„WEERBERICHT VERWACHT WORDEND tSCHEPEN: Levertraan. BEVERWIJK De nieuwe bioscoop programma's. V R IJ D A G 11 SEPT. 1936 De vlaggen uit. IJMUIDEN De verloving van Prinses Juliana. WIELRIJDEN. De revanche der wereld kampioenschappen. SANTPOORT VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART Top-Hat in Luxor. Het Luxor Theater opent het nieuwe seizoen met de aantrekkelijke film „Top Hat" met Fred Astaire en Ginger Rogers in de hoofd rollen. Jerry Travers, de gevierde Amerikaansche artist, komt naar Londen om er op te treden in de revue van zijn vriend Horace Hardwick en neemt zijn intrek in diens hotel-apparte menten. Zoo komt hij juist boven de kamer te wonen van een jonge Amerikaansche, Dale Tremmont. Zorgeloos en vroolijk van aard, repeteert Jerry de uitbundige dansen, waar aan hij zijn roem te danken heeft. Dit lawaai hindert zijn benedenbuur dermate, dat zij zich bij de directie beklaagt. Als niets bij machte blijkt het gegaloppeer van Jerry te doen ophouden, besluit Dale woedend zelf bij den rustverstoorder te gaan protesteeren. Bij het zien van haar charmante verschijning, murmelt Jerry nietszeggende verontschuldi gingen. Dale verdwijnt weer, niet precies we tend of zij boos dan wel geamuseerd moet zijn. Terug in haar kamer hoort zij zachtjes geschuifel, als Jerry zijn dans voortzet op den nu met zand bestrooiden vloer en slaapt wel dra hierbij in. Den volgenden morgen wordt Dale naar de rijschool gereden door een als koetsier ver momden Jerry. Overvallen door een stortbui, schuilen zij in een muziektent in het park. De geïmproviseerde koetsier zingt en danst voor zijn cliënte en overwint hiermede haar koele houding. In het hotel teruggekeerd, ontvangt Dale bezoek van Alberto Beddini. mode-teekenaar, wiens creaties zij draagt en plaatst bij haar mondaine relaties. Eveneens vindt zij een be richt van haar vriendin Madge, dat haar het bezoek van haar man, Horace, aankondigt. Zij kent dezen niet en tengevolge van een iden titeitsverwisseling meent Dale, dat Madge met Jerry getrouwd is en ontloopt den jongen man van dat oogenblik af. Jerry kan deze verandering niet verklaren en komt bij Horace om raad. Deze draagt dan zijn bediende Bates op het meisje overal te volgen en uit te vinden, wat zij in haar schild voert. Na afloop van de premi.re van hun revue vliegen Horace en Jerry naar het Lido, de luxueuse badplaats bij Venetië, waar Madge vertoeft en die hen uitgenoodigd heeft voor het week-end. Haar bedoeling is, Horace en Jerry voor te stellen aan een harer vriendin nen, die niemand anders blijkt te zijn dan Dale Tremond, die even voor hen, in gezel schap van Alberto, Londen verlaten heeft. De bekende verwarring bij het voorstellen ont staat weer zoodat Dale haar persoonsverwis- selling nog steeds niet ontdekt en Jerry voor Madge's echtgenoot blijft houden. Vast van plan om Dale en Jerry tot een stel te maken, brengt Madge het tweetal doorloopend samen. Al dansende en zingende verovert Jerry haar hart. Als Dale tot de ontdekking komt, dat zij hopeloos op hem verliefd is, wendt zij zich in haar wanhoop tot Alberto en vraagt hem haar direct te willen trouwen, waarin deze verrukt toestemt. Overgelukkig vertrekt Jerry met Dale naar Londen. Bij zijn eerstvoigend optreden in de revue sleept hij Dale bij de finale tusschen de coulissen vandaan en danst met haar, onder daverend applaus van- het publiek, de groote slot-scène. Voor de pauze wordt gedraaid de spannende rolprent „In veilige haven". Sensatie in het Kennemer Theater. Het Kennemer Theater in de Zeestraat- brengt als hoofdnummer een film vol actie en sensatie, getiteld „Het meisje uit de Onder wereld". De beknopte inhoud van deze film is als volgt: De zeer aantrekkelijke Ann Gray bevindt zich in een wachtkamer van het Paleis van Justitie om de uitspraak van de jury te ver nemen, waarvoor zij verschenen is. beschul digd van moord op haar verloofde Ted Arnold. In haar verlangen, om de spanning waarin zij verkeert, tot eiken prijs te verminderen en haar verdriet te vergeten, gaat zij in op een flirt met een jongeman, die vanuit een ven ster aan den overkant van het gerechtsge bouw haar aandacht wist te trekken, en die haar door een pantomime uitnoodigt tot een dineetje. Kort daarop wordt het „schuldig" over haar uitgesproken.... Ann blijft haar onschuld volhouden, en zij smeekt, dat men Monk Shelby zal zoeken, die de eenige is, die bewij zen kan, dat zij de misdaad niet heeft begaan. De beruchte Smily Gordon, eigenaar van een nachtclub, is vastbesloten Ann te bevrijden, AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 11 SEPTEMBER Theater de Pont: „Die ondeugende Mariet ta" en „De Moordspecialist". S uur. ZATERDAG 12 SEPTEMBER Theater de Pont: „Die ondeugende Mariet ta" en „De Moordspecialist". 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK. ZATERDAG 12 SEPTEMBER Kennemer Theater, Zeestraat: „Het Meisje uit de Onderwereld"; en „Laatste Liefde" 8 u. Luxor Theater, Breestraat: „Top Hat" en „In veilige Haven". 8 uur. AGENDA VOOR CASTRICUM. ZONDAG 13 SEPTEMBER „De Rustende Jager", Dansen, 7 uur. Café „de Vriendschap", Dansen, 7 uur. Café W. Borst, Dansen, 3 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 11 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Louis Davids-Revue: „Hoe maller hoe mooier". 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Nieuw programma. Rembrandt Theater: „De geheime Agent", met Peter Lorre. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Allotria" geprolon geerd. Regie Willy Forst. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het masker valt" met Paul Wegener. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De achterneef van King- Kong". 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 12 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Louis Davids-Revue: „Hoe maller hoe mooier". 8 uur. Palace Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. aangezien hij denkt, dat zij weet, waar een bundel effecten ter waarde van een kwart miliioen dollar, zich bevindt, welke Ted Ar nold in zijn bezit had, toen hij werd Vermoord. Tijdens een door hem geprovoceerde aanrij ding met den politiewagen, welke Ann naar de gevangenis terugtransporteert, weet zij te ontsnappen. Zij springt in de eerste de beste automobiel, en is verrast te merken, dat deze wordt bestuurd door den jongeman die in de rechtzaal met haar flirtte, Tony Baxter, een jong schatrijk advocaat. Bij het wegrijden no- teeren eenige leden van Smiley's bende het nummer van Tony's wagen. Tony wordt gearresteerd en wordt onder vraagt omtrent Ann's verblijfplaats. Als Betty in het boothuis komt, vertelt zij Ann, dat deze Tony in groote moeilijkheden brengt door zich in zijn huis te verbergen. Ann belt dan de Officier van Justitie op en deelt hem mede, waar zij zich ophoudt. Zij wil Tony geen last veroorzaken. Tony en de Officier van Justitie begeven zich naar het boothuis; Ann is ech ter verdwenen en Peedies ligt gewond op den grond- Tony is ervan overtuigd-, dat de boeven Ann naar Smiley's nachtkroeg hebben ver voerd. Zijn vermoeden blijkt juist te zijn. Smiley Gordon beveelt dat Tony en Ann naar de rivier zullen worden gebracht om gedood te worden. Intusschen is Monk Shelby door de bandieten met een kogel neergeveld, doch hij leeft lang genoeg om een verklaring te on derteekenen, dat Smiley de moordenaar van Ted Arnold is. De Officier van Justitie brengt zijn mannetjes bijtijds naar Smiley's club om Ann en Tony te redden. Voor de pauze wordt de Monopole-film „Letzte Liebe" met Albert en Else Bassermann vertoond. CHR NAT. WERKMANSBOND. Donderdagavond heeft ds. C. W. Krijger in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw een lezing gehouden over het onderwerp: „De ge schiedenis van de Christ, sociale beweging" Spreker heeft daarin betoogd, dat godsdiensti ge en sociale belangstelling samen moeten gaan. Echter godsdienstige belangstelling sluit tevens sociale belangstelling in. want veel nood op sociaal terrein is gelenigd door de inwerking van het evangelie. Na te heb ben gewezen op de treurige toestanden op maatschappelijk gebied in de eerste helft der vorige eeuw schetste ds. Krijger de wijze, waarop twee bijzondere factoren op de ont waking van den arbeidenden stand grooten in vloed hebben uitgeoefend. Deze factoren wa ren de wiiz'ging van de economische struc tuur van <- land en de geestelijke wederge boorte van ms volk. De Christelijke arbeiders konden noch bij de syndicalistische noch bij de moderne sociaal-democratische vakorga nisatie bevrediging vinden. Daarom werd in 1909 het Christelijk Nationaal Vakverbond op gericht. Spr. wees tenslotte op de krachtige ontwikkeling der Christ, sociale beweging en op het vele, dat bereikt werd. De taak voor de Chr. sociale beweging', aldus besloot ds. Krij ger, blijft het prediken van de gerechtigheid van het Koninkrijk Gods en de hervorming van het maatschappelijk leven overeenkom stig de beginselen van het woord van God. SCHAAP UIT DE WEIDE GESTOLEN. De landbouwer V. heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat uit zijn weiland in den Zuid- wijkermeerpolder een schaap is ontvreemd. De politie heeft een onderzoek ingesteld. De r is weder in de maand, Dus wordt er weer gelevertraand. De beste brave kabeljauw, Levert zijn traan als altijd trouw En 't met zichzelf begane kind, Dat het meest ver van lekker vindt, Slikt het opnieuw met vies gezicht Als een onaangename plicht, Omdat die vette lafenis, Zegt moedei, voor zijn bestwil is, Terwijl het kind, niet ongegrond. Juist best wil, dat het niet bestond, En het te appreciëeren weet, Als moeder 't eens een keer vergeet. Waarbij het, waarlijk zonder traan Bereid is om naar bed te gaan. Intusschen, moeder heeft gelijk, Die traan is vitaminenrijk, Zij sterkt het kind, zij voedt het bloed, Zij doet het groeiend leven goed. En dat het kind zoo'n drukte maakt, Omdat het minder lekker smaakt, Is dwaas, tenminste dat vind ik, Sinds ik het zelf niet langer slik. De levertraan, in elk geval, Is op dit aardsche tranendal, De een'ge traan, zoolang ze leeft, Die moeder graag haar kindren geeft. P. GASUS. In verband met den nationalen feestdag worden de ingezetenen ver zocht Zaterdag de vlaggen uit te steken. SLUITINGSUUR VAN DE CAFé'S. In verband mhet den nationalen feestdag hebben B. en W. bepaald, dat de café's a.s. Zaterdag tot des nachts half één geopend mogen zijn. Tot 12 uur mag in de café's muziek worden gemaakt. HET VERKEER IN DE ZEESTRAAT. B. en W. hebben bepaald, dat het éénrich- tingverkeer in de Zeestraat en in de Vondel laan, dat aanvankelijk alleen tijdens het badseizoen zou gelden, ook in de winter maanden gehandhaafd zal worden. Naar Wijk aan Zee gaande zal het vberkeer door de Zee straat worden geleid en terug van de bad plaats door de Vondellaan. Het parkeerverbod blijft gelden voor de Vondellaan en de Zee straat tot de Groenelaan. In de Zeestraat, voorzoover het betreft het gedeelte tusschen de Groenelaan in de Duin wij klaan is parkeeren geoorloofd aan de rech terzijde van den weg..De daarop betrekking hebbende verkeersborden zullen binnen enkele dagen worden geplaatst. VER. TOT BEHARTIGING DER BELANGEN VAN T.B.C.-PATIËNTEN. Tot nu toe is de opbrengst van de oude njwielplaatjes minder dan het vorige jaar. De afdeeling hoopt evenwel, dat vele achter blijvers hun oude belastingmerken nog wel zullen inleveren. De opbrengst van andere oude metalen als koper, lood en zink is belangrijk hooger,Donder dagavond is de hoeveelheid oud metaal gewo gen en daarbij bleek, dat 520 K.G. oud metaal was bijeengebracht. Het afdeelingsbestuur verzoekt ons mede te deelen, dat voor het afhalen van oude rijwielplaatjes of oude metalen een verzoek kan worden gericht aan den secretaris, Wolff en Dekenstraat 33. In verband met de verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard von Lippe Biesterfeld zijn morgen alle kantoren, be drijven en onderwijsinrichtingen der gemeen te gesloten. Het is de bedoeling, dien dag te doen worden een dag van nationaal ge denken. De Burgerlijke Stand is geopend van 9 tot half 10voor die aangiften, die niet uitge steld kunnen worden. Aan alle cafés is muziek en dans toegestaan zonder speciale vergunning tot half 12. LAMPIONOPTOCHT IN IJMUIDEN-OOST. Morgenavond half acht wordt in IJmuiden- Oost een lampionoptocht gehouden met muziek. De opstelling geschiedt op het Vel- serduinplein. Heden en morgen kan tegen inlevering van 10 binnen aan het Centraal Bureau van de Feestweek op het feestterrein voor deelne ming aan dezen optocht een lampion met kaars gehaald worden. BRAND IN EEN HOOISCHUUR. Gistermiddag is brand uitgebroken in een hooischuur aan de Hooldstiaat te Santpoort Hoewel de brandweer onmiddellijk aanwezig- was, kon niet voorkomen worden, dat de schuur geheel uitbrandde. Door het vlugge optreden kon voorkomen worden, dat de boer derij en andere hooischelven ook vlam vat ten. De brand is vermoedelijk ontstaan door dat twee kinderen in de hooischuur met vuurwerk hadden gespeeld. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0,92f 0,74 Griet per 50 K.G. f 25f 15 Tongen per K.G. f 1f 1,08 Zetschol per 50 K.G. f 24 Kleine schol per 50 K.G. f21—f5,50 Bot per 50 K.G. f 17,50—f 8 Schar per 50 K.G. f 12—f 2,60 Middelschelvisch per 50 K.G. f 30 KL Middelschelvisch p. 50 K.G. f 21f 18,50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 18f 8 Kabeljauw per 125 K.G. f72f30 Groote gullen per 50 K.G. f 15f 12,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 11,50—f 6 Wijting per 50 K.G f3.80—f 1,20 Makreel per 50 K.G. f 11—f5,50 Leng per stuk f 1,40f 0,90 Versche haring per kist f 2,65—f 2,20 IJsinvoer. Het Noorsche motorschip Rim is hier van Porsgrunn aangekomen met een lading blok- ijs, welke gelost wordt in de Visschershaven. DS. T. A. BAKKER. Ds. T. A. Bakker, thans wonende te Soest- diik herdenkt a.s. Zondag dat hij voor veertig jaren geleden in het ambt bevestigd werd in de Chr. Geref. Kerk te 's-Gravendeel. Daar na arbeidde hij in Bunschoten, Maassluis, 's-Gravenhage, Sliedrecht, IJmuiden, en As sen. In 1934 legde hij zijn ambt neder. Ds. Bakker diende de Chr. Geref. Kerk als cura tor der Theol. Hoogeschool. Hij was secreta- dis van het college van deputaten voor de zen ding in Ned.-Indië en was meermalen lid der Provinciale en Generale Synode der Chr. Gereformeerde Kerken. BEGRAFENIS A. J. VAN SAMBEEK. Donderdagmorgen heeft op het R.K. kerk hof te Driehuis de begrafenis plaats gehad van A. J. van Sambeek. Des morgens om acht uur was de stille mis en om negen uur werd de gezongen Heilige Mis van Requiem opge dragen door pastoor A. F. J. Goossens. De kerk was voor een groot deel gevuld met familie, vrienden en belangstellenden. Onder hen bevonden zich de weleerw. heer Th. W. M. van der Lugt, algemeen secretaris van het bisdom Haarlem te 's-Gravenhage en de wel eerw. heer J. P. van Zon, districtsdirecteur van het jeugdwerk voor Haarlem en omstre ken. Na het eindg der Mis reed de stoet geëscor teerd door leden van de K. J. C., naar de be graafplaats. De K. J. C.-jongens droegen de baar naar het graf. Ook op het kerkhof waren zeer velen gekomen, om den jeugdleider van de K. J. C. de laatste eer te bewijzen De Bilt voorspelti Zwakken tot matigen Zuidoostelijken tot Zuidelijken wind. Helder tot licht of half bewolkt. Waarschijnlijk droog, vrij warm weer. BAROMETERSTAND Hoogste 771.0 m.M. te Stettin en Kopen hagen. Laagste 747.8 m.M. te Akureyn. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 64 F. Laagste hedennacht 50 F. Hoogste heden 55 F. VELSER ZWEMINRICHTING: Temperatuur lucht 56 gr. F. Temperatuur water 62 gr. F. Van Vliet en Raynaud handhaven zich Revanche der wereldkampioenschappen, sprint, amateurs en stayers. Een dergelijk programma moest Donderdag avond te Amsterdam vele toeschouwers trek- v— Danr kwam nog bij dat het weer op dezen Septemberavond bui tengewoon fraai was, zoodat zeker 15.000 kijkers de tribunes van het stadion bevolkten. Bij afwezigheid van den N. W. U.-voorzit ter jhr. Van den Berch van Heemstede, werd de Olympisch en we reldkampioen Arie van Vliet door den heer Viruly gehuldigd in een korte toespraak, waar na hij hem een fraaien krans omhing. Na den N. W. U.- official voerde de di recteur van het sta dion, de heer J. J. van den Berg' nog het woord, die Van Vliet namens de N.V. Het A. v. Vliet. Nederlandsehe Sport park en alle trouwe Stadionbezoekers geluk- wensehte. Een tweede krans werd aan Van Vliet over handigd. Hij en zijn trouwe helper Guus Schilling reden een eererondje, onder de tonen van het Wilhelmus, dat voor de tweede maal dezen avond binnen de Stadionmuren weer klonk. Immers, vóór het begin had de Sta diondirecteur de verloving van H. K. H. Prin ses Juliana met Prins Bernhard von Lippe— Bisterfeld gememoreerd, waarna het volks lied ten gehoore werd gebracht. De wedstrijden. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging rijdt a.s. Zon- tagmiddag haar kampioenschappen op de Halfwegsehe wielerbaan over korten en lan gen afstand. Vertrek Amst. Poort 1 uur. Schip van Akti Amstelkerk Agamemnon Abu x) Ariadne (Ned.) Ajax (Ned.) Alkmaar x) Aurora Bennekom Boschfontein x) Barneveld Breda x) Boskoop Bacchus (Ned.) Bloemfontein x) Chr. Huygens x) Costa Rica x) Caribia x) Cordillera x) Eemland Essen Eurymedon x) Eurylochus x) Eldon Park Freiburg Gaza Ganymedes Grootekerk x) Heidelberg Hamm Hanau Hercules Jaarstroom Meliskerk x) M. v. St. Aldegonde x) Moena x) Orion (Ned.) Orestes Oberon (Ned.) Polydorus Poelau Bras x) Phrygia ooeiau Laut x) Polyphemus x) Poelau Roebiah x) Palatia Pluto (Ned.) Randwijk Rhesus x) Springfontein x) Stella Ned.) Saiaoangka x) Salland x) Trompenberg Tiberius Theseus (Ned.) Urola Vesta (Ned.) Venezuela x) Waterland x) Zuiderkerk x) Zaanland x) Rouaan W. Afrika Aiexandrië Constantza Danzig Oporto Chili Patras Hamburg Zuid Afrika Chili Chili. Chili Danzig Hamburg (v. IJm.) Batavia West Indië Hamburg Pto Barrios Buenos Aires Ned indie Batavia. Batavia W. Afrika Ned. Indië Buenos Aires Izmir Japan Ned -Indië. Batavia Ned Indië Bourgas West Afrika 7uid-Afrika Batavia Ned. Indië Aiexandrië Constantza Uexandrië Batavia. Batavia Cristobal Batavia Batavia Ned Indië Tampico Stettin Archangel Batavia Z. Afrika La Romana Batavia Buenos Aires Archangel Midd. Zee Hamburg Casablanca Midd. Zee Hamburg Hamburg Japan Buenos Ayres verin aankomst, Laatste bericht in lading. 4 Sept. van Takoradi. 9 Sept. van Stockton. 18 Sept. 4 Sept. van Stamboul 13 Sept. 10 Sept. van Kopenhagen. 12 Sept. 4 Sept. vertrokken. 4 Sept. van Callao. 9 Sept. vertrokken. in lading. 12 Sept. 7 Sept. van Port Said. 23 Aug. van Cristobal. 7 Sept. van Cristobal. 6 Sept. van Valparaiso. in lading. 12 Sept. 11 Sept. vertrokken. 6 Oct. 9 Sept. vertrokken. 14 Sept. 9 Sept. van Madeira. 13 Sept. vertrekt 12 Sept. 3 Oct. 10 Sept. vertrokken. 4 Oct. 9 Sept. van Santos. 11 Sept. 10 Sept. te Rotterdam. 12 Sept. 9 Sept. van Gibraltar. 6 Oct. 7 Sept. van Colombo. 5 Sept. van Sierre Leone. 23 Oct. 4 Sept. van Macassar. in lading. 26 Sept. 9 Sept. van Kymassi. 8 Sept. van Shanghai. 23 Sept. 9 Sept. van Port Said. 5 Oct. 6 Sept. van Colombo. 7 Nov. 1 Sept. te Batavia. 9 Sept. vertrokken. 5 Sept. van Freetown. 11 Sept. ll Sept. te Hamburg. 16 Sept 9 Sept. van Genua. 11 Oct. 9 Sept. van Belawan. 9 Sept. van Samos. 16 Sept. 5 Sept. van Izmir. 20 Sept 2 Sept. te Amorgos. 10 Oct. 9 Sept. te Belawan. in lading. 25 Sept 11 Sept. van Trinidad. 25 Sept. 8 Sept. van Perim. 30 Sr 6 Sept. van Perim. 13 Sept 8 Sept. van Gibraltar. 13 Oct. vertrekt 12 Sept. 15 Sept. vertrekt 12 Sept. 16 Sept 6 Sept. vertrokken. 18 Oct. vertrekt 12 Sept. 9 Sept. van Beira. 24 Aug. vertrokken, tn lading 16 Oct. vertrekt 18 Sept. 16 Sept. 6 Sept. vertrokken. 10 Sept. te Fiume. in lading. 11 Sept. pass. 8 Sept. Ouessant. 24 Sept. 6 Sept. te Calamata. 13 Sept. vertrekt 12 Sept. 20 Sept. vertrekt 19 Sept. pass. 6 Sept. Perim. 18 Sept. 2 Sept van Bahia. x) Schepen voorzien van een x> din pronte' tan «00(1 bruto register ton BESOMMINGEN. Trawlers: Claesje, R.O. 46, 1365 manden 2730 Gerberdina Johanna, IJM. 38, 1400 m. 2580 Christine. IJM. 2, 925 m. 1770 Alma, IJM 44, 430 m. 2660 Reiger, IJM. 106, 55 m. 1350 Logger: K.W. 159 1230 HULDIGING F. ZANDVOORT. Hedenmorgen is hen kantore van den directeur van Openbare Werken de heer F. Zandvoort, opzichter 1ste klasse bij O.W. gehuldigd in verband met zijn 25-jarig jubileum in dienst der gemeente Velsen. De korte plechtigheid werd o.a. bijgewoond door den heer J. C. Dunnebier, wethouder van Openbare Werken. De jubilaris werd toegesproken door den heer J. A. Verhoef, directeur van Openbare Werken en door den hoofdopzichter den heer F. D. Raadman, die hem namens het per soneel een rooktafel aanbood. TENTOONSTELLING VAN KINDERVREUGD. Op Vrijdag 1 en Zaterdag 12 September zal in het clubgebouw van Kindervreugd de ten toonstelling plaats vinden van de gemaakte werkstukken waaronder ook die der meisjes club. Op beide avonden vindt de openlucht- bioscoopsoorstelling plaats, terwijl voor at tractie zal zorg worden gedragen. Vooral de ouders der leerlingen worden uit genoodigd het werk hunner kinderen te ko men bezichtigen ARBEIDSONGEVAL. Donderdagmiddag j.l. had de gehuwde ar beider W. F„ werkzaam aan de papierfabriek het ongeluk een rijdenden wagen tegen een zijner hielen te krijgen. Hij bezeerde zich zoo, dat de hulp werd n- geroepen van Dr. Fierstra welke na onderzoek hem naar huis zond. Per auto werd W. F. naar Haarlem, waar hij woonachtig is, vervoerd. PROPAGANDA-AVOND VAN DE VARA. Maandagavond 14 September a.s. wordt in het Gebouw De Daad een propagandaijavond gehouden van de afdeeling IJmuiden van de V, R. A. Oom Henk spreekt, toegelicht met. lantaarnplaatjes en mej. Tine Pet zal de- clameeren. OP HEETERDAAD BETRAPT. Een varensgezel werd Woensdagmiddag op heeterdaad betrapt bij het stelen van een rij wiel. De man werd in arrest gesteld. In de ritten a deux kwamen Van Vliet, Van der Voort, Georget (Frankrijk) en Collard (België) tegen elkaar uit. Van Vliet won van den kop af van Collard; de Belg kon nauwelijks het wiel houden. Te gen Van der Voort won de wereldkampioen uit de tweede positie, zonder eenige moeite. Collard sloeg Georget op de streep, terwijl de Franschman den rit tegen Van der Voort won. De sprmt tusschen Van Vliet en Georget moest dus de beslissing brengen. Bij de ma rathontribune ging Georget binnendoor; de Franschman zette hard door, doch toen Van Vliet in de laatste bocht op volle snelheid lag, bleek Georget tocih te kort te komen. De we reldkampioen ging gemakkelijk voor hem heen en won met 12 sec. over de laatste 200 Meter. De volgorde van de deelnemers bij den start voor de stayerswedstrijd over 100 K.M. in één rit was: Severgnini (Italië), Snoek (Nederland), Raynaud (Frankrijk), Alkema (Nederland), Metze (Duitschland), Lacquerhaye (Frankrijk) en Matena (Nederland). Reeds na 15 ronden kreeg Lacquehaye van Severgnini een lap en terwijl Metze zijn ge- bruikelijken afwachtende tactiek toepaste en tot de 6de plaats terug zakte, was het achter Severgnini een voortdurende strijd om de plaatsen. Na 25 K.M. viel deze stand te no- teeren: Severgnini, Alkema, Matena, Snoek, Raynaud, Metze en op 1 ronde Lacquehaye. Deze situatie veranderade voorloopig niet. Na 70 ronden vond Raynaud het welletjes, hij vloog in een. rush naar den kop en lag nu achter Metze, in afwachting van het gunstige moment om den Duitscher een ronde achterstand te bezorgen. Doch er gebeurde niets en na 50 K.M., dus toen de helft van den afstand was afge legd, was de volgorde: Ray naud, Severgnini, Matena, Alkema, Snoek, Metze en op 1 1 ronde Lacqeuhaye. Eerst toen er nog 75 ron- v 'v den moesten worden afge legd. liet Metze zijn afwachtend e houding varen. Hij versnelde het tempo; werkte zich in enkele ronden van de 6de naar de 3de plaats. Even moest de Duitscher uitblazen, maar Raynaud's gangmaker profiteerde op tactische wijze hiervan, bezorgde Snoek zijn eerste lap, vervolgens de andere Hollanders; na 75 K.M. was de stand gevonden: Raynaud, Severgnini, Metze, op 1 ronde Matena, Alkema, Snoek; op 3 ronden Lacquehaye. De drie Nederlanders kregen van Raynaud nog een lap, evenals Lacquehaye, zoodat de strijd alleen tusschen Raynaud, Severgnini en Metze ging. Metze deed verscheidene malen een aanval op den Italiaan, doch de laatste liet zich de tweede plaats niet ontnemen. Zoo werd Raynaud na een magnifieken rit eerste en bewees, dat hij den titel van wereld kampioen volkomen waardig is. Visschershaven TF IJMUIDEN 4ANGEKOMEN SCHEPEN Noorsch m.s, Rim Porsgrunn ïjs Sluiting van gemeentekantoren, enz.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6