De burgeroorlog in Spanje. Thijs IJs als bestrijder der reuzen HM. kt&L Oosten ioon, Hemsthe Tjjtjjteu en Kleedjes Interpellatie over de Steunwijziging. GEETALEERD. VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1936 Het Alcazar houdt nog steeds stand. San Sebastian door de opstandelingen omsingeld Antisemitische redevoeringen van Rosenberg en Goebbels. Vakvereenigingscongres beraadslaagt over een „eenheidsfront" Opleving der communistische agitatie? Minister-president Salazar over de muiterij. bericht de ontvangst van een mooie nieuwe collectie waarvan thans ZEER LAGE PRIJZEN. BARTELJORISSTRAAT 13-17 EERSTE KAMER. Totaal bedrag der uitkeeringen ondergaat geen wijziging. Andere verdeeling wordt toegepast. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Locarnolanden 19 October bijeen. Textielstaking in Frankrijk breidt zich uit. RA&IC PROGRAMMA SPANJE De correspondent van de Paris Soir deelt mede, dat de artillerie van de regeering nog geregeld vuurt op het Alcazar. Iedere twee mi nuten valt een schot. Het schijnt niet mogelijk dat in de puinen van het Alcazar nog men- schen verblijven, doch in de kelders bevinden zich nog de verdedigers die verklaren met de wapens in de hand te willen vallen. De bele geraars hebben een ultimatum gesteld aan de bezetting, waarin de vrouwen en kinderen wordt toegestaan vrijuit te vertrekken en de bezetting zal het leven worden geschonken als zij zich ongewapend overgeeft. De onderhan delaar van de regeeringstroepen was majoor Rojo. Hij onderhandelde twee uur van de be zetting en reeds wilde men met een dynamiet patrouille het Alcazar binnendringen om hem te verlossen, toen hij terugkeerde met de me- dedeeling dat de bezetting weigerde zich over te geven. Zij wilde met de wapens in de hand sneuvelen en met hen zouden de 150 vrouwen en 250 kinderen, die zich in het Alcazar be vinden sterven. Alleen verzochten zij, dat men hen twee priesters zou zenden. De commandant van de belegeraars heeft hierop bevel gegeven het Alcazar dag en nacht te blijven beschieten tot geen steen meer op den andere staat. Om half twee is via radio-Sevilla het vol gende meegedeeld: „San Sebastian is door de nationalisten om singeld. Er is ernstige oneenigheid ontstaan tusschen de verdedigers, waarvan sommigen de stad Voor den aanval willen overgeven, an deren daarentegen verzet willen blijven bie den. In elk geval zal deze tegenstand niet van ernstigen aard kunnen zijn. Aan het front van Toledo hebben de troe pen van generaal Franco op den linkervleugel Arenas San Pedro bezet, en zoodoende hun aanvalsfront verlengd tot aan de troe- Sierra Gredos in bezit hebben genomen. Na ondervraging van de gevangenen is wederom gebleken, dat de militie bedrogen zij wat be treft de gevechtswaarde en de sterkte der nationale strijdkrachten, hetgeen tot ihun ontmoediging op het oogenblik van den strijd heeft geleid en het groote verschil verklaart tusschen het aantal dooden aan weerskanten. De strijd in Spanje tegen het communisme duurt voort, omdat het communisme be schouwd wordt als „openbare vijand no. 1." Catalaansche regeering meldt overgave van opstandelingen. De ministed voor verdediging der Cata laansche regeering heeft gisteravond de pers het volgende communnqué verstrekt: De dag van heden werd niet gekenmerkt door groote bedrijvigheid aan het front. Onze luchtvaart deed verkenningsvluchten en bom- barfdeerde tevens de laatste verdedigings punten van Huesca. Zij verhinderde tevens door haar optreden vijandelijke luchtaanval len. Heden hebben zich nog 17 soldaten uit het opstandelingenleger bij onze linies aan gemeld, waardoor er thans reeds 6.00 soldaten van het opstandelingenleger naar onze gele deren zijn overgeloopen. De operaties nemen hun normaal verloop. Wij zullen den vijand, die zich spontaan overgeeft, geen verliezen trachten toe te bren gen, zelf sindien de beslissing er eenige dagen door vertraagd zou worden, en zullen trach ten van onzen kant dezen strijd een weinig te humaniseeren Fransch journalist gearresteerd. Een der speciale correspondenten van Havas meldt uit San Sebastian: Donderdag werd een dertigtal buitenland- sche journalisten, dat een bezoek bracht aan San Sebastian door leden der volksfrontmili tie ondervraagd. Een hunner, Maurice Leroy, vertegenwoordiger van de Paris Soir werd ge arresteerd, daar mén hem verweet persoon lijk de opstandelingen gunstig gezind te zijn. Hij werd eenigen tijd op het commissariaat van oorlog vastgehouden. Slechts op dringen de tusschenkomst van den Franschen ambas sadeur werd Maurice Leroy weder in vrijheid gesteld en kon hij naar Frankrijk terugkee- ren. Als gevolg van dit incident heeft de gouverneur, van San Sebastian een onderhoud gehad met een aantal buitenlandsche jour nalisten, wier houding deed veronderstellen, dat zij persoonlijke vijanden van het Spaan sche volksfront zijn. Rosenberg de eenige gezant te Madrid. De Radiozender Sevilla deelt mede, dat al leen nog de Sovjet-Russische ambassadeur Rosenberg van de buitenlandsche diploma ten zich te Madrid bevindt. Het hoofdkwartier van de opstandelingen te Burgos deelt mede, dat generaal Franco zich naar het front voor Talavera heeft be geven om de stellingeln van de troepen te inspecteeren. Na de inspectie deelde de ge neraal mede, dat het gevecht aan het Tala vera front voortgaat. De vijand is teruggewor pen en heeft zware verliezen geleden. Verder rukken de rechtschen normaal op naar To ledo. De Sierra de Credoz is geheel in han den van de rechtschen en de weg naar Madrid staat open. Ramon Franco naar Spanje vertrokken. De bekende Spaansche vlieger, Ramon Franco, de broer van generaal Franco, de lei der van den opstand, heeft de Spaansche le gatie in Washington, waaraan hij als lucht vaart-attaché was verbonden, verlaten, om zich aan de zijde van zijn broer te stellen. Het benoemen van Largo Gaballero tot minister president heeft deze beslissing van Ramon verhaast. Uit Neurenberg: In de vergadering van den Rijkspartijdag verklaarde Rosenberg gisteren dat het bestaan van Europa op het oogen blik slechts te Berlijn wordt verdedigd. Hij keerde zich krachtig tegen het bolsjewisme en het Jodendom, dat volgens hem, het bolje- wisme organiseert. „Het afgrijselijke bloedbad in Spanje doet geheel Europa nadenken over zijn lot". Rosenberg beschuldigde het wereldj oden- dom volgens een vast plan de bolsjewistische revolutie te organiseeren. „Het bolsjewisme is een militair georganiseerde wereldsamen zwering welke men niet alleen met politie en leger kan vernietigen, men heeft hiervoor een nieuw geloof noodig, een wil tot handelen en actie zelf. De nationaal-socialistische revolutie was een revolutie van de plichten in de keus van deze plichten bestaat onze vrijheid, de z.g. verdedigers van de Wester- sche cultuur verraden deze cultuur schan delijk door Sovjet-Juda toe te laten tot den Volkenbond". Na Rosenberg sprak Goebbels over het bolsjewisme in theorie en practijk. Hij noem de het bolsjewisme een crimineele en patholo gische dwaasheid, uitgevonden en .geleid door de Joden om de beschaafde Europeesche vol keren te vernietigen en een internationale Joodsche overheersching te vormen. De communistische partijen in de niet-Russische landen zijn slechts een vreemdelingenlegioen van de Komintern op het gebied van deze landen. Met hun hulp georganiseert het bolsjewisme zijn internationale samenzwe ring. De kwestie van het bolsjewisme is die van het voortbest van Europa. Men moet stelling nemen, voor of tegen, met alle con sequenties, welke dit meebrengt. Een Britsch oordeel over Hitler's proclamatie. Door Hitler in diens proclamatie uitge sproken koloniale eischen worden in de Londensche bladen breedvoerig gecommen- tariseerd. De Times schrijft: „In 1914 deed Duitsch- land een beroep op de wapenen en als ge volg daarvan verloor het zijn koloniën. De Britsche regeerin.g hoopt, dat de kwestie der verdeeling van koloniale grondstoffen in de volgende volkenbondsvergadering zal wor den besproken. Misschien zal het mandaats systeem eens kunnen worden uitgebreid. Men zal binnen het kader van een algemeene po litieke regeling de zaak moeten bestudee- ren. Duitschland zal dan moeten afzien van den oorlog als instrument van zijn politiek. Duitschland nu concessies doen, zou slechts ten gevolge hebben, dat het morgen belang rijker eischen zou stellen". „Berlijn tegen Moskou". De Fransche bladen leveren weinig com mentaar op de proclamatie van Hitier. De Matin schrijft: „Duitschland eischt bij monde van zijn oppersten leider koloniën op. Duitschland verstaat het met alle middelen zijn veiligheid en onafhankelijkheid te ver zekeren, het zal zijn militaire voorbereidin gen completeeren door een uitgebreid vier jarig economisch plan. Het zal als uitgangs punt nemen de buitenlandsche, militaire en economische politiek en het communistisch gevaar in Europa. De leuze blijft: Berlijn te gen Moskou. Mevrouw Tabouis schrijft in de Oeuvre: „Voor vreemdelingen was het belangrijkste deel van de rede van Hitier de aankondi ging aan de wereld, dat de koloniale eischen thans aan de orde zijn. De Fuehrer wilde te verstaan geven, dat de verleden jaar door Sir Samuel Hoare aangeduide plannen door de leiders van het rijk niet voldoende wor den geacht. Deze laatsten 'hebben hun juiste desiderata laten weten door het artikel in het blad van generaal Von Epp. De Fuehrer beschuldigde Wilhelm II er van door expan sie buiten Europa rampen over Duitschland te hebben gebracht en vooral door de Duit- sche belangen tegenover de Engelsche te stellen. Indien Duitschland zijn vredeswil duidelijk tot uitdrukking zou laten komen en de noodige waarborgen zou geven, zou een teruggave van Kameroen en Togo niet on mogelijk behoeven te zijn, maar Frankrijk zal nimmer dan met volledige instemming van Engeland handelen en het is zeker, dat de Dominions met al hun middelen zullen verhinderen, dat het oude Duitsche gebied in Afrika aan Berlijn zou worden terugge geven". De „Petit Journal" schrijft: „Hitier heeft den strijdkreet tegenover Rusland aangehe ven, indien wij in normale tijden zouden le ven, zou dat tot een directe verbreking der diplomatieke betrekkingen leiden, maar se dert eenige jaren zijn wij gewend uitdagin gen te hooren en de zaken hun beloop te la ten. Nimmer hebben Bismarck of Wilhelm II in Europa zoo'n taal durven spreken". Het Engelsche vakvereenigingscongres heeft een resolutie aangenomen, waarin de wensch wordt uitgesproken, dat de arbeiders der Ver- eenigde Staten en der Sovjet Unie zich aan sluiten bij het Internationaal Vakverbond. Door handopsteken werd een motie verwor pen, die het zenden van een delegatie naar de Sovjet Unie beoogde. Morgen zal het con gres zich bezig houden met de kwestie van het „eenheidsfront" en de mogelijke samen werking met de communistische partij. Reuter meldt uit Weenen: Sedert enkele dagen gaan zoowel in bin nen- als in buitenland geruchten over een z.g. hernieuwde communistische agitatie in Oostenrijk, vooral in Tirol, Opper-Oostenrijk en Stiermarken. Ofschoon men in officieele kringen het bestaan eener communistische beweging niet ontkent is er, merkt men aldaar echter op, niets te vreezen, daar de regee ring reeds geruimen tijd de noodzakelijke maatregelen heeft getroffen om alle even tualiteiten het hoofd te kunnen bieden. Bo vendien wijst men 'er aup dat deze geruchten van tijd tot tijd verspreid worden door zekere kringen, die er belang bijhebben het herstel werk der regeering te verstoren. Salazar, de Portugeesche minister-presi dent heeft de pers een schrijven doen toeko men, waarin hij commentaar levert op de muiterij van enkele dagen geleden. Hij ver klaart onder meer: „Zoodra de gebeurtenissen in Spanje een wending namen, werd Portugal bewerkt door een actieve propaganda van Spaansche en andere agenten, die door enkele Portugee sche gesteund werden. De voorvallen op de muitende schepen getuigen van een systeem, een doctrine, en daarop moesten alle orde lijke mogendheden acht slaan. Het doel der muiterij was de samenstelling van een in ternationaal eskader". Ten aanzien van het communisme zegt de premier „In tegenstelling met hetgeen zij zelf doen, zullen wij de communisten nergens bestrij den, maar in Portugal zal men er niet in toe stemmen dat zij ons tot slavernij brengen". (Reuter) (Adv. Inc/ez. Med.) Den Haag, Donderdag. De vergadering der Eerste Kamer deed van daag wel in zeer bijzondere mate de aandacht vallen op de tegenstellingen in het leven. Daar buiten op straat, een en al blijdschap en vreugde in verband met de verloving onzer Prinses. Hier, in 's lands vergaderzaal, een debat gewijd aan een op zichzelf ongetwijfeld uiterst triest vraagstuk van den dag, het pro bleem van den werkloosheidssteun. Nu liet de s. d. interpellant de la Bella, die Minister Slingenberg aan den tand voel de vanwege de aangekondigde wijzigingen in de steunregeling, niets achterwege om vooral den nadruk op het sombere te laten vallen. Zeker, hij erkende wel, dat er ten deele ook eenige verbeteringen in de huidige regeling wordenaangebracht Doch hij bleef bovenal stil staan bij de nadeelen, die dan in het bijzonder zullen bestaan in de verlaging (laat het wezen in twee étappes) van den huurbijslag en in de verandering in de zgh. standaardloonen, waardoor de uitkeeringen aan hen, die al vier jaar of nog langer werkloos zijn, naar bene den zullen gaan. In tegenstelling met zijn vroegere toezeg ging, dat de huurbijslag geen daling zou on dergaan als niet eerst de vaste lasten ver laagd zouden zijn, was Minister Slingenberg nu plotseling, tijdens de parlementaire va- cantie, van dat voornemen teruggekomen. Dit veroordeelde de interpellant die verder o.m. trachtte aan te toonen, dat de huurtoeslag de huurverlaging, die men door den nieuwen maatregel wenscht te bereiken, geenszins te genhoudt. Voorts-keerde hij zich met klem te gen de redeneering, dat deze verlaging ook tengevolge zal hebben, dat de werkloozen, van wie er thans nog veel te veel te duur zouden wonen, naar goedkoopere woningen zullen verhuizen. Er mogen hier en daar, zooals b.v. in den Haag, nog wel goedkoopere woningen beschikbaar staan, in een 37-tal belangrijke gemeenten is dit niet het geval. Daar ontbre ken zij geheel of zijn ze slechts in zeer ge- ringen getale voorhanden. Volgens hen zou den van misschien 100.000 menschen, die de gevolgen van de nieuwe regeling al te zeer zullen voelen, slechts 10.000 wèl en liefst 90.000 niet naar goedkoopere woningen kun nen trekken, eenvoudig bij gebrek aan het be staan daarvan. De gesteunden zijn er, aldus de interpellant, reeds dermate aan toe, dat elke verdere ver mindering der uitkeeringen hun levenspeil be neden het toelaatbare minimum doet dalen, tot schade ook voor de volksgezondheid. Met zeer veel nadruk en aandrang bepleitte hij, dat de Minister alsnog op dat deel der maat regelen, die z.i. betreurenswaardige en onver dedigbare verslechteringen zijn, zooals de verlaging der huurbijslagen en de wijziging i.z. de standaardloonen, zal terugkomen. Zooals wel te verwachten viel, verklaarde Mr. Slingenberg zich hiertoe geenszins bereid. Deze bewindsman, die begon met op te merken, dat hij zich over de interpellatie verheugde, aangezien hij een goede gelegen heid had uiteen te zetten hoe tal van verkeer de en in menig opzicht veel te sombere schil deringen van de gevolgen der aangevallen maatregelen de ronde hebben gedaan ook de interpellant gaf z.i. ten aanzien van meer dan één punt van belang een verkeerde, een zijdige, voorstelling van zaken en wees er tevens op, dat men niet zoo maar te doen heeft met een opzetje van den Minister van Sociale Zaken, doch met een uitvloeisel van Kabinetsbeleid en -inzicht. Ook waren de ont worpen wijzigingen allerminst plots uit de lucht komen vallen, maar eerst in het leven geroepen na deugdelijke voorbereiding. Doel van het geheele complex van maatre gelen, die men als één geheel moet bezien, is te komen tot een rechtvaardiger verdeeling der beschikbare gelden en daarbij dan tot begunstiging van groote gezinnen en van het platteland met lage tarieven. Van een alge meene verlaging van den steun mag men niet spreken. Het totaal bedrag der uitkeeringen ondergaat geen wijziging. Het zit hem alleen in een andere verdeeling. De aangekondigde maatregelen zullen het levenspeil der gesteun den niet verlagen. Geen enkele werklooze zal straks minder goederen kunnen aanschaffen dan thans. Voor de groote gezinnen zal, naar de Minister voorrekende, de uitkeering in geld een verhooging ondergaan en ten platte- lande zal in de laagste klasse elke gesteunde 50 ets. per week meer krijgen, wat in niet minder dan 494 gemeenten het geval zal zijn Van belang is verder o.m. dat de toestand voor jeugdige werkloozen, dank zij invoering van den maatstaf van een standaardloon verbetering zal vertoonen. Voorts zal er meer gedaan worden voor de werkverschaffing, o.a ook in Noord-Holland en in eenige Noorde lijke provincies. Bij de vaststelling van haar richtlijnen voor heel de steunverleening moet de Regeering in het oog houden, dat de geldelijke middelen nu eenmaal niet onuitputtelijk zijn, +erwijl zij aan den anderen kant het noodzakelijk minimum voor levensonderhoud in het oog moet houden. Want het levenspeil der werk loozen kan aldus de Minister inderdaad niet verder naar beneden. Tegenover de kri tiek van den interpellant verdedigde de Mi nister de nieuwe regeling i.z. de standaardloo nen voor hen, die niet langer als vakarbeiders gerekend kunnen worden, doordat zij hun vakbekwaamheid verloren hebben. Nu de Tweede Kamer het vaste lasten-ont- werp verworpen had, was de Minister wel degelijk vrij om wel tot verlaging van den huurtoeslag over te gaan. Steeds grooter is de noodzakelijkheid geworden huurverlaging der arbeiderswoningen te bereiken en dat zou door de verstarrende werking van de huur- toeslagen niet mogelijk zijn. Daar komt nog bij, dat in de praktijk de groote gezinnen voor wie juist de huurtoeslagen vooral be stemd waren, hiervan niet of vrijwel niet pro- fiteeren. Het tegenwoordige stelsel is in de oogen van den Minister onhoudbaar en werkt tenslotte nadeelig voor den geheelen arbei denden stand. Men kan z.i,. grif aannemen, dat ongeveer 2/3 van de werkloozen huurtoe slag krijgen en dat houdt nu juist huurver laging tegen. Terwijl alle- andere bezittingen in belang rijke mate gedaald zijn, is dit niet het geval met het in arbeiderswoningen belegde ka pitaal. Nu gaat het volgens mr. Slingenberg toch niet aan dit tegen verliezen te bescher men met behulp van Rijksgelden. Intusschen, hoe juist ook deze theoretische gronden voor een andere regeling mogen zijn, doorvoering van andere maatregelen in de praktijk acht hij slechts toelaatbaar voor zoo ver aantasting van het minimum levenspeil Thijs voelt zich heelemaal niet gerust. Op den landweg, dien hij nu volgt, komt hij geen mensch tegen. Ook is er geen woning in den om trek te bekennen, waar hij kan aankloppen. Het koninkrijk Gindsdaar heeft hij al lang verlaten, maar in welk gebied zit hij nu eigenlijk? Bovendien steekt de wind plotseling sterk op, zoodat het verblijf in de open lucht allesbehalve prettig wordt. Ja, er is zelfs storm op komst. De wind giert door de lucht, de boomen en de takken worden met geweld heen en weer geschud Het bestrijden van de reuzen van Pakkijs is Thijs goed afgegaan, maar je begrijpt zeker wel, dat hem weer nieuwe avonturen te wachten staan! achterwege blijft. Vandaar dat geen gesteun de werklooze voorshands (bij dé met 15: Sep tember ingaande regeling) meer dan f 1 per week in geld mag achteruitgaan. Om echter te voorkomen, dat daardoor de werklooze min der aan goederen zou kunnen koopen dan mo menteel het geval is, draagt de Regeering zorg voor bevordering van huurverlaging en daarnaast voor uitbreiding van de distributie van goedkoope levensmiddelen in natura. De Minister verwacht en stuurt er op aan, dat de huurverlaging, die bij woningwet-woningen veelal dank zij bijpassen door het Rijk te be reiken valt, door overleg tusschen huurders en verhuurders met medewerking en onder leiding der gemeenten tot stand zal komen. Onredelijke verhuurders zullen bij inning van huren geen overheidshulp meer krijgen, ver klaarde Mr. Slingenberg, die voorts mededeel de, dat een wetsontwerp tot verhindering van uitzetting in geval van onredelijke weigering om in huurverlaging toe te stemmen, zijn De partement verlaten' heeft. Met treffende cij fers rekende hij verder voor, hoe dank zij aanzienlijke uitbreiding der distributie van goedkoope levensmiddelen (er liggen reeds 4 millioen blikken vleesch klaar) de daling van den huurbijslag tenslotte voor den gesteunde geen vermindering zal veroorzaken van de goederen die hij kan aanschaffen. Met Mr. DroogleeverFortu y n (lib.) moet men zich echter misschien toch wel af vragen of de verlaging der huren wel hee lemaal zonder kleerscheuren te bereiken is en in het algemeen of de Minister niet een beetje optimistisch was ten aanzien van den te verwachten gang van zaken. De interpel lant was natuurlijk niet voldaan en drong in een tweetal moties aan op nadere overweging van de voorgenomen maatregelen i.z. den huurtoeslag en i.z. de standaardloonen. Daar over zal morgen nog wel het noodige gezegd worden en wie weet zijn er nog andere moties te wachten. E. v. R. Te Londen wordt, naar Reuter meldt, bevestigd, dat de Britsche re geering na overleg met Parijs aan de Duitsche en Italiaansche regeeringen heeft voorgesteld, op 19 October te Londen de Locarnoconferentie te doen houden. Verrassing in Duitschland. Uit Neurenberg: Het Britsche voorstel tot het houden van een Locarno-conferentie in October is in Duitsche kringen niet onver deeld gunstig ontvangen. Een hooggeplaatst persoon heeft Reuter medegedeeld, dat het voorstel eenigszins verrassend wordt ge noemd. Men zou van meening zijn, dat er nauwelijks genoeg voorbereiding is geweest om een dergelijke conferentie te doen slagen. 35.000 stakers te Rijssel. Aangezien de besprekingen tot bijlegging van de staking in de textielindustrie in het nooden van Frankrijk niet tot ©enigerlei resul taat hebben geleid, zal de minister van bin- nenlandsche zaken, Salengro, vannacht naar Rijssel vertrekken, om persoonlijk de bespre kingen tusschen de werkgevers- en werkne mersorganisaties te leiden. Het aantal stakende textielarbeiders in Rijssel is weer toegenomen en bedraagt vol gens Reuter thans 35.000. ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 VARA-Groot-orkest, VARA-tooneel, or gel en voordracht. 12.001.45 Gram.pl. 2.00 Socialistiscche Volkscholen in Mexico, cause rie. 2.20 „Melody circle". 2.45 Filmpraatje. 3.00 Gram.pl. 3.40 „De stand van het spellings- vraagstuk", causrie. 4.00 „De Flierefluiters" m. m.v. solist. 4.35 Esperanto-uitzending. 5.00 Gram.pl. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 VARA-orkest. 7.30 Leidsch studentenle ven, causerie. 7.45 „Merijntje Gijzen voor de VARA", interview. 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Nieuwsber. A.N.P., VARA-Varia. 8.15 Gram.pl. 8.45 Toespraak. 9.00 „De Bohemians". 9.30 Vroolijk programma. 9.50 Graim.pl. 10.00 Be richten A.N.P. 10.05 VARA-Groot-orkest. 11.00 12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. 1.00 KRO- o-rkest. 1.45 Gram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gram.pl. 4.15 KRO-orkest en gram.pl. 6.00 Gram.pl. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Be richten. 7.15 Medische causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededee- lingen. 8.10 Overpeinzing en concert. 8.30 KRO-Melodisten m.m.v. solisten en de Jungle Serenaders. (Om 9.30 Filmpraatje). 10.30 Be richten A.N.P. 10.3512.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern-orkest m.m.v. soliste. 12.35 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand orkest. 2.20 BBC-Northern Ireland-orkest m.m.v. so liste. 3.20 Orgelspel. 3.50 Het J. H. Squire Ce- leste Octet. 4.35 Het BBC-Schotsche orkest m. m.v. soliste. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Piano-syncopations. 7.05 Koor-concert. 7.20 Militair concert m.m.v. solist. 8.20 Radio- tooneel. 8.50 Variété-programma. 10.00 Be richten. 10.30 Voordracht. 10.50 BBC-orkest m. m.v. soliste. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Concert. 11.50 Gram.pl. 12.35 en 1.20 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascal-orkest. 5.50 Gram.pl. 8.35 Opera-uitzending. 11.35 Populair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 Gram.pl. 12.20 Th. Hollinger's orkest en solisten. 2.35 Gram.pl. 3.20 „Rijkspartijdag 1936". 10.5012.20 Gevar. concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Dansmuziek .1.30 Salon orkest. 1.50 Gram.pl. 2.23 Max Alexys' orkest. 3.05 Gram.pl. 3.20 Klein-orkest. 4.20 Gram.pl. 4.50 Zang. 5.05 en 5.20 Gram.pl. 7.20 Dito. 8.20 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. 11.05—12.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.30 Dans muziek. 1.50 Gram.pl. 2.20 Dito. 3.20 Max Alexys' orkest. 4.35 Klein-orkest. 5.20 Nieuwe muziek. 6.35 Gram.pl. 6.50 Vervolg van 5.20. 8.20 Reportage Katholiek Congres te Meche- len. 9.35 Kamermuziek. 10.30 Gram.pl. 11.20- 12.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Populair concert, r 20 Berichten. 10.40 Friedemann-kwartet. 11.05 Scheepsweerbe- richt. 11.2012.15 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3