De strijd om Madrid. 1 Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken. SPORT EN SPEL Cricket in Australië. PROGRAMMA Verbitterde gevechten in de straten Militietroepen verdedigen de stad hardnekkig. Polen. Rydz Smigly's benoeming tot maarschalk. J ai pa ai Baron Wakatsoeki contra het fascisme. Engeland Minister Inskip over de Britsche defensiepolitiek. Oostenrijk volgens de nat.~ socialisten definitief aan Duitschland gebonden. De ramp van de „Isis". Documentendiefstal te Parijs VOETBAL. HaarlemAjax (47) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Rotterdam. WOENSDAG 11 NOVEMBER 1936 De speciale verslaggever van Havas te Ma drid meldt omtrent de militaire situatie in de hoofdstad, dat deze gisteren vrijwel gelijk was aan die van Maandag, doch dat de op standelingen in de Casa de Campo druk blij ven uitoefenen De gevechten spelen zich thans af in een beboscht gedeelte, waardoor het den waarnemer niet mogelijk is, precies te zien wat er gebeurt, doch uit berichten, afkomstig uit officieuze bron valt op te maken, dat de militietroepen den vijand in be dwang houden en dezen zware verliezen toe brengen. De regeeringstroepen hebben versterkingen gezonden naar de Casa de Campo en naar an dere deelen van het front, zooals Carabanchel en Villaverde. Naar het schijnt,, blijven deze troepen in het voordeel. Zij zouden zelfs eenige stellingen versterkt hebben. Om een uur 's middags is er opnieuw een groep vliegtuigen der opstandelingen in geslaagd over Madrid te vliegen en in de buurt van de wijk Ventas, d.w.z. in het oosten der stad, zware bommen te laten vallen. Hierbij zijn wederom slachtoffers gevallen. Om half twee meldde radio Cevil- ja om. dat rechtsche colonnes, welke binnen den kom van Madrid opereeren, ver scheidene stategische punten hebben bezet. De opmarsch te Madrid geschiedt slechts langzaam door het feit, dat het gemotoriseerde leger der opstandelingen groote afstanden af legt. Men moet wachten op verscheiden af- deelingen aleer een nieuwe aanval kan wor den ingezet. Volgens de laatste uit Madrid ontvangen berichten zou een sterke colonne regeerings troepen bij een tegenaanval aan het front van Talavera door de artillerie der opstandelingen zijn gedecimeerd. In" de uitzendingen van de radiostations Jerez de la Frontera en Sevilla van Dinsdag werd o.a. het volgende medegedeeld: Gisteren zijn de troepen onder ge neraal Varela van Casa de Campo den opmarsch begonnen naar^ het centrum van Madrid. Op den linker oever van de Manzanares rukten de colonnes op zonder tegenstand te ontmoeten. De straten lagen vol ge laden wapens die de vijand achterge laten had. De rechtsche troepen be zetten vrijwel alle groote verkeers wegen, die naar de binnenstad leiden, alsmede verschillende belangrijke gebouwen. Bij de aanvallen en tegenaanvallen op de Manzanares werden 11 officie ren en 80 soldaten der regeerings troepen gevangen genomen en om streeks 100 gedood. Alle tegenaan vallende regeeringstroepen werden met succes afgeslagen. Op verschil lende punten van de hoofdstad spe len zich verbitterde gevechten af, waarbij van handgranaten gebruik gemaakt wordt, die een ware slach ting aanrichten. De vijand verweert zich wanhopig. Om half drie des middags is de hoofdstad hevig door vliegtuigen gebombardeerd, het geen onder de bevolking een verschrikkelijke paniek teweeg bracht. Vandaag is het bom bardement hervat. Twee vliegtuigen, die trachten onze stelingen te bombardeeren, werden vernield. In de omgeving van Saragossa heeft de vijand een aanval ondernomen, die_ echter werd afgeslagen. In den sector-Siguenza hebben de rechtsche troepen Cendejas de Midio en Villasecas de Henares ingenomen. In den sector-Aragon bezetten zij de stellin gen te Monte Calvario en Hermitte Santa Cruz. Volgens deze zenders bevindt zich thans ook Largo Caballero te Valencia. Mededeeling der Madrileen- sche regeering. De verdedigingsraad te Madrid berichtte in zijn communiqué van Dinsdagmiddag o.a., dat het hevige artillerieduel, dat Maandag in alle sectoren van het Madrileensehe front is gevoerd, is voortgezet Alle aanvallen der colonne opstandelingen zijn afgeslagen en hun werden zware verliezen toegebracht. De regeeringstroepen hebben met succes op ver schillende punten o.a. naar den kant van Villa Verde, tegenaanvallen ondernomen. De Marokkaansche troepen en het vreemdelin genlegioen, die er 3 dagen geleden in ge slaagd waren, door te dringen tot Casa de Campo, zijn thans omsingeld. Op geen enkel punt hebben de aanvallers de Manzanares kunnen overschrijden, hetgeen een bewijs vormt, van het feit, dat noch het Pala- cio Nacionale, noch de universiteit, noch een der stations van de hoofdstad zich in han den van den vijand kunnen bev'nden. De radiozender van de Vereenigde Socia listische Partij te Barcelona bevestigde, „dat Madrid zich niet zal overgeven aan de recht sche troepen. Madrid begrijpt zijn rol als hoofdstad. lederen dag, welke voorbijgaat, zonder dat de opstandelingen de stad kunnen binnen trekken, is voor de rechtsche troepen een nadeel te meer, dat zich snel zal kunnen wij zigen in wanhoop en ontreddering. De aan val is slechts een „bluf" weike niet op de feitelijke strijdkrachten berust". De rechtsche vlag op het gehouw der Spaansche vertegenwoordiging in Athene. Het Grieksche blad „Proia" meldt, dat de Spaansche zaakgelastigde in overeenstemming met de door hem vertegenwoordigde regee ring-Franco op zijn dienstgebouw de rood-gou den vlag der Spaansche Nationalisten ge- heschen heeft. Het Vatikaan zal de regeering- Franco nog niet erkennen. De geruchten over een erkenning van de regeering-Franco in Spanje door het Vati kaan worden in religieuze kringen te Vati- kaanstad tegengesproken. Op het oogenblik is men nog niet voornemens een dergelijken stap te doen. Als bewijs hiervoor wordt aangevoerd, dat toen de oude Spaansche vlag op de Spaansche ambassade in Vatikaanstad werd geheschen, de kardinaal-secretaris ver zocht deze weer in te halen, hetgeen ook ge schiedde. Hieraan wordt toegevoegd, dat indien de groote mogendheden de regeering-Franco zul len erkennen, de Heilige Stoel zonder moei lijkheden zal volgen België verbiedt recruteering voor Spanje. Minister Bovesse verklaarde te Brussel, dat de Belgische regeering vast besloten is elke recruteering voor Spanje te verhinderen. Hij herinnerde er aan, dat de wet ieder, die door 'n vijandige actie, welke niet door de .regeering is goedgekeurd den staat in gevaar brengt ten opzichte van een vreemde mogendheid, straft met een gevangenisstraf van 10 tot 15 jaar. In politieke kringen verluidt, dat de Belgische regeering de eerste be sprekingen heeft gehouden over de erkenning van de regeering-Franco, in verband met de inneming van Madrid. De Belgische regeering zou evenwel besloten hebben voorloopig nog een afwachtende houding aan te nemen, aangezien nog complicaties mogelijk zijn. Men vermoedt, dat de regeering zich zal laten leiden door de houding van Frankrijk en En geland. Havas meldt uit Warschau, dat de be noeming van generaal Rydz Smigly (wiens naam in het vervolg Smigly Rydz zal luiden) tot maarschalk in overeenstemming is met de aaneensluiting, die thans verwezenlijkt wordt in Polen onder de leuze „nationale verdedi ging". Het is nog moeilijk te zeggen of deze aan eensluiting een uitgesproken politieken vorm zal aannemen. In politieke kringen meent men te weten, dat zulks niet in het voornemen van den nieuwen maarschalk ligt, die zou verkiezen niet de bruggen tusschen hem en de elemen ten der oppositie, welke zich mogelijk om het leger kunnen groepeeren, te verbreken. De benoeming van Smigly Rydz tot maar schalk gaat gepaard met de bevordering van generaal Casimir Sosnowski tot inspecteur van het Poolsche leger. Sosnowski was de voornaamste uitwerker en onderhandelaar van het Fransch-Poolsche bondgenootschap. De vroegere president van de Minseito- partij, baron Wakatsoeki heeft bij gelegen heid van een herdenkingsplechtigheid voor Yoeko Hamagoechi, wijlen den voorzitter van dezelfde partij, een redevoering uitgespro ken, waarin hij een feilen aanval richtte op het fascisme. Baron Wakatsoeki zeide in deze redevoering o.m., dat het fascisme het volk geen zegen brengt, maar integendeel de na tionale ontwikkeling remt. „Wanneer der halve eenigerlei agitatie gevoerd wordt ten gunste van het fascisme moeten wij daarte gen met alle kracht strijden, teneinde de constitutioneele regeering te beveiligen". (A. N. P.) Verdediging van de constitutie. De niet in het parlement zitting hebbende leiders van de partijen Minseito en Seyoekai zijn in een gemengde conferentie bijeengeko men teneinde te beraadslagen over het nemen van maatregelen tot verdediging van de con stitutie, die zij in gevaar gebracht achten door de activiteit van het leger, welks ontwerp tot hervorming van den staat levendige ongerust heid verwekt heeft in politieke Japansche kringen. Zij hebben besloten: 1. Zich te verzetten tegen iedere actie, strekkende tot beperking van de bevoegdheden van het parlement. 2. Zich te verzetten tegen inmen ging van het leger in de politiek. 3. Weerstand te bieden aan misbruik van macht en aan intriges van be paalde ambtenaren en 4. Zich te weer te stellen tegen iedere schending van de grondwet. Binnen het kader van de debatten in het Lagerhuis over het adres van antwoord op de troonrede heeft Sir Thomas Inskip, minis ter voor de coördinatie van de defensie, een verklaring afgelegd over de defensiepolitiek der Britsche regeering. Spreker begon met eraan te herinneren, dat Engeland tegen niemand agressieve be doelingen heeft. De verdediging, aldus ging de minister voort, brengt met zich mede, dat wij geroepen kunnen worden een bijdrage te leveren ter uitvoering van zekere verplich tingen met het doel den oorlog te voorkomen en „te ontmoedigen". Voor Engeland, dat een groot deel van de voor- en nadeelen van zijn positie als eiland behouden heeft, is de handhaving van een machtige vloot noodzakelijk Wanneer de luchtmacht haar deel moet bijdragen, moet zij even krachtig zijn, ten einde zich van haar verplichtingen te kun nen kwijten, als dit vroeger de vloot was. Voortgaande gaf spreker uiting aan zijn vertrouwen in het vermogen en de doelma tigheid van de nieuwe types militaire vlieg tuigen en wees hij erop, dat belangrijke maatregelen in de naaste toekomst eveneens genomen zullen worden voor de bescherming van het gebied tegen het luchtgevaar: ultra moderne luchtafweerbatterijen en een be schermend net, opgehouden door kabelballons rondom Londen. „In het jaar 1937 zal men een productie tot ontwikkeling zien komen, welke in zekere gevallen reeds is aangevan gen en die in toenemend tempo zal worden voortgezet tot 1939 „1940". Bovendien zullen twee divisies van het landleger getransformeerd wor den in luchtafweer-divisies, de een voor de verdediging van Zuid-Enge- land en de tweede voor de Midlands en de noordelijke gebieden. Spreker voegde hieraan toe: „Ik heb nooit ge loofd en weiger te gelooven, dat een nieuwe oorlog onvermijdelijk is, wan neer wij de onontbeerlijke maatrege len nemen." De Weensche correspondent van de Daily Telegraph geeft een opsomming van de feiten ten aanzien van den huidigen politieken toe stand, zooals deze uiteengezet- zijn in een te Weenen gehouden geheime bijeenkomst van de leiders der Oostenrijksche nationaal-soeia- listen. De Oostenrijksche regeering is, wat de buitenlandsche politiek betreft, definitief aan Duitschland verbonden en het Oostenrijksche leger woi'dt onder Duitsch toezicht opgeleid. Ook zal de uitrusting van de beide legers van hetzelfde type zijn. De minister van binnenlandsche zaken heeft van bondskanselier Schuschnigg gedaan weten te krijgen, dat aan 70 procent der zich in hechtenis bevindende nationaal-socialisten amnestie is verleend. De rest zal binnen een paar weken op vrije voeten worden gesteld. Het concentratiekamp Woellersdorf wordt gesloten. Kapitein Leopold, de vroegere nationaal- socialistische afgevaardigde in den Opper- Oostenrijkschen landdag, is door Hitier be noemd tot leider in Oostenrijk. Ook is de vroe gere pa.n-germaansche gouverneur v. Opper- Oostenrijk, Langoth, benoemd tot leider van het Oostenrijksche nationaal-socialistische steunfonds, en zal hij de gelden, die Duitsch land voor dit fonds zendt, in ontvangst mogen nemen. De Oostenrijksche regeering, die zich bereid verklaard heeft, alle Duitsehe nieuwsbladen in het land toe te laten, heeft toegezegd, alle pogingen tot vorming van een volksfront te zullen onderdrukken. De Duitsehe ambassadeur, Von Papen, is vooralsnog tegen de wettig-verklaring van de nationaal-socialistische partij in Oostenrijk, daar dit tot wanorde zou kunnen leiden. Scheepsjongen de eenige overlevende. De kapitein van de „Westernland", die de Isis" na de S.O.S.-seinen te hulp is gesneld, heeft naar het D.N.B. uit Norddeich verneemt, medegedeeld, dat hij alleen den scheepsjongen van de „Isis", Fritz Noethke, heeft gevonden. De jongen was geheel uitgeput. Hij vertelde, dat de „Isis" lek was geslagen en door stort zeeën in de diepte werd gesleurd. De jongen had zich aan een omgeslagen boot weten vast te klampen. Nog een half uur lang had hij hulpgeroep gehoord, doch daarna werd alles stil. Een van zijn kameraden was er nog in geslaagd dezelfde boot te bereiken, waaraan Fritz zich vasthield, doch een nieuwe stortzee had hem weer weggeslagen. Door deze zee was de boot weer omgekeerd, zoodat hij goed lag en Fritz was erin geklommen. Van de andere opvarenden had hij niets meer gezien. De Gepeoe zou er achter zitten. Een dezer nachten is ingebroken in een ap partement in de Rue Michelet te Parijs, waar door een Rus, Nikolajewski genaamd, in op dracht van den Nederlandschen geleerde prof. Posthumus een afdeeling van het te Amster dam gevestigde instituut voor sociale geschie denis ingericht wordt. Dit internationaal His torisch Instituut is nog niet geopend, er wor den nog slechts voorbereidende werkzaam heden verricht. Uit het onderzoek is gebleken dat het den dieven om bepaalde documenten te doen is geweest, daar zij een vrij aanzien lijk bedrag aan geld onaangeroerd hebben ge laten. Volgens de „Matin" hebben de politie beambten, die een onderzoek instellen naar dezen diefstal een spoor van de daders ontdekt, waaromtrent echter de grootste geheimhou ding wordt in acht genomen. Volgens door het blad ontvangen inlichtin gen bestaat er geen twijfel over, dat de dief stal gepleegd is door de Gepeoe, die zich mees ter wilde maken van documenten, toebehoo rende aan Trotski, met de bedoeling nieuwe processen tegen de tegenstanders van Stalin op touw te zetten. AGENDA TE HAARLEM H e den: WOENSDAG 11 NOVEMBER Stadsschouwburg: Schoolvoorstelling, Gez. Jan Musch: Het wederzijdsch huwelijksbe drog. 2.15 uur. Gem. Concertgebouw: Bouwmeester-revue „Lachende Komedianten" met Buziau, enz. 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Paarlenroof", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Ave Maria", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „lm Sonnenschein", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Gelukskinderen" 2.30 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 12 NOVEMBER Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMT7IDEN WOENSDAG 11 NOVEMBER Theater de Pont: „Op het kantje af" en „Moord op het schip", 8 uur. DONDERDAG 12 NOVEMBER Thalia Theater: Herdenkingsavond C. P. N. 8 uur. De Griffioen: Vergadering van het P.A.S. Ondanks het minder gunstige weer, was de belangstelling voor bovengenoemden wed strijd toch nog groot; de toeschouwers hebben kunnen genieten van een pittig spelend Ajax elftal waartegen vooral de Haarlem-verdedi ging niet was opgewassen. Deze laatste had geen gelukkigen avond, zoodat het vóór rust voor keeper Vijgeboom en in de tweede helft voor zijn plaatsvervanger Mulder niet gemak kelijk was. Het begin was interessant, want reeds spoe dig scoorde De la Mar met een goed schot De strijd ging gelijk op, maar de techniek bij de Amsterdammers was beter verzorgd dan bij Haarlem, maar doordat Ajax voorloopig het spel te kort hield, kon de Haarlem-achter hoede steeds ingrijpen. Uit een vrijen trap maakte Ajax gelijk, toen een fout in de Haarlem-verdediging werd gestraft. Opnieuw nam Haarlem de leiding, thans door Smit. Toen Ajax het spel meer open ging spelen en de buitenspelers Stam en Van Wijngaarden meer in den strijd werden betrokken, bleken zij een doorloopend gevaar voor Haarlem. Het werd spoedig gelijk, maar het was weer Smit, die voor de derde maal aan Haarlem de leiding gaf. Doch ook ditmaal kon deze voorsprong niet behouden blijven; door Van Reenen werd de gelijkmaker gescoord en nog voor rust maakte hij er 34 van. In de tweede helft was Vijgeboom in het Haarlem-doel vervangen door Mulder. Haarlem begon weer met de eerste aanvallen, maar de afwerking daarvan was voor de verdediging van Ajax te doorzichtig om succes te hebben; daarbij bleek het plaatsen van de halflinie ook niet voldoende. De beide vleugels van Ajax kregen veel bewegingsvrijheid. Zij profiteerden er steeds van en plaatsten herhaaldelijk den bal voor het Haarlem-doel. De Haarlem-ver dediging kwam er niet meer in. Doelpunten bleven dan ook niet uit; de Amsterdammers wisten den stand op 37 te brengen. De voorhoede van Haarlem had nog eenmaal succes door Smit (4^-7). Met deze cijfers won Ajax, dat met invallers speelde voor An deriesen en Diepenbeek. Bij Haarlem ontbra ken Kammeijer en Van der Hulst. Wegens regenval kon het spel Dinsdag in den wedstrijd VictoriaM. C. C. eerst des na middags hervat worden. Gregory en Barnett vervolgden de 1ste innings der Australiërs (2945) Allen nam op het gladde speelveld geen risico's. Op 338 werd Gregory voor een fraaie 128 gevangen. Op hetzelfde totaal viel Ba-rnett's wicket voor 18. Frederick werd voor 0 door Allen gebowld, waarna Ebeling (15) en Plaut (21*) het En-gelsche totaal (344) pas seerden. Mc Cormick scoorde 4 runs alvorens hij op Sims' bowlen gestumped werd. De in nings sloot op 384. Allen nam 356, Voce 397. Fames en Sims deelden de overige wickets voor ca. 40 runs per stuk. De M. C. C. verloor in den resteerenden speel tijd de wickets van Worthing ton (5), Fagg (11) en Hardstaff (0). Leyland (18*) en Fish- lock (1*) kwamen tot 363. De match eindig de in een draw. Kleine Dickie Dons liep rustig over de besneeuwde velden. Hij dacht„Ik loop hier zoo prettig, daar kan toch geen gevaar bij zijn. Wat vreemd, dat Thijs het nooit wil hebben. Ik doe het voortaan toch heusch nog wel eens vaker." Maar een klein stemmetje in zijn binnenste zei zacht„Diekie, het wordt tijd om weer naar huis te gaan. Het is al heel laat, en je moest eigenlijk al lang in je bedje liggen. Ga terug naar Thijs, en wees niet dom." Maar daar stoorde Diekie zich niet aan. Hij deed net, of hij het stemmetje niet hoorde, en dwaalde steeds verder van huis af. Het rafeltje, dat hem daarnet al zoo nieuwsgierig had aangestaard, vloog hogN|teeds met hem mee. Pijnenburg en Wals leiden nog. Vijf koppels hadden Dinsdagmiddag half zes de leiding, een stand, die bereikt was na een jacht, welke nog vóór de eerste middag sprints had plaats gevonden. Steeds duide lijker wordt het, dat er nog geen koppel aan te wijzen is, dat als winnaar gedoodverfd mag worden. Bij de favorietenkoppels ontbreken de beide Van Kempens. Wel kwam Piet van Kempen Dinsdag in de jacht en in de sprints uit, maar in verband met zijn blessures was het hem na tuurlijk niet mogelijk, zich volkomen te ge ven. Uit zijn rijden bleek duidelijk, dat hij nog lang de oude niet is en onder die omstan digheden moest Jan van Kempen in de jacht het allerzwaarste werk doen. Dat deed hij uitstekend, doch dat tenslotte de beide Van Kempens toch nog op 6 ronden achterstand kwamen te liggen, behoefde niemand te ver wonderen. Omstreeks half tien was de Nenijto-hal vrijwel uitverkocht. Om tien uur zou het klassement beginnen, doch om kwart voor tien werden de jachten ditmaal door de Belgen Billiet en De Pauw ingezet. In de jacht, die nu volgde, en drie kwartier duurde, be- heerschten Pijnenburg en Wals volkomen het veld. Ronde na ronde namen zij op de ove rigen. Nu bleek eerst, dat Pijnenburg en Wals toch ook wel favorieten zijn van het Rotterdamsche publiek. Nu men heeft kun nen constateeren, dat zij eigenlijk de beste van alle renners zijn, juicht men hen, door hun schitterend rijden aangemoedigd, har telijk toe, P. van Kempen had Dinsdag middag reeds willen opgeven, doch men heeft hem er van weten te weerhouden, doch aan zijn rijden is nog steeds te zien, dat hij zich nog lang niet fit gevoelt. In de jachten merkt men hem dan ook nauwelijks op. Zijn broer moet het vele zware werk doen. De tweede jacht van dezen avond, die di rect op de eerste volgde, was van iets korte- ren duur. Maar ook in deze jacht veranderde in de kopgroep slechts weinig. Door het emi nente rijden der sterkste koppels, verloren de minder goede verscheidene ronden. Vooral de beide Van Kempens verloren ronde op ronde en toen te elf uur de rust terugkeerde, bleek dat zij op dertien ronden achterstand lagen. Het is te begrijpen dat de zesdagen-koning dit razende tempo niet vol kon houden; daarvoor had zijn physiek door den ernstigen val te veel geleden. Zooals verwacht mocht worden gebeurde er tusschen kwart voor drie en half vier, de tijd voor de laatste nachtsprints, niets meer. Alle renners waren vermoeid van den zeer zwaren avond en nacht; alleen slaagden de beide Van Kempens er in, tijdens premie sprints nog een aantal ronden terug te ne men. De stand veranderde hierna niet meer, zoodat de neutralisatie kwam met deze volg orde: Aan den kop: 1. Pijnenburg—Wals, 585 p. 2. SlaatsCharlier. 118 p. 3. 'WalthourFrederik 99 p. 4. SchönPellenaars 101 p. 5. RauschGuimbretière 97 p. Op een ronde: 6. BillietDe Pauw 239 p. 7. BraspenningxVan der Ruit 103 p. Op zeven ronden: 8. LeducqWambst 454 p. Op acht ronden: 9. MatenaHeslinga 398 p. 10. RiegerEhmer 229 p. Op elf ronden: 11 P. en J. van Kempen 344 p. DONDERDAG 12 NOVEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00.9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en Gram. pl. 2.00 Handwerkcursus 3.300—3.45 Gram. pl. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Gram. pl. 5.45 Zang en piano. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Cause rie: 't Eiland". 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Gram. pl. 9.00 Journalistieke cau serie. 9.30 Orgelconcert (Om 10.10 Berichten ANP) 10.3011.30 Gram. pl. Hierna Schrift lezing. HILVERSUM n, 301 M. AVRO - uitzending, 8.00 Orgelspel. 8.15 Gram. pl. 10.00 Morgen- wijending. 10.15 Gram. pl. 10.30 Lyra-Trio. 11.15 Gram. pl. 12.00 De Octophonikers en Or gelspel .1.30 Het omroeporkest. 3.05 Naaicursus, 3.45 Gram. pl. 4.00 Voor zieken en thuiszit tenden. 4.30 Piano-recital. 4.50 Voor de kin deren. 5.30 Het Omroeporkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Concertgebouw orkest en solist. I. d. Pauze: Declamatie. 10.30 Gram. pl. 11.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO Dansorkest. 11.3012.00 Reportage 6-Daag- sche, Rotterdam. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.50 Gram. pl. 12.10 BBC-Welsch or kest en soliste. 1.05 Zangvoordracht. 1.352.20 Dansmuziek. 3.35 Sted. orkest Bournemouth en soliste. 5.05 Gram. pl. 5.35 Sydney Kyte en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespre king. 7.00 Variété-pragramma. 7.20 Solisten concert. 7.50 Radio-tooneel met muziek. 8.50 Causerie „Freeom and Parliament" 9.20 Be richten. 9.40Orgelspel. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40BBCorkest mmv. soliste. 11.35 Jack Jack son's Band. 11.50—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram. pl. 11.20 Omroeporkest. 2.50 en 4.20 Gram. pl. 7.20 dito. 8.20 Zang en viool. 9.05 Radio-tooneel. 11.20—12.35. Het Pac- cal-orkest KEULEN. 456 M. 5.50 en 11.20 Orkestconcert. 12.35 Omroep- Amusements-orkest. 1.35 Omroepkwintet. 4.05 Gram. pl. 5.05 Omroepkleinorkest. 7.45 Om roeporkest. 9.50—11.20 D. Mangone's orkest. BRUSSEL 322 M. 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Klein-orkest. I.05 Cabaret. 1,15 Kleinorkest. 1.30 Omroep orkest. 1.50 Cabaret. 2.00—2.20 Gram. pl. 5.20 Salon-orkest en Gram. pl. 6.50 en 7.20 Gram. pl. 8.20 dito. 8.50 Zangvoordracht. 9.20 Om- roepsymphonie-orkest en zang. 10.30—11.20 Omroepdansorkest en Gram. pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 2.20 Gram. pl. 5.20 Volksmuzik. 6.35 Salon orkest. 7.35 Gram. pl. 8.20 Klein-orkest. 10.30 II.20 Gram. pl. DEUTV«'M|, ANOSENDER. 1571 M. 7.30 Gram. pl. 8.20 Het Omroeporkest. 9.20 Berichten. 9.50 Piano-recital. 10.05 Weerbe richt, 10.2011,20 K. Widmann's dansorkest,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3