VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: EENVOUDIG ARBEIDER MILLIONAIR. GRAFSTEENEN BEVERWIJK „Nieuw Leven" viert een jubileum. WORDT Fantastische geschiedenis te Beverwijk. CASTRICUM IJMUIDEN ZATERDAG 14 NOV. 1936 BURGERLIJKE STAND C. A. SWAALF TEL. 23165 SANTPOORT Hagelingerweg 173 A SANTPOORT IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST BEVERWIJK HEEMSKERK CASTRICUM Dertig jaren dilettantentooneel. Morgen, Zondag 15 November, zal het der tig jaren geleden zijn, dat de Geheelont- houders-tooneelvereeniging „Nieuw Leven" werd opgericht. Het initiatief daartoe was uitgegaan van de toen nog bestaande „Plaat selijke Geheelonthoudersvereeniging", waar uit later de afdeeling van den A, N. G. O. B. is voortgekomen. Het plan tot oprichting van een tooneelver- eeniging onder de drankbestrijders had tot geestelijken vader den heer A. Hofland Sr., die met medewerking van de dames B'roek- huizen-Meyer, Felgines-Kaper, D. Hofland en van de heeren J. Berghuis, C. Rem, W. Schaap en P. Schweitser er vrij spoedig in slaagde een sterke tooneelclub te vormen. De heer Hofland nam zelf de regie ter hand. Er werd met groote toewijding gerepeteerd en al aanstonds trokken de opvoeringen van „Nieuw Leven" groote belangstelling. Het re pertoire bevatte uitsluitend propaganda stukken voor de drankbestrijding. En „Nieuw Leven" werd een krachtige propagandiste voor deze beweging, want zij zag er niet te genop verre en moeilijke reizen te onderne men, om door middel van het tooneelspel de drankbestrijdingsidee in zoo groot mogelij ken kring te propageeren. Zij reisde naar Spaarndam, Santpoort, Haarlem, Amsterdam Assendelft en Krommenie. Het reizen bracht in die jaren heel wat bezwaren mee en ver oorzaakte den leden dikwijls veel ongemak. Vooral de tochten naar Assendelft en Krom menie staan, wat dat betreft, bij de oudere leden nog altijd in een kwaad gerucht. Zij kunnen nog huiveren bij de herinnering aan de reis naar Assendelft in 'n open „Jan Ple zier". De mist en de zware regenval maakten, dat de koetsier het spoor bijster raakte. Hij kon zijn wagen niet op den dijk houden en het heele tooneelgezelschap kon in den een zamen polder uitstappen en een stevige wan deling ondernemen. Toen „Nieuw Leven" ongeveer een kwart eeuw geleden „De Kroeg" met veel succes op voerde, was ook Krommenie in de „tournée" opgenomen. De reis naar de stad van de blik- fabriek werd gemaakt in een motorboot, die gewoonlijk in de beurtvaart dienst deed, maar die toen spelers en decor te vervoeren kreeg. Prachtige en waardevolle herinneringen voor de oudere leden! Zoo heeft „Nieuw Leven" vele jaren lang op haar prettige wijze mede gewerkt aan vermindering van het drankge bruik niet alleen, maar ook aan de verster king van de rijen der overtuigde drankbe strijders. In het seizoen 19121913 werd een too- neelwedstrijd gehouden, uitsluitend voor ge- heelonthouders-tooneelvereenigingen. Het werd een daverend succes. Toen „Nieuw Le ven" op de slotuitvoering „Janus Tulp" speel de, kon „Maison Stroucken" (het tegenwoor dige Kennemer Theater) de belangstellenden niet bergen. „De Pinksterbloem" was het laatste maar tevens ook het beste propa gandastuk, dat „Nieuw Leven" speelde. De vereeniging speelde van toen af het gewone repertoire. De mobilisatie bracht Bart Groe- neveld naar Beverwijk. Deze jongeman nam de regie over en onder zijn leiding werden prachtige successen behaald, niet alleen in de forten, waar „Nieuw Leven" voor de sol daten optrad, maar ook op tooneelwedstrij- den. Te Zaandijk werd een eerste prijs be haald, in Hoofddorp een tweede prijs, achter „Cremer" van Haarlem; vervolgens in Hoorn en in Noord-Scharwoude. Nieuwe Niedorp bracht weer een eersten prijs met lof van de jury. In het seizoen 19261927 schreef de ver eeniging nogmaals een tooneelwedstrijd uit. Artistiek was dit concours een groot succes, maar in financieel opzicht een strop, die „Nieuw Leven" nog heel lang gekneld heeft. Tevens werd de publieke belangstelling voor de uitvoeringen steeds minder, zoodat de schuld niet betaald kon worden. Nu braken zeer moeilijke jaren voor de vereeniging aan. Met het geld ging ook de liefde de deur uit. Verscheidene leden bedankten, ook al, omdat na het vertrek van den heer Groeneveld, een goede leider gemist werd. Drie van de oudste leden, namelijk Mevr. Schelvis-Jansen en de heeren Schelvis en Pesch gaven den moed niet op. Zij zetten hun schouders onder het zware werk en dank zij hun onvermoeiden arbeid slaagden zij er in „Nieuw Leven" weer op de been te helpen. De heer J. C. v. d. Mey belastte zich met de leiding en van toen af ging het weer cres cendo. Wel volgden er nog moeilijke tijden, maar toen het bestuur er bovendien nog in slaagde van twee bekende ingezetenen finan- cieele hulp te verkrijgen, was „Nieuw Leven" de depressie, welke haar met den ondergang bedreigde, toch te boven gekomen. Een too- neelfonds werd opgericht, waardoor een kring van vaste, steunende leden gevormd kon worden. Ook dat vereischt geweldig veel werk, maar het resultaat is dan ook, dat AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 14 NOVEMBER Theater de Pont: „Rose Marie", 8 uur. ZONDAG 15 NOVEMBER Theater de Pont: „Rose Marie", 8 uur. Matinée 3.30 uur: Rose Marie. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 14 NOVEMBER Stadsschouwburg: Centraal Tooneel met „Het Voorste Legioen". 8.15 uur. Geb. Protestantenbond: Volksuniversiteit. Lezing over „Chantage" door Th. M. Lucas, 8 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans 'BAs Theater: „Dollarprinsessen" met Bette Davis en George Brent, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „The King steps out" met Grace Moore in de hoofdrol. Op het too neel: Linga-Singh, Oostersche mysteriën 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Werner Baxter in „Vogelvrij" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Onschuldige Meisjes", naar het tooneelwerk van Lilian Hellman, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 15 NOVEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Meisjes lyceum". 8.15 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Herdenking wapenstilstand. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. MAANDAG 16 NOVEMBER Gemeentelijk Concertgebouw: Orgelconcert Eduard Rechlin, 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldn'"uws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. „Nieuw Leven" nu weer voor stampvolle za len speelt. Veel heeft de vereeniging te danken aan den heer G. Berghuis, die van 1934 af met groote toewijding de regie voert. Op haar jubileum-uitvoering van 29 Octo ber j.l. heeft „Nieuw Leven" laten zien, dat zij op het oogenblik weer volkomen in staat is, een hooge eischen stellend stuk als „De Geest van de Olmenhoeve", tot een zeer be hoorlijke opvoering te brengen. Zoo doen regisseur en leden alle mogelijke moeite, om „Nieuw Leven" weer op het eer ste plan te brengen, tot groote voldoening van de leden, die nu dertig jaren hun krach ten aan de vereeniging geven en ongetwijfeld ook tot vreugde van den grijzen eere-voorzit- ter, den heer A. Hofland Sr., die dertig jaren geleden tot de oprichters behoorde. „Nieuw Leven" zal het jubileum vieren op Woensdag 18. November met een zoogenaam- den bonten avond in het Kennemer Theater. Het programma wordt door de leden ver zorgd. Deze jubileumavond zal alleen voor de leden van het tooneelfonds van „Nieuw Le ven" toegankelijk zijn. MARKTBERICHTEN. Noteering van 13 November 1936. Spinazie, per kist f 0.400.60 Andijvie per kist f 0.100.26 Koolrapen, per zak f 0.75 Wortelen, per bos f 0.03—0.07 Bieten per K.G. f 0.021/2 Aardappelen, klei per K.G. f 0.02y2—0.05y2 Snijboonen per K.G. f 0.56 Spruitjes, per K.G. f 0.06—0.14 Boerenkool per bak f 0.10—0.24 Roode kool per 100 f 36 Savoye kool per 100 f 4 Bloemkool per 100 f 612 Uien per K.G. f 0.021/-, Prei per bos f 0.040.07 Pieterselie per bos f 0.06 Selderie per bos f 0.05 Appelen per K.G. f 0.12—0.30 Peren per K.G. f 0.14—0.32 Druiven per K.G. f 0.32 Brusselsch lof per K.G. f 0.10—0.18. COMPETITIEWEDSTRIJD VAN DE SCHAAKCLUB. Op Dinsdag 17 Nov. wordt voor de reserve derde klasse van den Ned. Schaakbond de competitiewedstrijd Weenik 2—De Rochade 2 gespeeld. CHRISTELIJKE JONGEMANNEN- VEREENIGIN G „EXCELSIOR". Maandag houdt de C. J. M. V. „Excelsior" een propagandavergadering in de consistorie kamer van de Ned. Herv. Kerk. Spreker is Mr. Lor uit Amsterdam, lid van het Pro vinciaal comité Noord-Holland. LEZING OVER DE BEMESTINGSLEER. Op Dinsdag 17 Nov. zal in het veilingsge bouw Het Centrum, alhier door een verte genwoordiger van de Ver. Kali Maatschappij een lezing worden gehouden over: „Enkele grepen uit de bemestingsleer in verband met een doelmatige verhouding in de be mesting". De lezing wordt toegelicht door lichtbeelden. Deze avond is georganiseerd door de plaatselijke afdeeling van den Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De rijke tante uit Amerika. Op een wijze, die aan een roman of aan een van de bekende Amerikaan- sche blijspelen doet denken, heeft de Fortuin dezer dagen een ingezetene begunstigd door hem plotseling van eenvoudig arbeider in een conserven- fabriek tot millionnair te bombar deeren. Ree,ds langer dan vier jaren werkte in de conservenfabriek van Gebr. Duyn, alhier, een Duitsch arbeider, K. genaamd. Deze man verscheen Vrijdagmorgen ten kantore van den directeur om hem verlof te vragen on middellijk naar Duitschland te kunnen ver trekken, omdat hij deelgenoot geworden was in een erfenis van 18 millioen dollar, die eentante van hem in Amerika had nagelaten. Hij zou in deze erfenis aandeel hebben voor een bedrag van 3y2 millioen gulden. Hij staafde zijn bewering met de noodige bewijs stukken en hij beschikte reeds over veel geld. dat zijn advocaat hem reeds als voorschot had toegezonden. De heer Duyn, die over de mededeelingen van zijn arbeider min of meer verbijsterd was en die nog altijd niet kan be grijpen, dat Fortuna in zijn fabriek een begunstigde had uitgekozen, kon moeilijk an ders doen dan het verzoek van den man in te willigen. De geluksvogel is gisteren onmiddellijk naar Duitschland vertrokken om de zaak met zijn advocaten te regelen. Hij heeft echter be loofd binnen 14 dagen naar Beverwijk terug te zullen komen om hier ijrde op zijn zaken te stellen en zijn patroon nader omtrent een en ander in te lichten. Zijn overhaast vertrek onttrok hem tevens aan de nasporingen van degenen, die omtrent deze gelukkige gebeur tenis wel eens iets naders wilden weten. Het fantastische verhaal deed de ronde op de groentemarkt en de tuinnders en kooplieden hielder. zich geruimen tijd meer met het ver haal van den millionnair bezig dan met het verhandelen van de produeten, die zij had den aangevoerd. Wij hadden gisteracvond nog een onder houd met den heer Duyn, die de „schrik" nog steeds niet te boven was. Hij kon ons nog slechts mededeelen, dat deze erfenis-zaak ook reeds eenige jaren geleden aan de orde is geweest. De schat kon toen niet worden ver- deald, omdat naar enkele erfgenamen nog nahporingen moesten worden verricht. Hoe wel de heer Duyn, evenals ieder ander aan- Schip Alkmaar x) Alcinous x) Aurora (Ned.) Agamemnon (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Ariadne (Ned.) Baarn Bloemfontein x) Bodegraven Bengkalis x) Boskoop (Ned.) Bennekom (Ned.) Boschfontein (Ned.) Beaumont (Noor) Const. Louloudis Cassel x) Cordillera (Du.) x) Coryton (Br.) Costa Rica (Ned.) x) Darcolm Dignitas (Ital.) Deucalion (Ned.) Euryades (Br.) x) Gaasterkerk x) Grena (No) x) Ganymedes (Ned.) Helder (Ned.) Hebe (Ned.) Holme Force (Eng.) Ioannis Carras (Gr.) Joh. de Witt x) Jaarstroom Kreta (Du) Kingisepp (Russ) Meerkerk x) Melampus Me nes Montferland x) Mirach (Ned.) Mall (Estl.) M. v. St. Aldegonde T. Neleus x) Naumbui'g (Du.) Neptun (Eestl.) Nor dia (Zw.) Orestes (Ned.) Orpheus (Ned.) Poel. Roebiah (Ned. x) Poelau Tello x) Patricia Phoenicia (Duitsch) Prometheus (Br.) Pan Aruba (Noor) Paralos (Gr.) Peisander (Br.) x) Pluto (Ned.) Quickstep Randfontein Simaloer x) Selene Tarakan x) Thalia Gr.) Titus (Ned.) Ulysses (Ned.) Uckermark (Du.) Venus (Ned.) Varing (Zw.) Van Rensselaer (Ned.) Venern (Zw.) Waterland x) Wm. Wilberforce (Br.) Zaanland (Ned.) x) Schepen voorzien van Chili Batavia Midd. Zee Alexandrië West Afrika Danzig Chili Z. Afrika Chili Batavia Hamburg Chili Beira Constantza Buenos-Aires Ned. Indië West Indië Villa Constitucion W. Indië Buenos Aires Bizerta (n. IJm.) Alexandrië Batavia Japan Curacaco Bourgas Rosario Danzig Swansea Beunos Aires Batavia West Afrika Pt. Limon Leningrad Japan Batavia Batavia Hamburg Beunos Aires Leningrad Batavia Singapore Macassar Parnu Nordmaling Constantza (v. Kopenh Stettin Batavia Batavia Tampieo West Indië Batavia Aruba Poti (v. IJm.) Batavia Gothenburg Gdynia Z.-Afrika Batavia St. Nazaire Batavia Beunos Aires Hamburg Bourgas Macassar Mid dell. Zee Hernösand W. Indië Sundsvall Buenos Aires West Afrika Buenos Aires verm, aankomst Laatste bericht 1 Dec. 17 Nov. 26 Nov. 22 NOV. 16 Dec. 15 Nov. 23 Nov. 16 Nov. 14 Dec. 27 Nov. 22 Nov. 3 Dec. 14 Nov. 10 Dec. 13 Dec. 15 Nov. 24 Nov. 15 Nov. 14 Nov. 8 Nov. 13 Dec. 14 Nov. 23 Nov. 28 Nov. 15 Nov. 11 Dec. 17 Nov. 8 Dec. 13 Nov. 18 Dec. heden 16 Nov. 15 Nov. 17 Nov. 26 Nov. 9 Nov. 20 Nov. 4 Dec. 14 Nov. 21 Dec. 15 Nov. heden 14 Nov. 17 Nov. 10 Dec. 15 Nov. 22 Dec. 20 Nov 14 Nov. 25 Nov. 16 Nov. 27 Nov 19 Nov. 11 Dec. 10 Nov. te Terneuzen, 29 Oct. van Padang. 10 Nov. van Gibraltar. 27 Oct. van Beijrouth. 10 Nov. van Dakar, in lading. 2 Nov. van Curacao. 14 Nov. van Duinkerken. 9 Nov. van Callao. 11 Nov- van Padang. 14 Nov. van Antwerpen. 10 Nov. te Valparaiso. 12 Nov. van Lorenzo-Marque; 9 Nov. van Stamboul. 4 Nov. van Dakar. 7 Nov. van Colombo. 14 Nov. van La Guayra. in lading. 10 Nov. van Barbados. 31 Oct. vertrokken. 3 Nov. van Gibraltar. 10 Nov. van Haifa. 10 Nov. van Padang. 13 Nov. van Pt. Caid. 29 Oct. vertrokken. 12 Nov. van Stamboul. 4 Nov. te Belfast. 14 Nov. van Hamburg. 11 Nov. van Prawle Point. in lading. 11 Nov. van Genua. 7 Nov. van Dakar. 13 Nov. vertrokken. 9 Nov. van Tallinn. 12 Nov. van Shanghai. 12 Nov. van Marseille. 7 Nov. van Port Said. 14 Nov. vertrokken. 10 Nov. van V. Constitucion 11 Nov. vertrokken. 11 Nov. vertrokken. 8 Nov. te Liverpool. 10 Nov. van Batavia. 8 Nov. vertrokken. 10 Nov. vertrokken. 6 Nov. te Kopenhagen. 14 Nov. vertrokken. in lading. 13 Nov. van Pt. Said. 7 Nov. van de Azoren. 10 Nov. van Port of Spain. 9 Nov. van Colombo. 7 Nov. van Flores. in lading. 14 Nov. vertrokken. 12 Nov. vertrokken. 11 Nov. van Skagen. 6 Nov. van Pt. Said. 10 Nov. van Port Said. 10 Nov. te Rouaan. 12 Nov. van Ouessant. 8 Nov. van Va. Constituion. in lading. 11 Nov. te Hamburg. 9 Nov. van Soerabaja. 12 Nov. van Tarragona. 7 Nov. van Gefle. 9 Nov. van Paramaribo. 10 Nov. vertrokken. 10 Nov. van Bahia. 8 Nov. van Freetown. 13 Nov. vertrokken. vankelijk twijfelde aan de waarheid van dit fantastische verhaal, moest hij aan den an deren kant toch wel in de waarheid geloo- ven, in de eerste plaats omdat hij zijn arbei der had leeren kennen als een eerlijk en geloofwaardig mensch en vervolgens, omdat de stukken, die werden overgelegd, twijfel uit gesloten lieten. VERGADERING N. C. G. O. V. De Nationale Christelijke Geheel Ont houders Vereeniging vergadert op Donderdag 26 November in het verenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Als spreker zal optreden de heer H. Tentscher, hoofdbestuurslid van den jeugdonthoudingsbond „De Schakel" uit Zaandam, over „Het jeugdvraagstuk in ver band met den alcohol". NED. VEREENIGING VOOR NATUUR GENEESWIJZE. De voorbereiding tot het vestigen van een afdeeling van de Ned. Ver. voor Natuurge neeswijze is thans zoover gevorderd, dat het comité zich voorstelt na den propaganda- avond van 17 November a.s. een ledenverga dering bijeen te roepen, waarin de afdeeling zal worden opgericht. De secretaris van het hoofdbestuur, de heer A. Ruijtenberg uit Rotterdam zal in deze oprichtingsvergade ring aanwezig zijn. Zoodra de afdeeling ge sticht is zal een aanvang worden gemaakt met het houden van lezingen en het geven van cursussen voor de leden over de natuur lijke leef- en geneeswijze, het bereiden van voedsel, verpleging in het huisgezin en over opvoeding. DE STAND VAN DE WERKLOOSHEID. Bij den Gem. Dienst der Werkloosheidsver zekering en Arbeidsbemiddeling stonden he denmorgen in totaal 1190 werkloozen inge schreven tegen 1185 aan het einde der vo rige week. Beverwijk telde 1060 werkloozen (vorige week 1071) en Heemskerk 130 (114). DE BEGRAFENIS VAN DEN BURGEMEESTER Zooals wij in ons verslag over de leraarde bestelling van het stoffelijk overschot van burgemeester Lommen reeds mededeelden, heeft pastoor Goes aan het einde van den plechtigen Uitvaartdienst een korte lijkrede gehouden. Hoewel het, zoo zeide de eerwaarde spreker, in de Katholieke Kerk geen gewoonte is bij een uitvaart van wereldlijke personen te spre ken, wilde hij daarvan in dit geval een uitzon dering maken. Hij schetste den ontslapen burgemeester als een trouwen Katholiek, die zijn plichten in zijn parochiekerk met groote stiptheid vervulde, zooals hij ook nauwgezet zijn verplichtingen nakwam, die het hooge ambt van burgemeester hem oplegde. Hij was voorbereid op den dood, aldus spr en hij had zich er volkomen mee verzoend, dat God hem weldra voor een ander, hooger le ven zou oproepen. Verwijzend naar het Evan gelie van de begrafenismis (Johannes XI 2127) zei pastoor oGes, dat de thans ontsla pene diep geloofde in het woord, dat Jezus sprak tot Martha, namelijk: „Die in Mij ge looft, al is hij gestorven, zal leven en al wie leeft en in Mij geloofd, zal niet sterven in eeuwigheid, want Ik ben de verrijzenis en het leven". Zoo was zijn geloof en daarin leefde hij. Zijn voorbereiding op den dood was zoo vol komen, dat de burgemeester met den pastoor, zooals deze mededeelde, den tekst voor het ge dachtenisplaatje heeft besproken. De pastoor wekte tenslotte op tot gebed voor de zielsrust van burgemeester Lommen. Na het afscheidswoord van pastoor Goes werd aan alle kerkbezoekers een gedachtenis- plaatje uitgereikt. Wat burgemeester Lommers voor zijn ge meente en voor zijn gemeentenaren is ge weest, werd op het plaatje in deze woorden samengevat: „Allen, die hem kenden, eerden hem. Niet alleen om zijn ambt, maar nog meer achtten zij hem hoog om zijn eenvoud en zijn vriendelijkheid, die voortkwam recht uit zijn hart. Zoo heeft hij geleefd en zijn werkkracht ge geven aan de belangen van zijn gemeente, die hij vóór alles diende". Op het kerkhof was de belangstelling over weldigend. De stoet werd op weg naar de groeve o.m. gevolgd door de leerlingen van de R.K. scholen en door de verkenners in uni form. Tallooze bloemstukken dekten de baar, o.a. kransen van den raad, van het gemeenteper- soneel, van de politie, van de V. V. V. en van vele andere instellingen. Afzonderlijk werd een groote krans meege voerd van het Oranjecomité. Aan de oprich ting van dit comité, dat de feestelijkheden ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk zou voorbereiden, heeft burgemeester Lommen zijn laatste energie gegeven. Het is zijn laatste werk geweest. Het stoffelijk overschot werd door zes poli tiemannen, gemeentepolitie en Rijksveldwacht, grafwaarts gedragen. Aan de groeve werd niet gesproken. Pastoor Goes verrichtte de beaardingsplechtighedein en daarmede behoorde deze droeve plechtigheid, die een diepen indruk maakte, tot het verleden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jantje, zoon, van G. Heemstede en H. de Vries; Hendrica Anna Agnes, dochter van S. Glorie en H. Hopman. Overleden: Anna Susanna Vrug, oud 75 jaar wonende te Amsterdam; Dirk Hesze, oud 64 j wedn. van V. Goed valk; de edelachtbare heer Petrus Hendrieus Leo Josephus Lomme, oud 51 j. echtgen. van E. F. R. M. Hauzij. Trawlers: BESOMMINGEN. van een ,x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. Jenny Elsa IJM 88 50 manden f 1760 Zeeleeuw IJM 29 65 manden f 1720. Versche haring. KW 124 f 240; KW 151 f 540; KW 130 f 320; KW 4 f 250; KW 67 f 500; SOH 19 f 990; SOH 34 f 530. Pekelharing. Gorredijk IJM 490 f 3470. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.30; Griet per 50 K.G. f 30—f 20; Tongen per K.G. f 1.20—f 0.76 Middelschol per 50 K.G. f 29 Zetschol per 50 K.G. f 32 Kleine schol per 50 K.G. f 32—f 9.50 Schar per 50 K.G. f 6 Kabeljauw per 125 K.G. f 72—f 66 Groote gullen per 50 K.G. f 24 Kleine gullen per 50 K.G. f 18f 9 Wijting per 50 K.G. f 5.20—f 2.10 Versche haring per kist f 3.65—f 3.10 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Ewald IJM 48. Vangst: 40 manden schel- visch, 120 m. braadsehelvisch, 30 m. gul, 20 m. wijting, 20 m. witvisch, 15 m. tongschar en heilbot, 20 m. radio, 10 m. makreel, 70 m. varia. Totaal 345 m. benevens 120 stuks stijve kabel jauw. Martha IJM 165. Vangst: 23 m. tong, 23 m. tarbot, 6 m. groote schol, 20 m. kleine schol, 7 m. gul en wijting. Totaal 79 m. Caroline IJM 26. Vangst: 35 m. schelvisch, 80 m. braadsehelvisch, 140 m. gul en koolvisch, 50 m. wijting, 35 m. radio, 60 m. makreel, 25 m. hake, 15 m. varia. Totaal 440 m. benevens 30 stuks stijve kabeljauw. Maria van Hattem IJM 1. Vangst: totaal 300 manden, waaronder hake, makreel en varia. VELSEN Bevallen: A. BoonstraEhlhardt, d., Rotter dam; K. LangbroekBal, z., de Roemerstraat 13, IJmuiden; M. Rijkev. d. Sluis, z„ Ste- phensonstraat 6, IJmuiden; M. Kossen—Braam, z., de Ruiterstraat 94, IJmuiden. Overlieden: E. Luij't, 65 jaar, weduwe van P. Vollenga, Uitgeest; W. F. H. Schulz, 62 jaar, ongehuwd, Sirenestraat 17, IJmuiden; L. Vis ser, 64 jaar, echtgenoot van J. Baljon, Ensche- destraat 9, IJmuiden; M. Koper, 84 jaar, wed. van A. Glas, Kon. Wilhelminakade 37 rd. IJmuiden. Ondertrouwd: G. Broek en M. Iskes, IJmui- derstraatweg 135, IJmuiden, de Ruijterstraat 148, IJmuiden; H. Berlee en C. Duineveld, Be verwijk; R. W. Blank en W. M. Hoogerduijn, Haarlem; J. Bos en M. Mors, Haarlem; W. Blok en C. Pauwels, Lippersheijstraat 18, IJmuiden, Dennenstraat 26, IJmuiden; B. P. Vosse en H. van der Wel, Berkenstraat 11, IJmuiden, Acaciastraat 28, IJmuiden; J. van Leeuwen en K .M. van Zandwijk, Corverslaan 67, Velsen (N.)C. B. Verloop en B. de Koning, de Rijpstraat 20, IJmuiden; Th. Postma en D. Fidder, Zeeweg 61, IJmuiden, Berkenstraat, IJmuiden; J. P. Aan en Ch. C. de Champs. Willemsbeekweg 83, IJmuiden, Zeeweg 137, IJmuiden. Gehuwd: J. Zijlstra en A. C. van Lierop, Haarlem; C. Sminia en M. Appel, Haarlem. (Adv. Ingez. Med.) NED. HERVORMDE KERK. V.m. 10 UUT! Ds. R. H. Oldeman. NED HERVORMDE EVANGELISATIE. V.m. 10 uur: Dr. J. G. Hooyer, Diemen. Nam. 5 uur: H. Heeresma, Amsterdam. Dinsdag nam. 8 uur: Bijbellezing. GEREF KERK IN HERSTELD VERBAND, Gebouw Bethel, Wüstelaan. V.m. 10.30 uur: de heer H. C. v. d. Brink. LEGER DES HEILS. V.m. 10 uur: HellI- gingsdienst. Nam. 3.30 uur: Verblijdingssamenkomst. Nam. 8 uur: Verlossingssamenkomst. Al deze samenkomsten worden geleid door Brigadier v. Loo, Amsterdam. NED HERV EVANGELISATIE, Pr. Hendrik straat 117. V.m. 10 en nam. 5 uur: Leesdienst. GEREF. KERK, Wilhelminakade. V.m. 10 uurj Ds. R. J. v. d. Meulen. Nam 5 uur: Ds S. E. Wesbonk. HULPKERK. Marnixschool. V.m. 10 uur! Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. CHR. GEREFORM KERK V.m. 10 UUTJ Ds. A. Zwiep. Nam. 5 uur: Dezelfde. DOOPSGEZ GEM en AFD. NED. PROTES TANTENBOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30 uur: Ds Milatz. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10 UUTÏ Pastoor L. Rinkel. Nam. 7 uur: Pastoor L. Rinkel. VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Vereenigingsgebouw Groeneweg V.m. 10.30 uur: Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga. Onderwerp: Joh. 14:9: „Het tweede gezicht". GER. KERK, Velserduinweg. Geen opgave ontvangen. BAPTISTEGEMEENTE, Evangelisatiegebouw J. P. Coenstraat. Vrijdag nam. 8 uur: Ds. A. P. Barendregt, pred. te Haarlem. HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10. V.m. 10.15 uur: Godsdienstoefening. Nam geen dienst. ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP, Stations weg 95. V.m. 10.30 uur: Tempeldienst met Lezing. Spreker: de heer D. Dillo. Onderwerp: De balsem van Gilead. Dinsdag nam. 7.15 uur: Genezingsdienst. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HER VORMDEN Noorderparklaan. Nam. 7 uur: Ds. J. Hanneman, Uitgeest. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Meerstraat V.m. 10 uur: Ds. P. B. Westerdijk, van Am- sterdarp. 12 uur: Zondagsschool. EVANG LUTHERSCHE GEMEENTE, Koning straat. V.m. 10 30 uur: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF KERK. C H Moensplein. V.m. 10 uur: Ds H. Holtrop. Nam. 5 uur: Dezelfde. EVANGELISATIE „MARANATHA". Dr Schuit straat 31 V.m. 10 uur: de heer F. v. d. Horst, Leiden. Dinsdag nam, 8 uur: Naaikrans onder lei ding van Mevr. H. Kok. Donderdag nam. 8 uur: Bijbelonderzoek door den heer F. de Wijs uit Velsen. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. V.m. 7 uur: Bidstond. V.m. 10 uur: Heiligingsdienst. Nam. 3.30 uur: Openluchtmeeting aan de Meerstraat. (Bij gunstig weer) Nam. 7.30 uur: Verlossingsmeeting. De leiding van deze samenkomsten berust bij Kapitein Kooistra, van Haarlem, 's Middags en 's avonds wordt medewerking verleend door eenige muzikanten. 12.15 en 5 uur: Kindersamenkomsten. Dinsdag nam. 2.15 uur: Gezinsbond voor vrouwen. Dinsdag nam. 8 uur: Openbare samenkomst. Donderdag nam. 8 uur: Heiligingsdienst. NED. HERVORMDE KERK V.m. 10 uur: Ds IJzerman NED. HERVORMDE KERK. V.m. 10 UUr: Ds. A. van Poelgeest.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6