Samenwerking van S. D. A. P. en R. K. Staatspartij. 't Volle profijt. Raadsvergadering Beverwijk. De Wethoudersverkiezing De gemeente in de zesde klasse voor de Personeele belasting. Openbare Verkooping. Luxor-Theater. V R IJ D A G 28 AUG. 1936 WIJK AAN ZEE HEEMSKERK CASTRICUM BURGERLIJKE STAND N. J. Out. Voor de eerste maal vergaderde Donderdag avond de gemeenteraad in zijn nieuwe samen stelling van 17 leden, gekozen nadat op 1 Mei 1936 de vereeniging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin een feit was ge worden. Na opening der vergadering, waaraan de voorzitter burgemeester H. J. J. Scholtens een woord van welkom had laten voorafgaan tot Mevr. KempHaan, die na een ernstige on gesteldheid haar plaats in den raad weer had ingenomen, werden de bij de wet gestelde eeden en beloften afgelegd. De voorzitter wees er op. dat deze eerste zitting een nieuwe phase inluidt in de geschie denis van Beverwijk. Spr. wijdde vervolgens een woord van dank aan de afgetreden be stuurders van de opgeheven gemeente Wijk aan Zee en Duin, in het bijzonder aan den laatsten burgemeester dier gemeente, den heer H. Rothe. De voorzitter le>gde er voorts den nadruk op, dat de nieuwe raad een bijzondere taak wacht, een taak, die vele zorgen met zich zal brengen. ,,Er wacht" zegt spr. „werk in groo- ten stijl en het zal goed zijn er nu reeds op te wijzen zich niet te verliezen in het kleine en door de boomen niet het bosch te zien. Van dezen raad zal het afhangen, of de goede koers wordt ingeslagen. Spr. bidt God, dat Hij de beraadslagingen en den arbeid vruchtbaar en zegerijk wil doen zijn." (Applaus). De wethoudersbenoemingen. De voorzitter stelde vervolgens aan de orde de benoeming van twee wethouders. De heer Paschier (A.R.) heeft het be treurd, dat de R.K. Staatspartij en de S.D.A.P. zullen samenwerken om de wethouders te be noemen. Er was een andere oplossing moge lijk geweest, wanneer de R.K. Staatspartij had willen samengaan met de Neutrale Groep, de Anti-Rev. en de Vrijz. Dem. met den heer Steyn als wethouder. Onder protest zal spr. op een R.K. wethouder stemmen, maar in geen geval op den candidaat der S.D.A.P., dat werd spr. onmogelijk door de gevoerde verkiezings actie der S.D.A.P. en de gedane beloften. De heer Visser hoopt, dat hij van den nieuwen S.D. wethouder meer voldoening zal hebben, dan van den vorigen. Het was spr. geenszins naar den zin, dat de besprekingen in het geheim gevoerd zijn. Spr. is bevreesd, dat de S.D.A.P. te veel water bij den wijn heeft gedaan. Het zal niet gemakkelijk zijn dit col lege te steunen. Uit den boezem der R.K. Staatspartij toch is naar voren gekomen, dat men geen samenwerking wenscht met één lingen m den Raad. Als dat zoo is, vervolgde de heer Visser, dan kunnen ook de eenlingen en de tweelingen wel naar huis gaan. Ook de heer Rij kens (Neutr.) is zeer on aangenaam getroffen door de samenwerking van de R.K. Staatspartij met de S.D.A.P., voor al omdat hier geen noodzaak aanwezig was. De samenstelling van het college had op bree- deren basis kunnen geschieden. Onder geen voorwaarde zal de Neutrale groep haar stem aan de S.D.A.P geven. De R.K. Staatspartij zal zelf de consequenties moeten dragen. De heer Gabel (S.D.A.P.) zeide, dat de sa menwerking is ontstaan uit overwegingen van rechtvaardigheid, namelijk, dat de twee groot ste fracties recht hebben op een wethouders zetel. Van „water bij den wijn doen" was geen sprake, want de wenschen van de R.K. Staats partij stemden vrijwel overeen met die der S.D.A.P. Aan de principes is niet getornd. De S.D.A.P. dacht er trouwens niet aan een wet houderszetel te koopen. Zij zal niet samen werken met menschen, die de dictatuur voor staan. Een der leden heeft zich laten gebrui ken, om door de N.S.B. op den zetel te komen. Maar van de beloofde stemmen zijn er niet veel terecht gekomen. De S.D.A.P. en de R.K. Staatspartij zullen in leder geval op de bres blijven staan voor de democratische belangen. De heer Van Doorn (R.K.) betoogde, dat de R.K Staatspartij organisatorisch wilde wer ken en dat daarom de wethouderszetels aan de grootste groepen moesten komen. De heer Rij kens verklaarde met nadruk niet tot de N.S.B. te behooren. Den heer Gabel bevreemdde het, dat de N.S.B. zich zoo interesseerde voor de neutrale lijst. Spr. zou zich niet als „trekpaard" hebben laten gebruiken, om zijn populariteit door de fascisten door de modder te laten sleuren. De heer Rijkens kwam in den Raad door pam fletten en verkiezingssteun van de N.S.B. De heer Rijkens: „Dat is verschil van opvatting." De heer W. van Dok (S.D.A.P.) bracht hulde aan de R.K. Staatspartij voor de spon tane aabieding tot samenwerking met de S.D.A.P. Daarna werd overgegaan tot verkiezing van den wethouder. Bij de eerste stemming werd met 13 stem men gekozen de heer N. J. O u t (R.K. Staats partij). 1 stem werd uitgebracht op den heer K. Steyn, 2 stemmen blanco, 1 ongeldig. Met 12 stemmen werd daarna de heer W. van Dok (S.D.A.P.) tot wethouder benoemd. De heer Steyn verkreeg nu 4 stemmen, 1 blanco. V,f W. van Dok. Na een woord van gelukwensch van den voorzitter namen de nieuwe wethouders hun zetels in. Commissies samengesteld. De Commissies van Bijstand voor B. en W. werden als volgt samengesteld: Lichtbe- drijven: G. Welagen, N. Paschier, T. Kemp- Haan en K. Steyn. Financiën: F. R. C. Rijkens, B. Schelvis, N. Tervoort, en J. W. Gabel. Overleg ambtenaren: J. P. N. van Doorn, K. Steyn, J. W. Gabel. Openbare Werken: N. Tervoort, J. Visser, B, Schelvisch, J. P. N. van Doorn. Slachthuis: J. P. Muntjewerf, G. A. Rollen- berg, T. Kemp-Haan, K. Steyn Overleg werklieden: J. W. Gabel, H. Rothe en B. B. Vink. Aangenomen werden de voorstellen tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de B.V.V. De Kennemers omtrent het gebruik van het Sportpark; tot onderhandsche ver huring van de voormalige ambtswoning Von dellaan 106; tot rangschikking der nieuwe gemeente in de zesde klasse ten aanzien van de heffing der personeele belasting; tot vast stelling van een nieuwe verordening tot af wijking van de wettelijke tarieven der perso neele belasting ten aanzien van den grond slag motorrijtuigen en tot vaststelling van een nieuwe verordening houdende verlaging der huurwaarden voor café's en soortgelijke inrichtingen. Op voorstel van de heeren Steyn en Rothe werd besloten de vaststelling van nieuwe in structies voor den secretaris en den ontvan ger aan te houden. In de commissie, die rapport zal uitbren gen over het aangeboden ontwerpreglement van orde voor de raadsvergaderingen wer den benoemd de heeren K. Steyn, H. Rothe en B. B. Vink. Aangenomen werd het voorstel omtrent de bezoldigingen der ambtenaren van den Bur gerlijken Stand. Tot ambtenaren van den Burgerlijken Stand werden benoemd de heeren Mr. H. J. J. Scholtens, burgemeester, K. Steyn, C. Schauïkes, Mr. J. Kale, P. C. A. Beekelaar en W. C. Huisman. Tot leerares in tijdelijken dienst in huis houdkunde en strijken aan de Gemeentelijke Huishoud- en Industrieschool werd benoemd mej. C. W. Ouweleen te Amsterdam. Het subsidie aan Maatschappelijk Hulpbe toon werd voor het loopende dienstjaar ver- ohogd met een bedrag van f 48451.72. De heer Visser vond de cijfers zoo ver ontrustend, dat het noodzakelijk is daarop de aandacht der regeering te vestigen. Hij achtte het voorts zeer onjuist, dat M. H. de menschen, die bij Majoor werkten bij het stopzetten van het bedrijf een voorschot heeft gegeven. Wanneer een of andere patroon zijn za ken niet meer kan gaande houden, moest naar spreker's meening, maar niet gewerkt worden. De heer Rothe, voorzitter van Maat schappelijk Hulpbetoon merkt op, dat dit voorschot was verstrekt ingevolge een be sluit van B. en W. Spr. drong er bij B. en W. op aan in ver band met de opheffing van het crisiscomité zoo spoedig mogelijk een vergadering bijeen te roepen van alle charitatieve instellingen en vereenigingen, opdat daaruit een hulp comité kan worden gevormd, dat in den a.s. winter het werk van het crisiscomité zooveel mogelijk zal moeten overnemen Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat het vorige college zich reeds tot den mi nister had gewend inzake de aangekondigde verslechtering van de steunregeling trok de heer Rothe zijn daarover aan B. en W. ge stelde vragen in. Rondvraag. In antwoord op de vragen van de heeren Rothe en Gabel deelde de voorzitter mede, dat nog geen beslissing was ingeko men van Ged. Staten inzake het verleenen van toeslag op ziekenfondspremie voor werk- loozen in de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin. Het ligt in de bedoeling om deze aangelegenheid zoo spoedig mogelijk bij B. en W. aan de orde te stellen. De heer Welagen informeerde naar de radio-distributie. Hij had op spoedige behan deling gehoopt. De voorzitter antwoordde, dat deze zaak met opzet was aangehouden, om den nieuwen raad daarover te laten beslissen. Hierna werd de vergadering gesloten. ROBERT E. I.EE IN DE PLAATS VAN HARVEST LEE. Het. bestuur der Beverwijksche Harddraverij Vereeniging heeft in de plaats van Harvest Lee aangekocht de draver Robert E. Lee, van stal Korver te Spaarndam. Robert E. Lee be haalde Dinsdag j.l. te Castricum nog een twee den prijs. LAATSTE DIENST IN DE BADGASTENKERK Zondag 30 Augustus zal Ds. V. Kuyvenhoven uit Hengelo (O.), de laatste diensten (10 u. v.m. en 5 u. n.m. van dit seizoen in de Ge reformeerde badgastenkerk, leiden. (Te Enschedé zijn de tentoonstel ling 't Volle Profijt en de haven geopend.) De crisis is aan Enschedé Ook waarlijk niet bespaard gebleven, Het deed als een der eersten mee, Zijn werk was met veel nood doorweven. En nog is in het Twen.tsch bedrijf De toestand lang niet vrij van zorgen, Ma Laise houdt er nog verblijf En wijkt niet van vandaag tot morgen. Maar, strevend naar een beter tijd, Die langzaam aan toch weer moet komen, Heeft men er in den harden strijd, Den aanval krachtig ondernomen. De ex-positie was zoo schoon In dagen voor de stormen kwamen, Welnu, men stelde dus gewoon Een nieuwe expositie samen. 't Volle Profijt werd zij gedoopt, Een naam voor optimistisch sterken, Een naam voor hem die strijdt en hoopt Op resultaat van al zijn werken. Die als een voorbeeld dienen kan Voor klagers en voor moedeloozen, De leuze voor een aanvalsplan En als zoodanig goed gekozen. En naar ik hoop zal Twente op Een dag, die spoedig weer zal keeren, Het Vol Profijt, de vlag in top, In nieuwe veil'ge haven meren. P. GASUS. Twee woonhuizen voor ƒ338.-!!!! Donderdagmiddag werd in Hotel ,.Oud- Meeresteyn" ten overstaan van notaris J. H. Bremmers een zevental perceelen verkocht, waarbij het voor Beverwijk unieke feit zich voordeed, dat twee woonhuizen aan de Patersweg tezamen niet meer konden op brengen dan f 338. Perceel I woonhuis met schuur en erf aan de Peperstraat no. 4 groot 82 M2. Opbod f 2850, F. T. Moerel. Gemijnd op f 2 W. Duiker. Perceel II. Woonhuis aan de Alkmaarsehe- weg no. 18. Groot 119 M2. f 1790, F. J. Moe- rel q.q. Perceel III. Woon- en winkelhuis aan de Breestraat no. 150. Groot 110 M2. f 10.900, F. T. Moerel q.q. Perceel IV. Woonhuis aan de Dn Schuit straat no. 23. Groot 253 M2. f 2900, F. T. Moerel q.q. Perceel V. Woonhuis aan de Patersweg no. 28. Grot 123 M2. f 790. Opgehouden. Perceel VI. Woonhuis aan de Patersweg no. 27. Groot 93 M2. Opbod E. Rus. f 160. Gemijnd op f 2 door L. T. Rozemeijer. Perceel VII. Woonhuis aan de Patersweg no. 29 Groot 72 M2. Opbod E. Rus f 160. Ge mijnd op f 10 door L. T. Rozemeyer. Combinatie Perceel VI en VII staande op f 332. Gemijnd op f 6 door L. T. Rozemeyer. Perceel VII. Woonhuis aan de Rijksstraat weg no. 40 te Heemskerk. Groot 159 M2 Kooper D. Teer voor f 1990. „De zwarte kamer" met Boris Karloff. Als hoofdfilm vertoont het Luxor Theater deze week het geheimzinnige filmwerk „De zwarte kamer". Boris Karloff speelt hier een dubbel-rol in. Aan den inhoud ontleenen wij het volgende. Onder de verwanten van Gravin de Bergh- man heerscht een gedrukte stemming. De gravin heeft het leven geschonken aan een tweeling, Gregor en Anton en sinds onheug- lijken tijd rouleert het gerucht, dat deze ge beurtenis de voorbode zal blijken te zijn van een reeks familietragediën en financieele débacles. Een aantal jaren later. De tweelingen zijn opgegroeid tot volwas sen mannen. Gregor, wiens sinister voor komen de dorpelingen stof tot wantrouwend gefluister geeft, bewoont zijn voorvaderlijk erfdeel, terwijl Anton, die met uitzondering van een verlamde rechterarm, het evenbeeld van zijn broer is, grooten buitenlandsche reizen onderneemt en derhalve meerendeels afwezig is. Gregor wordt verliefd op Thea de lieftal lige dochter van kolonel Hassel. Het meisje heeft echter omgang met luitenant Lussan en is in het geheel niet gesteld op Gregor's attentie's. Thea's kamenier Mashka verneemt een en ander omtrent Gregor's plannen en dreigt deze met openbaarmaking van hun eigen intieme verhouding, indien hij zijn plannen ten opzichte van Thea niet wijzigt. Tevens drijft zij hem tot het uiterste door te zinspelen op de z.g. „zwarte kamer" in het kasteel. Eenigen tijd later vinden de dorpelingen den omslagdoek van Mashka bij het land goed, hetgeen hun wantrouwen jegens Gregor nog aanmerkelijk aanwakkert. Deze ontkent alle schuld en verklaart zich bereid, terwille van zijn broer als kasteel heer afstand te doen. Anton arriveert en Gregor toont hem de geheimen van ,.de zwarte kamer", waarna hij zich op listige wijze van hem weet te ontdoen en thans in staat is, zijn broer's plaats in te nemen. Hij neemt diens hof felijke manieren aan en fingeert vanzelf sprekend een verlamden rechterarm. Na deze metamorphose waagt hij het kolonel Hassel om Thea's hand te vragen, doch de officier doorziet zijn list. Alvorens hij hem echter aan de kaak kan stellen, valt hij als slacht offer. Lussan, door de overheid van dit mis drijf verdacht, wordt achter slot en grendel §6Z6t. De dag, waarop de huwelijksvoltrekking tusschen Thea en Gregor zal plaats vinden, is daar. Thor, zijn broer's hond, valt Gregor echter aan en deze is genoodzaakt zich met zijn „lammen" arm te verdedigen, hetgeen zijn bedrog aan het licht doet komen. Hij neemt de wijk naar zijn kasteel en ver schanst zich in de „zwarte kamer". De dor pelingen achtervolgen hem echter, de hond bespringt hem ten tweede male. Gregor stort in een gat en is op slag dood. De slotscène van een voorspelde reeks tragediën heeft zich voltrokken. POSTDUIVENVEREENIGING „DE REISDUIF" De postduivenvereeniging „De Reisduif" heeft deelgenomen aan een vlucht van uit La ge Zwaluwe, over een afstand van 81 K.M. De uitslag van deze vlucht is: W. Zoutman, 1, 23, 25, 32, 39. G. v. d. Win den 2. 8 28, 41, J. de Vries 3, P. v. d. Hout 4, 6, 16, 21. J. Luntz 5, 12, 35, 38, 46, P. Dekker 7, 24. D. Philippi 9, 27, 40, 43. A. Kat 11, 18, 31, 37. M. van 't Hof 13, 17, 34, 36. 44. P. Luit 14, J. Schip per 15, 16, 19, J. Kramers 20. 26, 49. M. Koorn 22, 42, A. Michel 29, C. de Prijker 30, C. van der Wal 33, Gebr. v. Roon 45„ S. Zoet 47, C. Westrate 48, 50. Af deeling Juniores: G. Rekveld 1, 10, P. v. HooTwerf 2, 5, J. Appel 3, 4, 15. L. Traa 6, 8, E. Bruins 7, 13, P. Bruins 9, A. Valk, 11, A. de Kraker 12, 14. De uitslag van de vlucht van Quievram, af stand 239 K.M., is: M. Koorn 1, 21, J. Dinger- dis 2 Gebr. v. Roon, 3, 5, 11, 20. J. Schipper 4, 7, 22, A. Kat 6, 9, M. van 't Hof 8, 12, 15, 25. J. Luntz 10, 27, W. Zoutman 13, 14, 26 P. Dek ker 16, P. v. d. Hout 17, 18, 23, 24, P. Luit 19. Af deeling Juniores: A. de Kraker 1. 2, 3, W. Kossen 4, G. Rekveld 5, I. Traa 6. DUINEN EN BRAMEN LOKTEN. Tweemaal in één week heeft de politie alhier den negenjarigen J. S. uit IJmuiden op een vrij laat avonduur aan het strand aangehou den en op de post in bewaring gehouden totdat de inmiddels ontboden vader hem aldaar in ontvangst kwam nemen. Tijdens het zoeken naar bramen had hij niet voldoende acht ge slagen op den tijd en was hij in het schemer gaan dwalen totdat hij beide keeren op het strand terecht kwam, waar de politie hem op pikte. DE VOLKSFEESTEN.. Door den burgemeester is bepaald, dat in verband met de Volksfeesten op 2 en 3 Sep tember a.s. de lokaliteiten, waarvoor krach tens de Drankwet vergunning of verlóf is ver leend in de nachten van 2 op 3 en 3 op 4 Sep tember tot 1,30 uur geopend mogen blijven, met dien verstande, dat na des nachts 1 uur in die lokaliteiten géén muziek meer mag wor- den gemaakt. Voor beide dagen is voorts ontheffing van de verbodsbepaling der Winkelsluitingswet verleend tot 's nachts 12 uur. .Boris Karloff in „De Zwarte Kamer", vanaf heden in Luxor Theater. UITSLAG VERKOOPING. In Café W. Borst, had ten overstaan van notaris J. P. Stuijt, de verkoop plaats van een huis met schuurtje, erf en grond gelegen aan den Schulpstet. Het huis werd ingezet door J. P. Stuijt op f 1450 en niet gemijnd zoodat genoemde heer kooper werd. KONINGINNEDAG. In verband met Koninginnedag zal het gemeentehuis a.s. Maandag gesloten zijn. 1527 Augustus. Ondertrouwd: H. J. Brugmann en A. B. C. Res. Bevallen: Nicolaas Johannes zoon van S. Stuifber gen en E. Brandjes. Overleden: Wilihelmina Dief ting 48 jaar, Ada Wilhelmina van Wijaarda 37 jaar, Wil helmus Hendrikus de Blaauw 63 jaar. MARKTBERICHT. Andijvie per kist lOct. Sla per kist 31 ct. Spinazie per kist 19 ct. Komkommers per stuk 1 ct. Groene kool per stuk lVz ct. Bliss Abodance per K.G. 5V28 ct. Raspers per K.G. 10V217V2 ct. Eng. Groentjes per K.G. 7y2 ct. Cepucijners (B) per K.G. 1217y2 ct. Dubbele boonen per K.G. 39 ct. Snijboonen per K.G. 7liy2 ct. Enk. boonen per K.G. 710 y2 ct. Stokboonen per K.G. 9y2 ct. Rentegevers per K.G. 911 ct. Trosboonen per K.G. 13y2—16y2 ct. Pronkboonen per K.G. 2 ct. Augurken per kistje 650 ct. Idem per slof 5 ct. HOLLAND AMERIKA LIJN. Breedijk, Rott. n. New-York 25 (11.35 n.m.) 600 mijl W. v.'Scilly. Narenta, Vancouver n. Rott. 26 (8.15 v.m.) 30 mijl N.W. v. Land's End. Lochkatrine, Rotterdam n. Vancouver 26 (1.32 n.m.) 130 mijl O. van Land's End. Edam, 26 v. Rott. te New-York. Boschdijk 27 v. N.-York te Rott. HOLLAND— OOST-AZIë LIJN. Meerkerk, 27 v. Antwerpen te Hamburg. HALCYONLIJN. Stad Amsterdam, 27 v. Vlaardingen n. Oxe- losund. Flensburg, 25 van Genua te Morphoubaai, voor Rott. Stad Haarlem, Napels n. Bourgas passs. 26 Stamboul. Maasburg, Melilla n. Rott. 28 (11 n.m.) te Hoek v. Holland verw. Stad Schiedam 26 van Bizerta n. Manchester HOLLAND AFRIKA LIJN. Bloemfontein, 27 v. Rott. te Hamburg. Boschfontein (thuisr. 25 v. Zanzibar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) p. 26 Dungeness. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Maaskerk, 27 v. Hamburg n. Amsterdam. Jaarstroom (uitr.) 26 v. Lagos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora, 26 v. Amsterdam te Xante. Bennekom, Chili n. Amst. 26 (12 midd.) 660 mijl W. v. Lizard. Colombia, 25 v. Reykjavik n. Merok. Hercules, 26 v. Malta n. Patras. Irene, 26 van Danzig te Kopenhagen. Orion, 26 v. Tunis n. Alexandrië. Simon Bolivar, 25 v. Curasao n. Pto. Ca- bello. Breda, 25 v. Tocopilla n. Arica. Alkmaar, Amst. n. Chili 25 te Cristobal. Ceres, 27 v. Hamburg te Amst. Trajanus, 27 v. Amst. n. Rott. Vulcanus, 27 v. Amst. n. Rott. Triton, 27 v. Amst. n. Rott. Calypso, 27 v. Amst. n. Rott. Juno, 26 van Lipari n. Palermo. Ganymedes, 27 v. Stamboul te Bourgas. Agamemnon, Sfax n. Delfzijl 27 (12 midd.) 72 mijl Z.W. van Ouessant. KON HOLLANDSOHE LLOYD Eemland 26 v. Amst. te B.-Ayres. Montferland 27 v. Amsterdam n. B.-Avres. Zaanland (thuisr.) 26 v. Santos. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisreis) p. 26 Teneriffe. Alpherat (thuisreis) 26 v. Rio Jan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo, (uitr.) 27 te Southampton. Slamat, Rott. n. Napels p. 27 Finisterre. Kota Nopan (uitr.) 27 van Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Memnon, 27 v. Yokohama te Rotterdam. Laertes, Amst. n. Java 27 v. Suez. Benvenue, Japan n. Rott. 27 v. Port Said. Phrontis, Batavia n. Amst. p. 26 Gibraltar. Peisander, 26 v. Batavia en Amst. te Londen Glenaffaric, Dairen n. Rott. p. 26 Gibraltar. Hector, Japan n, Rott. 25 te Hongkong. Flintshire, Dairen n. Rott. 26 v. Singapore. Eurymedon, Batavia n. Amst. p. 26 Perim. Calchas, Japan n. Rott. p. 27 Dungeness. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Chr. Huygens, 27 v. Amst. te Batavia. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 27 te Genua. Poelau Tello 26 v. Hamburg n. Bremen. Sembilan (uitr.) p. 26 Dungeness. Poelau Laut (thuisr.) 25 v. Singapore. Salawati, 24 v. Amst. te Seattle. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Tapanoeli, N.-Orleans n. Calcutta 25 te Port Natal. Silveray, Vancouver n. Bombay 25 v. Batavia Reederijbedrijf. Het hier thuisbehoorende motorschip „Al bion" vertrok naar Londen en zal vandaar naar Amsterdam terugkeeren. AANGEKOMEN. 26 Augustus: Eston s.s..Middlesbro Anna m.s. Ipswich Anna W. m.s. Fowey 27 Augustus: Gateshead s.s. Newcastle Marvel s.s. Londen Harelda s.s. Liverpool Borthwick s.s. Leith Helma m.s. Hüsum Hontestroom s.s. Londen Ceres s.s. Hamburg VERTROKKEN. 26 Augustus: Chapaev s.s. Rotterdam Westfalia s.s. Rotterdam Batavier I s.s. Hamburg Perseus s.s. Hamburg Nereus s.s. Kopenhagen Theano s.s. Rotterdam Spero s.s. Archangel Louis Mercier s.s. Barry 27 Augustus: Montferland s.s. Buenos Aires Hilversum s.s. Buenos Aires Saturnus m.s. King's Lynn Elsa s.s. Stockholm Om te repareeren. De Engelsche motorschoener „Link Light" is in ballast van Londen te Amsterdam aange komen om bij de Kromhoutfabriek aldaar een belangrijke herstelling aan de motor te doen uitvoeren. In den gewonen dienst. Het motorschip „Tarakan" van de Mij „Ne derland" hetwelk zes achtereenvolgende rei zen naar de Noorsche fjorden heeft gemaakt met toeristen, is weer in den gewonen dienst gebracht en gisteren naar Macassar vertrokken HAARLEM, 27 Augustus. Ondertrouwd 27 Augustus: D. J. Smits en P. H. Jansen; H. Doezie en J. van der Reep; J. H. G. Zeelenberg en S. Zijlstra; G. F. Vring en J. Heitlager. Getrouwd 27 Augustus: W. Kuiik en E E Franse; A. Ploeg en A. M Opbroek. Bevallen 25 Augustus: C. M. Nelis- Verbrug- gen, d.; A. Boerée—Tuil, z.; I. R. v. d. Putten— Teeven, d.; A. A. Zuurendonk—Bosvelt, z A Veen—Kraan, z,; 27 Augustus: J. C. de Boer— Heeremans, z.; I. Bakker—Schellinger, d Overleden 26 Augustus: E. J. Joosten—Na man, 53 j„ Tuinlaantje.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5