HET NIEUWE AVONDBLAD 4708 4220 (IJ)muider (T) axi (O)ndernemmg Het veilige adres is Visscherij-Snufjes 21e JAARGANG Nd. 300 ZATERDAG 24 OCTOBER '36 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkertj N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Haagsche Zuinigheid. iJMUIDEN Zij roepen om werk." Radio in dienst van de vischdistributie. „Macht tegen Macht". De nieuwste HOEDEN JOH. ELZER Heeren Modes Graaf van Limburg Stirum gezant te Londen? VREESWIJK'S TAXI-ONDERN. D U L L E R'S KAPPERSHUIS, Boterconsenten voor België. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus S cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTÏëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN Ut BB NEVEW-EDTPBB HET N 1KB WE AVONDBLAD DOB KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele Invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van zrz. een wijsvinger; 50.- btJ verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen. krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA..V/» Bank te Schiedam. In den loop der jaren is meermalen gecon stateerd, ook in dit blad, dat de traditioneele verhoudingen tusschen de colleges van Bur gemeester en Wethouders en de gemeentera den zich wel heel sterk gewijzigd hadden op het financiëele chapiter. Was oorspronkelijk de toestand, ongetwijfeld ook volgens de be doeling van de gemeentewet, dat de Raad het College, speciaal den wethouder voor de Ft nanciën, op de vingers keek om te zorgen dat hij niet teveel uitgaf een Financiëele Com missie werkte daar extra aan later werd het anders. Vooral in den tijd van de hoog conjunctuur was de situatie dusdanig gewor den, dat schier alle wethouders van Financiën voortdurend bij de schatkist op wacht stonden om deze te beveiligen tegen al te royale be vliegingen van den Raad. Vaak lukte dat niet, en de Waakhond-bij-de-Schatkist blafte het eene waarschuwings-gebas na het andere. Maar ziet, de tijden kenteren telkens weer. Na die schoone dagen van Aranjuez, later pas als zoodanig erkend en met het woord hoog conjunctuur betiteld, is noodgedwongen een evolutie gaan werken, die het thans al zoover gebracht heeft, dat in het Voorloopig Verslag over de Haagsche gemeentebegrooting „vele leden" het gansche college van B. en W. een te groot financieel optimisme verwijten. Die vele leden meenen, dat weloverwogen maat regelen noodzakelijk zijn omdat Den Haag, dat later den crisis-toestand begon te voelen dan andere gemeenten, ook later het herstel zal ondervinden. Het plan een nieuw vliegveld, gezamenlijk met Rotterdam, aan te leggen, willen zij maar liever heelemaal opgeven. Er is bepaald aanleiding tot bezorgdheid over de naaste financiëele toekomst van Den Haag. Ik kan me zoo voorstellen hoe verbaasd vele wethouders en ex-wethouders van Financiën, die in de jaren 1925—1932 of daaromtrent hun voortdurenden stijd tot beveiliging van hun rekening hebben moeten voeren, bij het lezen van dit bericht zullen zijn. Sommigen zullen zich de oogen hebben uitgewreven in twijfel of zij wel goed lazen. Niet alleen aan hun tegenwoordigen Haag- schen lotgenoot, maar ook aan zijn mede wethouders en aan den burgemeester wordt door den gemeenteraad te groote royaliteit verweten! „Had ik dezen tijd nog maar eens mogen meemaken", zal menig oud strijdros, dat zich moe voelt alleen bij de herinnering aan zijn vroegere bezuinigings-redevoerin gen in den Raad en in de commissie voor de Financiën, ongetwijfeld denken. Maar oud en wijs als hij is zal hij er wellicht dadelijk de overweging bij voegen; ,.Dit verwijt is ook niet al te plezierig.... je zit er om gecritiseerd te wordenwanneer zal ooit de balans net in evenwicht hangen en de wethouder voor de Financiën niet te zuinig en evenmin te royaal naar den smaak van „vele leden" zijn. Toch is het Haagsche geval wel belangwek kend. Het geeft den toestand aan, zooals die oorspronkelijk in de -wet bedoeld en vroeger ook toegepast is. Ook in financieelem zin staat aan het hoofd der gemeente de Raad, niet de wet houder, met de taak dezen zelf-gekozen uit voerenden functionaris op zijn vingers te kij ken en hem zeker niet in zijn werk te bemoei lijken door meer uit te geven dan de stads- bruin trekken kan. Nog een woord van de vele leden in den Haagschen Raad, dat uit aller hart gegrepen moet zijn: „Er dient allereerst te worden ge zocht naar een weg om belasting-verhooging te ontgaan".... R. P. PERSONALIA. Door den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk (West.) is om gezondheidsredenen aan den heer Joh. Plu ontheffing verleend uit het ambt van ouderling. Tevens heeft de heer Plu zijn functie als bestuurslid der Hervormde scholen om dezelfde redenen neergelegd. WIE DE DRAGERS DER ZEVEN SLEUTELS ZULLEN ZIJN. De rolverdeeling van het door de tooneel- vereeniging „Varia" op Dinsdag 10 Novem ber a.s. op te voeren mysteriespel „De Zeven Sleutels van Baldpate" is als volgt: Quimby, een huisbewaarder; D. J. Bais, Mrs. Quimby, zijn vrouw, mevr. List Daalder. Magee, schrijver van detectiveromans, L. W. Boeree, Mary, een journaliste, mevr. T. Roza—Peek, mrs. Rhodes, een jonge wedu we, mevr. J. BoereeKarreman. Myra, een „vamp", mej, L. Feddema, Burgemeester Jim Cargan, A. H. Holtslag. Bland, een gangeter, D. Heere. Lou Max, een lid der Aroerikaansche onderwereld, J. Dammers. Hayden, directeur van een tramweg-maat schappij, K. Faber. Kennedy, inspec teur van politie, H. Schoone, 2 agenten van politie, de heeren A. v. d. Zijl en Jac. Rijke, Bentley, de eigenaar van Baldpate, een Amerikaansche millionair, A. v. d. Borg. Pe- Lters, de geeest van Baldpate, Jack Roza. TELEFOON en bl'jft de (Adv. Ingez. Med.) 99 Wat Palvu brengen zal. Op Dinsdag 3 November a.s. heeft de Arbei ders Tooneel Vereeniging .Palvu" in den Tha üa-Schouwburg een uitvoering. In deze eerste donateursvoorstelling zal de regisseur, de heer H. van Dokkum, met de onder hem spelenden voor het voetlicht brengen een actueel too- neelwerk van den auteur Thierry Martinet, dat door den Bond van Arbeiders Tooneel- vereenigingen voor zijn leden is aangekocht en dat tot titel heeft: „Zij roepen om werk" spel in 3 bedrijven. Het omvat een tijdsverloop van IV2 jaar en speelt in deze dagen in een groote stad; het schetst het leven van een gezin, dat door de crisis getroffen wordt, de stijgende verhitte ring van den werkloos geraakten vader en zijn beide zoons, Guus en Ben. Guus heeft van zijn voorgenomen huwelijk moeten afzien, om dat hij ontslagen werd en Ben treft dit lot, kort nadat hij getrouwd is. Er is dan slechts weinig noodig hen op 't verkeerde pad te brengen, vooral als de demoraliseerende in vloed van het zonder werk zijn hen reeds volkomen murw gemaakt heeft. In het derde bedrijf, als de mannen zich schuil houden of in de gevangenis opgesloten zijn, wordt het zwaartepunt van het drama tische gegeven geheel geconcentreerd in het spel der vrouwelijke personages. Dat er van haar veel gevergd wordt laat zich gemakkelijk begrijpen, evenals van de acteurs. De entourage is weliswaar zeer eenvoudig, maar men heeft toch, dank zij de belangelooze medewerking van den heer P. Botman, de beschikking gekregen over een passende aankleeding. De schrijver vindt (en hoe zou het ook an ders kunnen) geen oplossing voor het groot ste aller crisisproblemen maar heeft door de realiteit haarscherp te belichten, niettemin een tooneelwerk vervaardigd, dat allerwege de aandacht getrokken heeft. Palvu's uitvoe ring zal de tweede in Nederland voor het dilettantentooneel zijn. LICHTBEELDENAVONDEN. Door het bestuur der Ned. Herv. Kinderker- ken worden in den a.s. winter verschillende middagen en avonden met lichtbeelden ge organiseerd. Deze eerste reeks begon gister middag in de Bethlehemkerk. Een rijk ge varieerd programma werd uitgevoerd. ANTI REV. KIESVEREENIGING. De Anti-Rev. Kiesvereeniging houdt Dins dag 27 October a.s. een ledenvergadering in het gebouw Irene. In deze vergadering zullen besproken worden de voorstellen van het Centraal Comité van A.R. Kiesvereeniging: verkiezingsmanifest en candidaatstelling. Tevens zullen afgevaardigden gekozen wor den naar de vergadering van den Kamerkies- kring Haarlem, die Zaterdag 7 November a.s. in Haarlem gehouden wordt. De openbare vergadering met den heer H. Bijsterveld als spreker vindt niet plaats op 9 November doch op Dinsdag 3 November a.s. DE BEOEFENING VAN DE KLEINE LUCHTVAART. Motorvliegen op Schiphol. Donderdagavond hield de Ned. Ver. ter Be oefening der Kleine Luchtvaart een vergade ring in Hotel De Prins. De voorzitter de heer S. Luttik opende de vergadering en heette al len hartelijk welkom, speciaal de afd. Krom menie, die was uitgenoodigd en waarmee in de toekomst zooveel mogelijk zal samen ge werkt worden. Na voorlezing der notulen, welke werden goedgekeurd, werd het verslag der kascom- missie uitgebracht, waaruit bleek dat het financieele gedeelte in orde bevonden was. Wat het vliegterrein betreft, wordt thans in verschillende richtingen gezocht en kan binnen kort een oproep verwacht worden tot degenen die over terrein beschikken, geschikt voor zweefvliegen enz. Als leider is een zeer geschikt lid aange zocht, doch deze wenschte zich nog eenige da gen te beraden. Eenige leden zijn op Ypen- burg reeds aan 't les nemen voor zweeftechni- cus. Twee leden zullen weldra aan de gestelde eisohen voldoen. De vereeniging heeft vijf plaatsen gekregen van de Nationale Luchtvaart School (N. L. S.) om op zeer voordeelige wijze te kunnen leeren motorvliegen op Schiphol. Hier voor bleek zeer veel interesse te bestaan. Deze vijf plaatsen waren op de eerste oproep reeds ver overtee- kend. De vereeniging is de eerste in Neder land d-ie dit aanbod van goedkoope lessen heeft gekregen. Dit berust op een proefneming- waarvan de vereeniging daadwerkelijk kan pro fiteerem. Hiermede is dus aangetoond dat de N. V. K. L. levensvatbaarheid heeft, gezien de belangstelling de,r N. L. S. voor deze vereeni ging. Na de rondvraag vertoonde de voorzitter een film over zweefvliegen in een naburig' land, een eigen opname van de Beverwijksche Jeugdluchtivaartclub en 't les nemen op Ypen burg. De heer Blaauw, leider der Beverwijk sche Jeugdlucbtvaartelub, had een groot mo del medegebracht en toonde de aanwezigen t belang, ook voor ouderen, om te komen tot1 het oefenen met kleine modellen, hetgeen van zeer veel belang is voor de vaststelling van op- waarsche winden in de duinen, wat een zweef vlieger nu eenmaal moet weten. Het was een zeer geslaagde avond en vol daan gingen allen huiswaarts. MADRID BEREIDT ZICH VOOR TER VERDEDIGING. Leden der Volks militie aan Tiet werk bij het opwerpen van barricaden. De organisatie wordt opgebouwd. Naar wij vernemen is men op het departement van Sociale Zaken onder leiding van den heer v. d. Hoeven druk bezig met de organisatie van de distributie van goedkoope visch aan werkloozen. Zoowel het ontvangen van de visch in IJmuiden als elders als de distributie in de steden wordt thans geregeld en reeds zijn eenige benoemingen in verband met het een en ander geschied. Voorts vernamen wij nog, dat wanneer de distributie eenmaal werkt eiken avond per radio zal worden be kend gemaakt, in welke gemeente op een bepaalden dag „regeerings- visch" verkrijgbaar zal worden ge steld. ZONDAGSDIENST JER APOTHEKEN De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de Kennemer apotheek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. De apotheek Velsen-Noord is morgen gesloten. Deze apo theek is in de komende week ook 's nachts geopend. NAT. CHR. GEH. ONTH. VEREENIGING. Een goed bezochte vergadering van de Nat. Chr. Geh. Onth. Vereeniging werd Donderdag avond gehouden in het Herv. Vereenigingsge bouw, Kalverstraat. In deze vergadering die geopend werd door den voorzitter, den heer A. van Slooten, trad als eerste spreker op Ds. Joh. Bronsgeest uit Velsen. Deze sprak over Waarom nog Luthendag?" Hierbij herinnerde spreker aan het leven en werken van den Kerkhervormer Maarten Luther. Vervolgens wekte spreker de aanwezigen op, dezen dag, den 31en October, steeds te herden ken en zich er bij te herinneren welke betee- kenis deze dag voor de protestanten is. Hier na werd een serie lichtbeelden, betrekking hebbende op het leven van Luther, vertoond. Het tweede gedeelte van den avond was ge wijd aan propaganda voor drankbestrijding. Er werden voordrachten gehouden en eenige lichtbeelden vertoond. Voor de Christelijke geheelonthouding was het een mooie propaganda-avomd. Gecombineerd concert. Op Dinsdag 17 November a.s. geven de Ar beiders Muziek Vereeniging „Voorwaarts" dir. Philip S. Vlessing en de Gem. Arb. Zangver- eenig'ing „IJmuider Volksstem", dir. J. Post te Haarlem, een gecombineerd concert in den schouwburg Thalia. Er zal o.m. een groot koorwerk uitgevoerd worden, dat door den componist Otto de Nobel geheel in den geest der moderne arbeidersbe weging geschreven is en tot titel heeft: Macht tegen Macht". Deze compositie is be doeld voor gemengd koor met begeleidend harmonie-orkest en zal door Philip S. Vles sing gedirigeerd worden. Aan de uitvoering ervan zullen ongeveer 65 personen medewer ken. Door Voorwaarts zal ten doop gehouden worden de bekroonde suite voor harmonie orkest Petite Fantaisie no. 2 van 01. Koop. De componist heeft toegezegd den avond te zul len bijwonen. Ook de IJmuider Volksstem zal verschillende koorwerkjes van dezen musicus ten gehoore brengen. VLAGGENTOOI IN IJMUIDEN-OOST. In de laatst gehouden vergadering van de Chr. Oranjevereeniging IJmuiden-Oost werd het verlangen te kennen gegeven, bij het hu welijk van Prinses Juliana en Prins Bern- hard, zooveel mogelijk te vlaggen. Velen zijn door de tijdsomstandigheden niet in staat een vlag te koopen, hoe gaarne zij dat ook zouden willen. Deze moeilijkheid is thans voor een groot deel opgelost. Door toepassing van een spaarsysteem kan ieder tegen redelijken prijs 'n mooien vlag bekomen Velen hebben reeds deelneming toegezegd. Belangstellenden kunnen bij den heer T. J. Rootlieb, Groeneweg 37, IJmuiden-Oost ver dere inlichtingen verkrijgen. HET VELSERBAD. Het bestuur van V. Z. V. maakt ons er op opmerkzaam, dat het maken van de electri- sche licht- en krachtinstallatie in het te bouwen Velserbad nog niet is opgedragen. De eleetrische installateurs ter plaatse zullen in de gelegenheid worden gesteld, voor dit werk in te schrijven. Trompstraat 22 (Adv. Ingez. Med.) DEBATVERGADERING S.D.A.P. en EN N.S.B.? Naar wij vernemen, heeft de plaatselijke raad van S.D.A.P. en IJ.B.B. den heer Jhr. Van der Goes van Naters, in verband met diens rede in de openbare vergadering der N.S.B. van j.l. Donderdag gehouden, uitgenoo digd tot een debat met gelijke tijdverdeeling. DIRECTIEBOOT BESCHADIGD. Het Nederlandsche motorschip Joma, dat na eenige dagen door den storm alhier op gehouden te zijn, zijn reis zou voortzetten, is in aanvaring geweest met de directieboot van den havendienst, waardoor deze ernstig be schadigd werd. De Joma is in verband met dit ongeval nog niet vertrokken. Jhr. De Marees van Swinderen verlaat den diplomatieken dienst. In verband met de reeds gemelde komende mutaties onder de hoofden van Hr. Ms. zen dingen in het buitenland, verneemt de Tel., dat de Nederlandsche gezant te Londen, jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, in den loop van het volgende jaar, na de kroningsplechtig heden van koning Edward, den diplomatieken dienst zal verlaten. De gezant koesterde reeds sedert eenigen tijd het voornemen zich uit den actieven diplomatieken dienst terug te trekken. Voor de vervulling van de daardoor ont staande vacature zal naar alle waarschijnlijk heid de gezant te Berlijn, jhr. mr. J. P.' graaf van Limburg Stirum in aanmerking komen. Jhr. De Marees van Swinderen heeft meer dan 22 jaar Nederland in de Britsche hoofd stad vertegenwoordigd. Naar de N.R.Crt. verneemt komt dr. J. B. Hubrecht, onze gezant te Boekarest, ernstig in aanmerking voor den gezantschapspost te Rome, welken mr. J. A. N. Patijn voor dien te Brussel heeft verwisseld. DOODELIJK ONGELUK. Vrijdagmiddag om half zes passeerde een vrachtauto, komende uit Amsterdam en op weg naar Giessendam, den tol te Vreeswijk, toen een der inzittenden, de 18-jarige tim merman D. de Rooy uit Giessendam, het hoofd buiten de cabine stad om iemand iets toe te roepen. Dit had tot noodlottig gevolg, dat hij met een boom in aanraking kwam. en een schedelbasisfractuur opliep. Na enkele oogenblikken is het slachtoffer overleden. DAG EN NACHT TEL. (Adv. Ingez. Mea.i CCLXXVII. Er gaat tegenwoordig haast geen week zon der record voorbij. Maar ditmaal heb ik er eentje geboekt van een outsider, nl. van een trawllogger of een kotter, zooals je hem ook wel zoudt kunnen noemen. Het is eigenlijk geen. volbloed IJmuidensch schip, deze KW. 76, dat ziet u wel. Maar ondanks dit uit- steedsche werk, is de reederij toch in IJmui den gevestigd. Deze logger was Woensdag aan de markt, was twaalf dagen op zee geweest, had betrekkelijk weinig last gehad van den storm en kwam met een „schip" visch bin nen, waarnaar een kustboot zou watertan den. Deze beeldspraak wil men mij wel ver geven; ik weet wel dat de meeste kustbooten geen tanden meer hebben. Twee .honderd ze ventig manden had de K.W. 76 en besomde daarvoor ruim f 3200. Dat heb ik nog nooit meegemaakt. Zulk een groot wonder was het niet, dat de KW. 76 zulk een hooge besomming maakte, want de visch was schreeuwend duur. Er is kabeljauw verkocht voor f 120 de kist, groote en rniddelschelvisch kwamen tegen de 50 gul den, kleine schol noteerde tot 30 gulden, ha ring en makreel waren eveneens veel duur der. De KW. 76 was dan wel de eenige record houder, maar hij de trawlers liepen de cijfers ook ver de hoogte in. Van de 34 booten, die deze week op de bekende briefjes van Kok stonden, besomden 15 meer dan 3000 gulden en 4 zagen zelfs kans de 4000 te passeeren. Dit waren natuurlijk alle groote booten, maar de kustbooten hebben het door de dure tong, tarbot, schol, enz. ook ver gebracht. Bootjes met 50 a 60 manden visch, in de hal spring je haast over de heele vangst heen maakten f 2000 en zelfs nog meer. Met den handel is het in zulke dagen na tuurlijk treurig gesteld. Er is aardig vraag en nu is de aanvoer zoo gering en zijn de prijzen zoo hoog. dat het artikel visch van het „goedkoopste" scholletje tot het duurste ton getje een weeldeartikel is geworden. En dat nog wel nu de distributie van goedkoope visch aan werkloozen voor de deur staat. Maar er staat nog meer voor de deur. De vorige week ving ik daarover al iets op, maar „ik mocht het niet wéér-vertellen". Nu schijnt er al het een en ander over te zijn uitgelekt en daarom mag ik het nu wel vertellen. Er is zoo vernam ik, van de Visscherij Centrale een voorstel onderweg naar de regeering tot het verleenen van steun aan de trawlvisscherij, d.w.z. aan de reeders van stoomtrawlers en van trawlloggers. Er zou, naar ik vernam, een bedrag van f 100.000 tot steun aan deze vis scherij beschikbaar worden gesteld a fonds perdu. Hetgeen wil zeggen, dat er per varende boot een bedrag van f 1000 beschikbaar zou. zijn. Een vreemde geschiedenis. Toen de vis scherij diep in nood zat, beperkte de regee- ringssteun zich in hoofdzaak tot steun op pa pier, of langs een omweg, een steun, die wat de varende vloot betreft, zoo weinig beteeken- de, dat vele reeders liever hadden gezien, dat de regeering- niets had gedaan, want tegen over een geringe geldelijke uitkeering over den tongaanvoer stond een vrijheidsbeperking door de uitvaar-certificaten. En nu zitten we midden in .een periode van een opleving, die we geen van allen, laten we het maar eerlijk bekennen, verwacht hadden. Het verleenen van een geldelijken steun aan de vissche rij. op welke wijze ook, zou absoluut geen zin hebben. Dat is nu te laat. Als men in Den Haag eens kennis neemt van de besommin gen, dan zal men het direct met mij eens willen zijn. Laat men liever eens het oog richten op de moeilijkheden, waarmede de handel te kampen heeft, of laat men het bedrag be schikbaar stellen voor goedkoope bakolie aan werkloozen en andere menschen met kleine beurzen. Dan helpt de regeering den consu ment, den producent en den vischhandel. Drie vliegen in een klap! PIETERMAN. KALVERSTRAAT 184 TELEFOON 4516 IJMUIDEN-OOST. HET ADRES voor BETERE Haarverzorging. Onze GASTON PERMANENT-WAVE a ƒ1.— geeft U zes maanden voldoening. (Adv. Ingez. Med.) Minister van Zeeland, de minister van Landbouw, Pierlot en de minister van Bui- tenlandsche Zaken, Spaak, hebben Vrijdag de kwestie der contingenteering van de Ne derlandsche boter geregeld. Besloten werd, dat het maandelijksche con tingent het gebruikelijke contingent zal be naderen. De Belgische ministers hebben besloten het licentierecht van frs, 6 per K.G. op frs. 7,50 te brengen. Op deze nieuwe voor waarde zullen licenties kunnen worden toege staan.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1