Jubileum van de Beverwijksche Conservenfabriek. m Of»»! f i Bij-geloof. /CHEEP/ BEVERWIJK. Veertig jaren van intensieven arbeid. Belangrijke industrie voor Beverwijk. Tuinders zullen de saneering van den handel bespreken. ZATERDAG 24 'C T. 1936 CASTRICUM HEEMSKERK TJMNCBÖ De Beverwijksche Conservenfabriek bestaat op 2 November 40 jaar. Het nieuwe fabrieksgebouw, dat in 1934 aan de Breestraat verrees en dat een groote voor uitgang beteekende voor deze voor Beverwijk zoo belangrijke industrie. In een bijeenkomst van het geheele personeel zullen deze jubilea op Maandag 2 November worden herdacht. Des avonds wordt het jubileum feestelijk gevierd in Hotel „Oud Meerenstein", met Kees Pruis, Stella Seemer en vele verrassingen. Dat belooft dus wat BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: P. den Hertog en N. Ledder. Getrouwd: J. D. Woerdeman en A. C. Al- bers; B. J. Maas en N. Peek; N. J. van Opzee- land en J. A. M. Brantjes. Bevallen: J. H. Beentjesvan Velthuijsen, d.; B. M. Joostenvan Leeuwen, d.; C. A. DuivenvoordeUrsum, d.; E. A. van En- 1 gelshoven—Deerns, d. Overleden: E. Veening, 60 j., geh. met J. Wattjes; KI. A. Ruiter, 68 jaar, ongeh.; J. v. d. Pal, 69 j., geh. met A. Molenaar. MARKTBERICHT Boerekool per kist 10—25 Spinazie per kist 4060 Sla per kist 2040 Postelein per kist 30—50 Andijvie per kist 1025 Wortelen per bos 2iy2 Raapstelen per bos 22V2 Radijs per bos 1V/2 Peterselie per bos \y22!/2 Selderie per bos 23 Prei per bos 37 Bloemkool le per stuk 811 Bloemkool 2e per stuk 35 Tomaten per K.G. 616 Uien per K.G. 22]/2 Capucijmers W. per K.G. 26 Pronkboonen per K.G. 57 Snij'boonen per K.G. 2032 Spruiten per K.G. 1018 Knollen per stuk 26 Komkommers per stuk 27y Roode kool per stuk 46 Groene kool per stuk 23 Aardbeien per doosje 3645 Appelen per K.G. 1022 Peren per K.G. 816 Druiven per K.G. 2028 Op Maandag 2 November zal de N.V. Bever wijksche Conservenfabriek haar veertigjarig jubileum herdenken, De conservenindustrie werd in Beverwijk reeds vóór 40 jaren be oefend. Op de Meer was toen namelijk geves tigd de „stoomfabriek van verduurzaamde le vensmiddelen" van den heer Willem Sepp. In 1891 werd deze fabriek verplaatst naar de Breestraat op den hoek van de Bloksteeg. Op 8 October 1896 werd dit bedrijf in „Mai- son Stroucken" (het tegenwoordige Kennemer Theater) ten overstaan van notaris C. H. Moens in het openbaar verkocht, alsmede het heerenhuis, dat aan de Breestraat stond en waarin vroeger het Kantongerecht gevestigd was. Tot 1933 is dit huis de woning geweest van den directeur van het bedrijf. De fabriek werd gekocht door den heer M. J. van Hat tum. Er werd een commanditaire vennoot schap gevormd, die op 19 December 1896 aan de Griffie van de Arrondissementsrechtbank te Haarlem werd geregistreerd. Tot directeur werd benoemd de heer F. W. Dekker. Het bedrijf, dat in dien tijd nogal primitief was ingericht, werd op 2 November 1896 in werking gesteld. De eerste loonlijst vermeldde de namen van 30 leden van het personeel, die in de eerste bedrijfsweek van 5 dagen tezamen f 135 verdiend hadden. De loonen varieerden toen althans voor de geschoolde werklieden van f 9 tot f 11 per week. Hoe het groeide. Wanneer men nu het mooie, moderne fa brieksgebouw ziet staan en men maakt ken nis met de inrichting van dit bedrijf, dat thans aan de hoogste eischen van hygiëne voldoet, dan zal men zich moeilijk kunnen voorstellen, hoe primitief vooral in de eerste bedrijfsjaren gewerkt moest worden. Het ma ken van de blikken en het dichtsoldeeren bij voorbeeld moest met de hand geschieden. Een kleinestoommachine leverde de noodzakelijke drijfkracht voor alle afdeeelingen en tevens den stoom voor de verduurzaming van de le vensmiddelen. De kunstverlichting geschiedde door middel van dansende gasvlammen, zoo genaamde „vleermuizen", kortom het was voor dien tijd allemaal heel behoorlijk, maar in onze oogen wel heel erg bescheiden. Maar de producten van de Beverwijksche conserven fabriek kregen al spoedig een goeden naam, de omzet steeg, zij kon de groote scheep vaartmaatschappijen, leger en vloot en belangrijke hotels hier en in Indië tot haar vaste clientèle rekenen. De fabriek had een enorm voordeel boven haar concur renten. Zij was namelijk gelegen juist op de grens van de wisseling der grondsamenstel- ling. Aan de eene zijde de klei, aan den ande ren kant het zand van de duinstreek. Zoo kon den de bladgroenten als spinazie en andijvie worden betrokken uit den polder, geteeld op de klei, waardoor een aanzienlijke besparing werd verkregen op het schoonmaken. Deze gunstige ligging is ongetwijfeld van grooten invloed geweest op de ontwikkeling van het bedrijf, dat voor Beverwijk altijd van zeer groote beteekenis is geweest. Langzamer hand werd de fabriek uitgebreid. In de jaren 1902, 1904 en 1905 werden reeds kleine deelen bijgebouwd. In 1912 en 1913 volgde een groote uitbreiding, toen werd voor meer dan f 100.C00 verbouwd. De inrichting werd gemoderniseerd, machines werden bijgeplaatst, de fabriek paste zich aan bij de nieuwere eischen. In 1914 werd het bedrijf geëlectrificeerd, al werd dan ook geen afstand gedaan van de stoom, want de fabriek verwekte zelf de electrische stroom. Zooals voor zoovele bedrijven, waren de oorlogsjaren voor de Beverwijksche Conser venfabriek zeer moeilijk. In de eerste jaren van de mobilisatie werden aan de fabriek enorme productie-eischen gesteld. Zeer groote leveringen moesten worden gedaan ten be hoeve van het leger en de marine. Eerst daar na kwamen de moeilijkheden. Er was namel- lijk geen blik meer te bekomen en geen blik beteekende stopzetting van de productie. De directie had toen het voorbeeld van andere fabrieken kunnen volgen, door haar bedrijf tot oorlogsindustrie te vervormen. Zij heeft dit niet gedaan. De conservenfabriek bleef dezelfde en al was er dan ook geen werk, het vaste personeel werd in dienst gehouden. En naar de directie ons verklaarde, heeft zij van deze gedragslijn nooit een oogenblik spijt ge had, al waren deze mobilisatie-jaren dan ook buitengewoon moeilijk. Na den oorlog herstelde zich geleidelijk het bedrijfsleven. De Beverwijksche Conserven fabriek hernam haar belangrijke plaats in de distributie. Zij zag al haai- oude relaties te- rugkeeren en zij jubileeren thans mee met de fabriek. Dit is teekenend voor de standing van deze Beverwijksche industrie. Het vaste personeel, ter sterkte van onge veer 80 menschen bleef mede bouwen aan de uitbreiding van het bedrijf. Tijdens de cam pagne in de zomermaanden vinden ook zeer vele tijdelijke werkkrachten arbeid in de fa briek. Interne moeilijkheden hebben zich nimmer voorgedaan, het woord staking is in de Bever wijksche Conservenfabriek slechts een klank. Nooit kwam in het bedrijf een staking voor. Ook de stichting van een pensioenfonds, door het personeel zelf beheerd, duidt op goede verhoudingen. Over den huisarbeid, die de fabriek des zo mers velen verschaft kan men van meening verschillen. Maar toch beteekenen bedragen van f 25.000 a f 30.000 arbeidsloon voor dit huiswerk nog wel iets. In den afgeloopen zomer was de hoogste week f 3400 aan ar beidsloon, alleen voor den huisarbeid. In 1933 en 1934 is een nieuwe fabriek ge bouwd. In één groote centrale fabriekshal is thans het groote bedrijf, geheel geautomati seerd, ondergebracht. De inrichting is zoo danig, dat na het oogsten en vervoeren, het product practisch met geen hand meer wordt aangeraakt. Alles geschiedt langs meehani- schen weg, zelfs het wasschen van de groen ten en het sluiten van de blikken. Het productievermogen is geweldig opge voerd. In twee dagen produceert het bedrijf nu dezelfde hoeveelheid, als vroeger in een geheele campagne. De afzet is eveneens enorm gestegen, omdat het aantal consümenten van blikgroenten veel en veel grooter is. In de eerste bedrijfsjaren gold op deze wijze ge conserveerde groente als een luxe-artikel, tegenwoordig ligt het vrijwel binnen het be reik van een ieder. En zoo kan het gebeuren, dat duizenden en duizenden blikken met c a bekende frissche etiketten en met het merk „Meisje" of „Bever" de fabriek verlaten, om de renommé van het Beverwijksche product over de wereld te verspreiden De viering van het jubileum. Zoo lang de fabriek bestaat is het de ge woonte geweest, elk lustrum tezamen met het personeel te herdenken. En de belangrijke jubilea werden gevierd op een wijze, als gold het één groote familie. Deze groote feesten leven nog altijd in de herinnering voort met de roemrijke boottocht naar de „Entos" aan de spits. Zoo zal het ook nu weer een harte lijke herdenking worden, want deze traditie werd ook voortgezet toen na den dood van den heer M. J. van Hattum een N.V. werd gesticht en de heeren J. P. Neyt en na 1928 ook de heer F. W. van Loenen de directie voerden. Met de fabriek jubileeren ook de heeren N. Luyt, K. Honig, H. Smit en J. v. d. Waa. (Imkers berichten, dat de bijen hun korven reeds met was afslui ten, hetgeen zou wijzen op een vroegen en strengen winter.) De menschen hebben sinds de vroegste tijden, Het weervoorspellen naarstig bestudeerd, En zij die daaraan thans hun leven wijden, Zijn ongetwijfeld hierin zeer geleerd. Hun wetenschap berust op vele boeken, Die door de eeuwen heen geschreven zijn Zij kunnen in de statistieken zoeken En putten uit hun scherp geoefend brein. Maar als men zoo'n geleerde nu gaat vragen, Wordt deze winter streng hoe zit dat nou? Is vast hét antwoord: ik zal me niet wagen Aan een voorspelling over dooi of kou. Dat vraagstuk hangt aan al te veel factoren, Die 'k op 't moment nog niet kan overzien, Ik durf het niet te zeggen van tevoren, Het kan wel zijn. maar ook weer niet misschien, Dat zegt de mensch, die superieur mag heeten In denkvermogen boven 't slimste dier, Hoe kan één wezen het nu beter weten, Al is 't een bij, want daarom gaat het hier. 't Is een genot, die diertjes te aanschouwen, Als men ze nijver werkend bezig ziet, Maar moet men vast op hun instinct vertrouwen? Hun „bijgeloof" aanvaard ik zoo maar niet. Wil onze bijenstand voorzichtig wezen. Voor het geval de koude hem verrast, Steeds is voorkomen beter dan genezen, Het is dus wijs, dat hij vroegtijdig wast. Maar verder zullen wij maar kalmpjes wachten, Wat ervan komt en blijven daarbij vrij Van elke soort bijziende bijgedachten, Al is de bij nog zoo in alles bij. P. GASUS. In een buitengewone vergadering. Voor de aanvoerders van de Vereenigde Veilingen zal op Dinsdag 27 October, des mid dags te half drie in het veilinggebouw Ken- nemerland een buitengewone vergadering worden gehouden. Deze bijeenkomst is be legd op verzoek van een aantal leden en gasten van „Kennemerland" en „Vrije Vei ling" ter bespreking van de gevolgen, die de saneeringsmaatregelen van de kooplieden- vereenigingen kunnen hebben nu de veiling- besturen besloten hebben aan die saneering van den handel zijdelings mede te werken door kooplieden van de veiling te weren, die niet tot deze saneering willen of kunnen toe treden. De veilingbesturen willen gaarne van deze gelegenheid gebruik maken om een uit eenzetting te geven van de voorgeschiedenis en van de beweegredenen, die de veilingbe sturen genoopt hebben aan de saneering eenige zijdelingsche medewerking te verlee- nen, hoever die medewerking gaat en welke gevolgen men verwacht van het al of niet verleenen van die medewerking door de vei lingen. JONGEREN VREDES ACTIE. De plaatselijke afdeeling der Jongeren Vre- des Actie houdt op Dinsdag 3 November a.s. een groote propagandavergadering. Als spreker zal optreden de heer J. Brandt Cor- stius, algemeen voorzitter der J. V. A. De avond wordt verder gevuld met een spreekkoor. De bijeenkomst zal worden gehouden in de zaal Odeon aan de Baanstraat. WIJDINGSAVOND JONG HERVORMDEN. Op Woensdag 11 November zal in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw een wijdings avond worden gehouden van de Vereeniging voor Jong Hervormden. Spreker is Ds. Voor- steeg uit Den Haag, over het onderwerp „Simson", ROOILIJN VAN DE ZEESTRAAT. Het besluit van den gemeenteraad, tot vast stelling van de voorgevel-rooilijn van de Zee straat is door Gedeputeerde Staten goedge keurd. HET CENTRAAL BESTUUR VAN DE R.K. KIESVEREENIGING. Het Centrale bestuur van de drie paro- chiëele R.K. Kiesvereeniging heeft als zijn voorzitter gekozen den heer J. Poncin. De secretaris en de penningmeester zullen wor den gekozen uit de dagelijksche besturen. De heer P. Langendijk werd benoemd tot pro pagandaleider voor Kennemerland en de heer S. de Jong tot kernleider. PRIJSUITREIKING VAN „DE STORM VOGEL". In een op Donderdag 29 October in het veilinggebouw „Centrum" te houden bijeen komst zullen de eereprijzen en diploma's worden uitgereikt van de gehouden wedstrij den van de Postduivenvereniging „De Storm vogel". DE SPREEKUREN VAN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS. Het gemeentebestuur heeft voor de be spreking van gemeentezaken met Burgemees ter en Wethouders uitsluitend de volgende regeling vastgesteld: met den burgemeester op Woensdag des voormiddags van 10 tot 12 uur ten stadhuize. (Algemeene zaken, onderwijs en financiën); met wethouder N. J. Out op Vrijdag des voormiddags van 11 tot 12 uur in het dienst gebouw Zeestraat 159 (Sociale Zaken, met uitzondering van tuinderssteun) met wethouder W. van Dok op Maandag, des voormiddags van 10 tot 12 uur in het dienstgebouw Zeestraat 159 (openbare wer ken, gemeentebedrijven, tuinderssteun). De directeur van de juoiieerende Beverwijksche Conservenfabriek, de heer J. P. Neyt, die reeds 37 jaren aan het bedrijf verbonden is. Het portret op den achtergrond is de beeltenis van wijlen den heer M. J. van Hattum, die in 1896 de fabriek in openbare veiling aankocht. HET EERSTE LUSTRUM VAN DE K. O. V. Het bestuur van de Kennemer Orkest Ver eeniging verzoekt opneming van het vol- pende i De Kennemer Orkestvereeniging zal op 27 November haar eerste lustrum herdenken, een feit van bezondere beteekenis voor het mu ziekleven hier ter stede. Het kost in de groote steden reeds de grootste moeite een sympho- nie-orkest in stand te houden, zoodat 't zeker een bijzonderheid is, dat in Beverwijk een bloeiend symphonie-orkest haar eerste lustrum kan herdenken. De vereeniging heeft dit in de allereerste plaats te danken aan haar eminenten direc teur, den heer L. Stiens, wien voor zijn orkest geen moeite te veel is en onder wiens bezie lende leiding reeds vele goede uitvoeringen zijn gegeven; tevens ook aan het actieve be stuur, dat ondanks alle zorgen toch steeds de financieele touwtjes aan elkaar heeft weten te knoopen. Geen wonder, dat vele muziekliefhebbers de K. O. V. als donateur steunen en zoo het voortbestaan hebben mogelijk gemaakt. De K. O. V. heeft het voornemen om dit eerste lustrum op gepaste wijze te herdenken en op haar Feestconcert dat op 19 November a.s. zal plaatsvinden, een mooi programma ten gehoore te brengen. Daarom heeft zij zich de medewerking verzekerd van mevr. Margué rite Couperus, een internationale artiste van naam. Ter afwisseling van de nummers der K. O. V. zal mevrouw Couperus eenige Volks liederen voordragen uit verschillende landen en eeuwen en daarna een indruk geven van de historie, cultuur en folklore. Het optreden van mevrouw Couperus is zeer zeker voor Bever wijk een unicum, daar het hier een artiste be treft van Europeesche faam en waarvan de critiek onder meer schrijft: „Mevrouw Marguérite Couperus heeft ons een kunstavond gebracht, die ons nog lang zal heugen. De stampvolle zaal was voortdu rend in geestdrift.Met haar 1 jldere stem, haar duidelijke uitspraak, haar sober gebaar, haar diep gevoel liet de zangeres van elk liedje het mooie doordringen tot in de harten der aan wezigen." Door deze medewerking rekent de K. O. V. op een uitverkochte zaal, waardoor tevens velen in de gelegenheid zullen zijn om met het kunnen van de K. O. V. kennis te maken. Op Vrijdag 27 November zal het vijfjarig bestaan feestelijk herdacht worden met een feestavond voor leden en donateurs, waarbij dan tevens gelegenheid bestaat om het be stuur te complimenteeren. Voor degenen, die nog lid of donateur willen worden van de K. O V. geven wij hier het adres van den secre taris: A. Schaap, Zeestraat 4, Beverwijk. AANHOUDING. Door de entrale recherche te Amsterdam is een 36-jarige man aangehouden, wiens op sporing en voorgeleiding was verzocht door de politie te Beverwijk. Hij wordt verdacht van oplichting. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. Voor spoedgevallen wordt Zondag de dienst waargenomen door Dr. W. Royaards, Vondel laan 20, telef. 2200. De Zondags- en nacht dienst van de apotheken wordt in de week van 25 Oct.—1 November waargenomen door Apotheek Donker, Breestraat 67, telef. 2037. TUINBOUWVEREENIGING „ONS BELANG". Marktbericht 23 October 1938. Andijvie per kist 826 ct. Sla per kist 3140 ct. Boerenkool per kist 58 ct. Groene kool per kist 12 ct. Gele kool per stuk V/2 ct. Roode kool per stuk 4 ct. Bloemkool per stuk V/22V2 ct. Prei per bos 3 Va4j4 ct. Wortelen per bos 1 ct. Selderij per bos 1 ct. Tomaten per K.G. 712 ct. Wortelen per K.G. V/2 ct. Spruiten I per K.G. 1114y Ct. Spruiten II per K.G. 410 ct. Van heden af zullen de veilingen aanvangen 's morgens 11 uur precies. DE JEUGDHERBERG. Op Zaterdag 24 en Zondag 25 October a.s. wordt in de Jeugdherberg „Assemburg" een groote reünie gehouden voor allen die de laatste jaren de Ardennen bezochten. Ook de jeugdherbergouders te Bouillon zullen op de reünie aanwezig zijn. De jeugdherberg Assemburg rekent op vele trekkers. OPBRENGST BABAR. De onlangs gehouden bazar ten bate der Ned. Herv. Kerk en het gebouw is een groot succes geweest. De ontvangsten bedroegen 798 na aftrek van diverse onkosten bleef er een batig saldo over van 653. R.K.V.V. „A.D.O." Het programma voor Zondag luidt: A.D.O.Vitesse 2.30 uur. (scheidsrechter H. Piët) A.D.O. 2Voorwaarts 2 12.30 uur. Oranje Wit 3A.D.O. 3 2.30 uur. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 23 te Bordeaux. HOI ON1'1 U TN Aagtekerk (thuisr.) 23 van Antwerpen. HALCYON LIJN. Flensburg, 23 van Vlaardingen n. Narvik. Stad Arnhem, 22 v. Spezia te Seriphos, voor Rott.-Vlaardingen. Stad Zaandam, 22 van Rott. te Norrkoping voor Lulea. Stad Zwolle, 22 v. Malta n. Sfax en Londen. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Reggestroom, 23 v. Amst. n. W.-Afrika. Amstelkerk (uitr.) 23 te Accra. Jaarstroom (uitreis) 20 v. Rivore Cess. HOLLAND AFRIKA LIJN Boschfontein (uitr.) 23 v. Aden. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitr.) 23 v. Shanghai. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Veendam, N.-York n. Rott. 22 (12.3 n.m.) 150 mijl ZW. v. Valentia. Delftdijk, Vancouver n Rott. 20 v. Cristobal. Binnendijk, Philadelphia n. Rott. 22 (8.26 (v.m.) 400 mijl ZW. v. Valencia. Boschdijk, N-Orleans n. Rott. via Londen 21 (6.10 n.m.) 700 mijl ZW. v. Land's End. Nictheroy, Rott. n. Vancouver 22 (11.48 v. m.) 850 mijl ZW. v. Land's End. KON NED STOOMBOOT MIJ. Achilles. 22 v. Trapani n. Algiers. Agamemnon, 22 v. Oran te Alexandrië. Astrea, 23 v. New-York n. Haiti. Ariadne, 22 v. Kopenhagen te Gdynia. Ceres, 23 v. Kymassi te Canada. Colombia, Barbados n. Amst. 232 (8 v.m.) v. Plymouth via Havre. Deucalion, 23 v. Amst. te Rott. Hebe, 23 v. Amst. te Hamburg. Orion, 23 v. Amst. te Rott. Saturnus. 22 v. Piraeus n. Calamata. Simon Bolivar, Amst. n. W.-Indië p. 22 Azo- ren. Trajanus, 23 v. Amst. te Rott. Ulysses, 22 v. Bourgas n. Varna. Van Rensselaer, 23 v. N.-York n. Port au Prince. Vesta. Rott. n. Genua p 22 Gibraltar. Baarn. Chili n. Amst. 21 v. Callao. Bodegraven, Chili n. Amst. 20 v. Valparaiso. Aurora, 23 v. Triest te Fiume Helder, Rosario n. Belfast, 22 v. St. Vincent. Orestes, Constantza n. Kopenhagen, p. 23 Stamboul (verb.). Stella, 23 v. Rott. te Lissabon. Rhea, 23 van Napels te Amst. Perseus, 23 van Oporto te Amst. Theseus, Amst. n. Gothenburg 23 te Velsen, vertrekt 24. Hercules, 23 v. Amst. n. Rott. Vulcanus, 23 v. Malaga n. Lissabon v.o. Boskoop, Chili n. Antw. en Amst, 23 van Liverpool. Tiberius, 23 van Hamburg n. Amst. Berenice, 22 v. Kopenhagen n. Amst. IJzerverscheping. Het Noorsche stoomschip „Bomma" is, ko mende van Delfzijl, aan het Hoogovenbedrijf gearriveerd om een partij ijzer voor Oslo te laden. Reparaties uitgevoerd. De Britsehe drijvende tra an kokerij „Polar- Chief", welke 28 Juli van dit jaar naar Am sterdam passeerde om bij een der dokken al daar belangrijke herstellingen uit te voeren heeft deze thans beëindigd en is gisteren naar Antwerpen vertrokken Een nieuw anker gekregen. Het Nederlandsohe stoomschip „Kernland", hetwelk dezer dagen van Hamburg te Am sterdam arriveerde na op de Elbe een anker met ketting te hebben verloren, is aldaar van een nieuw ankergerei voorzien en vervolgens naar Buenos-Aires vertrokken Vlagvertoon. Ter opluistering van het bezoek van H. M. kruiser „De Ruyter" aan Amsterdam arri veerden Vrijdagmorgen een tweetal torpedo- booten en een drietal onderzeebooten, n.l. resp. Z 7 en Z 8 en O 16, O 17 en O 18, die evenals de kruiser een paar dagen zullen blij ven vertoeven in de hoofdstad. AANGEKOMEN. 22 October: Vechtstroom s.s. Huil Keti Chandris s.s. Archangel Hontestroom s.s. Londen 23 October: Globe m.s. Huil Eland m.s. Southampton Robur VI s.s. Gdynia Bomma s.s. Delfzijl Z 7 torpedoboot Z 8 torpedoboot O 16 onderzeeboot O 17 onderzeeboot O 18 onderzeeboot Ransdorp m.s. Nordenham Anna s.s. Pernoviken VERTROKKEN. 22 October: Prowess m.s. Hull Link Light m.s. Londen Rhesus s.s. Londen Hebe (Fr.) s.s. Rotterdam Oise m.s. Parijs Asgerd s.s. Gdynia Westfalia s.s. Rotterdam Trajanus s.s. Salonika Orion (Ned.) s.s. Genua Deucalion s.s. Alexandrië Eemland s.s. Buenos Aires Polar Chief s.s. Vlissingen 23 October: Ousel s.s. Liverpool Reggestroom s.s. West-Afrika Winsum s.s. Rotterdam Acclivity m.s. Londen PAARD SPRINGT BOVEN OP EEN RIJDENDE AUTO. Vrijdagmiddag omstreeks kwart over twee heeft te Rouveen, gemeente Staphorst, een niet alledaagsch ongeluk plaats gehad. Toen de handelsreiziger S. Teeboom uit Amster dam in zijn auto door Rouveen reed, is een paard boven op den wagen gesprongen. De auto werd totaal vernield. De heer Teeboom, die alleen in den wagen zat, werd zoodanig gewond, dat hij per ziekenauto naar het zie kenhuis te Zwolle moest worden overgebracht Het paard werd gedood, 4

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6