Wie is schuldig aan Thijs IJs in het betooverde woud den wereldoorlog? Rebellen en regeering tegen elkaar opgewassen. Steeds weer: WOENSDAG 29 JU EI 1936 Beide partijen melden kleine overwinningen Regeering zal een aanval doen op Saragossa. Chili wenscht hervorming van den Bond. Hevig gevecht in de heuvels bij Nabloes. Engeland. Lagerhuis tot 3 November op reces. Alle ministers blijven in het land. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Oorlogzuchtigen in Rusland en Servië' FRUCFAMMA BUITENLAND Gisteren was het de elfde dag van den burgeroorlog en nog altijd is er geen beslissing in zicht. Van weerszij den worden kleine overwinningen gemeld, maar van groote beteekenis schijnen die niet. De vreemdelingen blijven bij honderden het land verla ten. De Reuter-correspondent ziet den toestand blijkens een telegram uit Londen, aldus in: In het Noordwesten, in de streek van San Sebastian, schijnen de regeeringstroepen de overhand te hebben gekregen. In de bergen ten Noorden van Madrid is een tijdelijke kalmte ingetreden, die chter naar verwacht wordt, slechts van korten duur zal zijn. In het Zuiden zou generaal Franco een grooten aanval doen voorbereiden, terwijl generaal Mola zijn partijgangers in de streek van Bur gos organiseert. De Madrileensche regee ring blijft van haar kant niet werkloos en richt colonnes militie naar de verschillende opstandige centra. Omtrent den strijd in Sierra Guadarrama ten Noorden van de hoofdstad wordt uit Ma drid gemeld, dat een compagnie Guardia de Asalto onder aanvoering van kapitein Puig er in geslaagd is een munitiedépót der rebel len aan het gront van Guadarrama in de lucht te doen vliegen. De luchtstrijdkrachten der regeering had den het depot opgespoord, waarop Puig zijn compagnie in vier patrouilles indeelde, die den berg, waarop het lag, beklommen en er in slaagden het in de lucht te laten vliegen, ondanks het voortdurende vuren der rebel len. Twee leden der compagnie werden ge dood, elf gewond. Uit Burgos, het hoofdkwartier van gene raal Mola wordt aan de Paris Soir gemeld, dat het den opstandelingen gelukt is een afdee- ling roode militie en Guardia Civil bijPetrargo na een feilen strijd terug te slaan. Het dichtst bij de hoofdstad gelegen kamp der rebellen zou San Raphael aan den weg Ma dridSegovia zijn. Generaal Mola zou heb ben verklaard dat de inneming van Madrid slechts een kwestie van tijd is. De toestand aan de Fransche grens. Aan de Noordgrens schijnt de regeering haar positie te San Sebastian te consolidee- ren Het ministerie van binnenlandsche zaken heeft per radio meegedeeld, dat ook de re bellen in de kazernes van Loyola, die een haard van opstand vormde, zich hadden over gegeven. De soldaten sloten zich aan bij de leden der regeeringsgetrouwe militie. Fr werd veel oor logsmateriaal gevonden. De bevolking van San Sebastian was geestdriftig. Uit Santander wordt vernomen dat de re geeringstroepen, die Oviedo belegeren, gun stige stellingen hebben ingenomen, vanwaar zij er- spoedig toe zullen overgaan, de rebellen te bombardeeren. Reuter meldt uit Pau in Z. Frankrijk, dat de rebellen er van af zouden hebben gezien Irun te bombardeeren om grensincidenten te vermijden. De Fransche regeering heeft den prefecten der grensdepartementen verzocht Spanjaarden, welke over de grens mochten komen, direct te ontwapenen, om het even tot welke partij zij behooren. De leiders van de te Madrid geaccrediteerde buitenlandsche missies hebben te St. Jean de Luz, in een conferentie besloten den officiee- len zetel der missies te Irun op Spaanschen bodem, op slechts enkele honderden meters van de Fransche grens, te vestigen in een gemeenschappelijk voor dat doel gehuurd huis. De Britsche ambassadeur bevindt zich op 26 K.M. ten Westen van Zarauz, waar hem twee Britsche oorlogsbodems ter beschikking staan. De Fransche ambassadeur wil aan boord van een Fransch oorlogsschip voor San Sebastian blijven. Te Barcelona verbetert de toestand dagelijks. De plunderingen en daden van persoonlijke wraak, welke in de eerste dagen voorkwamen, zijn door den bewakingsdienst van de regeering en de roode militie beëindigd. Over eenkomstig het verlangen van de werkliedenorganisaties en de overheid hebben de meeste werklieden den arbeid hervat, alleen blijven vele winkels nog gesloten. In bijna geheel Catalonië is het spoor wegverkeer normaal hersteld en zelfs konden enkele treinen via Valencia naar Madrid ko men. Ten Noorden van Tarragon zijn de regeeringstroepen opgerukt en zij hopen spoedig Huesca te bezetten. Hijar is in handen van de regeering gevallen, Op het vliegveld van Barcelona zijn vijf jachtvliegtuigen en een bombardeur aangekomen, terwijl ook te Lerida vijf nieuwe toestellen zijn aangeko men, zoodat in totaal 15 toestellen gereed staan Saragossa aan te vallen. Later wordt bericht dat de colonne roode militie, die van Barcelona naar Saragossa is vertrokken, thans het doel van den tocht na dert. Hef D.N.B. bericht uit Perpignan, dat de re- bellen rondom Saragossa een strategisch gun- sige positie bezetten welke van groote betee kenis kan zijn voor de verdere ontwikkeling van den strijd en dat zij ook uitstekend bewa pend zijn. Hjj'u zijn de eenige troepen van Spanje, die over tanks beschikken. Te Madrid is het rustig. Te Madrid is het ook verder rustig ge bleven. In de binnenstad heerscht een druk verkeer. De trams en de ondergrondsche spoorweg zijn op normale wijze in bedrijf. De koffiehuizen worden druk bezocht en ook de bioscooptheaters zijn open. Het autoverkeer voor particulieren is ge staakt, daar de auto's voor patrouille- en transportdiensten gerequireerd zijn. Zeer druk is het op straat door de ziekenauto's, die van den ochtend tot den avond van het gevechtsterrein naar de ziekenhuizen en hospitalen van Madrid rijden. In het bureau, dat het diplomatieke corps te Madrid heeft ingericht, worden maatrege len genomen om zoo veel mogelijk buiten landers met een extra-trein, welke waar schijnlijk pas Vrijdag zal kunnen vertrekken, naar veiliger oorden over te brengen. Uit Valencia zijn verscheidene vracht auto's met levensmiddelen te Madrid aan gekomen. De minister van binnenlandsche zaken heeft verklaard dat met ingang van heden alle stakingen geëindigd moeten zijn. Het ministerie van binnenlandsche zaken heeft medegedeeld, dat de zwaarste bij de wet voorziene straf zal worden toegepast op hen, die zich schuldig maken aan aanslagen op het leven of de eigendommen van ande ren. Zij zullen als muiters in dienst van de vijanden der republiek worden beschouwd. Bij decreet zijn alle soldaten en korporaals der reserve van 1935, afkomstig uit de pro vincies Madrid, Toledo, Ciudad Real en Eja opgeroepen om zich te Madrid aan te mel den. In het Alcazar te Toledo bieden de rebellen nog steeds verzet. Slechts enkele hunner gaven zich ever. De gouverneur heeft troepen en Guardia de Asalto gezonden om de overgave te be spoedigen. Berichten uit het Zuiden. De vertegenwoordiger van de voor- loopige militaire regeering van de re bellen te Lissabon verklaarde, dat de opmarsch van de Zuidelijke troepen van de opstandelingen slechts lang zaam gaat, aangezien in elk dorp communistische tegenstand moet wor den gebroken. Bij een snellen op marsch zou eep opstand in den rug van het oprukkende leger kunnen uitbreken. De zending van nieuwe troepen uit Marokko wordt bemoeilijkt door het feit, dat de regeeringsvloot nog de Straat van Gibraltar beheerscht. Toch zijn gisteren uit Ceuta nog 200 man van het vreemdelingengelioen te Algeciras aangekomen. De radiozender van Tetoean, die in han den der rebellen is, meldt, dat de troepen der nationalisten den opmarsch naar de Zuid-Spaansche havenstad Malaga hebben voortgezet. Te Gibraltar werden schoten gehoord uit de richting van La Linea. Een kapitein van de opstandelingen vertelde, dat een zestigtal communisten door Marokkaansche troepen werden gefussiïleerd. Het ministerie van binnenlandsche. zaken heeft per radio bekend gemaakt, dat de re geeringstroepen onder bevel van generaal Miaga zich in de nabijheid van Cordova bevinden. Verder werd medegedeeld, dat de toe stand van de rebellen-generaal Queipo de Llano te Sevilla tengevolge van de vele deserties zeer moeilijk is geworden. De be woners der naburige dorpen nemen de wapens op tegen de opstandelingen en ver sterken aldus de regeeringstroepen. Wat de toestand in Marokko betreft, deelt Madrid mede, dat Logrono door de regeerings- vliegtuigen is gebombardeerd, terwijl Ceuta en Melilla door oorlogsschepen onder vuur wer den genomen. Bij het bombardement van Melilla zijn Zon dag 13 personen gedood en vele gewond. Laatste berichten zijn nog verward. Hedenmorgen wordt nog uit Madrid ge seind Te Laroda, in de provincie Malaga, is een vliegtuig der opstandelingen door de regee ringstroepen neergeschoten. Twee inzittenden werden gedood. Volgens de laatste berichten, die uit Andalusie zijn binnengekomen, zou de positie der opstandelingen te Sevilla onhoudbaar geworden zijn. Queipo de Llano en zijn staf zouden er zelfs over denken om te vluchten. Er zijn maatregelen genomen, om te voorko men, dat hij naar Portugal kan uit wijken. Generaal Queipo de Llano heeft echter, naar uit Sevilla wordt ge meld, nogmaals de berichten, die de radiostations der regeering hebben uitgezonden, tegengesproken. Hij heeft verklaard dat een uit Sevilla ko mende colonne zonder moeite bezit heeft kunnen nemen van Huelva, waar de burger lijke gouverneur en de plaatselijke autoritei ten de vlucht hebben genomen. De toestand in Galicie zou zeer gunstig zijn. De Colonne on der generaal Mola zet methodisch den op marsch ten Noorden van Madrid voort. Ten slotte spoort de generaal allen aan, geduld te hebben, „want over enkele dagen zullen de regeeringstroepen geen tegenstand meer kun nen bieden". Te Lissabon verwacht men, dat de revo- lutionnaire troepen morgen Badajoz zullen binnenrukken. Een bericht uit Cadix meldt, dat de opstan delingen te San Roque zich hebben overgege ven. SANTIAGO DE CHILI, 29 Juli. Naar mede gedeeld wordt zal Chili op de in September te houden Volkenbondsvergadering voorstellen een internationale conferentie te houden met deelneming zoowel van de onderteekenaars als van de niet-onderteekenaars van het Vol kenbondspact, met het doel een hervorming van dén Volkenbond voor te stellen, waardoor het mogelijk wordt gemaakt, dat alle lan den te Genève vertegenwoordigd zijn. Indien dit doel niet bereikt mocht kunnen worden, zou Chili den Volkenbond willen ver laten. Uit Jeruzalem: In een gevecht tus- schen Britsche troepen en opstandige Arabieren in de heuvels nabij Nabloes is een Britsch politieman gedood. De bende rebellen zou uit een honderdtal mannen bestaan. De luchtstrijdkrachten wer ken samen met een krachtige afdeeling mili tairen bij dit gevecht, dat nu reeds 12' uur duurt en dat het ernstigste is sedert het uit breken der onlusten. Naar later wordt medegedeeld, zijn zes Ara bieren gedood tijdens het gevecht bij Nabloes. Twee dezer Arabieren zijn gevallen onder de kogels uit de mitrailleurs van vliegtuigen. Talrijke andere Arabieren zijn gewond. LONDEN, 28 Juli. Baldwin heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat het Vrijdag a.s. tot 29 October op reces zal gaan. Op 3 November zal de koning een buiten gewone zitting van het huis openeii. Nadat Koning Edward besloten had niet naar Frankrijk te gaan om de politie geen extra-werk ter beveiliging van zijn persoon te bezorgen, heeft ook de minister-president Baldwin het besluit genomen af te zieh van zijn jaarlijksch bezoek aan Aix-les-Bains. Het besluit van den premier staat echter in verband met de internationale problemen welke zijn aanwezigheid in Londen eischen in de maand Augustus. Nadat het antwoord van Duitsch land en Italië zal zijn ontvangen op de uitnoodiging om deel te nemen aan de conferentie van vijf, zal een zorg vuldige voorbereiding noodig zijn langs diplomatieken weg. Bovendien hecht de regeering veel waarde aan de zitting van den Volkenbond in September a.s., waarop de toekomst van den Bond zal worden behandeld. Voor zoover tot nu toe bekend is, zullen alle ministers gedurende de vaeantie in Engeland blijven. Het ziet er voor Thijs dus niet al te best uit. Ons dappere beertje meent al, dat zijn laatste uur geslagen heeft en dat hij ieder oogen- blik door de vraatzuchtige plant verzwolgen kan worden. Maar plotseling herinnert hij zich het blaadje, dat hij aan den anderen kant van het gebergte van het bloempje gekregen heeft. Dat haalt hij snel te voorschijn. „Kijk eens," zegt hij, „wat ik hier heb. Nu zie je wel, dat ik maar niet zoo'n gewone voorbijganger ben." „O, je bent dus een vriend van alle bloemen," krijgt Thijs ten antwoord, „dan zal ik je ook dadelijk je vrijheid hergeven. Ock in dit betooverde bosch is het overal veilig voor je." En met die woorden trekt de plant al zijn lange armen weer terug. Fransch boek trekt veel belangstelling in Duitschland. BERLIJN, 25 Juli 1936. Ofschoon er geen bijzondere dagen voor noodig zijn, om herinnerd te worden aan de oorlogsgruwelen, vooral nu de wereld meer door het oorlogsspook behekst schijnt dan ooit in de dagen van den kreupelen vrede sedert 1918, denken vooral de volken, die aan den wereldoorlog deelnamen in de laat ste Julidagen terug aan de enkele weken, welke het uitbreken van de ramp vooraf gingen en aan de oorzaken en de directe aanleiding er toe. Een paragraaf van het verdrag van Ver sailles stelt vast, dat Duitschland de eenig- schuldige aan het ontketenen van den gru- welijken oorlog is en namens Duitschland is dat verdrag met al zijn paragrafen onder teekend, wat naar juridische opvattingen alle verdere discussie over schuld of niet- sehuld nutteloos maakt. Toch flakkert deze discussie telkens weer op, zoowel In het kamp der geallieerde en geassocieerde machten als in het Duitsche kamp, waar men nu echter met het oog op het welslagen van het „Olympische vredesfeest" allerminst een prikkelende discussie wenscht. Toch wordt hier levendig begroet en be sproken het boek „Les Öoupables" van den Franschen schrijver Henri Pozzi over de schuld aan den wereldoorlog en over de ma noeuvres, om de vredespogingen te verijde len. Naar aanleiding van den bijval, dien zijn werk voor het grootste deel in Duitsch land moest vinden én van enkele besprekin gen in de Duitsche pers, schrijft Pozzi aan de Deutsche Allgemeine Zeitung, dat zijn boek vooral in de staten der „Kleine Enten ten" pijnlijk opzien heeft gebaard en dat hem van bepaalde zijde belangrijke bedra gen in geld zijn aangeboden, als hij zijn werk laat verschijnen in een herziene uit gave, waarin hij zijn mededeelingen en be weringen herroept. Hij begrijpt de ergernis van zekere histo rici, wier theses over de schuldquaestie door de Spalaikovitsch-telegrammen weerlegd worden. Doch deze telegrammen zegt hij en de ontzettende dingen, die zij onthul len, zijn een feit en de ware geschiedschrij ving de eenige die waarde heeft voor hen, die weigeren, gebeurtenissen en re geeringen te beoordeel en naar persoonlijke neiging berust niet op beweringen en theorieën en evenmin op Byzantijnsche dis cussies over enkele bijzonderheden van woor den, maar op feiten. Uit de telegrammen, die de Servische gezant in St. Petersburg Spalaïkcvitseh, 22, 24 en 25 Juli 1914 aan zijn regeering richtte' blijkt onweerlegbaar; 1. dat in Belgrado en St. Petersburg volkomen overeenstemming heerschte over de oorlogs bedoelingen tegen Oostenrijk; 2. dat alle pogingen van Sasonoff, om van Frankrijk goedkeuring en de belofte van on- voorwaardelijken bijstand te verkrijgen, ver- geefsch waren, omdat Poincaré en Viviani strikt vasthielden aan het beginsel dat sedert jaren de Fransche politiek bepaalde n.l. Rusland op geen enkele wijze te onder steunen, als het door Balkanquaesties met Oostenrijk in conflict komt, tenzij Duitsch land in dit conflict ten gunste van Oosten rijk ingrijpt; 3. dat bij deze houding der vertegenwoor digers van Frankrijk, de Russische bellicis- ten besloten, door een mobilisatie, die voor Frankrijk moest worden geheim gehouden. Duitschland te noodzaken, militaire maat regelen te nemen die Frankrijk moesten dwingen tot gelijke maatregelen; 4. dat in Belgrado en St. Petersburg alles werd gedaan op bedriegelijke en geheime wijze, waardoor Frankrijk eerst dan alles kon ervaren, als het te laat was. Al deze feiten acht Pozzi van het grootste belang voor het doorgronden van hetgeen Lenin heeft genoemd „het ondoorgrondelijk geheim der oorzaken van den oorlog". Maar het belangrijkste feit is de verze kering die Spalaïkovitsch zijn regeering gaf, dat Poincaré altijd nog dacht als in Augus tus 1912, toen hij den Rus Sasonoff zeide: „zou Rusland wegens een Balkanquaestie Oos tenrijk aangrijpen of door Oostenrijk wor den aangegrepen, dan mag het niet op hulp van Frankrijk rekenen. Ons verdrag geldt al leen dan. als Duitschland aangrijpt." Verwijten van Duitsche zijde. Van Duitsche zijde is nu Henri Pozzi verwe ten, in zijn boek buiten beschouwing te heb ben gelaten het gesprek van 17 November 1912, waarbij Poincaré, volgens een bewering van Iswolsky, dezen zou hebben verklaard dat hij sedert 8 Augustus van meening was veran derd en dat Rusland van nu af wat ook gebeuren mocht kon rekenen op Frankrijk, dat zelf bereid zou zijn, een oorlog te voeren, om Rusland's Balkanpolitiek te steunen. Maar dit gesprek, verondersteld, dat Poin caré werkelijk gezegd heeft, wat Iswolsky vertelt, bewijst volgens den Franschen schrij ver volstrekt niet, wat men als bewezen wil aannemen en is ook in 't minst niet in tegen spraak met Poincaré's verklaring aan Saso noff, die wordt weergegeven in het voormelde geheime telegram van Spalaïkovitsch van 22 Juli 1914. Inderdaad zou Poincaré 17 Novem ber 1912 gezegd hebben „Als Rusland in den oorlog gaat, zal Frankrijk hetzelfde moeten doen, omdat wij weten dat in deze zaak Duitschland achter Oostenrijk zal staan. Het is juist, dat Poincaré 8 Augustus 1912 tot Sa sonoff zeide. en wat, volgens het geheime te legram van den Servischen gezant, Poincaré en Vivian 22 Juli 1914 den Russischen minis ter van buitenlandsche zaken verklaard heb ben, nl.: staat Duitschland in een Oosten- rij ksch-Russisch conflict achter Oostenrijk, dat treedt het verdrag in werking en Frank rijk doet mee Dat het zoo was en niet anders en dat Frankrijk's regeering in Juli 1914 nog zoo dacht als in Augustus 1912, wordt bewezen door het absolute feit, dat de Russische re geering, om Frankrijk tegen zijn wil in den oorlog te betrekken, gedwongen was door een geheime mobilisatie Duitschland te provocee- ren en deze zoolang voor Frankrijk geheim te houden, totdat zij de gewenschte uitwerking op Duitschland had. Echtheid der telegrammen betwijfeld. Men heeft de echtheid der door Henri Pozzi gepubliceerde telegrammen betwijfeld. Deze heeft in zijn boek bericht, hoe en door wien hij ze heeft verkregen. Zijn intieme vriend Dragomir Stefanovitsch, de vroegere secreta ris-generaal van het Servische ministerie van buitenlandsche zaken gaf ze hem ter inzage. Stefanovitsch had ze ontvangen en ontcijferd en bewaarde zorgvuldig de afschriften van den cijfertekst en van de vertaling. In zijn „bureau des Balkans", dat Pozzi leidde, heeft deze woordelijk alles afgeschreven met de nummers van het archief van het ministerie. In zijn brief aan de „Deutsche Allgemeine Zei tung" stelt Pozzi opnieuw de Joegoslavische regeering voor haar archieven voor een in ternationale controle-commissie toegankelijk te stellen. In Frankrijk zou niemand van hen, die op de hoogte zijn, de echtheid der documenten hebben betwijfeld. Ten slotte zegt de Fransche schrijver: La ten wij toch aan beide zijden van den Rijn den moed hebben de waarheid in het oog te zien en elkaar wederkeerig gelijke eer te be wijzen. Noch het Duitsche, noch het Fransche volk noch de regeering van het Duitsche keizerrijk, noch die der Fransche republiek hebben in Juli 1914 den oorlog gewild. Zij hebben hem gevoerd, omdat zij de een zoo wel als de ander hun bestaan bedreigd acht ten, omdat zij door demonen van achteren in den afgrond werden gestooten. In een tijd, waarin opnieuw getracht wordt en wederom van Rusland uit de beide groote naties tegen elkaar in het harnas te jagen, van wier bestaan en goede verhouding en van wier vrije ontwikkeling zooveel af hangt voor het bestaan der beschaving, moe ten deze dingen vrijmoedig uitgesproken en erkend worden aan deze en gene zijde van den Rijn want zij zijn waar" H. L. ER KOMT EEN ZUSTERSCHIP VAN DE QUEEN MARY. LONDEN, 28 Juli. In het Lagerhuis deelde de secretaris van de schatkist mede, dat Ne ville Chamberlain toestemming heeft ver leend voor den bouw van een schip van het zelfde type. als de Queen Mary. De opdracht zal aan dezelfde werf worden gegeven. DONDERDAG 30 JULI 1936, HILVERSUM 1875 M. AVRO-Uitzending. 8-Gram. platen; ;9.Ensemble Lismon- de. 10.00 Morgenwijding. Gram. platem 10.30 Ensemble Lismonde. 11.00 Gram. platen. 12.00 De Violiers en Gram. platen. 2.00 Orgelcon cert en zang. 2.45 Gram. platen, 3,15 Avro- Aeolian-orkest. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram. platen. 4.45 Voor groote kinderen. 5.30 De Octophonikers. 6.30 Sport- praatje. 7.00 Gram. platen. 7.20 Radio-too- neel met muziek. 8.00 Berichten A.N.P Mede deelingen. 8.10 Het Omroeporkest en solist. 8.45 Chansons. 9.15 Radiotooneel. 9.45 Chan sons. 10.15 Omroeporkest. 11.00 Berichten A.N.P. 11,1012,00 Dansmuziek. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV., 11.00 KRO, 2,00 NCRV. 8.009.15 en 10.OOI Gram. platenu 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram. platen. 11,30—12,00 Godsd., 12,15 Gram, platen en KRO-orkest. 2.0C Gram. platen. 3.153.45 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Jeugdcursus. 5.30 Het Stichtsche Salon-orkest. 7.00 Berichten, 7.15 Journ. weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Be richten ANP. 8.15 Orgelspel. 9.00 Wandeling door Leiden. 9.30 Dubbelmannenkwartet. (Om 9.50 Berichten A.N.P.), 10.30—11,30 Gram. pl., Na afloop: Schriftlezing, DROITWICH, 1500 M 11,25 Orgelspel, 11,50 Gram. platen, 12,20 Trocadero-Cinema- orkest. 1,05 Gram. pl., 1,35 A. Campoli's orkest. 2,20 Het Imperial Hotel orkest. 3.20 Het Forum-Theater-orkest. 4.10 Causerie over Skandinavië. 4.30 Gram. platen, 5.05 Het Harp-Trio. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Be richten. 6.50 Het BBC-Midland-orkest. 7,35 Fred Harley's kwintet en solist. 8.20 Causerie over oude monumenten. 8.35 Piano-recital. 9.00 Sydney Baynes' orkest, 9.50 Berichten. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Het BBC-orkest en so list. 11,3512,20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 11,20 ij 12,35 Orkest concert. 2,50 Gram. platen., 5.20 Radio-tooneel. 7.20 Gram. platen., 8.20 Zang en piano. 9.05 Concert, m.m.v. solisten, koor en orkest. 11,05 -12,35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 6.20 Populaire muziek. 8.20 G. Hoffman's orkest. 9.20 Trioconcert en soliste. 10.20 Or kestconcert. 12,20 Populair concert en dans muziek. 2,20 Gram. pl., 3.20 Kamermuziek. 4.20 R. Gaden's orkest en solisten. 6.20 O. Do- brindt's orkest. 8.30—1,15 Zie Deutschlandsen- der. BRUSSEL 322 EN 484 M. 322 M. 12,20 Gram. platen, 12,50 Omroepor kest. 1.30 Salonorkest, 1,50-2,20 Gram. platen. 5.20 Piano-recital, 6.50 en 7.20 Gram. platen, 8.20 Omroeporkest en radio-tooneel. 10.30-11,20 Gram. platen. 484 M. 12,20 Gram. platen. 12,50 Salon orkest. 1.30 Omroeporkest, 1,502.20 en 5.20 Gram. platen; 6.35 Zang. 7.05 en 7.35 Gram. piaten. 8.20 dito. 8.35 Radio-tooneel. 9.20 Sym- phonie concert. 11.00—11,20 Gram. platen DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Gevarieerd concert. 10.20 Berichten. 10.35 Olympisch nieuws. 10.50—1,15 Populair concert en Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3