Bloemenpracht te 's Gravezande. GELD EN LIEFDE FEUILLETON De heer B. C. Akkerman, gezagvoer der van de .Van der Wijck", het K.P.M.-vaartuig, dat op reis van Soera- baia naar Semarang kapseisde en ver ging De 29-jarige marconist M. J. Uyter- merk van het K.P.M.-vaartuig .Van der Wijck", die bij de scheepsramp op de reis van Soerabaia naar Semarang om het leven kwam, na tot op het laatste oogenblik op zijn post te zijn gebleven Na haar fraaie prestatie in de zweminrichting van de A.M.V.J. te Amsterdam, waar Nida Senff Dinsdagavond het ten name van de Amerikaansche Miss Bridges staande wereldrecord 150 yards rugslag met 5.4 sec. verbeterde, wordt zij door haar moeder (links) en mevr. Triebeis Coen gelukgewenscht Het medisch onderzoek der deelnemende paarden voor het begin van den vierdaagschen afstandsrit der Koninklijke Militaire Sportvereeniging, die Dins dag te Amersfoort aangevangen is De dokter onderzoekt den hartklop van een der viervoeters 6) Roman van HUGO BETTAUER. (Nadruk verboden.) Maud, negentien lenttes, donkerblond haar een aardig wipneusje en ontroerend onschul dige oogen, was werkelijk allerliefst en Fred maakte haar galant en ijverig het hof. Hij vertelde van Amerika, liet zich door haar allerhande dingen vertellen en vond Maud's naïeve manier van babbelen alleraardigst. In den loop van het gesprek vroeg hij haar, hoe de man er uit moest zien, dien zij zou •willen trouwen. Maud bloosde, sloeg de onschuldige oogen neer en antwoordde zachtjes: „In de eerste plaats moet hij puissant rijk zijn. Al het overige komt dan wel in orde". Het was Fred, alsof iemand hem een emmer koud water over zijn rug goot. „Maar lieve Miss Holborn rijkdom alleen maakt toch niet gelukkig". „Neen, men moet dien ook werkelijk be zitten", antwoordde Maud met een dweepe- rigen oogopslag. „Ziet u, als ik trouw, moet mijn man dadelijk een groot deel van zijn vermogen op mijn naam zetten. Ik zou niet graag willen, dat het mij verging als m'n nichtje Bessy. Die is verliefd geworden op een zeer gefortuneerd man en toen ze twee jaar getrouwd waren, verloor hij zijn heele vermogen door mislukte speculaties. Enfin ze heeft nog geluk bij een ongeluk gehad en leerde een anderen rijken man uit Sydney kennen, liet zich daarop zoo vlug mogelijk weer scheiden en trouwde toen opnieuw. Maar niet iedereen Is zoo gelukkig dadelijk weer een passende partij te vinden". Fred verslikte zich in een sneedje toast met caviaar en richtte zich toen tot de beide zusters Rose en Blanche. De eene was acht tien, de andere twintig, beiden zeer knap en haar wederkeerige zusterlijke hartelijkheid deed aangenaam aan. Gewoonlijk zaten ze dicht naast elkaar, gelijk een paar musschen op een boomtak. De vrouw des huizes had de beide arme, knappe meisjes een wenk gegeven, om tegen over de schitterende partij, Fred Holme, zoo flink mogelijk uit te pakken en een kwar tiertje later wist Fatty reeds, dat de zusjes Chopin speelden, dat zij een waren hartstocht hadden voor Longfellow, dat Shaw hun te wereldsch was en dat zij bloemen konden schilderen. Hij sprak heel even over trouwen, waarop Blanche, de oudste, goedig glimlachend zeide, dat zij daartoe slechts moeilijk zou kunnen besluiten, wijl ze niet van haar lief zusje zou kunnen scheiden. Rose, de jongste, knikte toestemmend. Ook haar kwelde het vooruitzicht, eens ver van haar zuster te moeten leven. Fred trachtte haar dat uit het hoofd te praten. Het was immers de bestemming van de vrouw den man, dien zij lief had te volgen en als de een nu bijv. in het gezegende Amerika in het huwelijk trad, zou de andere dat immers eveneens kunnen doen? Waarop de meisjes tranen in de oogen kregen en zich nog inniger tegen elkaar aan drukten. Fred mopperde binnensmonds. Dat één-vrouwenstelsel of monogamie was toch eigenlijk een malle uitvinding, 't Zou lang niet kwaad zijn die beide meisjes tegelijk te trouwen. Hij zag zichzelf al als een pacha met een fez op het hoofd links en rechts naast hem één van de beide zusjes, terwij hij met gekruiste beenen en een lange pijp erbii zat. Maar dat beeld vervaagde spoedig, want hij herinnerde zich nog juist bijtijds, dat hij zelf heel ems al niet In aan merking kwam. aangezien hij een vrouw voor Henry Garrick moest zoeken. Later begaven de heeren zich in de rook- salon om te rooken en zich aan een honderd jaar oude Schotsche Whiskey te goed te doen, bij Mr. Lawrence, een der heftigste voorvech ters van onthouding, verklaarde, dat whisky niet als genotmiddel, maar als een medicijn moest worden beschouwd. Daarna werden de nieuwste moppen getapt, die zoo flauw en oud waren, dat Fred er de voorkeur aan gaf zich onopgemerkt te verwijderen en de beide zusjes weer op te zoeken. Achter een grodijn van gele zijde, dat een der kleine salons afsloot, hoorde hij stemmen Het onderhoud was een beetje heftig en on willekeurig luisterde Fred, want er was hem veel aan gelegen een kijk te krijgen op het innerlijke gevoelsleven der beide zusjes. Rose siste als een slang: ,,'t Is erger dan gemeen, zooals je met dien dikken .Amerikaan koketteerde, 't Scheelde niet veel of je was hem om den hals ge vallen!" „Brutaal nest, jij wilt hem alleen maar voor m'n neus wegkapen! Maar ik ben de oudste ik kom het eerst aan de beurt!" „Domme eend!" „Daar!" Een lichte kreet, een klap en weer een kreet. Fred hief het gordijn even op en zag, dat de beide lieftallige zusjes elkaar in de haren waren gevlogen. Waarna hij de vlucht nam, na van Mr. en Mrs. Lawrence afscheid te hebben genomen. Buiten zuchtte hij: Poe! Arme Henry! Dat zouden de beste vrouwen voor je geweest zijn? Ik zie nu, dat er in den hooiberg meer slangen dan naal den zijn' Fred besloot dezen dag met een bezoek aan een groot café met muziek. Daar gaf een geboren Londenaar, met wien hij toevallig kennis maakte en wien hij zijn nood klaagde, hem den raad eens naar Rich mond aan de Theems te gaan, waar heel Londen Zondags acte de présence gaf Niet de aristocratie, maar de middenstand en de kleine luijden". Nu, Henry had hem toch uitdrukkelijk ge zegd, dat het mooiste en beste meisje van de wereld zoo arm als een kerkmuis mocht zijn. Daarom: op naar Richmond! De wonderlijke Iersche. Het was een heerlijke lente-Zondag, zóó zacht en stralend als schijnbaar alleen in Engeland mogelijk is en Fred Holme stond zielsvergenoegd eerst om twee uur des mid dags op. Een fraaie auto wachtte reeds en kort daarop snelde zij met Holme, temidden van vele honderden andere automobielen, over den straatweg naar Richmond on Thames. Daar heersche een geweldige drukte en krioelden de menschen dooreen zooals Holme nog nooit had gezien. Honderdduizend, een millioen, neen, bier waren minstens twee millioen menschen, langs de oevers, in de botoenhuizen, de restaurante, maar toch voor namelijk in het heerlijke park dat zich langs de Theems uitstrekt, neergestreken. En op de rivier, die vandaag een veel blauwere tint. had dan de Donau op zijn mooiste walsdagen, bewogen zich vele duizenden zeil- en motor booten en stoombootjes, maar ook ontelbare cano's, wherries sloepen en andere roeivaar tuigen, met in sneeuwwitte jurkjes gedoste meisjes. Fatty slenterde door het park. constateerde dat de kinderen hier even lief waren als die in New York en ook onder de volwassenen de knappe meisjes een groote plaats in namen. Ja, ja, in dezen hooiberg zaten naalden in overvloed' het kwam er alleen maar op aan de juiste te vinden Fatty loosde een diepen zucht. Henry, Henry je verlangt toch eigenlijk bet onmogelijke van mij. In ons veel geprezen Amerika heb ik werkelijk al heel wal onaan gename zaakjes voor je moeten opknappen maar een zoo moeilijke opdracht als deze, heb ije nog nooit op m'n zwakke schouders gelegd. Ik geloof, dat hier toch minstens tien duizend aardige meisjes dooreen krioelen. En nu zal ik met m'n tweehonderd pond lichaamsgewicht de beste, knapste en braaf ste daaruit voor jou opdiepen? En dan boven dien nog wel een, die nog geen „sweetheart" heeft en bereid is aan jou haar hartje te geven. Aan jou en niet aan je vier- of vijf hónderd millioen dollars, die misschien intus- schen al wel tot een zeshonderdtal zijn aan gegroeid. Fred stond nu voor een klein paviljoen, waaromheen vele witte tuinstoelen waren geplaatst, die het opschrift droegen: „Ame rican Icecream Parlour" hetgeen in het Ne- derlandseh zooveel beteekent als „Ameri kaansche IJssalon" en reeds het zien hier van was voldoende om een knagend heim wee naar „God's own contry", zooals de be scheiden Yankee zijn vaderland noemt, bij hem op te wekken. Hij bleef staan en zag, hoe nette meisjes met witte mutsjes en schortjes bedienden. Toen hij wilde doorloopen, botste hij tegen een jongedame aan, die met groote, be- geerige oogen een portie aardbeien-ijs na staarde. Als aan den grond genageld bleef Fred staan, zijn ooren, oogen en mond wijd open sperrend. En in plaats van zich te ver ontschuldigen. bleef hij stom verbaasd zwij gen. Neen zoo iets moois als dit jonge meisje, dat hem nu eveneens ietwat verschrikt aan keek, had hij sedert lang niet meer ge zien. Slank als een den, goudblond haar, een fijn gezichtje, fluweelachtig als een perzik en groote, stralende, groene oogen. Haar witte japonnetje was smaakvol en fijn, zij het dan ook niet buitengewoon kostbaar; zij droeg witte, lage schoenen aan de kleine voetjes m een klokhoedje op het mooiste kopje, dat men zich maar kon voorstellen. (Wordt vervolgd). 'I

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 8