WEEK-ABONNEMENTEN Nog 34 personen worden vermist. Steendruk. De „Van der Wijck". Ramp voltrok zich in twee minuten BEVERWIJK Oprichting van een Christelijke Oranjevereeniging. De ordening van den groenten- handel. Oorzaak nog volkomen duister. HEEMSKERK WOENSDAG 21 OCT. 1936 CASTRICUM BURGERLIJKE STAND De noordwesterstorm heeft in het afgeloopen week-end ook aan de Duitsche Noordzeekust geducht huisgehouden. De havenwijk van Hamburg liep gedeelte lijk onder water, zoodat op sommige plaatsen de straten per boot moesten worden overgestoken. De directie van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij te Batavia deelt mede, dat het aantal slachtoffers dat Dinsdag bij de scheepsramp van de „Van derWijck" om het leven is gekomen, zeer waarschijnlijk 34 bedraagt, n.l. veertien Europeanen en 20 Inlanders. Aan boord van het verongelukte schip waren 39 Europeanen en 187 Inlanders, van wie er resp. 25 en 167 in veiligheid zijn gebracht. Omtrent de oorzaak van het ongeluk tast men nog volkomen in het duister. Toen het schip van Soerabaya vertrok, was het uitstekend geladen. Aanvulling op het werk van „Koninginnedag". Gisteravond werd in het Hervormd Ver- eenigingsgebouw aan de Oos ter wijkstraat een vergadering gehouden om, zooals de leider van den avond, de heer van der Ploeg in zijn openingswoord zeide, tot de oprichting van een Christelijke Oranjevereeniging te komen. Het is treffend, aldus spreker, dat in deze slechte tijdsomstandigheden het nationale gevoel zich steeds meer ontwikkelt. Dit is vooral weer gebleken bij het bekend worden van de verloving van prinses Juliana. Het is daarom een noodzaak geworden, dat de vie ring van de nationale feestdagen onder goede leiding geschiedt. Hiervoor bestaan al ver schillende Oranjevereenigingen. Wanneer men nu in Beverwijk zal probeeren, om tot de oprichting van een Christelijke vereeni- ging te komen, zal dit, aldus de heer van der Ploeg, niet met de bedoeling gebeuren om de bestaande afdeeling „Koninginnedag" in de wielen te rijden, doch om in goede harmonie aanvullend werk te verrichten. Ds. Holtrop, als spreker hierna het woord verkrijgend, zeide, dat hij lang geaarzeld had over de billijkheid van de oprichting van een Christelijke vereeniging naast de bestaande, daar Oranje toch altijd aan het geheele volk behoort. Wanneer wij een Christelijke vereeniging echter beschouwen niet als een doel om scheiding te veroorzaken, maar als een uiting van aanhankelijkheid aan ons Vorstenhuis van het protestantsche deel van het Neder- landsche volk, dat door zijn geloof de his torie beschouwd als het werk en de leiding van God, dan is ook haar bestaan te recht vaardigen. Dit blijkt ook duidelijk uit art. 2 van den grondslag der Chr. Oranjevereenigin gen, waarin gezegd wordt dat de bond ten doel heeft 't driedeelig snoer, God, Oranje en Nederland te verbinden. Spreker eindigde met den wensch dat op deze manier nog meer bereikt zal kunnen wor den, om den band tusschen Oranje en Ne derland te versterken. Ds. Krijger veroordeelde chauvinisme, doch hij vond liefde voor het vaderland een van de beste eigenschappen. De geheele geschie denis door is er een band tusschen Oranje en Nederland geweest. Ondanks de donkere plekken in de historie heeft Oranje met Gods hulp ons volk voor groote rampen kunnen behoeden. Daarom juichte spreker het plan toe om een Oranjevereeniging op te richten, en vooral een vereeniging met een Christelij ker. grondslag, die ook bij nationale feestda gen God wil gedenken, doch zoo zeide Dr. Krijger dit zal in volle samenwerking met de bestaande vereeniging „Koninginnedag" moe ten gaan. Dit standpunt werd door de vergadering goedgekeurd. Hierna werd een voorloopig be stuur samengesteld waarin zitting kregen de heeren A. J. van der Ploeg, J. de Jager, L. Piso, ds. C. M. Krijger, ds. Holtrop, L. Baas, A. Lotman, H. Lijsen en A. Vosse. Uit de vergadering werden eenige voor stellen gedaan, wat betreft het werk der ver eeniging. Deze zullen door het bestuur over wogen worden. De vergadering werd gesloten met het zin gen van het eerste couplet van het Wilhelmus LEDENVERGADERNG VAN „HET WITTE KRUIS". Donderdagavond houdt de plaatselijke af deeling van de Noordhollandsehe vereeni ging het Witte Kruis in het wijkgebouw aan de Baanstraat een algemeene ledenvergade ring. De agenda vermeldt: Verkiezing be stuursleden wegens aftreding van de dames Eerhart en Pieters en den heer Reynders; beschrijvingsbrief voor de algemeene verga dering der hoofdvereeniging; benoeming van afgevaardigden; begrooting 1937; benoeming van een commissie tot nazien der rekening 1936; wijziging van het Huishoudelijk re glement. CHRISTELIJKE SCHOOLVEREENIGING. De Christelijke Schoolvereeniging houdt Donderdag 29 October een vergadering in het schoolgebouw aan de Meerensteynstraat. De agenda vermeldt o.m. bestuursverkie zing. De heer Kraan zal een lezing houden over het onderwerp „De invloed van den modernen tijd op de geestesgesteldheid van de jeugd." CURSUS VAN DE THEOSOFISCHE VEREENI GING. De Theosofische vereeniging afdeeling Be verwijk zal gedurende het winterseizoen cur sussen voor leden en belangstellenden organi- seeren waar verschillende punten van de leer behandeld zullen worden. De openingsavond is op Maandag 26 October. Dan zal mevrouw Van der MeulenHibma uit Haarlem het onderwerp „De studie van het bewustzijn" be handelen. DE FILM VAN DE V.V.V.-FEESTEN. Op Maandag 26 October zullen in de boven zaal van Hotel „Oud Meerenstein" des avonds te 8 uur en te 9.30 uur twee vertooningen worden gegeven van de film van de gehouden V.V.V. Feestweek. Deze voorstellingen zullen toegankelijk 2ijn voor degenen, die hun medewerking hebben verleend aan de opvoeringen van het Lands- spel „Kennemerlands Glorie" of aan den op tocht „De Mode voorheen en thans". Het oordeel van de saneeringscommissie. Naar aanleiding van het gebeurde aan de groentenveilingen, waarbij handelaren, die niet in het bezit waren van een kooperskaart niet konden koopen, deelt de saneeringscom missie, gevormd uit de drie plaatselijke orga nisaties van kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit, ons mede dat uit de door de veilingsdirectie gepubliceerde mededeelingen min of meer de indruk kon worden gevestigd als zouden de betrokkenen in eenig opzicht door den gevolgden gedragslijn worden ge-' dupeerd. Dit is echter geenszins het geval. Ook voor de nu geweigerde kooplieden zijn de kooperskaarten ten allen tijde tegen betaling- van een j aarlij ksch bedrag van een gulden verkrijgbaar, zoodat de commissie in hun op treden alleen maar een onverstandig en ook onbillijk saboteeren ziet van een zeer goede regeling. De commissie acht het te betreu ren, dat een der opposanten, die reeds lan ger dan 30 jaren in den handel is, nog niet zooveel organisatorisch gevoel heeft, dat hij het werk van vele anderen, die trachten eenige verbetering te brengen in den chaotischen toestand van het bedrijfsleven kan waardee- ren. Ook de tuinders, die zich met het we zen van deze kooplieden niet konden ver eenigen, moesten begrijpen, aldus de com missie, dat hun organisatiebesturen maar niet klakkeloos een overeenkomst met de koopers zullen aangaan, wanneer deze de belangen van de leden, de veilingen of de inbrengers ook maar eenigszins zou schaden. Juist in de samenwerking tusschen de koopliedenorgani saties en de veiling-besturen mag het bewijs worden gezien, dat niets onbillijks wordt ge- ëischt, doch dat slechts een poging wordt ge daan, om den handel voor den totalen onder gang- te behoeden. Overigens propageert de georganiseerde handel niets nieuws, want in alle bedrijven wordt ordening als een dringende noodzaak gevoeld. De Kamers van Koophandel dringen er bij de regeering met kracht op aan een wet op de vestigingseischen in werking te doen trelen en bindendverklaring van handels overeenkomsten wettelijk te regelen. „Wij zijn allen voorstanders van den vrij handel", zoo zegt de commissie, „maar de tijdsomstandigheden dwingen tot ordening en tenslotte is het beter geordend het hoofd bo ven water te houden, dan in vrijheid ten on der te gaan". Dat de onwillige koopers niet tegelijk voor uitsluiting zijn opgegeven schrijft de com missie toe aan de omstandigheid, dat den veiling-besturen het uitvoeren van het sanee- ringsbesluit moet worden vergemakkelijkt. Bovendien moet de helft van deze onwillige kooplieden als van geen beteekenis voor den handel worden beschouwd.Indien echter mocht blijken, dat dit als een onbillijkheid moet worden beschouwd dan zullen de organisaties en de veilingbesturen niet schromen daarin verandering te brengen. Vooral in tuinbouwkringen moet men er van overtuigd worden, dat ook een koopman het recht heeft om op eerlijke wijze voor zijn bestaan te vechten. De veilingen zoowel als de geheele tuinbouw zullen naar het oordeel der commissie meer gebaat zijn met 100 goede en credietwaardige kooplieden, dan met 150 candidaten voor Maatschappelijk Hulpbetoon. BOND VAN HANDELS- EN KANTOOR BEDIENDEN. De plaatselijke afdeeling van den Alge- meenen Nederlandschen Bond van Handels- en kantoorbedienden vergaderde gisteravond in het lokaal van den Beverwij kschen Be- stuurdersbond in de Wilhelminastraat. De secretaris, de heer J. P. Rijken bracht een verslag uit over de gehouden kaderbijeen komst en gaf tevens een overzicht van den toestand van den Bond. Deze bond staat met een ledental van 18000 op de zesde plaats naar de grootte in het N.V.V. De werkloozen- kas keerde in de laatste jaren aan de leden 1.200.000 uit, zonder dat de leden daarvoor een extra bijdrage behoefden te storten. Ver volgens vermeldde de heer Rijken het pen sioenfonds, het t.b.c.-fonds en de weerstands- kas. Besloten werd in den komenden winter een actie voor de aanwerving van nieuwe leden te organiseeren. Na afhandeling van het huishoudelijk ge deelte heeft de heer B. Slier uit Amsterdam, districtsbestuurder een inleiding gehouden over het onderwerp „De democratie in het staatsleven". JUBILEUMWEDSTRIJDEN VAN D.O.K. A.s. Zondag 25 October a.s. zullen in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" de jubileumwedstrijden van de Krachtsportver- eeniging D.O.K. een aanvang nemen. Voor dezen eersten Zondag vermeldt het program ma: tweede afdeeling gewichtheffen; tweede afdeeling worstelen, extra veder-, veder- en lichtgewicht. Op Zondag 1 November worden verwerkt de tweede afdeeling worstelen Mid den A- Midden B- en zwaargewicht en eerste afdeeling worstelen extra veder-, veder- en lichtgewicht. Op den laatsten wedstrijddag, Zondag 8 November volgen tot slot de eerste afdeeling gewichtheffen en de eerste afdeeling worste len Midden A-, Midden B- en Zwaargewicht. De heer F. Nieman, penningmeester van D.O.K. heeft voor de gewichtheffers als stijl- prijs een miniatuur-halter beschikbaar ge steld. Aneta verneemt inzake de ramp met het s.s. „Van der Wijck" nog het volgende: Bij het vertrek uit Soerabaja had de „Van der Wijck" 670 last lading aan boord, welke lading verdeeld was over het geheele schip. De directie van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij had Dinsdag te 15.00 een tele foongesprek met den gezagvoerder, den heer Akkerman, die te Soerabaya vertoefde. Deze deelde hierbij nog de volgende bijzonderheden mede: Het schip was bij het vertrek uit Soerabaya uitstekend geladen en vol strekt niet rank. Veel zware lading bevond zich in de onderruimen van het schip, alle zoetwater- en ballast- tanks waren vol. De lading heeft niet gewerkt, en het weer was goed. Te 24.00 begaf de gezagvoerder zich ter ruste. Hij had nauwelijks geslapen, toen hij te 00.45 uur door den stuur man van de wacht werd gewekt met de mededeeling, dat het schip slag zij maakte over stuurboord. De gezag voerder stond onmiddellijk op en constateerde, dat de slagzij toenam. Hij wekte daarop den eersten stuur man, wien hij opdracht gaf te gaan kijken wat de oorzaak kon zijn van het scheefliggen van het schip. Intus- schen ging het schip geleidelijk aan scheever liggen. Alle stuurlieden kwamen eigener beweging op de brug zich melden teneinde om instructies te vragen. Daar toen geen tijd meer te verlie zen was, gaf de gezagvoerder order alle booten klaar te maken. Hijzelf gaf op de stoomfluit het signaal voor het verlaten van het schip, waarfbij de machine stopte. Tusschen het tijdstip dat de gezag voerder constateerde dat de slagzij verontrustend werd en een oorzaak van buiten moest hebben, en het oogenblik, waarop het schip op zijn zij ging liggen en zonk, zijn volgens den gezagvoerder slechts 1 a 2 minu ten verloopen. De gezagvoerder is op den brug gebleven toen het schip naar de diepte ging. De ge zagvoerder kwam weder boven, om vervolgens nogmaals onder te gaan en tenslotte ten tweede male boven te komen, en wel in de ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitr.) 20 van Port Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisr.) 19 v. Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 20 te Genua. Tarakan (thuisreis) 18 v. Sabang. Simaloer (thuisr.) 18 v. Padang. Bengkalis (uitr.) 17 v. Penang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Melampus, Batavia n. Amst. 19 v. Singa pore. Achilles, Japan n. Rott. 20 v. Singapore. Helenus, Rott. n. Japan 19 te Shanghai. Diomed, Japan n. Rott. 19 v. Tsingtao. Melampus, Batavia n. Amst. 20 te Belawan. City of Cardiff, Dairen n. Rott. 19 v. Penang Deklading verloren. Het van Leningrad aangekomen Neder- landsche stoomschip Rossum rapporteert door den zwaren storm een gedeelte van de dek lading gezaagd hout verloren te hebben. Per soonlijke ongevallen hebben niet plaats gehad. Motorschade. Het van Macassar verwacht wordende En- gelsohe motorschip „Eurybates" is gisteren te nabijheid van een reddingsboei, die hij wist te grijpen. Op het schip was men er in geslaagd slechts één boot te strijken, alvorens het schip on derging. Een tweede boot, welke men buiten boord wist te krijgen, moest op het moment dat het schip zonk, doordat deze door een schoorsteen van het schip werd getroffen, zijn omge slagen.. De gezagvoerder kon geen oorzaak voor het ongeluk aangeven, doch hij sprak als zijn vermoeden uit, dat op de een of andere wijze water in het schip was gekomen. De vierde stuurman, de heer J. F. Stada, brak een been bij het verlaten van het schip Aan de lijst van de geredden kan nog wor den toegevoegd de hofmeester, de heer J. B. Verhaar. Voorts zijn nog gered de ladingklerk A. Eman, en de proviand klerken W. Turang en G. Kaunang. Het stoffelijk overschot van mevrouw Wisse is te Soerabaya aangebracht. Naar de Tel. verneemt was de „Van dei- Wij ck" niet verzekerd, zoodat het verlies ge heel ten laste van de rekening „assurantie eigen risico" der reederij komt. TOONEELAVOND VAN „TAVIDO" De tooneelclub „Tavido", onderafdeeling van de vereeniging „De Gieteling" opent Don derdagavond het winterseizoen met een op voering van het blijspel „De Privé-verpleeg- ster", van A. den Hertog. In dit stuk treden op de dames S. Brandsv. d. Linde, M. Gre- gouirGraaf; Tr. HaksteenPeterson, A. de Vos, D. v. d. SeeKalkhoven en de heeren W. Gregouir, B. Hagen, L. Holtslag, F. Zwart, H. v. d. See en H. G. Gerssen. De regie is van den heer L. Holtslag. De Hoogoven Kunstkring onder leiding van den heer L. v. d. Hoef zal den tooneelavond muzikaal opluisteren. De opvoering geschiedt in het Kennemer Theater. BURGERWACHT. De burgerwacht alhier heeft besloten de ge wone schietwedstrijden te houden met K. S. O. geweer en de vrije baanwedstrijden met Mar- gageweer. A.s. Maandag nemen de wedstrijden een aanvang. Port-Said aangekomen met motorschade. Het schip zal vermoedelijk de reis naar Amster dam a.s. Zaterdag eerst kunnen voortzetten. Hij wilde gratis reizen Na het vertrek van Hamburg ontdekte men aan boord van het Nederlandsche stoomschip „Eemland" iemand, die zich aldaar verstopt had. Deze persoon bleek van Letlandsche na tionaliteit te zijn en werd na aankomst te Amsterdam aan de politie overgegeven. AANGEKOMEN. 19 October: Dagmar Bratt s.s. Bristol Westlaan m.s. Immingham Candina s.s. Bilbao 20 October: Eemland s.s. Hamburg Bollsta s.s. Oslo Hercules s.s. Hamburg Winsum s.s. Archangel Rossum s.s. Leningrad Juno s.s. Bremen Rhein s.s. Hamburg Theseus s.s. Hamburg Reggestroom s.s. Hamburg VERTROKKEN. 19 October: Greta Force s.s. West-Hartlepool Naaldwijk s.s. Antwerpen Tiberius s.s. Hamburg 20 October: Albireo s.s. Antwerpen (Het maandschrift van het Cen traal Bureau voor de statistiek geeft een zeer somber beeld van den toestand in de baksteen industrie) Zij, die voor d' opbouw in ons land De steentjes plegen bij te dragen, De nijvere steenbakkerstand, Klaagt steen en been in deze dagen. Dit was eens, in een beter tijd, Een vak om.... huizen op te bouwen, De steen is, nu men crisis lijdt. Als steen des aanstoots te beschouwen. Er wordt van alles aan gedaan, Men zet den ondersten steen boven, Maar toch wil het niet beter gaan, De gloed is uit den baksteen-oven. De steenbakker verkeert in nood, Te weinig vraag bij lage prijzen. Maken 't bedrijf welhaast steendood, Men zoekt vergeefsch den steen der wijzen. Wie nog niet op de keien staat, Zit noodgedwongen op de steenen, En als hij over toekomst praat, Kan hij daaraan geen vreugd ontleenen. De aarde draait, snel gaat de tijd, Wij worden tobbend meegenomen, Er moet toch, bij gelegenheid, Wel weer een baksteentijdperk komen. P. GASUS. dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald ta zijn. daar de bezorgers op Donderdag afre kenen. DE ADMINISTRATIE. MICA 1936. Het Mica comité vergaderde Dinsdagavond in café „De Streng" onder voorzitterschap van den heer Jac. Castricum. De voorzitter deelde mede, dat 't met het uitgeven der micatjes tot nu toe heel goed gaat zoodat de verschillende winkeliers tevreden zijn. Daar echter vele clienten dezelfde micatjes ontvangen werd besloten Zondag a.s. de gele genheid open te stellen deze micatjes te rui len daar er 12 verschillende micatjes op een formulier geplaatst moeten worden. Voor ruilen bestaat gelegenheid van 10 tot 12 uur bij de Wed. D. van Egmond, café „De Streng" en van 2 tot 5 uur n.m. in het R.K. Vereenigingsgebouw. Voor den goeden gang van zaken is het ge- wenscht dat men de micatjes van te voren los knipt. Inlevering der oplossingen uiterlijk Maandag 26 October bij de heeren Q. Groot en S. Zonne veld. HARDDRAVERIJ. Voor de te houden harddraverij op Donder dag 22 October aan den Zeeweg te Bakkum zijn niet minder dan 29 paarden ingeschre ven. De loting heeft heden (Woensdag) plaats in Café van W. Borst, te Bakkum. De volgen de paarden zijn ingeschreven; Quita, Vitesse S.W., Lady Bond, Yledison, Anna Bradfort Qui, Uniform, Our Dream, Loblied, Robert Elee. Senator Breeuwer, Zon nestraal, Wilhelm, Rose Morgan, Navarra, Marie P., Fatima, X Smiling, Xipsias, Miss Everarda, Etna M., Perl Anvil, Siem Claudi, Princes, Sister Patrick, Zoodoorlooper, Our Uhlan B„ Edzerd, Johanna M„ IJlenspiegel. BAK- EN KOOKDEMONSTRATIE. Vanwege het Gemeentelijk Gasbedrijf werd Dinsdagavond in de zaal van café W. Borst een bak- en kookdemonstratie gehouden. De heer Lieshout toonde op zeer eenvoudige wijze aan hoe op de zuinigste, vlugste, tevens ge makkelijkste wijze met behulp van gewone gastoestellen de spijzen kunnen worden be reid. Vele huismoeders waren aanwezig en met de meeste aandacht werd de demonstratie door haar gevolgd. Na afloop werd als bij zondere attractie een gratis verloting gehou den van enkele nuttige prijzen. N. S. B. Dinsdagavond hield de N.S.B. afd. Castri cum een propaganda-vergadering in ,De Rustende Jager". De kringleider opende de bijeenkomst en gaf daarna het woord aan den heer Vlekke, lid van de Provinciale Sta ten. Spr. gaf in zijn inleiding te kennen dat hij aan den Weleerw. heer H. de Greeve had verzocht om op de eerst komende verga dering te Amsterdam met hem te wil len dabatteeren. Daarna legde spreker doel en werking van het Nationaal- Socialisme uit en zeide dat er binnenkort slechts te kiezen zal zijn tusschen commu nisme of het socialisme. Daarna gaf spr. ver schillende voorbeelden uit het buitenland. Na de pauze werden eenige vragen gesteld en door spreker beantwoord. Daarna werd met het zingen van het .Wilhelmus" de bijeen komst gesloten. Anker verloren. Het van Hamburg aangekomen Nederland sche stoomschip „Eemland" rapporteerde op de Elbe een anker met ketting te hebben ver loren. Zoodra het weer opklaart zal getracht worden het verlorene wederom op te visschen. Ertsaanvoer. Ondanks de bombardementen en de revo- iutiewoelingen te Bilbao arriveerde toch nog van daar een lading ijzererts voor het Hoog- ovenbedrijf, verscheept met het Spaansche stoomschip „Candina". HAARLEM, 20 October. Bevallen 16 October: C. M. C. Voss—Lin- denborn, z.; 17 October: :M. C. Hardesmeets v. d. Meer, z.; 18 October: A. J. BuisDeen, d.; 19 October: J. Horeman—Peper, z.; M. W. Hameetman—Josselet, d.; P. H. J. Ruigrok— Honnebier, d.; J. J. G. RooijersPasman, z.; 20 H. J. W. DinkelbergBoswinkel, z. Overleden 18 October: M. G. Harrebomée, 83 j.„ Westerhoutpark; H. Posthumus, 54 j Atjehstraat; M. Bronkhorst—Hoff, 52 j„ Ha- zepaterslaan; M. Mansvelderv. Aalst, 76 j. Overtonstraat M. Fredrikze, 49 j„ Hazepaters- laan; 19 October: D. A. Evertsz, 71 j., Leid- schevaart; H. Raaphorst, 70 j., Brouwers straat; A. H. SmitReesink, 74 j„ Stuyve- santstraat. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitreis) 19 v. Genua. HALCYON LIJN. Maasburg, Vlaard. n. Genua p. 19 Dungeness Flensburg, 20 van Narvik te Vlaardingen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Spaarndam, Rott. n. N.-York p. 19 Lizard. Beemsterdijk, Rott. n. Philadelphia 19 te Boston. Lochmonar, 19 van Rott. te Vancouver. Lochkatrine, Vancouver n. Rott. 19 te San Francisco. Volendam, 20 v. N.-York te Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein, 20 v. Rott. te Hamburg. Heemskerk (uitr.) 20 te Dakar verw. Randfontein (thuisr.) 20 v. Dar.es-Salaam holland— aitrtr.at.tp LIJN. Altena, 19 v. Rott. te Hamburg. i HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 20 v. Hamburg te Amst. 4 Maaskerk, 20 van Rott. n. Hamburg. KON. HOLL. LLOYD Eemland, 20 v. Hamburg te Amst. Amstelland, 17 v. B.-Ayres n. Amst. KON NED STOOMBOOT MIJ. Hercules, 20 v. Hamburg te Amst. Theseus, 20 v. Hamburg te Amst. Achilles, 19 v. Messina n. Palermo. Bodegraven, Amst. n. Chili 19 te Valparaiso. Colombia, Barbados n. Amst. p. 19 Azoren. Cottica, 19 v. Paramaribo n. Amst. Ganymedes, 19 v. Algiers n. Malta. Mars, 19 v. Algiers n. Amsterdam. Odysseus, Stettin n. Amst. 20 (9 v.m.) van Cuxhaven. Perseus, 19 v. Vigo n. Amsterdam. Rhea, Napels n. Amst. p. 19 Finisterre. Saturnus, 19 v. Reshadiye n. Piraeus. Stuyvesant, Paramaribo n. Amst. 19 v. Ply mouth via Havre. Triton, Bourgas n. Amst. p. 19 Ouessant. Venus, 19 v. Lissabon n. Setubal. Stella, Rott. n. Lissabon p. 19 Wight. Van Rensselaer, 19 v. W.-Indië te N.-York. Astrea, 18 v. W.-Indië te N.-York. Vesta, Rott. n. Genua 18 (5.30 n.m.) 100 mijl OZO v. Land's End. Telamon, Londen n. Amst. 20 (12 des midd.) bij Orfordness voor anker gegaan. Calypso. Piraeus n. Amst. p. 20 Dungeness. Hermes, Izmir n. Amst. 20 (10.15 v.m.) 90 m ZW van Ouessant. Nereus, Gothenburg n. Amst, p, 20 Brunsb.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5