■en doord raaier. Louis Blériot. f Kennemer Zwemclub. BEVERWIJK Rijkspostspaarbank. HEEMSKERK VOOR DEN KANTONRECHTER CASTRICUM Roofmoordenaar tot 15 jaar veroordeeld. BURGERLIJKE STAND /CUEËP/ TJMNCEMj De Fransche pionier van de luchtvaart Louis Blériot is te Parijs op 64-jarigen leeftijd ge storven aan een hartkwaal. Zijn heengaan roept nogmaals de herinnering op aan die moedige, baanbrekende daad door hem op Zondagmorgen 25 Juli 1909 verricht: den over tocht van het Kanaal, van Calais naar Dover, in een eigengemaakt samenstel van latten, linnen, een 25 P.K.-motor, en fietswielen. Blériot was toen 37 jaar. Hij had zich een klein vermogen vergaard met de uitvinding en exploitatie van een autolamp en was daarna gaan experimenteeren met vliegtuigen. Het toestel waarmee hij het Kanaal over vloog, werd later door Fokker betiteld als „een uit gebalanceerde plank". Het was uiterst primi tief van constructie, het kon alleen vliegen zooals al die toestellen uit de beginperiode als er practisch windstilte was. Er een vlucht van ruim 30 K.M. mee te ondernemen, en dat over zee, vereischte dan ook buitengewonen moed en de wereld geloofde in 1909 volstrekt niet aan de mogelijkheid, het Kanaal over te vliegen. Evenmin als de massa in den aan vang eenig vertrouwen had gehad in de toe komst van de spoorwegen, de stoomschepen, de fiets, de automobiel.... evenmin geloofde zij nu weer in de mogelijkheden van het vlieg tuig. Zoo heeft de groote meerderheid altijd tegenover groote nieuwe ontdekkingen gestaan en zoo is het nog en zal het wel blijven ook. Meer dan eenige andere daad, na de eerste vlucht-met-motor van de gebroedersWright, heeft Blériot's Kanaalvlucht ertoe bijgedragen de luchtvaart vooruit te helpen. Die gebeur tenis van 25 Juli 1909 deed een schok van ver bazing en bewondering door de gansche wer reld gaan. Wat men tot dusver als malle knut selarij en onverantwoordelijke waaghalzerij van een stelletje dwaze nieuwlichters be schouwd had verwierf plotseling een aspect van realiteit. Toen het groote nieuws langs alle telegraaflijnen was geflitst en overal ge- bulletineerd, had het vliegtuig in één slag mil- lioenen aanhangers gewonnen: menschen die plotseling in zijn toekomst geloofden. In Frankrijk heerschte uitbundige geestdrift en bij zijn terugkeer werd Blériot met het Legioen van Eer gedecoreerd. Blériot deed verder nog veel voor de ont wikkeling van het vliegtuig, maar als m- dustriëel werd zijn carrière geen blijvend suc ces, ofschoon hij als fabrikanten-zoon tot een dergelijke loopbaan scheen voorbestemd: „nourri dans le sérail", zooals de Franschen zeggen. De uitvinder-en-pionier is maar hoogst zelden tevens de geboren bedrijfsleider. Toch ging het hem als fabrikant nog een tijdlang voor den wind, maar na den oorlog kon hij het tempo van de zich fantastisch-ontwikke- lende vliegtuigindustrie niet bijhouden en eenige jaren geleden trok hij zich uit de za ken terug. Toch brachten zijn laatste levens jaren hem nog een groote voldoening: in 1934 bracht de viering van het 25-jarig jubileum van zijn Kanaalvlucht de erkenning van de buitengewone beteekenis, die zijn baanbrekend werk voor de luchtvaart had gehad. Nog een maal huldigde de wereld hem. Vandaag zal zij deze hulde aan zijn nage dachtenis brengen. Zelfs in dezen tijd van op geschroefde, verwrongen denkbeelden over „heldendom" weet men nog wel de zeer zeld zame menschen te onderscheiden die na ja renlange voorbereiding, hun geloof in eigen kunnen en juist inzicht telkens weer stalend tegen schier-algemeenen hoon en bespotting, dóórzetten en koelbloedig hun leven wagen in een experiment dat practisch onuitvoerbaar schijnt. Zelfs nu, nu de wetenschap omtrent de luchtvaart zoo groot is, zouden er nog maar zeer weinig vliegers te vinden zijn, die den moed zouden bezitten het Kanaal over te ste ken op een toestelletje zooals Blériot in 1909 ge bruikte. Terwijl men nu toch met veei groo- ter zekerheid het juiste moment zou kunnen kiezen en zijn koers bepalen. Een groot pionier, een man van buitenge wonen moed en ondernemingsgeest is heenge gaan. Zijn naam zal in de historie der lucht vaart blijven leven. R. P. Onderling zwemfestijn thans op 9 Augustus. OPBRENGST COLLECTE. De Zaterdag gehouden ocllec'te voor de Ver. tot bevordering dier belangen van t.b.c.- patiënten in Nederland beeft de mooie som van f 209.64 opgebracht, hetgeen f 14 meer is dan in 1935. NIEUWE ONDERWIJZERES SCHOOL 3. B. en W. hebben als punt 8a op de agenda der raadsvergadering van hedenavond ge plaatst: Benoeming van een onderwijzeres aan de Openbare Lagere School no. 3. Het aanvankelijk op 26 Juli vastgestelde onderlinge zwemfeest der K.Z. is wegens om standigheden verschoven naar Zondag 9 Augustus. Het programma zelf heeft ook eenige wijzigingen ondergaan en is nu in chronolo gische volgorde als volgt: No. 1. 25 M. Hinderniszwemmen voor meisjes tot en met 13 jaar. No. 2. 25 M. Hinderniszwemmen voor jongens tot en met 13 jaar. No. 3. 50 M. Hinderniszwemmen voor meisjes tot en met 16 jaar. No. 4. 50 M. Hinderniszwemmen voor jongens tot en met 16 jaar. No. 5. 50 M. Hinderniszwemmen voor heeren. No. 6. 50 M. Hinderniszwemmen voor dames. No. 7. 25 M. Schoolslag voor meisjes tot en met 13 jaar. No. 8. 25 M. Schoolslag voor jongens tot en met 13 jaar. No. 9. 50 M. Schoolslag voor meisjes tot en met 16 jaar. No. 10. 50 M. Schoolslag voor jongens tot en met 16 jaar. No. 11 50 M. Rugslag voor dames. No. 12. 100 M. vrije slag voor heeren om den K.Z. wisselbeker. No. 13. 50 M. vrije slag voor meisjes tot en met 16 jaar. No. 14. 50 M. vrije slag voor jongens tot en met 16 jaar. No. 15. 100 M. Schoolslag voor dames om den K.Z. wisselbeker. No. 16. 100 M. schoolslag voor heeren. De deelname is uitsluitend opengesteld voor leden van de K.Z., terwijl de inschrijvingen hedenavond sluiten. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 3 Aug. 1936. Waschpeen per kist f 0.90f 1.05. Spinazie per kist 5080 cent. Sla per kist 1540 cent. Postelein per kist 3648 cent. Andijvie per kist 1025 cent. Wortelen per bos 611 cent. Rabarber per bos 34 cent. Radijs per bos 22V2 cent. Peterselie per bos 12 cent. Selderie per bos 12 cent. Bloemkool le soort per stuk 1420 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 68 cent. Tomaten per K.G. 58 cent. Doppers per K.G. 1015 cent. Capucijners W. per K.G. 1013 cent. Capucijners B. per K.G. 1218 cent. Raspers per K.G. 1116 cent. Groentjes per K.G. 12 cent. Snijboonen per K.G. 1618 cent. Dikke boonen per K.G. 89 cent. Sperc.b. z. dr. per K.G. 1516 cent. Sperc.b. m. dr. per K.G. 1314 cent. Tuinboonen per KG. 710 cent. Trosboonen per K.G. 1720 cent. Komkommers per stuk 12 cent. Roode kool per stuk 25 cent. Gele kooi per stuk 45 cent. Groene kool per stuk 36 cent. Frambozen per doosje 1625 cent. Appelen per K.G. 1215 cent. Bramen per slof 8090 cent. Zwarte bessen per slof f 1.25. Roode bessen per slof 5595 cent. Kruisbessen per slof 30—50 cent. Meloenen per stuk 827 cent. J. V. O. NAAR ANDIJK. De Jeugdbond voor Onthouding heeft deel genomen aan het weekend voor J. V. O.'ers, dat in de jeugdherberg „De Tent" te Andijk gehouden werd. De voorzitter van het gewest Noord-Hol land, de heer G. Vink, heeft een inleiding gehouden over het onderwerp: ,De taak van een J. V. O.'er". Verder hebben de zestig deel nemers 's middags, ondanks de minder gun stige weersgesteldheid een bottertocht op de Zuiderzee gemaakt. Al met al weer een uit stekend geslaagd weekend. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden j.l. Zaterdag in totaal 937 werkloo- zen ingeschreven, verdeeld over onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Analysten 1, bakkers 6, bankwerkers 15, be hangers 3, betonvlechters 3, betonwerkers 6, blikbewerkers 4. blikslagers 3, boekbinders 1, bouwkundige opzichters 1, cacaobewerkers 1, carosseriemakers 1, chauffeurs 36, chefs 3, colporteurs 1, concierges 1, drukkers 6, electri- ciens 4, grondwerkers 106, handlangers 4, in casseerders 3, kantoorbedienden 10, klinkers 2, lampenkappenmakers 1, landarbeiders 40, let terzetters 5, loodgieters 2. lijnwerkers 1, losse arbeiders 252, machinisten 17, machinedrij vers 2, machinale houtbewerkers 3, marmer polijsters 1, metaalbewerkers 5, matrassen makers 1, metselaars 24, meubelmakers 1, monteurs 9, musici 2, opperlieden 36, plaat werkers 1, pijpenbuigers 1, reizigers 7, schil ders 15, schippers 5, schoenmakers 2, sigaren makers 94, sigarensorteerders 11, slagers 4, smeden 1, soldeerders 1, steenhouwers 1, sto kers 10, stuurlieden 1, stucadoors 13, teeke naars 2, timmerlieden 42, uitvoerders 2, voe gers, voerlieden 4, vormers 1, voorslaanders 1, winkelbedienden 6, zeilmakers 1, dienstboden 7, werksters 2, kappers 1, spoorleggers 1, straat makers 1, kantoorbedienden (v.) 1, verpleeg sters 1, totaal 871 (vorige week 874). Heemskerk: Betonvlechters 1, betonwerkers 1, boekhou ders 1, chauffeurs 2, grondwerkers 9, landar beiders 16, losse arbeiders 17, metselaars 2, opperlieden 6, schilders 1, timmerlieden 10, totaal 66 (67). (De Franschman Jean Lecot heeft in een jaar tijd 400.000 kilometer in een en dezelfde auto afgelegd waarvoor hij 366 dagen lang dage lijks 1100 K.M. moest rijden.) vierhonderdduizend kilometer in één jaar tijds, wie doet het beter? Ik niet, de brave heer Lecot Krijgt deze toer van mij cadeau. Jk kan me ook met autorijden Zoo af en toe oprecht verblijden. Maar om zoo aan den rol te gaan, Dat denkbeeld trekt me toch niet aan. Driehonderd zesenzestig dagen En dag aan dag weer in zijn wagen Elfhonderd kilometer lang, Dus heuscli ook met een flinken gang. Een schrikkeljaar door dat gejakker Hoe hield de arme man zich wakker En hoe heeft hij het nog gelapt, Dat hij per slot is uitgestapt. In elk geval zal in zijn droomen Nog langen tijd geregeld komen Het rollend droombeeld eiken nacht Van paarden- neen, nachtmerrie-kracht. Men heeft den heer Lecot gehuldigd En is hem dan ook lof verschuldigd Want hij heeft iets verricht en hoe! De lof der.zotheid komt hem toe. P. GASUS. In de maand Juli werd ten postkantore ingelegd f 63.652.08 en terugbetaald f46.202.24 alzoo werd f 17.449.84 meer ingelegd. Heit .laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 19649. „WIJK AAN ZEE VOORUIT". De vereeniging „Wijk aan Zee Vooruit" houdt Donderdag 6 Augustus snelheidswed strijden op autopets voor kinderen van alle leeftijden. Na afloop daarvan snelheidswedstrijden voor winkelbedienden. Start en finish op het Julianaplein. RAADSVERGADERING. Op Woensdag 5 Aug. 19.30 uur zal de raad in openbare vergadering bijeen komen. De agenda bevat de navolgende punten: 1. Aanbieding gemeeniterekeming, rekening G.E.B., woningbedrijf en algemeen armbe stuur dienst 1935. 2. Vaststelling kohier rioolbelasting 1936. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Heemskerk gehouden op Woensdag 5 Augustus 1936 ten 19.30 uur. De agenda luidt: 1. Aanbieding gemeenterekening, G.E.B., Woningbedrijf en Algemeen Armbestuur, dienst 1935. 2. Vaststelling kohier rioolbelasting 1936. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. AANRIJDING. In den nacht van Zondag op Maandag is op de Marquettelaan te Heemskerk een luxe auto, doordat de bestuurder door de snelheid de bocht niet groot genoeg kon nemen, in het bosch terecht gekomen. Eenige boompjes wer den vernield en de auto kantelde. De bestuur - derd werd door eenige voorbijgangers uit zijn vrij onaangename positie bevrijd. De auto was aan de treeplank en beide spatborden be schadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. de prijsuitreiking voor den optocht met ver sierde wagens geschiedde door den heer Aukes, eere-voorzitter van V.V V. „Castricum Vooruit". De heer Aukes schetste allereerst de groote uoeilijkhedien, welke de jury bij de beoor deeling had te overwinnen. Spr. zeide, ten overstaan van een over- groote menigte, dat de jury haar taak zeker in overeenstemming met de gedachte van het publiek had opgevat en wilde daarom overgaan tot indeeling in rubrieken. De eerste rubriek gold de beantwoording aan het doel van de feestweek ten opzichte van Castricum als woonplaats of als va- cantieoord te zien. De zilveren medaille als le prijs hiertoe be schikbaar gesteld door dein Burgemeester van Castricum, den heer Lommen, viel ten deel aan den keurig versierden wagen van den Forensen b ond De le prijs voor het schoonste geheel, een plaquette, werd toegewezen aan den wagen „de Kruisvaart". Een lauwerkrans als 2e prijs verwierf „Het Roode Kruis". Ook de voetbalvereeniging ..Vitesse" ver wierf een tweeden prijs, terwijl de gymnas tiekveireeniging „D.Ó.S." zich een derden prijs zag toegewezen. In de rubriek „origineelste groep" verwierf de „Castricumsche IJsclub" uitgerust in win tersporttenue en schaatsen een Istein prijs. De heer Aubeis meende dat de muziekver- eeni,gingen „Patronaatsfanfare" en „Door Inspanning Uitspanning" zich zeer verdien stelijk hadden gemaakt. Beide vereenigingen mochten daarom als verrassing extra jury prijzen ontvangen. Van de neringdoenden, welke met versier de reclamewagens uitkwamen werd een eer ste prijs toegewezen aan den heer P. van Duyn voor een pompgemaai. gemonteerd op keurige wijze, terwijl ook de slagerswinkel van den heer Burgerink een prijs verwierf. Vele der deelnemende wasems kwamen nog in het bezit van troostprijzen. Trots den hevigen regenval van Zondag middag, mag ook deze optocht weer ge slaagd heeten Gelukkig trof men gedurende den tocht droog weer. VREEMD GELD. Door verschillende ingezetenen zijn ontvan gen Belgische 5-francstukken, tevens 2-Mark- stukken. Van het een en ander is bij de politie aangifte gedaan. COLLECTE. De Zondag bij het uitgaan der R. K. kerk ge houden collecte ten bate van Herwonnen Le venskracht heeft f 132,50 opgebracht. TUINBOUWVEREENIGING „ONS BELANG". Maandag 3 Augustus. Roode bieten per bos 2 V2 ct. Andijvie per kist 16 ct. Sla per kist 1534 ct. Bloemkool I per stuk IOV215 1/2 ct. Bloemkool II per stuk 48 1/2 ct. Aardappelen per 100 K.G. f 2. Bliss (Abodance) per K.G. 912V2 ct. Raspers per K.G. 919V2 ct. Capucijners B. 10 1/215 1/2 ct. Capijcijners W. per K.G. 8V29 ct. Enk. groentjes per K.G. 8 1/2 ct. Tuinboonen per K.G. 3 1/210 1/2 ct. Dubb. Boonen per K.G. 79V2 ct. Snijboonen per K.G. 20 ct. Enk. Boonen per K.G. 11 ct. Frambozen per doosje 15V219 1/2 ct. DINSDAG 4 AUG. 1936 Overtreding van de Stoomwet. Twee personen uit IJmuiden stonden te recht, omdat zij er aan de inspectie van het Stoomwezen geen kennis van hadden gegeven, dat de stoomketel van hun visschersvaartuig defect was geraakt en ook niet, dat zij den ke tel hadden laten repareeren. Verdachten gaven het toe, maar zeiden, dat zij verwacht hadden dat de reparateur de in spectie in kennis zou stellen, wat gewoonnjk het geval is. De ambtenaar van het Stoomwezen, die te IJmuiden is gevestigd, verklaarde, dat het in derdaad usance is, dat de reparatie de in spectie in kennis stelt en hij dacht, dat zijn afwezigheid gedurende enkele dagen er mede schuld aan kon zijn. dat de verdachten hem niet over het ongeval hadden gesproken, ïJta^r dezen verklaarden, dat ze niet naar hem had den gezocht, zoodat die verzachtende omstan digheid buiten bespreking kon blijven. Het Openbaar ministerie nam de goede trouw van verdachten aan, maar wees nen op hun verplichtingen. In dit geval was het na laten der kennisgeving oorzaak geweest, dat de inspectie niet had kunnen constateeren, dat de reparatie niet naar behooren was ver richt, zoodat later een grooter gebrek aan den ketel ontstond. Met het oog op de goede trouw der verdach ten eischte de ambtenaar echter slechts twee geldboeten van f 4 tegen ieder; de kanton rechter gaf 2 maal f 3 boete met de aanma ning beter op te passen. Een wilde motorrijder. Een motorrijder had met een kameraad op de duo over den rijksweg aan het Noordzee kanaal gereden bij den Machineweg. „Reed hij hard?" vroeg de kantonrechter aan een getuige. „Nou" zei getuige, hard? Ik denk 100 a 110 K.M." De toehoorders lachten en de ambte naar vroeg wat dan eigenlijk wel hard rijden was. Andere getuigen waren matiger in hun schatting' maar bleven toch boven de 80 K.M. en met dit aardige gangetje wilde de motor rijder twee voor hem rijdende auto's passee- ren. De voorste wilde echter den Machineweg inslaan waarom hij een 50 a 60 M. tevoren den linker richtingaanwijzer uitstak. Hij keek, zei hij, in den spiegel en zag slechts de ach ter hem rijdende Chevrolet, die niet voorbij wilde, zoodat hij zachtjes naar links begon af te zakken. Toen stoof de motorrijder achter de Chevrolet vandaan en zag, dat hij op de Ford zou loopen. „Hou je vast", riep hij tegen den duorijder, maar de klap was zoo raak, dat hij en de duorijder van de motorfiets en in de tochtsloot vlogen. Nu moest de autobe stuurder terecht staan, omdat hij niet voor zichtig genoeg zou zijn afgedraaid, doch uit de getuigenverklaringen bleek wel, dat hij geen schuld had, zoodat hij werd vrijgespro ken. De motorrijder, die niet verschenen was, werd veroordeeld tot f 25 boete. DE BEKRONINGEN VAN DEN OPTOCHT. Aansluitende op het bericht in ons blad van gisteren, kunnen wij nog vermelden, dat M.U.L.O.-EXAMENS. Geslaagd 1 Augustus: J. H. Schilling, Heem stede; D. Nasveld, Amsterdam; F. J. C. van Bottenburg, J. H. Wiersma, W. G. Kaatman en A. de Kievit, allen te Haarlem; L. Bu lling, Santpoort; F. J. Franken, IJmuiden; A. de Boer, IJmuiden; E. C. N. Koning, IJmui den; M. F. Koster, Haarlem; C. W. H. Wede- kind, Haarlem; C. A. Hultzer, Aerdenhout; S. van Woudenberg, Bentveld; D. King, Heem stede; J. S. M. Blom, Haarlem; E. Meischke, Amsterdam. DEN BOSCH (3 Aug.k - Het .gerechtshof te Den Bosch heeft vandaag uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den 30-jarigen boekhou der M. V. uit Gennep, die door de rechtbank te Den Bosch is veroordeeld tot 20 jaar gevange nisstraf, omdat hij in den nacht 17 op 18 Mei van het vorig jaar den stationsposthouder te Hassum (D.), Janssen, van het leven heeft beroofd, door hem met een hamer den schedel in te slaan, waarna hij den man van 4000 Mark beroofde. Zoowel verdachte als de offi cier van justitie, die wegens moord levens lange gevangenisstraf had geëischt, jiadden hooger beroep tegen dit vonnis aangeteekend. In hooger beroep had de advocaat generaal eveneens wegens moord levenslange gevange nisstraf geëischt. Het hof heeft het vonnis van de rechtbank op formeele gronden vernie tigd en opnieuw rechtdoende verdachte we gens doodslag veroordeeld tot een gevangenis straf van 15 jaren met aftrek van het geheele voorarrest. EXAMENS COSTUMIèRE EN COUPEUSE Heden slaagden na een zesdaagsch examen van den Ned. Mode-Vakbond te 's-Gravenha- ge voor het diploma A (costumière) mevr. Agema en voor het diploma B (coupeuse) de dames N. van den Heuvel, J. Hoes en M. Ja ger, allen te Haarlem. Zij genoten allen haar opleiding bij mej. S. H. Huntelaar, leerares van den Ned Mode-Vakbond, Kleverparkweg 130, Haarlem. Een jonge Japanner heeft een locomotief geconstrueerd, welke automatisch op alle signalen reageert. De machine heeft de aandacht van alle Japansche verkeersautoriteiten getrokken. HAARLEM, 3 Augustas. Getrouwd 3 Augustus: A. W. Vreeken en A. A. Glatz. Bevallen 30 Juli: J. Hijnen—Vissers, d.; A. J. J. H. van den Berg—Jansen, d.; 31 Juli: H. van Mansum—Vorsteveld, z.; J. Nierse Dobber, z.; 2 Augustus: J. WenningMeppe- link, d.; M. W. van DijckSmit, d.; M. G. Schaap—van Wooning, d.; 3 Augustus: M. M. DikkeboomLeuven, d. Overleden 1 Augustus: G. J. Rolsma, 61 j., Houtmarkt; 2 Augustus: E. Mooy, 28 j., Lelie straat. BATAVIERLIJN. Batavier V, 2 (7.54 v.m.) v. Rott. te Graves. HOLLAND AMERIKA LIJN. Breedijk, N. Orleans n. Rott. 1 te Londen. Spaarndam, 1 v. N.-York n. Rott. Rotterdam, 1 v. Kopenhagen n. Rott. Narenta, Vancouver n. Rott. 1 v. Cristobal. Maasdam, 2 v. Rott. n. New-York. HOLLAND AFRIKA LIJN. Randfontein, 3 v. Rott. te Hamburg. Meliskerk, 3 van Beira n. Rott. Bloemfontein (thuisr. 1 van Mombassa. HOLLAND— WEST- AFRIKALIJN Amstelkerk (uitr.) 1 Augustus v. Bordeaux. Maaskerk (thuisr.) 1 van Lagos. Jaarstroom (uitr.) 1 v. Teneriffe. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, 2 v. Amsterdam te Antwerpen. HALCYON LIJN. Stad Zaandam, 3 v. Lulea te Vlaardingen. Stad Arnhem, Bona n. Vlaard p. 1 Gibral tar. Stad Amsterdam, Vlaardingen n. Gefle p. 2 Holtenau. Vredenburg, 1 v. Oxelosund n. Rott.-Vlaard. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland (thuisr.) 1 van Rio de Janeiro. Montferland (thuisr.) 9 (1 v.m.) te IJmui den verw. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Saturnus, Bilbao n. Rott. p. 3 Dungeness. Fauna, 2 van Amst.. te Hamburg. Ceres, 2 van Izmir te Kymassi. Simon Bolivar, 3 v. Noordkaap te Hamburg. Triton, Para n. Hamburg p. 3 Finisterre. Orpheus, 3 v. Amst. te Gothenburg. Odysseus, 3 v. Kopenhagen'te Stettin. Ariadne, 3 v. Amsterdam te Kopenhagen. Juno, 1 van Portimao n. Iviza. Tiberius, Piraeus n. Amst. p. 3 Ouessant. Orestes, 3 v. Salonika n. Izmir. Ajax, 3. v. Valencia n. Barcelona. Breda, Amsterdam n. Chili 1 te Callao. Alkmaar, 2 v. Antwerpen te Amst. Crijnssen, Barbados n. Amst. 3 van Ply mouth via Havre. Hercules, 2 van Hamburg te Amst. Irene, 2 van Kopenhagen te Amst. Orion, 2 van Genua te Amst. Perseus, 2 van Oporto te Satander. Pluto, Stettin n. Amst. p. 2 (11 n.m.) Brunsb. Poseidon, 1 van Triest te Fiume. Rhea, 1 van Bilbao n. Rott. Ulysses, 2 van Constantza te Stamboul. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisr.) 2 van Bahia. Alphacca (thuisr.) pass.. 2 Madeira. Alcyone, 1 van Buenos-Ayres n. Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (thuisr.) 5 te Marseille verw. Slamat, Rott. n. Rosyth pass. 2 Wight. Kota Baroe, 2 van Hamburg te Rott. Modjokerto (uitr.) pass. 2 Kaap dl Armi. Kedoe (thuisr.) 3 van Suez. Djambi, 1 van Batavia n. Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello (thuisr.) l van Triest. Sembilan (thuisr.) 1 van Triest. Tajandoen, 2 v. Amst. n. Hamburg. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 2 van Gibraltar. J. P. Coen (thuisr.) 2 v. Sabang. Tabian (thuisr.) 2 van Sabang. Poeulau Laut, 3 v. Amst. te Batavia. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 2 te Sa bang. Tarakan, 3 v. IJmuiden te Norheimsund. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Neleus, Batavia 11. Londen, 3 v. IJmuiden. Benreoch, Otaru n. Rott. 2 van Gibraltar. Polydorus, Amst. n. Macassar p. 2 Perim. City of Eastbourne, Japan n. Rott. pass. 2 Perim. Polyphemus, 3 v. Amst. te Batavia. Eurypylus, Batavia n. Amst. p. 2 Perim. Patroclus, Japan n. Rott. pass. 3 Gibraltar. Dolius, Rott. n. Japan, 2 van Shanghai. Benvorlich, Japan n. Rott. 1 v. Otaru. Radnorshire, Japan n. Rott. 3 v. Portland (D), vertr. 8 van Londen. Ertsaanvoer. Het Fransche s.s ,,C. M. A. Blanc" is alhier van Nantes en het Nederlandsche s.s. „Alcor" van Bilbao aangekomen mét lading ijzererts voor het Hoogovenbedrijf. De „Ancre komt niet". Het bezoek van het Fransche adviesjacht, „Ancre", dat heden hier zou aankomen om naar Amsterdam op te varen, is afgelast wegens noodzakelijke reparaties. Aangekomen: 2 Augustus: Amstelstroom ms. Leith. Starling ss. Londen. Akershus ss. Oslo. 3 Augustus: Lingestroom ss. Bristol. Hercules ss. Hamburg. Daphné ss. Caen. Trito ss. Fowey. Rhein ss. Hamburg. Kortenaer ms. Nyköping. Vertrokken: 2 Augustus: Tajandoen ms. Hamburg. IJzerversclieping. Het Zweedsche stoomschip Patria is hier van Rotterdam in de Hoogovenhaven aan gekomen om ijzer bij te laden voor Gothen burg. Van Amsterdam kwam het Zweedsche stoomschip Oscar om eveneens ijzer te la den voor Zweden. Toeristenreizen. Na zijne toeristen van de tweede reis in de Hoogovenhaven te hebben ontscheept is het motorschip Tarakan voor de derde maal met een contingent jongelieden naar de Noorsche fjorden in zee gestoken. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier bin nen 55 stoomschepen 19 motorschepen en 2 zeesleepbooten, te zamem 76 schepen tegen 75 schepen in de vorige week. Naar zee ver trokken 50 stoomschepen, 17 motorschepen en 2 zeesleepbooten, te zamen 69 schepen te gen 74 schepen in de week te voren. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 145 schepen of 4 schepen minder dan in de voorlaatste week. Sleepreis. De zeesleepboot Oostzee is hier van Maas sluis aangekomen om den baggermolen Europa van bier naar Hoek van Holland te brengen

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5