„Vluchtige" ontmoeting LAWNTENNIS. De nationale kampioen schappen. DAMMEN. Uit de historie van de Kent County Cricket Club. BILJARTEN. ZXTEKD'A'G '5 SEPT. '1936 VOETBAL. HAARL. VOETBALBOND HONKBAL ATHLETIEK. De Engelsche voetbalcompetitie Dixie Dean evenaart Bloomer's recordJimmy Seed heeft de vrije hand Kans rijke clubs in den promotiestrijd Velox heeft een goed elftalJaarlijksch cricket-,,vuurwerk" in Schiedam Crowley's strijd om den bokstitelVan Vliet en MerkensRecord van RichardOwens neemt 47 passen. Het Engelsche voetbalseizoen, dat Zaterdag j.l. is aangevangen, heeft reeds dadelijk een gebeurtenis opgeleverd, die in de annalen als een bizondere prestatie zal worden aangetee- kend. De beroemde goalgetter Steve Bloomer, die omstreeks 30 jaar geleden op zijn hoogte punt was en jarenlang voor Derby County en het Engelsche elftal speelde, heeft in zijn loopbaan 352 League-doelpunten gescoord, dit record is, ondanks den vereenvoudigden bui tenspelregel, langen tijd onaantastbaar geble ken, doch thans heeft Dixie Dean, de mid denvoor van Everton, het geëvenaard. In den wedstrijd tegen Arsenal, door de Londenaars op eigen terrein na veel moeite met 32 ge wonnen, slaagde Dean er kort voor de pauze in, het doelpunt te scoren, dat hem in de laatste weken van het vorige seizoen juist was ontgaan. Hij heeft deze 352 goals niet alle voor Everton gescoord, want voor hij door die club werd aangekocht, speelde hij in het naburige Tranmere Rovers (III Noord). Dean houdt tevens het persoonlijk record van de meeste doelpunten in één seizoen, dat hij een zestal jaren geleden met een totaal van 60 op zijn naam bracht. Het fraaie zomerweer heeft de enthousias ten niet kunnen weerhouden, in grooten ge tale naar de voetbalvelden te trekken en zoowel Arsenal als het pas gepromoveerde Manchester United telden 45.000 toeschou wers. Voor laatstgenoemde club zal dit het bewijs zijn, dat haar wederoptreden in de hoogste afdeeling de belangstelling heeft ver groot, want de United is sinds den oorlog reeds tweemaal gedegradeerd en er zijn tijden ge weest, dat de recettes alles te wenschen over lieten. De tweede gepromoveerde club, de Londen- sche debutant Charlton Athletic, die het kra nige staaltje volbracht in den loop van twee seizoenenvan de derde naar de eerste klasse op te klimmen, begon met een verdienstelijke uit-overwinning te Grimsby, waarbij het eenige doelpunt van de match onmiddellijk na den aanvang door Prior gescoord werd. Dit succes werd twee dagen later opgevolgd door een gelijk spel op het terrein van het sterke Stoke City, een der ernstigste candidaten voor het kampioenschap. Drie punten uit twee uitwedstrijden is voorwaar geen slecht begin. Charlton is een der zeer weinige League-clubs, waarvan de directeuren den manager volko men vrij laten in de keuze van het elftal. Meestal toch meenen deze directeuren, dat, daar zij in de club financieel geïnteresseerd zijn, zij daardoor tevens de bevoegdheid heb ben, hun denkbeelden omtrent de samenstel ling van het team in practijk te brengen. Dat is natuurlijk de taak van den deskundigen en door hen zelf aangestelden manager. Bij Charlton is dit de oud-Spurs-voorwaarts Jim my Seed en de directeuren zijn wel zoo ver standig, na de door hem bereikte successen, zich niet in de team-aangelegenheden te men gen. Wat de beide overige Londensche eerste klassersbetreft heeft Brentford, dat op het eind van het vorig seizoen zoo goed in vorm was en de vijfde plaats op de ranglijst 'innam, ietwat teleurgesteld door op eigen veld slechts een gelijk spel tegen Bolton te behalen, ter wijl daarentegen Chelsea verraste door een 3—2 overwinning te Leeds. De beide tegen standers in laatstgenoemden wedstrijd zullen echter wel tot de zwakkeren in deze afdeeling gerekend moeten worden. Middlesbrough is op den goeden weg met twee overwinningen, resp. op Manchester City en het matige Wol verhampton. De tweede divisie leverde reeds direct twee plaatselijke ontmoetingen, tusschen de beide Bradford-clubs en tusschen West Ham United en Tottenham Hotspurs, twee ern stige candidaten voor promotie. De „Ham mers", die nog altijd (sinds 1920) den vete raan linksbuiten Ruffell in de gelederen hebben, wonnen met 21, doch verloren, eveneens op eigen grond, van Newcastle United, dat zich op den openingsdag door het bezoekende Barnsley met 01 liet ver rassen. Aller aandacht was natuurlijk op de prestaties van Aston Villa en Blackburn Rovers gericht, de twee oude clubs, die voor de eerste maal in hun bestaan gelijktijdig gedegradeerd zijn. De Villa behaalde een 21 overwinning te Swansea, waar de be langstelling zoo igroot was, dat het terrein record met 26.000 toeschouwers gebroken werd. Beide goals werden door den vleugel speler Broome gemaakt, dien men bij ge brek aan betei op de middenvoorplaats had opgesteld en die daar uitstekend voldeed. Blackburn heeft intusschen reeds twee uit wedstrijden gespeeld met als resultaat drie punten, waarbij vooral de 10 overwinning op Sheffield United een fraai staaltje werk was. Ook met Blackpool moet in de race voor promotie danig rekening worden gehouden, al viel het gelijke spel op eigen veld tegen Tottenham, na de overwinning te Leicester behaald, eenigszins tegen. De clubs izijn echter zoo goed tegen elkaar opgewassen, dat er reeds thans, na slechts twee matches, nog maar weinig elftallen zijn, dig het maximum aantal punten heb ben ve»verd. Hoewel het nog wel erg vroeg in het seizoen is, om voorspellingen te wa gen, kan men aan de hand van de beschik bare gegevens toch reeds enkele clubs aan wijzen, die een belangrijke rol in den kam- pioens- of promotiestrijd zullen spelen. In de eerste klasse zijn dit Arsenal, Birmingham, Derby County en Stoke, met Bolton en Middlesbrough als outsiders; in de tweede divisie maken Blackpool, Newcastle en de beide Londensche clubs West Ham en Tot tenham een goede kans, ofschoon met Aston Villa, Sheffield United en Blackburn Rovers tevens rekening moet worden gehou den. In III Zuid moet het al raar loopen, als Luton Town niet promoveert, terwijl in III Noord Tranmere Roovers, Lincoln City en mogelijk Huil City als de ernstigste can didaten beschouwd moeten worden. Vermelding verdient tenslotte het feit, dat „Bongo" Waring, de vroegere Aston Villa- en Engeland-voorwaarts, na een seizoen met Barnsley te hebben gespeeld, thans voor Wolverhampton uitkomt. Desondanks heb ben de Wolves een der zwakste teams van de eerste divisie. In de door R.C.H. in het Heemsteedsche Sportpark georganiseerde jaarlijksche wed strijden om den Zilveren Molen was duide lijk te bespeuren, dat de ongeoefendheid in ploegverband den deelnemenden clubs par ten speelde. Juist daardoor viel het veldwerk van den Utrechtschen tweede klasse-kam pioen Velox op, die van de vier elftallen verreweg den besten indruk maakte en van goede technische capaciteiten getuigde. Vooral de middenlinie met den hardwerken den linkshalf Troost aan het hoofd en de rechtsbuiten, die zoo waar met beide beenen kon voorzetten, een zeldzaam feit onder Hollandsche vleugelspelers, trokken de aan dacht en zij hebben veel tot het verdiende succes, het veroveren van den eersten prijs, bijgedragen. Voorts verdient het spel van den jeugdigen Z.F.C.-middenvoor eervolle vermelding, want deze blonde knaap be greep het nut van open aanvallen en snel en veelvuldig schieten, waarmede hij in den eindstrijd enkele fraaie doelpunten maakte. De cricketwedstrijd H.D.V.S.Rood en Wit wordt langzamerhand voor Schiedam een publieke vermakelijkheid van den eersten rang, want beide clubs schijnen hun dav.e- rendste batting-prestaties voor deze gelegen heid te bewaren. Het vorige jaar werd de record-score (240 nqt out) van Jan Offerman gevolgd door een geweldig „vuurwerk" van Haarlemsche zijde, zoodat het Hermes-totaal van boven de 300 in zeer snel tempo gepas seerd werd. Ditmaal was het wederom Offer man, die een century scoorde, doch Van der Togt deed voor den Schiedammer niet onder door na zijn uitstekende 114 not out tegen V. O. C. zoowaar 24 uur later weer in de drie cijfers te komen (118 not out). Maar naast het dubbele succes van Van der Togt mag toch vooral niet vergeten worden, dat Menalda van Schouwenburg Zondag 1.1. aan de Spanjaardslaan een hoogst nuttige in nings onder zeer moeilijke omstandigheden speelde. Deze speler is voornamelijk bekend om zijn brilliant fielden en daarom dient zijn rustig gescoorde 31 not out hier nog eens speciaal te worden vermeld, omdat zonder deze prestatie Van der Togt er niet in ge slaagd zou zijn, zijn „century" te behalen en daarmede de kranige overwinning van Rood en Wit tot een feit te maken. Het zijn momenteel belangrijke dagen in de bokswereld, want deze week worden er verschillende wedstrijden om wereldtitels ge houden. De belangstelling der Engelschen is vooral gericht op den strijd in Madison Square Garden te New York, waar de Lon densche vedergewicht Dave Crowley zal trachten den Amerikaanschen titelhouder Mike Belloise, tegen wien hij eenigen tijd geleden een goed resultaat behaalde, te ver slaan. Crowley heeft ook tegen Nel Tarleton en Freddie Miller getoond, uit het goede hout gesneden te zijn, doch of het hem onder een Amerikaanschen scheidsrechter zal gelukken, den titel te veroveren, moet ernstig worden betwijfeld. De wedstrijd vindt Donderdag avond plaats. De bantamgewicht-wereldkampioen Sixto Escobar zal zijn titel tegen Tony Marino op het spel zetten, terwijl Lou Ambers voor de tweede maal zal trachten, het wereldkam pioenschap lichtgewicht op Toni Canzoneri te veroveren. De eerste maal verloor Ambers na harden strijd over 15 ronden op punten; wellicht heeft hij ditmaal meer succes. De derde poging van Arie van Vliet om den sprinttitel der amateurs te bemachtigen heeft meer succes opgeleverd dan de twee Met het Junker toestel van de Zweedsche luchtvaartmaatschappij uit Stockholm op het Kopenhaagsche vliegveld Kastrup geland, be sloten wij, ons de gelegenheid niet te laten ontnemen, nog een paar uur in de Deensche hoofdstad rond te kijken, om dan met een later toestel naar onze bestemming Schiphol door te vliegen. Toen wij in de auto, die ons naar de stad moest brengen, langs het aardige plantsoen tje voor het vliegveldgebouw reden, zagen wij daar op den rand van het gras een eenzame figuur zitten. Een blonde jongeman en zijn gezicht had iets bekends. Hij zat er een beetje zielig bij, zoo eenzaam en verloren in de zon nige stilte van het vroege middaguur. Maar drommel, natuurlijk, dat was de snelste blanke sprinter, onze roem van de Olympische athle- tiekwedstrijden, Osendarp. En dat was waar ook, hij had in Göteborg geloopen tegen den Amerikaan Draper. Ging zeker met het vlieg tuig, dat wij zoo juist verlaten hadden, door naar het vaderland. De auto ging door en Kopenhagen slokte ons voor eenige uren op. Toen wij, laat in den middag weer aan het vliegveldloket stonden, stond daar ook dezelfde blonde jongeman en het praatje was gauw gemaakt. Hier den heelen middag gezeten? Ja, een Deensche athleet had me be loofd, me met een auto te komen afhalen, maar hij heeft me in den steek gelaten. En toen heb ik maar wat gegeten en rondge- lummeld. Een tukje gedaan op het gras in de zon. Het is in Göteborg niet heelemaal naar wensch gegaan, hè? Neen. De 100 Meter heb ik van Draper gewonnen, maar de 200 kon ik niet bolwerken. Het publiek was er heelemaal opgewonden van. Hoe kwam dat nou? Draper is toch Het was te koud voor me. Wij moesten de 200 Meter om zes uur loopen en toen kon ik niet warm genoeg worden. Om halfacht lieten ze nog een race loopen, toen het al vrijwel donker was. Nog veel invitaties te verwerken? Ze komen van alle kanten. Parijs, Kopen hagen, Malmömaar dat kan ik niet alle maal doen. Is het nou niet bijzonder moeilijk om den topvorm te bewaren? Ja, dat is het zeker. De meeste loopers zijn leelijk afgezakt sinds Berlijn. Met mij gaat, het nog vrijwel, maar beter dan 10.6 kan ik er toch ook niet meer uithalen op het oogenblik. Het is maar goed, dat er vliegtuigen zijn, als je nu hier, dan daar aan wedstrijden moet deelnemen. Straatsburg en Göteborg, dat is ook geen kippen-endje. Ja, Straatsburg. Daar ging ik met zoo'n klein Henkei toestel vandaan en dat was niet plezierig. Ik hoop, dat het vanavond rustiger is in de lucht. Toen werd ons toestel afgeroepen en eenige minuten later zagen wij uit het Douglastoestel Haan van de K.L.M. Kopenhagen diep beneden voorgaande. In 1934 werd hij te Leipzig twee de achter den Italiaan Pola, na van te voren Merkens te hebben uitgeschakeld. Verleden jaar te Brussel kostten de vele ritten achter een den Woerdenaar zooveel energie, dat hij het, mede door een te groote „gearing", in de finale tegen genoemden Duitscher niet kon houden. Nu deze tot het professionalisme was overgegaan, was de weg voor onzen landge noot vrij en het antwoord op de vraag, wie sneller is, Merkens of Van Vliet, zal nog eenigen tijd op zich laten wachten, aangezien een wereldkampioen niet voor 1 Januari tot de beroepsklasse mag overgaan. Naar onze meening (en we hebben het tweetal menig duel op verschillende banen zien uitvechten) is Van Vliet, wat zuivere snelheid betreft, de meerdere van Merkens, wat trouwens ook wel blijkt uit zijn verbete ring van het Olympisch record (1 min. 12 sec.) over den Kilometer tegen het horloge. De Duitscher is echter ontegenzeggelijk sneller in de démarrage, in den aanzet, terwijl zijn betere tactiek hem acht van de tien races te gen Arie doet winnen. Wil van Vliet het vol gend jaar in de beroepsklasse op het eerste plan komen, dan moet hij zich in de strategie van den sprint nog ernstig bekwamen en dat zal met een leermeester als Guus Schilling niet zoo moeilijk zijn. Eén ding is echter zekér: de wielersport deskundigen van alle landen, uitgezonderd Duitschhland, zijn het er grondig over eens, dat Van Vliet in de eerste race van de Olym pische finale tegen Merkens in gewonnen po sitie lag, toen de Duitscher hem hinderde, zoo dat deze zonder meer had moeten worden ge diskwalificeerd. Intusschen heeft de Franschman Maurice Richard kortgeleden een poging gewaagd om het hem door den Italiaan Olmo ontnomen wereld-uurrecord weder op zijn naam te bren gen. Dit record staat op 45 kilometer en 90 meter en het zal een heele toer zijn dit te ver beteren. Richard is er dan ook niet in ge slaagd; bij bracht het slechts tot 43,857 Meter. Maar toch was zijn rijden niet tevergeefs, want hij vestigde 14 nieuwe records over di verse afstanden, waarvan dat over 50 kilome ter wel het belangrijkste is. Toen de Fransch man bemerkte, dat zijn aanval op het uurre cord had gefaald bleef hij doorfietsen en hij legde de 50 kilometer af in 1 uur 8 min. 34 sec., waarmede hij de vroegere prestatie van den Italiaan Bin da (1 uur 8 mino 35 2/5 sec.) met 1 2/5 sec. verbeterde. Er zijn altijd menschen, die op bijzonder heden letten, die den gewonen sterveling ont gaan. Zoo is thans vastgesteld, dat Jesse Owens, toen hij de finale 100 Meter won, den afstand in 47 passen aflegde, wat dus neer komt op 2 meter 13 per pas. Merkwaardig is, dat ook de winnares van de Olympische sprint Helen Stephens, 47 passen noodlg had om den eindstreep te bereiken. Het eenige verschil zit in den tijd, want Owens deed er 10 3/10 sec. over en Helen Stephens 11 5/10 sec. Wellicht zijn er nu geleerden, die aan de hand van deze gegevens het verschil tusschen mannelijke en vrouwelijke spierkracht kunnen uitrekenen. Op het congres van de Union Cyeliste Inter nationale te Zürich hebben de Italianen krachtig geprotesteerd tegen het parcours, dat de laatste jaren voor het wereldkam pioenschap op den weg wordt aangewezen. Het is naar hun meening veel te vlak, zooals het in Leipzig en Floreffe was en vermoedelijk in de komende twee jaar in Kopenhagen en Amsterdam zal zijn. Volgens hen is het beter geschikt voor verkeersweg dan voor een uit- houdingsproef op kracht, snelheid en behen digheid. Eenige dagen voor den aanvang der sprint kampioenschappen ontving de Poolsche be roepsrenner Szamota een telegram van zijn wielerbond, waarin hem vergunning werd ge geven, als landskampioen, een shift met de Poolsche kleuren te dragen. Het grappige van het geval is, dat Szamota de eenige professio nal-sprinter in geheel Polen is. ons in den lichten nevel vervagen. Het was zoo rustig in de lucht, als Osendarp maar kon wenschen. Later in Hamburg en Schiphol werd hij door vroolijk verraste Hollandsche stemmen begroet en gecomplimenteerd met zijn Olympische successen. Complimenten, die de gevierde Osendarp nu langzamerhand wel gelooven zal. Op de Festinabanen te Amsterdam zijn Donderdag de wedstrijden om de nationale tenniskampioenschappen voortgezet. De uitslagen luidden: Heerenenkelspel 3e ronde: Van Meegeren sl. Fabius 61, 64. Vierde ronde: Van Eek sl. Teschmacher 6I, 26, 62 108. Hughan sl. Ir. Nauta 62, 61, 63. Jhr. De Brauw sl. Mr. Marinkelle 46, 16, 97, 61, 60. Heynen sl. Wiegers 64, 63 16, 49; 61. Leembruggen sl. Leyenaar 6—1, 61, 63. Karsten sl. Van Meegeren 6—1, 6—2, 5—7, 6—2. Damesenkelspel derde ronde: Mej. Knottenbelt sl. mej. Van den Eelaart 61, 62. Mej. Melchers sl. mej. Z. Kerck- hoff 62, 36, 62. Mej. R. Mechel sl. mevr. Reydon 4—6, 6—1, 63. Mej. Heyink sl. mej Bensdorp 64. 63. Heerendubbelspel eerste ronde: Mr. Sigmond en Mr. Marinkelle sl. Willing en Koelensmid 62, 60. Tweede ronde: Dr. Tetzner en Groeneveld sl. Wiegers en Strause 6—1, 75. Sigmond en Marinkelle sl. Enthoven en Sitsen 64, 36, 6—3. Vijfde ronde: De Brauw en Boon sl. Van Eek en Wetse- laar 64, 86, 6—4. Damesdubbelspel tweede ronde: Mevr. Jonquière en mej. Heyink sl. mej. L. Melchers en mej. Van den Eelaart 75 6—3. Gemengd dubbelspel derde ronde: Mevr. Jonquière en Ketjen sl. mevr. Van Alfen en Zweedijk 62, 61. Mej. Jurrema en Van Olst sl. mej. Bensdorp en Boon 63 6—4. MATCH SPRINGER—VAESSEN. Keiler daagt den event, winnaar van de match SpringerVaessen uit. Naar wij vernemen heeft onze nationale kampioen R. C. Keiler den eventueelen win naar van de match Springer—Vaessen bij voorbaat uitgedaagd tot het spelen van een match, waarbij Keiler de voorrechten, verbon den aan zijn titel (recht van uitdaging van den wereldkampioen Raichenbach) op het spel wil zetten. Door deze sportieve geste van Keiler komt plotseling de match Springer— Vaessen in het middelpunt der belangstelling te staan, aangezien bij toestemming van den Ned. Dambond de winnaar het recht verwerft, tegen den wereldkampioen Raichenbach uit te komen in een match om *er, wereldtitel. Het Nederlandsch cricket-elftal zal het sei zoen besluiten met een der interessantste wedstrijden, die ooit op de Hollandsche velden zijn gespeeld, want de tweedaagsche ontmoe ting tegen de Kent County Cricket Club op het H.C.C.-terrein te Den Haag (12 en 13 Sep tember e.k.) is een gebeurtenis van bizonder belang. Kent C.C.C. heeft steeds een voorname rol in county-cricket gespeeld en haar geschie denis bevat vele wapenfeiten, die het vermel den waard zijn. Die geschiedenis gaat terug tot in het grijs verleden, want hoewel de club onder de bezielende leiding van Lord Harris eerst recht tot bloei kwam, had zij voordien reeds jarenlang bestaan. Deze Lord Harris werd in 1875 tot aanvoerder gekozen en deze functie heeft hij tot 1889, toen hij tot gouver neur van Bombay werd benoemd, vervuld. Als president en als captain was hij moeilijk te overtreffen, doch ook als speler heeft hij van zich doen spreken. Toen hij zich op zijn 56e jaar als actief cricketer terugtrok, had hij 277 innings gespeeld en ongeveer 8000 runs met een gemiddelde van 30 gescoord. Men moet het hem als een groote verdienste aanrekenen, dat hij steeds heeft geijverd voor fair en zuiver bowlen, want speler, die met gebogen arm meer wierpen dan bowlden, werden door hem onder geen voorwaarde geduld. Voorts heeft hij er voor gezorgd, dat er meer amateurs aan county-cricket gingen deelnemen, wat daar voor slechts in bizondere gevallen plaats had. Onder zijn leiding traden spelers als George Hearne en de wicketkeeper Henty (beiden professionals) op den voorgrond, evenals de amateurs Bill Yardley, Frank Penn, Leslie Wilson, Kemp, Mackinnon, Shaw, Rashleigh en de fastbowler Fdord Kelcey. Vooral Yard ley en Penn hebben als allrounders van zich doen spreken, hun bowlen was vol afwisse ling en hun batten krachtig en fraai van stijl. De thans 88-jarige Mackinnon bezoekt nog elk jaar de bekende „Canterbury cricket week". Na het vertrek van Lord Harris duurde het een viertal jaren, alvorens van een succesvol seizoen gesproken kon worden, doch in 1893 werd achter Yorkshire de tweede plaats be reikt. Het team stond onder gezamenlijke captaincy van den voortreffelijken batsman Patterson en Frank Marchant. In dat seizoen werden de Australiërs op Canterbury versla gen. Van 1895 tot 1902 gelukte het den ama teur Mason elk jaar meer dan 1000 runs te scoren, terwijl Bradley zich vooral in 1899 als bowler onderscheidde en dan ook met het Engelsche elftal naar Australië ging. De graafschap-competitie werd allengs uitgebreid en het aantal amateurs, dat aan de matches deelnam, werd grooter. In 1899 verscheen een nieuwe ster aan den cricket- hemel, n.l. de beroemde linksche bowler Colin Blythe. Met den eersten bal van zijn eersten wedstrijd bowlde hij Frank Mitchell. Blythe is in korten tijd een der beste bowlers gewor den, die Engeland ooit heeft gehad; na twee jaar speelde hij reeds tegen Australië. In 17 seizoenen veroverde hij 2496 wickets en hij deed zijn leermeester captain McCanlis en diens crioketschool alle eer aan, evenals trouwens diens andere leerlingen; de fast bowler Fielder, Ted Humphreys, James Seymour, Hardinge (cricket- en voetbalinter- nationaal), de wicketkeeper en batsman Hubble en last not least Frank Woolley. Dit waren allen intelligente cricketers en vooral Woolley was en is nog steeds een sierlijk en gedurfd batsman. De dood van Blythe in 1917 op 38-jarigen leeftijd (hij sneuvelde in Frankrijk) was een gevoelig verlies voor het Engelsche cricket. In 1906 behaalde Kent het kampioenschap; Fielder veroverde 158 wickets (waaronder alle tien voor de Players tegen de Gentlemen op Lord's), Blythe 90 en ook de batting-averages waren zeer fraai. Dit seizoen was het begin van een succesvolle periode, die tot 1914 voortduurde. In 1908 werd, wederom achter Yorkshire, de tweede plaats bereikt, niet het minst door de prestaties van Mason als bats man (die een gemiddelde van 73 had) en Carr, die met zijn toenmaals minder be kende „googly" bowling zulke successen boekte, dat hij op 37-jarigen leeftijd nog voor Engeland gekozen werd. Met bowlers als Blythe en Fielder, batsmen als Woolley, Hutchings, Mason en de gebroe ders Day, gesteund door uitstekend fielden be hoorde Kent in die jaren tot de sterkste county-teams en het was zeker het meest all round elftal in de geheele competitie. In 1919 (zonder Blythe en Fielder) eindigde Kent als tweede achter Yorkshire. Het daarop volgende seizoen zag de opkomst van den kleinen slow-legbreak-bowler „Tich" Free man, die in dat jaar voor de eerste maal 100 wickets veroverde en dit feit sindsdien elk jaar heeft volbracht. Van 1928 tot 1933 kwam hij zelfs boven de 200 en zijn laagste aantal in die periode was 253, terwijl hij éénmaal boven de 300 kwam. Ook thans is Freeman nog een bowler, met wien elk batsman terdege re kening moet houden. Het aantal amateurs, dat door den Kent- coach Hurst werd opgeleid, werd ieder seizoen grooter en bedroeg soms wel een goede 70; van hen dienen de gebroeders Bryan te wor den vermeld. Het aanvoerderschap wisselde meermalen en berustte achtereenvolgens bij: Troughton, captain Cornwallis, Evans, Legge en Percy Chapman, den huidigen captain, ter wijl Valentine vice-captain is. Het team van dit seizoen beschikt voorts over zeer goede amateurs in Knott, Crawley en Chalk, terwijl beroepsspelers als Ames (wicketkeeper en batsman), Fagg, het ope ningsbat, die beiden voor den tour naar Australië gekozen zijn, Todd, Watt, Woolley en Freeman mede tot de beste van Engeland behooren. De Hollandsche cricketliefhebbers zullen ongetwijfeld in grooten getale naar het H. C. C.-veld trekken om het Nederlandsch elf tal tegen de Kent C.C.C. in actie te zien. CRITICUS. PROGRAMMA NED. KAMPIOEN SCHAPPEN. Het bondsbestuur heeft het volgende pro gramma vastgesteld voor de nationale per soonlijke kampioenschappen. Het luidt als volgt: het 2de klasse driebanden op 23, 24 en 25 October 1936; het 1ste klasse driebanden op 20, 21 en 22 November 1936; het 4e klasse groot-biljart op 27, 28 en 29 November 1936; het 3de klasse groot biljart op 18, 19 en 20 December 1936; het 7V2 anker-kader op 8, 9 en 10 Januari 1937; het 2de klasse groot-bil jart op 22, 23 en 24 Januari 1937; het 45/1 anker-kader op 5, 6 en 7 Februari 1937; het 1ste klasse groot biljart 45/2 anker-kader op 26, 27 en 28 Februari 1937; het 3de klasse klein-biljart op 5, 6 en 7 Maart 1937; het 2de klasse klein-biljart op 9, 10 en 11 April 1937: het Libre groot-biljart op 16, 17 en 18 April 1937 en het 1ste klasse klein-biljart op 7, 8 en 9 Mei 1937. JAARVERGADERING DE ZWALUWEN. De Nederlandsche Voetbalvereniging „De Zwaluwen" hield Donderdagavond in „Termi nus" te 's Gravenhage haar jaarlijksche alge- meene vergadering onder presidium van den heer E. G. Mundt. Uit het jaarverslag stippen we aan, dat het afgeloopen jaar voorspoedig is geweest. Er werden 15 wedstrijden gespeeld. De heer Verlegh trad als bestuurslid af, in wiens plaats de heer Gosschalk kwam. Van de wedstrijden werden er 5 gewonnen, 7 verloren en 2 gelijk gespeeld; één wedstrijd werd onderling tusschen twee jeugd ploegen gespeeld. De' financieele positie van de Zwaluwen is iets achteruit gegaan. De training heeft onge veer f 5000 gekost. Het vereenigingsbezit, be draagt nog f 9686, welk bedrag noodig is om wedstrijden tegen buitenlanders te organisee- ren, en voor de training. De aftredende bestuursleden Mundt, Mut ters, de Haan, de Haas, Gosschalk en Denis werden bij acclamatie herkozen. In de be staande vacature werd niet voorzien. Ten slotte werd een commissie benoemd, be staande uit de heeren Gosschalk, Scheen en De Groot, ten einde na te gaan, of wellicht op den grondslag van de bekende j unioren-tour- nooien van de Nederlandsche Corinthians een soortgelijk tournooi kan worden gehouden voor jeugd elf tallen van de erkende bonden. (Officieel.) SCHEIDSRECHTERSKAARTEN. Zaterdag 5 September 1936 van 5 tot 5.30 uur groep AK. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Heden alle bladen Behalve enkele derde klasse ontmoetingen vermeldt het programma den wedstrijd: Ajax IHaarlem II. Dat is de eerste van de twee ontmoetingen, die tusschen deze negen tallen moeten plaats hebben. We vermoeden dat Haarlem II het niet ge makkelijk zal hebben. Ajax speelt thuis, heeft natuurlijk de beschikking over een paar spe lers, die niet regelmatig willen uitkomen en zal dan ook naar onze meening de punten wel in Amsterdam houden. Het doet niets af aan onze waardeering voor de prestatie van Haarlem II, een negental dat vrijwel ieder jaar weer kampioen der tweede klasse is, als we hier de meening uiten dat er toch nog wel verschil zal blijken te bestaan tusschen eerste en tweede klasse spel. PROMOTIE-DEGRADATIE. Het bestuur van den N. H. B. wijzigde het reeds gewijzigde besluit inzake de promotie naar de eerste klasse nogmaals, zoodat we thans aan de derde lezing toezijn. Nu is bepaald dat Haarlem II als kampioen der tweede klasse en Ajax I, als laagst ge plaatste der eerste klasse, elkaar twee keer ontmoeten. De eerste ontmoeting heeft Zater dag a.s. plaats. WEDSTRIJDEN VOOR JONGENS NEGENTALLEN. De Honkbalclub Haarlem organiseert ook dit jaar weer de wedstrijden voor jongens negentallen. Als datum is vastgesteld Zondag 20 Sept. Toegelaten worden alleen straat- of buurt- negentallen, niet adspiranten van vereenigin- gen. Als maximum leeftijd is gesteld 15 jaar. Aanmelding kan plaats hebben aan het kleedhuis op het sportterrein aan de Klever laan, AFGELASCHTE WEDSTRIJDEN. De competitieileider besloot, met het oog op het vergevorderde seizoen, alle wedstrijden die niet van belang zijn voor de bezetting der bovenste en onderste plaats, af te lasschen. TIENKAMPKAMPIOENSCHAP AFGELAST. In verband met de geringe belangstelling die hiervoor bestaat, zal het kampioenschap van Nederland tienkamp dit jaar geen door gang kunnen vinden. Overigens zijn de wed strijden, welke Zondag 6 September door het district Amsterdam van de K.N.A.U. op de Sintelbaan te Amsterdam worden gehou den, uitstekend bezet. De numerieke inschrijvingen zijn als volgt over de diverse nummers verdeeld: 100 M. klasse c (37 deelnemers). 300 M. klasse a (7 deeln. o.a. Osendarp, Boersma, Mieghout, Wolzak). 800 M. kalsse a: (6 deeln. o.a. De Ruyter). 1500 M. klasse b: (22 deeln.) 1500 M, klasse c: (27 deeln.) Hoogspringen klasse a: (7 deeln. o.a. Kla- sema, Carlier, Krijgsman, v. d. Klinkenberg). Hoogspringen klasse c (11 deeln.) Discuswerpen kl. a (3 deeln. o.a. J. v. d. Poll en N. de Graaf). Discuswerpen kl. b: (5 deeln.) Kogelstooten kl. c. (14 deeln.) Snelwandelen 10 K.M. (6 deeln. o.a. Tos- cani, P. Engelman). 10 K.M. hardloopen (13 deeln. o.a. W. Bak ker) 200 M. horden (19 deeln. o.a. W. Kaan, B. Mesman-Schultz, H. Eikema, Jansz., Span- jerdt en Wolzak). 10 maal 100 M. (6 ploegen waaronder Avac, AV 1923, Trekvogels en V. en L.) 4 maal 1500 M. (4 ploegen o.a A AC, Feijen- oord en Trekvogels) Junioren jongens 100 M. (20 deeln. o.a. Mulder, Wunderink). Jun. jongens 800 M. (16 deeln.) Juni. 4 maal 100 M. (3 ploegen). Juni. hoogspringen (6 deeln.) Jun. kogelst. (10 deeln.) Dames vijfkamp (13 deeln. o.a. G. de Koek A. Doorgeest, C. Ter Braake, B. Palm M Knijff, en R. Jutte-Briejer) 10 maal 100 M. estafette (5 ploegen nl. Ada 1 en 2, Gita, A.V. A'dam, en Uda). 4 maal 100 M. estafette (7 ploegen o.a. Ada, Gita en Uda). Relay (6 ploegen, o.a. Ada, Gita, Uda en Brunhilde Leiden). 100 M. klasse a (8 deeln. o.a. A. de Vries, F. Koen. en L. Messmann). 100 M. kl a b: (3 deeln.) 100 M. kl. c: (17 deeln.) Hoogspringen dames klasse a (4 deeln. o.a F. oKen en N. V. Balen Blanken). Idem b: (1 deeln.) Idem c: (9 deeln.) Discuswerpen dames kl. a: (6 deeln o.a. A. Niesink). Idem b en c (10 deeln.) Juniores dames 60 M. (12 deeln.) Hoogspringen Jun. (7 deeln.)

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 13