ing voor Ned. Wielerploeg. de Sport voor Zondag. Olympische notities .WEERBERICHT Kat Voetbaltournöoi. ZATERDAG AUGUSTUS Ï93S' Een onjuiste beslissing dupeerde Van Vliet. VOETBAL. HANDBAL. Competitie-indeeling 2e, 3e en 4e klasse. BEVERWIJK IJMUIDEN Door duizenden toegejuicht reeid Toni Mer kens Vrijdagavond zijn eeirerondje: de Duit sche sprinter had zooeven het Olympisch kampioenschap gewonnen. Op dat zelfde moment verliet een snik kende figuur, gehuld in zijn tramingsjas, aan d-e hand geleid door Dr. Tetzner, de baan Volkomen gebroken zocht Ar ie van Vliet de kleedkamer op. Zijn grootste illusie, het Olympisch sprinitfeaimpioeinschap te behalen, iets waarvoor hij sedert de laatiste wereld kampioenschappen te Brussel zoo intensief getraind had, was vervlogen. Van Vliet is een te ge-zonde Hollamdische jongen om een op normale wijze geleden ne derlaag niet sportief te kunnen aanvaarden. Maar hier schuilde juist het drama, waar van wij Vrijdagavond getuigen waren en dat waarschijnlijk zijn weerga in de geschiedenis der Olympische Spelen niet heeft. Wat is er nl. gebeurd? Van Vliet. Van Vliet en Merkens hadden op volko men normale wijze hun achtste, kwart en halve eindstrijden gewonnen en zouden nu in twee, eventueel drie ritten rijden om heft Olympische sprintkampioenschap. In den eersten rit nam Van Vliet direct de leiding, Merkens er vlak achter. Bij heit passeer en van de e eretribune klonk het uit vele monden het zoo welbekende en aanmoe digende: „Hup, Ari-e!" Bij het ingaan van de voorlaatste -bocht schoot Merkens -binnen door, doch Van Vliet l-ag met enkele flinke trappen direct op zij. Naast elkaar liggend gingen zij de laatste bocht in. In het mid den daarvan, juist op het moment, dat Van Vliet .zou pasis-eeren, verliet Merkens zijn lijn, ging naar boven, waardoor onze landgenoot moest inhouden en niet kon passee-ren. H-et gevolg was natuurlijk, dat bij het uitkomen van de bocht, op het laatste rechte eind, Van Vliet reeds -een geslagen man wais. Hij stak zijn hand omhoog, ten te-eken van protest en reed d-e laatste 20 meter niet uit.' De uitslag werd niet -bekend gemaakt. Van Vliet ging onmiddellijk, nadat hij afgestapt was, naar de jury. Schriftelijk opgesteld door den h-ee,r Swaa-b d-e Beer, diende Van Vliet natuurlijk zelf zijn protest in. Lang zag men beraadslagen en inmiddels werden andere ritten gereden. Na ongeveer -een kwartier, het was toen ruim kwart over a-cht, en bijna volkomen duister, -traden Merkens en Van Vliet voor den tweeden rit aan. Eersit op -het -moment, dat beiden st-artgereed wa-r-ein, werd de uit slag d-eir eerste serie bekend -gemaakt. „.Mer kens had gewonnen', zoo klonk -h-et door den- luidspreker, maarhij werd gestraft met 100 francs bo-eite wegens hinderen! Op da-t oogen-blik had Van Vliet, zonder dat hij nio-g met den tweeden rit b-eigonn-e-n was, dein strijd reeds verloren, want welk een moreel-e klap moet d-at voor een toch al ner- veuzetn renn-er foeteeke-n-en, als mien aankon digt, -dat de tegenstander inderdaad een fout heeft gemaakt, maar d-eze niettemin ais win naar wordt erkend. Het was aan het rijden van Van Vliet te zien, dat hij een verlor-en wedstrijd reed. Wel p-ro-beerde -hij -er nog alles uit te halen,, kwam in de laatste bocht w-e-etr gelijk met Merkens, doch wederom bezorgde de Duits-cher, zij het in minder ernstige mate, hem ee-n „zwieper". Ziedaar 'het nieuwe drama voor de Neder- la-ndsche sprinterswereld. En nu nog iets over de uitspraak van de jury. Wij weten-, dat de wielerwedstrijden wor den gehouden onder de reglementen v^-n de U.C.I. Daarbij is hét mogelijk, dat geldboe ten aan ama-teurs worden opgelegd. Maar men -heeft één ding vergeten. Het -golden hier Olympische wielerwedstrijden. Hier werd een daad, die geheel -in strijd was m-e-t den wa ren Olympischen geest, door een -geldstraf gesanctioneerd. Want welke conclusie hoor den wij na afloop van alle -kanten verkondi gen? Had Van Vliet in den tweeden rit odk maar één zwieper gegeven, dan was hij -er ook met 100 francs boete afgekomen en da-n stonden beiden weer gelijk. M-et het opleggen van -d-e geldboete heeft de jury erkend, dait Merkens een fout ge maakt had. Dan was er hier slechts één mo gelijkheid overgebleven: den Duitsch-er dis- tanceenen of in het uiterste geval: over rij den. „Heb je -ooit zoo iets meegemaakt", zei de he-er Siwaab de Beer, toen wij hem na afloop in d-e kleedkamer spraken. „Dat is pech nu mero twee". En Schilling, Bontekoe en al de anderen dachten er niet anders over. „Ik zal mog proibe-eren een wijziging in het besluit te krijgen door een protest in te die nen bij de jury d'appel", vervolgde -de heer Swaab de Beer. „Het is voorts mijn sit-ellige overtuiging, dat Van Vliet in den -eersten rit gewonnen la-g op ht mam-ent, dat Merkens hem -dat grapje bezorgde. Van veie kanten hoorde ik, dat Van Vliet beslist sneller is dan Me-nkens, maar het is een veel te eer lijke jongen om zelf zulke onsportieve han delingen te begaan. Ha-d hij maar eerder zijn hand opgestoken, niet in die laatste 20 mete-r, maar op het zelfde oogeinblik, dat hij gehinderd was, dan had dat op de jury veel meer indruk ge maakt. Maar ook toen mo-g -dacht hij, dat hij het met doorrijden misschien nog zou kun nen halen". Dr. T-etzmer, de medische verzorger van onze wielrenners, Stak zijn verontwaardiging niet onder stoelen of banken. „Van Vliet had, na heit bekend maken van de uitspraak d-e-r jury, moeten weigeire-n den tweeden rit te rijden", was zijn me-ening. „Het is mij totaal onbegrijpelijk, idait het Internationaal Olym pisch Comité een dergelijke uitspraak zou feunnen goedkeuren. Helaas kan het I.O.C. ie® niets aan veranderen, maar iedereen voelt, dat ihier een onrecht gebeurd is. De Olym pische -geest, de geest van ridderlijkheidis hier grof m-et voeten getreden. Zelfs moest er geld aan te pas komen! Dit incident werpt een smet op het geh-eele wielertournooi". Van Vliet spraken wij ook ruog even. Een half uur later was hij uiterlijk weer vollko men rustig en vertelde ons precies, Ihoe in den eersten rit h-et incident geschied wais. Zijn verklaring klopte precies met datgene, wat wij hierboven geschreven hebben. Hij ging nu zijn kameraden opzoek-en, die in het restaurant op hem zaten te wachten. Van allen kreeg -hij een handdruk en op alle igeziohiten -kon men lezen, hoe zeeir men -m-ét hem meegeleefd had. Er werd weinig gezegd, maar juist dit zwijgen zal Van Vliet gesterkt h-ebben. Het is overigens wel opmerkelijk, dat dit onaangename in-cid-ent die geheele wieler- wereld in beroering h-eef-t gebracht. Oudie rot ten als Pa,lek Hans-en Bailey, die ook in ihiet stadion waren, hadden slechte één opinie en deze was verre van gunstig voor den Duitscher. Inderdaad, na de pech met de acht-ervol- gingsploeg, Donderdag door de valpartij ver oorzaakt, heeft dit incident nog m-eer die ge moederen in beweging gebracht. De stem ming in het Nederlandisdhe wielerkamp is ve-rre van v-reugdevol, ondanks het feit, dat Van Vliet dan toch maar voor de eerste zil veren medaille voor Nederland heeft zorg gedragen. Italië slaat Japan met 80. De voetbalwedstrijd ItaliëJapan, die Vrij dagmiddag in het Moarm'sen-stadion is ge speeld werd door slechts ongeveer 40-00 toe schouwers bijgewoond. Reeds in de eerste minuten kregen de Ja panners niet ver van -het Italiaansche doel een vrijen schop te nemen, die echter geen succes opleverde. Na dertien minuten gaf de Ita liaansche linksbuiten dén bal aan den rechts buiten Frossi, die onhoudbaar inschoot (1—0). Het spel ging eenigen tijd gelijk op en neer, doch dertien minuten v-oor de rust scoorde de Italiaan Biagi opnieuw, na goed samenspel met zijn middenvoor. De Italianen kregen weer verschillende vrije schoppen tegen zich; uit één daarvan vloog dé bal rakelings langs het Italiaansche doel. Rust kwam met 20. Ook na de rust konden de Japanners niet den vorm bereiken, dien zij in den wesdtrijd tegen Zweden hadden gedemonstreerd. Het scheen, dat zij ve-r-m-oeid raakten. Negen minu ten na de hervatting scoorde Biagi o-pnieuw na fraai solosipel. Het was overigens duidelijk, dat het harde, ruwe spel der Italianen den Japanners in het. geheel niet lag. Zeventien minuten voor het einde bracht Frossi den stand oip 4—0 en vier minuten later scoorde dezelfde speler opnieuw (50). Terwijl de Japanners hun kansen door slor dig samenspel bedierven, hadden de Italianen niet over de fortuin te klagen. Biagi scoorde het zesdé doelpunt. Vijf minuten vóór het einde bracht hij den stand op 70 en in de allerlaatste minuten schoot Cappelli den bal opnieuw in. Zoo werd de ontmoeting door Italië met 80 gewonnen. DuitschlandNoorwegen 02). De groote verrassing van Vrijdag is wel de nederlaag, die het Duitsche voetbalelftal, waar-op men zooveel hoop had' gebouwd en dat men als een der voornaamste candidaten voor de gouden voetbalmedaille dezer Olympiade beschouwd heeft, met 2—0 tegen de N-oren heeft geleden in tegenwoordigheid van Rijks kanselier Hitler en -dir. Goebbels. De Noren begonnen reeds dadelijk met een meesterlijk shortpassing, -d-at door de uitmun tende opstelling en het zuivere plaatsen van elk hunner spelers aan de Duitschers geen kans gaf, er tusschen te komen. Er wa-s nauwelijks tien minuten gespeeld ofi de Noorsche midvoor Maryinsen scoorde on houdbaar, -daarmee aan Noorwegen de lei ding gevende (0—1). Ook toen viel nog niet te zeggen, dat de Duitschers een verlor-en partij speelden. Al gemeen verwachtte men, dat dit eerste doel punt -der tegenstanders het begin zou zijn van de ontplooiing van het sterke Duitsche spel. In plaats daarvan verloren de Duitschers al les, wat zij aan vorm. hadden. Bovendien was 't Noorsche tempo veel snel ler dan het Duitsche. De Duitsche doelverde- diger Hans Jakob redde verscheidene malen op schitterende wijze; het is mede aan hem te danken, dat de score niet hooger is gewor den. Ook in de tweede helft toonden de Noren zich overwegend sterker. Hoewel de Duitschers als razend door het publiek werden aange moedigd, konden zij hun vorm niet vin-den. Tegen het einde wist Isaksen het tweede Noorsche doelpunt te scoren, waarmee hij de verrassende zege der Noren bevestigde (02). A.s. Maandag de halve eindstrijd Ita liëNoo rwegen A.s. Maandag wordt in den halven eind strijd de wedstrijd ItaliëNoorwegen gespeeld. Cricket. De Olympische Spelen in Berlijn nemen zóózeer de aandacht van de sportliefhebbers in beslag, dat ze bijna zouden vergeten, dat er ook nog van de gewone sporten in eigen land en stad te genieten valt. Toch is het niet de schuld van het Ber- lijnsche sportfeest, dat de vorige week het eerste klas cricket zoo goed als geheel stil stond. Dat heeft men te danken aan de in ons land toerende Free Foresters en Harrow Wanderers, tegen wie natuurlijk de bloem van het Nederlandsche cricket in het veld moet komen. Heeft men echter het geluk, in een stad te wonen, waar de Engelschen komen spelen, dan wordt het gemis van een ge wonen competitiewedstrijd natuurlijk niet zoo gevoeld. Tot die bevoorrechte plaatsen behoorde de vorige week ook Haarlem, waar de Free Foresters op het veld aan de Span jaardslaan tegen ons Nederlandsch elftal kwamen spelen. Jammer was het daarom, dat dit heelemaal geen mooie wedstrijd is ge weest. In dat licht bezien is het dus eigenlijk niet prettig, dat daarvoor de competitie moest worden stilgezet, want ook voor morgen is in verband met den wedstrijd Bondselftal Harrow Wanderers, die op het veld van V.R.A achter het Stadion gespeeld werd, wederom slechts één ontmoeting voor de eerste klas vastgesteld. De eenige eerste klas wedstrijd van de vorige week, Hermes-D.V.S.V.V.V., ver regende, zoodat deze clubs met een draw genoegen moesten ne-men. De stand luidt thans: gesp. H.C.C. I 9 8 0 1 0 0 17 H. C. C. II 10 5 1 3 1 0 16 V. R. A. 12 4 1 5 1 1 15 V. O. C. 11 3 1 4 3 0 13 Hermes-D.V.S. 9 1 0 4 4 0 6 Rood en Wit 0 3 0 1 4 1 6 Haarlem 10 2 0 1 7 0 5 V.V.V. 1-2 0 0 5 6 1 4 Ook voor morgen staat er dus één wed strijd voor de eerste klasse op het program ma. Dat is Rood en WitHermes-D.V.S. en aangezien het twee clubs betreft, die precies dezelfde cijfers hebben, kan een aardige strijd verwacht worden. Onze twee Overgangers C.V.H. en R.C.H hadden j.l. Zondag eveneens vrij. Maar mor gen worden ze weer opgeroepen en toevallig tegen elkaar op het terrein van C.V.H. Het is alweer een heel poosje geleden, dat de eerste ontmoeting tusschen deze beide clubs plaats had. Dat was op 3-1 Mei. Toen won C. V. H. en we vermoeden, dat dit ook morgen het geval zal wezen. Hier luidt de stand: H.B.S. 12 7 2 0 3 0 20 A.C.C. l'l 4 1 3 3 0 14 S.C.H.C., 11 5 0 4 2 0 14 Sparta 12 5 1 1 5 0 14 Quick (N.) 9 6 0 1 2 0 13 Excelsior 9 6 0 0 3 0 12 C.V.H. 10 2 0 2 6 0 6 P, W. 9 1 0 2 5 1 3 H.C.C. 3 11 1 0 2 7 1 3 R. C. H. 8 0 0 1 3 4 -3 Voor de tweede klasse A zijn verder nog vastgesteld Haarlem 2A. C. C. 2, V. V. V. 2 Rood en Wit 2 en U. V. V.—R. I. O. Honkbal. OM DE ZILVEREN WESTERKERK. In het zilveren Westerfcerk-tournooi, waar voor Stormvogels morgen tegen D.WJ3. en Spartaan moet spelen, komen de IJmuidena- ren als volgt uit: Kollenberg Haak Sr. Haak Jr. Wey Fijen Tol v. Pel, Schildwacht, Bloemtak, Sohoorl, Prins. Zondagmorgen half tien spelen de beide Haarlemsche dames-eerste klassers Rapiditas en Concordia een vriendschappelijken wed strijd op het terrein aan den Vergierdeweg, Dit belooft een spannende strijd te worden, daar beide elftallen momenteel even sterk zijn. Scheidsrechter is de heer P. Brussé. Voor Zondag zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: le klasse: Haarlem 1Blauw Wit 1. H. H. C. 1—Ajax 1. E. D. O. 1Blauw Wit 1, uitgesteld. 2e klasse: De Duvianen 1—H. H. C. 2. 3e klasse (Haarlem) I.V.O. 1—E.D.O. 3. R. C. H. 3-D. E. V. 2. Zondagmorgen half tien zal op het ge meente-terrein aan de Van Nesstraat de be langrijke ontmoeting plaats hebben .tusschen Haarlem 1 en Blauw-Wit 1. De Zebra's, die vooral door hun overwinning op de leiders, H.H.-C. 1, de aandacht op zich hebben geves tigd, beschikken momenteel over een zeer goe-d team. Daar ook bij Haarlem beide onder-deelen van «goed gehalte zijn, kan het een buiten gewoon spannende en fraaie strijd worden. Wij achten Haarlem iets sterker dan Blauw- Wit en geloov-en dan ook wel, dat de punten in Haarlem zullen blijven. Zondagmiddag' is op h-et zelfde terrein Ajax de gast van H. H. C. Het zal wel een gemak kelijke overwinning voor H. H. C. worden. De wedstrijd begint te kwart over twee. De reserves van H. H. C. gaan Zondagmiddag weer naar de Duin- en Kruidbergerweg te Driehuis om den verregenden wedstrijd de Du vian-en 1H.H.C. 2 over te spelen. Tijd van aanvang is drie uur. Voor de Haarlemsche derde klasse worden gespeeld: I.V.O. 1E.D.O. 3 om 10 uur aan den Rijksstraatweg en R. C. H. 3D.E.V. 2 om 10 uur in het Heemsteedsche sportpark. De „Sportkr." bevat de competitie-indeeling van de tweede, derde en vierde klassen voor het aanstaande seizoen. We ontleenen er het volgende aan: AFDEELINIG I. 2-e klasse A: Hercules, Hilversum, O. S. V. O. V. V. O., Velox, Vriendenschaar, West- Frisia, W. F. C., Z-eeburgia, Z.V.V. 2e klasse B: A.F.C., Alcmaria Victrix, B.F.C. Bloemendaal, E.D;0., 't Gooi, H.F.C., H.R.C. D-e Kennemers, De Spartaan. 3e klasse A: Alkmaar, Alkmaarsche Boys, Assendelft, Beverwijk. Helder, Hollandia, Kin- heim, Purmersteijn, Succes, Zaandijk. 3e klasse B: D.E.C.. D.J.K., D.W.V., Halfweg, Jan Hanzenkwartier, D-e Meteoor, Schinkel haven, T.O.G. W.M.S. De Zeemeeuwen. 3-e klasse C: Ahrend's V.C., Allen Weerbaar, O-osterpark, Rapiditas, S.D.Z., T.I.W., De Vole- wijekers, V.V.A., Watergraafsmeer, Zand- voort. 4e klasse D: Avanti, A.V.O.G., D.I.O., E.H.S., Ripperda, S.D.W., Spaarnevogels (bij toela ting), Swift, T.H.B. 4e klasse E: Aalsmeer (bij toelating), A.D.W. Heemskerk, Neerlan-dia, Oranje-Zwart, R.O.D.I R.-C.A., S.L.T.O., T.D.O. Z.R.C. Reserve le klasse: Ajax 2, Blauw Wit 2, E.D.O. 2, Haarlem 2, Hilversum 2, R.C.H. 2, De Spartaan 2, Stormvogels 2, Zeeburgia 2. Z.F.C. 2. Reserve 2e klasse A: A.F.C. 2, Ajax 3, Alc maria Victrix 2, Blauw Wit 3, D.W.V. 2, H.F.C. 2, H.R.C. 2, K.F.C. 2, W.F.C. 2. Van oinzen specialen medewerker Berlijn, Don-derdag. Vijf athletiekfinales waren er dezen dag in het Olympische Stadion en vijfmaal was het een ander volkslied dat weerklonk ter eere van den overwinnaar bij het hijschen van de lands vlag aan den middelsten mast: het God save the King voor den in Oxford studeerenden Nieuw Zeelander Lovelock, het droomerige Japansche volkslied voor den hink-stap-spr-ong matador Tajima, het Italiaansohe volkslied voor signorina Valla, de dagelij ksche Ameri kaansche hymne voor Towns en het eveneens dagelijks weerklinkend Deutschlandlied voor den speerwerper Stock, die de vijfde gouden athletiekmedaille voor het organiseerend' land behaalde. Deze laatste zege van den Duitscher Stöc-k was wel de meest verrassende van het heel tournooi, omdat Stock, die na vier worpen nog kansloos op de vijfde plaats stond met een worp van 68.11 meter, hiermee plotseling een inval deed in het Finsoh-Zweedsehe speer werpersparad'ijs. Steeds had e-en van deze beide Noord-Europeesche landen den Olympischen speerkampi-o-en opgeleverd en toen na drie worpen de Finnen op de eerste, derde en vierde plaats stonden, met alleen den Zweed Atter vall er tusschen in, begonnen we al te denken aan een herhaling der 10.000 meter: drie Fin- sche vlaggen in top. Volkomen onverwacht wierp toen de slanke blonde Duitscher Stöc-k de speer meer dan een meter verder dan de verste Fin, hij stond plots op de eerste plaats en behield die, dlaar de gevreesde Matti Jaervinen, (wereldrecord houder, Olympisch recordhouder en Olympisch kampioen uit Los Angeles) 7 1/2 meter onder zijn record bleef en zelfs volkomen buiten de prijzen viel. Een Olympisch wonder, dat op papier onmogelijk leek! Onze landgenoot v. d. Poll haalde 's mor gens d-e vereischte 60 meter, maar kwam 's middags niet boven de 58 -meter, zoodat hi; in de middelmoot der 35 ingeschreven deel nemers eindigde. Op de 80 meter horden bracht mej. Ter Braake het niet tot een prijs, zij werd vijfde in de finale, die zóó spannend was dat Nos een, twee, drie en vier vrijwel gelijk door de finish gingen in den fraaien tijd van 11.7 sec De filmopneming moest er aan te pas komen, om uit te maken dat de Italiaansche Testoni niet als tweede, gelijk eerst was aangenomen maar als vierde door de finish was gegaan en dus juist buiten de prijzen viel. Op de 110 meter hordenl-oop verbeterde de Yankee Towns het wereldrecord van zijn landgenoot Beard reeds in de demifinale tot 1'4.1 sec., maar in de finale ondervond hij zwa ren tegenstand van den bekenden Britsehen kampioen Finlay, die welverdiend op de zil veren medaille beslag legde. Deze Amerikaan- sche winnaar was ditmaal eens geen neger, maar de andere representant van de Ver- eenigde Staten, die als nummer drie eindigde was het wél! Dat er dezen middag niet minder dan drie wereldrecords verbeterd werden (110 meter horden, 1500 meter en hink-stap-sprong) was voor een groot deel te danken aan veel betere weersomstandigheden: geen wind, geen regen en zelfs een vriendelijk zonnetje, dat het sta dion op zijn mooist deed uitkomen. Voor de derde maal in successie won Japan den hink-stap-sprong: door Oda in 1928, door Nambu in 1932, door Tajima thans, met een anderen Japanner op de twede plaats nog vóór den wereldrecordhouder Metcalfe. De prachtigegthleet Tajima bereikte als eerste mensch/ter wereld de zestien meter-grens! De Hagenaar Marten Klasema deed het met 14.55 meter niet slecht op dit nummer, waarop hij in ons land de opvolger van Peters is ge worden. De zon had ook haar invloed op de finale van de 1500 meter, waarin miraculeuze tijden bereikt werden. Beccali, die in 1932 in het Californische klimaat met 3 min. 51.2 sec. een nieuw Olympisch record had gemaakt, liep nu nog volle twee seconden harder en werd toch slechts derde, daar Lovelock en Cunningham beiden binnen wereldrecord liepen! Men moet athleet zijn (of geweest zijn) om te weten wat een tijd van 3 min. 47.8 sec. zeggen wil. Twee jaar geleden zagen we denzelfden winnaar Lovelock in het Amsterdamsche sta dion in actie, toen hij in een stroomenden re gen op een doorweekte sintelbaan z-ijn klasse toonde. Nu maakte hij een tijd, die ons eerst ongeloofwaardig scheen toen we den grootsten chronometer ter wereld (vijfmeter middellijn) op den Marathontoren na deze race zagen stoppen voordat de 48ste seconde van de vier de minuut bereikt was. Behalve de vijf nummers, die tot een be slissing -ge-bracht wend-en, kreeg m-etn op de zen Donderdag in de ochtenduren n-og acht series van d-e 400 meter en in die middaguren de kwartfinales van ditzelfde nummer. Ook hier bereikte Amerika met zij-n volledige ploeig van drie deelnemers de demi-finale en ook hier behoorden tw-ee van deze drie Yan kees tot het zwarte ras, waarbij voo-ral de n-e-ger Lu Valla, die met 47.6 sec. den besten tijd. va-n den -dag maakte, een voortreffelij-ken indruk achterliet, toen hij met vier meter voorsprong won op den Franschman Ska- wisiky, Tot groote vreugde van het Duitsche pu bliek, dat overigens zeer fair in zijn optre den is, werd de derde kwartfinale gewonnen door hun landgenoot Bl-azej-ezak, wiens naam uitgesproken behoort te worden met den klemtoon op de voorlaatste lettergreep. In Amsterdam, waar deze Duitscher meerma len uitgekomen is bij den landie-nnvedstrijd NederlandWest-Duitschland, was hij be ter bekend als „Blaas-in-je-zak". Van de sporten buiten het stadion noem-en we n»og speciaal den over vijf da-gen verdeel den modernen vijfkamp, die, sinds de invoe ring er van in het Olympisch programma in 1920, steeds een Zweeds-che zege had opge leverd. Nu ging Duitschland m-et d-e hoogste Olympische eer op dit zwaarste nummer strijken; er was zelfs geen enkele Zweed bij de prijswinnaars, daar Sven Thofelt, de win naar van 1928, ditmaal slechts vierde we-rd. Overeenkomstig het voorbeeld van den Olympischen kampioen-kogelstooten Wöllfce werd d-e Duitsche luitenant Ha-ndrick onmid dellijk nadat hij den vijfkamp gewonnen had, tot kapitein gepromoveerd. Het is in Duitsch land nog niet zoo slecht om op sportgebied uit te blinken wanneer men snel promotie wemscht te maken. Als me-n in Holland dat zelfde systeem volgde, zou onze ruitersport- matador Paihud de Mortanges thans al zoo ongeveer generaal zijn gewo-rden in plaats van nog steeds luitenant te zijn na al zijn Olympische successen! Bij den modernen vijf kamp eindigde Ne derland tot dusverre steeds in de achterste gelederen; de achttiende plaats van onzen luitenant Van Ge-en bij d-e 42 deelnemers; is daarom een extra vermelding waard. Terwijl onze athleten op dezen Donderdag niet sterk naar voren kwamen, zorgden de hockey'ers er voor dat Nederland reden tot juichen kreeg: m-et 41 klopten ze de Zwit sers, zich daarmee herstellend van h-un te leurstellend begin en ze staan nu voor de taak om Maandag a.s. de Franschen te klop- Reserve 2e klasse B: D.W.S. 2. De Kennemers p€11 en zich daarmee van hun plaats in die 2, O.S.V. 2, De Spartaan-}3 T.O.G. 2, De Vole-1 demi-finale tegen Duitschland. te veraeke- wijekers 2, V.S.V. 2 I rein. De Bilt voorspelt: Meest zwakken wind uit Noordelijke rich tingen, licht tot half bewolkt, droog vrij warm weer. Verdere vooruitzichten: zomersch weer. THERMOMETERSTAND: Hoogste gisteren Laagste hedennacht 66 F. 57 F. 60 F. 765 m.M. Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Neiging; vooruit. Opgave van: MAOAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zondag v.m. 7.04 uur; n.m. 7.32 uur. Maandag v.m. 7.59 uur; n.m. 8.31 uur. Dinsdag v.m. 9.09 uur; n.m. 9.45 uur. VELSER ZWEMINRICHTING: Temperatuur lucht 60 F. Temperatuur water 64 F. MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 7en Aug. 1936. Spinazie, per kist f 0.40f 0.65. Andijvie, per kist f 0.15f 0.30. Wortelen per bos f 0.09f 0.13. Komkommers per stuk f 0.01f 0.03. Aardappelen, Mei, per K.O. f 0.02f 0.04. Doppers, per K.G. f 0.10f 0.16. Capucijners per K.G. f 0.10f 0.16. Raspers, per K.G. f 0.10f 0.18. Tuinboonen per K.G. f 0.08f 0.12. Snijboonen per K.G. f 0.30f0.48. Heerenboonen, per K.G. f 0.09f 0.12. Roode kool per 100 f 3.f 4. Bloemkool per 100 f 8.f 1-8. Uien per kist f 1.25. Sla, per kist f 0.15f 0.38. Rabarber per 100 bos f 2—f 4.50. Appelen per K.G. f 0.12—f 0.28. Peren, per K.G. f 0.12f 0.22. Pruimen per K.G. f 0.40. Druiven per K.G. f 0.48. VEERTIGJARIG JUBILEUM AAN DE PAPIERFABRIEK. Thans was het de beer C. Kat, voorman in de afd. mechanische werkplaats, die Vrijdag den dag herdacht, waarop hij voor 4-0 jaar in dienst trad zij Van Gelder's Papierfabrieken. De jubilaris werd -op het kantoor der directie toegesproken door den heer Joan H. A. Krui mel, die hem prees om zijn ijver en werk lust en er op wees dat de jubilaris zeer veel voor het bedrijf heeft gedaan. Spr. hoopte, dat de heer Kat nog lang met denzelfden ijver zijn werk zal mogen doen. Namens de directie werd den jubilaris een haardkachel aangeboden en een enveloppe met inhoud. Voorts kreeg ook de heer Kat het di ploma van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Verder werd de jubliaris ook door zijn collega's gehuldigd. Van het personeel ontving de heer Kat een kapstokkleed en een para- pluiestan-daard. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandag-markt: Gerberdina Johanna, IJM 38. Vangst: 1100 manden haring, 50 m. stripvisch. Carolina, IJM 2-6. Vangst totaal 450 m., waarvan 200 m. makreel en 100 st. stijve ka beljauw. Martha, IJM 165. Vangst; 10 m. tong, 27 m. tarbot, 10 m. groote schol, ,65 im. kleine schol, 35 m. wijting, totaal 147 manden. BESOMMINGEN. Trawler: De Hoop IJM. 46, 265 manden f2050.—. Loggers: KW 74 f780.—, KW 58 f5i0—KW 114 f 450.—, KW 134 f 410—, KW 44 f 600.—. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.91f0.74. Griet per 50 K.G. f 24.—f 12.—. Tongen per 50 K.G. f 1.50—f 0.94. Zetschol per 50 K.G. f 18.—f 16.—. Kleine schol per 50 K.G. f 16.—f 3.50. Schar per 50 K.G. f 8—f 5.40. Vleet per stuk f 0.58. Kleine poon per 50 K.G. f 5. Groote schelvisch per 50 K.G. f 14.—f 13.—. Middelschelvisch per 50 K.G. f 1'3. Kleine middelschelv. p. 50 K.G. f 13.f 11. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11.—f 7.60. Kabeljauw per 125 K.G. f34.f 18.—. Groote gullen per 50 K.G. f 8—f 4.90. Kleine gullen per 50 K.G. f 6.50—f 3.10. Wijting per 50 K.G. f4.—f 1.20. Makreel per 5-0 K.G. f 11—f 10.—. Leng per stuk f 0.75. Groote hake per 125 K.G. f43.—. Middel hake per 125 K.G. f 44. Klein middel hake per 50 K.G. f 18—f 5.50. Kleine hake per 50 K.G. f 13. PROPAGANDADAG VOOR DE R.K. SPORT. Op Zondag 16 dezer zal op het O.I.V.-terrein een propagandadag voor de R.K. sport wor den gehouden, waaraan vele R.K. jeugdorga nisaties medewerken. Jongens van 12—17 jaar kunnen daaraan deelnemen. Er zal een groote verscheidenheid van wed strijden zijn om fraaie prijzen. N'aar den leef tijd verdeeld zullen er vier groepen zijn, irnet zes wedstrijden voor elke groep. Voor jiongens van 1617 jaar zullen gehouden warden drie kamp (80 M. hardloopen, d'oelschieten, bal- gooien); vierkamp (80 M. hardloopen, ver springen, hoogspringen en .kogelstooten)80 M. hardloopen, hindernisloopen, verspringen, estafetteloop. Voor jongens van 15 jaar is een zelfde serie wedstrijden vastgesteld, voor jongens van 1'4 aar is de estafetteloop vervangen door zak- loopen, voor jongens van 13 en 12 jaar is er geen vierkamp en hardloopen, maar band- werpen en sprietloopen. Des morgens 8 uur zal in de St. Gregorius- kerk een H. Mis warden opgedragen, de wed strijden beginnen om 1 uur. Er zal muziek op het terrein aanwezig zijn. Donderdagavond vanaf 7 uur is er voor de deelnemers gelegenheid tot oefenen op het ter rein van O. I. V.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3