal 313 elftallen (v. s. 319) zoodat een achteruitgang moet worden geconstateerd van 6 elftallen. In competitie-verband werden voor de H.V.B. gespeeld: in de le klasse (kamp van H. V.B. inbegrepen) 181 wedstrijden, in de 2-e klasse (promotie wedstrijden inbegr.) 331 wed strijden, in de 3e klasse (promotie wedstrijden inbegr.) 884 wedstrijden, in Junioren compe titie 361 wedstrijden, in de Adspiranten com petitie Haarlem 436 wedstrijden, in de Adspi ranten competitie Noordelijk Rayon 164 wed strijden, in de Zaterdag competitie 181 wed strijden. Totaal competitie wedstrijden 2538. Bekerwedstrijden: Kampioenschap van Haar_ lem 8 wedstrijden, H.V.B.-Beker 9 wedstrijden, Stads-Editie-Beker 40 wedstrijden, Kennemer- land-Beker 9 wedstrijden. Totaal 2604 wed- tsrijden. Hier volgens de cijfers van de ledentallen van onzen bond in het afgeloopen seizoen. Geadministreerd werden: uitkomende in de gewone competities 3521 (vorig seizoen 3596), uitkomende in de Junioren competities 883 (v. s. 1061), uitkomende in de Adspiranten competities 1212 (v. s. 1252). Totaal 5616 (v. s. 5909) waaruit blijkt dat het ledental met 293 is verminderd. Tot zoover het verslag van den secretaris van den H.V.B., den heer B. Kluit. De heer M. Ponsteen brengt verslag uit van de Commissie H.V.B.-elftal; de heer N. J. Twisterling van de Scheidsrechterscommissie; de heer Ch. Boeree van de Protestcommissie; de heer W. P. J. Ente van de schoolvoetbal- wedstrijden; de heer J. A. van Gemerden van de Terreincommissie; de heer J. Keppels van de commissie, belast met de samenstelling van het Haarlemsch elftal; de heer A. Heimig van de Zaterdagmiddagcompetitie. Door de kascommissie wordt medegedeeld, dat de boeken en bescheiden van den penning meester accoord werden bevonden. De winst en verliesrekening sluit mét een eindcijfer van f 6252,15 en de balans per 15 Juli 1936 met een eindcijfer van f 9472,45.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6