De burgeroorlog in Spanje. Thijs IJs krijgt een huisgenoot Bericht WOENSDAG 21 OCTOBER 1936 Britsche regeering dringt aan op uitwisseling van gijzelaars Vloot voor dat doel ter beschikking gesteld. Antwoorden op de Russische beschuldigingen blijven uit. Deitsclilarad Goerirtg neemt het werk van ir. Keppler over. Noorwegen. Voorloopig resultaat der Verkiezingen. Verblindend licht eischt een doode. Branden te Hedel gesticht? Bezwaren tegen nieuwe regeling van de pacht. Londen wenscht verduidelijking van het Belgische standpunt. Het vorstelijk huwelijk in de St. Jacobskerk? Motortjalk aan den grond geloopen. PKUEPAMMA ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. De Spaansche minister van buitenlandsche zaken heeft een telegram geaonden aan den Britschen zaakgelastigde te Madrid, Ogilvie barbes, waarin hij zijn medewerking uitspreekt voor hetgeen deze heeft gedaan met toestem ming van de Britsche regeering, tot vermin dering van het gevaar voor de non-combat tanten. In het telegram wordt verder gespro ken over het groote getal personen, dat ge durende de onlusten in Spanje als gijzelaars gevangen wordt gehouden. Er bestaat een ernstige reden voor hun lot te vreezen en de regeering van zijn majesteit voelt zich gedwon gen op zuiver menschelijke gronden een be roep op beide partijen om te komen tot een overeenkomst tot uitwisseling van deze gijze laars en vooral om de vrouwen vrij te laten en deze naar een veilige plaats over te bren gen. Tot dit doel is de Britsche regeering be reid mede te werken met beide partijen en in dien transport over zee gewenscht wordt, is zij bereid de Britsche vloot hiervoor beschikbaar te stellen. Den gezant wordt opgedragen onmiddellijk in dezen zin voorstellen te doen bij de regee ring van Spanje. Bovendien wordt hem opge dragen in nauw contact te blijven met de Brit sche vlootautoriteiten en hen op de hoogte te houden met de ontwikkeling en met hen de eventueele evacuatie in bijzonderheden te regelen. Een soortgelijk telegram is gezonden naar den Britschen ambassadeur te Hendaye, wie-n wordt gelast met de leiding der opstandelingen in verbinding te treden. Levensmiddelen voor Oviedo. Zondag is de correspondent van Havas met het eerste convooi levensmiddelen, be staande uit 60 vrachtauto's Oviedo binnen getrokken, tezamen met enkele andere Fran- sche en Britsche journalisten. De bevolking kwam' onmiddellijk van alle zijden toege stroomd, om nieuws uit het overige Spanje te vernemen. De correspondent van Havas had de reis gemaakt op een auto, volgeladen met zakken rijst, aardappelen en hammen, welke gezonden waren door de bewoners van de dorpjes in de omgeving aan de „dappere verdedigers van Oviedo", zooals met groote letters op de auto's stond vermeld. Het convooi reed langs denzelfden weg als waarlangs de opstandelingen de stad binnen rukten. De generale staf had besloten de stad snel van levensmiddelen te voorzien. Langs den weg was overal een nauwe doorgang voor het convooi opengelaten en op enkele punten reed men onder het vuur van den vijand. Het convooi reed langs de. eerste huizen der stad welke vernield zijn door granaten, bom men en dynamiet. De loopgraven, welke op elke 100 Meter van den weg zijn gegraven, zijn voorloopig dichtgegooid met zandzakken, waarop nog de bloedvlekken zichtbaar zijn. Deze loopgraven geven de grens van de stel lingen van de regeeringstroepen op 4, 5 en 6 October aan, toen zij nog oprukten tegen de opstandelingen, welke de stad bezet hielden. Eindelijk kwam het convooi bij het Noorder station waar een luitenant en 30 vrijwilligers van de opstandelingen gedurende 15 dagen de oprukkende regeeringstroepen tegen hielden. De correspondent deelt verder nog mede, dat in de „Calle de Uria" welke de regeerins- troepen niet konden binnendringen, de stra ten door bommen letterlijk in stukken werd gehakt, de huizen zijn of wel in brand ge stoken ofwel door granaten stukgeschoten. De vrachtauto's kunnen slechts met moeite vooruitkomen. Hetzelfde beeld toonen ook de overige straten, er is geen huis, dat niet heeft geleden. Volgens de officieele cijfers telde de ver dediging 2000 man. Zij bezaten een voldoende aantal geweren, doch weinig geschut. De burgerbevolking telde 40.000 zielen. Onder de burgers zijn ongeveer 600 dooden gevallen en onder de troepen ongeveer 350 a 400. Van de militairen en vrijwilligers, die de stad verdedigden werden ongeveer 900 ge wond. Gistermiddag deelde radio Sevilla mede, dat de colonne onder commando van generaal Varela Ulescas is binnengerukt. Toen de op Non-interventiecommissie kan daarom nog niet bijeenkomen. Men meent in Londensche kringen te weten, dat de Britsche regeering zich eenigszins on gerust maakt over het uitblijven van antwoord der Duitsche, Italiaansche en Portugeesche regeeringen op de opmerkingen, die Sovjet- Rusland over de toepassing van de non-inter- ventie-overeenkomst heeft gemaakt. De regee ring hoopt, dat die antwoorden haar zoo spoe dig mogelijk zullen bereiken. De minister van buitenlandsche zaken, Eden, heeft reeds te kennen gegeven, dat hij de non-interventiecommissie gaarne nog deze week bijeen zou zien, doch een bijeenkomst zou niet kunnen worden gehouden, indien het niet bekend zou zijn, dat de antwoorden al thans op weg zijn. AMY MOLLISON LICHT GEWOND BIJ NOODLANDING. De bekende aviatrice Amy Mollison is op een solovlucht van Le Bourget naar Croydon in den mist verdwaald geraakt. Zij maakte een noodlanding op en land bij Chelsfield in het graafschap Kent. Haar toestel werd ernstig beschadigd, zij zelf liep enkele schrammen op aan het gelaat en een lichte wond aan haar schouder. Zij kon evenwel na verbonden te zijn per auto naar haar huis gaan. Amy Mollison heeft tegenover journalisten verklaard, dat zij en haar echtgenoot over eengekomen zijn van nu af hun vliegersloop baan elk afzonderlijk voort te zetten. Tot dit doel zal mevrouw Mollison weder haar meis jesnaam, Amy Johnson aannemen, waarin echter, naar zij verklaarde, geen aanwijzing moeit worden gezien, dat er in het particuliere leven van het beroemde „vliegende echtpaar" ook maar de geringste wijziging heeft plaats standelingen Illescas binnenrukten, was de te lefonische verbinding niet verbroken, en Varela maakte hiervan gebruik om minister president Largo Cabal Ier o op te bellen, om hem mede te deelen, dat de opstandelingen de stad hebben bezet. Bij de verovering van Rotoledo Chavale door de opstandelingen verloren de regeerings troepen 320 dooden. Verder hebben de opstandelingen Torrox na bij Malaga ingenomen. Volgens nog niet bevestigde geruchten heb ben de opstandelingen de stad Antora aan den grooten autoweg Jerez.de la Frantera—Malaga ingenomen. Hierdoor zouden de opstandelin gen tot 40 K.M. ten westen van Malaga zijn opgerukt. De vijfde divisie van de opstandelingen, welke nabij Huesca strijdt, deelt mede, dat zij een strategisch punt aan den straatweg Almu- devar—Tardiente heeft ingenomen. Een aan zienlijke hoeveelheid oorlogsmateriaal werd buitgemaakt. Pezas opperbevelhebber te Madrid. Uit Madrid wordt vernomen, dat minister van binnenlandsche zaken Pezas is benoemd tot opperbevelhebber van de verdediging van de hoofdstad. Fernando Poo in handen der opstandelingen? Volgens betrouwbare berichten aldus meldt Reuter is het Spaansche eiland Fer nando Poo thans in handen der opstande lingen, die hebben medegedeeld, dat zij den gouverneur hebben uitgewezen en een voor- loopige regeering hebben gevormd. De aanhangers der regeering zijn gevan gen gezet om zooals werd medeedeeld een burgeroorlog te voorkomen. Rijkskanselier Adolf Hitler heeft zooals reeds werd medegedeeld, minister-president generaal Goering belast met de uitvoering van het vierjaarplan. Deze opdracht omvat ook de economische kwesties, welke de Fuehrer in dertijd heeft opgedragen aan ir. Keppler, in het bijzonder de kwestie van de grondstoffen. Ir. Keppler wordt thans van deze taak ont heven en generaal Goering zal hem in het ka der van zijn opdracht een uitgebreid gebied ter behandeling opdragen. Motorrijder door vrachtauto aangereden. Dinsdagavond tegen half zes' heeft op den Rijksstraatweg AssenGroningen ter hoogte van Peelo een ernstig, verkeersongeluk plaats gehad, waarbij de 23-jarige landbouwer W. Nijenhuis uit Schoonoord (gem. Sleen) op slag werd gedood. N. was met zijn motorfiets ou weg naar de Zuidlaarder markt. Uit de richting Groningen kwamen hem eenige auto's tegemoet rijden, die hem met hun lichten verblindden. N. merkte daardoor een voor hem rijdende boe renwagen, welke was bespannen met een paard niet tijdig op en kwam met dit voer tuig heel even in aanraking. Hij maakte een zwenking naar links en kwam voor 'n vracht auto terecht, welke bestuurd werd door G. A. Reiber uit Assen. N. werd door den wagen gegrepen en tegen den grond geslingerd. De jongeman werd op slag gedood. Zijn stoffelijk overschot is naar het lijken huisje te Assen vervoerd. Politie speurt naar verdacht persoon. Dinsdagavond om acht uur werd brand ge meld bij den landbouwer Aart van Driel. Het vuur, dat waarschijnlijk in een hooiberg was ontstaan, tastte nog twee andere hooi- en stroobergen aan, welke alle verloren gingen. Tegen het hevige vuur stond de plaatselijke brandweer machteloos. De motorspuit uit Ammerzoden werd ontboden en aan deze ge lukte het den brand te beperken tot de drie hooi- en stroobergen. Toen tegen tien uur het grootste gevaar was geweken, bemerkte men, dat het anderhalve kilometer verder ook brandde Bij den land bouwer H. van den Heuvel stond een geheel met gedorscht graan gevulde landbouwschuur in lichter laaie. Ook een hooiberg werd daar door het vuur vernietigd. De brandweer, die bovendien versterking had gekregen door de motorspuit van Zaltbommel, mocht er in sla gen de omliggende huizen te sparen. De schade bedraagt eenige duizenden gul dens. Van Driel was niet verzekerd, van den Heuvel wel. Wat de oorzaak van de branden aangaat, denkt men aan kwaadwilligheid. Er is name lijk gebleken, dat een man, die zich bij een brand, welke veertien dagen geleden te Hedel plaats had, nabij het terrein van den brand ophield, ook gisteravond nabij de boerderijen van van Driel en van den Heuvel is opge merkt. De rijkspolitie zoekt thans in deze richting naar opheldering. ONGELUK OP QNBEWAAKTEN OVERWEG. Op den onbewaakten overweg te Rottum, nabij Heerenveen isDinsdag een vrachtauto van de zuivelfabriek te Steggerda overreden door een. rangeerlocomotief komende uit de richting Öude Schoot. De auto werd zwaar be schadigd en kwam op de spoorbaan terecht. De chauffeur werd aan de handen gewond. Grondeigenaren adresseeren. De vereenigingen Het Grondbezit, Het Friesch Grondbezit, De Nederlandsche Bond van Landverpachters, de Roomsch-Katho- lieke Vereeniging van Eigenaren en Beheer ders van landelijke bezittingen, de Vereeni ging tot bescherming van den grondeigen dom in de Langstraat e.o. en het Limburgscb Grondbezit, vertegenwoordigende voorzoover bekend alle bij de pacht betrokken georga niseerde grondeigenaren in Nederland van verschillende richting en politieke overtui ging, hebben zich tot de Tweede Kamer ge wend met een request, houdende haar ge meenschappelijk oordeel over bovengenoemd wetsontwerp. Allereerst wordt geconstateerd, dat de ver wachtingen uitgesproken in de Memorie van Antwoord, omtrent de economische gevol gen van deze wet, geheel tegengesteld zijn aan de conclusies van de meest vooraan staande landhuishoudkundigen en dat zelfs niet het meest eenvoudige orfderzoek naar de wenschelijkheid van de voorgestelde maat regelen aan de indiening is voorafgegaan. Met nadruk wordt betoogd, dat deze wet niet als een sociale wet kan worden be schouwd en dat zij de gegadigden voor land gebruik met niet een vermindert, noch het areaal der beschikbare gronden vergroot, zoodat zij alleen tot een verstarring voert die de concurrentie tusschen de grondge bruikers (niet alleen pachters) sterk zal ver- hoogen. Wat de continuatie en de opzegging be treft, de pachter pacht den grond alleen tot gebruik voor landbouwdoeleinden, dit behoort in de wet vermeld. Adressanten hebben groot bezwaar tegen het ingrijpen in pas aangegane overeenkom sten en tegen de geheele regeling van de artt. 813 en 25, waarvan eerstgenoemde be hoorden te vervallen. Hoofdbezwaar is, dat de pachter verleid wordt, een hoogen prijs te bieden in de verwachting, dat de rechter dezen wel zal verlagen. Voorts worden tal van verbeteringen ge vraagd voor de regeling van: de vergoeding van verbeteringen (bindendverklaring van de schatting der te maken kosten, schade aan andere gronden, aftrek slecht onderhoud), het remissierecht (machtiging van den rech ter noodzakelijk, rentebetaling over ten on rechte ingehouden pacht, compensatie met een of meer der voorafgaande drie jaren), de reparatiën (eveneens alleen na machtiging door den rechter en eenzelfde regeling voor den verpachter)de verplichting tot het aan gaan eener schriftelijke overeenkomst (vrij stelling voor pachten beneden f 100 per jaar. maatregelen tegen den pachter die het ge pachte in gebruik neemt, doch opzettelijk weigert te teekenen, als sanctie een boete door den rechter te bepalen) en van de over gangsbepalingen (ontbinding van ioopen- de overeenkomsten). Opgemerkt wordt voorts, dat de berechting van pachtzaken zoo weinig mogeiijk kosten moet medebrengen. Bovenstaande gemeenschappelijke bezwa ren laten geheel onaangetast de wenschen en bezwaren, ook tegen de wet als geheel, door de organisaties afzonderlijk reeds eerder ter kennis van de Tweede Kamer en de re geering gebracht. DIES VRIJE UNIVERSITEIT. Dinsdagmiddag heeft prof. dr. J. Waterink, rector magnificus der Vrije Universiteit te Amsterdam, ter gelegenheid van den dies na- talis een rede gehouden over „innerlijk be leven en kennen in de structuur der opvoe ding". AGENS'RLEM Heden: WOENSDAG 21 OCTOBER Stadsschouwburg: Amst. Tooneelver.: De Heer en Mevr. Séverin. 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 56 minuten wereldnieuws. Luxor Theater: Muiterij op de Bounfv met Charles Laughton én Clark Gable. 2.30, 7 en 9.30 uur. Rembrandt Theater: De Lokkende Stem met Martha Eggerth, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Vlucht voor het. Noodlot, met Silvia Sidney, 2.30, 7 en 9.15 u Cinema Palace: Follow the Fleet, met Gin ger Rogers en Fred Astaire, 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 22 OCTOBER Stadsschouwburg: Amst. Tooneelver.: De Heer en Mevr. Séverin. 8.15 uur. Groote Kerk: Kerkconcert voor lezers van Haarlem's Dagblad, 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en der avonds. Was Duitschland ingelicht (Van onzen correspondent) Londen, 19 October De opwinding over de woorden van Koning Leopold is wat bedaard nu een nadere ver klaring heeft doen beseffen dat België niet zoekt te ontkomen aan zijn internationale verplichtingen. De rede van den Koning der Belgen had ook in Engeland wel een wat pijnlijken indruk gemaakt, maar deze trad niet aan den dag, omdat de Engelschen naar hun aard alles kalm opvattenin het openbaar. Dat de Engelsche regeering de zaak niet over haar kant laat gaan blijkt uit het feit, dat heden nog drukke besprekingen tus schen Londen en Brussel gaande zijn. Ze zijn uitgegaan van Londen en het motief was „verduidelijking". Men gelooft hier thans, dat Koning Leopold niet bedoelde de zaak te for- eeeren. Het was een beginselverklaring vooral noodig geworden in het verband met de binnenlandsche politieke toestanden die in de toekomst eerder dan in de onmiddellij ke toekomst in realiteit moest worden om gezet. Blijkbaar acht België zich nog gebonden aan de verplichtingen van het Locarno-ver- drag, op 9 Maart plechtig aangegaan door Groot Brittannië, Frankrijk en België, nadat Duitschland had doen weten, dat het Locarno- verdrag voor dat land niet meer bestond. Met deze voortgaande verbintenis intact dreigt er niet terstond gevaar en is er dus tijd voor overleg. In Whitehall ademt men nu veel vrijer en is men reeds bereid hulde t,e brengen aan Belgische redelijkheid, die zich verzet tegen een toestand, waarbij België in internationale politiek vrijwel aan den lei band van Frankrijk loopt. België wil België zijn. Dat is een fiere en zelfbewuste houding, die men in Engeland weet te waardeeren. Toch moet Engeland het fijne weten van de Belgische voornemens. De verschafte uitleg gingen zijn onvoldoende geweest. België zit hevig vast in de politieke en strategische vraagstukken van Europa. Het is de vraag of deze positie heelemaal vereenigbaar kan zijn met de nieuwe neutraliteitsleer. Geen wonder, dat men hoort, dat de officieele Belgische uit leggingen, tot heden in Londen (en in Pa rijs) gegeven, onvoldoende zijn en elkaar hier en daar tegenspreken. In een deel van de Engelsche pers, met name in de Daily Tele graph, die altijd zulk een goed vriend van België is geweest, schijnt men tusschen de re gels van beschouwingen door te kunnen le zen, dat de onvatting hier is, dat strikte Bel gische onzijdigheid in het geval van een Duitschen aanval op Frankrijk, ook een be dreiging zou uitmaken voor Engeland. Aan den anderen kant hoort men ook wel verkla ren, dat een Belgische onzijdigheid in een toekomstigen oorlog in West-Europa haar voordeelen zou hebben. Als België sterk ge noeg kan zijn om een resoluut aanvallend Duitschland te doen besluiten Belgisch grond gebied te eerbiedigen (men kan uiteraard niet vergeten, dat het neutrale België in 1914 in zijn neutraliteit geen bescherming vond) dan wordt ook Frankrijk minder kwetsbaar. Het vertrouwen hier is echter niet groot, dat Bel gië met de uiterste bewapening, waartoe hel met zijn geld en zijn hulpbronnen in staaf zou zijn, denvereischten eerbied in het hart van een resoluten aanvaller af zou dwingen. Uit onthullingen over de Duitsche antwoord nota op het Britsche voorstel voor een Lo- carno-conferentie wil men afleiden, dat Duitschland tevoren op de hoogte was van hetgeen Koning Leopold zou gaan zeggen. Volgens die onthullingen n.l. vraagt Duitsch land aan Engeland (de antwoord-nota schijnt Engeland ziin onzalige vragenlijst betaald te zetten, want ze is op haar beurt een vragen lijst) of dit land er in toestemt, dat het Nieu we Locarno een vier-mogendheden-pact zal zijn tusschen Engeland, Frankrijk, Duitsch land en Italië, waarbij deze mogendheden de onzijdigheid van Nederland en België zouden waarborgen. Dit Duitsche voorstel past, als een busje in de Belgische neutraliteitsverkiaring. Of het beweerde verband bestaat kan dezer zijds uiteraard niet worden u'tgemaakt. Maar de bewering is belangwekkend. Tenslotte blijkt uit de verdere onthullingen over het Duitsche antwoord, alias de vragen lijst, dat naar Duitseh oordeel de Volkenbond (waarvan Duitschland in Maart weer lid wil de worden) geen zin en geen waarde meer heeft. Duitschland vraagt bijv. of Groot Brit tannië er in toestemt, dat zulk een pact, der vier mogendheden niet zal worden uitgebreid tot andere mogendheden; en verder of" Enge land het er mee eens is, dat in een nieuw Lo- carnopact het sanctie-artikel van het Cove nant van den Volkenbond niet zal worden betrokken noch andere algemeene Volken bondsverplichtingen. A. K. VAN R. Voltrekking zou in begin Januari plaats hebben. Zooals men weet, heeft de Koningin dezer dagen enkele kerken in Den Haag bezocht in verband met de voltrekking van het a.s. huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bern- hard. Naar de Tel, thans verneemt, zou de Koningin de Groote of St. Jacobskerk in de residentie voor deze plechtigheid hebben aangewezen. Het blad heeft voorts vernomen, dat het vorstelijk huwelijk zeer waarschijn lijk in de eerste helft van Januari 1937 zal worden voltrokken. Als datum werd 12 Jan. genoemd, doch daarvan kon het geen offi cieele bevestiging krijgen. De bedoeling zou zijn, dat de vorstelijke bruidsstoet door den hoofdingang aan de Riviervischmarkt de kerk zou binnen komen en verlaten. Bemanning met behuln van een roeiboot gered. Dinsdagmiddag is op het IJsselmeer 4 500 meter van de Naardensehe kust, de motor tjalk „Lichtdrager" aan den grond geloopen. Op verzoek van de politie te Naarden is een boot van den Huizer havendienst uitgevaren om de bemaning van de tjalk van boord te halen en in veiligheid te brengen. Dicht bij de tjalk heeft de Huizerboot een roeiboot uitgegooid en daarmee de vier op varenden met veel moeite aan boord gehaald en in Naarden binnengebracht, waar de be manning van de tjalk bestaande uit twee Nederlanders en twee Duitschers onderdak is verleend. Het schip van den havendienst is omstreeks half zeven te Huizen teruggekeerd. De motortjalk is afkomstig uit Heemstede. Het scheepje was van Amsterdam uitgevaren en wilde Dinsdagmorgen vroeg bij Urk voor anker gaan. Het sloeg evenwel kort daarna van de ankers los en werq naar de Gooische kust gedreven. De schipper van de tjalk is naar Amsterdam vertrokken, teneinde een sleepboot te re- quireeren om zoo mogelijk heden te trachten de tjalk vlot te trekken. Thans naast goudgele ook witte Purol. Dit wrijft onzichtbaar weg en daarom is Purol (wit) zoo bijzonder aangenaam voor de verzorging van het gelaat. Zelfde prijzen. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) DONDERDAG 22 OCTOBER. HILVERSUM 1, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gr. pl. 11.30—12.00 Godsd. half uur. 12.15 Gram. pl. en KRO-orkest. 2.00 Hand werkcursus. 3.00 Gram. pl. 3.153.45 Vrou wenhalfuur. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Piano-recital. 6.30 Causerie over het Leger des Heils. 7.00 Berichten. 7.15 Journ. weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Vocaal concert. 9.00 Najaarsweelde", causerie. 9.30 Vervolg concert (Om 10.00 Berichten ANP). 10.20 11.30 Gr. pl. Hierna Schriftlezing. HILVERSUM II. 301 M. AVRO- Uitzending. 8.00 Orgelspel. 8.30 Gram. pl. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Omroep orkest. 12.30 Ensemble Jetty Cantor. 2.00 „Werkloosheid en Gezinsleven" causerie. 2.30 Gram. pl. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gram. pl. 4.05 Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Sport- praatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zang en piano. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten A N P. Mededeelingen. Gram. pl. 8.15 Concert gebouw-orkest en Gram. pl. (In de pauze: Voordracht). 10.30 Dansmuziek. 11.00 Berich ten ANP. 11.1012.00 Dansmuziek. DROITW1CH. 1500 M. 11.05 Causerie „At home to-day" 11.25 11.50 Gram. pl. 12.10 Het BBC-Welsch-orkest mmv. soliste. 1.05 De BBC Zangers. 1.352.20 Dansmuziek (gr. pl.). 3.35 Sted. Orkest Bour nemouth mmv. solist. 5.05 Gram. pl. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 „This way out", causerie. 7.00 Operette-concert, mmv. solist. 7.50 Gevar. programma. 8.50 „Freedom and Government", causerie. 9.20 Berichten. 9.40 Het BBC-orkest. 10.20 Korte kerkdienst. 10.40 Zang en fluit. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.40 Gram. pl. 11.20 Omroeporkest. 2.50 en 4.20 Gram. pl. 7.20 dito. 8.20 Piano recital 9.05 Radio-tooneel. 10.05 Nat. Orkest 11.3512.35 Pascal-orkest. KEULEN. 456 M. 5.50 en 11.20 Orkestconcert. 12.35 Omroep- Amusementsorkest. 135 Gevar. concert. 3.20 Populair concert. 4.30 Kamermuziek. 5.20 Gram. pl. 7.30 Omroeporkest. 10.00—11.20 Dansmuziek. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Klein Orkest 1.05 Ca baret. 1.15 Kleinorkest. 1.30 Salon-orkest. 1.50 Cabaret. 2.00—2.20 Gram. pl. 5.20 Salon orkest. 6.50 en 7.20 Gram. pl. 8.20 Sympho- nleconcert. 10.30—11.20 Dansmuziek en Gram. pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Salon-orkest. 1.30 2.20 en 5.20 Gram. pl. 6.20 Reportage. 6.35 Gram. pl. 7.35 dito. 8.20 Klein-orkest en solis ten. 10.3011.20 Gram. pl. DETTTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Opera-concert (gr. pl.) 9.20 Berichten. 9.50 Trio-concert. 10.05 Weerbericht. 10.20— 11.20 Het omroepkleinorkest. Thijs en Sim zijn natuurlijk dadelijk op dat lichtje afgegaan, want het scheen uit een venster te komen. Als ze er vlak bijgekomen zijn bemerken ze dat ze bij een klein boerderijtje aangeland zijn. Juist als Thijs wil aankloppen, gaat het licht uit. „Ik denk, dat de bewoner net naar bed gaat," zegt Sim. „Zou hij ons er op dit late uur nog in willen laten?" Maar Thijs heeft een ander plannetje. „Laten we de schuur binnengaan en op het stroo gaan slapen," stelt hij voor. Dat vindt Sim geen slecht idee. Volgens de voorloopige berekening van het resultaat van de verkiezingen behaalde de Arbeiderspartij 70 .of 71 zetels, tegen 69 in het vorige Storting, de Conservatieven 36 tegen 31, de Agrariërs 18 (23), de Liberalen 23 (24) en de kleinere partijen 2 of 3 (4).

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3