NA REGEN KOMT!! „VELSEREND" VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: WEERBERICHT CASTRICUM De feestweek van de V. V. V. geopend. Officiëele opening door burge meester Lommen verricht. BEVERWIJK. Overeenstemming tusschen R.-K. en S. D. A. P. Het verdrinkingsgeval bij het zwemmen in zee. IJMUIDEN SANTPOORT. WOENSDAG 29 JU EI 1936 OLYMPISCHE SPELEN. Rudolph Ismayr spreekt den Olympischen eed uit. De loting voor het Zwem* tournooi. 472ste STAATSLOTERIJ Het dorp in feeststemming. In tegenwoordigheid van het volledig ge meentebestuur, vele raadsleden en talrijke ge- noodigden heeft burgemeester P. Lommen Dinsdagavond op het feestelijk versierde ker misterrein de door de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer georganiseerde feest week officieel geopend. Na een woord van welkom te hebben gericht tot de leden van het eerecomité en van het werkcomité, die zooveel hebben bijgedragen om het welslagen van de feesten zoo goed mogelijk te verzeke ren, merkte het hoofd der gemeente op, dat een historisch excuus voor de feestviering was gevonden in het feit, dat Castricum achthon derd jaar zal bestaan. Er is wel eens aan ge dacht dat het dorp zelfs duizend jaren oud was, maar de geschiedkundigen hebben de overtuiging gevestigd dat in dat geval met een feestelijke herdenking nog tweehonderd jaren gewacht zal moeten worden. Spreker kon zich voorstellen, dat het comité dat niet wenschte en zoo zal het thans trachten de gaster., die in het dorp verblijven, te toonen dat in een kleine plaats door samenwerking iets goeds kan worden bereikt. De feestviering is mogelijk geworden doordat alle ingezetenen hebben samengewerkt om iets tot stand te brengen waarop zij terecht trots kunnen zijn. Voor spr. was het zwaartepunt in deze feest week gelegen in de eenheid, die onder de be volking tot uiting kwam. „Het gemeentebestuur en veel deskundige mensehen hebben de handen ineengeslagen om het feestterrein ook inderdaad een fees telijk aanzi ente geven". Daarna verwelkomde de burgemeester in het bijzonder den heer Aukes, oud-voorzitter en eerelid van „Castricum-Vooruit". Hij ver klaarde dat het gemeentebestuur groote be wondering had voor de enorme vitaliteit waar mede de heer Aukes, die reeds op vergevorder den leeftijd de belangen van de gemeente en van „Castricum Vooruit" is gaan voorstaan. Met den wensch dat uit deze feestviering zal mogen blijken dat eenheid onder de bevol king ook in de toekomst gewenscht is, ver klaarde de burgemeester de feestweek voor geopend. De voorzitter van de V.V.V., de heer Broksma memoreerde de moeilijkheden die bij de voor bereiding werden ondervonden. Hij kon echter ook met voldoening gewagen van de groote medewerking, die het uitvoerend comité mocht ondervinden van het dagelij ksch be stuur der gemeente en van verschillende buurtcommissies. Hij vroeg vervolgens de bij zondere aandacht voor het werk van de V.V.V., die, nu de tuinbouw en de andere cultures zul ke ongunstige resultaten opleveren, nieuwe bronnen tracht aan te boren en die daarvoor alle medewerking noodig heeft. Op verzoek van den voorzitter stelde daarna de burgemeester de lichtfontein op het feest terrein in werking. Deze daad ging gepaard met fanfares van het muziekcorps van het Patronaat en van een daverend applaus van de honderden belangstellenden, die zich rond om de feestweide hadden geschaard. De lichtfontein is een vernuftig stukje werk van den heer Van Duin, die er tevens voor gezorgd had dat de toehoorders de gehouden redevoeringen, dank zij een geluidinstallatie, woord voor woord konden volgen. Nadat de Patronaatsfanfare in de muziek tent een concert had gegeven werd te half tien te Bakkum de openingsplechtigheid van de feestweek herhaald. In dit deel van de ge meente werd het woord gevoerd door den heer Aukes, die eveneens wees op het gevoel van saarchoorigheid dat tusschen de twee deelen der gemeente bij de voorbereiding tot uiting was gekomen. Hij ontstak vervolgens de ver lichting, die door het gasbedrijf wa.s aange bracht. Daarna gaf het Fanfarecorps „Door Inspanning Uitspanning" een concert in de muziektent tegenover het café van den heer W. Borst. Bakkum was prachtig versierd. De inwoners hadden in onderlinge samenwerking daarvan zeer veel werk gemaakt. Langs den heelen Bakkumerstraatweg was een opvallende een heid in de versiering en de verlichting bereikt. Honderden lampions gaven aan deze drukke straat een fa'ntastischen aanblik. Ook waren vele gevels met electrische lampen geïllumi neerd. Van bijna alle woningen wapperde de drie kleur. Dat was ook in het dorp zelf het ge val. Ook daar waren vele woningen en open bare gebouwen feestelijk verlicht. Van de voornaamste versieringen noemen wij de Burgemeester Mooystraat, den ouden Haar lemmerweg, de Dorpsstraat, de Overtoom, Geelvinckstraat, de Pernéstraat, den Bakku merstraatweg en den Van Oldenbarneveldweg. Het gasbedrijf plaatste lichtzuilen op den Puikman en in de Dorpsstraat. Gedurende den geheelen avond heerschte in het dorp een feestelijke drukte. In de cafés was overal mu ziek en gelegenheid tot dansen. Hoewel het la ter op den avond begon te regenen kon daar mee toch geen inbreuk meer worden gemaakt op de feestelijke stemming. De openingsavond was geslaagd en vestigde de verwachting dat in de komende dagen Cas tricum talrijke vreemdelingen zal kunnen ontvangen. RIJKSVELDWACHT DOET GOEDE VANGST. Onze lezers zullen zich herinneren dat op Zondag 19 Juni eenige Amsterdammers in een aan de provincie toebehoorend meer aan het karpervisschen waren, hetgeen verboden is. Zij werden betrapt door een opzichter, die tegen hen proces-verbaal wilde opmaken. Zij hebben daarbij den ambtenaar gedreigd in het water te gooien en waren daarna op de vlucht geslagen. De Rijksveldwacht, die met het onderzoek belast was, slaagde er spoedig in, twee van deze mannen in Krommenie te arresteeren. Dinsdagmiddag is de Rijksveld wachter Van der Leegte er in samenwerking met de Amsterdamsche recherche in geslaagd ookdenderdeAmsterdammer aan te houden.Dit was een berucht type, die bij de Amsterdam sche politie als een „zware jongen" bekend staat en die reeds 10 jaren van zijn leven in de gevangenis heeft doorgebracht. HEERLIJK NATUURBADEN Spoorkaart Haarlem-Santpoort met inbegrip toegang bad t 0.50 Kinderen 10.30 (Adv. Ingez. Med.) Zij zullen samengaan bij de a.s. wethouders benoemingen. Dinsdagavond is opnieuw een bespreking gehouden tusschen de raadsfracties van de R K. Staatspartij en de S.D.A.P. over een eventueele samenwerking bij de a.s. benoe ming van twee wethouders. Men deelde ons mede dat in deze bijeenkomst volledige over eenstemming is bereikt en dat dus tot samen gaan van R.K. Staatspartij en S.D.A.P. is be sloten. Op onze informatie vernamen wij dat voor de S.D.A.P. de heer W. van Dok voor de be noeming als wethouder in aanmerking zal ko men. Hoewel men ons van de zijde van de R.K. Staatspartij nog geen zekerheid kon geven, werd het waarschijnlijk geacht dat de heer N. J. Out de andere wethouderszetel zal be zetten. OP HET ZESTAL. Ds. C. M. Krijger, Ned. Herv. predikant al hier, staat op het zestal bij de Ned. Herv. Gem. te Dordrecht. NA DEN AARDBEIENPLUK. De Rijkstuinbouwconsulent, Ir. P. Kers Hzn. te Naaldwijk, deelt ons het volgende mede: Na den aardbeienpluk mag men de plan ten niet aan zichzelf overlaten. Men dient er voor te zorgen, dat het gewas zoo gezond moelijk blijft. Een veel voorkomende ziekte in het blad is de zoogenaamde bladvlekken- ziekte, welke gemakkelijk te herkennen is. Immers op de aangetaste bladeren trekken de lichte vlekjes met het daaromheen lig gende roodbruine randje onmiddellijk de aandacht. Het blad heeft een belangrijke functie bij de voeding der plan te vervullen. Bladbeschadiging is daarom altijd nadeelig. Het is noodig dat de bladvlekkenziekte bestreden wordt. Een bespuiting met 1 pet. Bordeaux'sche pap is aan te raden. Rupsen kunnen tegelijk bestreden worden wanneer men 1 ons Parijsch Groen toevoegt aan 100 L. Bordeaux'sche pap. Was het reddingsmateriaal niet in orde? VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Amsterdam IJm. 58. vangst 40 m. Schol, 100 m. braadschelvisch 100 m. kabeljauw en gul, 45 m. wijting, 15 m. platvisch, 25 m. radio; totaal 335 m. en 60 st. stijve kabel jauw. In de gisteravond gehouden raadsvergade ring heeft de heer Vermeulen bij de rondvraag eenige vragen gesteld. De heer Vermeulen wees er op, dat er over dit ongeval allerlei enrstige geruchten worden verteld. De verdron ken jongeman zou meermalen om hulp geroe pen hebben, doch de pachter van het gedeelte strand, waar het ongeluk plaats had, zou ge zegd hebben, dat het jongmensch er wel uit zou komen. Toen de reddingsvlet eindelijk te water werd gelaten, zou gebleken zijn dat de ze lek was. Spr. vroeg of B. en W. een ernstig onderzoek wilden doen instellen naar deze ge ruchten, in 't bijzonder of het juist is, dat de reddingsvlet te laat in zee werd gelaten en of deze lek bleek te zijn. Spr. zeide dat het van het grootste belang is, dat de pachters van het strand voldoen aan de voorwaarden, waarbij ook die voor het verleenen van hulp. De voorzitter antwoordde hierop, dat hij een nauwkeurig onderzoek naar de feiten zal doen instellen. DAAR KUNNEN ZIJ NIET TEGEN. Dinsdagmiddag heeft op het kruispunt Ka naalstraatKerkstraat een aanrijding plaats gehad tusschen twee luxe auto's. Beide wa gens liepen ernstige materieele schade op. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. AANHOUDING. Door de politie is aangehouden een inwoner van IJmuiden, P. genaamd, wegens inbraak in de halte der Ned. Spoorwegen aan de Kaas en Broodstraat te IJmuiden-Oost. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 0.90—0.84 Griet per 50 K.G. f 3214 Tongen per K.G. f 1.55—1.25 Groote schol per 50 K.G. f 30 Middelschol per 50 K.G. f 3025 Zetschol per 50 K.G. f 24—14 Kleine schol per 50 K.G. f 17.50—8.50 Cc har per 50 K.G. f 12.50—4.70 Tongschar per 50 K.G. f 26. Rog per 20 stuks f 13—8 Vleet per stuk f 1.601.50 Kleine poon per 50 K.G. f 5.20—1.20 Middelschelvisch per 50 K.G. f 26 KI. middelschelvis p. 50 K.G. f 24—15.50. Kleine schelviseh per 50 K.G. f 16—8.40 Kabeljauw per 125 K.G. f 6428 Groote gullen per 50 K.G. f 125.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 10—4 Wijting per 50 K.G. f 4.80—3.10 Makreel per 50 K.G. f 13—7 Heilbot per K.G. f 0.90—0.82 Leng per stuk f 1 25—0.33 Koolvisch per stuk f 0.85—0.03 Versche haring per kist f 5—3.30 Groote hake per 125 K.G. f 84—74 Middel hake per 125 K.G. f 81—73 Klein middel hake p er 50 K.G f 32—26 Kleine hake per 50 K.G. f 26—16 Schip Ajax Agamemnon Almkerk Alkmaar x) Amstelland x) BRANDALARM. Het telefoonnummer voor brandalarm te Santpoort is met ingang van hedenmiddag 1 uur gewijzigd van Haarlem 22326 in Sant poort 500. Abonnés welke Santpoort nu automatisch kunnen bereiken moeten voor deze plaats het kengetal K 560 kiezen en daarna het ge wen scbie nummer Berkel Bodegraven Bennekom Beme Barneveld Bloemfontein x) Ba ara Ceres (Ned.) Cordillera x) Crijnssen van Everanna Eurypyius Essen Granicos Gera Hedda Irene (Ned.) Jagersfontein x) J. v. Oldenbarnevelt x) J. P. Coen x) Joh. de Witt x) Karl Lepin Luneburg Merope Meerkerk x) Melampus Michalios Montferiand x) Neleus x) Orion (Ned.) Oljaren x) Pres. Sergent x) Phoenicia Poeiau Tello x) Patricia Peisander x) Phrontis x) P. L. M. 14 Pluto (Ned.) Plato Randfontein x) Reggestroom Rhea Rim Sirrah Salabangka x) Saturnus ^ernoskerk x) Sembilan x) Stuyvesant St. Annaland Tabinta x) Tarakan x) Tiberius Trajanus Torborg x) Uckermark x) Waterland x) Vulcanus Zuiderkerk x) Tarragona Bari .Japan Hamburg Buenos Aires Archangel Chili Chili Constantza Chili Beira Hamburg Bourgas West Indië West Indië Archangel Batavia Ned. Indië Santé Fé Ned. Indië Archangel Danzig Z. Afrika Batavia Batavia Batavia Archangel Ned. Indië Hamburg Japan Batavia Zarate Buenos Aires Batavia Alexandrië Constantza Constantza West Indië Batavia West Indië Batavia Batavia Huelva Stettin Trangsund Z Afrika W. Afrika Midd. Zee Kragerö (v IJm.,) Archangel (v. Velsen) Batavia Santa Cruz Japan Ned. Indië Paramaribo Newcastle Batavia Skjolden Midd. Zee Alexandrië Houston Ned Indië Buenos Aires Bourgas Japan verm. aankomst Laatete bericht 8 Aug. 2 Aug. 21 Aug. 4 Aug. 19 Aug. 22 Aug. 8 Aug. 4 Aug. 4 Aug. 12 Aug. 12 Sept. 8 Aug. 20 Aug. 31 Juli 2 Aug. 31 Juli 6 Aug. 27 Aug. 22 Aug. 3 Aug. 11 Aug. 30 Juli 31 Juli 1 Aug. 5 Aug. 7 Aug. 29 Juli 1 Aug. 31 Juli 9 Aug. 14 Aug. 13 Aug. 31 Juli 16 Aug. 31 Aug. 4 Aug. 30 Juli 6 Aug. 10 Aug. 29 Juli 4 Aug. 17 Aug. 5 Aug. 30 Juli 1 Aug. 10 Aug. 12 Aug. 31 Juli 9 Aug. 4 Aug. 27 Juli te Carthagena. 26 Juli te Tarragona. 26 Juli van Algiers. 29 Juli vertrokken. 24 Juli vertrokken. 25 Juli vertrokken. 20 Juli te Curagao. 24 Juli van Arica. in lading. 22 Juli te Valparaiso. 28 Juli van Dar es Salaam vertrekt 15 Aug. 28 Juli van Kymassi. 27 Juli van Barbados. 21 Juli van Barbados. 25 Juli vertrokken. 16 Juli van Padang. 24 Juli van Soerabaya. 18 Juli van Pernambueo. 22 Juli van Colombo. 21 Juli vertrokken. 27 Juli vertrokken. 29 Juli van Rotterdam. 25 Juli van Pt. Said. 29 Juli vertrokken. 26 Juli van Sabang. 26 Juli Lodingen gepass. 27 Juli van Port Said. 29 Juli vertrokken. 27 Juli te Rotterdam. 27 Juli van Gibraltar. 3 Juli van Necochea. 22 Juli van Bahia. 24 Juli van Gibraltar. 25 Juli van Gibraltar. 28 Juli van Dungeness. 24 Juli van Stamboul. 28 Juli van Curacao. 20 Juli van Colombo. 18 Juli van Port of Spain. 23 Juli van Colombo. 25 Juli vertrokken. 23 Juli vertrokken, vertrekt 1 Aug. 24 Juli vertrokken. 29 Juli van Duinkerken. 24 Juli te Sierra Leone. 26 Juli van Bari. 25 Juli vertrokken. 25 Juli vertrokken, in lading. 21 Juli van Bordeaux. 23 Juli van Si"gapore. 26 Juli van Pt. Said. 20 Juli vertrokken. 29 Juli vertrokken. 25 Juli vertrokken, vertrekt 30 Juli. 24 Juli van Pt. Vendres. 25 Juli te Susak. 6 Juli vertrokken. 28 Juli van Marseille, in lading. 26 Juli van Gibraltar. 20 Juli van Dairen. CONCERT IN VELSERBEEK. Het aanvankelijk mooie zomeravondweer had een groot getal belangstellenden naar Velserbeek gelokt teneinde van de natuur en van de muziek, die de harmonie-vereeniging „Concordia" onder leiding van haar dirigent Philip S. Vlessing, in het gemeentelijk park ten beste gaf. Tegen het einde van het concert was de plotselinge regen een ernstige spelbreker en heeft vele toiletjes grondig bedorven. Er ont stond toen een hausse in taxi's. De orde-maatregelen, welke de politie ge troffen heeft tijdens de concerten zijn uit muntend. Zoo worden er geen rijwielen toe gelaten rondom de muziektent noch op de smalle toegangspaden er rondom heen. Een nijpend gebrek aan een behoorlijke (en goed- koope) fietsenstalling doet zich thans echter gevoelen. Want vele muziekliefhebbers voelen er althans weinig voor hun karretje, dat meestal nogal een begeerd artikel is, zoo maar hier of daar tegen een boom te zetten, met al het risico, aan zulk een handeling ver bonden! ZOMERAVONDCOMPETITIE. Door de nederlagen van R. V. V. en D. V. O is de spanning in den strijd om de bovenste plaats zeer toegenomen en thans hebben niet minder dan vijf clubs nog een goede kans op den beker. Dit blijkt duidelijk uit de volgende cijfers: 1. R. V. V. 7 5 1 2. S. D. O. 8 5 2 3. T. D. O. 6 4 1 4. D. J. K. 7 5 0 5. D. V. O. 6 3 2 ïi 12 19—15 1.57 22—6 1.50 9 17—8 1.50 10 28—9 1.43 8 16—12 1.33 volgende wed- Deze clubs moeten nog de strijden spelen: R. V. V. tegen D. V. O. en T. D. O. S. D. O. tegen Zeevogels T. D. O. tegen R. V. V., IJmuider Boy en D. W. S. D. J. K. tegen Blauw Wit en T. D. O, Aan de hand van bovenstaande gegevens kan de lezer zelf de kansen der verschillende clubs berekenen. De Maandagavond gespeelde wedstrijd S D. O.Blauw Wit eindigde in een 60 over winning van de gastheeren. BESOMMINGEN. Trawlers: Alkmaar IJm. 31 290 m. f 6470 De Hoop IJm. 46 220 m. f 2900. Protinsu IJm. 85 205 m. f 2030. Gerberdine Johanna IJm. 38 930 m. f 3220 Hercules IJm. 196 375 m. f 2900. Caroline IJm. 26 330 m. f 2980. Loggers: KW. 44 f 490, KW. 153 f 570, KW. 58 f 570 KW. 155 f 780, KW. 114 f 130. Uit Berlijn: De rijkssportleider, Von Tschammer und Osten heeft beschikt, dat Rudolf Ismayr, die in 1932 te Los Angeles bij het gewichtheffen een gouden medaille voor Duitschland verwierf, bij de a.s. Spelen den Olympischen eed zal uitspreken. x) Schepen voorzien vpn en zfjn grooter dan 6000 bruto register ton. Uit Berlijn; Dinsdag had in het Olympisch Zwemstadion de loting plaats van de series der zwemwedstrijden. Hierbij waren tegen woordig de president van de F.I.N.A., Fern (Groot-Brittannië), Drigny (Frankrijk), be stuurslid, de secretaris-generaal, dr. Donath (Hongarije), en zwemsportleider Brewitz (Duitschland), alsmede verscheidene vertegen woordigers van deelnemende landen. Voor zoover er Nederlanders bij de series betrokken zijn, ontleenen we er het volgende aan: Heeren. 100 M. vrije slag. Tweede serie: Doria (Zwitserland), Roolaid (Estland), Yusa (Ja pan), Kendall (Australië), Highland (Veree- nigde Staten), Cavalero (Frankrijk), Mooi (Ne derland), Conrud Machuca (Bolivia). Zevende serie: Abay Nemes (Hongarije), Hietaen (Finland), Zirilli (Zwitserland), Guil- lini (België), Piet Stam (Nederland), Petersen (Denemarken), Lindgren (Vereenigde Staten). 400 M. vrije slag: zesde serie: Brazilië 3 Ledgard (Peru), Kadri (Egypte), Brenner (Zwitserland), Piet Stam (Nederland), Medica (Ver. Staten). 100 M. rugslag; tweede serie: Scheffer (Ne derland), Schlausch (Duitschlaind)Lengyel (Hongarije), Drysale (Ver. Staten), Brazilië 2, Bourne (Canada), Wilfon (Zuid-Slavië). Vijfde serie: Metman (Nederland), Baeth (Denemarken), Y. Oliver (Australië), Yoshida (Japan), Brazilië 3, Casa Sempere (Chili), Cooper (Bermuda). Waterpolo (16 deelnemers): Eerste groep: België, Uruguay, Nederland, Vereenigde Sta ten. Dames. 100 M. vrije slag: eerste serie: Takemura (Japan), Arendt (Duitschland), Rie Masten broek (Nederland), Rawls (Vereenigde Staten). Dewar (Canada), Brazilië, Hintom (Groot Brit tannië), Arndt (Denemarken). Tweede serie; Acs (Hongarije), McKean (Vereenigde Staten), Willy den Ouden (Ne derland), Klatovska (Tsjechoslowakije)De dasy (Australië), Nilton (Canada), Furuta (Japan). Derde serie: Schnitz (Duitschland), Svend- sen (Denemarken), Grant (Groot-Brittannië), Brazilië, Harsanyi (Hongarije), Campell (Ar gentinië), Tiny Wagner (Nederland). 400 M. vrije slag: tweede serie: Sothy (Hon garije), Dewar (Canada), Tiny Wagner (Ne derland). Dickinson (Vereenigde Staten), Hin- ton (Groot Brittannië). Derde serie: Brazilië b, Annie Timmermans (Nederland), Frederiksen (Denemarken), Mo- riova (Japan), Delacy (Australië), Villinger (Zwitserland), Fleuret (Frankrijk). Vijfde serie: Campbell (Argentinië), Bra zilië, Rie Mastenbroek (Nederland), Kojima (Japan), Schraemaeckova (Tsjechoslowakije), Biro (Hongarije). 100 M. rugslag (23 deelneemsters). Eerste serie: Oxenbury (Canada). Nida Senff (Ne derland), Frampton (Groot Brittannië), Bra zilië a, Mackay (Australië), Brunstroem (Dene marken), Gyoerfy (Hongarije), Stolte (Duitsch land). Tweede serie: Bridges (Vereenigde Staten), Pirie (Canada), Harding (Groot Brittannië), Dini Kerkmeester (Nederland)Rufke (Duitsch land), Wagner (Oostenrijk), Therese Blondeau (Frankrijk). Derde serie: Yeung (China), Brazilië 2, Niel sen (Denemarken), Rie Mastenbroek (Neder land), Mortrage (Vereenigde Staten), Hancock (Groot Brittannië), M. Mac Convey (Canada). 200 M. schoolslag (25 deelneemsters), eerste serie: Jopie Waalberg (Nederland), Hoelzner (Duitschland), Schiller (Vereenigde Staten), Klingston (Groot Brittannië), Soerensen (De nemarken), Isberg (Zweden), Langdan (Ca nada). Tweede serie: Lappalainen (Finland), Go- vednik (Vereenigde Staten), Tsuboi (Japan), Genenger (Duitschland), Jenny Kastein (Ne derland), Freudenreich (Oostenrijk). Vierde serie: J. Stroomberg (Nederland), Stensteiner (Oostenrijk), Wohlslaeger (Duitsch land), Storey (Groot Brittannië), Brazilië, A. Nielsen (Denemarken). 4 X 100 M. vrije slag estafette; tweede serie: Denemarken, Nederland, Japan, "Duitschland. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Noorde lijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 767,8 m.M. te Valentia. Laagste 751,6 m.M. te Jan Mayen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Stilstand. 64 F. 56 F. 59 F. 756 m.M. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Donderdag v.m. 12.08 uur; n.m. uur. Vrijdag v.m. 0.35 uur; n.m. 1.10 uur. Zaterdag v.m. 1.28 uur; n.m. 1.57 uur. VELSER ZWEMINRICHTING: Temperatuur lucht 57 gr. F. Temperatuur water 64 gr. F. Een bijzonderheid was wel, dat het trekken verricht werd door een Nederlandsche jonge dame, mej. F. S. C. H. Polvliet uit Amsterdam, die door een toevallige omstandigheid bij de loting aanwezig was. De plaatsing voor de Ne derlandsche zwemsters en zwemmers in de series was voor ons land van bijzonder groot belang; deze Hollandsche jongedame nam dus wei een groote verantwoordelijkheid op zich. Er dient direct aan te worden toege voegd, dat zij niet ongunstig, ja zelfs in zeer vele gevallen zeer gunstige resultaten voor de Hollandsche meisjes en jongens heeft weten te behalen. Wat de heeren betreft: Mooi komt in de tweede serie op de zevende baan o.a. uit tegen Highland (Vereenigde Staten en Yusa (Japan). In de zevende serie komt Piet Stam op de vijfde baan o.a. tegen den Belg Guilini en den Amerikaan Lindgren. Stam heeft zeker een kans, zich voor de volgende ronde te klassee ren. Dezelfde zwemmer heeft ook op de 400 Meter vrije slag de vijfde baan in de zevende serie. Hij heeft hier o.m. als tegenstanders Medica (Vereenigde Staten)ook hier heeft hij o.i. een kans om onder de eerste twee of drie te eindigen. Op de 100 Meter rugslag heeft Scheffer het wel zeer zwaar getroffen. Op de eerste baan komt hij o.m. uit tegen Schlauch (Duitsch land), den Hongaar Lengyel, Drysdale (Ver eenigde Staten). We vermoeden, dat onze landgenoot het niet tot de volgende ronde zal kunnen brengen. Ook Metman heeft in de vijfde serie baan 1 geloot, maar hij heeft heel wat meer kans zich te plaatsen, want in zijn serie zwemt als zwaarste concurrent mee Joshida (Japan). Bij het schoonspringen zal Haasmann als nummer 12 starten. De series voor de dames. De 100 Meter vrije slag dames wordt ge zwommen in een serie van acht en vier van zeven zwemsters. In de eerste serie lootte Rie Mastenbroek op de derde baan o.m. tegen de bekende Duitsche zwemster Arendt en de Amerikaansche Katherina Rawls. Als men nu bovendien weet, dat men van de Japansche zwemstertjes zoo buitengewoon moeilijk van te voren kan bepalen, van welke kracht zij zijn, is het duidelijk dat de Rotterdamsche zwem ster het niet gemakkelijk heeft getroffen. In de tweede serie lootte Willy den Ouden eveneens op de derde baan tegen Mac Kean (Vereenigde Staten), de Canadeesche Milton en de Japansche zwemster Furuta. In de derde serie zwemt Tiny Wagner op de zevende baan tegen deelneemsters, die zeker niet tot de sterren op dit nummer behooren. Op de 400 Meter vrije slag heeft zij in de twee de serie de derde baan geloot, waar zij o.m. tegen Dickinson (Vereenigde Staten) zwemt. In de derde serie zwemt Annie Timmermans op de eerste baan o.m. tegen Frederiksen (De nemarken), een zeer snelle zwemster. Voorts start Rie Mastenbroek in de vijfde serie op de derde baan. Hier zal zij zeker geen moeilijkheden ondervinden, om zich voor de volgende ronde te plaatsen. Jenny Kastein heeft het in de tweede serie wel zeer zwaar getroffen. Zij zwemt op de vijfde baan o.m. tegen Marta Genenger (Duitschland), Govedniek (Vereenigde Staten) en Tsuboi (Japan). De H. D. Z.-zwemster zal het hier zeker niet gemakkelijk hebben. DE ATHLETIEKPLOEG UIT AMSTERDAM VERTROKKEN. Met den trein van 8 uur 42 is vanmorgen de Nederlandsche athletiekploeg, die deelneemt aan de Olympische Spelen, naar Berlijn ver trokken. In de vestibule van het Centraal station wer den deelnemers en deelneemsters verwelkomd door den voorzitter der K.N.A.U., den heer Strengholt, en andere officials van de unie. Het gezelschap begaf zich daarna naar den trein, waarin speciale wagons gereserveerd waren. Onder het gewuif der achterblijvenden ver liet de trein precies op tijd de overkapping van het station. De athleten, die uit Zuid-Holland vertrok ken, onder wie Osendarp, hebben zich in Amersfoort bij de hoofdgroep gevoegd. DE RUITERWEDSTRIJDEN. De N. R. Ct. verneemt, dat het bekende en beroemde paard van luitenant Pahud de Mor- tanges, Icarus, kreupel is en niet mee naar Berlijn zal komen. Nu zal Marcroix gaan. Luitenant Pahud zal nu wellicht Madel wie Du rijden. Marcroix blijft dan reserve. (Niet officieel) lste Klasse, 3de Lijst Trekking van Woensdag 29 Juli 1936 Hooge Prijzen f 2000.— 5898 f 100.— 8680 16017 Prijzen van ƒ20. 518 1324 1450 1467 1567 1665 1707 1722 1742 2364 2939 3860 3871 4132 4645 4727 4942 5245 5260 5302 5468 5619 5846 5854 5988 6295 6346 6601 6790 6983 7141 7143 7333 7881 8017 8166 8713 8891 9103 9397 9440 9537 9593 9670 9759 10021 10057 10131 10170 10614 10726 10802 11003 11102 11297 11301 11556 11896 12335 12360 12361 12640 12920 13429 13451 13514 13739 13821 14085 14159 14289 14317 14458 14487 14577 15006 15914 16129 16606 16978 17778 18082 18228 18233 18634 18851 19210 19419 19461 19956 19987 20421 20504 20576 20711 20858 20994 Verbet, lste klasse, 2de lijst: 18597 m. z. 18579

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6