De sluier der liefde. Spanje. BEVERWIJK De wateronttrekking aan den bodem. WIELRIJDEN. De Tour de France. CRICKET IN ENGELAND. WOENSDAG 29 JULI 1936 VOETBAL. WATERPOLO. OLYMPISCHE SPELEN. De Kano wedstrijden. BURGERLIJKE STAND SANTPOORT LAWNTENNIS. Het beroemde werk vail Leonardo da Vinei ,,Het laatste avondmaal", dat in het Vaticaan hangt, heeft men slechts met groote moeite voor algeheel vergaan weten te behoeden. De Spaansche burgeroorlog woedt voort zonder eenig logisch ontwikkelings-beeld te geven. Van beide zijden klinken de berich ten omtrent behaalde overwinningen zoo weinig overtuigend, dat men zich vanzelf afvraagt of de regeering ter eene en de lei ders van den opstand ter andere zijde er zelf wel een helder begrip van hebben, hoe hun kansen eigenlijk staan, hoe de diverse gevechten in verschillende streken van het uitgestrekte land eigenlijk zullen verloopen. Best mogelijk dat zij het zelf niet meer kun nen overzien. Noch aan regeeringszijde, in het Volksfront dus, noch aan de zijde der opstandelingen heerscht eenheid van stre ven. Het zijn niet alleen partijen maar ook persoonlijke ambities die elkaar straks, als een van beide zijden een bloedige overwin ning zal hebben behaald, zullen gaan tegen werken. Mocht de regeering zegevieren, dan is het de vraag of zij de macht der door haar zelf bewapende vakarbeiders het hoofd zal kunnen bieden en zelf de leiding in han den houden. Zegevieren de opstandelingen tegen het huidige bewind, dan moet een gan- sche staalkaart van richtingen onderling uitmaken wie de macht nu verwerven zal. Onder ae opstandelingen zijn republikein- sche generaals, monarchistische generaals, fascisten, carlisten (die het koningschap aan een andere Bourbonsche familie-tak willen toekennen) en een van de generaals, die tot de voorstanders van een militaire dictatuur behooren, heeft alvast verklaard dat „het volk volkomen vertrouwen in zijn generaals stelt", hetgeen minstgenomen twijfelachtig is, want zij zijn het onderling niet eens Ook zijn volken, al worden zij gemakkelijk het slachtoffer van strijdende facties en al moeten ze geleid worden, altijd schrander genoeg om te begrijpen dat generaals even min staatslieden zijn als staatslieden gene raals. Als men een burger aan het hoofd van een leger stelt zal hij rare beslissingen ne men. Als men een generaal tot staatsman promoveert is hetzelfde met zekerheid te verwachten, en geen wonder. De wereldge schiedenis kent slechts een paar geniale uit zonderingen op dezen regel, maar van de aanwezigheid van een Napoleon onder Span- je's generaals is nog nimmer iets gebleken. Erger: in de laatste jaren van de Spaansche ruzies heeft zich evenmin een groot leger aanvoerder als een groot staatsman gemani festeerd. Overigens heeft het moede, verscheurde Europa al zeer weinig behoefte aan nog een dictator „in grooten stijl". Spanje voert zijn burgeroorlog, maar het staat tot dusver bui ten den strijd der internationale belangen. De Spaansche buitenlandsche politiek is sinds lange jaren geweest (zooals iemand eens ge zegd heeft)„aan den anderen kant van de Pyreneeën te blijven". Een streven, dat door Europa niet genoeg gewaardeerd kon worden. De hemel beware het voor een Spaanschen dictator die het heele volk tot de tanden be wapent, aankondigt dat „de wereld aan Spanje zal genezen" en „het Spaansche imperium" als punt 1 op zijn program zet. De gedachte schijnt op dit moment een tikje lachwekkend, maar uit hevige revoluties plegen grootmach ten te groeien binnen verrassend korten tijd, zooals de twintigste eeuw nu ook al weer bij diverse gelegenheden heeft bewezen. De weg naar genezing zal voor Spanje wel geen kort proces kunnen zijn. Het mist de vaste basis, de sterke ruggegraat van een krachtigen middenstand. Het werd en wordt heen en weer geslingerd tusschen extremis- men en persoonlijke ambities van militaire en politieke Strefers. Het heeft ook met het vraagstuk monarchie-of-republiek nog niet afgerekend. Vandaar dat de in 1931 verdre ven koning Alfonso XIII zich alweer aange boden heeft, „indien men hem roept", het geen behalve zijn zin voor avontuur ook zijn persoonlijken moed bewijst. Want hij moet er zelf toch wel sterk aan twijfelen of een tweede koningschap hem niet op geweldda dige wijze aan zijn eind zou brengen. R. P. KONINKLIJKE BELANGSTELLING VOOR DE BLOEMENTENTOONSTELLING. De commissie voor de tentoonstelling van bloemen, groenten en fruit, die tijdens de feestweek zal worden gehouden, heeft van de Koningin een groote zilveren medaille, waarop de beeltenis van de Koningin is geslagen, ontvangen. Ook het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde zond een fraaie plaquette terwijl van vele an dere zijden nog toezeggingen voor prijzen werden gedaan. Algemeene actie noodzakelijk geacht. In Hotel „Ter Burg werd Dinsdagavond een vergadering gehouden van de commissie voor een goede waterregeling in Kennemer- land. De voorzitter, de heer H. Sinnige deelde in zijn openingswoord mede, dat een sub-com missie zal moeten worden gevormd, die een nader onderzoek naar de wateronttrekking aan den bodem zal hebben in te stellen. De secretaris de heer J. Tromp, gaf een overzicht van de bodemverdroging, waar mede de eertijds zoo vruchtbare tuingronden van Kennemerland worden bedreigd. Vooral de cultuurgronden op Tusschenwijk, de Kruis berg, de Kaag hebben van deze verdroging zeer veel te lijden. Vele tuinders werpen de schuld op de groote bedrijven als het pro vinciaal waterleidingbedrijf, de papierfabrie ken en de hoogovens. Dat evenwel toch een goede waterregeling mogelijk was bleek vol gens spr. uit het voorbeeld van Wassenaar, waar water van elders wordt aangevoerd. De heeren Volkering en Heylker hebben in de Provinciale Staten alles geprobeerd, om In den toestand verbetering te krijgen. Ged. Staten hebben toen een onderzoek gelast, maar dit kon geen bevrediging schenken. Slechts van een algemeene actie, waarbij de tuinders- en de veilingorganisaties moeten worden betrokken kon volgens spr. heil wor den verwacht. Dan zal het ook mogelijk zijn zich tot de gemeenten te wenden en in samenwerking met het waterleidingbedrijf naar een oplosing te zoeken. De heer Volkering betoogde de mogelijkheid uit het IJselmeer water naar de met uit droging bedreigde gebieden aan te voeren. De heer W. van Dok zei zeer sceptisch te staan tegenover de beschuldiging ,als zouden de groote bedrijven deze uitdroging van den bodem veroorzaken. De secretaris merkte op dat het er slechts om gaat een oplossing te zoeken. Daarvoor is een uitvoerig plan bij de provincie inge diend. De kosten van een bevloeiïngsinstal- latie zullen de toch al zoo berooide tuinders natuurlijk niet kunnen dragen. Tenslotte was men het eens over de wen- schelijkheid om een subcommissie in te stel len. waarvoor alle organisaties als de L. T. B. de veilingen, Ons Belang te Castricum enz. zullen worden uitgenoodigd afgevaardigden te benoemen. KENNEMER WANDELCLUB. Hedenavond houdt de Kennemer Wandel club een trainingsmarsch voor de jeugd groep. Aan dezen marsch kunnen jongelui van 9 tot 14 jaar deelnemen. De start is te 7 uur van de Deken Waarestraat 50. Zaterdag wordt een N.W.O.-marsch ge houden voor degenen, die in 1936 dezen marsch nog niet geloopen hebben. De start is om 6 uur n.m. vanaf Hotel „Oud Meeren- stein". De marsch wordt geloopen over 38 K.M. BeverwijkAlkmaar heen en terug VOETBALLENDE CHAUFFEURS. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 27 te Aleppey. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland 25 v. B. Ayres n. Amsterdam. Waterland 27 v. Amsterdam n. B. Ayres. Meneer bad iets stoutigs bedreven, Mevrouw had die wandaad ontdekt, En nimmer had iets in haar leven, Zoo hevig haar toorn opgewekt. Eerst huilde zij tranen met tuiten, Maar dat liep weer droog na een tijd, Toen dreunden de echtlijke ruiten van bijtend en snerpend verwijt. Zij slaagd' erin, hem te vertellen, Wat of zij precies van hem dacht, Geen rechter die vonnis moest vellen, Heeft 't ooit zoo volledig volbracht. Toen eindlijk de stroom werd verbroken En zij voor een oogenblik zweeg, Was 't niet, dat ze uit was gesproken, Maar opdat ze adem herkreeg. Toen kreeg meneer kans om te zeggen: Ja, goed, ik verdien het verwijt, Maar laat ons een sluier nu leggen, Op 't droef onveranderlijk feit. Mevrouw stond van woede te trillen In heel haar breed golvende lijn: Een sluier? dat zou je wel willen, 't Moet minstens een bontmantel zijn. P. GASUS. DE VERSIERING VAN DE BREESTRAAT. De commissie voor de versiering en de ver lichting van de Breestraat tijdens de a.s. feestweek, heeft aan den heer J. P. Schel vis alhier de levering van de lichtzuilen opge dragen. Theseus, Rott. n. Japan 26 (4.8 n.m.) 65 mijl W.Z.W. van Niton. Neleus, Batavia n. Amsterdam, p. 28 Wight. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (uitr.) 28 v. Londen. Moena (uitr.) p. 27 Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisreis) 27 v. Santos. Alwaki (uitreis) p. 27 Ouessant. Om te repareeren. De Britsche drijvende traankokerij „Polar Chief" is van Tonsberg te Amsterdam aange komen om in het Droogdok eenige herstellin gen te ondergaan. Bezoek vreemde marineschepen. Het Fransche adviesjacht „Ancre" wordt 3 Augustus alhier binnen verwacht voor een be zoek aan de hoofdstad dat tot 8 Augustus zal duren. De Fransche torpedojagers „Leopard" en „Chacal" zullen 13 Augustus alhier binnen komen en 17 Augustus weder naar zee ver trekken. Het bezoek van deze torpedojagers zal on geveer gelijk vallen met dat van den Ameri- kaanschen kruiser „Quincy", welke eveneens een bezoek aan Amsterdam heeft aange kondigd. MAGNE EN VERVAECKE KRIJGEN STRAF. Uit Pau: De Belg Vervaecke en Magne heb ben een geld- en een tijdstraf gekregen, die de rangschikking in de kopgroep van het alge meen klassement heeft veranderd. Vervaecke, die tijdens de 16e etappe een onherstelbaar defect aan zijn race-karretje kreeg, leende er toen een van een toeschouwer. Echter was hierop een versnelling aangebracht, die niet was toegestaan, zoodat de Belg als straf 50 francs te betalen kreeg, terwijl hij tevens 10 minuten bij zijn totaaltijd kreeg opgeteld, omdat hij ook nog een verfrissching onderweg had aangenomen van een omstander, kreeg hij daarvoor nog één minuut bij. Ook Magne heeft onderweg tot tweemaal toe een verfrissching aangenomen van toe schouwers, wat niet geoorloofd was. Hij kreeg hiervoor 25 francs boete en resp. 2 en 3 mi nuten bij zijn totaaltijd opgeteld, zoodat de situatie in de kopgroep zich thans in zoo verre heeft gewijzigd, dat de Belg Vervaecke. die reeds zoo vele etappes als tweede achter zijn landgenoot Sylver Maes stond genoteerd deze plaats aan Magne heeft moeten af staan, daar Magne thans een totaaltijd van 108 uur 16 min. 39 sec. heeft en Vervaecke 108 uur 19 min. 4 sec. De tweede testmatch Engeland Britsch-Indië eindigt in een draw. Britsch-Indië scoort 3905 in de 2de innings. De Britsch-Indiërs hebben zich Maandag en Dinsdag op Old Trafford te Manchester van hun beste zijde laten zien. Hun fighting spirit is bewonderenswaardig geweest, gelet op de hopelooze positie waarin zij verkeerden door 368 runs op de 1ste innings achter te zijn. Merchant en Mustag Ali brachten 203 runs voor het 1ste wicket op het scoringbord en de kwaliteit van de gescoorde runs liet niets te wenschen over. Mustag Ali had 160 minuten noodig voor zijn 112 (17x4) en Merchant 275 minuten voor 114 (15x4), een 2de century in deze innings. Mustag Ali ging op 203 c. en b. Robins en Merchant op 277 l.b.w. b. Hammond. Ramaswani en C. K. Nayudu kwamen tot 313, waarna Robins de lefthander voor 60 en kort daarna Wazir Ali bowlde. Robins werd nog met eenig ontzag behandeld doch Amar Singh sloeg in 20 minuten 34 runs bij een. Vooral Verity moest het ontgelden. Met C. K. Nayudu samen werd het totaal van 368 door Amar Singh 48 not out) met een geweldigen zes ge passeerd. Een donderbui kwam op zetten, het licht werd slechter en wanneer op 390 eerst C. K. Nayudu voor 41 door Duckworth op Verity gestumped wordt, is het niet mogelijk meer, verder te spelen. Ook zonder de regenval zouden de Britsch- Indiërs zeer waarschijnlijk niet verloren hebben. In ieder geval verdienden de Indiërs hun draw dubbel en dwars. De Dinsdag geëindigde county wedstrijden hadden het volgende verloop: Debyshire 187 en 125 Voce 43) werd door Notts 182 en 1334 geslagen. Hants 108 en 3529 won van Glamorgan 175 en 144 (Creese 543). In een draw eindigden: Surrey 316 en 1685 tegen Kent 259 (regen) Nort- hants 381 tegen Essex 124 en 383 (regen). Yorkshire 167 en 253 tegen Sussex 162 en 1634 (regen). Warwick 284 tegen Lancs 2878 (Hopwood 117*) regen. Somerset 1467 tegen Middlesex 224. Leicester 419 tegen Glou cester 236 en 2926 (Barnett 135*). De stand is thans: I Derby, 2 Notts, 3 Kent, 4 Yorkshire, 5 Surrey, 6 Middlesex. H. C. C. IN ENGELAND. De 4de door H. C. C. te spelen wedstrijd had te Maidstone plaats tegen het Royal West Kent Regiment. De wedstrijd had een spannend verloop en eindigde wegens regenval, waar door speeltijd verloren ging, onbeslist H. C. C. 101 waarvan Gleruon 36, Wittewaal van Stoet wegen 23. West-Kent-Reg. 99—8. Sodderland 5—35. OM DEN ZILVEREN BAL. De wedstrijden om den zilveren Voetbal te Rotterdam zullen plaats hebben op het terrein van de R.V. en A.V. Sparta op 30 Augustus 6 en 13 September. De deelnemende elftallen zijn die van Be Quick (Groningen), Heracles (Almelo), Wil lem II en Longa (Tilburg) D.F.C. (Dordrecht) A.D.O.. H.V.V. (Den Haag), Hermes D.V.S., (Schiedam), Sparta Feijenoord, V. O. C. Xerxes, Excelsior en C.V.V. (Rotterdam). Het programma luidt: 30 Augustus. A. 10 uur: V.O.C. Rotterdam tegen C.V.V. Rotterdam; B. 11.15 uur: H.V.V. den Haag tegen Be Quick Groningen; C. 12.30 uur: D.F.C. Dordrecht tegen Xerxes Rotter dam; D. 1.45 uur: Feijenoord Rotterdam, tegen Longa Tilburg; E. 3 uur: Excelsior Rot terdam tegen Heracles Almelo; F. 4.15 uur: Sparta Rotterdam tegen Hermes-D. V. S. Schiedam. Vrijgeloot voor den eersten dag: A. D. O. Den Haag en Willem II, Tilburg. 6 September. G. 10 uur A.D.O. Den Haag, tegen winnaar B. H.V.V.Be Quick; H. 11.15 uur winnaar C. D.F.C.Xerxes tegen winnaar A. V.O.C.C.V.V.; I. 12.30 uur Willem II Til burg tegen winnaar D FeijenoordLonga; J. 1.45 uur winnaar E Excelsior—Heracles tegen winnaar F. SpartaH.D.V.S.; K. 3.15 uur winnaar G tegen winnaar H; L. 4.30 uur winnaar I tegen winnaar J. 13 September: Eindstrijd. M. 2.30 uur win naar K. tegen winnaar L. (N.R.Ct.) POELMEER—D. W. R. (1—5). D. W. R. speelde voor de nederlaagwedstrij- den, uitgeschreven door Poelmeer. Onmiddellijk na het uitzwemmen krijgt Poelmeer een outbal te nemen, die naar een vrijliggenden speler wordt geplaatst. Deze scoort (10). Aan den anderen kant wordt een paar maal tegen de lat geschoten, voordat De Vries ge lijk maakt (1—1). Even later zwemt Van Ko- ningsbrugge snel op en plaatst naar Kollerie, die inschiet (12). Vóór de rust weet Kollerie den stand op 13 te brengen. Wanneer Van Viersen keurig opzwemt, plaatst hij naar Kollerie, die geen fout maakt (1—4). Eenige gevaarlijke aanvallen van Poelmeer stranden op de Waterratten-achterhoede. Dan is het Veenstra, die met een goed schot den eindstand op 15 brengt. Uit Berlijn: Onder leiding van den voor zitter van den internationalen kanobond, dr. Eckert, is in het gebouw van het organisa tiecomité te Berlijn de loting voor de start volgorde der olympische kanowedstrijden gehouden, welke op 8 en 9 Augustus a.s. op de baan van Grünau zullen worden gege ven. Van de 20 landen, die lid zijn van dezen bond, hadden er 19 ingeschreven. Alleen de inschrijving van Estland kwam te laat bin nen. De loting had het volgende resultaat: Lange afstand wed strijden over 10 K.M. Eenpersoons-vouwboot: 1. Canada, 2 Ita lië, 3 Luxemburg, 4 Zuid-Slavië, 5 Frankrijk, 6 Zwitserland, 7 Tsjechoslowakije, 8 Neder land, 9 Engeland, 10 Duitschland. 11 België, 12 Vereenigde Staten, 13 Oostenrijk, 14 Zwe den en 15 Finland. Tweepersoons-vouwboot: 1 Luxemburg, 2 ngeland, 3 Hongarije, 4 Zweden, 5 elgië, 6 Zwitserland, 7 Canada, 8 Duitschland, 9 Zuid Slavië, 10 Nederland, 11 Vereenigde Staten, 12 Tsjechoslowakije en 13. Oostenrijk. Tweepersoons-kajak: 1 Vereenigde Staten, 2 Tsjechoslowakije, 3 Nederland, 4 Denemar ken, 5 Hongarije, 6 Zwitserland, 7 Oostenrijk, 8 Duitschland, 9 België, 10 Canada, 11 Zwe den en 12 Polen. Eenpersoons-kajak: 1 Zuid-Slavië, 2 Italië 3 Zwitserland, 4 Frankrijk, 5 Tsjechoslowa kije, 6 Vereenigde Staten. 7 Denemarken, 8 Zweden, 9 België, 10 Oostenrijk, 11 Finland, 12 Duitschland, 13 Canada, 14 Nederland en 15 Hongarije. Tweepersoons-Canadeesche kano: 1 Cana da, 2 Oostenrijk, 3 Duitschland, 4 Tsjechoslo wakije en 5 Vereenigde Staten. Korte afstand wedstrij den over 1 K.M. Tweepersoons-kajak: Eerste serie: 1 De nemarken, 2 Tsjechoslowakije, 3 Frankrijk, 4 Vereenigde Staten, 5 Oostenrijk en 6 Neder land. Tweede serie: 7 Zwitserland, 8 België, 9 Zweden, 10 Duitschland, 11 Canada en 12 Hongarije. Eenpersoons-kajak. Eerste serie: 1. Hon garije, 2 Nederland, 3 Tsjechoslowakije, 4 Noorwegen, 5 Italië, 6 Frankrijk, 7 Zweden en 8 Zwitserland. Tweede serie: 9 Duitschland, 10 Denemar ken, 11 Oostenrijk, 12 Canada, 13 Vereenig de Staten, 14 Zuid-Slavië en 15 Finland. Tweepersoons-anadeesche kano: 1 Oosten rijk, 2 Duitschland, 3 Canada, 4. Vereenig de Staten en 5 Tsjechoslowakije. Eenpersoons-Canadeesche kano: 1 Luxem burg, 2 Canada, 3 Duitschland, 4 Vereenigde Staten, 5 Oostenrijk en 6 Tsjechoslowakije. HOLLAND AMERIKA LIJN. Statendam, N.-Yocrk n. Rotterdam 29 Juli (v.m.) te Plymouth verw. Leerdam Rotterdam n N. Orleans p. 27 Lizard. Binnendijk Rott. n. N.-Orleans 25 v. Tampico. Burgerdijk N.-Orleans n. Rott. 28 te Antw. Dinteldijk Vancouver n. Rott. 2? te San Francisco. HOLLAND AFRIKA LIJN. Jagersfontein vertr. 29 v. Rotterdam naar Hamburg. Bloemfontein (thuisr.) 28 v. Dar-es-Salaam. HALCYON LIJN. Flensburg Oxelosund n. Rott./Vlaardingen p. 27 Brunsbuttel. Stad Arnhem 27 v. Spezia te Bona n. Rott./ Vlaardingen. Stad Zaandam 27 v. Lulea n. Rott./Vlaard. Stad Zwolle Bilbao n. Rott./Vlaard. p. 27 Ouessant. Vredenburg, 28 v. Vlaardingen n. Oxelosund. Stad Haarlem, 28 van Rotterdam n. Napels. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitr.) 22 van Aden. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 27 v. Tarragona n. Barcelona. Aurora 27 v. Kopenhagen n. Gdynia. Cottica 25 v. Curacao n. Pto. Cabello. Euterpe 28 v. Bordeaux te Amsterdam. Poseidon 25 v. Castellamare di Stabia naar Catania. Tiberius 27 v. Port Vendres te Malaga. Hercules 28 Juli v. Amsterdam n. Hamburg. Saturnus, 23 van Bordeaux te Bilbao. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan, 28 van Rotterdam n. Hamburg. Baloeran (uitreis) 28 Juli van Port Said. Dempo (thuisreis) p. 27 Guardafui. Sitoebondo (uitreis) p. 27 Pt. de Galle. Slamat (thuisreis) 28 (9 v.m.) v. Southampton. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Calchas Japan n. Rott. 28 v. Singapore. Melampus Batavia n. Amst. p. 27 Gibraltar. City of Christchurch Taku Bar n. Rott. 27 te Singapore. Glenapp Hankow n. Rott. 27 te Dairen. City of Mobile, Japan n. Rott. vertr. 29 van Londen. Schepenverkoop. De oorspronkelijk als haringlogger op een Nederlandsche werf gebouwde doch later tot vrachtvaarder verbouwde motorlogger „Edel- gard" uit Harburg is verkocht aan Graaf von Lückner te Halle aan de Saaie. Deze bekende wereldreiziger zal het schip heelemaal laten inrichten tot pleiziervaartuig en daarmede een wereldreis gaan ondernemen. Zooals bekend is in het vorige najaar het schip, waarmede deze Graaf altijd zeilde, in een Duitsche haven verbrand. AANGEKOMEN. 27 Juli: N. T. Nielsen Alonse s.s. Larvik Ousel s.s. Liverpool Orpheus s.s. Settin Jolly Days m.s. Harwioh Nereus s.s. Gothenburg Nugget s.s. Swansea 28 Juli: Euterpe s.s. Bordeax Polar Chief s.s. Tönsberg Atland s.s. Duinkerken Menes s.s. Batavia VERTROKKEN. 27 Juli: Skauts s.s. Blyth Plawsworth s.s. Newcastle Britanica s.s. Antwerpen Andoni m.s. Penrhyn 28 Juli: Niets, Wrak van een visschersvaartuig. Het Belgische stoomschip „Astrida", dat van Zeebrugge naar Brazilië onderweg is, rappor teerde in het Engelsche Kanaal het vol water drijvende visschersvaartuig „C. H. 83" te zijn gepasseerd. Het schip was geheel verlaten. Vermoedelijk hoort het schip in Cherbourg thuis. PERSONALIA. Bij Kon. Besluit is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere medaille, in brons aan mej. P. Midavaine, meid-huishoudster bij de familie Von Brucken Fock te Heemstede. Haarlem, 28 Juli. Ondertrouwd: 28 Juli: C. M. M. Simons en H. M. A. Simons. Bevallen: 25 Juli: M. van der MeerWild schut, d., 26 Juli: H. H. Officier—Dortmundt, d. H. M. Assendelft—Joosten, d. 27 Juli: A. E. van der Putten—Bergman, z. Overleden: 26 Juli: T. Wijnstra, 59 j., Nieu we Gracht. 27 Juli: J. van Merkenstein-. Noorman, 78 j. Oostvest. j Vrijdagavond zeven uur zal op het ter rein van „Beverwijk" een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen een elftal van chauffeurs en een elftal uit de supporters vereniging Rood-Wit. KRACHTSPORTVEREENIGING D. O. K. De Krachtsportvereeniging D.O.K. heeft haar bestuur uitgebreid tot zeven leden. Het is thans als volgt samengesteld: P. J. Schel vis, voorzitter, A. J. Burger, vice- voorzitter, J. van Heek, secretaris; C'. Groeneveld, tweede secretaris; F. Nieman penningmeester, H. Joor, tweede penning meester en H. Groeneveld, commissaris. HET TOURNOOI OP „DUINWIJK". De eerste dag begon al heel mooi. Goed tennisweer, alle spelers opgekomen, veel publiek! Toen wedstrijdleider P. Zwager te 6 uur liet beginnen, betraden de dames T. Henneman en H. Pranger de baan. In een mooie wedstrijd bewees mej. Hen neman haar meerderheid. Mej. Pranger kan terug zien op een zeer goed gespeelde partij. In het heerenenkelspel wist J. Deegenaar na een stevig gevecht te winnen van den Alk- marder Asjes, die over een zeer goede drive bleek te beschikken. Sprengers verloor van P. van Swol in een van weerszijden goed ge speelde partij, terwijl H. Kochx daarentegen van Bossard won in een partij, die wel tot de langste van dit tournament zal blijken te hooren. Beide tegenstanders waren wel volkomen aan elkaar gewaagd en niet dan na zeer lange rallies werd er een punt gewonnen. Met 86, 119 was Kochx een ronde verder. Zeer zeker de mooiste en spannendste partij van dezen eersten avond was de strijd van de Amsterdammer Merkelbach tegen de Alk maarder Kokkes. Beiden lieten goed tweede klasse spel zien. Was in de eerste set Kokkes een beetje onder den indruk, na vier games schudde hij dat gevoel van zich af en speelde goed. Merkelbach mocht zich inderdaad gelukkig- achten, dat in de derde set een kleine in zinking Kokkes ietwat onvast deed spelen. Dit kostte hem de overwinning tegen zijn tactische tegenstander. De uitslagen waren: Mej. Henneman slaat mej. Pranger met 64, 63. P. v. Swol si. Sprengers 62, 64. Kochx sl. Bossaard 86, 119. J. Deegenaar sl. Asjes 61, 63. Merkelbach sl. Kokkes 46, 64, 64. VAN DEN VERDRINKINGSDOOD GERED. Dinsdagavond viel een achtjarige jongen, wonende in de Hobbemastraat alhier bij het spelen in de haven. Gelukkig werd dit opge merkt door twee jongelui. C. v. d. Bergh en J. Kuenen, die den knaap te hulp snelden. Zij kwamen juist op tijd aan den waterkant om den jongen, die tusschen den wal een een schip was gevallen, van een wissen dood te redden. Zij slaagden er in den drenkeling, die reeds driemaal onder water was verdwenen, in letterlijken zin bij de haren te grijpen en hem aan de oppervlakte te brengen. De jongen stond toen spoedig op den kant. Hij werd door zijn flinke redders naar huis gebracht. PERSONALIA. Aan de Christine Hermine School te Zetten is voor huishoudkundige geslaagd mej. A. Huender, te Wijk aan Zee. PERSONALIA Voor Fransch R. O. A is geslaagd de heer F. M. A. J. Bergman, te Santpoort. JUBILEUM. Dezer dagen herdacht de heer J. H. Brug man zijn 25-jarig jubileum als verpleger in het Provinciaal Ziekenhuis, De heer Brugman, die bij zijn collega's om zijn zonnige per soonlijkheid zeer gezien is, is een zeer actief lid van den Algem. Ned. Christelijken Amb- tenaarsbond, van welks afdeeling Santpoort hij reeds van de oprichting af lid is en welke afdeeling hij 15 jaren als bestuurslid diende. ENGELAND WINT DEN DAVISCUP VOOR DE DERDE ACHTEREENVOLGENDE MAAL. Uit Londen: Voor de derde achtereenvolgen de maal heeft Engeland den Daviscup gewon nen. Nadat Quist door een 6—4, 36, 75, 63 overwinning op Austin den stand op 22 had gebracht, moest de partij PerryCraw ford de beslissing brengen. Perry toonde zich hierbij onbetwist de sterkste; hij sloeg Craw ford met 62, 63 en bezorgde zijn land de zege (32).

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5