Thijs IJs in het betooverde woud Spaansch monarchistenleider vermoord. Wraakneming van politiebeambten Was ook een aanslag op Gil Robles voorbereid Italië. Italië's voorwaarden voor deel neming aan de Locarno- conferentie. Darateig. De Poolsche minister Beek op bezoek. Minister Delbos tegen economische isolatie. De zee-engtenconferentie. Nieuwe warmterecords in de Ver. Staten. Balans der Palestijnsche onlusten. Het einde van de „Brittannia". De slag bij Verdun herdacht. Nationaal Jongeren Verbond. De prijs van boter en margarine. Vier ernstig gewonden. WIELRIJDEN. De Tour de France. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING DINSDAG 14 JU Dl 1936 PRUISRAMMA Op het kerkhof van Madrid heeft men naar Reuter meldt, het lijk gevonden van den monarchistischen leider en af gevaardigde, Calvo Soteio. Calvo Soteio, leider van de parlemen taire fractie der monarchistische partij „Spaansch Herstel", was gearresteerd. Hij heeft in de Cortes meermalen zijn sympathie voor het fascisme uitgespro ken. Zijn familie had sedert zijn arrestatie niets meer van hem vernomen. De Spaansche regeering heeft den moord op Calvo Soteio bevestigd en verklaard, dat zij maatregelen heeft genomen, om de ver schrikkelijke daad te straffen en de daders op te sporen. De moord is met een dolk ge pleegd. Waarschijnlijk is hier sprake van een wraakneming naar aanleiding van het feit, dat Zaterdagavond te Madrid een politie officier is vermoord. Het lijk is blijkens een A.N.P.-bericht uit Madrid door de Marxistische politie beambten, die Calvo Soteio hadden gearres teerd, zelf in een politieauto naar het kerkhof gebracht. Havas meldt nader: De moord op den mo narchistenleider, Calvo Soteio, heeft te Ma drid ontzaggelijke opwinding veroorzaakt. Wat den moord zelve betreft, de meest ver spreide lezing van l\et gebeurde, die onder alle mogelijke reserves moet worden opgevat, is op het oogenblik de volgende: Toen bij de algemeene veiligheidsdirectie het bericht bekend werd van den moord op den luitenant der guardia De Asalto, die in den nacht van 11 op 12 Juli met revolver schoten om het leven werd gebracht, moet een vriend van den vermoorde, een communist, het besluit genomen hebben wraak te nemen Met een aantal gelijkgezinden kwam hij over heen Calvo Soteio te vermoorden. Twintig personen nu schijnen aan de uitvoering van dit wraakplan te hebben deelgenomen. Zij maakten zich meester van een aanvalswagen en begaven zich naar de woning van Soteio, dien zij dwongen met hen mee te gaan. In den aanvalswagen hebben zij den monarchis tenleider toen op beestachtige wijze afge maakt. Niet alleen hebben zij hem met een revolverschot in een zijner oogen gedood; het lijk werd bovendien, naar later bleek, nog door een tachtigtal bajonetsteken doorboord. Om vier uur in den nacht leverden de moor denaars het lijk af aan het kerkhof, waar zij den daar aanwezigen geestelijke zeiden het lijk gevonden te hebben. De geestelijke waarschuwde de autoriteiten, die inmiddels reeds door de vrouw van Calvo Soteio waren opgebeld. De chauffeur van aanvalswagen 17, die onmiddellijk in arrest gesteld werd, heeft aan zijn superieuren verklaard, dat hij Zondag avond om 10 uur uit dienst gekomen is en den volgenden morgen, toen hij zich weer aanmeldde, geconstateerd heeft, dat de aan valswagen niet op zijn gewone plaats stond De president van de Cortes, Martinez Bar rios, die onmiddellijk van het gebeurde op de hoogte werd gesteld, toonde een levendige ontroering en begaf zich terstond naar de woning van den minister-president. Eerst toen daar de ministers bijeengekomen waren, vernamen zij, dat het lijk van Soteio gevon den was. Barrios verklaarde: „De toestand is van een zoodanigen ernst, dat het onmogelijk is te vorozien, wat zal gebeuren. Deze moord be wijst, dat zekere staatsinstellingen niet functioneeren, zooals zou behooren. Wanneer officieele organismen aldus handelen, zal het moeilijk zijn te voorkomen, dat particulieren zich op straat schuldig maken aan uitspat tingen. Er is een strenge censuur ingesteld op de publicatie van berichten omtrent -den moord. Alleen de officieele lezing mag weer gegeven worden. Het kabinet heeft een zitting gehouden, uit sluitend gewijd aan den moord. De magistraat van het hooggerechtshof is aangewezen tot het voeren van de instructie in deze aange legenheid, in samenwerking met den procu reur-generaal der republiek. De regeering is van meening, dat de politieke aanslagen der laatste dagen het gevolg zijn van een „dema gogische campagne, die door de extreme politieke richtingen in Spanje gevoerd wordt". De regeering vei-klaart verder, dat zij een proclamatie zal uitvaardigen, waarin van de bevolking wordt geëischt het vredeswerk van de regeering te steunen in deze moeilijke uren, opdat geen revolutionnaire elementen de overhand krijgen. Volgens een Reuterbericht heeft dokter Albinana, de leider der nationalistische partij een der weinige personen, aan wien vergund werd het lijk van Calvo Soteio te zien, aan een persvertegenwoordiger verklaard, dat in tegenstelling met de algemeen verbreide le zing, het lijk geen enkel spoor van een blank wapen vertoonde. We! waren de talrijke kneuzingen het bewijs voor den verschrikke- lijken strijd, die de verslagene met zijn aan vallers heeft gevoerd. Een kogel was in den nek binnengedrongen en had, na de hersenen te zijn gepasseerd, het hoofd door het linker oog weer verlaten. Des middags werd in de wandelgangen van de Cortes verzekerd, dat de politiebeambten, die Soteio doodden, alvorens zich naar diens woning te begeven, zich eerst aan de wonin gen van Gil Robles, den leider der Katholieke Volks-actie, en van Gaicoecha, den vroegeren monarchistischen afgevaardigde, hadden ver voegd. Beiden waren echter niet in Madrid aanwezig. In officieele kringen te Rome verklaart men dat Italië deel zal nemen aan de Locarno- conferentie te Brussel, wanneer men de vol gende twee voorwaarden aanvaardt: ophef fing van de garanties in de Middellandsche Zee en uit noodiging van Duitschland tot deelneming aan de conferentie. Ten aanzien van de vraag of Duitschland moet worden uitgenoodigd voor de Locarno- conferentie wijst men er in Londen op, dat deze conferentie bedoeld is voor de Locarno- mogendheden, waartoe Duitschland niet meer behoort, sedert het verscheuren van het ver drag van Locarno. Het zal van het resultaat der thans gevoerde diplomatieke besprekingen tusschen Franrijk, België en Engeland af hangen of dit standpunt zal worden ge wijzigd of niet. Wat de Middellandsche Zee afspraken betreft, zoodra Griekenland, Tur kije en Zuid-Slavië wenschen, dat hieraan een einde komt, zal Engeland zich van zijn verplichtingen ontslagen achten. Deze ver plichtingen werden door Engeland aanvaard ten bewijze van dankbaarheid voor de samen werking van genoemde staten tijdens de crisis. f Het is naar Reuter verneemt, mogelijk, dat de conferentie, die tus schen 22 en 25 Juli te Brussel zou worden gehouden, zal worden uitgesteld in ver band met het bekend worden van het Duitsch-Oostenrijksche accoord. Een definitieve beslissing zal te Londen niet worden genomen voor de kabïnets- zitting van Woensdag, wanneer Eden terug zal zijn te Londen. De Poolsche minister van Buitenlandsche Zaken, Beek, heeft een kort bezoek aan de vrije stad Dantzig gebracht en een onderhoud gehad met zijn gevolmachtigd minister over den toestand, die ontstaan is na de jongste rede, die senaatspresident Greiser te Genève heeft gehouden. In een te Tarlot gehouden rede, heeft de minister van buitenlandsche zaken, Delbos, o.a. verklaard, dat de wereldeconomie één geheel vormt. Geen enkel land kan zich thans nog isoleeren. Geen staat kan bloeien, zonder tegelijkertijd zijn nabuurlanden te doen bloeien. Niemand kan voordeel trekken uit een alge- meenen noodtoestand. Er moet orde heerschen, aldus Delbos, tus schen staten, zoowel als tusschen enkelingen. Wij noemen orde niet het feit, dat de sterkste zijn wil aan den zwakkere oplegt, Alles wat wij wenschen is, dat ieder ter wereld in vrede kan leven, Elkaar beter begrijpen om zich beter onet elkaar te kunnen verstaan, dit is de wensch, die de regeering van Frankrijk bezielt. Eventueel accoord staat, naar Turksche opvatting, niet voor ieder open. De Turksche minister van buitenlandsche zaken, Roestoe Aras, heeft op de conferentie van Montreux een belangrijke verklaring af gelegd, die beschouwd wordt als een ant woord op de Italiaansche weigering, op de conferentie te verschijnen. De Turksche gedelegeerde zeide, dat een te Montreux uitgewerkte overeenkomst niet door de afwezige staten zal kunnen worden ge- teekend. Verder zal een dergelijke overeen komst van het oogenblik van haar sluiting af een universeel karakter hebben. Tenslotte behoudt Turkije zich het recht voor zoo noodig analoge verdragen in het kader van het thans uitgewerkte verdrag te sluiten met de staten, die het daarvoor in aanmerking acht te komen. (Reuter). Aantal dooden tot 1590 gestegen. Uit New-York: Maandag zijn in de staten van het midden-westen nieuwe warmte records geconstateerd. Het kwik bereikte een hoogte van 39 tot 44 graden Celsius en in Hen derson in Kentuckey zelfs 45 graden. Het aantal dooden is gestegen tot 1590. De Joodsche, Arabische en Britsche slacht offers. Reuter meldt uit Jeruzalem, 13 Juli: Ruim 150 personen, onder wie 5 Britsche militairen en 41 Joden, zijn gedood sedert 19 April, d.w.z. sedert het begin der Arabische onlusten. Het aantal gewonden wordt geraamd op 300. Het nauwkeurige aantal Arabische slachtoffers is niet bekend, aangezien de Arabieren de ge woonte hebben gewonden en dooden mee te nemen. Het totale aantal moet echter grooter zijn dan 120. De door de Joden in den loop van de gebeurtenissen geleden schade wordt ge raamd op 200.000 pond sterling. In 150 dorpen zijn tot dusverre gewapende huiszoekingen gehouden. Wijlen koning George's jacht tot zinken gebracht. Vertegenwoordigers uit bijna alle landen, die aan den oorlog deelnamen. Uit Verdun, 12 Juli: Ter herdenking van den 20sten verjaardag van den strijd om Ver dun verzamelden zich heden op de hoogten van Douaumont de vertegenwoordigers van de oudstrijders van bijna alle landen, die aan den oorlog deelnamen. 300.000 Fransche oud strijders waren gekomen benevens 500 Duit- schers. Verder Engelschen, Belgen, Italianen, Amerikanen, Grieken, Polen, Portugeezen, Roemenen, Tsjechen, Russen en Joegoslaven. De Franschen voerden een fakkel mede, welke ontstoken was op het graf van den Onbeken den Soldaat te Parijs, welke werd gebracht naar het militaire kerkhof van Verdun. (D. N. B.) BARON ROLIN JACQUEMYNS OVERLEDEN. Te Brussel is het lid van het Permanente Hof voor Internationale Justitie Rolin Jackue- myns Zaterdag overleden. Baron Edouard Rolin Jacquemyns was in 1863 te Gent geboren. Als advocaat bij het Hof van Beroep te Brussel wijdde hij zich voornamelijk aan de studie van het interna tionale recht. In 1899 was hij een van de Belgische afge vaardigden op de eerste vredesconferentie van Den Haag. Na den wapenstilstand was hij secretaris-generaal van de Belgische delegatie op de Vredesconferentie van Versailles. Den lOen Januari 1920 werd hij hooge commissaris voor het bezette Rijnland voor België, welke functie hij tot 1925 bekleedde. In dat jaar werd hij benoemd tot minister van binnenlandsche zaken en gezondheid, het geen hij tot 1926 bleef. Op 25 September 1930 werd hij gekozen tot rechter in het Permanente Hof van Interna tionale Justitie. Lustrum-landdag op kasteel Doorwerth. Het Nationaal Jongeren Verbond heeft Za terdag op het historische kasteel Doorwerth een landdag gehouden, welke door 600 a 700 jongeren uit alle deelen des lands werd bij gewoond. Pater prof. F. Otten o.p. sprak een rede uit. Spr. achtte het heel begrijpelijk dat het N. J. V. in dezen crisistijd nog een gestadig groeiende vereeniging is. Want het N. J. V. is een actueele vereeniging, die idealen en geen illusies of hersenschimmen nastreeft. Spr. stond stil bij een drietal idealen van het N. J. V.: gezond nationalisme, liefde voor het gezag en een gezond pacifisme. Na de rede van Pater Otten werden een drietal coupletten van het Wilhelmus gezongen. Vervolgens sprak oud-minister J. J. C. van Dijk. Het N. J. V. ontstond in een tijd toen men onverschillig was voor de nationale ge dachte. Sedertdien is er een nationale ople ving gekomen. Maar de groepen van ont binding van of verzet tegen de nationale ge dachte zijn er nog. Daarom moet het N. J. V. zijn taak voortzetten. Hierna vereenigden de deelnemers zich aan een broodmaaltijd in restaurant de „Wester- bouwing", waar de algemeene voorzitter mr. W. de Vries een opwekkende toespraak hield. Hoogere heffing op oliën en vetten. In aansluiting aan het Zaterdag vermelde communiqué over de verlaging van den boter en margarineprijs en de hoogere heffingen op spijsolie en -vetten, zij nog vermeld, dat deze wijzigingen reeds Zondag j.l. in werking zijn getreden. Blijkens mededeelingen in de Staatscourant Ls voor de week van 12 tot 18 Juli de boter- accijns vastgesteld op 80 cent per K.G. De invoerheffing op ongesmolten dierlijk vet is bepaald op 12 cent per K.G. en die op gesmolten vet op 40 cent per K.G. netto. De heffing op spijsoliën en -vetten is van 30 cent gebracht op 40 cent per K.G. en voor geïmporteerde olie van 34 cent op 50 cent. De heffing op gemengde margarine wordt verlaagd van 48,40 op 44,40 cent per K.G., die op ritueele van 58 3/4 op 54 3/4 cent, en die op onvermengde, welke bestemd is voor men gers, van 53 3/4 cent op 49 1/4 cent. Bij de vermengde moet intusschen nog apart rekening worden gehouden met de 8 cents heffing voor de 10% erdoor verwerkte boter. Voor de soya-olie is de maximum prijs ver hoogd van 55 of 67 cent per flesch en van 32 y2 op 39 cent per halve flesch. Bij verkeersongelukken. Maandagavond omstreeks acht uur is op den oprit van de Spoolderbergbrug in de gemeen te Zwollerkerspel een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Door tot nu toe nog niet opgehelderde oor zaak reed een luxe-auto uit Groningen den wagen van den Italiaanschen ijscoventer Zangrado, die in de richting van Zwolle ging, van achteren aan. De auto, waarvan de chauf feur blijkbaar de macht over het stuur had verloren, slingerde vervolgens naar den over kant van den weg en greep den 20-jarigen wielrijder G. Wendt uit Hattem, die op weg naar huis was. Terwijl de venter gewond bij den geheel vernielden ijscowagen was blijven liggen, werd de wielrijder over een afstand van ongeveer 15 Meter onder de auto meegesleurd, eerst de helling van den oprit af en vervolgens een eindweegs langs den voet daarvan. Ernstig gewond is hij onder het voertuig vandaan ge haald Hij had verschillende inwendige kneu zingen. In zorgwekkenden toestand is hij naar het Sophia Ziekenhuis te Zwolle vervoerd. De ijscoventer was er met verschillende bloedende verwondingen iets beter afgekomen, doch moest niettemin eveneens in het zieken huis worden opgenomen. Tegen den bestuurder, den heer Bijmalt uit Haren is procesverbaal opgemaakt, terwijl het voertuig door de marechaussee te Zwolle in be slag is genomen. Voorwiel van wielrenner gebroken. Maandagavond heeft de 20-jarige wielren ner W. Leenos, uit Schiedam, bij de driesprong tusschen Rijnsburg en Noord wijk een ernstig ongeluk gehad. Hij hield zich achter aan een vrachtauto vast, die met vrij groote snelheid reed. Plotseling brak het voorwiel van zijn fiets, waardoor hij over den kop sloeg en met ernstige hoofdwonden op den grond bleef liggen. Het slachtoffer is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Zijn toe stand is zorgwekkend. Twee wielrijders gevallen. Maandagavond te ruim zeven uur zijn twee wielrijders op den Haarlemmerweg te Amster dam komen te vallen. Eén hunner kreeg een schedelbreuk en een hersenschudding. In be- wusteloozen toestand is het slachtoffer naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. J. D. TRESLING OVERLEDEN 's-GRAVENHAGE, 13 Juli In 63-jarigen ouderdom is Zondag te dezer stede overleden de heer J. D. Tresling, directeur van het Ne- derlandsch Postmuseum. In 1894 trad de heer Tresling bij het hoofdbestuur der P. T. en T. in tijdelijken dienst en op 1 October 1895 ging hij als klerk in vasten dienst over. Na de ver schillende rangen tot en met dien van hoofd commies te hebben doorloopen, werd de heer Tresling 9 Augustus 1929 aangewezen als di recteur van het Nederlandsche Postmuseum. De heer Tresling was ridder in de orde van de eikenkroon van Luxemburg. DIRECTEUR VAN ARBEIDSBEURS TE BERGEN-OP-ZOOM FRAUDEERT. De directeur van de gemeentelijke arbeids beurs is wegens fraude geschorst. In verschil lende kassen bleek in totaal een tekort te zijn van f 3200. De directeur heeft een bekentenis afgelegd. De zesde étappe voor Meulenberg. Mooie prestatie van Albert van Schendel. Uit Aix les Bains: Maandag ging het de Fransche Alpen in. Na den rustdag (Zondag te Evian), was de strijdlust zeer groot. Ieder verwachtte thans het ontbranden van den kamp tusschen Belgen en Franschen. Welnu die strijd is fel gevoerd. In dien strijd heeft zich een vreemdeling gemengd, een Hollan der nog wel. die zich wederom bijzonder on- derscheiddde. nl. Albert van Schendel. Met zestien man aan de leiding kwam men na een opwindende étappe Aix les Bains binnen, waar de Belg Meulenberg in de sprint won vóór Magne, den Luxemburger Mersch, den Belg Neuville, Albert van Schendel en den drager van de gele trui Archambaud. Voor hen werd allen een tijd van 6 uur 24 min. 51 sec. genoteerd. Van Evian leidde de weg via Bonneville (59 K.M.) op 450 meter gelegen naar de Col des Aravis, een klim tot 1470 meter. Van de pas hoogte ging het snel dalend naar Albertville op 125 K.M. van Evian, waarna de renners weer moesten stijgen naar de Col de la Tamie. Wederom ging het naar beneden, nu naar Het beroemde oud race-jacht „Brittannia van koning George is Zaterdagmorgen toen I het nog donker was in het geheim overeen komstig den wil van den overleden koning ter hoogte van het eiland Wight tot zinken gebracht. Steeds verder drijft Thijs in zijn vaartuigje voort. Hij komt nu door streken, waar hij nooit eerder geweest is en dat maakt de zaak er niet mooier op. Overal rijzen rotsen aan den kant op, die er gevaarlijk en onheilspellend uitzien. Bij een poging om te sturen raakt Thijs boven dien nog het roer kwijt! Waar zullen de wateren hem naar toe voeren? Thijs heeft er geen flauw idee van. Het eenige, wat hij doen kan is afwachten en hopen, dat hij ergens op een gunstig plaatsje aan wal zal komen. Annecy (175 K.M.), waarna het testeerend gedeelte tot Aix les Bains afwisselend stijgen en dalen wérd. De totaal lengte der étappe bedroeg 212 K.M. Vóór de beklimming van de Aravis trachtte een kleine groep reeds te ontkomen. Hierin zaten Bautz (Duitschland), Bulla (Oostenrijk), Vervaecke (België) en Maye (Frankrijk)maar nog vóór de beklimming van de pashoogte begon, was het veld weer bijeen- Doch toen konden de renners hun capaci teiten toonen. Natuurlijk blonken de Span jaarden, altijd goede klimmers, uit. Ditmaal was het Molina die het eerste de pas bereikte, op hem volgden Sylveer Maes, Ezquerra en Archambaud kwam twee minuten na Molina door, doch bij het afdalen brak een pedaal, waardoor zijn achterstand op de leiders tot vijf minuten aangroeide. Albert van Scheldel toonde zich de beste Nederlandsche klimmer; hij passeerde de Aravis als een der eerste tien met nog geen minuut achterstand op Molina, Bij het afda len, dat in razende vaart geschiedde, wist Van Schendel zich te handhaven. Archam baud slaagde er in, dank zij moedig rijden, soms met een snelheid van 65 K.M., de leiders weer in te halen. Op het laatste gedeelte gebeurde er niets bijzonders meer; Meulenberg won in de sprint tiG Aix les renins Anton van Schendel werd 20ste met nog geen vier minuten achterstand op den win naar; Middelkamp, die uitstekend gereden had, vooral bij de beklimming van de Aravis, was No. 45, terwijl Gijzen 65ste geklasseerd werd. Archambaud behield de leiding in het al gemeen klassement. Het rijden van Albert van Schendel werd uitstekend beloond door het feit, dat hij in het algemeen klassement van de 27ste plaats tot de 19e plaats opschoof. De resultaten waren: zesde étappe E vian - Aix les Bains 212 K.M. 1. Meulenberg (België) tijd 6 uur, 24 mi nuten 51 sec., 2. Antonin Magne (Frankrijk) zelfden tijd. 3. Mersch (Luxemburg) zelfden tijd. 4. Neuville (België) zelfden tijd). 5. Al- bert van Schendel, zelfden tijd. 6 Archambaud (Frankrijk). 7. Debruyckere (Frankrijk), S. Maes (België), Wierinckx (België), Canardo (Spanje), M. Clemens (Luxemburg), P. Cle mens (Luxemburg), Cogan (Frankrijk), Am- berg (Zwitserland) allen zelfden tijd als de winnaar. 20 Anton van Schendel, 6 uur 28 mi nuten 31 sec. 45. Middelkamp, 6 uur 39 min. 44 sec., 65 Gijzen, 6 uur 54 minuten 3 sec. Het algemeen klassement werd: 1. Archam baud (Frankrijk) totaal tijd 39 uur 52 min. 5 sec. 2. S. Maes (België), 39 uur 55 minuten 42 sec., 3. Wierinckx (België) 39 uur 55 minu ten 49 sec., 4. P. Clemens (Luxemburg) 39 uur 56 minuten 52 sec. 5. Antonin Magne (Frank rijk) 39 uur 57 min. 17 sec., 6. Vervaecke (België) 39 uur 58 minuten. 7 Marsch (Luxem burg) 39 uur 59 minuten 53 seconden. 8 M. Clemens (Luxemburg) 40 uur 1 minuut 12 sec. 9. Speicher (Frankrijk) 40 uur 2 minuten 32 sec. 10 Amberg (Zwitserland) 40 uur 2 minu ten 40 sec. Verder 19 Albert van Schende.l 40 uur 13 min. 36 sec., 39 Middelkamp 40 uur 38 minu ten 10 sec., 40. Albert van Schendel 40 uur 38 minuten 50 sec., 59 Gij zen 41 uur 22 minuten 49 sec. In het landenklassement is de stand als volgt: 1. België 119 uur 49 minuten 56 sec. 2. Frankrijk 119 uur 50 minuten 34 sec. 3. LuxemburgSpanje 119 uur 57 minuten 57 sec. Op de vijfde plaats ligt Nederland met to- taaltijd van 121 uur 30 minuten en 36 sec. ="1 WOENSDAG 15 JULI 1936. HILVERSNUM 1875 M. VARA-uitzending. 8.— Gram.pl. 9.30 Keukenpraatje, 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Orgel, voordracht gram.pl. en causerie over de arbeidersklasse vóór honderd jaar in Duitschland. 12.„De Notenkrakers". 12.45 Gram.pl. 1.001.45 E. Walis en zijn orkest. 5.30 Orvitropia. 6. Dansmuziek. 6.30 Orvitropia. 7.Sportuit- zending. 7.15 De Roodborstjes. 7.40 Schaak praatje. 8.03 Herhaling S.O.S.-berichten. 8.05 Nieuwsber. A.N.P. en Vara-Varia. 8.15 Vara- orkest. 9.Gorki-herdenking (lezing, gram.- platen en radiotooneel. 10.— Nieuwsberichten A.N.P. 10.05 „De Flierefluiters", zang, mando line en hawaian-gitaar. 10.30 Zang en 2 vleugels. 10.40 „De Flierefluiters", 11.0012.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Harmoniumconcert 12.15 Gram.pl. 12.30 A'damsch Salonorkest. 2.Gram.pl. 2.303.45 Het Haagsche Trio 4.Alt-mezzo en piano. 5.Kinderuur. 6. Gram.pl. 6.15 Enkrateia-kwartier. 6.30 Afge staan. 7.Berichten. 7.15 Landbouwhalfuur. 7.45 Reportage. 8.Berichten A.N.P. 8,15 Orgel concert. 9.Kunstbespreking. 9.30 Chr. Man nenkoor „Crescendo" (Om 9.55 berichten A. N.P.) 10.15—11.30 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M 11.20 F. Lionel, Johns en zijn orkest. 12.20 Orgelspel. 12.50 Gram.pl. 1.20 Het Oxford New Theatre Orkest. 2.20 Geiger en zijn orkest. 3.05 Pianorecital 4.35 Sted. Harmonie-orkest. Cheltenham en Zang 4.20 Vesper 5.10 Sextet concert. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Reportage. 7.05 Revue-programma. 8.05 Schot- sche dansmuziek. 8.20 Kamermuziek. 9.35 Komische dialoog. 9.50 Berichten. 10.20 Radio tooneel met muziek. 11.05 Het New Georgian Trio. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.05 Gramofoonpl. 11.20 Orkestcon cert. 2.50 dito. 4.20 Gram.pl. 5.50 Symphonie- concert. 8.20 Pianorecital. 9.05 Radiotooneel 11.05—12.35 Dansmuziek en populair con- KEULEN, 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert. 1.35 Landes- Symphonie-orkest Saarpfalz. 2.35 Omroep- schrammel-ensemble. 4.50 Orkestconcert. 6.20 Pianorecital. 6.50 Gram.pl, 9.05 Operette-uit zending. M.m.v. solisten en het Omroepklein- orkest. 10.5012.20 Weragkamerorkest. BRUSSEL 322 EN 484 M. 3.22 M.: 12.20 Salonorkest 1.302.20 Dans muziek. 5.20 Gram.pl. 6.20 Pergolessi-concert 7.20 Zang 8.20 Omroeporkest. 9.20 Symphonie- concert 11.0011.20 Gram.pl. 484 M. 12.20 Dansmuziek. 1.302.20 Om roeporkest. 5.25 Dansmuziek. 6.35 Salonorkest 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Dans muziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Gram.pl. 9.05 Rijkszending. 9.35 E. Ram- bour en zijn orkest en orgel. 10.20 Berichten. 10.35 Olympia-nieuws 10.50 Cembalorecital. 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3