THIJS IJS EN HET HANENEI Autobotsing VERWACHT WORDENDE SCHEPEN eischt drie dooden IJMUIDEN Er ging een gerucht Maar het schip voer weer weg Dinsdagmiddag verspreidde zich het gerucht dat er voor Zandvoort een boot was vastge- loopen en ondanks den stroomenden regen, begaven velen zich naar de Boulevard om te zien wat er van waar was. Door het regen gordijn was op ongeveer 6 a 800 meter uit de kust werkelijk een flinke vrachtboot te zien, die zich niet meer bewoog. In verband met het slechte zich was de afstand evenwel zeer moeilijk te schatten en hoewel de boot niet lang aangehouden fluitsignaal liet hooren om te melden, dat hij vast zat, nam men aanvan kelijk toch aan, dat de boot aan den grond was geloopen. Misschien was hier de wensch de vader der gedachte, en hoopte menigeen op een extra druk bezoek met de Pinkster dagen. Toen de regen was opgehouden en de lucht wat helderder werd, was met een goeden kijker duidelijk te zien, dat het schip niet aan den grond zat, doch om een of anderen reden voor anker was gegaan. De geheschen bal op het voorschip, de ankerbal, was hiervan het bewijs. Omstreeks vijf uur juist toen een sleepboot uit IJmuiden zijn diensten kwam aanbieden, lichtte het schip zijn anker en vervolgde zijn weg naar IJmuiden, nagestaard door vele Zandvoorters, die het voordeel van een ge strande boot, als extra attractie voor de Pinksterdagen aan hun neus voorbij zagen gaan. Voor zoover het met een kijker te ontcijfe ren was droeg het schip den welluidenden naam: Wekcha Shekcha. Het was naar men ons mededeelde .een Russische houtboot. Wat de oorzaak van het oponthoud was, kon niet worden vastgesteld. Verondersteld werd, dat de kapitein, misleid door het slechte zicht, den watertoren van Zandvoort voor den vuur toren van IJmuiden had aangezien. Daar hij geen pieren of andere kenteekenen kon onder scheiden zou hij besloten hebben voor anker te gaan tot het uitzicht helderder was. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Henriëtte Jacoba IJM 190, vangst: 10 man den schelvisch, 80 imande nbraadschelvisch en radio, 70 manden platvisch, 30 manden kabeljauw, 20 manden kleine schol, 15 man den wijting, 25 manden wolf en poon. Totaal 250 manden, benevens 100 stuks stijve kabel jauw. BE SOMMIN GEN. Trawlers: Claesje RO 46 485 manden f 3780 Vios IV, IJM 96 155 manden f 1660 Libra IJM 98 345 manden f 2920 Azimuth, IJM 195, 270 manden f 2430 Voorwaarts IJM 83. 110 manden f 1Ö20 Bergen, IJM 16, 485 manden f 3680 Poolzee IJM 77, 225 manden f 2860 Clazina Luther IJM 59, 245 manden f I860 Zeeleeuw, IJM 29, 60 manden f 950 Loggers: KW 169 f 420, KW 29 f 640. MARKTPRIJZEN van Woensdag 12 Mei. Tarbot per K.G. f 0.65—f 0.52 Griet per 50 K.G. f 26—f 13 Tongen per K.G. f 0.82—f 0.66 Groote schol per 50 K.G. f 30—f 24 Middelschol per 50 K.G. f 30f 27 Zetschol per 50 K.G. f 22—f 20 Kleine schol per 50 K.G. f 21,f 4.60 Bot per 50 K.G. f 4.10 Schar per 50 K.G. f 8—f 1.90 Tongschar per 50 K.G. f 24f 18 Rog per 20 stuks f 12f 9 Vleet per stuk f 2.50f 0.70 Kleine poon per 50 K.G. f 4.50f 2.60 Middelschelvisch per 50 K.G. f 15 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 18 f 13.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 14—f 8.60 Kabeljauw per 125 K.G. ,f 50—f 17 Groote gullen per 50 K.G. f 15.50f 12.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 15f 8 Wijting per 50 K.G. f 8f 7 Makreel per 50 K.G. f 13^-f 3.25 Heilbot per K.G. f 1.25—f 0.88 Leng per stuk f 1.80f 0.70 Koolvisch per stuk f 0.85f 0.18 Groote hake per 125 K.G. f 58 Middel hake per 125 K.G. f 63-f 62 Klein middel hake per 50 K.G. f 21f 20 Kleine hake per 50 K.G. f 14—f 7 IJMUIDEN OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Suyk verliest weer. In hotel „Kennemerhof" is gisteren de uit gestelde partij Suyk—Rustenburg van den wedstrijd om het kampioenschap van Neder land gespeeld. Deze partij leverde onzen jon gen meester een nederlaag op. In de opening- wist Suyk positievoordeel te verkrijgen en ook in het middenspel had hij nog de beste kan sen. Hij liet zich echter, door een verraderlijk slagzetje van zijn tegenstander verrassen, waardoor de partij voor hem verloren ging. Na de overwinning van Lochtenberg op Tusveld is de stand thans: Vos 6 pnt., Rusten burg 5 pnt.; Keiler 4 pt.; Ham 3 pnt.; Tus veld 3 pnt.Dukel, Lochtenburg, de Graag, en Kalden elk 2 pnt., Ligthart en Suyk 1 pnt. BEVERWIJK DIEFSTAL VAN IJZER. Op verzoek van de ouders heeft de politie alhier een minderjarige jongen aangehouden, die van huis was weggeloopen. Bij het ver hoor van het jongmensch kwam tevens aan het licht dat-hij zich op zijn zwerftocht had schuldig gemaakt aan diefstal van oud ijzer van de terreinen der papierfabriek te Velsen. Aangezien een onderzoek van dezen diefstal bij de marechaussee berustte is de jongeman ter beschikking gesteld van den brigadecom mandant van de marechaussee. Na opnieuw te zijn verhoord is hij naar zijn ouders te Over- veen teruggebracht. REDERIJKERSKAMER „KENNEMERLAND". De rederijker kamer „Kennemerland" heeft gisteravond een ledenvergadering gehouden waarin een terugblik werd geworpen op de gunstige resultaten van het 64ste speelseizoen dat eenige weken geleden met een zeer goede opvoering van „De Vrijbuiter" van Hans Mar tin werd gesloten. Met voldoening werd melding gemaakt van de belangrijke stijging van het aantal dona teurs van 35 tot 166. Daarna werden besprekingen gevoerd over het 65ste speelseizoen dat „Kennemerland" op eenigszins feestelijke wijze hoopt te ODenen. Over den vorm waarop dit zal geschieden zal nog nader overleg worden gepleegd. Bij die gelegenheid zullen tevens verscheidene donateurs gedurende een halve eeuw hun fi- nancieele steun aan de vereenigin? hebben Verleend. VERKIEZINGSREVUE „DE ROODE PARADE" Op Donderdag 20 Mei zal in het Kennemer Theater een opvoering worden gegeven van de verkiezingsrevue „De roode parade" als onder deel van de verkiezingsactie van de S. D. A. P. alhier. Aan deze revue geschreven door den heer G. Lampink zullen medewerken de ar- beiderstooneelvereen. Strijd, de arbeiderszang- vereen. „De Daad", de plaatselijke afd. van den Ned. Arb. Sportbond, de Arbeiders Jeugd- centrale en een orkest onder leiding van den heer L. van der Hoef. De regie is in handen van den heer G. Ter- stall jr. Medespelende zijn de dames Bekker, Van Lier, Van Galen, De Ruiter en Sette- laar en de heeren G. Lampink, J. Vooren, W. de Ruiter, Frits van Galen, H. Bekker en de heer Van Lier. De heer L. Bouma, recr. van 't gewest Noord- Holland, Zuid, zal aan 't slot van het eerste deel een toespraak houden. AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft een man aangehou den die in het algemeene politieblad gesigna leerd stond voor vonnissen van f6 of vijf da gen en f 3 op een dag hechtenis. De man heeft de boeten betaald. SCHOUW OVER DE WEGEN. De gwone schouw over de voor het alge meene verkeer openstaande wegen, straten, pleinen en voetpaden, heken en waterleidin gen met de daarbij behooi-ende kunstwerken zal van 24 t.m. 29 Mei worden gehouden. HEEMSKERK AUTO TE WATER Dinsdagmiddag slipte, door de gladheid van den weg op den Tolweg een vrachtauto. De wagen, die in de idehting Beverwijk reed, kwam in de naast den weg gelegen sloot te recht. De chauffeur kwam er met 'n nat pak af, doch van de auto werd de cabine geheel in elkaar gedrukt. Later is de auto door een kraan-wagen weer op het droge gebracht. A. D. O. Op tweeden Pinksterdag speelt A. D. O. 2 voor de tweede ronde der Gouden Kruiswed- strijden tegen Oranje Wit- 1 uit Limmen. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs luistert met groote belangstelling naar den heraut, want, zooals je wel begrijpen zult, is dat geval een kolfje naar zijn hand. Hij besluit een poging te doen den toovenaar Tingeling op te sporen en de dochter van graaf Gruttenpapper naar haar vader terug te brengen. „Dickie," zegt hij, „ik zal zien of ik die belooning kan verdienen. Ga jij naar huis met de boodschappen, want ik wil dadelijk op het pad." En de daad bij het woord voegende, begeeft hij zich op weg. „Het heeft er allen schijn van," denkt Thijs, „dat de draak en Hanedis één en hetzelfde monster zijn." Schip Amstelkerk (Ned.) Achilles (Ned.) Agamemnon (Ned.) Alkmaar (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Aenos (Gr.) Ariadne Ajax ONed.) Bodegraven (Ned.) Barneveld (Ned.) Breda (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Boschfontein (Ned.) x) Berenice (Ned.) Bereby (Br.) Cordillera (Du.) x) Calypso (Ned.) Clytoneus (Br.) Deucalion (Ned.) Eemland (Ned.) Ethiopian (Eng.) Heidelberg (Du.) x) Halle (Du.) Hermes (Ned.) Ionia (Du.) Ingarö (Zw.) Joh. de Witt (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Lunula (No.) Luneburg (Dn.) Luso (Port.) x) Megara (Ned.) Meerkerk (Ned.) x) Moena (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) x) Malva (Zw.) Nailsea Moor (Eng.) Orestes (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Phrontis (Ned.) x) Patricia (Du.) Polyphemus (Ned.) x) Peisander (Eng.) x) Phrygia (Du.) Poelau Tello (Ned.) Perseus (Ned.) Polydorus (Ned.) x) Pan Gothia (Zw.) x) Singkep (Ned.) x) Springfontein (Ned.) x Spar (Ned.) Simaloer (Ned.) x) Serooskerk (Ned.) x) Stad Schiedam (Ned.) Shelon (Russ.) Stella (Ned.) Telamon (Ned.) Tawali (Ned.) x) Tajandoen (Ned.) x) Triton (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Ulysses (Ned.) Waterland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) x) W. Afrika Midd. Zee (via R'dam) West Indië Chili. Hamburg Santa Fé Hamburg Lissabon Chili Chili Chili Chili Z. Afrika Danzig West Afrika Pto Barrios Venetië Ned. Indië B.-Aires West Afrika (via Londe Ned. Indië Ned. Indië Alexandrië West Indië Oxelösund (n. IJm.) Batavia West Afrika Hamburg Port Arthur Ned.-Indië. Rosario Curacao Japan Batavia Hamburg Swansea (v. IJm.) Villa Constitucion Constantza West Indië Batavia Pto. Barrios Batavia Batavia Pto Barrios Batavia. Stettin Ned. Indië Aruba Batavia Z. Afrika Buenos Aires Batavia Japan Narvik (v. IJm.) Leningrad Hamburg Alexandrië Ned. Indië Ned. Indië Zw. Zee Batavia Alexandrië Chili (via L'pool) Buenos Aires Beunos Aires Verm, aankomst Laatste bericht I 20 Mei 17 Mei 16 Mei 6 Juni 15 Mei 16 Mei 17 Mei 16 Mei 25 Mei 4 Juni 13 Juni 17 Mei 24 Mei 7 Juni 25 Mei 31 Mei 14 Mei 11 Mei 20 Juni 15 Mei 2 Juni heden 16 Mei 6 Juni 19 Mei 3 Juni 13 Mei 18 Mei 27 Mei 9 Juni 18 Mei 18 Juni 22 Mei 2 Juni 3 Juni 15 Mei 15 Mei 16 Mei 15 Mei 21 Mei 25 Mei 3 Juni 14 Mei 28 Mei Mei van Pt. Bouet. 10 Mei van Algiers. 29 April van Manzanilla. 3 Mei van Callao. vertrekt 15 Mei. 4 Mei vertrokken, vertrekt 14 Mei. 10 Mei vertrokken. 11 Mei van Antwerpen. 26 April te Balboa. 6 Mei van Cristobal. 6 Mei van Valparaiso. 9 Mei van Mombassa. 10 Mei vertrokken. 8 Mei van Las Palmas. 6 Mei van Barbados. 10 Mei te Tunis. 8 Mei van Singapore. 9 Mei vertrokken. vertrekt 14 Mei. 2 Mei van Sierra Leone. 10 Mei van Port Said. 7 Mei van Colombo. 10 Mei van Zighi. 10 Mei van Pto Caballo. 8 Mei van Vartan. 5 Mei van Colombo. 6 Mei van Dakar, in lading. 10 Mei van Prawle Point. 6 Mei van Soerabaja. 7 Mei van Madeira. 10 Mei van Lands End. 10 Mei van Port Said. 2 Mei van Sabang. in lading. 9 Mei van Lizard. 7 Mei van Las Palmas. 8 Mei te Kymassi. 4 Mei van Parimaribo. 5 Mei van Belawan. 10 Mei te Havre. 7 Mei van Port Said. 28 April van Padang. 8 Mei vertrokken, in lading. vertrekt 15 Mei. 15 Mei van Batavia. 1 Mei vertrokken. 9 Mei van Padang. 7 Mei van Gibraltar. 30 April van San Nicolas, in lading. 9 Mei van Dairen. 10 Mei vertrokken. 9 Mei vertrokken, vertrekt 15 Mei. 7 Mei van Tarragona. 9 Mei van Port Said. 20 April te Batavia. 9 Mei te Piraeus. 6 Mei van Sabang. in lading. 8 Mei van Curasao. 7 Mei van Las Palmas. 8 Mei van Rio Janeiro. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Britsch s.s. Backworth Bilbao ZILVEREN JUBILEUM VAN DE HANZE. Dinsdag vierde de R.K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze" haar 25-jarig bestaan. Nadat 's morgens het feit op kerkelijke wijze was gevierd, werd 's' avonds in het K. S. A.- gebouw een feestavond gehouden. De tooneel- vereeniging „Ons Genoegen" luisterde met aardige voordrachten en tooneelstukjes het feest op en door het dameskoor werden ver schillende liedjes gezongen. WOENSDA'G 12 HET 1937 De Bilt voorspelt: Meest zwakken wind uit uiteenloopende richtingen, nevelig of zwaar bewolkt of betrokken met nog kans op regen of onweersbuien, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 764.7 m.M. te Haparanda. Laagste 752.3 m.M. te Rennes. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 60 F. Laagste hedennacht 52 F. Hoogste heden 58 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 753 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van; MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Donderdag v.m. 4.43 uur; n.m. 5.13 uur. Vrijdag v.m. 5.32 uur; n.m. 6.02 uur. Zaterdag v.m. 6.24 uur; n.m. 6.56 uur. Duitschland Ook tie Dtiitsche journalisten uit Engeland teruggetrokken? Havas verneemt, dat men in zekere krin gen te Berlijn verwacht, dat Duitschland, evenals Italië, binnenkort zijn journalisten uit Engeland zal terugroepen. In bevoegde kringen wordt dit voornemen echter niet be vestigd. Fraude bij den nationaal- socialistischen Boerenbond, Op bevel van den rijksminister van Land bouw, Walter Darré, zijn volgens Havas alle functionarissen van den Nationaal-Socialis- tischen Boerenbond in Westphalen uit hun functies gezet. De reden voor deze ontslagen wordt ge heim gehouden, doch het gerucht is in om loop, dat malversaties zouden zijn ge pleegd ten bedrage van imillioenen rijks mark. Volgens de „Rote Erde" is het ontslag van hooge functionarissen van den Boerenbond slechts voortgesproten uit meeningsverschil- len over de wijze, waarop de boerenbond moet wordan geleid. Het blad voegt hier evenwel aan toe, dat Ingeval onbehoorlijke dingen gebeuren deze door het nationaal-socialisme op radicale wijze moeten worden onderdrukt. De opwinding welke zich van de bevolking van Westphalen heeft meester gemaakt, is te grooter, daar nauwelijks twee maanden ge leden een aantal hooge functionarissen te Dusseldorf, met den burgemeester aan het hoofd, wegens ernstige malversaties werd ontslagen. Porting* Alfonso Costa overleden. De vroegere minister-president van Portugal Alfonso Costa is plotseling te Parijs overleden. Costa was een der stichters van de Portu- geesche republiek. Het was onder zijn minis ter-presidentschap, dat Portugal den wereld oorlog inging. Bij den laatsten staatsgreep is hij uitgeweken. Sindsdien woonde hij te Parijs. Boycot van Amerikaansche filmproducenten. Bij de bioscooptheaters zal worden gepost. Naar Havas uit Hollywood verneemt heeft Charles Lessing, de president der Federatie van Filmoperateurs tegenover de journalis ten verklaard, dat een leger van 340.000 syn dicalisten te zijner beschikking is, die bij de ingangen van de bioscooptheaters in de tien grootste steden der Vereenigde Staten voor den aanvang der avondvoorstellingen zullen posten om de filmproducenten, die weigeren de elschen der vakvereenigingen in te willi gen. te boycotten. Stakers hebben reeds posten betrokken te Los Angeles en Hollywood. Lessing heeft verklaard, dat indien de pro ducenten geen gehoor geven aan de eischen der vakvereenigingen. de boycot tot andere streken zal worden uitgebreid. Lessing zegt 2 millioen personen te hebben om te posten. TIEN PERSONEN BIJ SCHEEPSONGELUK OMGEKOMEN. Uit Moskou, 11 Mei: Op een zijrivier van de Dwina is een veerboot waarop zich 17 perso nen bevonden, tengevolge van het onstuimige water, omgeslagen, waardoor 10 personen om het leven kwamen. Heeft Engeland Ethiopië als Italiaanscli bezit erkend? Opmerkelijke beslissing van het Londensche Hooggerechtshof. Het hooggerechtshof te Londen heeft giste ren vastgesteld, dat het de Bank van Ethiopië als ontbonden en als niet meer bestaande be schouwt. Deze uitspraak werd gedaan door rechter Clausen naar aanleiding van een pro ces, dat de Bank van Ethiopië aanhangig had gemaakt. Clausen verklaarde, dat de Britsche regeering erkend had, dat de Italiaansche regeering in feite ook de regeering over het onder haar controle staande gebied uitoefent. Vertegenwoordigers van liet Britsclie Imperium op Buckingham Palace. Toespraak van koning George. De Engelsche koning heeft gisteren in Buckingham Palace den minister-president van de Dominions en de vertegenwoordigers van Indië en het koloniale rijk, die hem hun aanhankelijkheid waren komen betuigen, toegesproken. „Ik sta thans op den drempel van een nieuw leven", zeide hij o.a. „Zwaar zijn de verantwoordelijkheden, die zoo plot seling en onverwacht op mij zijn komen te rusten, doch het geeft mij moed te weten, dat ik op uw volledige steun en liefde kan re kenen. Van mijn kant zal ik alles in het werk stel len om het werk van mijn vader voor het wel zijn van ons groote rijk voort te zetten. In dit gezin van volkeren, verbonden door de banden, die tegelijk buigzaam en vast zijn, hebben wij van onze vaderen een groote tra ditie van vrijheid en dienst geërfd. Ik ver trouw, dat, wat het leven ons ook moge bren gen, wij samen zullen blijven werken om dit edele erfdeel te behouden, zoodat wij het on geschonden zullen kunnen overdragen aan hen, die na ons komen" Staking niet uitgebreid. Het bestuur van den Algemeenen Bond van Transportarbeiders besloot gisteren de autobusstaking vandaag niet verder uit te breiden. Twee doodvonnissen te Weenen geveld. erts Vlieger „landt" op zijn eigen lmis. Vliegtuig drong de kinderkamer binnen. Te Stubington in Engeland heeft zich giste ren een merkwaardig ongeluk voorgedaan, dat nog goed is afgeloopen. Een vliegerofficier, die zich juist gereed maakte om te landen, vloog in volle vaart op zijn eigen huis in. Het toestel drong door den muur en „land de" in de kinderkamer, waar het kind van den vlieger lag te slapen. Als door een wonder werd bij dit ongeluk niemand gewond. Het D.N.B. meldt: De rechtbank heeft giste renmiddag het vonis geveld tegen de drie moordenaars van de dochter van den gezant van Paraguay, Ingrid Wiengreen. De beide oudste moordenaars, Schloegel en F1 c.k, wer den tot den dood door den strop veroordeeld. De derde moordenaar, die nog niet oud genoeg is om ter dood te worden veroordeeld hij Is nog geen twintig jaar werd veroordeeld tot zestien jaar tuchthuis. Moordenaars reeds terechtgesteld. Fleck en Schloeg zijn gisteren in den loop van den avond' terechtgesteld. Ontzettend ongeluk onder de gemeente Enschot 's-HERTOGENBOSCH, 11 MEI. Vannacht om tien minuten over twee is op den grooten ver keersweg Den BoschTilburg onder Enschot 'n tragisch auto ongeluk gebeurd, dat aan drie personen 't leven heeft gekost, terwij'l een inzittende is gewond. In de bestelauto, een Chevrolet, waren be halve de bestuurder, de 32-jarige heer A. van Disseldorp, uit Princenhage, van beroep bak ker, nog gezeten zijn echtgenoote, de 31-jari- ge Alberta Gerarda Esselink, hun 2j4-jarig dochtertje Hannie van Disseldorp, en de vader van den bestuurder, Jan Cornells van Dissel- dorp. Komende ter hoogte van de villa Langenakker onder Enschot, moest de auto een langs den weg staande groote vrachtauto passeeren. Deze vrachtauto, afkomstig uit Denemarken en geladen met visch, was ge heel witgeschilderd. Met een vaart van 100 K.M. moet de bestelauto den wagen van ach ter hebben aangereden. De bestelauto werd geheel in elkaar gedrukt, de carrosserie drong één meter diep in de vrachtauto. Het bleek, dat drie van de vier inzittenden op slag waren gedood. Alleen de bestuurder bleek niet ern stig gewond te zijn. Hij had slechts een hoofd wonde. De man werd overgebracht naar het ziekenhuis te Tilburg. AGENDA TE HAARLEM. Heden: WOENSDAG 12 MEI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „Onder het asphalt van een wereldstad", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De man zonder hart" 2 30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Op een avond in Mei", 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: William Powell in Ziegfeld, de Revuekoning, geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals MuseumTentoonstelling Kunst Zij Ons Doel. 104 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. IJmuiden: Openbare vergadering der Christ. Historische Unie in de Bethlehem- kerk. 8.15 uur. DONDERDAG 13 MEI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: laatste op voering van „Burger-edelman", 8 15 uur. Gemeentelijk Concertgebouw; Concert door den 15-jarigen Wolfgang Kander, 8.15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling door George Robert, 34 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling Kunst Zij Ons Doel. 104 uur. BURCERLIJKE STAND HAARLEM. 11 Mei. Bevallen 8 Mei: W. de VriesFortuin, z.; H. E. WillemsenKan, d.; 9 Mei: J. Hopman Griffioen, z.: 10 Mei: H. C. Kroonsberg—Jkvr. Stern, d.; C. G. BakkerLigthart, z.; C. M. H. v. d. GeestKramer, d.; G. Woudenberg Boontjes, d.; C. CosmanVenhof, d.; A. Bos manSchneider, z.; J. SteenbergenLinter man, d.; M. J. WesterhofStorimans, d.; 11 Mei: N. SchefferKleijn, d. Overleden 9 Mei: J. C. Smeelev. Altenburg, 48 j„ Kruisstraat: J. H. Hendriks, 53 j.. Gast huislaan; 10 Mei: F. M., 1 mnd., z. v. C. J. Al ders, Verspronckweg; E. Oostwaldde Lugt, 73 j„ KL Houtstraat; W. Selderbeek, 64 j., Leliestraat.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7