■iiSII Hef roode achterlicht. BEVERWIJK De eerste voorstelling voor het Arbeiders Tooneelfonds. De nieuwe bioscoop programma's. SANTPOORT DONDERDAG 8 OCT. 1936 CASTRICUM WIJK AAN ZEE HOLLAND—AMERIKA LIJN. HOLLAND—AFRIKA LIJN. I Eeggestroom (thuisr.) 11 te Havre verw, BURGERLIJKE STAND Opvoering van „Kromme Lindert". De eerste tooneelavond in het nieuwe seizoen voor de leden van het Arbeiders Tooneelfonds werd gisteravond in het Ken- nemer Theater gegeven. Voor den aanvang' heeft de voorzitter de heer A. L. van Groningen, medegedeeld dat het bestuur de ongunstige tijdsomstandig heden en de ondervonden concurrentie ten spijt, er in geslaagd was het tooneelfonds in stand te houden. Tegelijk met „De Jonge Spelers" herdenkt het fonds thans zijn eerste lustrum. Spreker was er echter van overtuigd, dat het aantal leden van het tooneelfonds grooter kan zijn en daarom kondigde hij een propa- ganda-actie aan, die in den komenden win ter zal worden gevoerd. „De Jonge Spelers", die regelmatig voor de leden van het fonds optreden, gaven een op voering van „Kromme Lindert" een tooneel- spel naar den bekenden roman „De Martel gang van Kromme Lindert" van A. M. de Jong. De auteur heeft zijn roman zelf voor het tooneel bewerkt en hij heeft dit gedaan met groote kennis van zaken. De hoogtepun ten van zijn boek heeft hij zoodanig weten in te deelen, dat daarvan een sterk en lo gisch opgebouwd tooneelspel ontstond. Scherp en klaar stonden zijn figuren in dit ruige stuk Brabantsch leven, even scherp heeft de regie van Anton Burgdorffer ze voor het voet licht gebracht. Men kan bedenkingen tegen dit stuk aanvoeren, men zou absoluut wen- schen, dat hier en daar eenige matiging worde betracht in de taal van sommige fi guren, die ook zonder krachttermen toch krachtig genoeg leven, maar gelegenheid tot sterk tooneelspel geeft het. En daaraan heb ben „De Jonge Spelers" het niet laten man- keeren. Vijf bedrijven lang heeft het publiek daarvan volop kunnen genieten en zij, die dezen roman van De Jong lazen, zullen zich de daarin optredende personen moeilijk beter hebben kunnen voorstellen. De opvoering sloot als een bus en er was geen moment van verzwakking te bespeuren. Burgdorffer heeft prachtig spel geleverd als Kromme Lindert. Hij had zich geheel in deze rol ingeleefd en hij gaf den getergden en gemartelden mismaakte uitstekend weer. Zijn ingehouden spel dwong bewondering af, even als zijn uitbarsting in V. Richard Flink speelde breed en hard den broer van Lindert. Een en al geladenheid en van een vaak verbijsterende hardheid. Anneke de vrouw van „den Breje" werd een opvallende rol van Nelly Ernst. Haar spel had vele hoogtepunten en ontroerde heel vaak door de prachtige nuances. Marie Meunier gaf Vrouw van Tilburg niet meer dan deze figuur toekwam. Een onbeteekenend, vlak karakter, niet al te over tuigend gespeeld. Jan Seves maakte van de Puit een zee man, die het tooneel vulde, en die met zijn liedje „Oggenebbisch" in het tweede bedrijf een open doekje incasseerde. De koloniaal Karei was een zuivere rol van Jacq de Haas en verder was er nog een doublure van Gerrit Lindenberg Na het prachtig gespeelde slottooneel was er een langdurig applaus voor alle mede werkenden, een hulde, die zeker in bijzondere mate uitging naar Nelly Ernst, Anton Burg dorffer en Richard Flink. Het Arbeiders-tooneelfonds boekte een goeden avond. KENNEMER WANDELCLUB. De Kennemer Wandelclub houdt Dinsdag 13 October haar jaarvergadering in hotel „Oud Meerenstein". De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, verslag en financieele verantwoording van den aard- beienmarsch en besprekingen over te houden trainingsmarschen. Ook zal een bestuursver kiezing worden gehouden wegens periodieke aftreding van de heeren Ragut, Dibbets en Kok. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING BEVERWIJK. Noteering van 7 Oct. 1936. Waschpeen per kist 25—50 Spinazie per kist 4052 Sla per kist 1535 Postelein per kist 18—30 Andijvie per kist 10—25 Wortelen per bos 35 Raapstelen per bos 22Vz Radijs per bos IV22 Peterselie per bos 1l'/ï Selderie per bos 12 Prei per bos 38 Bloemkool le per stuk 810 Bloemkool 2e per stuk 34 Tomaten per K.G. 615 Uien per K.G. 22V2 Wortelen per K.G. 12 Pronkboonen per K.G. 511 Snijboonen per K.G. 1323 Dikke boonen per K.G. 518 Knollen per bos 25 Roode kool per stuk 46 Gele kool per stuk 36 Groene kool per stuk 25 Druiven per K.G. 18—22 Boerekool per kist 15 „ROSE MARIE" IN HET KENNEMER- THEATER. Het Kennemer-Theater brengt in het nieuwe bioscoopprogramma de schitterend gemonteerde en muzikaal uitstekend ver zorgde operettefilm „Rose Marie" met Jeanette Mac Donald en Nelson Eddy in de hoofdrollen. Deze film kwam tot stand onder leiding van den bekenden regisseur W. S. van Dijke. Aan het filmverhaal is het volgende ont leend: Marie de Flor, de schoone en gevierde operazangeres treedt op in' het Koninklijk Theater van Montreal. Na afloop van de voorstelling van „Romeo en Julia" wordt haar een brief ter hand gesteld van haar broer, John Flower, die bij zijn ontsnapping uit de gevangenis den sergeant van de be reden politie heeft gedood. Hij houdt zich schuil in de hut van den halfbloed Indiaan Boniface, in het uiterste Noorden der Cana- deesche wouden. Marie begeeft zich, ver momd met den halfbloed op weg naar haar broer. Onderweg steelt de verraderlijke Bo niface haar geld, zoodat zij genoodzaakt is in een kroeg te zingen, o.m in haar onder houd te voorzien. Onder de toeschouwers in de gelagkamer bevindt zich sergeant Bruce van de bereden politie, die met de gevangen neming van John Flower is belast. Hij her kent in Marie de beroemde zangeres en be grijpt niet, wat zij in dit woeste gedeelte van Canada zoekt. Hij biedt haar aan Boniface te zoeken en hij brengt haar naar een Indiaansch feest, waar zij den dief vindt. Zij dwingt hem het gestolen geld terug te geven en haar naar haar broer te begeleiden. Zij vertrekken naar het Noorden Bruce volgt het tweetal om de schuilplaats te vinden van den voort- vluchtigen Flower. Hij arresteert hem. De actrice is gebroken. Zij moet naar de bergen trekken, om te genezen van de melancholie, die haar sloopt. Haar vriendelijke impre sario gist echter de reden van haar melan cholie en slaagt er in den sergeant van de Koninklijke Canadeesche bereden politie een gewichtige rol in haar leven te doen spelen MYSTERIE IN HET LUXOR THEATER. Het Luxor Theater vertoont als hoofdnum mer „De zeven sleutels van Baldpate" een spannend filmrelaas van een bewogen win ternacht in het eenzame., spookachtige Bald- patehotel. Aan deze mysterieuse geschiedenis ontleenen wij het volgende: Magee, de bekende schrijver van geheim zinnige verhalen, vertrekt in het hartje van den winter naar Baldpate. een zomerhuis in de bergen, om daar in de eenzaamheid on gestoord te kunnen werken. Van den eige naar heeft hij den eenigen sleutel gekregen die hem toegang tot het huis kan verschaf fen. Als Magee zich net heeft geïnstalleerd om aan het werk te gaan, wordt de huis deur geopend door een man, die zich onmid dellijk naar de telefoon begeeft en zich Bland noemt, als hij iemand aan het appa raat krijgt, dien hij aanspreekt met Car- gan. Hij zegt hem, dat hij een enveloppe in de brandkast zal achterlaten. Hij ontdekt dan Magee en dreigt hem met een revolver. Magee weet hem om den tuin te leiden en sluit hem in een kamer op. Terwijl hij de politie aan de telefoon tracht te krijgen, wordt de huisdeur weer geopend en stormt Mary Norton binnen. Zij geeft voor een ac trice te zijn en uit de bewoonde wereld ver dwenen te zijn terwille van de reclame. Weer knarst een sleutel in het slot en een onschuldig uitziend heer treedt binnen. Hij noemt zich prof. Bolton. Als Magee in zijn kamer terug komt vindt hij daar een zonderlinge man aan zijn schrijfmachine zitten. Het is Peters, een goedaardige klui zenaar, doch een vrouwenhater, die dit di rect bewust als h ij een vrouw het huis ziet naderen en Magee voorstelt haar den schrik op het lijf te jagen. Magee weet hem te weerhouden, en gaat naar beneden om te zien wie dit nu weer is. De nieuw aangeko mene zegt Mrs. Haydon te zijn en dat haar man het slachtoffer is van afpersers en dat de enveloppe in de safe al hui) geld inhoudt. Even later sluipt iemand de trappen af naar In vroeger jaren was er niets Op 't achterspatbord van de fiets, Want wij vertrouwden in die tijden, Dat niemand ons daar aan zou rijden. Vóór was een kaarslamp of carbid, Van achteren zag men ons niet. Toen is het snelverkeer gekomen, Er werden maatreeglen genomen. Eerst moest er een reflector zijn, Een imitatie soort robijn, Dien men een schoone taak offreerde, Waarop het ding nietreflecteerde. Er werd iets beters uitgedacht Dat ons het witte spatbord bracht, Ook dat is niet afdoend gebleken En 't vraagstuk werd opnieuw bekeken. Men keek het spatbord ernstig aan, Wat kan er nu nog aan gedaan? Men woog de fiets op goede gronden Werd zij niet licht genoeg bevonden En toen ging in een knappen kop Een klein rood achterlichtje op. En voortaan zullen wij dus rijden, Als schepslen van verlichte tijden, Van voren en van achtren schijn, Waartusschen wij slechts werklijk zijn, En werklijk blijven, zonder beven, Dat ons gevaar dreigt voor het leven, Dan zullen w' eindlijk veilig zijn, Door rood-onveil'gen achterschijn. P. GASUS. de safe toe. Behalve Magee is ook Mary hiervan getuige, die door de speelkamer in de hall gekomen is. Als Bolton zoo voor de safe betrapt wordt, blijkt hij echter niet in het minst van zijn stuk gebracht en ver klaart dat safes een hobby van hem zijn Dan vliegt de buitendeur weer open en Mary treedt binnen omringd door politie. Nu vindt Bolton het tijd om in te grijpen. Het blijkt dat Bolton een agent is van een verzekeringsmaatschappij, die door Haydon is aangesproken voor een juweelendiefstal. Haydon heeft de juweelen van Cargan terug gekregen en de Verzekerings Mpij. opgelicht. May blijkt eigenlijk een journaliste te zijn. die van dit verkwikkelijke zaakje lucht had gekregen en een sensationeel artikel voor haar krant wilde schrijven. Magee op zijn beurt ontdekt dat zijn detectiveboeken niet half zoo vreemd en sensationeel zijn als het werkelijke leven. Hij had inderdaad een buitengewoon geschikte en vooral rustige plaats uitgezocht om te werken! Het tweede hoofdnummer is,. Eten vreem deling kwameen Gaumont-Britsh- film naar den roman van Jerome K. Jerome. RAAD S VERG ADERING. Naar wij vernemen zal de raadsvergadering, waarin o.m. de in de jongste zitting aange houden punten zullen worden behandeld, op Vrijdag 16 October worden gehouden. CONCERT VAN ZANGLUST. Het eerste winterconcert van het mannen koor „Zanglust" is vastgesteld op Donder dag 12 November. BONTE AVOND VAN DE „BELLAMY"- VEREENIGING. Woensdagavond werd in de bovenzaal van hotel „Oud Meerensteyn" een bonte avond ge houden van de afdeeling Beverwijk der inter nationale vereeniging ..Bellamy". Een goed orkest zorgde voor den aanvangs- en de entr'act muziek. De heer Vink sprak het ope ningswoord. Hij gaf zijn leedwezen te kennen over de matige belangstelling voor dezen avond. Spreker hoopte evenwel, dat de feest- vergadering desondanks toch in alle opzich ten zou slagen, en wekte de aanwezigen op, om zich in zoo ver zij dit nog niet waren op de hoogte te stellen van het werk der Bellamy- vereeniging en zich als lid der afdeeling op te geven. De declamator-conferencier Fokke van der Schaaf, droeg zeer verdienstelijk het mooie Beilamy-gedicht „Waarvoor wij strij den", voor; Ook de vroolijke liedjes vielen buitengewoon in den smaak. Mevrouw Luci de Vink—Terran deed zich in haar vertolking van klassieke Spaa,r*sche muziek o.a. Grandos, Cadiz en Albeniz, als een uitnemend pianiste kennen. Het cabaret „De speeldoos" droeg met zijn vroolijke nummers veel bij tot het welslagen van den avond. Ook de tenor Henri Meijer, aan de piano begeleid door Cor Scheffer oogstte met zijn levensliedjes veel succes. Cor Brandjes zong op veixiienstelijke wijze enkele Spaansche me lodieën. Mevrouw Luchi de Vin Terran zorgde voor de pianobegeleiding. De heer C. Oderkerk heeft een korte rede gehouden over het onderwerp „Hoe gekker hoe mooier". Toen het bekend werd, dat de Bellamy-ver- eeniging een bonten avond zou organiseeren aldus de heer Oderkerk, hebben verschei dene menschen gezegd, „Het wordt hoe gek ker hoe mooier". De Bellamisten, terwijl zij weten hoe slecht de toestanden zijn, gaan een feestavond houden. Het is volgens den heer Oderkerk ook werkelijk een treurig verschijn sel, dat de „Bellamy"-vereeniging geen men schen op een avond kan krijgen zonder Jazz muziek. Aan den anderen kant is er voor de Bellamyanen nog altijd reden om vroolijk te zijn, omdat zij de fouten in het economische stelsel juist inzien en er de goede oplossing voor weten. Dit zijn geen hersenschimmen, maar het kan zakelijk beredeneerd worden. De Bellamystaat belooft geen overvloed zon der werk. maar arbeidsplichten voor allen, gelijke rechten en gelijke winsten voor een ieder Nu werkt, aldus spreker, een derde van de bevolking en er is zoo'n overvloed, dat het eten vernietigd moet worden. Wat zou er dus een welvaart bereikt kunnen worden, wanneer iedereen zijn werk kon verrichten, en hier voor beloond werd. niet het het onrecht- en onrustbrengend muntstelsel, maar met een goed geordend railsysteem. De heer Oderkerk eindigde met een opwek king aan de aanwezigen, om nog eens serieu- ser in te gaan op het doel en streven der Bel- lamy-vereeniging, en daarvoor de diverse brochures en boeken, die het werk beschrij ven, te lezen. Na de pauze volgde weer het optreden van het cabaret ..De speeldoos". Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld door Henri Nolles, die met zijn uitge breid repertoire de stemming er uitstekend wist in te houden. Tusschen de verschillende nummers door werd onder leiding gedanst. INBRAAK. Op klaarlichten dag is, toen de bewoners afwezig waren,ingebroken bij den heer S. aan den Rijksstraatweg. Door het forceeren van een raampje in de deur kon deze, daar zij niet op het nachtslot was, geopend worden. Daar na heeft men binnenshuis een gesloten deur met het lichaam opengedrukt, zoodat deze geheel beschadigd was. Tenslotte heeft de dief een geldkistje, waarin 10 zat, medege nomen. Nader vernemen we nog, dat overburen ge zien hebben, dat er „onraad" was geweest, zonder nochtans de politie gewaarschuwd te hebben DAMCLUB „STABIEL" TE SANTPOORT. Hieronder publiceeren wij de eindstanden der door de Damclub „Stabiel" te Santpoort uitgeschreven groepenwedstrijden. lste klasse. Groep I. J. Balk (Haarlem- sche Damclub) 5 punten; G. A. Ottolini (Damvereeniging D.O.S.) 5 punten; P. H. Meure 2 punten; J. v. d Berg 0 punten. lste klasse. Groep II: J. J. van Kesteren (Haarlemsche Damclub) 6 punten; G. M. Eising, 3 punten; H. M. Janssen Sr. 3 pun ten; C. Oudendijk 0 punten. 2de klasse. Groep I: H. J. Berk (Damver- eeniging D.O.S.) 6 punten; P. L. Schrijnema- kers 4 punten; I Risseeuw 1 punt; F. van Houwelingen 1 punt. 2de klasse Groep II: D. Schrijnemakers 6 punten (Haarlemsche Damclub); C. Vrolijk Boven Scène uit de film „De Zeven Sleutels van Baldpate". (Luxor Theater, Beverwijk) Rechts: De bekende operette-film „Rose-Marie" wordt vanaf heden vertoond in het Kennemer Theater, Beverwijk. 3 punten; B. Henneke 2 punten; De Mol 1 punt. In de lste klasse groep I moeten J. Balk en G. A. Ottolini herkampen om den lsten DTliS. In vier van de zes groepen legden spelers der Haarlemsche Damclub beslag op de be schikbaar gestelde medailles. DE MUZIEKNIS. Toen de muzieknis in gebruik werd gesteld, hebben wij direct aan de mogelijkheid ge dacht, dat zij, open als zij was, en gelegen in een openbaar park, door de jeugd wel eens als een geschikt „speelterrein" kon worden beschouwd, wat niet anders dan ten nadeele van de tent kon zijn. In dit opzicht hebben we niet mis gezien, hoewel de gemeente-politie doet, wat zij kan, door vooral op Woensdag-, Zaterdag- en Zon dagmiddagen een extra oogje op de nis te houden. Maar tenslotte kan er moeilijk een agent den geheelen dag bij de nis blijven Daarom zou het o.i. gewenscht zijn, dat de nis aan haar voorzijde door een hek kon wor den afgesloten. ONGESTELDHEID BURGEMEESTER LOMMEN. Naar wij vernemen is de toestand van den Burgemeester niet vooruitgaande. Op advies van den behandelenden geneesheer zijn de laatste H.H. Sacramenten toegediend. R.K. S. V. VITESSE. Het programma voor a.s. Zondag luidt: Vitesse I—D. E. M. I 2.30 uur D. E. M. II—Vitesse II 2.30 uur Vitesse III—A. F. C. II 12.30 uur Berdos A—Vitesse A 1 uur AANBESTEDING. Bij de aanbesteding voor het verbouwen van het woonhuis van den directeur der Gem. Gasfabriek waren ingekomen 11 biljetten. Uit- clao" is: pis vnlafc* S. Scheepsbouwer f 1530; Ant. Borst f 1498; J. Houtenbost f 1440; G. Borst f 1475; G. Noo- tebos f 1372; L. A. van Benthem f 1375; C. de Groot f 1398; P. de Nijs f 1286; A. Hopman f 1418; Joh. Res f 1145; J. Tromp f 1047. Het werk is opgedragen aan den laagsten insohrij ver. CONTROLE RIJWIELPLAATJES. Door de rijksambtenaren zijn Woensdag bij de controle op den Rijksstraatweg verschillen de processen-verbaal opgemaakt. R.K. VOLKSBOND Woensdagavond heeft de afd. Wijk aan Zee van de R.K. Volksbond in restaurant Sonne- vanck een algemeene vergadering gehouden. In zijn openingswoord herinnerde de voor zitter, de heer N. van Keulen, aan het bis schoppelijk schrijven, waarin de oprichting van vakafdeelingen en krachtig propageeren van de standsorganisatie onder het oog wordt gebracht ten einde een sterkere eenheid te Krijgen tegenover de z.g neutrale organisa ties, waarin juist in tegenstelling met de vakafdeelingen van de R.K. Volksbond, het Christelijk beginsel ontbreekt. Ook de vertegenwoordiger van het Hoofd bestuur van den Land- en Tuinbouwbond, de heer van der Roeg ondersteunt krachtig het betoog van den voorzitter. Elk lid van de vak- afdeeling dient goed voorgelicht te zijn om zijn politieke tegenstander op de juiste wijze te kunnen bestrijden Hij wijst op het g.oote voordeel van het naleven der Bisschoppelijke voorschriften om de vrijheden welke in ons land verkregen zenn, ook al heeft men hier slechts één derde der bevolking achter zich te kunnen behouden. In dit verband wijst spr. op de groote tegenstelling met landen als Rusland, Duitschland, Spanje enz. Orga niseeren geeft grootere macht, doch siechts dan als de organisatie bestaat uit leden, die weten wat ze willen en willen, wat ze weten. Vervolgens zet spr. de voordeelen van lid maatschap der vakafd. Land- en Tuinbouw bond uiteen. Deze organisatie heeft drie soorten leden: vaste, losse en gedeeltelijk eigen werkers. In verband met het feit dat de afd. W. a. Zee een onderafd. zal worden van Beverwijk wordt zij ook in de hoogste k'asse, n.l. klasse C gerangschikt, zoodat de uit- keering aan de gehuwde werkloozen dan f 10.20, aan ongehuwde niet bij de ouders in wonend f 9 en ongehuwde bij de ouders in wonend f 7 80 bedraagt. In geval van ziekte verkrijgt men een uitkeering van f 1.25 per dag. Na de beantwoordig van eenige vragen deel de voorzitter mede, dat de gelegenheid tot aanmelding openstaat tot eind October, tevens wijzende op 't reglement van den Volkqsbond dat ten aanzien hiervan bindende voorschriften geeft. Vertrouwende op de komende aanmeldin gen wordt voor de oprichting van deze afd. een bijeenkomst met den heer v.. d. Ploeg na der vastgesteld op Vrijdag 16 October in Son- nevanck. Hierna volgen eenige mededeelingen be treffende een in Mei van dit jaar opgerichte Bestuursraad waarover de heer Angenent die heden verhinderd was, op de eerstvol gende vergadering de noodige toelichting zal ■roven. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. via Liver pool 6 (10.23 v.m.) 590 mijl W.Z.W. v. Valencia Spaarndam, 7 van New-York te Rott. Drechtdijk, 7 van Rott. n. Vancouver via Lorden. Statendam, 7 v. New-York te Rott. Burgerdijk, Rott. n. N.-Orleans 4 te Houston. Bilderdijk, N. Orleans n. Rott. p. 6 Lizard. Leerdam, Rott. n. Philiadelphia p. 6 Beachy Haed. Nictheroy, Vancouver n. Rott. 6 te Londen. Volendam, 6. van Rotterdam te New-York. Dinteldijk, Rott. n. Vancouver 5 te Bermuda Randfontein, vertr. 8 v. Pt. Natal n. Beira. Bloemfontein (uitr.) vertr. 8 v. Pt. Natal. Heemskerk 7 van Amst. te Rott. Boschfontein (uitr.) 7 Antw. en pass. Vlis- singen. Springfontein (thuisr.) 9 te Duinkerken. Jagersfontein (thuisr.) 9 te Genua verw. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. HALCYON LIJN. Stad Zwolle, 7 v. Tunis te Rott. Stad Schiedam, 6 v. Vlaardingen n. Genua. Maasburg, 6 v. Narvik n. Vlaardingen. Vredeburg, 8 (10 v.m.) v. Lulea te Vlaar dingen verw. Stad Zwolle, 7 (n.m.) v. Tunis te Rott. verw. Stad Haarlem, vertr. 8 v. Londen n. Rott.- Vlaardingen. Stad Arnhem, Rott. n. Venetië p. 6 Gibraltar HOLLAND—OOST-AZIè LIJN. Gaasterkerk (thuisr.) 6 te Shanghai. Grootekerk (thuisr.) 7 v. Aden KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne, 6 v. Danzig n. Kopenhagen. Calypso, 6 v. Messina n. Lipari. Hebe, 6 v. Aarhuus te Stettin. Orestes, Rott. n. Piraeus p. 6 Gibraltar. Orion, 7 v. Trapani te Amsterdam. Tiberius, 6. v. Algiers n. Amsterdam. Triton, 6 v. Canea n. Algiers. Amor, 5 v, W.-Indië te New-York. Deucalion, 7 van Amsterdam n. Hamburg. Odysseus 7 van Amst. n. Kopenhagen. Ceres, 7 van Bourgas n. Varna. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Gfede (uitr.) 7 van Port Said. Kertosono (thuisr.) 7 (5 n.m.) v. Londen. Baloeran, 7 v. Rott. n. Batavia. Garoet (thuisr.) p. 6 Point de Galle. Sibajak (thuisr.) 6 v. Marseille- Dempo, 1 y. Batavia n. Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (uitr.) 6 v. Belawan. Poelau Roebiah (uitr.) 7 v. Port Said. Tawali (thuisr.) 6 v. Port Sudan. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 7 van Colombo. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 6 v. Al giers. Chr. Huygens, 7 v. Batavia te Amst. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Agamemnon, Japan n. Rott. 6 te Hongkong. Hector, 7 van Yokohama te Rotterdam. City of Canton, Saigon n. Rott. 5 te Havre. Eurymedon, 6 v. Liverpool n. Macassar. Achilles, Japan n. Rott. 6 v. Kobe. Glenshiel, Dairen n. Rott. p. 6 Gibraltar. Benvorlich, Otaru n. Rott. via Londen, pass. 5 Finisterre. Menestheus, Japan n. Rott. 7 te Marseille. Op Zaterdag 24 dezer kan de nieuwe kruiser De Ruyter hier worden binnen verwacht voor een bezoek van enkele dagen aan de hoofd stad. Onze trawlervloot. In het afgeloopen kwartaal verminderde de plaatselijke vloot met niet minder dan elf stoomtrawlers, van welke één naar België, één naar Noorwegen en negen voor den sloop naar het binnenland verkocht werden. Daarente gen nam de vloot met één, in Engeland aan- gekochten, stoomtrawler toe Motorkotter binnengesleept. Volgens bericht uit Grimsby is de motor- kotter IJM 201 „Trucojo" met defecten motor aldaar binnengesleept door den Deenschen motorkotter „Johanna Madsen". Verwacht werd dat het schip na reparatie heden de reis kon voortzetten. AANGEKOMEN. 6 October: Euterpe s.s. Bordeaux Aasna s.s. Leningrad. Schokland s.s. Goole 7 October: Irtysch s.s. Leningrad Chr. Huygens m.s. Batavia. Listo s.s. Onega R. Jörgensen m.s. Dordrecht Orion s.s. Alexandrië VERTROKKEN. 6 October: Confid m.s. Aberdeen Borthwick s.s. Leith Vliestroom s.s. Huil Starling s.s. Londen Capacitas s.s. Capelle Ob s.s. Archangel October: Hulda Maersk s.s. Gdynia Danae s.s. Rotterdam Tteti s.s. Rotterdam Theano s.s. Rotterdam Rhein s.s. Hamburg Schokland s.s. Newcastle HAARLEM, 7 October. Ondertrouwd 7 October: P. Nicolai en W. Prosee; J. H. J. Balk en A. Stam; J. H. J. Balk en A. Stam; J. F. van Melsen en Chr. M. Kort; H. Geerts en D. Schutte; F. J. Jan sen en M. E. Jong; P. J. Bijrij en A.C. M. van der Horst; J. Schippers en W. Chr. van den Heuvel; D. Oschatz en J. M. G. Reis; F. Smits en J. A. Oldenburg; J. M. Schouten en J. A. van Rooijen; G. A. Renting en W. Da- miaans. Getrouwd 7 October: H. Drogtrop en A. M. van Leuven; L. Voulon en P. Hovingh; J. A. de Blaazer en P. Hendriks; J. H. Gaartmaii en V. Rejek; J. F. van de Reep en N. Leunk: L. H. Hentze en L. van Biezen; J. Fennis en A. T. A. Hentenaar; W. van Rhenen en E. Alewijn; J. W. A. Matla en A. Stappers;-.H. Hekkert en B. Mensonides. Bevallen 5 October: M. Loomans—Müsch. d.; P. B. Brinkmann—Huizing, d.; M. Stoel tje—Emmer, d.; 6 October: S. M. L. v. Nie— Sosal, z.; 7 October: P. C. Schuchhard—v Wort, z. Overleden 6 October J. Blokker, 75 j„ Oran jestraat; M. Scholten—Zwart, 81 j„ Jansweg; C. J. van Dort, 74 j., Schotersingel; 5 October: Dekker, .75 j„ Delftstraat, j

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7