HET NIEUWE AVONDBLAD Oceaanvliegers. Aantal werkloozen met honderd gedaald. 22e JAARGANG No. 160 WOENSDAG 12 MEI 1937 IJMUIDEQ COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJN! DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM AD VERTE NTIëN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid J 2000.— overlijden 400.verlies van hand, voet of oog 1200.beide leden duim f 100.één lid duim 50.alle leden wijsvinger 60. één of twee leden wijsvinger 25.alle leden anderen vinger 15.— één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk ƒ30.enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk ƒ15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Na het droevige einde van de laatste Oceaanreis van het luchtschip Hindenburg zijn de zwaarder-dan-lucht-menschen weer aan bod gekomen. De Amerikanen Merrill en Lambie hebben de reis van New-York naar Croydon met succes volbracht. Zij had den de film van de luchtschipramp aan boord, .hetgeen bewijst dat zij geen bijgeloovige lie den zijn. En heden, onmiddellijk na de kro ning van Koning George VI, zullen zij te rugvliegen naar Amerika om de kronings film er (in recordtijd?) heen te brengen. Dat wordt een soort wedstrijd, want zij zijn de eenigen niet die dit aandurven. Twee andere exemplaren van de kroningsfilm zullen door den Schot Jim Mollison en door zijn ex- echtgenoote, Amy Johnson, worden overge vlogen. Wie het eerst aankomt verdient er het meest aan. En Mollison, houder van het Oceaan-record (October 1936: 13 uur 17 mi nuten) heeft al verklaard dat hij tegen deze race met drie vliegtuigen erg opziet. Hij doet het alleen om de duiten. Vluchten over de Noordelijke Oceaan-route zijn nooit onder nomen op een lang te voren vastgesteld tijd stip. Men heeft altijd gewacht tot de weer berichten gunstig waren. En mooi weer in Engeland bewijst heelemaal niet dat het dui zenden kilometers verder, boven den Oceaan, ook goed is. Dus zou men wel eens een heel kwaad moment kunnen treffen. Dat is dus al een gevaarlijke gok. Er komt bij dat men in een wedstrijd het uiterste van de motoren vergt, terwijl tot dusver bij Oceaan- vluchten altijd een matig toerental is toege past, juist om ze te sparen. Tweede gevaar lijke gok. En deze speculaties worden onder nomen in de richting Oost-West, die volgens de ervaring veel meer bezwaar oplevert dan de tegenovergestelde! Eerlijk gezegd zou ik niet graag in de schoenen staan van de Amerikaansche za kenlieden, die door groote geldbedragen uit te loven de vliegers tot deze dolle onderne ming hebben verlokt. Het lijkt mij te veel op de bekende gevallen van reeders, die zeelui uitzenden in onzeewaardige schepen. Die ge vallen kwamen, zooals men weet, zeer veel voor in den tijd waarin zij Herman Heijer- mans tot zijn tooneelstuk „Op Hoop van Zegen" inspireerden. Heijermans is dood en zijn stuk heet verouderd, maar de toestan den die het hekelt zijn dat helaas niet zoo als wij in den laatsten tijd gemerkt hebben toen onzeewaardige schepen naar Spanje vertrokken met munitie aan boord. De be manning bleek door de verlokking met hooge gages aangeworven te zijn. Precies hetzelfde gebeurt nu met de vliegers die de kronings film moeten overbrengen. Alleen zijn niet hun toestellen „onluchtwaardig", maar de omstandigheden waaronder zij vliegen moe ten te gewaagd, hetgeen op hetzelfde neer komt. Blijkbaar valt Mollison er de Amerikanen niet hard over. Hij vindt hen net zoo kin derlijk en net zoo „gek" als hij zichzelf vindt. Maar van weerszijden worden deze onverant woordelijke dingen ondernomen om de dui ten en niets andersen dat is nu zoo erg kinderlijk niet. Als het dolle bravour was zou het dat wèl kunnen zijn en zou de heele zaak een gansch anderen indruk maken. Nu zullen er gelukkig heel wat menschen zijn die zeggen: er zijn methodes van zakendoen-in- het-groot waarvoor ik met de meeste beslist heid zou passen! Dan doe ik heel wat liever kleiner zaken en verdien veel minder maar blijf er aecoord bij met mijn geweten Mollison heeft in een interview te Kopenhagen verklaard: „Als ik werke lijk eens volwassen ben geworden ga ik een wandeltocht om de heele wereld ma ken, om ook eens- iets menschelijks te bele ven. Ik vlieg nu al veertien jaar, van mijn zeventiende jaar af, en ik heb nog nooit iets gezien". Dit woord van een wereldberoemd vlieger zal velen tot nadenken stemmen. Het is slecht en armelijk leven bij roem alleen. En men beleeft niet veel menschelijks als re cordvlieger en ziet niets, want over al het geen te zien is stormt men hoog heen. Is het „reizen" als men de wereld alleen als een atlas leert kennen? Mollison met al zijn roem, benijd door velen, kent haar alleen als een atlas en zou zoo graag volwassen worden, eens iets menschelijks willen beleven en ein delijk eens iets willen zien Het moge hem gegeven zijn. Moge hij den tocht met de kroningsfilm overleven en nog eens, als volwassen mensch, kunnen gaan wandelenR. P. IJMUIDEN Duitschland voor goed als klant verloren? Enorme uitbreiding der Duitsche trawler- vloot. Meermalen hebben wij er in ons blad op ge wezen, dat Duitschland, eens de beste buiten- landsche afnemer van IJmuiden, zich er de laatste jaren op toelegt, zichzelf, wat de visch- voorziening betreft, van het buitenland onaf hankelijk te maken door een vloot te bouwen, die in staat is, in de behoeften te voorzien on danks dat het hoofdelijk gebruik toeneemt. De berichten in de verschillende Duitsche vakbladen over „Fischereineubauten" zijn hier van steeds weer opnieuw het bewijs. Een nieuw bewijs troffen wij in het Meinum mer van de Norddeutsche Fischereizeitung der Fischerbote, welk blad een opsomming geeft van het aantal visschersvaartuigen, dat op 1 April j.l. op de verschillende werven in Duitschland op stapel stond of bij deze werf besteld was. Behalve een aantal walvischvaar- ders, walvischjagers en haringloggers vonden wij daaronder vermeld niet minder dan 41 stoomtrawlers, enkele van 430 ton, de meeste echter van niet minder dan 460 ton of onge veer tweemaal zoo groot als onze normale schelvischbooten. Het zou kunnen zijn, dat hiervan eenige voor Engelsche rekening ge bouwd wordtn. maar in elk geval zijn er min stens 32 bestemd voor met name genoemde Duitsche reederijen. Dit aantal alleen zou reeds meer dan voldoende zijn, om in de hui dige behoeften van geheel Nederland te voor zien, gelet op de enorme capaciteiten dezer super-trawlers. En behalve voor de uitbreiding der vloot wordt gezorgd voor de verbetering van het vischvervoer. Hiervoor heeft de Deutsche Reichsbahn thans de beschikking over niet minder dan 581 koelwagens. Van de havens in Noord-Duitschland vertrekken dagelijks visch- treinen naar alle groote Duitsche steden, die er voor zorgen, dat visch, die op den losdag aan -de verschillende treinen is aangevoerd, reeds in den vroegen morgen, in elk geval in den vóórmiddag van den volgenden dag aankomt in Berlijn, Hannover, Kassei, Munster, Düssel- dorf, Keulen, Aken, Trier. Saarbrücken Mainz, Wiesbaden, Frankfurt. Maagdenburg, Halle, Leipzig, Chemnitz en Dresden. Zelfs in Mün- chen komt de visch 6 uur 's avonds van den dag na de verzending aan. Daarbij komt nog, dat de tarieven uiterst laag zijn. Bij wagonzendingen bedraagt deze voor de meeste steden 1 Pf. per pond, bij ver zending als stukgoed 2 Pf., zoodat de vracht kosten bijna geen rol spelen. Ook met buiten- landsche steden als Bazel, Zürich, Milaan, zelfs met Boedapest zijn snelle treinverbindin gen in het leven geroepen. Wil IJmuiden zijn visscherijbedrijf op het peil van thans handhaven, wil men trachten, iets van de vergane glorie terug te winnen, dan heeft het geen zin, te trachten do<?r uit breiding van de Duitsche relaties tot dit doel te geraken. Het zal dus op een andere manier gezocht moeten worden, in de eerste plaats door be vordering van de binnenlandsche consumptie. En daarvoor is naast de onmisbare propagan da noodig een uiterst snel en zoo goedkoop mogelijk vervoermiddel. De vrachtauto heeft reeds veel bijgedragen tot een stijging van het vischverbruik in ons land, maar daarnaast zouden speciale tarieven voor het -yervoer per spoor veel tot een verdere stijging kunnen bijdragen. Het zoeken van nieuwe buitenlandsche afne mers is een vraagstuk, dat ernstig onder de oogen gezien dient te worden. Maar om te dien opzichte iets te bereiken, zou onze export fei telijk op geheel nieuwe banen geleid dienen te worden, waarbij men echter op zooveel moei lijkheden zou stuiten, dat resultaten van eenige beteekenis daarvan vooralsnog niet verwacht kunnen worden. Maar de acht millioen Neder landers zouden ongetwijfeld veel meer visch gebruiken dan de IJmuidensche vloot op haar huidige sterkte kan voortbrengen, wanneer de overheid in ons land evenals zulks in Duitsch land geschiedt, ten aanzien van het vervoer de grootst mogelijke medewerking verleende in den vorm van snelle verbindingen tegen zoo laag mogelijke tarieven. S. B. Interessant werk in de Visschers- liaven. GESLAAGD. Onze plaatsgenoote, mej. A. E. Camman. be haalde gisteren op het door het Instituut Pont te Haarlem gehouden examen het diploma Voor Stenografie en Machineschrijven. WALTER MITTELHOLZER, de bekende Afrika-reiziger en directeur der Zwitsersche luchtvaartmaatschappij „Swissair", die op een bergtocht in Stiermarken om het leven is gekomen. Bijzondere wijze van schoonmaken van de bodems der droogdokken. Op gezette tijden moeten de bodems der droogdokken worden schoongemaakt. Dit ge schiedt gewoonlijk door de droogdokken naar Amsterdam, te versieepen om ze aldaar in een droogdok te plaatsen, maar ditmaal wil men het eens op een andere wijze probeeren, waar bij een wel zeer origineele werkwijze wordt gevolgd. Men bouwt nl. voor dit doel een houten duikbassin, dat onder den dokbodem wordt ge schoven en met de randen waterdicht tegen den bodem wordt aangesloten. Het duikbassin klimt aan een der zijden als 't ware tegen den zijwand van het dok op met een naar boven uitgebouwd gedeelte, waarvan de bovenkant boven het water uitsteekt. Door dit opstaande open gedeelte kunnnen de arbeiders in het houten getimmerte, dat zeer stevig in elkaar wordt gezet, afdalen, terwijl deze opening na tuurlijk ook den luchttoevoer vrijlaat. Door deze opening behoeft in deze bijzondere soort duikerklok niet onder druk gewerkt te worden en behoeft er dus ook niet gepompt te worden. Het merkwaardige bouwwerk staat thans opgeslagen op een aan het Staatsvis- schershaven behoorende terrein nabij den wa tertoren. Het kampeerterrein weer geopend Inning der kampeergelden geschiedt thans door twee controleurs. Sedert eenigen tijd is het kampeerterrein der gemeente weer geopend en inmiddels heb ben de eerste gasten hun tenten rondom de oase opgeslagen. Het innen der 'kampeergelden geschiedt thans niet meer door de voor de bewaking van het kampeerterrein aangewezen politie agenten, maar door twee controleurs, daartoe Deze tijdelijke functie is opgedragen aan de heeren A. T. J. Horris en J. C. Roomeijer, door Burgemeester en Wethouders benoemd, beide nvan Santpoort. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. De eerste buitenoefeningen in dit seizoen zullen beginnen op Donderdag 20 Mei a.s. Zooals gewoonlijk zullen deze weder worden gehouden in het duinterrein achter het Stormvogelveld des avonds 8 uur. Op Don derdag 13 Mei zal geen cursus worden ge houden. VERLOTING V.V. ROOD WIT VOORUIT. Naar wij vernemen zal de trekking der ver loting, georganiseerd door de V.V. Rood-Wit Vooruit, welke wegens den verjaardag van Prinses Juliana moest worden uitgesteld, hedenavond 7 uur plaats vinden in „Het Wapen van Velsen". De trekking is voor ieder toegankelijk. CHR. DEMOCRATISCHE UNIE. Op den tweeden Pinksterdag zullen de af deelingen IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Santpoort der Chr. Democratische Unie deel nemen aan den landdag te Bloemendaal, waar eenige sprekers het woord zullen voeren. Ds. M. v. d. Voet, Ned. Herv. predikant te Haar lem zal het openings- en slotwoord spreken. De landdag wordt opgeluisterd met muziek en zang. Het terrein is gelegen nabij het station en het jeugdhuis. In dit jeugdhuis zal bij on gunstig weer worden vergaderd. LEDENVERGADERING VEREEN. VOOR ZWAKZINNIGENZORG. De Vereeniging voor Zwakzinnigenzorg houdt a.s. Vrijdagavond een ledenvergadering in de bovenzaal van Kennemerhof. In deze vergadering zal een bestuursverkie zing gehouden worden wegens periodiek af treden van mevr. A. de GrootSchotman en de heeren H. Groeneveld en A. ten Broeke en ter voorziening van een vacature. TE WATER GERAAKT. De havenarbeider H. S. had gistermorgen bij het lossen van een stoomtrawler het onge luk, te water te vallen. Hij was echter spoe dig weer op het droge gebracht. Met den traditioneelen schrik en het onmisbare natte pak kwam hij vrij. Belangrijke afneming in een week tijd. Spoedig beneden de 2000? Het aantal werkloozen in deze gemeente be droeg: op 8 Mei '37 op 9 Mei '36 Bouwvakarbeiders 327 476 Metaalbewerkers 219 353 Houtbewerkers 24 37 Landarbeiders 34 40 Havenarbeiders 99 118 Visschers 346 424 Kantoorbedienden 46 47 Losse arbeiders 625 708 Overige beroepen 287 342 VELSEN KERKWEG TE SANTPOORT GEDEELTELIJK VOOR AUTOVERKEER GESLOTEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen; Overwegende dat het gedeelte van den Kerkweg te Santpoort, gelegen tusschen den Terrasweg en den Middenduinerweg in ver band met de geringe breedte niet geschikt is voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen Overwegende, dat het daarom in het be lang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer gewenscht is, dit weggedeelte ge heel gesloten te verklaren voor alle motor rijtuigen op meer dan twee wielen. Gezien de machtiging verleend bij Raads besluit van 7 Augustus 1934, no. 5; Besluiten: het gedeelte van den Kerkweg te Santpoort gelegen tusschen den Terrasweg en den Middenduinerweg geheel gesloten te verklaren voor het berijden met motorrijtui gen op meer dan twee wieien, in beide rich tingen. Mannen boven de 18 J Mannen onder de 18 j. Vrouwen boven de 18 j. Vrouwen onder de 18 j. Totale werkloosheid: 2007 10 16 2545 125 30 29 2729 Het aantal werkloozen was dus 628 minder dan in dezelfde week van het vorige jaar. Se dert verleden week is het met honderd gedaald. STEUNT „HET WITTE KRUIS". Woensdag 19 Mei Witte Kruisjesdag. Men schrijft ons: De afdeeling Velsen van de Noord-Holland- sche Vereeniging „Het Witte Kruis" zal Woensdag 19 Mei a.s. haar jaarlijkschen Witte Kruisjesdag houden. De zoo mooie so ciale arbeid van deze vereeniging is bij de meeste inwoners der gemeente wel zoodanig bekend, dat het eigenlijk overbodig is dezen collectedag warm aan te bevelen. Toch is het goed er hier nog eens met nadruk op te wij zen, dat wil deze vereeniging haar taak naar behooren blijven vervullen, zij in de eerste plaats den steun der bevolking dringend noo dig heeft. Het is inderdaad niet overdreven, dat het waarlijk een ramp zou zijn, als „Het Witte Kruis" door financieelen nood ge dwongen zijn belangrijk werk zou moeten in krimpen. Dat mag niet plaats hebben. Zeer velen gedenken dankbaar de hulp die zij van één der wijkzusters of kraamverzorgsters hebben ontvangen, of nog dagelijks genieten. Wat is het voor een groot aantal gezinnen niet een buitengewoon gemak, wanneer de dokter hen verwijst naar één der magazijnen om aldaar verpleegmaterialeh te gaan halen die voor de zieke noodig zijn? Daar is het uitzenden van mannen vrouwen naar een rusthuis tegen zeer laag tarief, die op deze wijze volkomen herstel van gezondheid vinden. Dan de consultatiebureaux voor zuigelin gen te IJmuiden, Santpoort en Velsen-Noord waar wekelijks iedere moeder gratis advies kan ontvangen betreffende de voeding van haar kind. Het zeer groote aantal bezoeken bewijst wel het groote nut van dezen arbeid. Het bestuur der vereeniging wil niets lie ver dan al dit werk met energie blijven voortzetten. Maarmen bedenke dan toch vooral, dat dit zonder financieelen steun on mogelijk zal zijn. Tast allen daarom Woens dag 19 Mei nu eens goed in uw beurs en geeft voor dit prachtige doel blijmoedig uw offer. Tooit u allen met het embleem der Vereeniging dat u door een groote schare van dames zal worden aangeboden voor den -mi nimum prijs van 10 cent. Het maximum is hier onbeperkt. Geeft daarom wat gij missen kunt. Dan zal de dag trots crisis en malaise zeker slagen. Jonge dames en ook ouderen helpt ons ook weer dit jaar en meldt u voor den verkoop van Witte Kruisjes zoo spoedig mogelijk aan bij één der onderstaande adres sen: Voor IJmuiden bij Zuster I. de Jong en den heer J. Woltman, Witte Kruisgebouw Kennemerlaan 125. Voor IJmuiden-Oost bij Zuster T. de Beurs, Lijsterlaan 21 en Zr. R. Lavoo, IJmuider- straatweg 33. Voor Velsen en Driehuis bij Zr. E. de Wilde en mevrouw Melgerd, Meervlietstraat 1. Voor Velsen-Noord bij mevrouw Koene, K&naalkade 58 en Zr. A. Zandstra, Wijker- Voor Santpoort bij -mevrouw Bankert, Kruidbergerweg 23. KERKPAD ALLEEN VOOR TWEEWIELERS. Burgemeester en Wethouders van Velsen Overwegende, dat de weg genaamd „Kerk- pad" te Santpoort, gelegen tusschen Hageveld- straat en de J. T. Cremerlaan, in verband met de geringe breedte niet geschikt is om daarover het verkeer met motorrijtuigen en andere rij- of voertuigen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijnde, toe te staan; Overwegende dat het daarom in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer over dien weg gewenscht is dezen weg ge sloten te verklaren voor alle motorrijtuigen en alle andere rij- of voertuigen, geen motor rijtuigen of rijwielen zijnde; Gezien de machtiging verleend bij Raads besluit van 7 Augustus 1934, no. 5; besluiten: den weg genaamd Kerkpad te Santpoort ge legen tusschen de Hageveldstraat en de J. T. Cremerlaan gesloten te verklaren voor het berijden met alle motorrijtuigen en andere rij- of voertuigen, geen motorrijtuigen of rij wielen zijnde, in beide richtingen. De Rijkspostspaarbank in April. Achteruitgang aan alle kantoren. Gedurende de maand April werd op de ver schillende kantoren in deze gemeente op spaarbankboekjes ingelegd 106.967.09 en terugbetaald 140.859.29, zoodat 33.892.20 minder werd ingelegd dan terugbetaald. Het eigenaardige verschijnsel deed zich voor, dat aan «alle kantoi-en minder werd ingelegd dan terugbetaald, waaruit mag worden afgeleid, dat de fiscus zijn deel van het hebben en houden van een groot aantal ingezetenen heeft opgeëischt. Aan de verschillende kantoren was de gang van zaken als volgt: Kantoor LJmuiden: Ingelegd 56.351.03 Terugbetaald 70.8.49.46 Minder ingelegd dan terugbetaald 14.984.43 Kantoor IJmuiden-Oost: Ingelegd 13.173.54 Terugbetaald 21.238.95 Minder ingelegd dan terugbetaald 8.065.41 Kantoor Velsen: Ingelegd f 3.991.56 Terugbetaald 10.472.00 Minder ingelegd dan terugbetaald 6.480.44 Kantoor Velsen-Noord: Ingelegd f 9.530.01 Terugbetaald 9.960.06 Minder ingelegd dan terugbetaald 430.05 Kantoor Santpoort-Dorp: Ingelegd f 14.593.22 Terugbetaald f 16.473.96 Minder ingelegd dan terugbetaald 1.880.74 Kantoor Santpoort-Station: Ingelegd 9.327.73 Terugbetaald 11.864.86 Minder ingelegd dan terugbetaald 2.537.13 BURGERLIJKE STAND. Bevallen: S. A. v. GeldorpBulturs, d„ Bie- zenweg 21, Santpoort; T. v. d. Nieuwendijk Wijker, z.; v. Wassenaerstraat 42, IJmuiden; F. G. van SchagenRochhausen, d,; Rijks weg 234, Velsen; S. A. v. d. LaanOuwerkerk, z., Zeeweg 314, IJmuiden; M. A. KoperHo- man, d., Oranjestraat 1 rd., IJmuiden; K. BoenderBouman, d., Meervlietstraat 54, Vel sen; T. BinkhorstDukel, d., v. Wassenaer straat 40, IJmuiden; Th. M. A. H. Letschert Dommershuysen, z., v. Tuyllweg 12, Velsen; C. G. GozelingDijkman, z., Hofgeest 16c, Velsen; C. M. KamphuisSoomer, d., Brede- roodscheweg 53, Santpoort; L. A. RijkeKlok, z.; Hagelingerweg 79, Santpoort; L. von Hertzbergde Graaff, d„ Kon. Wilhelmina- kade 23rd., IJmuiden; J. PeenemanVermer- ris, z., Sparrenstraat; 29, IJmuiden; C. A. v.,d. KolkSlijkerman, d„ Velserduinweg 102, IJmuiden. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Evenals de vorige jaren hebben de samen werkende IReelasseerings-instellingen, waar van de grootste zijn het Nederlandsch Ge nootschap tot Zedelijke Verbetering der Ge vangenen, de Roomsch-Katholieke Reclas- seeringsvereeniging. het Leger des Heils, en de Protestantseh Christelijke Reclasseerings- vereeniging, het voornemen een Nationale Re- classeeringsdag te organiseeren. Deze collectedag zal worden gehouden op Zaterdag 5 Juni a.s. Teneinde de collecte bij alle gezindten aan te bevelen, is er een comité van aanbeveling gevormd, waarin vooraanstaande personen van alle richtingen en gezindten uit het geheele land zitting heb ben genomen. Ook voor onze gemeente wordt de collecte warm aanbevolen door verschillende vooraan staande personen en autoriteiten uit deze gemeente. De voorbereiding enz. berust bij een com missie van uitvoering, gevormd door de ver tegenwoordigers van de verschillende Reclas- seerings- instellingen Het bestuur van deze commissie is samen gesteld als volgt: J. van der Leek. voorzitter. J. Dalmeijer, le secretaris, D. Hartoghdwars- straat 18 IJmuiden. J. H. van der Smissen, 2e secretaris. J. Stet, penningmeester. K. Schmitz, bestuurslid. De verkiezingen voor de Eerste Kamer. 's GRAVBNHAGE, 11 Mei. In de heden gehouden openbare zitting van het Centraal Stembureau zijn alle voor de eerste Kamer verkiezingen ingediende candidatenlijsten gel dig verklaard. Wegens het ontbreken van de bewilligings- verklaring werden de namen van de volgende Candida ten geschrapt.: B. W. Th. van Slobbe van de R.K. lijst in Noord-Brabant, waarop als eerste candidaat voorkomt W. M. van Lanschot. D. Bartels van de in Groningen, Drente, Overijssel en Gelderland ingediende lijst der S.D.AP., waarop als eerste candidaat voorkomt P. Hiemstra. J. L. Nijsingh van de in Groningen, Drenthe Overijssel en Gelderland ingediende lijst van den Vrijheidsbond en J. Rustige van de in Noord-Holland en Friesland ingediende lijst der Chr. Hist. Unie.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1