HET NIEUWE AVONDBLAD De Kamerverkiezingen De driekleur waait op het Velserbad. 22e JAARGANG No. 127 VRIJDAC 2 APRIL 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telei. 5301 VERSCHIJN 1 DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels 0.75. Elke regel meei 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevaiienver^kenng voor betalende abonnes. - Levenslange ongeschiktheid J 2000.— overlijden J 400.—, verlies van hand, voet ol oog ƒ200.—, beide leden duim f 100.—één lid duim ƒ50.- een of twee 'eden "5.— aIle 'e^n anderen vinger f 15—éen of twee leden anderen vinger 5.-. arm- of beenbreuk 30.—. enkelbreuk 15.—, polsbreuk f 15.-. Opvarenden van vlsschers- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. alle leden wijsvinger 60.- marinevaartuigen enz. 400.- Op 26 Mei, dus vandaag over acht weken, aullen de verkiezingen voor een nieuwe Twee de Kamer der Staten Generaal plaats hebben, Ofschoon de eigenlijke campagne daarvoor nog niet in vollen gang is stijgt de belangstelling voor de naderende gebeurtenis toch reeds sterk. Onze parlementaire correspondent geeft in dit nummer, op ons verzoek, een beschou wing over den regelmatigen groei van het aantal kiezers en op grond van vroegere ervaringen over het waarschijnlijk aantal geldige stemmen, waarbij hij tot de conclusie komt dat de kiesdeeler ditmaal de veertigdui zend wel bereiken zal. Die is dus wel zeer ge stegen want luttele jaren geleden overschreed hij nog maar nauwelijks de 30.000 en bij de vorige verkiezingen voor de Tweede Kamer was hij ruim 37.000. Er komt bij dat nu wets wijzigingen zijn ingevoerd die de zetel-ver- overing door de kleine partijtjes veel moeilij ker maken dan vroeger. Een partij moet o.a., aangenomen dat de kiesdeeler op 26 Mei de 40.000 halen zal, ook minstens 40.000 stemmen veroveren om recht op één zetel te doen gel den. Het gevolg zal wel zijn dat er aanmerke lijk minder kleine partijen „aan de start" zul len verschijnen dan bij de vorige verkiezingen en dat er ook minder éénlingen in de Tweede Kamer zullen komen. De honderd leden van dit college zijn nu als volgt over de partijen verdeeld: R.K. 28, S. D. A. P. 21, A. R. 14, C. H. 10, V. B. 7, V. D. 6, Comm. 4, Staatk. Geref. 3, Rev. Soc. Arb. Par tij 1, Kath. Dem. 1, Chr. Dem. Unie 1, Herv. Geref. 1, Nat. Herstel 1, Nat. Boeren Partij 1, „Wilde" 1. Als men dus opmerkt dat niet minder dan veertien partijen in de Tweede Kamer verte genwoordigd zijn dient daarbij geconstateerd te worden dat de zes groote partijen verreweg het leeuwendeel van de zetels, namelijk 86 van de 100, bezetten. Met uitzondering van de 21 leden tellende S. D. A. P. zijn detze partijen alle in de huidige regeering vertegenwoordigd. De partijen waartoe de ministers behooren be zetten derhalve thans 65 van de 100 Kamer zetels. Natuurlijk zal, evenals bij de twee jaar ge leden gehouden verkiezingen voor de Provin ciale Staten, er thans veel belangstelling be staan voor de resultaten die de N. S. B. zal behalen. Toen zij twee jaar geleden voor het eerst aan verkiezingen deelnam behaalde zij ongeveer 8 pet. van de stemmen. Omtrent het thans te verwachten resultaat loopen de mee ningen nogal uiteen. Met zekerheid kan na tuurlijk niets voorspeld worden ten aanzien van welke partij ook en het aantal leden der partijen geeft weinig of geen aanwijzing voor een verkiezing. Slechts een kleine minderheid der kiezers bestaat uit partijleden; verreweg de meesten brengen hun stem uit op de rich ting die hiun het weigevalligst is zonder hun politieke activiteit tot het lidmaatschap eener partij te hebben uitgebreid. De actieve partij politieke belangstelling van de massa van het Nederlandsche volk is inderdaad niet groot en de crisisjaren, zoo nadeelig voor de leden lijsten van alle mogelijke vereenigingen, moe ten het totaal aantal leden der politieke par tijen onvermijdelijk hebben doen slinken. Verandering in de samenstelling der Tweede Kamer wat de personen betreft zal er ditmaal zeker in belangrijken mate komen, want reeds is van ongeveer 25 leden, dus een kwart van het college bekend dat zij geen herbenoeming wenschen of geen plaats meer op de candida- tenlijsten hebben die hun herkiezing waar schijnlijk maakt. Of er evenwel belangrijke "verandering in de politieke samenstelling van de Tweede Kamer zal komen is een gansch andere vraag. Tot dusver heeft, sinds de in voering van het stelsel van Evenredige Verte genwoordiging zich nimmer een belangrijke verschuiving voorgedaan. Als een groote partij twee of drie zetels verloor vond men dat al een zeer bijzondere gebeurtenis. Vroeger, toen het districten-stelsel gold dat in Engeland steeds gehandhaafd is gebleven vond men zooiets slechts een kleine wijziging en kwamen Veel greater verschuivingen voor. In elk geval zullen de verkiezingen moeten kiden tot een nieuwe kabinetsformatie en ook als dr. Colijn opnieuw als kabinetsforma teur op zal treden, hetgeen thans algemeen verwacht wordt, is het mogelijk, dat de poli tieke samenstelling van het kabinet zou ver anderen en is het zeer waarschijnlijk dat per- soonlijke wijzigingen zullen plaats hebben. Omtrent eenige ministers loopen al geruimen tijd geruchten, dat zij niet in de volgende re geering zullen optreden, welke ook de resul taten der verkiezingen mochten zijn. Maar meer dan geruchten zijn dat voorshands niet. Wij hopen dat de verkiezingscampagne voor de nieuwe Tweede Kamer, die weldra haar hoogtepunt-van-activiteit zal gaan be reiken, zich kenmerken zal door waardig optreden der strijdende partijen en door de bezigheid van die relletjes, die op de over- groote meerderheid van ons volk alleen maar een miserabelen indruk maken omdat zij on- Hollandsch zijn. Ook in de politiek behoo ren wij tot de volken, die zich het best ple gen te beheerschen. Het is iets waard deze reputatie te handhaven, R. P. IJMUIDEN The Ramblers voor de Vara. Geen plaats in Thalia onbezet. Zoo dikwijls The Ramblers in onze gemeen te een concert geven, kan men er van over tuigd zijn dat de zaal, hoe groot die ook is, tot de laatste plaats is bezet. Dit was ook gis teravond in Thalia het geval., Prompt 8 uur was de zaal eivol en eenige minuten later sprak de voorzitter der af deeling IJmuiden de heer Visser de aanwezigen eenige woorden van welkom toe. De band die van duizenden radiobezitters haast een huisvriend is geworden, speelde voor en na de pauze met haar bekende elan en met een vaart, die niet was te stuiten, bekende en onbekende jazz- en andere nummers, er wa ren weer de bekende solisten waarvan we willen noemen Albert de Booy. de Vara-croo- ner en de orkestleden André v. d. Onderaa, Marcel Thielemann en Wim Poppink, Kortom er was volop muziek en gijn van de beste soort-, zoodat de aanwezigen alle zorgen voor een paar uur vergatenJietgeen bewijst, dat The Ramblers tot bijzondere dingen in staat zijn. In de pauze hield de heer A. de Vries een propagandarede. Spreker herinnerde aan het besluit van den ministerraad, dit jaar het houden van verkiezingspropaganda voor de microfoon te verbieden. Dit heeft, aldus de heer De Vries zijn goeden kant, omdat al len over één kam worden geschoren, het heeft zijn verkeerden kant, omdat het een bepaalde opvatting in Nederland begint te kenschet- schen, nl. dat men niet meer volkomen vrij heid heeft zich te uiten. Nu het niet mogelijk is, voor de microfoon iets over de verkiezingen te zeggen, moet dit gedaan worden bij elke mogelijke gelegenheid. Er wordt wel eens ge vraagd of dit te pas komt op vergaderingen als deze, maar zeide spr., de politiek bemoeit zich met ons, dus wij dienen ons ook met de politiek te bemoeien. De beweging die het hardst schreeuwt, niet aan politiek te doen. doet daar het meest aan. ..Mussert wint", heeft spreker op een gebouw gelezen. Wat wil Mussert winnen? Het geheele staats-appa- raat en dat is de zuiverste politiek. De Vara vervolgde spreker. Is geen politie ke omroep, maar een cultureele, die een be paalde strekking voorstaat. Als Mussert de baas wordt, is er geen Vara meer.. Moeten we onze Vara dan laten afslachten? Spreker her innerde er voorts aan, hoe vier jaar geleden de regeering Colijn is gekomen, met de be lofte, dat maatregelen zouden worden geno men om de gevolgen van de crisis op te hef fen. Er werd zelfs een middel aangegeven: „aanpassen". De regeering heeft woord ge houden en zij kon dit doen omdat zij een willig parlement naast zich had. Wat is er van het opheffen van de crisis terecht geko men? Toen de regeering Colijn aan het be wind kwam waren er in ons land 97000 werk- loozen; thans zijn er 450.000. De aanpassings politiek heeft het levenspeil der arbeiders om laag gehaald en dus ook het cultureele peil. Spreker besloot zijn rede met een opwek kend woord. En The Ramblers besloten den avond met de Internationale. OM HET CLUBKAMPIOENSCHAP VAN D.C.IJ. Nog steeds is de beslissing wie dit jaar het clubkampioenschap van D.C.IJ, zal winnen niet gevallen. Ligthart die het Dinsdagavond tegen Leyte niet verder dan tot remise kon brengen, heeft thans nog één partij tegen Suyk. Wint Ligthart deze partij dan is de zaak te zijnen gunste beslist. De Boer die na een fraaie partij van Basstra wist te winnen behoudt thans een uitstekende kans om op de derde plaats te eindigen. Nadat Laros in de eerste klas reeds den titel had veroverd, en daardoor promoveert naar de hoofdklasse, wordt tusschen A. Post en T. Postma om de tweede plaats om te promovee- ren een hevige strijd geleverd. Dp ontmoeting tusschen de beide rivalen eindigde deze week in een draw. De resteerende partijen zullen de beslissing moeten opte veren. Van de hoofdklasse zullen vermoedelijk naai de eerste klas degradeer en J. Kramer en D. Ott KOSTELOOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen maken bekend, dat er gelegenheid bestaat tot kostelooze inenting tegen pokken op Maandag 5 April a.s. des namiddags van 3 tot 4 uur in het bureau van den Geneeskun digen- en Gezondheidsdienst, Gemeentehuis te Velsen en op Donderdag 8 April a.s. des namiddags van 3 tot 4 uur in het bureau van den Geneeskundigen- en Gezondheids dienst in de Wilhelminaschool aan den Wijk aan Zeeërweg 105, IJmuiden. Voor een juiste vermelding in de vaccine- bewijzen van namen en geboortedatum der kinderen, is het gewenscht, dat bij de aan melding worden medegebracht trouwboekjes 1 der ouders of geboortebewijzen der kinderen De aandacht wordt er nog eens op gevestigd, dat het zeer gewenscht is de kinderen zoo jong mogelijk te laten inenten tegen pokken in elk geval vóórdat ze twee jaar zijn daai het risico dan het geringste is. Eerste dakspant overeind gezet. vL mb- -~ Rf2r ,1 vreugde, zang en sport en de Vlaamsche bruiloft om te besluiten met Zang en harmo nie. Het slot van dit alles was, dat de pro fessor, anti-vereenigingsman en nurks bij uit nemendheid gewonnen werd voor Excelsior. De avond slaagde uitstekend en de organi satoren verdienen, dat Excelsior er veel vruch ten van plul RIJWIELDIEFSTAL. Een bewoner yan de Kennemerlaan deed aangifte van diefstal van zijn rijwiel, dat hij in een poort van een school had geplaatst. De politie stelt een onderzoek in. TREKKINGSLIJST „SAMENWERKING. In ons bureau Kennemerlaan 42 ligt ter inzage de trekkingslij st van de verloting van de O.K. Damesvereeniging „Samenwerking", alhier. De prijzen kunnen worden afgehaald bij den concierge van het O.K. Verenigingsge bouw, Koningin Wilhelminakade. VHRiLOTENG U-MUEDENS MANNENKOOR. Koopers van een lot moesten raden wan neer „het horloge" stil bleef stana. Het antwoord luidt: 31 Maart te 13 uur en 16 min. Uitvoering Nieuw Hosanna. Het Velserbad in wording. Opening 15 Mei a.s.? Er wordt hard gewerkt aan het in aanbouw zijnde Velserbad aan het Tiberiusplein. Er wordt getimmerd en gemetseld, de tegelzetters zijn bezig met het bekleeden van den bassin- wand, er is een hijschstelling, met behulp waarvan de eerste dakspant is geplaatst en de volgende geplaatst zullen worden. Maar het is er zooals het op elk bouwwerk is, dat zijn vol tooiing nadert, een wir-war van planken, stellingen, zakken cement en van alles en nog wat, zoodat men zich niet kan indenken, dat uit deze wir-war binnen zes weken een afge werkt geheel moet ontstaan, waar de Velsensche Scheffers, Willy's, Rietjes Fietjes en hoe ze meer mogen heeten hun eerste baantjes zullen trekken in een bassin, dat nu nog niet veel meer is dan een groote betonnen put, bij den bouw waarvan men alle mogelijke instrumenten heeft gebezigd, behalve een waterpas. Want de bodem ver toont een flinke helling, waardoor het bassin aan den eenen kant eenige meters dieper is dan aan den ande ren. Maar dat hoort nu eenmaal bij een zwembad. Gistermiddag is de pers in de gelegenheid gesteld, den stand der werkzaamheden in oogenschouw te nemen, die nu wel zoo ver is, dat men kon zien, hoe de inrichting wordt. En dan gelooven we, de overtuiging te mogen uitspreken, dat onze gemeente met het Velser bad een overdekte zweminrichting krijgt, die wat de hygiëne betreft, aan de hoogste eischen voldoet en die veel zal bijdragen tot het bevorderen van de zoo gezonde en aan gename zwemsport, die mede dank zij de Velser Zwemvereeniging, die een krachtige propagandiste voor de totstandkoming dezer inrichting is geweest, de laatste jaren zulk een groot aantal beoefenaars der zwemsport in onze omgeving heeft gekweekt. Het gebouw is van een welverzorgde ar chitectuur, zoodat de bouw van het Velserbad niet alleen moet worden toegejuicht, bezien van een zwemmersstandpunt, maar ook om dat op een fraaie wijze het Tiberiusplein er door wordt voltooid. De ingang op den hoek rechts geeft toe gang tot een gang, die „rechtuit" wordt af gesloten door een vitrine, die voor reclame doeleinden kan worden gebruikt. Gelijkvloers bevinden zich verder een vergaderzaal, een directiekamer, het kaartjesbureau met ruimte voor pl.m. 1000 bakpakken, een lokaaltje voor de badmeesters, een gemeenschappelijke kleedkamer voor scholen, de machinekamer met filterbak en pompinstallaties, ketelhuis wasscherij met droogcoulissen en voorts rondom een deel van het gebouw een rij wielstalling. Gelijkvloers is verder nog een badinrich ting met 6 douche- en 2 kuipbaden. Deze bad inrichting is feitelijk een inrichting apart en zal ongetwijfeld door de bewoners van het Oostelijk deel van IJmuiden druk gebruikt worden. Langs een trap bereikt men het zwembassin en alles wat daarmee in verband staat. Er ko men wisselcabines en voorts een aantal „vaste" cabines. Van de cabines kan men het bad slechts bereiken langs de verplichte dou ches. Rondom het bassin is een balustrade voor toeschouwers. Deze balustrade is van het terrein der zwemmer m zwemsters door een buizenstelsel van de een- verwarming gescheiden. Men kan deze afscheiding ook gebruiken om er een kopje thee op te plaat sen, dat men tegen een laag tarief in de nabij het bassin gebouwde theeschenkerij kan bekomen. Bij den ingang van het bassin komen twee douchekranen, waarvan de bezoekers alvorens zij het water ingaan, gebruik kunnen maken om zich te acclimatiseeren. Tegenover den ingang van het bassin is het diepe gedeelte, waar zich de springtorens bevinden. Om het spelen van polowedstrijden mogelijk te ma ken. kan de diepte zooveel als noodig is, wor den opgevoerd, terwijl tevens aan den ondie- pen kant ter plaatse van het doel een kuil in den bodem is gemaakt, zoodat de doelverde- diger ook aan den ondiepen kant den bodem niet kan raken. Een bijzondere attractie zijn de schijn werpers, waarvan aan eiken kant vijf in de beide lengte-zijwanden worden aangebracht, die door glazen „patrijspoorten" felle licht bundels in het water werpen, hetgeen een mooi effect oplevert. De tegels in de bassin wanden zijn licht blauw met een bovenrand van oranjegeel. De bodemtegels zijn wit met zwarte banden voor het aanduiden van de wedstrijdbanen. Licht en zon kunnen langs drie zijden van het bad naar binnen komen, want aan den achtergevel en de beide zijgevels wordt alles glas. Voor de watervoorziening is een bron van 40 M. diepte geslagen, die voldoende water geeft. De capaciteit der watercirculatie is van dien aard, dat per uur 150 M3. water in het bassin kan worden gevoerd. Het water* komt in het ondiepe gedeelte naar binnen en ver dwijnt door een goot met eenige gaten aan den achterkant waar het water in het riool wordt gepompt. Naar de architect de heer Koster ons nog mededeelde, zal het bad zoodanig geëxploi teerd worden, dat elke maatschappelijke en kerkelijke categorie er gebruik van zal kun nen maken. Voor iedereen zal gelegenheid tot zwemmen worden gegeven zonder dat zijn principe in het gedrang komt. Men hoopt de inrichting op 15 Mei te kun nen openen. Er zal dan echter hard aange pakt moeten worden. Maar dat dit gebeurt, daarvan hebben wij ons bij ons bezoek kun nen overtuigen. CHRIST. GEMENGD KOOR EXCELSIOR Een bonte avond. Gisteravond heeft in het R.K. Verenigings gebouw Mahustraat een, door de Christ. Zangvereniging Excelsior georganiseerde „bonte avond" plaats gehad. Hierbij ontbrak het niet aan belangstelling. De zaal was ge heel bezet. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer G. Oudakker, die zijn groote voldoening uitte over de groote op komst. Deze avond, zeide spreker, heeft meer ten doel propaganda te maken voor de zang kunst, en in het bijzonder voor Excelsior. De voorzien besloot met den wensch, dat vele dames en heeren zich, na afloop, gedrongen zullen gevoelen zich als werkend lid bij de vereniging aan te sluiten. Het rijk gevarieerd program, dat in zijn geheel goed afgewerkt is, werd geopend met een welkomsttableau dat met den begeleidenden zang, zeer goed tot zijn recht kwam. Vervolgens werd de avond gevuld door zang van het koor Excelsior, eenige tableaux, declamatie van den heer J. A. Smit uit Castricum onder wiens leiding ook een zangspel werd opgevoerd, waarin uitge beeld werd de opvoedende kracht die van het lied kan uitgaan. Dit zangstuk was getiteld: „Waarom lid van Excelsior?" Het stelde voor een professor, die anti-vereenigingsman is. Deze komt in een uitvoering van Excelsior te recht. Hier ziet hij een onafgewerkt schilderij hangen waarop door de Godin van den zang verschillende tafereelen worden aangebracht. Deze tafereelen werden door zang verduide lijkt. Het eerste stelde voor het lied in den huiselijken kring. Dat niet alleen hier het lied invloed kan uitoefenen, maar zelfs ook in het leven van een zwerver toonde het tweede fragment, vervolgens werd verduidelijkt de Medewerking Kinderkoor „Klimop". De belangstelling voor den propaganda- avond van de Chr. Gem. Zangvereeniging Nieuw Hosanna, die deze in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw georganiseerd had. was ditmaal niet zoo groot als we gewend zijn. Vooral wanneer, evenals nu ook het geval was, het populaire kinderkoor Klimop, onder- afdeeling van het groote koor, zijn medewer king verleent. De heer Geerlof opende op de gebruikelijke wijze; in zijn welkomstwoord wees hij er op, dat met ernst gestudeerd was geworden en dat men hoopte de vele moeilijkheden en zorgen, welke zulk een concert met zich brengen, het hoofd te kunnen bieden. Nu, de openingsmaten van het statige Pa- lestrina-koor Adoramus waren veelbelovend. Stevig op toon zong men de langzame accoor- den, die zoo voornaam deze compositie op bouwen in een gezonde opvatting van directeur S. Wiersma. Alle. registers in goed onderling evenwicht en alles beheerscht van samenzang met ingehouden nuanceeringen. Tenoren moe ten zich in het eerste crescendo even meer be heerschen. Olman's Droomevrouw Kom is immer een lastige opgave voor elk koor. dat evenals Nieuw Hosanna, iets aan kwantiteit heeft moeten in boeten. In de eerste 6 maten voor het mannenkoor waren de heeren nog wat weifelend, zoodat de maan nog niet statig genoeg hoorbaar werd. Ook het „manestil" had steviger van rhythme moeten zijn. Men zong op toon en dynamisch verzorgd, maar het onderling verband tus schen vrouwen en mannenkoor kan strakker („maan schijnt op(aarzelingen over winnen) Daarna ging het beter. Het Suja-koor klonk uitstekend en ragfijn was het „Droomevrouw" van de sopranen en alten. Ook de heeren be- heerschten de moeilijkheden. De sopranen, die zeer goede dingen deden in dit mooie werk van Olman, mogen nog wel wat vrijer uit zingen. In de hoogte (vervaarlijk voor de stemmen!) gaat het al spoedig geknepen klinken. Maar we geven toe dat het een moeilijke taak blijft, al ontbraken de fijne puntjes nu wel eens in het eerste deel. We duiden e.e.a. opzettelijk even uitvoeriger aan, opdat men er z'n voordeel mee doen kan en willen geenszins aan waar deering voor het gebodene afbreuk doen. Met Vrede (Phons Dusch) had Wiersma het zich evenmin gemakkelijk gemaakt, want ook dit nummer vraagt van een koor routine. En over dit bleek het meerendeel wel te beschik ken. De begeestering, die er van uit kan gaan, was er echter nog niet. Dat was heel wat an ders in Roeske's Lentezang. Het „heerlijke lente" straalde van klank; dit kwam meer van binnen uit; alten en bassen fraai homogeen; sopranen neigen tot zakken. De noot moet nog steviger staan, sopraantjes; dit was b.v. goed op het slot-accoord, dat een gezonde climax bevatte. Nieuw-Hosanna gaat met Pinksteren op con cours te Amersfoort en zoo stonden de daar uit te voeren nummers thans op het programma, n.l. Bonset's Zondagmorgen (vrij) en Altink's Wereldvrede (verplicht). Het eerste vraagt o.i. een forschere bezetting dan het koor thans kent; met het beschikbare materiaal weet Wiersma echter te woekeren. De Zondagklokken deden het de le maal goed alsmede het daaraan vastgeknoopte mf; de 2e maal was de resonnans er niet geheel; mu zikaal van opvatting en uitvoering: beschaafd. De geest zat er bij Altink's sprekende compo sitie reeds goed in; 't loopt voor de sopranen gevaarlijk omhoog; voor 4 repetities knap werk. Er moet echter, vnl. voor de mannenstemmen (tenoren) nog geducht op gestudeerd worden! Want een gemakkelijke opgave is het zeker niet; dames en heeren hebben er werkelijk de handen aan vol. En het tempo? Is 't niet aan den langzamen kant? De jonge leden van „Klimop" aangevuld met enkele oudere voerden met veel animo het be kende vierbedrijvige zangspel „Jantje in mod- derstad" op. Wij kunnen ons indenken, dat het instudeeren van zulk een werk veel tijd, zorg, moeite engeld kost. En wij vragen in ge- moede of dit laatste het werk wel loonde! De koortjes zaten er In; een mooi duetje hoorden we bij het opgaan van het doek in de 2e acte. Jantje en zijn vrienden hadden veel eer van hun werk in modderstad en kregen een verdiend applausje. Voorzitter Geerlof bracht dank aan de dames-medewerksters, de pianiste mej. Schaap en den directeur. W.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1