Discobola. BEVERWIJK Een drukke dag voor de brandweer. Bergplaats in de Koningstraat in de aseh gelegd. CASTRICUM SANTPOORT CRICKET IN ENGELAND. HONKBAL /CHEEP/ UlINtlN! KON. NED. MIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De.plaatselijke afdeeling van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt Donderdag 16 Juli een ledenvergade ring in het Veilingsgebouw „Centrum". In deze bijeenkomst zal een bespreking worden gehouden over de candidaten van het hoofdbestuur. Na de keuring van de ge bruikelijke inzendingen, zullen de prijzen van het puntenstelsel worden uitgereikt. Ten slotte zal nog een bespreking worden gehou den over de tijdens de V.V.V.-week te houden bloemententoonstelling. KENNEMER WANDELCLUB. Hedenavond houdt de Kennemer Wandel club een trainingsmarsch van hotel „Oud Meerenstein af. Leider is de heer J. J. P. Dib- bets. Ook niet-leden kunnen aan de trainings- tochten deelnemen. Onder leiding van den heer J. Schoenmaker wordt Zondagmorgen om 10 uur een wandelt tocht gehouden voor eventueele liefhebbers voor de te stichten jeugdgroep. De leeftijd is van 9 tot 14 jaar. Tenslotte vermeldt het programma nog een trainingsmarsch voor leden en nieuwelingen op Donderdag 23 Juli onder leiding van den heer G. de Jeu. BEVERWIJKSCHE BESTUURDERSBOND. De Beverwij ksche Bestuurders bond heeft besloten om deel te nemen aan de op 6 Sep tember te Amsterdam te houden meeting voor het Plan van den Arbeid. Tezamen met de af deeling zal een boottocht naar de hoofdstad worden georganiseerd. De heer W. van Dok zal de B. B. B. vertegenwoordigen in de daarvoor te vormen commissie van voorbereiding. Ook werd besloten a.s. Zondag deel te nemen aan de te Bergen te houden gewestelijke Plan meeting. De reis zal per fiets worden gemaakt. Het vertrek werd bepaald op Zondagmor gen 9 uur. DE VERSIERING VAN DE BREESTRAAT. Maandagavond werd in de bovenzaal van hotel „Ter Burg" opnieuw een vergadering ge houden van de Breestraatbewoners ter be spreking van de versiering en de verlichting van de Be ver wij ksche hoofdstraat tijdens de V.V.V.-feestweek. Het comité had een ont werp laten maken van een zuil, die eventueel als versieringsobject zou kunnen worden ge bezigd. Het ontwerp verwierf de algemeene goedkeuring der vergadering, zoodat het comité dit plan nader zal uitwerken, ten einde in een volgende bijeenkomst een be grooting te kunnen aanbieden. Het beschikbare bedrag was sinds de vorige opgave tot f 594 gestegen. In verband hier mede werden ook nog eenige andere ont werpen aan een bespreking onderworpen. CURSUS IN HET BLOEMENSCHIKKEN. In de oranjerie van de buitenplaats „Schey- beeck" werd Maandagavond de laatste les gegeven van den cursus in het schikken van bloemen, die voor de leden van de plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche vereeniging van huisvrouwen was georganiseerd. De cursus telde vijf lessen, waarin de leider, de heer A. J. Martens, de dames heeft geleerd hoe de voor de huiskamer bestemde bloe men moeten worden geschikt, welke plaats zij moeten innemen enz. Ook werden de cursis ten onderricht in het samenstellen van combi naties en in het opmaken van eenvoudige bloemenmanden. Bovendien werd voor de huisvrouwen nog een zeer belangrijk onder werp behandeld, namelijk het verzorgen van de kamerplanten. De dames hebben de leerzame lessen van den heer Martens dan ook met groote animo gevolgd, zoodat eigenlijk het einde van den cursus voor alle cursisten veel te vlug was ge komen. Aan het slot werd dan ook hartelijk dank gebracht aan den heer Martens voor zijn les sen, alsmede aan mevrouw Van Hattum voor liet beschikbaar stellen van de Oranjerie en tenslotte aan den heer G. v. d. Wel, die de voor de lessen noodige bloemen beschikbaar heeft gesteld. VOLKSBAD. Zondagmiddag is het Volksbad aan den ^el- weg in exploitatie bij de badmaatschappij E. P. U. geopend. Voorioopig zijn 8 groepen van 5 cabines op gesteld. Voor de gebruikers, die onder toezicht baden is ter beveiliging ook een vlet aan- W€Zi(T HeT bad is dagelijks van 1 tot 10 uur ge opend. PERSONALIA. Bevorderd tot het practische studiejaar der Haarlemsche Middelbaar Technische School de heer J. Huender alhier SCHOOLUITSTAPJE. De leerlingen der openb. lagere school te Wijk aan Zee maakten per autobus hun jaar- lijksch uitstapje. Het eerste bezoek gold Schiphol waar met groote belangstelling de verklaring van den rondleider werd gevolgd en de moderne vlieg tuigen van nabij werden aanschouwd. Van daar ging detocht naar Rhenen. Het Ouwe hands Dierenpark genoot al evenzeer hun belangstelling in het bijzonder de krokodillen- show waar een 1000-tal dezer dieren is onder gebracht. Na een bezoek aan den speeltuin kwam de slotattractie: het kersen eten m den boomgaard en daarna de tocht huiswaarts. Wat later dan gewoonlijk arriveerde de jeugd hoogstvoldaan in de woonplaats Nachtelijke brand in de Nieuwstraat. Maandagmiddag werd de brandweer ge alarmeerd voor een brand, die woedde in een van de oude perceelen, gelegen naast den winkel Koningstraat 124, die als berg- en op slagplaatsen in gebruik zijn bij den heer G. C. Gaal. Toen de brandweer arriveerde viel er van het oude, van hout opgetrokken ge bouw niets meer te redden. De schuur, die dienst deed als bergplaats van melkwagens, melkbussen en boerengereedschap werd dan ook met zijn inhoud een prooi van het vuur. De brandweer was met een krachtige straal op de motorspuit de situatie spoedig meester. De windrichting was zoodanig, dat voor de be lendende oude schuren voor een groot deel gevuld met hooi. geen ernstig gevaar bestond, zoodat de brandweer al haar aandacht aan het blusschen van het vuur kon besteden. Hetgeen ook prompt tot de laatste vonk ge doofd was, geschiedde. De bergplaats is tot den grond toe afge brand. De oorzaak van dit brandje is onbekend. Volgens verklaring van den huurder kwam bijna nooit iemand in de schuur, omdat de daarin opgeslagen materialen niet gebruikt werden, zoodat men voor een raadsel stond, hoe hier brand kon ontstaan. De schuur was verzekerd, evenals een groot deel van den inventaris. Brand in „De Verfton". Des nachts te ongeveer 1 uur ratelden in de woningen der brandweerlieden de alarm- schellen ten tweeden male. Thans gold het een heel wat ernstiger geval. Er bleek name lijk een hevige brand te woeden in de be kende behangselzaak en verfmalerij, genaamd „In de Verfton", van den heer J. Hofland in de Nieuwstraat. Deze brand werd door omwonenden ont dekt. De aanblik van de felle vuurzee was zoo angstwekkend, dat een dame, die naast het perceel woont, van schrik geen enkel woord kon uiten en dus ook geen alarm kon maken. Gelukkig hadden intusschen ook de overburen, gewekt door het geraas van bre kend glas, den brand ontdekt. Zij wisten door schreeuwen den heer Hofland, die met zijn oudsten zoon thuis was, en rustig sliep, te wekken. Beiden konden zich, na in de haast eenige kleeding stukken te hebben gegrepen, op het allerlaatste oogenblik in veiligheid stellen. Nauwelijks was de deur achter hem dicht gevallen, of het vuur, dat zich razend snel verspreidde, had reeds volledig bezit ge nomen van het groote pand. De heer Hof land probeerde uit zijn kantoor althans zijn boeken nog te redden, maar hij moest deze pogingen weldra staken. De man was zoo ont daan, dat hij van het terrein van den brand moest worden weggeleid. Een gelukkige om standigheid was, dat mevr. Hofland en de andere kinderen niet thuis waren. Intusschen was telefonisch de politie ge waarschuwd, die onmiddellijk twee groepen van de brandweer alarmeerde. Nauwelijks eeen kwartier na het uitbreken van den brand arriveerde de motorspuit. Toen de eer ste slangen werden uitgelegd, was „De Verf ton" een laaiende vuurzee. De vlammen sloegen hoog boven de daken uit, zij loeiden door den winkel en in de werkplaatsen en vonden telkens weer nieuw voedsel in de bussen verf, die met doffe knallen open sprongen, in den voorraad behangselpapier, terpentijn, kortom in den geheelen zeer brandbaren inventaris, die bij een verfmalerij behoort. De brandweer zag zich dus in de smalle straat voor een moeilijke taak ge plaatst. Het perceel had slechts één belending, n.l. een laag gebouwd café op den hoek van de Meerstraat. De wind dreef den vonkenregen juist de tegenovergestelde richting uit. Aan den anderen kant grensde het pand aan den Slangenweg, zoodat ook aan die zijde het gevaar voor overslaan niet zeer groot was, te minder, omdat het gebouw hogo boven de omgeving uitrees. De brandweer kon dus haar volledige aandacht aan de bestrijding van de vuurzee schenken. Aan de voorzijde kon met twee stralen de breedte van het gebouw worden bestreken, één straal deed in den Slangenweg dienst en voorts waren twee slangen door het naastge legen café gelegd waardoor de brandweer aan die zijde de verfmalerij, waarin het vuur bijzonder hevig woedde, kon bestrijden. Op deze wijze was de brand vrijwel ge- localiseerd. Toch bleef de situatie geruimen tijd nog zoodanig, dat de commandant van de brandweer, de heer H. Blom bevel gaf om ook de derde groep van de brandweer te alarmeeren. De vlammen bleven met groote hardnekkigheid voortwoeden, maar toch wa ren zij tegen de geweldige massa water, die de vijf krachtige stralen op de motorspuit in het pand wierpen, niet opgewassen. Langzaam maar zeker won de brandweer terrein. Tegen drie uur kon een slang in het café worden weggenomen en naar de voorzij dp worden gerequireerd. Een spuit gast beklom de hooge ladder, die tegen den voorgevel werd geplaatst en kon zoodoende ook van bovenaf nuttig werk verrichten. Bij branden in gebouwen, zooals dit. wordt toch (De Duitsche Frciulein Gisela Mauermeyer heeft een nieuw we reldrecord gevestigd, door den discus 48.31 Meter ver te werpen.) O Fraulein, welk een diep respect Heeft dit bewijs van stoere kracht, Bij 't lezen in mij opgewekt, Voor u, een lid van 't zwak geslacht. Gij zijt een discuskampioen Dat worde niet bediscussiëerd, Ik waag het niet, een gooi te doen, Naar wat gij nu hebt gepresteerd. Als ik er met de pet naar gooi Komt die zelfs nog niet half zoo ver, Wat is uw krachtprestatie mooi, Wat zijt gij een bijzondre ster. Het is misschien ongemanierd, Om het te zeggen tot een vrouw, Maar 'k zie uw werparm zwaar gespierd En hard gelijk een kabeltouw. 'k Geloof dat 'k liever met u vecht Dan dat ik vreedzaam met u eet, Want al vergaat het mij dan slecht, Ik krijg althans mijn portie beet. Maar ik meen ook dat voor de vrouw, Steeds met het diepst respect gezegd, Hoeveel ik van 't sportieve hou, Een schooner taak is weggelegd, Dan 't gooien van een discusschijf, Al doet zij het dan nog zoo mooi, Maar je kiest zelf .je tijdverdrijf Dus Gisela, ga maar je gooi. P. GASUS. wel heel erg het gemis gevoeld van een Magirusladder. Tot het krieken van den morgen heeft de brandweer met den volledigen inzet van al haar beschikbare middelen den strijd tegen den zich hardnekkig verwerenden vuurvijand moeten voortzetten. Toen was dan ook de zege volledig aan de brandweer die zich bij dezen zwaren brand op buitengewoon lof waardige wijze van haar taak heeft gekweten. Zij werd daarbij voortreffelijk door de politie onder leiding van Inspecteur W. M. Ragut, geassisteerd. De burgemeester heeft geruimen tijd het blusschingswerk gadegeslagen. Van de Verfton staan nog slechts de muren overeind. Het dak en de plafonds zijn inge stort en overigens is het groote pand volkomen uitgebrand. De heer Hofland zag al zijn be zittingen, ook zijn huishoudelijke, verloren gaan. De bewoners werden zoo volkomen door het vuur verrast, dat zij niets hebben kunnen redden. Omtrent de oorzaak van dezen feilen brand tast men volkomen in het duister. Wij vernamen, dat het gebouw en de in ventaris verzekerd waren. TOONEELVEREENIGING „NIEUW LEVEN" De Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" zal in het komende seizoen haar 30-jarig bestaan vieren. Op 29 October zal de vereeniging een feestvoorstelling geven in het Kennemer Theater. Als jubileumstuk is daarvoor in studie genomen „De Geest van de Olmenhoeve", een spel van het land in drie bedrijven van onzen plaatsgenoot de heer Joh. N. Tromp. ZWEMWEDSTRIJDEN VOOR DE SCHOOL JEUGD. Zondag werden in het zwembad „Adrichem" schoolwedstrijden gehouden, waaraan 120 jongens en meisjes deelnamen. Er was veel belangstelling. De uitslagen luiden als volgt: Meisjes: Estafette, 1. R.K. MULO meisjes Arendsweg; Lena Hendrix, Hennie Burger en Tonia de Wildt. Schoolslag: 1. Bep Repko. 2. Hennie Burger, 3. Truda Schuyt, 4. Tinie Luypen. Vrije slag. 1. Bep Repko, 2. Nel Halenbeek, 3. Paula Romunde. Ondiepe bad: 1. Miep Adrichem, 2. Hennie Jongejans, 3. Marietje de Wildt, Schoolslag U.L.O. 1. Lies van Drunen, 2. Lena Hendrix, 3. San de Klein, 4. Jo v. d. Sluis. Vrije slag U.L.O. 1. J. v. d. Sluis, 2, Wies van Drunen, 3. Lena Hendrix. Jongens: Estafette 1 Ó.L. school no. 2. Wim Keiler, Toni Koolman, Kees van Vliet, Jan Luns (invaller). Estafette 2e prijs: R. K. Jongensschool, Hobbemastraat: Dirk de Wildt, Kees Dekker, Herman Schoone en Piet Kraakman. Schoolslag 1. Kees Wolter, 2. Wim Keiler, 3. Henk Schram. Vrije slag: 1. Tonie Koolman, 2. Wim Keiler, 3. Dick Blom, 4. Kees van Vliet. Ondiepe bad: 1. Kees v. d. Meulen, 2. Jan Duin, Nico Jongejans, 3. Ab Hoeben. Leo Boon. Vrij slag ULO: 1. Dirk de Wildt, 2. Jan Lub bers, 3. Bram Muyen. Schoolslag ULO: 1. Herman Schoone, 2. Klaas Honig, 3. Dirk de Wildt, 4. Bram Muyen, De jury bestond uit mevr. Ragut, mevr. Blaauw en de heeren Renout en H. van Doorn die als tijdopnemers fungeerden, terwijl de heer H. J. Blaauw starter was. De wedstrijd werd afgewisseld met aardige demonstraties van waterpolo, reddend zwem men, enz. De heer Blaauw reikte aan het slot de prij zen uit. EEN VRIJWILLIGE REDDINGSBRIGADE VAN KAMPEERDERS OPGERICHT. Zaterdagavond had in het Paviljoen „Noor- derbad" een bijeenkomst van de kampeerders op het Heemskerksche strand plaats. De leiding dezer bijeenkomst berustte bij den voorzitter der voorloopige commissie den heer W. A. J. Hofman. Aanwezig waren behalve de vele kampeer ders, ook het bijna voltallige bestuur der Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade en het bestuur van de kampeerders vereen. „Strandgenoegen". De voorzitter opende de besprekingen met een korte beschouwing' over het verdrinkings- geval op 21 Juli j.l. Dit gaf den stoot voor deze bespreking, ten einde gezamenlijk te trachten zulke ongelukken te voorkomen, althans tot een minumum te beperken. Een gehouden in zameling om de allereerste en noodzakelijke hulpmiddelen te kunnen aanschaffen heeft mede door een flinke gift van de directie Noorderbad ongeveer f 130 opgebracht, wat echter naar de meening der commissie in het minst niet voldoende is om dit uitgestrekte strand waar pl.m. 500 tenten opgeslagen zijn, behoorlijk van materiaal te voorzien. Deze commissie acht zich echter allerminst compe tent Om tot dezen aankoop over te gaan en wenscht daarvoor de noodige voorlichting der Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade. De voorzitter der W. R. B., de heer M. A. Huender deed namens zijn vereeniging deze toezegging. Na vele besprekingen kwam men tenslotte tot de oprichting van een Vrijwillige Kam peerders Reddingsbrigade, waarvan de hee ren: Scheffer; Van Leeuwen; Bloodhoofd; H. Zaremba en Coïni het bestuur vormen. Van de aanwezigen gaven velen zich als lid op, terwijl verscheidene hun diensten aan boden voor E. H. B. O. en toezicht bij het baden. In overleg met het bestuur der W. R. B. is nader besloten over te gaan tot het aanschaf fen van een vlet en de noodige verband middelen. NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Maandagmiddag werd in het gebouw „De Harmonie" een demonstratiemiddag gehouden voor de leden van de afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen. De presidente mevr. A. Moensv. d. Veen sprak een openingswoord en dankte daarin tevens de leden namens het hoofdbestuur voor de gezonden fraaie hand werken, die als prijzen hebben gediend voor de verloting ten bate van het Jacobafonds. De heer Garan heeft een demonstratie ge- gegeven van een koffie- en theefilter, De dames werden in de gelegenheid gesteld de door deze filter gezette koffie aan een keuring te onderwerpen. Daarna werden mededeelingen gedaan over de „snelglans Dicky", een vloeibaar wasproduct waarvoor de huisvrouwen groote belangstel ling hadden. Beide artikelen waren goedge keurd door het Instituut tot voorlichting bij huishoudelijken arbeid. Het bestuur had gemeend, dat in den in- maaktijd meer kennis van de te gebruiken producten van groot nut kon zijn. Een dezer producten, die een groote rol bij de inmaak spelen is azijn en zoo was een vertegenwoor diger van de Haas' Azijnfabrieken N.V. ge vestigd te Haarlem, aanwezig, die een cause rie over azijn heeft gehouden. De spreker heeft eerst een beknopt historisch overzicht gegeven van de azijnfabrikatie en vervolgens de voorwaarden besproken, waaraan goede inmaakazijn moet voldoen. Ook na deze causerie waren de dames in de gelegenheid „proeven te nemen". De demonstratie werd met een woord van dank door mevr. Moens gesloten. POSTDUIVENVEREENIGING STORMVOGEL". „DE De postduivenvereniging „De Stormvogel" heeft aan twee wedvluchten deelgenomen namelijk voor jonge duiven van uit Zeven bergen over een afstand van 90 Kilometer en vanuit Montargis over een afstand van 517 Kilometer voor oude duiven. De uitslag van de vlucht uit Zevenbergen luidt: Th. Langendijk 1, 17, 38, 50; L. de Vries 2, 6, 13, 23; L. Kneppers 3, 7, 10, 20; C. Dekker 4, 9, 11 ,14, 21; W. Smit 5, 12, 19, 25, 27, 34, 54, 59, 61; A. Eist 8, 18, 22, 29, 30, 39, 41, 51; F Loogen 15, 24, 32, 48; C. Kochx 16, 28, 31, 46, 55; J. Klaver 26, 33, 40. 44; J. Hoefakker 35, 37, 42, 45; N. de Wildt 36; Th. Joosten 43, 47; F. Braun 49, 60; J. Koster 52, 58, 62; L. Pielage 53, 56, 57. De uitslag van de vlucht van Montargis was: J. Timmer 1, 2, 7, 8; C. Dekker 3, 9; T. Laagen 4, 12; F. Braun 5; L. Kneppers 6; W. Smit 10; C. Kochx 11. DINSDAG 14 JU Cl 1936 VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING BEVERWIJK. Prijsnoteering van 13 Juli 1936. Waschpeen per kist 5060 Spinazie per kist 3540. Sla per kist 1325 Postelein per kist 2024 Andijvie per kist 2035 Wortelen per bos 48 Rabarber per bos 2y24 Peterselie per bos 12 Selderie per bos 12 Bloemkool le per stuk S10 Idem 2e per stuks 2—4 Tomaten per KG. 1016 Peulen per K.G. 1624 Doppers per K.G. 1018 Capucijners W. per K.G. 1017 Idem B. per K.G. 1016 Raspers per K.G. 1324 Groentjes per K.G. 12 Snijboonen per K.G. 3036 Dikke boonen per K.G. 20—24 Tuinboonen per K.G. 4—8y2 Komkommers per stuk 1—2 Aardbeien per slof 5068 Frambozen per K.G. 6575 Zwarte bessen per K.G. 55 Roode bessen per K.G. 5055 Kruisbessen per K.G. 3560 Perziken per stuk 49. VOETBALPROGRAMMA VOOR WOENSDAG 15 JULI A.S. Vitesse (comb.)Forensenelftal Aanvang 7.30 uur. TUINBOUWVEREENIGING „ONS BELANG". Veiling van Maandag 13 Juli. Rabarber, per bos 23y2 ct. Selderij per 50 bos 18 ct. Wortelen per bos 2V2IV2 ct. Andijvie per kist 17 ct. Sla per kist 1322 ct. Bloemkool I per stuk 711 ct. Idem, II per stuk 35V2 ct. Meidoppers per K.G. 5—10y2 ct. Bliss (Abodance) per K.G. 814 ct. Engelsche Groentjes per K.G. S9!/2 ct. Peulen per K.G. 22 ct. Krombekken per K.G. 912 ct. Blauwe Capucijners per K.G. 9'/212'/2 ct. Dubb. Boonen per K.G. 2023 ct. Snijboonen per K.G. 2932 ct. Tuinboonen per K.G. 2V27y2 ct. Aardbeien per K.G. 12y217 ct. Idem per doosje 8 ct. Idem per slof 4348 ct. Roode bessen per slof 30 ct. Frambozen per doosje 8!/214y2 ct. WANDELSPORT. Aan de binnenkort in Nijmegen te houden 4-daagsche afstandsmarschen zal ook wor den deelgenomen door eenige leden van de Kennemer Wandelclub n,l„ door de hegren D. Brandwijk, J. J. P. Dibbits, H. Houtwipper, A. Dors en H. van Kralingen, resp. voor de 14e, 3e en 2e maal en door de twee laatstgenoem de jeugdige tippelaars voor de eerste maal. Het weer blijft in Engeland regenachtig. Maandag kon wederom slechts een viertal wedstrijden gespeeld worden. Somerset 142 en 165 won in 2 dagen van Worcester 60 en 77. Jackson nam in de 2de innings 559 en Wel- lard in totaal 1045. Middlesex 238 (Hulme 101) tegen Essex 1378. De Essex fastbowler K. Fames nam 784. Leicester 94 tegen Gla morgan 249 dat een goede kans op de 1ste zege heeft. Kent 228 (Fagg 121 scoorde zijn derde century) tegen Surrey 202. De fraaie kans van Yorkshire om Notts te slaan dreigt al weer verloren te gaan, waarmede de kans om de derde plaats te bereiken voorloopig ver keken is. Het Canadeesche cricketteam is in Engeland aangekomen voor het spelen van een 15-tal wedstrijden o.a. tegen de M. C. C., Army en Navy. NED ERLAND—BELGIë. Op verzoek van de Federatie der Belgische Honkbalvereenigingen zal de ontmoeting Hol landBelgië reeds a.s. Zondag plaats hebben in het Ajax-stadion. De negentalcommissie heeft daarvoor het volgende negental opgemaakt: Pijnakker (H.H.C.), werper, Hunik (Haar lem) vanger, Van den Heuvel Reynders (H.H. C.) le honk, J. Baas (H.H.C.) 'e honk, Smit (Haarlem) korte stop, Wilders (Blauw Wit) derde honk, Boscher (Blauw Wit), Jaap Har- tog (H.H.C.) en C. Schaling (V.V.G.A.) verre velders. Als reserves zijn aangewezen: Bouman en Besanger, (beide V.V.A.G.), Bakker (Quick), Blomvliet (Haarlem), Mulder en Moll (H.H.C.) HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk, Rott. n. Philad. p. 12 Dungeness. Narenta, Vancouver n. Rott. 9 van Seattle. Breedijk, 10 v. Rott. te N.-Orleans. Volendam, Rott. n. Madeira 12 v. Lissabon. Rotterdam, New-York n. Oostzee 12 van Svartisen. Dinteldijk, 11 v. Rott. te Vancouver. Statendam, Rott. n. N,-York p. '12 Lizard. Damsterdijk, Rott. n. Vancouver p. 12 Beachy Head. Lochkatrine, Vancouvern. Rott. p. 12 Lizard. Beemsterdijk, 12 van Philadelphia te Rott. HOLLAND—BRITSCH-INDlë LIJN. Streefkerk (thuisr.) p, 12 Perim. Hoogkerk, 13 van Hamburg te Rott. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Aagtekerk (uitr.) p. 12 Perim. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (uitr.) 13 te Mombassa. Bloemfontein (uitreis) 13 te Port Natal. 1 Jagersfontein (thuisr.) 12 van Port Said. HOLLAND-WEST AFRIKA LIJN. Amstelkerk, (thuisr.) 10 van Dakar. Maaskerk (uitr.) 11 van Dakar. HOLLAND—OOST-AZlë LIJN. Grootekerk (uitr.) p. 11 Gibraltar. Meerkerk (thuisr.) 12 van Port Said. HALCYON-LIJN. Stad Arnhem, Rott. n. Spezia p. 11 Oues- sant. Stad Amsterdam, Vlaard. N. Oxelos. p. 12 Holtenau. Stad Zaandam, 12 van Rott. te Lambton Dr. Maasburg, Narvik n. Rott. 15 (4 n.m.) te H. v. Holland verw. KON HOLL. LLOYD. Zaanland 13 van Hamburg te Amst. Amstelland (uitr.) 9 van Santos. KON NED STOOMBOOT MIJ. Poseidon, Rott n. Vigo 11 (8.22 n.m.) 40 mijl Z.W. van Niton. Colombia, 9 v. Barbados n. Trinidad. Telamon, 9 van Para te Manaos. Triton, 9 v. Maranham te Para. Ajax, Rott. n. Lissabon p. 11 Dungeness Boskoop, 13 v. Hamburg te Antwerpen. Calypso, 11 van Gibraltar naar Oran. Ceres, 12 van Haidar Pascha te Bourgas. Costa Rica, 13 v. Visby te Stockholm. Crijnssen, 11 v. Cristobal n. Cartagena. Deucalinon, Setubal n. Amst. p. 12 Finisterre Ganymedes, Barcelona n Rott. p. 12 Gi braltar. Hebe, 12 van Alicante te Barcelona. Hercules, 11 van Piraeus te Xante. Irene, 12 v. Kopenhagen te Amst. Juno, Barcelona n. Rott. p. 11 Gibraltar. Merope, 12 van Barcelona n. Gibraltar. Nereus, Stettin n. Amst. p. 13 Brunsbuttel. Odysseus 11 van Amsterdam te Kopenhagen Orion, 12 van Beyrouth te Catania. Orpheus 13 van Aarhuus te Amsterdam. Perseus, Vigo n. Amst. p. 12 Ouessant. Rhea 11 van Livorno n. Napels. Theseus, 13 van Hamburg te Amsterdam. Tiberius, 11 van Piraeus naar Salonika. Trajanus, 11 v. Barcelona n. Alexandrië. Ulysses, 11 v. Algiers n. Patras. Venezuela, Amst. n. West-Indië 11 v. Dover. Vulcanus, 11 v. Dedeagatch te Izmir. Telamon, 11 van Manaos n. Iqitos. ROTTERDAMSCHE LLOYD Djambi (uitr.) 12 te Batavia. Blitar (uitr.) 13 van Port Said. Iridrapoera (uitr.) p. 11 Perim. Sibajak (thuisr.) 11 van Port Said, 15 te Marseille verw. Kertosono (uitr.) p. 12 Finisterre. Kota Nopan, (thuisr.) 12 v. Pt. Said. Sitoebondo (uitr.) p. 11 Kaap Bon. Soekaboemi, 12 v. Rott. te Liverpool. Palembang (uitr.) p. 12 Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki, 12 van Rott. te Hamburg. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisr.) 12 van Gibraltar. Tarakan, 13 van Amst. te Norheimsund. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 11 te Belawan. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 13 van Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Benreoch, Otaru n. Rott. 12 v. Colombo. Peisander, 11 van Batavia n. Amst. Memnon, Japan n. Rott. 12 v. Shanghai. Laertes, Batavia n. Amsterdam 11 v. Mar seille. Radnorshire, Dairen n. Rott. 10 v. Colombo. Bengloe, Kohsichang n. Rott. p. 12 Gibral tar. City of Wellington, 12 v. Dairen te Rott. City of Cardiff. Rott. n. Japan p. 12 Gi braltar. Alcinous, 12 v. Batavia n. Amst. te Londen, vertr. 13 n. Amst. Deucalion, Japan n. Rott. 12 v. Pt. Said. Orestes, Hankow n. Rott. 11 v. Casablanca. Benvenue, Japan n. Rott. 10 v. Manilla. Glenaffaric. 11 v. Dairen n, Rott. Patent ontnomen. De Engelsche stoomtrawler Margaret Ste- phan uit Aberdeen strandde op 23 Februari jongstleden op de Shetlandsche kust. Bij zijn verantwoording voor de Rechtbank moest de schipper toegeven, dat hij teveel op zijn log vertrouwd had zonder acht te slaan op den stroom. In verband hiermede werd hem zijn diploma voor den tijd van drie maanden ontnomen, doch hem werd de bevoegdheid gelaten om in dien tijd als stuurman te varen. AANGEKOMEN. 12 Juli: Neptun m.s. Brunsbuttel Westburn s.s. Newcastle Amstelstroom m.s. Leith Carsten Russ s.s. Trangsund Theseus s.s. Hamburg- Zaanland s.s. Hamburg 13 Juli: Rhein s.s. Hamburg Ek s.s. Oslo Orpheus s.s. Gothenburg Boekelo s.s. Rouaan Athelprincess m.s. CUracao Msta s.s. Archangel 12 Juli: VERTROKKEN. Neptun m.s. Bristol 13 Juli: Marsden s.s. Newcastle St. Jansland s.s. Newcastle

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5