BERICHT De Sirenes. BEVERWIJK HEEMSKERK Zij, die zich met ingang van 1 October per kwartaal abonneeren, ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. wordt U het best gewaarborgd door adverteeren in deze Courant! Verreweg de meeste abonnés. ZSTERDXG 19 SEPT. '1936 De Wereld Jamboree 1937* j c EEN GEWEIGERDE BOUWVERGUNNING. Beroep op den raad. Door H. L. Eijking wonende alhier is onder dagteekening van 4 Juli 1936 tot B. en W. een aanvraag gericht om vergunning tot het oprichten van 15 woonhuizen op een perceel grond gelegen aan de Populierenlaan. Bij besluit van 3 Augustus jl. hebben B. en W. geweigerd de gevraagde vergunning te verleenen, daar het plan voor welks uitvoe ring zij gevraagd wordt, afwijkt van het goedgekeurd plan van uitbreiding voor de gemeente Wijk aan Zee en Duin en artikel 6, tweede lid sub a der Woningwet verbiedt de uitvoering van een dergelijk plan toe te staan. Deze beschikking is hem op 4 Augustus jl. in afschrift toegezonden. Thans wenscht de belanghebbende van dit besluit bij den raad in beroep te komen. B. en W. schrijven daarover het volgende: Het beroepschrift is ontvangen op 3 Sep tember jl. en kan derhalve geacht worden tijdig te zijn ingediend. Het voldoet evenwel niet aan de eischen welke dienaangaande gesteld worden in artikel 2:1 van de Bouw verordening der voormalige gemeente Wijk aan eZe en Duin, daar niet is aangehaald de dagteekening van het besluit, waartegen het beroep gericht is en gronden, waarop het beroep berust feitelijk niet zijn aange voerd. In de eerste alinea wordt gesproken van ontheffing van de bouwverordening, goedgekeurd plan van uitbreiding (letterlijke redactie van het beroepschrift), terwijl ten slotte gevraagd wordt hem de bouwvergun ning alsnog te verleenen. Afgezien van deze overwegingen, welke tot niet-ontvankelijk verklaring van adres sant kunnen voeren, is het college van mee ning, dat het beroep niet tot een voor den belanghebbende gunstig resultaat kan lei den. Het bovenaangehaalde artikel der Wo ningwet verbiedt onvoorwaardelijk de inwil liging van een dergelijke foouwaanvraag. Ontheffing van een uitbreidingsplan, dat thans nog rechtskracht bezit is niet mogelijk. De mondelinge toelichting, waartoe be langhebbende in de vergadering van B. en W. van 14 September jl. in de gelegenheid is gesteld, heeft geen punten aan het licht ge bracht, welke niet reeds in het beroepschrift tot uitdrukking komen. Onder mededeeling, dat de commissie van bijstand in het beheer der Openbare Wer ken zich met hun standpunt kan vereeni gen, stellen B. en W. den Raad voor te be sluiten het beroep af te wijzen. I AANKOOP VAN GROND. r Bij besluit van den Raad der voormalige gemeente Beverwijk van 18 December 1935, werd, met toepassing van art. 212 der Ge meentewet, aan Burgemeester en Wet houders dier gemeente, in bepaalde gevallen en onder de daarbij gestelde voorwaarden, de macht verleend tot het aankoopen van strooken grond of tot ruiling van grond voor wegverbetering en -verbreeding. Het komt B. en W. wenschelijk voor dit besluit, dat slechts geldig is voor het grondgebied der voormalige gemeente Bever wijk, van toepassing te verklaren voor de nieuwe gemeente. Zij stellen dus voor het vo'ornoemde be sluit opnieuw vast te stellen. NIEUWE AANSTELLING VOOR HET ONDER WIJSPERSONEEL. Krachtens de wet tot samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin is de nieuwe gemeente Beverwijk ver plicht, de onderwijzers van de in de opgehe ven gemeenten aanwezige openbare lagere scholen in denzelfden rang, waarin zij op 30 April 1936 werkzaam waren, in dienst te nemen. De wetgever staat dus blijkbaar op het standpunt, dat al het personeel der opgehe ven gemeenten met ingang van 1 Mei j.l. op nieuw moet worden aangesteld. B. en W. hebben den Raad voorgesteld deze benoemingen te doen. MARKTBERICHTEN Tereenigde Veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. 18 September 1936. Prijsnoteering: Spinazie per kl. kist 2:530 Spinazie per kist 4550 Sla per kist 1330 Postelein per kist 3040 Andijvie per kist 1520 Wortelen per bos 3 Va6 Peterselie per bos 11 1/2 Selderie per bos 1IV2 (i Prei per bos 37 Bloemkool le soort per stuk 8—10 Bloemkool 2e soort per stuk 24 Toraten per K.G. 36 Capucijners W per K.G. 1215 Capucijners B p$r K.G. 162:2 Pronkboonen per K.G. 34^2 Snijboonen per K.G. 525 Dikke boonen per K.G. 410 Sperc. b. z. dr. per K.G. 68 Trosboonen per K.G. 58 Knollen per stuk 24 Komkommers per stuk 25 Roode kool per stuk 46 Groene kool per stuk 23 Aardbeien per doosje 1218 Appelen per K.G. 814 Peren per K.G. 1217 Druiven per K.G. 1626 Perziken per stuk 38 KOT ,TA ND—WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk, (uitreis) 18 te Accra. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk, 18 van Amsterdam naar Beira. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam 16 van New-York te King ston (Ja) Delftdijk 16 van Rotterdam te Vancouver Spaarndam 17 van Rotterdam te Phila delphia. Boschdijk, Rotterdam naar New-Orleans, 17 te Baltimore. Breedijk, Philadelphia naar Rotterdam, 16 V Statendam, 17 van New-York te Rotter- dam. Volendam New York naar Rotterdam, 21 (3 n.m. G. T.) te Plymouth verwacht. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam 16 v. Olympia HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Serooskerk 18 v. Rotterdam n. Antwerpen Zuiderkerk (thuisreis) 18 te Marseille. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland, (uitreis) 16 van Las Palmas. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: J. Steegman, zonder ber., van Velsen, S. Rumpingstraat 3. Kl. Straatman en gezin, zonder ber., van Amsterdam, Creutzberglaan 53. C. A. M. Bleijs en gezin, kunstschilder, van Amsterdam, Alkm. weg 354. M. M. Boer en gezin, los werkman, van Amsterdam, Populierenweg 75. J. W. A. Arends, monteur, v. Amsterdam, Iepenlaan 15. M. van Velzen, zonder ber., van Yerseke, Iepenlaan 15. A. Bahrman, zonder beroep, van Bloemen- daal, Gladiolenlaan 63. H. A. J. de Goede en gezin, zonder ber., van Haarlem, Waterleidingweg 7. H. Sikkens, dienstbode, v. Velsen, Schey- beecklaan 5, Huize „Westenburg". A. Henender, zonder beroep, van Valburg, Rijckertaertzweg 5. J. C. Groen, Adj. Commies ter secretarie, v. Velsen, Zeestraat 49. C. Kalt, opothekeres, van Groningen, Vel- serweg 18. I. M. J. van Leuven, onderwijzeres B.L.O., van Haarlem, Breestraat 155. F. C. J. Holthuizen, priester, van Rotterdam, Breestraat 101. W. B. M. Kouwets, religieuse, van Doesburg, Peperstraat 44. R. van Dien, zonder ber., van Alphen a. d. Rijn, Joodsche Zee- en Boschkolonie. J. N. Timmer, bakkersknecht, van Rotter dam, Koningstraat 133. J. J. van Essen, leerling verpl., v. Apel doorn, Vondellaan 13. M. van Rijswijk, dienstbode, van Andel, Vondellaan 27. J. H. Reimert zonder beroep, van Dene kamp, Voorstraat 38. H. A. A. M. Langendijk, zonder ber., van Voorhout, Zeeweg 17. B. J. Spanjar, keukenmeisje, van Hilver sum, Belweg 57. B. Bos, zonder beroep, van Amsterdam, C. Matersweg 23. Wed. P. Peereboom geb. C. Dorrensteijn, huishoudster, van Amsterdam, C. Maters- weg 23. H. Andries, huisschilder, van Amsterdam, Kloosterstraat 10. J. de Ruijter, fabrieksarbeider, v. Heems kerk, van Harencarspelstraat 8. P. Kwantes en gezin, smid, van Assendelft, Narcissenweg 14a. Vertrokken: J. H. v. Deemter, rijksklerk dir. belast., naar Velsen, Duinvlietstraat 84. M. N. Hensema, geleidster, naar Groningen. Hamburgerstraat 28a. A. W. Velnaar, dienstbode, naar Rijssen, R.K. Gesticht. H. J. B. Eijsink, religieuse, naar Denekamp, R.K. Gesticht. J. B. Seignette, zonder ber., naar Medem- blik, pensionaat „Radbout". H. van Zwol, koopman, naar Alkmaar, Voormeer 25. A. Roemer, diestbode( naar Alkmaar, Voormeer 25. J. H. J. en G. H. M. Seignette, zonder b„ naar Best. pensionaat „Nazaret". Th. de Reus en gez., botermaker, n. Haar lem, Teslastraat 18. J. Schouten, fabrieksarbeider, naar Haar lem, Teslastraat 18. F. Eijk, botermaker, naar Schiebroek, Bil- derdijkstraat 92. J. Huisman, dienstbode, naar Haarlem, Iordensstraat 61. Th. M. Vermeulen, zonder ber., n. Bergen (N.H.) Pensionaat St. Anthonius, H. J. Hoogland, zonder beroep, n. Haar lem, Bilitonstraat 14. M. C. Klous, kantoorbediende, n. Haar lem, Bilitonstraat 14. J. Lotman en gezin, stuurman, naar Ba tavia, Koningsplein, p.a. Hoofdkantoor Kon. P. M. F. Wurms, geleidster, naar Amsterdam, Ra penburgerstraat 66. A. J. van Rijnsover, dienstbode, naar Vleu ten, Prins Hendrikweg 74. E. M. van Gessel, zonder ber., naar Bergen (N.H.), pensionaat St. Anthonius. W. Wormenhoven, zonder ber., naar Dene kamp, St. Nicolaasgesticht. H. Mulder, zonder ber., naar Vlissingen, aan boord Hm.'s Wachtschip. J. Koopman en gezin, kantoorbediende, n. Amsterdam, Adm. de Ruytèrweg 342. J. Admiraal en gezin, filiaalhouder, naar 's-Gravenhage, Stevinstraat 190. L. Beusenberg, fruitkoopman, naar Amster dam, Sluisstraat 45. S. Ligthart, kapelaan, naar 's-Gravenhage, Stortenbekerstraat 224. Wed. dr. D. A. Boon, geb. C. de Koningh en gezin, zonder ber., naar Heemstede, Heem- steedsche Dreef 243. Kl. van Santen en gezin, behanger en stof feerder, naar Amsterdam, van Beuningen- straat 201. E. v. d. Wel, zonder ber., naar Velsen, Pel- straat 33. M. J. en E. M. F. Seignette, zonder ber., naar Vugt, R.K. Pensionaat. J: C. Padberg, reiziger, naar Amsterdam, Adm. de Ruijterweg 313 I. M. Dekens, dienstbode, naar Velsen, Schulp weg 109. J. C. A. Poel, zonder ber.,, naar Bergen (N.- H.), R.K. Huishoudschool, Landersweg. J. F. Rietkamp en gezin, chauffeur, naar Heemskerk, M. van Heemskerckstraat 53 e. W. A. Rijkers, dienstbode, naar Velsen, Prinsestraat 6. E. A. H. Huijg, zonder ber., naar Castricum, Heerenweg 8. J. M. Nunnink, zonder ber., naar Bergen, Dorpsstraat 21. G. J. de Kruijff en gezin, vertegenwoordiger, n. Breda, Olympiastraat 2. F. Huijsmans en gezin, opzichter Ned. Spoorwegen, n. Haarlem, Pegasusstraat 3. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Dinsdag 29 September a.s. des avonds te half acht. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling. 1. Benoeming van: a. Hoofden en verder onderwijzend perso neel aan de openbare lagere scholen; b. een hoofd en verder onderwijzend per soneel aan de openbare school voor B.L.O. c. leeraressen aan de gemeentelijke huis houdschool; d. een directeur en leeraren aan de ge meentelijke nijverheidsavondschool voor ambachtslieden; e. Directeuren van bedrijven en ander per soneel der gemeente; f. leden en plaatsvervangende leden der Streekplancommissie voor den IJ-mond Noord 2. Voorstel om aan Burgemeester en Wet houders machtiging te verleenen tot het aankoopen van strooken grond of tot ruiling van grond voor wegverbetering en -ver breeding. 3. Vaststelling van een instructie voor den secretaris. 4. Alsvoren voor den Ontvanger. 5. Vaststelling van een reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad. 6. Voorstel omtrent de verhuring van de landerijen der gemeente. 7. Voorstel betreffende de exploitatie van een radio-distrubitie-inrichting. 8. Voorstel omtrent het afsluiten van een fraude-verzekering. 9. Voorstel om te bepalen dat een her ziening van het uitbreidingsplan der voor malige gemeente Wijk aan Zee en Duin wordt voorbereid. 10. Voorstel tot vaststelling van verorde ningen op de heffing en invordering van een vermakelijkheidsbelasting. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van de benoodigde gelden voor den bouw en de in richting van een rijwielbergplaats ten be hoeve der bijzondere lagere school aan de Meeresteijnstraat. 12. Voorstel omtrent de verlaging der huren van woningwetwoningen. 13. Voorstel tot vaststelling van een voor gevelrooilijn voor de Kloosterstraat. 14. Voorstel tot vermindering van enkele landhuren. 15. Voorstel omtrent het ingekomen be roepschrift van H. L. Eijking inzake den bouw va nwoningen aan de Populierenlaan. 16. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening regelende de samenstelling en den werkkring van de vaste Commissiën van bij stand, bedoeld in art. 60, tweede lid der Ge meentewet. 17. Mededeelingen en ingekomen stukken. BEKERWEDSTRIJDEN DUINWIJCKBANEN. De L.T.C. „Beverwijk" schrijft ons: Dank zij het fraaie weer en de medewer king van de betrokkenen konden de meeste wedstrijden, die in den loop der week gespeeld moesten worden, ook werkelijk afgewerkt worden. Wanneer alles zoo vlot blijft gaan zullen a.s. Zondag al in eenige nummers de eind strijden gespeeld kunnen worden. Hierdoor voorkomt men, dat het programma op den dag, die oorspronkelijk voor de finales was bestemd, te overladen zou worden, wat vaak groote schade aan het spelpeil doet, behalve nog het feit, dat de verschillende overwin naars zoo vermoeid zouden zijn, dat van een meegenieten op den feestavond voor hen niet veel zou komen. En dat zou werkelijk heel jammer zijn, want de ijverige feestcommissie is er in geslaagd een attractie te presenteeren, in den vorm van een tweetal humoristen, die vermoedelijk bij zonder op prijs gesteld zullen worden. De hee- ren Kroon en Van der Post zullen in originee- le West-Friesche kleederdracht met West- Friesehe voordrachten en levensliedjes de feestelijke prijsuitreiking, welke op Zaterdag avond 26 September in het Kennemer Hotel zal worden gehouden, opluisteren. Kaarten voor dit evenement, dat precies om 8 uur zal beginnen, zijn te verkrijgen bij de heeren P. Zwager, Willemsplein 10, IJmut den; C. Zwager, Lijsterbeslaan 4 en P. Lan gendijk, Vondellaan 16 te Beverwijk. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: S. P. de Goede en A. Schuijt. Getrouwd: G. I. M. Kuijs en J. M. Nun nink; M. J. A. Mattu en E. M. Schuurman; J. de Ruijter en E. A. H. Huijg; Bevallen: H. P. M. de SwartSmit, z.; H. Henkensde Graaf, d.; C. C. M. Minnebo Kuijs, z.; J. NeveDollee, z.; H. TissenKaat, z.; E. NoltenFatels, d.; Overleden: H. P. Kemmink, 59 j., wed van P. W. Roemer; H. G. J. Lieman, 66 j., wed. van A. Kramer, Velsen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN EN GENEESHEEREN. Voor spoedgevallen wordt de Zondags dienst waargenomen door Dr. W. Royaards, Vondellaan 20, telef. 2200. De Zondags- en nachtdienst van de apo theken wordt in de week van 2027 Septem ber waargenomen door Apotheek Sepp, Zee straat 27, telef. 2086. DE COMMISSIES VAN BIJSTAND VOOR B. EN W. B. en W. schrijven aan den Raad: Ofschoon volgens art. 13 der wet van 23 April 193-6, de bij het in werking treden dier wet in de gemeente Beverwijk bestaande besluiten voor de nieuwe gemeente blijven gelden en mitsdien de in de voormalige ge meente Beverwijk geldende verordeningen, regelende de samenstelling en de werkkring der Commissiën van bijstand in het beheer der financiën, der openbare werken der Lichtbedrijven en van het openbaar slacht huis hun kracht niet verliezen, moet het toch wenschelijk worden geacht deze ver ordeningen aan een herziening te onder werpen. Eendeels is dit noodig tengevolge van de wijziging der Gemeentewet in 1931, terwijl van deze eeenheid tevens gebruik kan worden gemaakt, de geheele materie in één verordening te regelen. In het ontwerp is grootendeels de redactie van de bestaande verordeningen gevolgd. En kele bepalingen uit de oude verordeningen zijn geschrapt, omdat het daarin geregelde reeds in de Gemeentewet is omschreven en de vermelding daarvan in de verordening een noodelooze herhaling zou beteekenen. Voor het overige behoeven de in het ontwerp voorkomende bepalingen geen afzonderlijke toelichting. Het zijn in het algemeen be palingen, welke genoegzaam voor zichzelf spreken. B. en W. stellen den Raad voor de aan geboden ontwerp-verordening vast te stel len. Het Fransche expeditieschip „Pourquoi Pas?", dat met pl.m. 30 opvarenden aan de IJs- landsche kust verging. Rechts de leider der expeditie dr. Charcot. Voor 't plaatsje Callandsoog zit de Sirenes, Een Noorsche vrachtboot, vast op pier en strand, De golven hebben haar erop gedreven, Zij ligt gevangen in het zuigend zand. Sirenes zijn betooverende wezens, Die menschen lokken door haar schoon gezang, Om ze dan wreed in het verderf te storten, Zij komen zelf daarbij niet in 't gedrang. Nu is haar Callandsoogenblik gekomen, De zee wierp haar den menschen toe op 't land, De Callandsoogers zien het als vergelding Van Callandsoog om oog en tand om tand. Maar de Sirenes willen nog niet sterven, Zij hebben menschelijke hulp gevraagd, Die haar grootmoedig ook niet wordt onthouden, Al is ze tot op heden niet geslaagd. Er wordt met tweemaal duizend paardekrachten, Zoodra 't getij maar gunstig is, gerukt, En faalt het weer dan blijft men toch verwachten, Dat het een volgend maal tenslotte lukt. De Callandsoogers kijken toe in stilte, Wat hen betreft, blijft het succes nog uit, Zij kunnen best nog wat vertier gebruiken, Door het bezoek aan de gestrande schuit. Want de Sirenes kunnen het niet laten, Zij lokken zelfs nog in haar hoogsten nood, Maar men kan veilig naar die lokstem hooren, Haar zoet gezang brengt nu geen mensch den dood. *~7 i P. GASUS. Een loterij. Men schrijft ons: Het is nu wel algemeen bekend, dat in 1937 de Wereld Jamboree der Padvinders in ons land zal gehouden worden. Uit alle landen der wereld komen dan in de maand Augustus tienduizenden padvinders naar ons mooie Hollandsche landschap bij Vogelenzang, te midden van bosch, wei en duin. Als gij hierover even nadenkt zal het U dui delijk zijn, van hoeveel belang deze gebeurte nis kan zijn, internationaal en nationaal. Internationaal. Immers daar komen overal vandaan al die jongens bijeen, allen verschil lend naar landaard, uiterlijk en levenswijze;! allen één in hun streven: eerlijke, goedwillen de jongens te zijn, hulpvaardig voor den me- demensch, eerlijke goedwillende mannen te worden. Al deze jongelui, vereenigd op hun Wereld Jamboree, dragen hun steentje bij tot het één worden der menschheid, tot een beter begrijpen en waardeeren der volken onderling, Nu als jongens! Maar, aan de jeugd is de toe komst later als verantwoordelijke mannen, geslacht na geslacht. Nationaal ook, want een goed geslaagde We reld Jamboree zal den naam van ons land over de heele weerld verbreiden en de talrijke Nederlandsche padvinders zullen daar aan hel pen door hun broeders het beste van hun kun nen te laten zien. Verdient deze Wereld Jamboree dan niet uw steun? Gij zult ons dien niet onthouden. Er is immers zoo heel veel noodig om alles tot een goed ein-de te brengen. Als vorm voor dien steun is een loterij op gezet met vele aantrekkelijke prijzen, welke loterij begin Januari trekt. Zendt of gireer op no. 286074, onder den naam Stichting Wereld- Jamboree 1937 Bloe- mendaal-Vogelenzang, Afd. Loterij, Alexan- derstraat 20, den Haag, of koopt loten bij de kantoren van de Incasso Bank. Aller hulp brengt een groot bedrag bijeen en helpt het mogelijk maken de Jamboree te doen slagen en zoo den goeden naam van ons land door de wereld te dragen! MODEL-BOERDERIJ BENADEELD. Naar verluidt ziet de Modelboerderij „Dé Hoflanden" N.V. alhier zich genoodzaakt om, waarschijnlijk binnen korten tijd, tot een be langrijke inkrimping van haar consumptie- melkwinning, dus van haar bedrijf, over te gaan. De Modelboerderij, die nog geen maand ge leden door de Nederlandsche Veehouderij Centrale te Den Haag haar veestapel als meerwaardig zag erkend, wegens haar eerste klasse t.b.c. vrij stamboek- en fokvereenigings- vee, wordt door een andere crisisinstantie, namelijk de Nederlandsche Zuivelcentrale te Den Haag, genoodzaakt het grootste deel van haar prima t.b.c.-vrije melk uit de consumptie te houden en tot voor zulke melk veel te lagen prijs voor kaas- of botermakerij te bestem men. Dit, terwijl in deze omgeving veel vraag naar haar t.b.c.-vrije melk bestaat. Het hoofd dezer gemeente, burgemeester Vreugde is het niet gelukt de instanties in Den Haag tot ander inzicht te brengen. Zoo zal dan de bekende Hofstede „Rijn en Berg" die er tegenwoordig zoo goed onder houden uitziet, getuige moeten worden van een boelhuis en in andere handen overgaan. Voor eenige gezinnen kan dit weer werkloos heid beteekenen. HALCYON LIJN. Flensburg, Morphoubaai n. Rotterdam p. 17 Ouessant, 20 (n.m.) verwacht. Stad Vlaardingen, 17 v. Vlaardingen te Rosario. Stad Haarlem, Constantza n. Londen p. 17 Stamboul. Rozenburg 16 van Rotterdam te Lissabon- Stad Schiedam, 18 v. Manchester n. Narvik Stad Amsterdam 18 v. Vlaardingen naar Stockholm. NEDERL.-IND. TANKSTOOMBOOT-MIJ. Agatha, 14 van Pladjoe naar Balik Papan. Agnita, 17 te Houston verw., n. Hamburg, Rouaan. Mirza 17 te Tripoli, n. Pauillac, waarsch. Rouaan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak, (thuisreis), 18 van Singapore Indrapoera, (uitreis) 18 v. Southampton. Sitoebondo, (thuisreis) p. 18 Perim. Kota Gede vertr. 19 v. Bremen n. Rotter dam. Kota Baroe (uitr.) 18 vain Suez. Baloeran (thuir.) 17 van Tanger. Modjokerto, (thuisr.) 17 van Belawan. Dempo, (uitreis) 17 van Colombo. Kertosono. (thuisreis) p. 16 Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat, 17 van B.-Ayres te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tawali, 17 van Batavia n. Amsterdam. Bengkalis, (uitreis) 18 van Londen. Johan de Witt, (uitreis) 17 van Genua. Johan van Oldenbarnevelt, 16 van Amster dam te Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Flintshire, Dairen n. Rotterdam 17 v. Port Said. Asphalion, Rotterdam naar Japan, 17 te Singapore. Glengarry, 17 van Dairen naar Rotterdam City of Cardiff, Dairen n. Rotterdam 17 te Chinwangtao. Idomeneus, Dairen n. Rotterdam 16 v. Hongkong. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Perseus 18 v. Rotterdam n. Oporto. Achilles 18 v. Rotterdam n. Lissabon. Bacchus, 17 van Kopenhagen naar Am sterdam Ceres 17 van Tanger naar Gibraltar. Deucalion 17 van Piraeus naar Candia Hercules 17 van Stamboul naar Izmir. Juno 18.van Amsterdam te Hamburg Merope, 18 van Amsterdam te Rotterdam Nereus, 17 van Gothenburg naar Aarhuus Oberon 17 van Algiers naar Lissabon Rhea, 16 van Amsterdam te Lissabon Triton 17 van Stamboul naar Bourgas Venus 17 van Barcelona te Tarragona Euterpe, 18 van Bordeaux naar Amsterdam Astrea 18 van New-York naar Haitie. Stuyvesant, 18 v. New-York n. Port-au- Prince. Iris, 16 van Kingston (Ja.) naar West- Indië. Aeneas, Japan naar Rotterdam 18 te Shanghai. City of Bath, Hankow n. Rotterdam 21 te Havre verwacht. Menestheus, Japan naar Rotterdam 18 te Jenang. Helenus, Rotterdam naar Japan, 18 te Port Said. AANGEKOMEN. 17 September: Britannica s.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Balduin s.s. Oslo Ulysses s.s. Hamburg Hontestroom s.s. Londen Surreybrook s.s. Goole 18 September: Astarte s.s. Bremen Ebenihaezer m.s. Londen Andoni s.s. Rouaan. Expres m.s. Parijs. VERTROKKEN. 17 September: Altair s.s. Odda Costa Rica s.s. Hamburg Naaldwijk s.s. Leningrad Acclivity m.s. Londen Perseus s.s. Oporto Barneveld s.s. Hamburg Achilles s.s. Mid-d. Zes -:r: Merope s.s. Midd. Zee Lingestroom s.s, Bristol Menjinski s.s. Archangel Zaanstroom s.s. Mianchester Texelstroom s.s. Liverpool 18 September: Arichachu s.s. Rotterdam ij Arma W. m.s. Aberdeen Abu m.s. Hamburg Amsterdam s.s. Aruba Eurymedon s.s. Londen Meliskerk s.s. Kaapstad. Slecht oesterjaar in Denemarken. Uit Denemarken wordt gemeld, dat de uit komsten met de oesterteelt op de Limfjord- banken dit jaar matig zullen zijn. De strenge winter heeft veel broed gedood en daarbij komt nog een ziekte, welke deze schelpdieren aangetast heeft. Men wil nu oesterbroed uit Frankrijk importeeren en deze in kunstmatig verwarmde bewaarplaatsen opkweeken. Met dit product zullen dan later de Limfjord- banken bezaaid worden. Argentijnsch zeiljacht. Gisteren was hier het onder Argentijnsche vlag varende zeiljacht „Kristian" in de haven hetwelk in Noorwegen was aangekocht Het vaartuig was onderweg van Bergen (Noor wegen) naar Buenos-Aires en liep alhier bin nen om een kort bezoek aan de hoofdstad te brengen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5