HET NIEUWE AVONDBLAD BELANGRIJK BERICHT aan omu atokuès!! Bel uitsluitend ^10011 „Die Schöpfung" van Jos. Haydn ver"- 22e JAARGANG No. 75 ZATERDAG 30 JANUARI '37 IJMUIDEQ CO UP AMY ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTICN: 1—o regels ƒ0.15. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTTëNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: 600.- bij overlijden: ƒ400.- bij verlies van een hand, voet ot oog; 250.- bij verlies van j.en duim; 150.- bij /erlies van een wijsvinger: ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderarm 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Opvarenden van visschers- marine-vaartuigen enz. ƒ400.- bij verdrin kingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ngeval den dood van vijf of meer abonnés mocht ten gevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, een Polis is niet noodig. Bommen in den nacht. Onder dezen titel schreef onze medewerkster C. B. in ons nummer van gisteren over een luchtaanval op een Spaansche stad, die ook het naburige dorpje waarin zij woont niet spaarde. C. B. is een jonge Hollandsche, die met haar familie sinds .jaren in Spanje woont en die nog kort geleden, vóór de gruwelijke bur geroorlog losbarstte, in haar wekelijiksche „Spaansche Miniaturen" het leven van het eenvoudige landvolk, opgewekt van aard, weinig eischen stellend en arbeidzaam, in ons blad placiht te beschrijven. De tijd der Mi niaturen is voorbij. Sinds die serie werd afgesloten heeft CjB. ons alleen kunnen vertellen van den nood, van het lijden van het vriendelijke landvolk. Te midden van deze zwaargetroffen bevolking is het Hollandsche gezin op zijn landgoed blij ven wonen. Lang is het dorpje gespaard; uit dezen jongsten brief blijkt, dat het op den duur toch ook niet' heeft kunnen ontkomen aan het moorddadige luchtwapen. De „vlieg- tuigterreur", zooals C. B. het noemt, heeft bommen in den nacht doen regenen en wilde ontzetting gewekt. De lezing van deze onop gesmukte beschrijving zal u weer eens doen gevoelen welk een gruwel de moderne oorlog is, meer dan het woord „terreur" dat zal kunnen bewerken. Immers, deze Fransche term is in ons land gemeengoed voor de poli tieke propaganda van verscheidene richtin gen geworden zoodat iedere colporteur van politieke lectuur, die op straat door zijn tegen standers lastig gevallen wordt, al meent een slachtoffer van „terreur" te zijn. Ach kom! Als het Spaansche landvolk ons land kon zien zou bet zich in een paradijs van aard- gchen vrede gevoelen. En het zou lachen, met bitterheid lachen, als het hoorde dat hier het woord terreur gebezigd werd. Het dankt zijn internatio nale bekendheid aan het. schrikbewind tij-, dens de Fransche Revolutie in de 18e eeuw, toen duizenden onder de guillotine sneefden. Het is daarna, in toenemende mate, van toe passing gebleven op alle oorlog zonder uit zondering en op sommige revoluties, ze'ker op de Russische. Maar nooit op de toestanden sindsdien in ons land, dat geen schrikbewind heeft gekend en het ook nu niet kent maar in de politiek wel met dikke woorden wordt toewerkt Wie maar niet gelaten en kritiekloos alles aanvaardt m.oet bij de lezing van C. B.'s be schrijving wel een hevig verzet in zich voelen rijzen tegen de beestachtige, duivelsche, menschonteerende methoden van den moder nen oorlog. Maar velen vinden het niet zoo erg. Die slaan een stukje als dit over en zeg gen dat het met dat luchtwapen nogal mee valt, want Madrid is er na maandenlang beleg nog lang niet door vernietigd. Neen omdat beide strijdende partijen maar over een klein aantal vliegtuigen be schikken. De wapenindustrie is namelijk niet geneigd tot het geven van cadeautjes en le vert alleen voorzoover zij betaald wordt. En veel geld is er niet. Toch genoeg om, inplaats van dit prachtige land te ontwikkelen, er ver nietiging en verderf over te brengen op de wijze die deze brief uit Spanje beschrijft. Om een vredig landvolk, dat van de politiek en haar theoretische leerstellingen nooit iets be grepen heeft en er zich niet mee ingelaten, dat niets anders gevraagd heeft dan van een erg sober loontje rustig te mogen leven en ar beiden, verraderlijk en lafhartig midden in den nacht te gaan uitmoorden. Er zijn vele menschen in dezen tijd die na allerlei kunstige redeneeringen zooiets nog meenen te kunnen goedpraten. Hun redevoe ringen zijn drogredenen en zij kunnen ze niet voeren zonder de stem van hun geweten tot zwijgen te brengen. Voor God en voor allen die van goeden wille zijn zijn dit misdaden en niets anders. Of Rooden of Witten het doen, maakt daarbij geen verschil. Het leven is ons niet gegeven om oorlog te voeren, allerminst in dezen vorm: om onder beschutting van den nacht vrouwen en kinde ren te gaan uitmoorden. Iedere ridderlijkheid, iedere moed, ieder „heroïsme" is aan zulke daden vreemd. Zij zijn misdadig en karakter loos, zooals de moderne oorlog in zijn geheel ook is. Zij zijn ten hemel scheiend als een be- leediging van Christus' Woord en ook van de eenvoudigste begrippen van menschelijkheid en loyaliteit. Ik schrijf dit, in andere bewoor dingen, voor de zooveelste maal. Het komt voort uit een diepe overtuiging, die helaas slechts weinigen deelachtig schijnen te zijn, En die toch op den duur zal overwinnen om dat wij geen beesten zijn, maar menschen. R. P. Umuider Taxi Onderneming (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN Het IJmuiden van Ned. Oost- Indië. Bagan si Api-Api. JAARVERGADERING VAN DE GIETELING. Op Woensdag 10 Februari wordt de jaarver gadering van de Ver. De 'Gieteling gehouden. Bij de bestuursverkiezing zijn periodiek aftre dend de heeren- Kalff, Rodenberg en van Eyk, terwijl de heer Houting tusschentijds is afge treden. Het IJmuiden van Ned. Oost Indië, het zeer groote visscherij centrum Bagan Si Api-Api, is gelegen aan den mond van de groote Ro- kan-rivier in het Zuiden van Sumatra's Oost kust. De bevolking bestaat er voor het grootste deel uit Chineezen 12.000 -- die allen bij de visscherij of de verwerking van visch en garnalen tot vischproducten betrokken zijn. Het stadje is zoo zeer gewijd aan visch dat men, wanneer men er boven vliegt, tot op groote hoogte de eigenaardige geur der visch- drogerijen (ikan kereng!) gewaar wordt. Het bedrijf beschikt momenteel over een vloot van „maar" 1500 schepen alle natuurlijk „klein goed". Bovendien worden visch en garnalen gevangen met een soort permanente vischfuiken, die in den ondiepen riviermond en de opdiepe zee langs de kust opgesteld staan. Die fuiken zijn heele gebouwen van hout en rotan-netwerk en worden door twee prauwen bediend. Het samenstellen er van kost ongeveer 6400. Hiervan zijn er 205 en er is dus daarin al leen al een kapitaal van 1.3 mjllloen belegd. Dan zijn er nog een menigte kleinere fui ken voor de garnalenvisscherij, 4000 per stuk, sommige zelfs 5000. In het totaal zijn dus in dit bedrijf vele millioenen, meest door Chineezen geïnvesteerd. Het is een verheugend feit, dat het vissche- rijbedrijf in Bagan zich in stijgende lijn be weegt en een belangrijke stimulans daartoe is de depreciatie van den gulden geweest. De buitenlandsche" aanvoer is duurder ge worden en het inheemsche product kan er dus beter tegen concurreeren. Visch is als ingrediënt bij de rijstvoeding van den Inlan der van zeer groot belang. En dan wel visch in alle mogelijke gedaanten: versch, gedroogd, gezouten, garnalen en producten,' uit visch en garnalen bereid. Haar rijkdom aan visch dankt de plaats voornamelijk aan haar na tuurlijke ligging, waarvan kundige visschers gebruik gemaakt hebben. De zeer sterke vloedstroom in de richting Sabang drijft de visch naar de breede monding der Rokan- rivier en bij eb wordt de visch weer naar zee gedreven, waar ze door de fuiken wordt op gevangen. De totale uitvoer van visch en -producten over 1935 bedroeg ruim 42 millioen K.G., de waarde 6.4 millioen. Over i934 waren die cijfers voor de totale Nederlandsche zee- en kustvisscherij 218 mil lioen K.G. ter waarde van 17.4 millioen. De te IJmuiden omgezette visch over 1936 bedroeg 42.246.079 K.G. met een waarde van 6.230.231, wel een bewijs hoe belangrijk Ba gan Si Api-Api voor de vischvoorziening van de millioenenbevolking van Ned. Oost Indië is. Het bedrijf is alleszins rendabel en dit is geen wonder, gezien de sobere levenswijze van hen die het uitoefenen. TECHNISCHE ONTWIKKELINGSCLUB „ANIMO". Op Woensdag 17 Febr. zal de heer Ir. W. van Hemert een lezing houden over het onderwerp .Draaditrekken". Zaterdag 13 Febr. houdt Animo in Odeon te Beverwijk een feestavond voor de leden. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden te IJmuiden: Twee heerenrijwie len, een poederdoosje, een ceintuur, twee huis sleutels, een heerenarbandhorloge en een rij wielbelastingmerk Gevonden te IJmuiden Oost: Een hand schoen, een actetasch met inhoud, een dames hoed, een rijwielbelastingmerk, een kinder- muts, een ijzeren bal en aankomen loopen een hond. Gevonden te Velsen Noord: Een heerenrij wiel, een liederen-bundel, een aanzetslinger van een auto, een dameshandschoen en aan komen loopen een hond. Gevonden te Driehuls: een étui met post zegels, een rijwielbelastingmerk en een hand warmer van een rijwiel. MOTORSCHADE. De motorlogger SCH 19, die Woensdag van Scheveningen ter visscherij was vertrokken, is wegens motordefect alhier binnengeloopen. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Zondagmorgen belegt het Instituut voor Ar beidersontwikkeling een bijeenkomst in „De Daad", Zeeweg, waar mevr. Kaas-Albarda een inleiding zal houden over Muziekgeschiedenis. Mevr. Kaas zal haar lezing toelichten met zang en piano. MOEILIJKE REIS VAN DE GERBERDINA JOHANNA. Een bijzonder moeilijke reis had wel de Ger- berdina Johanna. Door de kracht van de zeeën, die zich op het schip stortten zijn in het voor schip eenige huidspanten afgeknapt. Gedu rende de reis heeft de bemanning achterin moeten logeeren omdat in het voorschip een halve meter water stond. Alles heeft men uit het vóórlogies moeten halen, omdat bedde- goed, klompen enz. er in ronddreven. Dat onder deze omstandigheden van slapen weinig is gekomen, laat zich denken. Maandag zal de trawler weer gaan varen. Door een bijzondere overeenkomst met het Chr. Gem. Koor „Looft den Heer" hebben wij de beschikking gekre gen over een 400-tal plaatsen, welke wij U kunnen aanbieden voor 25 cent per plaats Op den avond der voor stelling zullen gratis programmas worden uit gereikt. Op 18 Februari 1937 zal in de Ned. Herv. Kerk in de Kanaalstraat te ümuiden een jitvoering worden gegeven van het Oratorium In de reeds over „Die Schöpfung" (De Schepping) en over „Looft den Heer" in ons blad verschenen artikelen, hebt U kunnen lezen, welk een kunstgenot deze avond belooft te geven. Van MAANDAG a.s., 1 FEBRUARI af, kunnen kaarten aan ons kantoor, Kenne merlaan 42, tusschen 9 uur v.m. en 6 uur n.m. worden afgehaald. Daar de voor raad plaatskaarten beperkt is, raden wij U aan niet te lang te wachten. U zoudt te laat kunnen komen Er is geen plaatsbespreking Ned. Roode Kruis. Dr. Veencklaas over Abessynië. Men heeft zich in het Gebouw voor Chr. Be langen eens heerlijk kunnen koesteren bij het tropenverhaal over Abessynië, dat dr. Veene- klaas zijn talrijke bezoekers vertelde. Dr. Veeneklaas was velen reeds bekend door de van zijn hand verschenen pennevruchten, die een waarborg voor een vlotte causerie vormden en hij heeft zijn audi torium dezen avond in die verwachtingen niet beschaamd, al was het alleen al met het feit, dat men vergat „hoe koud het was en hoe Onder die talrijke aanwezigen bevonden zich o.m. de burgemeester met mevrouw Kwint, vele plaatselijke doktoren met hun dames, notaris W. A. Dolleman, de bijna- complete Roode Kruis-brigade der afdeeling IJmuiden, waar van de meeste leden in uniform, hoofden van scholen, e.a. Namens het bestuur sprak dr. van Haselen een inleidend woord. Het deed hem een groot genoegen, dat dr. Veeneklaas voor een uitver kocht huis kon vertellen op een bijeenkomst, welke als een propaganda-avond bedoeld was. Ook dr. V. was het een genoegen, omdat het hem vergunde een pleidooi te houden voor de Nederlandsche Ambulance en haar werk in Abessynië. Vooral omdat er dikwijls zoo afbre kend van zekere zijden over dit werk gesproken W Ter'inleiding tot de situatie, welke door het Italiaansche—Abessynische conflict geschapen was, greep dr. V. terug naar enkele feiten uit de geschiedenis van Ethiopië, het al-oude land, dat reeds een 4000 jaar v. Chr. bekend was. De laatste 50 jaar heeft Abessynie gezucht onder den 'da-uk der veroveraars, de Amharen. De druk was van dien aard, dat het overwon nen land finaal uitgeknepen werd; de haat tegen de afstammelingen van Menelik's volk was dus groot, vandaar dat den Italianen de overwinning zoo gemakkelijk viel. Van het oorlogvoeren der Abessyniers ver telde dr. V. typische staaltjes; er waren geen wegen, er was geen orde, er was geen oPPer_ bevelhebber die het land kende, er ontbrak bijna alles aan de oorlogsvoering, de hygiene, dé uitrusting, enz. ,.M Men moet den Abessymer vergelijken met een kind van 45 jaar, want verdere ontwik keling heeft deze mensch niet. De negus, die een zeer intelligente, volhardende, geslepen en energieke man is, begreep, dat hij zijn volk uit dien toestand moest opheffen en hij heeft dit met een bewonderenswaardige Oostersehe handigheid en ondernemingslust gedaan. Hij wendde zich daartoe tot de Europeesche re geeringen, die de gelegenheid er invloeds sferen te scheppen, niet voorbij lieten gaan. Ook het toelaten der buitenlandsche ambu lances was een handige zet van den negus. Dr. V. vertelde van de enorme moeilijkheden, waarvoor de ambulance zich geplaatst zag, voordat men de zwarte verplegers, dragers, koks, gidsen enz. geïnstrueerd had. Het bleek uit zijn anecdotische causerie wel. dat het niet alleen de Spanjaard is, die het woord manana morgen) hij alle gebeurte nissen toepast! Italië had den oorlog sinds vele jaren goed voorbereid; dit bleek o.m. uit het houwen van een prachtig hospitaal door Italië te Addis Abeba. Hierin werd de Ned. Ambulance onder gebracht. Op weg naar Desie ontmoette men meer malen Abessyniërs. die niet wilden gelooven, dat hun land met Italië in oorlog was. De Italianen waren immers door Menelik in 1885 bij Adoea verslagen! Dr. V. vertelde enkele staaltjes van het uit houdingsvermogen van een Abessyniër en knoopte er de opmerking aan vast: Had dit volk eenig benul van oorlogvoeren gehad en was het gedisciplineerd geweest, dan was het absoluut onmogelijk geweest voor ieder en in dringer om in Abessynië een voet aan den grond te krijgen. In Dessie vormde de Ned. ambulance een basishospitaal; de patiënten kwamen over een afstand van 500 K.M. van het front loopen naar Dessie; of ze gewond waren door bom scherven of gebroken beenen en armen had den kwam er niet op aan: de Abessyniër zet door. Over het eten kon dr. V. amusante staaltjes vertellen evenals over de hygiënische begrip pen. De operaties, die men te verrichten kreeg, waren alle even moeilijk uit te voeren ondanks orthopaedische-, Röntgenapparaten en verdere hulpmiddelen. Dozijnen operaties per dag met bomaanval len ter variatie, het altijd moeten controleeren van de inlandsche verplegers, het onsmake lijke eten en deszelfs toebereiding, het 's avonds bestudeeren van de speciale geval len welke zich voordeden in dit zeer bijzon dere land vormden slechts een kleine afspiege ling van de enorme moeilijkheden waarmede men te kampen had. De negus had de absolute alleenheerschap pij; alles behoorde hem. Zoodoende was het voor de Ned. ambulance van groot belang, dat zij het hondje van den negus kon redden. Er is hier te lande van zekere zijde veelal smalend gesproken over het gelukkige toeval, dat een der doktoren de kwaal van dit hondje deed ontdekken. Maar dit gelukje had voor de Ned. doktoren groote en zegenrijke gevolgen op hun latere tochten. De gasoorlog en die meer dan gruwelijke aanvallen uit de lucht door de Italianen waren voor dr. V. ruime gelegenheden ervaringen op te doen, zoowel aangaande het oorlogvoeren als over de afzichtelijke verwondingen, die de Abessyniërs opliepen en in hun onkunde nog verergerden door ze in den beginne te ver on achtzamen Nog versch in het geheugen liggen de avon turen van den spr. tijdens zijn gevangenschap en vlucht. De nuchtere, onopgesmukte wijze, waarop de spr. er over vertelde boeide van be gin tot einde. Hij heeft met zijn causerie trachten te be wijzen, hoe de Ned. Ambulance in Abessynië veel en zegenrijk werk heeft verricht en hoopte, dat hij dezen avond bij hen die er anders over dachten vele wanbegrippen heeft weten te veranderen in een appreciatie voor dezen arbeid. Na de pauze heeft men 'die film gedraaid, die de administrateur der ambulance, ir. J. J. W. de Vries, opnam en het filmbureau Niestadt te Hilversum uitbracht. Deze film gaf een duide- lijken kijk op de enorme terreinmoeilijkheden, welke de „expeditie" te overwinnen had. De rolprent van het huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard was het slot van dezen welgeslaagden propaganda-avond der afdeeling Velsen-IJmuiden van het Ned. Roode Kruis. DE NOORSCHE VISSCHERIJ. De totale opbrengst der Noorsche visscherij in het tijdvak van Januari tot en met Novem ber 1936 bedroeg 938908 ton ter waarde van 70.347.000 kronen tegen 818451 ton en 67.022.700 kronen in hetzelfde tijdvak van 1935. GESLAAGD. Voor het examen in de handelscorresponden tie Fransch slaagde de heer W. Gouda alhier en voor het examen Nederlandsche handels correspondentie de heer J. Kreboom te Sant poort. Beide heeren werden opgeleid door den heer H. van Dij k, alhier. VREESWlJK's TAX1-QNDER8M. Snel - Comfortabel - Billijk (Adv. Ingez. Med.) Het programma van „De Pont". „De moord in het Casino" en, „De veroveraar van Indië". Paul Lukas en Rosalina vervullen een hoofdrol in „De moord in het Casino", waar van den hieronder den inhoud in het kort weergeven. Philo Vance, de beroemde detective, vind bij z'n ontbijt een brief, waarin men hem vraagt dien avond naar het Casino van den oom van een zekeren Lynn Llewellyn te komen, daar Lynn in groot gevaar verkeert. Hij zoekt het adres -op van de Llevellyns en gaat erheen .Het is een eigenaardige familie. De moeder, die steeös ruzie heeft met Lynn's vrouw, een vroegere actrice, een dochter die te veel drinkt en verloofd is met Dr. Kane, den fa milie-arts en den eigenaar van het Casino, Kinkaid, die een broer is van mrs. Llewellyn. Maar tevens vindt hij er een allercharmant- ste secretaresse van Mrs. Llewellyn, Doris Reed, die samen is opgevoed met Lynn en zijn zuster Amelia. Dien avond in het Casino wordt Lynn onwel na het drinken van water, terwijl tegelijker tijd zijn vrouw thuis vergiftigd wordt. Vance, die bezig was een onderzoek in te stellen in het Casino, snelt naar het huis Lleve-llyn's in gezelschap van den Officier van Justitie Markham. Lynn's vrouw is wel degelijk vergif tigd. maar de manier, waarop dit gebeurd is, blijft een raadsel. Ook zij had water gedron ken dat haar was ingeschonken door Amelia. Om de zaak nog ingewikkelder te maken, wordt ook Doris onwel, nadat Mrs. Lewe-llyn haar water had gegeven, om een aspirine in te nemen. Den volgenden morgen vinden we Doris hij Vance thuis, die haar in gezelschap van haar dienstbode hij zich naar huis had gebracht, in plaats van naar het ziekenhuis. Markham komt binnen en even later Lynn, die uit het ziekenhuis op weg is naar huis. Terwijl zij het over den moord hebben, wordt er getelefo neerd, dat Lynn's moeder zoo juist zelfmoord heeft gepleegd, een brief achterlatend, waar in zij bekent haar schoondochter te heb ben vermoord. Volgens Markham is het mysterie hiermede opgelost, doch Vance kan deze meening niet deelen. Hij begint licht te zien in de zaak, waar overal water in voorkomt en denkt, dat het misschien „zwaar" water is, een soort water, waarin een nieuwe chemische stof voorkomt, welke verkregen wordt door de waterstofmole culen van water chemisch te splitsen. Hij ondervraagt dr. Kane hiernaar, doch deze beweert er niets van te weten. Dan gaat hij in gezelschap van Doris naar Closter, waar de familie een landhuis heeft en waar vandaan tevens de eerste brief bestuurd werd, die Vance mededeeling deed omtrent den moge lijken moord op Lynn in het Casino. In het landhuis ontdekt Philo Vance een complete installatie tot het maken van „zwaar water", gebouwd door Kinkaid en Dr. Kane. Ternauwernood ontsnapt hij aan een kogel uit de revolver van den oppasser van het la boratorium. Maar tevens begrijpt hij nu ook, dat deze water-aanwijzingen juist met opzet waren aangegeven, daar Kinkaid niets met den moord heeft, uit te staan. Bij de lijkschouwing wordt uitgemaakt, dat de vergiftiging heeft plaats gevonden door middel van een pla-ntenvergif uit de familie der Nachtschaden, die in de plaats gedaan was van het oogenwater, dat Lynn's vrouw ge bruikte. Gesterkt door diverse andere aanwij zingen, verdenkt Vance Lynn van den moord, terwijl zijn moeder zelfmoord zou hebben ge pleegd om haar zoon te beschermen. Wanneer Lynn, die bang wordt, dan ook Vance en Dora naar het Casino lokt, waar Kinkaid hen zoo genaamd wil spreken, blijkt dan ook, dat zijn vermoeden juist is geweest. Juist op het oogenblik, dat Lynn zoowel Vance als Doris wil doodschieten, om de moordzaak zoo doende in den doofpot te stoppen, doet de po litie een inval en arresteert hem. NED. HERV. EVANGELISATIE Zondagavond 5.30 uur zal vanwege de Ned. Herv. Evangelisatie een bijeenkomst worden gehouden in de „Goede Herderkerk". Als spre ker zal optreden de heer I. Kuiper van Bilt- hoven met het onderwerp: „Leiding en lei ding geven".

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1