.WEERBERICHT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN De Rubens-Cantate. UMUIDEN De vleeschindustrie aan de Zuidzijde. HEEMSKERK DRIEHUIS SANTPOORT BEVERWIJK. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART CRICKET. HAARL. CRICKETBOND. OLYMPISCHE SPELEN. BURGERLIJKE STAND In verband met reorganisatie korten tijd stopgezet. Naar wij vernemen, is de vleeschindustrie aan de Zuidzijde dezer dagen gereed gekomen met de aflevering van de eerste proeforder ge hakt in blik, bestaande uit 200.000 blikken. Voor de levering van nog 1 millioen blikken is inmiddels een verlenging van het contract tusschen de onderneming en de regeering tot stand gekomen. In verband met deze nieuwe bestelling over weegt de directie het invoeren van een nieuw systeem van inkoop van vee, aangezien het tot nu toe gevolgde systeem niet in alle op zichten heeft voldaan. Verder is een inventari satie noodig. Een en ander heeft tengevolge dat het bedrijf gedurende eenigen tijd gedeel telijk is stopgezet en slechts een beperkt aan tal arbeiders in dienst is. Vermoedelijk zal a.s Maandag weer op volle kracht worden werkt. Het is voor de onderneming, ondanks de te gemoetkoming van de zijde van het gemeente bestuur in den vorm van een verlaging van de keurioonen nog altijd een handicap, dat twee maal keurloon moet worden betaald, n.l. in het abattoir te Beverwijk en bij den invoer te Velsen. Om deze reden onderzoekt de directie dan ook de mogelijkheid zelf het voor haar bedrijf benoodigde vee te slachten. Daar echter per week circa 150 koeien noodig zijn, staat zij hier voor groote moeilijkheden, die alleen door den bouw van een particulier of gemeentelijk abattoir opgelost zouden kunnen worden. MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 14 JULI Tarbot per kilo f 0.620.52 Tongen per kilo f 1.30f 1.08 Kleine schol per 50 kilo f 17f 11 KL middelschelvisch p. 50 kilo f 22f 17 Kleine schelvisch per 50 kilo f 16f 9.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 56. Groote gullen per 50 kilo f 21f 14.50 Kleine gullen per 50 kilo f 17f 6.50 Wijting per 50 kilo f 5.50f 1.60 Heilbot per kilo f 1.02f 0.90. Koolvisch per stuk f 1.05f 0.25 Versche haring per kist f 9.50f 4.70 Kleine middel hake per 50 kilo f 26 Kleine hake per 50 kilo f 13. BESOMMINGEN. Trawlers: Altona HG 24 410 m. f 2790. Loggers: KW. 74 f 1160, KW 166 f 390, KW. 134 f 620 KW. 70 f 450. VECHTPARTIJ OP HET WILLEMSPLEIN Op het Willemsplein onder de rook van het politiebureau kregen gisteravond twee va rensgezellen ruzie over een geldkwestie, die zoo hoog liep, dat de mannen elkander te lijf gingen. Spoedig kwam de politie om de strijdlustige zeelieden te scheiden. Voor dien tijd hadden zij echter nog juist gelegenheid om elkaar eenige rake klappen toe te bren gen. Proces-verbaal werd opgemaakt. HAAREEMSCHE ORKEST VEREENIGING De Ilaarlemsche Orkest Vereeniging geeft. Donderdagavond a.s. een zomeravondconcert in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem Dirigent is Marinus Adam, solist Boris Pelsky (bariton). Het programma bevat o.m.: Aria en Arioso uit de opera „Eugène Onegin" en de ouverture „Romeo en Juliette", beide van Tschaikowsky en het ballet uit Borodin's opera „Prins Igor" FLOTTIELJE TORPEDOJAGERS BINNENGELOOPEN. In verband met de te houden marine manoeuvres wordt IJmuiden als vluchthaven gebruikt voor de flottielje torpedojagers, wel ke overdag buitengaats kruist en 's avonds nabij de Zuidersluizen ligplaats kiest. De groep bestaat uit de torpedobooten G 13, G 15 en G 16 en de torpedojagers Z 7, Z 3 en Z 8. He denmorgen drie uur vertrokken de schepen wederom naai- zee. PADVINDERIJ. Deroonstratiemiddag van „De Iïenneniers N.P.V. afd. IJmuiden. Zaterdag j.l. heeft de af deeling IJmuiden van de Nederlandschee Padvinders Vereeni ging, op een terrein achter Hotel Velserbeek een demonstratiemiddag gehouden, die in alle opzichten geslaagd kan worden genoemd. De middag werd geopend op origineele padvin dersmanier, n.l. met een Ralley. waarbij alle vlaggen van de bij de internationale pad. vindersorganisatie aangesloten landen tegen woordig waren. Na het „breken" van de vlag en de horderoep der welpen nam de heer Kalff, voorzitter der afdeeling het woord. In korte trekken schetste deze de ontwikkeling der troep in den laatsten tijd, het werk van de leiders en bedankte hij het zeer talrijke publiek voor de groote belangstelling die het aan den dag legde. Hierna werd een aanvang gemaakt met het programma van welpen, verkenners en voor- trekkersspelen, hetwelk door een goed ge kozen volgorde een aantrekkelijk geheel vormde. Veel waardeering bleek te bestaan voor dat onderdeel waarbij twee patrouilles een jongen hielpen, die bij een fietsongeluk eenige belangrijke verwondingen en een ge broken been had opgeloopen. Vooral het ver voer per rijwiel brancard, van padvinders- stokken ter plaatse vervaardigd, was voor velen een verrassing. Naar aanleiding van een vraag gesteld over het nut van padvin- dersstokken, die booze tongen zoo vaak de geweren van de padvinders genoemd hebben, werd een der op het programma staande spelen vervangen door een wedstrijd tusschen de vier patrouilles in het toonen van stok- gebruiken. Door het enorm groote aantal dezer gebruiken moest men echter nog voor één patrouille uitgevallen was, stoppen. Het programma werd besloten met een oorspronkelijk welpenspel, dat veel bijval oogstte en een record kampinrichting, be staande in het opzetten van drie dubbeldak- slaaotenten en het oprichten van een vlag genmast van padvindersstokken gesjord. De gemiddelde tijd der drie waarnemers was 12 minuten. De middag werd besloten met het strijken van de vlag en een slotwoord van de voor zitter GYMNASTIEKCLUB „D. O. K." NAAR WORMERVEER. Zondag heeft de Gymnastiekvereeniging D. O. K, uit Heemskerk deelgenomen aan den Eersten Zaanschen Turndag te Wormerveer. Na het succes van de vorige week op het Bondsfeest te Beverwijk was men natuurlijk vol goeden moed, te meer omdat niet zooveel tegenstand te duchten viel. Door een misverstand met de leiding van den turndag is alles echter heel anders ge- loopen. Aanvankelijk was nl. vastgesteld, dat 10 punten voor zwaarte en samenstelling en 10 punten voor uitvoering der oefeningen kon worden behaald. Later is dit gewijzigd zonder dat D. O. K. hiervan kennis heeft gekregen. Het gevolg was, dat vooral de 3e graad van D O.K. veel te zware oefeningen verwerkt, on danks het feit, dat dit de minst goede turners waren, die D. O. K. ter beschikking had. Was het standpunt van de leiding voldoende be kend geweest, dan was D. O. K. natuurlijk met lichtere oefeningen uitgekomen. Zonder prijs zijn de gymnasten echter niet thuisgekomen. De eerste prijs werd behaald met de nuttigste vrije oefening terwijl de jon gens in den 4-kamp den eersten prijs be haalden, wat een schitterende prestatie is. De heeren zullen zich moeten troosten, met de gedachte dat zij althans het Zaansche pu bliek van hun keurig werk hebben laten ge nieten, waarvoor zij dan ook herhaaldelijk ovaties in ontvangst hadden te nemen. DE BEKERWEDSTRIJDEN. Maandag werden voor de belt een tweetal spannende wedstrijd Allereerst speelden Oké (Santpoorl (IJmuiden) tegen elkaar. Voor de beide partijen elk eenmaal te doe en. Sparta het eerst, door King, die van een fout in de Oké-achterhoede profiteerde; daarna Oké door toedoen van Visser, die vlak voor de rust van dichtbij Ritskes passeerde (1-1). Na de rust was Sparta het meest in den aanval. De minder talrijke Santpoortsche aanvallen werden meestal door Koster in den kiem gesmoord. Toch nam Santpoort bijna de leiding, toen Van der Steen in eigen doel kopte, doch zijn doelman redde prachtig. Ten slotte zette Snoeks de Sparta-meerderheid in een doelpunt om (21). In den tweeden wedstrijd ging het tusschen V.V. Driehuis en de Meyer-Boys. Reeds in de eerste minuut gaf Hartman V.V.D. de leiding. De Boys kwamen hierna iets in de meerder heid en daar de V.V.D.-backs niet altijd be trouwbaar waren, moest de jeugdige doelman nog al eens ingrijpen, wat hem goed afging. Toch moest hij nog voor de rust den gelijk maker uit het net halen. Ook na de rust vlotte het bij V.V.D. niet zoo goed, als verwacht werd. In 't bijzonder de voorhoede viel tegen. De Meyer Boys zagen dan ook kans de leiding te nemen (12). De Gerritsen e.s. zetten toen de tanden nog eens extra op elkaar en het was Gerritsen Sr., die al vrij spoedig den gelijkmaker scoor de (22), met welken stand het einde kwam. Na afloop Ramen beide teams 3 strafschop pen, waarvan ze er elk 2 benutten. In de vol gende ronde schoten de Boys er 3 in het net, tegen V.V.D. 2, .zoodat de Boys zich in den eindstrijd plaatsten. BOOTTOCHT. De Ver. van Bew. der Buurtschap Driehuis organiseert bij voldoende deelneming op 23 Augustus een boottocht per motorboot buiten de IJmuider pieren, terwijl op een nog nader te bepalen datum voor de kinderen een kin- deroperettemiddag zal worden gegeven, welke onder leiding van mevr. Rambonnet zal staan. ESPERANTO-FAMILIEDAG. J.l. Zondag, organiseerde de afdeeling SantpoortBloemendaal van de federatie van Arbeiders-Esperantisten een „Interfratig- Dimanco" (Familiedag) te Santpoort in het gebouw „De Toorts", waarvoor waren uitge- noodigd de Amsterdamsche afdeeling „La Espero", de afd. Haarlem I en II en de IJmui- densehe afdeeling. Ondanks het minder gunstige weer is deze dag ten volle geslaagd en waren een kleine vijftig bezoekers aanwezig. 's Morgens werd een bezoek gebracht aan den bekenden bijenstand Mellona van den heer de Meza te Santpoort, waar den deelne mers op duidelijke wijze door den heer de Meza zelve een uiteenzetting werd gegeven omtrent het leven der bijen en het winnen van honing enz. 's Middags werd een bezoek gebracht aan de ruïne van Brederode en een wandeling door Santpoort gemaakt. Na nog een kort samenzijn in de Toorts keerden de genoodigden om ongeveer 6 uur huiswaarts. NOG EEN DERDE BRAND. Nauwelijks was de brandweer na het blus- schen van den hevigen brand, die in den af- geloopen nacht woedde in de verfmalerij van den heer Hofland in de Nieuwstraat weer terug of voor de 3 maalbinnen 24 uur moest opnieuw worden uitgerukt. Te ongeveer 5 uur heden morgen ontdekten omwonenden, dat het dak van een leegstaand café aan de Meer straat, eigendom van den heer Koop, in brand stond. De brandweer slaagde er in de zen brand in den aanvang te stuiten. De vlam men waren spoedig gedoofd. Deze brand was veroorzaakt doordat vonken van den nachtelijken brand in de Nieuwstraat op het dak waren terechtgekomen. NED. HERV. KERK. De heer D. J. Haspels, candidaat en hulp prediker te Wijk aan Zee, heeft het beroep aangenomen naar Wamel en Dreumel. DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Maandag werden aan de Vereenigde Veilin gen aangevoerd 11.244 K.G. aardbeien tegen een gemiddelden prijs van f 20.13 per 100 K.G. Aan de B. E. T. veiling was de aanvoer 8151 K.G. Hier <was de gemiddelde prijs f 18.17 per 100 K.G. EXTRA STEUNUITKEERING OP SNIJBOONEN. Nadat het bestuur van de Vereenigde Vei lingen vele malen heeft gewezen op de lage steunbedragen, die in Kennemerland over de jaren 1934 en 1935 werden uitgekeerd, on danks het feit, dat talrijke producten zeer slechte prijzen hebben opgebracht, heeft de minister van landbouw en visscherij, uitslui tend voor deze streek, nog een extra uitkee- ring gelast van 2 cent per K.G. op snijboonen. Aan de Vereenigde Veilingen, waarvoor de steunuitkeering een bedrag van f 13.000 om vat, zal de uitbetaling geschieden op Donder dag 16 Juli a.s. van 9 tot 12 uur voormiddag. MARKTBERICHTEN. Noteering van 13 Juli 1936. Postelein, per kist f 0.13—0.20 Andijvie per kist f 0.300.50 Wortelen per bos f 0.050.08 Komkommers per 100 f 1.504 Aardappelen, klei, per K.G. f 0.04y20.05 Peulen per K.G. f 0.180.28 Doppers per K.G. f 0.110.16 Capucijners per K.G. f 0.120.18 Raspers per KG. f 0.160.23 Tuinboonen per K.G. f 0.060.10 Snijboonen per K.G. f 0.30 Heerenboonen per K.G. f 0.22 Bloemkool per 100 f 412 Uien per bos f 0 02 Sla, per kist f 0.130.20 Rabarber, per 100 bos f 5 Pieterselie per bos f 0.02 Selderie per bos f 0.02 Aardbeien per doosje f 0.100.14 Idem per slof f 0.550.86 Frambozen per doosje f 0.11.0.14 B'essen per K.G. f 0.30 Kruisbessen per KG. f 0.14 De Bilt voorspelt t Meest matigen Westelijken tot Zuide lijken wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, Later waarschijnlijk regen buien. Weinig verandering in tempera tuur. BAROMETERSTAND Hoogste 764.6 m.M. te Biarritz. Laagste 748.1 m.M. te Aberdeen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 66 F. Laagste hedennacht 58 F. Hoogste heden 60 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Stilstand. 755 m.M. Opgave van: MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN Woensdag v.m. 12.09 uur; n.m. uur. Donderdag v.m. 0.40 uur; n.m. 1.15 uur. Vrijdag v.m. 1.35 uur; n.m. 2.12 uur. HAARLEM Dinsdag. Schip van verm, aankomst Laatste bericht Almkerk Japan 3 Juli van Saigon. Amstelkerk W. Afrika 10 Juli van Dakar. Ariadne (Ned.) Danzig 19 Juli in lading. Alcor Bilbao (v. IJm.) 14 Juli 12 Juli van Ouessant. Hamburg in lading. BOSKOop Chill 15 Juii 14 Juli van Antwerpen. Baarn Chili 11 Juli te Liverpool. Chili 8 Juli van Callao. Bennekom Chili 5 Juli 9 Juli van Talcahuano. Constantza in lading. Berenice Danzig in lading. Chr. Huygens x) Batavia 16 Juli 12 Juli van Gibraltar. Costa Rica x) Hamburg 18 Juli vertrekt 17 Juli. Caribia x) Hamburg (v. IJm.) 19 Juli vertrekt 18 Juli. Ceres (Ned.) Bourgas in lading. Deucalion (Ned.) Midd Zee 18 Juli 12 Juli van Finisterre. Dalegarth Force Port Talbot 14 Juli 11 Juli vertrokken. Eurypylus Batavia 12 Aug. 11 Juli van Singapore. Bordeaux 14 Juli 10 Juli vertrokken. Pluto (Ned.) Hamburg in lading. Ganymedes (Ned.) Alexandrië 15 Juli 11 Juli van Gibraltar. Granicos Santé Fé 8 Aug. 6 Juli van San Nicolas. Ned. Indië 19 Aug. 8 Juli van Soerabaya. Midd Zee 27 Juli 12 Juli van Patras. Cardiff 14 Juli 12 Juli van Lizard. Jagersfontein x) Z. Afrika 29 Juli 12 Juli van Port Said. J. v. Oldenbarnevelt x) Batavia 5 Aug. 12 Juli van Sabang. Juno (Ned.) Barcelona 20 Juli 11 Juli van Gibraltar. Laertes 3atavia 19 Juli 6 Juli van Port Said. Luneburg Ned. Indië 9 Aug. 8 Juli van Madras. Lincoln Ellsworth Constantza 10 Juli te Antwerpen. Meerkerk x) Japan 25 Juli 12 Juli van Port Said. Ned. Indië 12 Juli van Port Said. Batavia 31 Juli 2 Juli van Penang. Michalios Zarate 5 Aug. 3 Juli van Necoehea. Midd. Zee 20 Juli 12 Juli van Barcelona. Montferland x) Buenos Aires 7 Aug. 10 Juli vertrokken. Marina Bjorneborg 15 Juli 6 Juli vertrokken. Batavia 26 Juli 10 Juli van Perim. Oberon Alexandrië 15 Juli 9 Juli van Danzig. Oranje Nassau West Indië 9 Juli van Madeira. Orion (Ned.) Alexandrië 30 Juli 12 Juli te Catania. Odysseus (Ned.) Stettin in lading. Tampico 21 Juli 7 Juli van Trinidad. Poelau Tello x) Batavia 11 Juli vertrokken. Patricia West Indië 31 Juli 13 Juli van Curacao. Peisander x) Batavia 16 Aug. 11 Juli vertrokken. Perseus (Ned.) Oporto 14 Juli 12 Juli van Ouessant. P. L. M. 15 Huelva 17 Juli in lading. Hamburg in lading. Rand fontein x) Z Afrika 30 Juni van Kaapstad. Reggestroom W. Afrika 10 Juli van Kribi. Ravnanger Archangel 18 Juli 12 Juli van Lodingen. Salabangka x) Batavia In lading. Salland x) Buenos Aires 24 Juli 8 Juli van Bahia. Saturnus Santa Cruz 6 Juli te Bordeaux. "erooskerk x) Japan 8 Juli van Shanghai. Sembilan x) Ned. Indië 17 Aug. 4 Juli van Sabang. West Afrika 5 Juli te Hamburg. Simon Bolivar West Indië 20 Juli 6 Juli van Barbados. Soesterberg Leningrad in lading. Midd. Zee 20 Juli 10 Juii van Gibraltar. The Earl Manchester heden 11 Juli vertrokken. Uckermark x) Ned. Indië 9 Aug. 6 Juli van Colombo. Vulcanus Bourgas 10 Aug. 11 Juli te Izmir. x) Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton PERSONALIA. Voor het diploma A van het Gymnasium te Alkmaar is geslaagd de heer N. v. d. Zon, al hier. XE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Bunkerhaven Papierfabr. Estl. Russisch m.s. S.S. Neptun Msta Brunsbuttel Archangel bunkeren hout Een blik op de tribune. Deze uitvoering' van de Rubens-cantate van Peter Benoit op de Groote Markt heeft in onze stad een ongekende geestdrift gewekt. Duizenden of tienduizenden, hun aantal wa gen wij niet meer te schatten, waren gekomen In dichte hagen zetten zij de trottoirs' af, omsloten de groep uitvoerenden, een groep van vijftienhonderd, die zoo klein leek te midden van de zee van belangstellenden. Feestelijk was de Groote Markt versierd, bloemen waren aangebracht aan het Stadhuis en aan de lantaarnpalen. Voor het Stadhuis en voor de Vleeschhal waren tribunes aange bracht. Op die voor het stadhuis zaten de leden van het eerecomité, bestaande uit Jhr. Mr. Dr. A. Röell, de heeren C. Maarschalk, H. J. Steensel v. d. Aa, Mr. Th. A. Wesstra, A G. Boes, W. B. J. van Liemt, M. A. Reinalda, W. Roodenburg, G. D. Gratama, G. J. Droste, C. ten Boom, Jhr. Dr. J. C. Mollerus, Ir. W. J. Burgersdijk, Mr. A. Beets, mevr. Cohen Ter vaart, mevr. A. M. Buhrmann. De Belgische gezant de heer Ch. F. Maskens merkten wij ook op onder de aanwezigen. Om half negen precies, met den uurslag, ving de uitvoering aan, die tot ongeveer kwart over tienen duurde. Toen de laatste maat ver klonken was, brak een stormachtig applaus los, dat steeds en steeds luider werd, tot de dirigent, Jos. de Klerk, het laatste koor her haalde. En ditmaal klonk er schuchter uit de toehoorders een zweem van geluid, alsof men mee wilde zingen. Niet zoodra had de dirigent dit gemerkt, of met een forsche ruk keerde hij zich om, en met een gebiedend gebaar voerde hij thans al die duizende kelen aan, die plot seling den moed vonden om mee te zingen. Langzaam ebde de Markt leeg. Om kwart voor elf zou de dirigent worden ingehaald in hotel „Lion d'Or" en daarheen spoedden zich dichte drommen. Daar verscheen de gevierde leider van dezen avond. Een donderend ge juich steeg op, zwellend nog toen de kleine figuur verdween in de vestibule van het hotel. Doch weldra verscheen Jos. de Klerk weer, ditmaal voor een raam aan de achterzijde van het hotel, waar de harmonie „Crescendo" hem een serenade bracht. Het was weer de zoo bekende, reeds alom meegezongen slotzang van de Rubenscantate. Toen zweeg de muziek. Even stond de leider van deze uitvoering stil, toen klonk, even aangedaan, zijn stem. „Dank, dank voor deze overgroote hartelijk heid. Dank ook voor de betoonde saamhoorig- heid. En dan Toen verruimde zich zijn stem. Helder en met hetzelfde gebaar waarmee hij een half uur tevoren den staf gezwaaid had, zong hij toen: „Dan zal de beiaard spelen Van alle torentransen Dan zal de grijsheid kweelen Dan zal de jonkheid dansen Dan speelt elk land voor d'oogen Zijn Vrijheid, Kunst en Zeden Daar zal elk volk op bogen Daar wordt het om aanbeden". En weer, en nog eens nemen allen het over, en klinkt het luidt en golft het door de straten. Dan verschijnt op den achtergrond van de kamer het hoofd van Staf Nees. „Daar, daar is de Beiaard", roept dadelijk Jos. de Klerk en direct laat hij ook Nees deelen in deze huldiging. HET PROGRAMMA VOOR WOENSDAG. Morgen wordt aan den Schoterweg de wed strijd tusschen de jongste elftallen van Haar lem en Rood en Wit gespeeld. Rood en Wit 5 dat al eenige successen in de H. C. B. heeft geboekt zal wel de overwinning behalen. Het gemiddelde van Rood en Wit 2. Het gemiddelde van Rood en Wit 2 spelende in de tweede klasse, is tot en met Zondag 12 Juli als volgt: Batten. Minimum 4 innings en average 10. inn. n.o. runs h.s. aver. 1. J. W. v. d. Bogaardt 4 2 84 42 42.— 2. Jhr. H. B'. v. Tets 8 1 162 47 20.25 3. L. Groen 8 0 113 27 14.13 4. J. v. Baasbank 6 0 74 47 12.33 5. H. Kruseman 4 1 35 22 11.67 Bowlen Minimum 5 wickets. 1. W. Kramer 19 11 21 5 4.20 2. M Bruin 108 32 223 34 6.56 3. F. Hasselman 26 9 59 8 7.38 4. J. de Vries 82 24 206 21 9.81 5. Jhr. Mr. C. L. v. Lennep 101 1/6 26 258 11 23.45 DE NEDERLANDSCHE SCHIETPLOEG SAMENGESTELD. Naar wij vernemen is de Nederlandsche ploeg, welke aan de Olympische schietwed strijden te Berlijn zal deelnemen, als volgt samengesteld: Petite Carabine 50 Meter af stand: J. H. Brussaard (Rotterdam), C. Vuur- man (Amsterdam) en C. J. P. Both (Breda). Automatisch pistool 25 Meter afstand: D. W. van den Bosch (Amersfoort). BRITSCH-INDIëRS EN CANADEEZEN HET OLYMPISCH DORP. IN Uit Berlijn: Kort na elkaar kwamen Maan dagmiddag in Berlijn de Canadeesche roeiers en de Britsch-Indische Olympische ploeg aan. De Indische gasten, die met hun kleurige kleedij een schilderachtige groep vormden, werden verwelkomd door den Endischen Studentenbond in Berlijn. Nadat de gasten op het stadhuis officieel welkom waren geheeten, waarbij den leider der ploeg een herinneringsmedaille en den leden ieder een boekwerk werd aangeboden, vrtrokkén zij naar het Olympische dorp. HAARLEM, 13 Juli. Bevallen 11 Juli: A. M. Wüst—v. Uulden. d.; J. W. DiemannMeijer, d.; E. G. BonHen driks, z.; 12 Juli: J. Koek—Officier, z.; 13 Juli: C. M. Kniepde Lange, d. Overleden: 10 Juli: A. Swarts—Elders, 85 j., Leidsche- vaart; 11 Juli: C. TerhorstRuhl, 69 j., Pres. Steijnstraat; A. van DijkStroet, 77 j., Zuid polderstraat; H. T„ 3 j., d. v. C. Turkenburg; G. M. Beelen, 63 j., Oranjekade; 12 Juli: M. H. A. de Wijs—Schoonman, 80 j., Zijlweg; A. A. de Gauw, 69 j„ Vinkenstraat; 13 Juli: G. Loogman—Kreike, 62 j„ Kamperlaan. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. Bioscoop 8 uur. Bioscoop uur. DINSDAG 14 JULI de Pont: „In 't Witte Paard" WOENSDAG 15 JULI de Pont: „In 't Witte Paard" AGENDA TE HAARLEM. Heden: DINSDAG 14 JULI Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Het testament van Dr. Mabuse". Regie Fritz Lang. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Martha" met Helge Roswaenge en Carla Spletten. 2' 30. 7 en 9.15 u. Cinema Palace: „Roberta" met Irene Dunn, Fred Astaire en Ginger Rogers. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Als de Natuur roept" met Clark Gable en Loretta Young 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. Heemstede: Circus Strassburger, tegen over de sportvelden. Aanvang 8 uur. WOENSDAG 15 JULI Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds Heemstede: Circus Strassburger, tegen over de Sportvelden. Voorstellingen 2 en 8 u.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6