Thijs IJs en de taart van Dickie Dons Tsjang Kai Sjek nog niet in vrijheid. Buitenlandsch overzicht Vrijheidsbond bijeen. San Salvador door aardbeving getroffen. Tandheelkund. Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, H.-N. SAM MAANDAG 21 DECEMBER 1936 De voorwaarden der rebellen. Het prestige der centrale regeering op het spel. Ce ba. Zal president Gomez aftreden? „Beslissende aanval" op Madrid verwacht. Maryse Hilsz gekwetst bij vliegongeluk. MINIMUM-TARIEF m ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Kamerkieskringen gecombineerd. Prof. N. van der Waay. overleden. Ontijdig einde van een balmasqué. Kerstbal Dansacademie Schmidt. DRAISIJIAyanVALKENBURGS-:] e A .-i LEVER1 PROGRAMMA Blijkens een D. N. B.-bericht uit Nanking is Tsjang Kai Sjek nog steeds niet op vrije voeten gesteld. Voor de vrijlating van den maar schalk heeft Tsjang Sjoe Liang, naar in Nanking bekend wordt, de vol gende voorwaarden gesteld: 300 millioen Chineesche dollars, hernieuwde indeeling van de garni zoensdistricten, d.w.z. dat de troepen van Tsjang Sjoe Liang in „rijkere" provincies dan Sjensi en Kansoe ge legerd moeten worden, veiligheid voor den persoon van Tsjang Sjoe Liang, verzorging, soldij en uitrusting van zijn troepen op denzelfden voet als de Nankingtroepen, onmiddellijke oor logsverklaring aan Japan, aanstelling van twee. generaals van Tsjang Sjoe Liang in cfs. functies van opperbevel hebber en plaatsvervangend opper bevelhebber van het nieuw te vor men „leger tot redding des lauds". De laatste beide eischen worden in Nanking onaanvaardbaar geacht. In welingelichte kringen te Sjanghai ver klaart men, naar Havas meldt, dat de hui dige crisis in China een groote beproeving ibeteekent voor de macht van Tsjang Kai Sjek. Zij voegen hieraan toe, dat geheel China hoewel het eerst kort geleden vereenigd werd Tsjang Kai Sjek zal steunen en dat de op stand van Tsjang Tsjoe Liang op zich zelf zal blijven staan. Het schijnt dat zelfs de tegen standers van Nanking begrijpen, dat Tsjang Kai Sjek de eenige is, die in staat is het land weerstand te laten bieden tegen Japan. De Centrale regeering is verder verheugd over des verklaring van den Sovjet ambas sadeur, dat de Sovjetregeering niets te ma ken heeft met den opstand van Tsjang Sjoe Liang en diens actie veroordeelt. Daarentegen heeft de verklaring van den Japanschen minister van buitenlandsche zaken, Arita, dat zijn land de houding van „welwillend afwachten" niet kan volhouden indien Nanking een overeenkomst zou sluiten met de communisten, onrust gewekt. In of ficieuze kringen wordt verklaard, dat Nan king geenszins wil wijken voor de opstande lingen, doch de houding van Japan heeft on rust gewekt. Men schenkt meer aandacht aan de activiteit van Japan in Noord-China en vooral aan de pressie, welke wordt uitge oefend op Soeng Tsje Joean, den president van den politieken raad van Hopei en Tsjahar. Deze schijnt een strikte neutraliteit te willen bewaren- Sommigen wijzen op het alarmee- rend karakter van de Japansche berichten over de gebeurtenissen in China en in de mededeeling van de Mongoolsche_ leiders, dat zij de vijandelijkheden tegen Soei Joean zul len opschorten ziet men een manoeuvre van Japan. Het gerucht ging, dat na een over eenkomst tusschen Sianfoe en Nanking de troepen van Tsjang Sjoe Liang tegen de aanvallers in Soei Joean zouden gaan strij den, zoodat door de aankondiging van de op schorting van de vijandelijkheden de kwestie van het gebruik van dit leger onopgelost zou blijven. Het is zeer moeilijk de troepen van Tsjang Sjoe Liang, die uit Mandsjoerije stam men. te demobilseeren en het is onmogelijk ze langer tegen de communisten te gebrui- ken. Het Japansche agentschap Domei meldt, dat Kawagoe, de Japanscihe ambassadeur te Nanking, op instructie van den Japianschen minister Arita, naar Nanking is vertrokken om te onderhandelen met Tsjang Tsjoen, den Ohineeschen minister van Buitenland sche Zaken. Men meent te weten, dat Ka wagoe zal verklaren, dat Japan niet onver schillig kan toezien, indien de regeering van Nanking er in toestemt samen te werken met de communisten tegen Japan. Hierdoor zou de vrede in het Verre Oosten worden verstoord en zou Japan genoodzaakt worden doeltreffende maatregelen te nemen. Partij genooten van kolonel Batista, den chef van den generalen staf en leden van het congres, hebben een motie ingediend, waarin bijeenroeping van het congres wordt verlangd voor het indienen van een beschul diging tegen president Gomez. De motie is slechts van 82 hanteekeningen voorzien, doch doch gewoonlijk goed ingelichte personen verklaren, dat Batista de tweederden meer derheid zal verkrijgen, die noodig is om Go mez tot aftreden te nopen. Nog steeds gevechten in de Universiteitswijk en Casa del Campo. Havas melde uit Madrid, 20 Decem ber: De afgeloopen week werd geken merkt door talrijke gevechten. Men vermoedt, dat deze aanduiden dat bin- kort de beslissende aanval moet komen. Ten noordwesten en ten westen van Madrid trachtten de op standelingen vergeefs den weg naar La Coruna af te snijden. Naar schat ting verloren de aanvallers hierbij 1500 dooden, terwijl de regeerings- troepen 500 man verloren. De opstandelingen opereerden verder krach tig in den sector Boadilla del Monte. Zij stieten hier evenwel ook op krachtigen tegen stand Het hevigst werd gevochten op 17 December. Aan beide zijden werd gebruik gemaakt van tanks en het gehucht Boadilla is vrijwel geheel verwoest. De aanvallen van de opstandelingen in het Casa del Campo en in de universiteitswijk werden eveneens afgeslagen. Deze tactiek van de opstandelingen doet veronderstellen, dat voor het einde van het jaar de beslissende aanval op Madrid zal worden gedaan. '|$>e opstandelingen concentreeren oaa Ma drid aanzienlijke versterkingen. De herhaal de aanvallen op Boadilla doen veronderstel len dat Franco dit punt heeft uitgekozen om den aanval op Madrid te ontketenen. De strijd om Pozuelo. Te Pozuelo wordt nog hevig gestreden. De stad heeft ernstig geleden van het luchtbom bardement van de laatste dagen, geen enkel huis is meer ongeschonden en het bombar dement gaat nog steeds voort. Sedert een tal dagen wisselde het dorp steeds van eige naar Opstandelingen melden succes. Volgens een officieel communiué hebben de onstandelingen in den sector Almudevar be langrijke stellingen bezet, nadat de vijand heftigen tegenstand had geboden. In den sec tor Escalona in Biskaje werd een hevig ge- weer- en kanonvuur onderhouden; een link- sche aanval werd daar afgeslagen, vele link- sche strijders werden gedood. Een reehtsche aanval is gedaan op Villanueva de la Canada en de omliggende stellingen, die na ernstige gevechten bezet werden: de linkschen lieten vele dooden en vier machinegeweren achter. In Somosierra verloren de linkschen 150 man. In de Provincie Cordova hebben de troepen van Franco het dorp Malenzuela bezet, na hun vijand uit zijn stellingen verdreven te hebben. Ook hier verloor deze vele manschappen. Russisch schip in den grond geboord? De Russische bladen melden, dat op 14 December het Russische vrachtschip „Kom somol" door een kruiser der Spaansche op standelingen in den grond is geboord. Het lot der bemanning is nog niet bekend. Het schip was op weg naar Gent met een lading man- gaanerts, bestemd voor een Belgische onder neming. Uit Barcelona wordt gemeld, dat het vlieg tuig van de Air France dat den dienst Mar seilleBarcelona onderhoudt, nabij Portbou is beschoten door een torpedojager welke geen vlag voerde. Het vliegtuig was met zes passagiers, waar van twee Spanjaarden te zeven in den ochtend uit Marseille vertrokken. GEEN KERSTAUDIëNTIE BIJ DEN PAUS. Paus Pius XI heeft op advies van zijn ge neesheer besloten van de plechtige Kerst audiëntie, waarin het kardinalen-college elk jaar op den vooravond van Kerstmis den paus zijn Kerst- en Nieuwjaarswenschen komt aanbieden, ditmaal af te zien. Het gevaar bestond namelijk, dat het groote ceremonieel, waarmede deze audiëntie ge paard gaat, den paus dermate zou vermoeien, dat de vooruitgang, dien zijn rustkuur teweeg heeft gebracht, weer verloren zou gaan. Hoogstwaarschijnlijk zal de paus de kardina len toch nog voor eenige oogenblikken aan zijn ziekbed ontvangen. Parachutesprong bij 400 k.m. snelheid. De Fransche vliegster Maryse Hilsz is bij een proefvlucht nabij Istres ter voorbereiding van haar poging om het snelheidsrecord te ver beteren, een ongeluk overkomen. Haar vlieg tuig is onklaar geraakt, doch Maryse Hilsz wist zich met een volscherm te redden. Mej. Hilsz bleek een rib te hebben gebroken, terwijl zij bovendien haar schouder ont wrichtte. Het vliegtuig is later in het water nabij Fos- sur-Mer gevonden. De vliegster is naar een kliniek te Marseille vervoerd. Michel Detroyat, de bekende Fransche vlieger, die te Istres vertoeft verklaarde dat men heeft waargenomen, dat de vliegster toen zij met een uursnelheid van 400 K.M. op een hoogte van eenige honderden meters vloog, uit haar vliegtuig is gesprongen. Even later ont plooide haar valscherm zich. Het vliegtuig ver volgde een eindweegs zijn vlucht, stortte daar na omlaag en kwam in het water terecht. Ook Maryse Hilsz daalde met haar parachute in het water. Zij werd door eenige visschers ge red. Volgens Detroyat zou het niet onmogelijk zijn, aldus Havas, dat de vliegster door een hevigen windstoot als het ware uit haar vlieg tuig is geblazen. De pan-Amerikaansche conferentie, die te Buenos-Aires wordt gehouden en waaraan door tweehonderd afgevaardigden der Ameri kaansche staten wordt deelgenomen, loopt deze week ten einde. Men weet, dat op dit congres verstrekkende voorstellen zijn ge daan ten aanzien van het handhaven van den onderlmgen en den internationalen vrede. Het is nu wel duidelijk geworden, dat de hoog gestemde verwachtingen niet geheel en al in vervulling zullen gaan, hetgeen blijkt uit den indruk, die in de kringen der 480 aanwezige journalisten over den stand van zaken heerscht. In groote trekken zijn de resultaten van de conferentie als volgt samen te vatten: Het Amerikaansche verlangen om een over eenkomst te sluiten, waarbij alle Amerikaan sche staten zich verbonden, strikt neutraal te blijven in elk conflict, dat niet het Ameri kaansche contingent betrof, is niet verwezen lijkt, doch wel is een aanzienlijke vooruit gang te bespeuren in den geest van eenheid en samenwerking tusschen de Amerikaansche staten. De meerderheid van de Amerikaansche staten is gunstig gesteld ten aanzien van het denkbeeld alleen onder elkaar verdragen te sluiten, Argentinië wil meer de conferentie van Buenos Aires beschouwen als een punt van uitgang van een eenheidsbeweging van de geheele wereld. Tenslotte is. men van oordeel dat een paii- Amerikaansche Volkenbond weinig kans van slagen heeft, hoewel het ontwerp ter bestu deering is voorgelegd aan de commissie van Washington. Op een te Lima te houden con ferentie zal hierover verder onderhandeld worden. Minstens 220 dooden Berichten uit New York melden dat een zware aardbeving de stad San Vicente in den Midden-Amerikaan- schen staat San Salvador heeft ge teisterd. Hierbij zouden ministers 220 personen om het leven gekomen zijn, terwijl eenige honderden per sonen zouden zijn gewond. De stad San Vicente ligt 24 mijl ten Oosten van Sal Salvador en telt 27000 inwoners. ARIëRS MET JOODSCHE VROUWEN MOGEN NIET VLAGGEN! De Duitsche minister van Binnenlandsche Zaken heeft naar Reuter meldt een decreet uitgevaardigd, waarbij het aan Ariërs, die met Joodsche vrouwen getrouwd zijn, verboden is de nationale vlag uit te steken. Hetzelfde geldt voor die Ariërs, die aan het hoofd staan van een gezin, waarvan ook Joden deel uit maken. EDWARD NA DE KRONING IN ENGELAND TERUG? Naar de „Sunday Referee" meldt, zal de Hertog van Windsor waarschijnlijk in den zomer van het volgend jaar, na de kroning van zijn broeder, koning George VI, naar Engeland terugkeeren en dan zijn intrek ne men in Fort Belvedère. (Wij plaatsen dit bericht met de aantee- kening, dat het met de noodige reserve dient te worden gelezen). (tegenover het oude raadhuis). Geheel gebit met inb. van trekken ƒ35.met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u. Avondspreekuren Maandags, Dins dags en Donderdags van 7-9 uur (Adv. Ingez. MedJ Geen wonder, dat Thijs en Dickie van de wijs zijn, nu ze de prach tige taart zoo ineens voor hun neus zien verdwijnen. Pruikebok is een echte gulzigaard en hij haalt den onverwachten buit gretig naar zich toe. „Drie uur heb ik hier voor niets gezeten," zegt hij bij zichzelf. „Nu heb ik tenminste iets, waarmee ik mijn honger kan stillen." Thijs komt op Hector toeloopen en vraagt of hij de taart terug mag hebben. „Ha, ha, ha!" buldert de leelijke Pruikebok uit. „Dacht je dat ik zoo'n vangst zou weggeven? Nee, mannetje, die taart heb ik en die houd ik!" Verschillende programs vastgesteld. Zaterdagmiddag is in de zalen van de Jaar beurs te Utrecht de buitengewone vergade ring van de liberale staatspartij „De Vrij heidsbond" gehouden. De vergadering Wias zeer druk bezocht, het podium was met de nationale vlaggen versierd, waartussohen prijkten de beeltenis van Prinses Juliana en Prins Bernhard. De voorzitter, mr. W. C. Wendelaar, opende te half drie de vergadering met een rede, waarin hij allereerst eenige woorden wijdde aan het feit dat Prinses Juliana de bruid was geworden. Hij sprak een hartelijken geluk- wensch uit aan het adres van het vorstelijk paar. Onder luid applaus werd' besloten telegram men van gelu'kwenschen te zenden aan de Koningin en aan het vorstelijk paar. De ver gadering zong staande het Wilhelmus, beslo ten met een „Leve de koningin, Leve het vor stelijk paar". De vergadering besloot overeenkomstig het voorloopige besluit van den partijraad, dat de navolgende kieskringen gecombineerd zullen worden: Arnhem, Nijmegen, Rotterdam, Lei den. Haarlem en Utrecht; 's Gravenhage en Zw"'le, 's Hertoigenbosch, Tilburg, Maastricht, D^ '.recht, Middelburg, Den Helder, Leeuwar den Groningen en Assen; terwijl voor den kieskring Amsterdam een afzonderlijke lijst werd' vastgesteld. De eerste plaatsen op de lijst van de kies kringen Arnhem c.s. zullen warden ingenomen door: 1. Jhr. Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, 2. Mr. W. C. Wendelaar, 3. Dr. S. E. B. Bierema, 4. C. J. van Kempen, 5. H. D. Louwes, 6. Mr. J. A. H. Ooops. De eerste plaatsen op de lijst van de kies kringen 's Gravenhage c.s. zulle" worden in genomen door: 1. Mr. W. C. A 'end'elaar, 2'. C. J. van Kempen, 3. H. D. Louwes, 4. Mr. C. A. Boon, 5. Mr. J. A. H. Coops. De eerste plaatsen op de lijst van de kies kringen 's Hertogenbosch c.s. zullen worden ingenomen door: 1. Dr. S. E. B. Bierema, 2. Mr. G. A. Boon, 3. H. D. Louwes, 4. Jhr. Ir. O. C. A. Van Lidth de Jeude, 5. Mr. J. Lint horst Homan, 6. C. J. van Kempen. De eerste plaatsen op de lijst voor Amster dam zullen worden ingenomen door; 1. Dr. Ir. H. J. Vos, 2. Mr. W. C. Wendelaar, 3. Mr. G. A. Boon, 4. C. J. van Kempen, 5. Mr. J. A. H. Coops, 6. Mevr. Mr. E. A. J. Scheltema Conradi. Alle lijsten zullen met elkaar verbonden worden. Bij acclamatie werden de beide onder-voor zitters der partij, de heeren Mr. M. H. de Boei en mr. J. Linthorst Homan (beiden aftredend') herkozen in hunne functie. Het rapport der oommissie voor het ontwer pen van wettelijke maatregelen ter bescher ming van werkwilligen werd daarna bespro ken. De resolutie van het hoofdbestuur daar omtrent werd aanvaard. Het rapport van de defensiecommissie gaf het hoofdbestuur aanleiding een resolutie voor te stellen, waaraan wij het volgende ont leen en: „De algémeene vergadering van de liberale staatspartij „De Vrijheidsbond" spreekt de wenschelijkheid uit, dat naast de voorziening in de materieele behoeften van de landmacht in Nederland, waarin door de regeering al wordt voorzien, eh naast andere voorzienin gen, met den grootsten sooed wordt overge gaan voor het leger in Nederland' tot vergroo ting van het jaarlijksch contingent dienst plichtigen, verlenging van den eersten oefe- ningstijd' en verbetering van de organisatie en uitrusting van de Nederlandsche lucht strijdkrachten, luchtverdediging en luchtbe scherming; voor de zeemacht ten .minste tot onverwijlde algeheele tenuitvoerlegging van het vlootplan 1930 en het inhalen van den achterstand bij de uitvoering van dat plan, met de daarvoor noodige personeelsvoorzie ning; voor het leger in Ned.-Indië tot weder opvoering van de Indische legersterkte tot het peil van eind 1929, teneinde het leger in Indië volledig in staat te stellen yoor zijn dubbele taak, het handhaven van orde en rust en het optreden tegen buitenlandsch geweld". Deze resolutie werd aldus aanvaard. Na uitvoerig debatten werd d)e gewijzigde beginselverklaring vastgesteld. In de Zondagochtend-vergadering kwam de behandeling van het urgentie-programma aan de orde. Ten aanzien der sociale en economische po litiek werd ingediend een amendement Coe- vorden, gesteund door Amsterdam, duidende: 1. Bestrijding der crisis-werkloosheid door het scheppen van een juiste verhouding der belooningen, van de onderscheidene bevol kingsgroepen, voor zoover mogelijk uit aan passing der belooning van diensten in de be schutte aan die der te werk gestelden in de onbeschutte bedrijven. 2. Bij het scheppen der sub 1 genoemde juiste verhoudingen zooveel mogelijk te stre ven naar geleidelijk herstel van de bedrijfs- nij verheid en van het vrije ruilverkeer. De heer Smid (Voorburg) hield een uitvoe rig pleidooi voor een verbetering van de eco nomische positie der landbouwbevolking. Hij bestreed het streven naar vrije prijsvorming op den grondslag der wereldmarkt en naar op heffing der monopolieheffingen waardoor de landbouw nog meer in de verdrukking zou komen. Men kan een nationaal prijspeil hebben en toch intensief aan het Internationale ruilver keer deelnemen. De voorzitter, Mr. Wendelaar, stelde voor naar aanleiding van de rede van den heer Smid geen discussie te voeren, doch zich te be palen tot het amendement-Ooevorden, waar mede de vergadering instemde. Mej. van Dorp, lid van het hoofdbestuur, die over het belang rijke punt der landbouwpolitiek naar aanlei ding van de rede van den heer Smid het woord had willen voeren, gaf uiting aan haar mee ning, dat het karakterloos was daarover geen discussie te houden, en verliet de vergadering, hoewel deze duidelijk blijk gaf een dergelijk besluit zeer te betreuren. Het amendement-Coevorden werd daarna zonder verdere discussie aanvaard. Tenslotte werd het urgentieprogramma in zijn geheel aanvaard. Eveneens werd nog het algemeen program, zooals dit overeenkomstig het advies van den partijraad luidde, vast gesteld. AMSTERDAM, 19 December. Gisteravond is te dezer stede in den ouderdom van 81 jaar overleden de schilder Nicolaas van der Waay Van 1891 tot 1925 was prof. Nic. van der Waay hoogleeraar aan de rijksacademie van beeldende kunsten. De overledene was drager van de eere medaille voor Kunsten en Wetenschappen e" de huisorde van Oranje in zilver. De teraardebestelling zal Dinsdag a.s. tr een uur op Zorgvlied geschieden. Kerstman in brand geraakt. In de groote bovenzaal van hotel „De Poort van Kleef" aan het Marktplein te Apeldoorn werd Zaterdagavond een balmasqué gehouden van de Apeldoornsche mixed-hockey club. Eén der deelnemers, de 17-jarige J. T., verkleed als kerstman was gestoken in een costuum. vrijwel geheel bestaande uit watten. Niettegenstaande dit uiterst brandbare costuum stak hij op een gegeven moment een sigaret aan. Op het zelfde oogenblik vatte zijn balmasquépak vlam en als een brandende fakkel bewoog hij zich eenige oogenblikken door de feestzaal. Luid gillend van angst drongen de deel nemers aan het feest naar den uitgang. Twee ijlings toegeschoten brandwachts wierpen het slachtoffer op den grond en trachtten de brandende kleeding te dooven. Hierbij raakten echter de serpentines op den dansvloer eveneens in brand. Met behulp van minimaxen slaagde de brandweer erin het vuur te blusschen. De jongeman had brandwonden aan handen en gelaat opgeloopen en is na in het zieken huis te zijn verbonden, naar zijn woning ge bracht. Gezellige en intieme stemming. HAARLEM Maandag. Er heerschte op het Kerstbal, dat de heer O. E. Schmidt Zaterdagavond in hotel Funkier voor zijn leden gearrangeerd had, een gezel lige en intieme sfeer. Daartoe droegen de vroolijke dennengroenversieringen en de sprookjesachtge kaarsverlichting wel in de eerste plaats bij, doch ook de beschaafde muziek van de „Rhytm Band" en de vroolijke stemming der aanwezigen waren borg voor het welslagen van het bal. Telkens weer lokte de vroolijke dansmuziek de dames en heeren op de gladde parketvloer, waar het een wirwar werd van bonte kleuren der damestoiletten, waartusschen het strakke zwart-wit der heeren. In enkele intermezzo's bewees de heer Schmidt, wat hij in slechts enkele maanden met zijn leerlingen had weten te bereiken, en werden door één of meerdere paren, fan tastisch belicht door de kleurenbundels der schijnwerpers, tango, rumba, slowfox en Engelsche wals op geraffineerde wijze uitge voerd. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat zoo wel de leerlingen als de heer Schmidt zelf, met genoegen aan dit bal, dat tot ver voor bij het middernachtelijk uur werd voortgezet, zullen terugdenken. =:^ACHT VAN SMAAK-PRIJS70ct (Adv. Ingez. Med.) DINSDAG 22 DECEMBER 1936. HILVERSUM I 1875 M. Kro-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.3012.00 Bijbelsche causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en gramofoonmuziek. 2. Vrouwenuur. 3.05 Orgelconcert en soliste. 4. KRO-orkest en gramofoonpl. 7.— Berichten 7.15 Cyclus: Wat de tijd leert. 7.35 Gramo foonpl. 7.45 P.T.T.-kwartiertje. 8.Berichten ANP. 8.10 KRO-symphonie-orkest en solist. 9.Gramofoonpl. 9.15 Vervolg concert. 9.45 R.K. Oratoriumvereen. Haarlem en solisten, m.m.v. de H.O.V. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 Farkas Jenö's Hon- gaarsch orkest. 11.KRO-Melodisten. 11.45 12.00 Gramofoonpl. HILVERSUM II. 301 M. Avro-uitzending. 8.Gramofoonpl. 9.Omroeporkest. 10.— Morgenwijding. Gramofoonpl. 10.30 Orgelspel. 11.Huish. wenken. 11.30 Het Omroeporkest I.15 Het Lyra-trio. 2.Kovacs' Lajos orkest 3.Knipcursus 4.Gramofoonpl. 4.30 Kin derkoorzang. 5.Voor kleine kinderen. 5.30 Gramofoonpl. 6.Avro-dansorkest. 6.45 Kin derkoor „Zanglust". 7.Voor de kinderen 7.05 Gramofoonpl. 7.30 Engelsche les. 8.— Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gramo foonpl. 8.30 „Bonte Dinsdagavondtrein". 10.15 Gramofoonplaten. 11.Berichten ANP. 11.10 Avro-dansorkest. 11.3012.Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 11.05 Voor de vrouw. 11.20 Orgelspel. 11.50 Gram.pl. 12.05 Het Oxford New Theater orkest 12.50 Jack Wilson's kwintet. 1.20 Cricketver- slag. 1.40 De Wellesley Colliery Prize Band en solist. 2.35 Het BBC-Empire orkest en het Grinke-trio. 3.35 Gramofoonpl. 4.20 Interview 4.40 Het Hungaria Zigeunerorkest. 5.10 Gra mofoonpl. 5.35 Het Willie Walker octet. 6.20 Berichten. 6.45 Het BBC-orkest en solist. 7.40 BBC-dansorkest. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Be richten. 9.40 Causerie: The humanity of science. 10Zang. 10,20 Revue-programma. II.20 Joe Loss en zijn band, 11.20—12.50 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1664 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 11.20 Parijsch kamerorkest. 2.50 en 4.50 Gramofoonpl. 5.50 Pasdeloup-kamerorkest. 9.05 Zang. 11.20 12.35 Pascal-dansorkest. KEULEN 456 M. 5.50 Blaasconcert. 7.50 Omroepkwintet en solisten. 11.20 Fabrieksorkest-concert. 12.35 Omroeporkest en dansorkest. 1.35 Gevarieerd concert. 4.20 Omroeporkest. 6.Gramofoon platen. 7.30 Omroepkleinorkest. -koor en solis ten. 10.0411.20 Omroepdansorkest, Mando line-orkest en solisten. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Omroep kleinorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50 2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Radiotooneel. 10.3011.20 Gramofoonpla ten 484 M.: 12.20 Gramofoonpl 12.20 Omroep dansorkest. 1.30 Omroepkleinorkest. 1.50—2.20 Gramofoonpl. 5.20 Fud Candrix' dansorkest. 6.35 Gramofoonpl. 7.05 Pianorecital. 7.35 Gra mofoonpl. 8.20 Nationaal orkest. 10.3011.20 Dansmuziek (gr.pl.) DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Militair concert. 8.20 Berlijnsch Phil- uarmonisch orkest. 9.20 Berichten. 9.50 Piano recital. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Dans* muziek (gr.pl.)

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2