D Groote Kerk te Alkmaar dreigt in te storten. Enkele steunbeeren bezweken en gescheurd. Lichtstad-Flitsen Zweefvliegtuig wonderlijk gered. Tournooi te Noordwijk. ZATERDAG 10 .TUUT 1937 Werking in Zuidelijke muur. Thans dus twee muren bouwvallig. Er bestaat op het oogenblik groot gevaar voor instorting van de Groote of St. Laurenskerk te Alkmaar. Reeds eenige jaren geleden dreigde het gevaar, toen de westelijke muur scheuringen vertoonde. Men heeft toen kostbare maatregelen genomen, waar door aan de verzakkingen en scheu ringen een einde kwam. Maar toch wa ren die maatregelen niet zoo of er bleef gevaar, zoodat de rondwandeling om de kerk verboden werd en een groote schutting den toegang tot de achterzijde van de kerk belette. TIENJARIG BESTAAN VAN HET DRIEHOEKS WERK. De Nederlandsche meisjesclubs. de N. M. C., een van de veertien bij de federatie van Christelijke vereenigingen, die de Nederland sche tak is van de Worlds Young Women Christian Association, viert dit jaar haar tienjarig bestaan. In verband hiermede wordt van 7 tot 16 Augustus een nationaal lustrumkamp georganiseerd waarheen krin gen en afdeelingen Nederlandsche Meisjes Club is verdeeld in dertien kringen en zes tig plaatselijke afdeelingen leden zullen afvaardigen om gezamenlijk dit tienjarig bestaan te vieren van het driehoekswerk. welken naam de N.M.C. ook draagt, naar het insigne, dat zij voert: het insigne van den wereldbond, den blauwen driehoek in een gouden cirkel. In gelijke afleiding worden de leden, de meisjes in hun groene uniform, drie hoeksmeisjes genoemd. Desillusie. AAR kan ln het gansch-eigene, in het vertrouwde-van-kindsbeen af, ln de tale onzer jeugd, in den zachten tongval onzer jongste en oudste,, herinnering ietsontnuchterends zijn, iets van een diepe teleurstelling, een harde en wreede desillusie. Ziet, daar liep deze man door Parijs. Door Parijs loopen is heerlijk, maar het behoeft niet vreemd te zijn. Wat vroeger 'n vreemde ontdekkingsreis was, slechtss beschoren aan de welgezegenden met aardsch goed en dan nog bij uitsluiting voor de huwelijksreis bestemd, dat is nu een uitstapje geworden, een heen-en-terugje, een even-op-en-neer'tje van de Houtstraat naar de Avenue de l'Opéra, die zoogezegd de Houtstraat van Parijs is. Daar gaan nu kudden naar de stad des lichts, waar vroeger uw opa en oma paarsgewijs en éénmaal in hun lange, geze gende leven gingen. Zoo is dat niets uitzonderlijks dat deze man door Parijs wandelde. Doch na het wandelen door de straten, aan iederen bur- ger-die-recht-op-goed-leven-doet-gelden be kend, ging hij zwerven en hij zocht de ge heime stille straatjes, slechts zelden door vreemde voeten betreden, zoo dacht hij; een ware en geheimzinnige ontdekkingsreis in de vallende schemering. Zoo vleide hij zich; een uitzonderlijke en mysterieuze pelgrimage tot in het diepste hart van deze zoo mysterieus-levende stad. In die kleine donkere straat waar hij thans was aangeland, héél hoog boven de stad de millioenen lichtjes waarover de schrijvers steeds weer in dezelfde woorden hun verrukking uitzingen onder hem en in de stille nabijheid dat blanke, in den voor nacht lichtende wonder van de witte Sacré Coeur in dat scheeve vervallen straatje, daar had nog wel nooit een vreemdeling de ziel van de stilte ontdekt, die trillend rit selde ln de takken, welke om de oude. ver vallen muren, vielen; het leven van Mimi Pinson dat. na eeuwen, hier nog z'n zachte zangen zong in dat dorpsche Parijs. Zoo slenterde deze man door een aller vreemdste wereld. Wétend in een metropool te ziin, doch zich gevoelend als in een onwe zenlijke dorpschheid met alléén het geluid der diepste geluidloosheid, waarin zijn schre den verzonken. Dit was schoon en geheimzinnig. En het schonk een dierbare gedachte van iets te gevoelen en iets te proeven van wat. in eeuwen slechts enkelen den dichterlijk sten en nobelsten der menschheid kan zyn beschoren. Vóór hem uit doken de gestalten van twee gelieven, dicht inééngestrengeld en de hoof den teeder tot elkaar genegen. Zooals alléén Mimi Pinson zich tot den geliefde heurs harten neigen kan. zoodat dat slechts hier op deze gebenedijde plek kan zijn in hartver- overende liefelijkheid. De twee bleven staan in de stille straat. In de stilte verzonken en opgenomen ston den zij hand ln hand. Bóven de twinkelende sterren in een diep- paarsen avondhemel. Onder de twinkelende lichten van deze stad die een wereld is. Het blanke van de Sacré Coeur. Het ritselende van de takken. Het oude van de tuinmuren. Het eeuwig-jonge van deze liefde De man liep héél zacht om de ragfijne sfeer niet te storen. En naderde het paar. En hoorde: „Je zou nie zegge da-je hier in Parijs was, hè Dina, 't is hier bijna nèt zoo stil as bij ons in 't straatje 's avonds". Zoo kan er in het gansch-eigene. in de tale onzer jeugd, in den zachten tongval onzer liefste herinnering iets ontnuchte rends, een harde en wreede désillusie zijn Mr. E. ELI AS. Woensdagmiddag nu heeft de vrouw van den koster der kerk een harden knal gehoord in of bij de kerk. Ze ging terstond een onder zoek instellen, maar kon niets vinden. Daar op waarschuwde zij de kerkvoogdij en de hee- ren F. H. Ringers, architect, en Saat, presi dent-kerkvoogd en eveneens architect, hebben een zeer nauwkeurig onderzoek ingesteld. Dit onderzoek leidde tot ontstellende ontdekkingen: een der z.g. steunbeeren is aan den buitenkant over een lengte van meer dan een meter ingestort en de steenen hangen nog slechts door middel van het anker eenigszins sa men. En aan den binnenkant dus in de kerk zelf waren drie andere steunbeeren gescheurd en hier vond men groote stukken steen en kalk, die uit deze muren waren gevallen. Dit alles was niet gebeurd in den westelij ken, maar in den zuidelijken muur, zoodat op het oogenblik twee groote muren van het ge bouw met instorting bedreigd worden. De deskundigen konden voorts constateeren, dat de geheele zuidelijke muur „werkte" dat in den muur een onbekende spanning ont staan is, die een uitwerking naar buiten heeft. Met het oog op het dreigende gevaar be sloot de kerkvoogdij de kerkdiensten in deze kerk voorloopig te verbieden, terwijl het de partement telegrafisch van het dreigende ge vaar in kennis is gesteld. Op last van bouw- en woningtoezicht werd verder het plantsoen aan de zuidzijde der kerk waardoor de weg naar het postkantoor loopt, voor het publiek afgesloten. Men verwacht, dat Rijks Monumentenzorg hedenochtend na een bezoek aan de kerk maat regelen zal nemen, om een instorting te voor komen. Hoffelijk geschenk der Italiaansche regeering. Kanonnen en andere overblijfselen van de vloot van De Ruyter. De regeeringspersdienst meldt: Eenigen tijd geleden zijn naibij Stromboli vier kanon nen, een anker en enkele andere overblijf selen vah schepen gevonden, welke voorwer pen toegeschreven worden afkomstig te zijn van schepen van de vloot van Admiraal de Ruyter bij diens laatste zeeslag 22 April 1675 tusschen Stromiboli en Salino. De Italiaan sche regeering, uitgaande van de gedachte dat in Nederland op het bezit van deze her inneringen aan Nederland's meest vermaar den zeeheld prijs zou worden gesteld, heeft ;e voorwerpen bij monde van haren gezant aan de Nederlandsche;; regeering ten ge schenke aangeboden. De minister van staat, minister van buiten- landsehe zaken a.i., dr. H. Colijn, heeft den gezant, den heer Taliani, medegedeeld dat deze schenking, als mede de hoffelijke ge dachte, welke daaraan ten grondslag ligt, op hoogen prijs worden gesteld en dat de schen king gaarne zal worden aanvaard. VONDEL-HERDENKING TE AMSTERDAM. Een comité gevormd. Naast het Nationale Vondel-comité, is ook een Amsterdamsch Vondel-comité opgericht, dat in dit Vondel jaar den Vorst der Neder landsche dichters meer in het bijzonder als Amsterdammer meent te moeten herdenken. Het hoofdstedelijk programma biedt een groote en uitstekend gekozen variatie en zal er voor een belangrijk deel op gericht zijn de belangstelling van de jeugd voor Vondels leven en werken te versterken. Waardigheid en populariteit zullen bij deze herdenking hand in hand gaan. De herdenking wordt óp 17 November ge opend met de onthulling van een gedenk steen in de effectenbeurs op de plaats waar eens Vondels huis heeft gestaan. Voorts zal een Vondel-congres worden ge organiseerd, zullen enkele stukken van Von del: .Gysbrecht van Aemstel" en „Phaeton" worden opgevoerd, zal het Concertgebouwor kest en het Toonkunstkoor muziek op tek sten van Vondel ten gehoore brengen, zal een Vondel-tentoonstelling worden georgani seerd en een declamatie-wedstrijd worden gehouden. VOORZITTERSCHAU DER K.N.A.C. Jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen voorgesteld. Naar wij vernemen zal op 23 Juli a.s., des middags te drie uur in hotel Wittebrug te 's-Gravenhage een buitengewone algemeene vergadering der Kon. Nederlandsche Automo- bielclub worden gehouden. Deze vergadering is noodig geworden door het aftreden als voorzitter, na diens benoeming tot commissa ris der Koningin in de provincie Groningen, van den heer mr. J. Linthorst Homan. Het bestuur zal aan de vergadering voorstel len jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen te Eind hoven, thans bestuurslid, tot voorzitter te be noemen. Duitsche mijnenvegers op den Rijn. De regeeringspersdienst meldt: Zaterdagochtend zal aan den Hoek van Holland een Duitsche mijnenvegerflottielje, bestaande uit zeven mijnenvegers, begeleid door het mijnenvegergeleideschip „Zieten" aankomen, welke de toestemming der Neder landsche regeering heeft vérkregen om zich van den Hoek van Holland over den Rijn raar het Duitsche gebied te begeven, ten einde een bezoek aan eenige Duitsche Rijnhavens te brengen, die voor deze flottielje langs de Duitsche binnenwateren niet te bereiken zijn. Tot de Duitsche grens zal de flottielje als eere- geleide geëscorteerd worden door H.Ms. tor pedoboot G 16, onder commando van luit. ter zee le klasse J. J. Hoogendoorn, ten einde haar alle hulp en voorlichting te verleenen welke mocht noodig zijn. Over eenige dagen zal zich op dezelfde wij ze een tweede flottielje bestaande uit 8 tor- jedomotorbooten naar de Duitsche Rijnhavens jegeven. De beide flottieljes zullen zich na hun be zoek langs denzelfden weg op dezelfde wijze terugbegeven. Van 1200 Meter hoogte neergestort en toch ongedeerd. Vleugelbreuk in een vrille. Vrijdagmiddag omstreeks half twee is nabij de Heul onder de gemeente Alphen aan den Rijn het zweefvlieg tuig „De Blauwe Vogel", gemerkt P.H. 61, van de Haagsche zweefvKegclub, bestuurd door den 21-jarigen student in de rechten J. van der Meer, wo nende te Leiden, van een hoogte van 1200 meter recht omlaag gestort en te pletter geslagen op den rand van een sloot en een weiland. De bestuur der bleef wonderlijk genoeg volkomen ongedeerd. Het ongeluk is te wijten aan het feit dat het ranke vliegtuig in een vrille raakte. Bij een poging om het weer recht te krijgen brak de linkervleugel af, waardoor het toestel als een pijl naar beneden schoot. De afgebroken vleugel is later onder de gemeente Woubrugge teruggevonden op een af stand van vier kilometer van de plek waar het vliegtuig neergekomen is. De overblijfselen van het toestel zijn ge demonteerd. Het vliegtuig was op Ypenburg ge start. De bestuurder vatte het geval nogal kalm op, want toen een verschrikte landbouwer op hem toesnelde, vroeg hij, terwijl hij zich nog midden tus schen de ravage bevond, laconiek: „Heb je misschien een sigaret voor me?" Prins Bernliard in Den Helder. DEN HELDER, 9 Juli Feestelijk waaien de vlaggen boven Den Helder en van de gepavoi- seerde schepen in het Marsdiep en rondom de Marinewerf, en het gouden zonlicht geeft gloed en kleur aan de stad, waar de kermis een week lang reeds vreugde bracht, een vreugde, die vandaag haar toppunt bereikt nu Prins Bemhard dezen stralenden zomerdag heeft uitgekozen om een bezoek te brengen aan Den Helder en zijn marine-instellingen een bezoek dat twee dagen zal duren. Het "draagt geen officieel karakter en de ontvangst is er des te hartelijker om. Te kwart over tien naderde de Maybach- Zeppelin-auto, die den prinselijken onderschei' dingsvlag voerde het vliegkamp De Kooy. Even later werd op het gebouw van de di rectie der marine te Willemsoord de prinse lijke onderscheidingsvlag geheschen ten tee- ken dat de prins binnen de stelling Den Hel der was aangekomen. Langs' de Binnenhaven.. Zuidstraat en Weststraat ging het tusschen een dubbele haag - van -jubelende ménschen naar de-Hoofdgracht. De opvarenden van het torpedo-instructieschip „Schorpioen" stonden aan dek opgèsteld en brachten het eerbewijs door stilstaan. Te half elf precies arriveerde de prins voor het woonhuis van denvice-admiraal. Een klein half uur verbleef de prins ten huize van den vice-admiraal. Door dezen ver gezeld begaf hij zich kort voor elf uur weder om tusschen een haag: van toeschouwers door naar het Havenplein, waar hij van een ser geant een krans van eikebladeren en rose an jers en oranje dahlia's met wit lint, waarop een gekroonde B. overnam en deze neerlegde bij het marinemonument. Opnieuw kreeg de Heldersche bevolking ge legenheid den prins toe te juichen toen hij via Kanaalweg naar het Helden der Zee-plein reed om ook daar een krans te leggen op het mo nument voor de redders der zee. Alvorens de krans over te nemen schreed de prins naar de 25 oude redders, die met hun medailles op de borst ter zijde van het monument stram in een rij stonden opgesteld. Hun allen drukte hij de hand. Opnieuw ging het over het Stationsplein en langs de Zuidstraat naar de Buitenhaven, waar de O. 16 op zijn hoogen bezoeker lag te wachten. Voor de loopplank werd de prins opgewacht door den commandant van den onderzeedienst, overste Van den Berg, en door den comman dant van de O. 16, den luitenant ter zee eer ste klasse Van Wanink. Beide officieren wer den hem door vice-admiraal Kruijs voorge steld en terwijl de prins met den vice-admi raal en de beide heeren van zijn gevolg het schip betraden, bliezen hoornblazers het eere- saluut. Toen klonk het bevel: „Voor en achter", de kabels werden los gegooid en langzaam verwijderde de O. 16 zich van den wal, gleed voorbij de O. 13 en de O. 10, waarvan de be manningen eveneens stonden aangetreden, en toen ging het met een matigen gang het zeegat uit. Buiten de lichtbrulboei van de Noorder- haaks is de O 16 onder water gegaan. Nadat de boot in den Helder was terugge keerd, heeft de Prins een bezoek aan het Koninklijk Instituut van de Marine gebracht. Des avonds heeft de Prins aangezeten aan het corpsdiner van marine-officieren in de marineclub BROEDERSCHAP VAN CANDIDAAT- NOTARISSEN. In de algemeene vergadering van de Broe derschap van Candidaat-notarissen in Ne derland en zijn koloniën zijn de beide prae- .adviezen over reorganisatie van het kapitaal der naamlooze vennootschap uitvoerig be handeld. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werd in de vacature ontstaan door het perio diek aftreden van de nheer M. L. Wassen- bergh uit Kollum tot hoofdbestuurslid ge kozen mr. W. A. Offerhaus téGroningen. Vastgesteld werden de rekening over 1936. de begrooting voor 1938 en het jaarverslag 1936. De plaats voor de volgende algemeene ver gadering zal gekozen worden binnen het res sort der afdeeling Drente-Overijsel der Broederschap. Aan het slot der vergadering richtte de voorzitter mr. Kleyn. woorden van dank tot den heer M. L. Wassenbergh voor hetgeen hij gedurende zijn zevenjarig hoofdfoestuurs- lidmaatsohap in het belang der broederschap heeft gedaan. IJMUIDEN AFSCHEIDSPREDICATIE DS. WILDSCHUT. Zondag 12 September hoopt ds. A. A. Wild schut 's middags 3 uur in de Goede Herder kerk zijn afscheidspredicatie te houden. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.840.57. Griet per 50 K.G. 24—13. Tongen per K.G. 1.300.92. Groote schol per 50 K.G. 2625.50. Middelschol per 50 K.G. f 2019. Zetschol per 50 K.G. 21—17. Kleine schol per 50 K.G. 13—3.70. Schar per 50 K.G. 4.60—2.30. Tongschar per 50 K.G. 16.50. Rog per 20 stuks 94.90. Vleet per stuk 0.60. Groote poon per 50 K.G. 32.70. Kabeljauw per 125 K.G. 20. Groote gullen per 50 K.G. 8.506.70. Klein gullen per 50 K.G. ƒ7—4.60. Makreel per 50 K.G. 7.50. Leng per stuk 0.850.35. Koolvisch per stuk 0.730.15. Groote hake per 125 K.G. 4443. Middelhake per 125 K.G. 45—40. Klein middel hake per 50 K.G. 1413. Kleine hake per 50 K.G. f 106.50. BESOMMINGEN. Trawler: Utrecht IJm. 73: 650 manden 5810. Loggers: KW 28 330; KW 177 370. Verwachte vischaanvoer, thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Maria R. Onnering, IJm. 7 vangst 60 m. schelvisch. 275 m. braadschelvisch, 65 m. gul, 40 m. wijting, 15 m. makreel, 25 m. platvisch, 10 m. varia, totaal 490 m., benevens 60 stuks stijve kabeljauw. Beatrice, IJm. 118, vangst: 7 m. tong, 28 m. tarbot, 7 m. groote schol, 45 m. kleine schol, 13 m. wijting en schar. Poolzae, IJm. 77, vangst: 25 m. platvisch, 85 m. schelvisch, 170 m. braadschelvisch, 20 m. radio, 45 m. gul en kabelpauw 35 m. wijting en schar, totaal 380 m. benevens 290 st. stijve kabeljauw. Knikker, IJm. 4, vangst: 45 m. schelvisch, 145 m. braadschelvisch, 40 m. radio, 20 m. wijting, 30 m. platvisch, 40 m. gul, 10 m. Totaal 345 m. benevens 200 stuks stijve kabeljauw. En Avant, IJm. 8, vangst 70 m. schelvisch, 190 m. braadschelvisch, 130 m. radio, 25 m. wijting, 30 m. platvisch, 45 m. gul, 80 m. ma kreel, totaal 590 m., benevens 50 at. stijve ka beljauw. De Bilt voorspelt: BEVERWIJK HINDERLIJK RIJDEN IN DE BREESTRAAT. In de laatste weken gaan de fietsers den asphaltweg, die uitsluitend voor het snelver keer bestemd is, weer meer en meer als fiets pad gebruiken. Vooral jongelui maken zich daaraan schuldig. Zij hinderen daarmede niet. alleen het doorgaande verkeer, maar leveren bovendien gevaar op zoowel voor zichzelf als voor anderen, omdat zij vaak van richting- veranderen, zonder een teeken te geven. De politie zal tegen dit euvel krachtig optreden en niet meer volstaan met het geven van waar schuwingen, maar direct proces-verbaal van de overtredingen opmaken. In de laatste da- gen werd. reeds een 12-tal fietsers bekeurd. DÉ AANVOER VAN AARDBEIEN. Aan de Vereen. Veilingen werden Vrijdag- aangevoerd 6012 K.G. tegen een gem. prijs van f 12,48 per 100 K.G. Aan de P. E. T.-Veiling was de aanvoer 35626 K.G. Hier was de gemiddelde prijs f 13,60 per 100 K.G. AANRIJDING. Op den hoek van de Zeestraat en de Baan- straat werd een fietser aaangereden door een motorrijwiel. Beide bestuurders vielen doch kregen geen letsel. Van de fiets werd het voor wiel vernield. De bestuurder van het motor- rijwiel heeft de schade vergoed. MARKTBERICHTEN, Noteering van 9 Juli 1937. Spinazie per kist f 0.40—0.56 Postelein per kist f 0.200.42 Andijvie per kist f 0.60—0.80 Wortelen per bos f 0.060.10 Komkommers per 100 f 1.502.50 Aadappelen per kg. f 0.02%0.05% Peulen per kg. f 0.30—0.40 Doppers per kg. f 0.1O—0.13 Capucijners per kg. f 0.100.18 rn„;„K0.090.14 0.300.34 Tuinboonen per kg. i u.uyu. Snijboonen per kg. f 0.300.3 Heerenboonen per kg. f 0.30- Roode kool per 100 f 10 Bloemkool per 100 f 822 Uien per bos f 0.04% Sla, per 10 krop f 0.601.30 Rabarber, per 100 bos f 4.506.50 Pieterselie per bos f 0.05 Selderie per bos f 0.04% Aardbeien per slof f 0.350.60 Frambozen per doosje f 0.140.17 Bessen per kg. f 0.200.28 VELSEN HUISVROUWEN BEZOEKEN ROBINS ON- SCHOENFABRIEKEN. Het was een vroolijk groepje dames, een 40-tal leden der afd. Velsen-IJmuiden van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen, dat jl. Donder dag per autobus er op uittrok. Begunstigd door mooi zomerweer ging het langs Amster dam, door het Gooi, naar Amersfoort en in flinke vaart verder naar de Theeschenkerij Sonsbeek te Arnhem, waar even werd gerust. Daarna werd via de beide nieuwe bruggen Nijmegen bereikt, alwaar in hotel Rondeel een warme maaltijd wachtte, die zich best liet smaken. Des middags werd de Robinson- schoenfabriek, het eigenlijke doel der reis, bezocht. Allereerst gaven eenige leden der directie een korte uiteenzetting over het bedrijf, waarna de bezichtiging van de algeheele ver vaardiging der schoen een aanvang nam. Allereerst worden uit de mooie vellen leer zoo zuinig mogelijk de onderdeelen gesneden, deze worden in elkaar gestikt en op de leest van binnen- en buitenzolen voorzien. Het zou te ver voeren om al de bewerkin gen (170 a 180 in getal) die een schoen moet ondergaan, alvorens hij in een keurige doos en van prijs voorzien, voor verzending ge reed is, te gaan vertellen. Om echter een idee te krijgen van het werk, zij hier gemeld, dat per dag pl.m. 2000 paar schoenen worden afgeleverd, terwijl de fabriek met 330 man personeel werkt. De fabriek is zeer hygië nisch ingericht, groote zuigers zuigen het stof onmiddellijk weg. Eenmaal is de fa briek uitgebrand, en sinds dien opnieuw op gebouwd en toen van een brandbluschinrich- ting voorzien, een z.g. Sprinokler-installatie, die bij zekere temperatuur automatisch gaat Matigen tot krachtigen. later afnemen - den Noordwestelijken tot Westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, aanvankelijk koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 767.3 m.M. te Biarritz. Laagste 751.3 m.M. te Helsingfors. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 66 F. Laagste hedennacht 56 F. Hoogste heden 60 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 754 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLEN HUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zondag v.m. 5.02 uur; n.m. 5.29 uur. Maandag v.m. 5.46 uur; n.m. 6.14 uur. Dinsdag v.m. 6.29 uur; n.m. 6.53 uur. TEMPERATUUR ZWEMBADEN V.Z.I.; lucht 59 F., water 64 F. Het aantal gebruikte baden bedroeg 2108. Heerenduinen; lucht 60 F., water 68 F. werken en bij eventueel brandgevaar uit breiding voorkomt. De dames waren het er algemeen over eens dat een schoen waaraan zooveel werk is en. van deugdelijk materiaal wordt gemaakt, niet goedkoop kan zijn. Na een dankwoord van de presidente der afd mevr. Groosmüller, voor de buitenge woon aardige ontvangst en interessante mid dag werd de terugtocht via Wageningen, Zeist aanvaard en kwam men te half tien weer in de gemeente Velsen terug. LAWNTENNIS. Vierde dag. Vrijdag zijn we door de kwarteindstrijden in het tournooi te Noordwijk hex gekomen. In het gemengd dubbelspel kwamen zelfs tot de finale, welke voor heden bewaard is gebleven. Het weer was lang niet zoo mooi als de voorgaande dagen, vooral niet in den voor avond. Dat was erg jammer, want juist de laatste partijen waren de interessantste en meest spannende van dezen vierden wed strijddag. Ware het niet zoo guru en winde rig weer geweest, ongetwijfeld zouden zich des a-vonds meer toeschouwers om het centre-court hebben geschaard om getuige te zijn van de halve finales in het gemengd dubbelspel. Mej. Rollin Couquerque en de Joego Slaaf Kukuljevic kwamen uit tegen de Oostenrijk- sche kampioene Kraus en Hughan. Deze partij was ongetwijfeld de beste, die we tot nu toe in dit tournooi zagen. Slechts met inspanning van alle krachten slaagden mej. Rollin Cououerque en haar partner er in, zich in de fipale te plaatsen, hetgeen, uit.de cijfers waarmede de partij werd gewonnen, reeds voldoende blijkt: 5^7, 8—6, 63. Hughan ,en mejKraus speelden in dezen partij uitstekend Tennis. In de tweede set stonden zij bijna gewonnen; met 65 -had den zij namelijk de leiding. Mej. Rollin Cou- querque won toen evenwel haar service- game, waarmede de score weer gelijk was. Daarmede waren de kansen van mej. Kraus en haar partner, die een voortreffelijke com binatie vormden, verkeken. De final-set werd met 63 in het voordeel van mej. Rollin Coukuerque en Kukuljevic beslist. Een moei lijke overwinning in een spannende en op zeer goed peil staande partij. Mej. Terwindt en Van Swol bereikten den eindstrijd door in drie sets van de Duitsche kampioene Horn en Heynen te winnen: 6—4, 16. 63. Eveneens een interessante partij die goed spel te zien gaf. Vermelding verdient voorts de overwinning van het Hollandsch heerendutobel Van der HeideVan Olst op het duo De Stefani prins Van Kutch: 63, 46, 75, 64. Tegen de verwachting in plaatsten de Ne derlanders zich daardoor in de halve finale. Een uitmuntende prestatie, die niemand zou hebben durven verwachten en die één der prettigste verrassingen is van dit tournooi. Ook een verrassing was het goede spel van het damesdubbel mevr. Van Berkelmej. A. Kerckhoff in de partij tegen het dubbel KovacKraus. Met moeite wisten de buiten- landsche gasten deze partij te winnen; 36, 64, 6—3. Heden Zaterdag en Zondag zijn uiteraard de belangrijkste dagen. Nog vele interessante partijen, waarin van hoogstaand tennis kan worden genoten, staan te wachten. Voor heden staan op het programma de halve finales in de enkel- en dubbelspelen, behalve dan in het gemengd dubbelspel, welke partijen Vrijdag reeds werden gespeeld. De uitslagen waren; Heerendubbelspel, kwarteindstrijden: Ku kuljevic en Moreau sloegen mr. Brouwers en Bruns 6—2, 6—2. 6—0; Hugthan en van Swoll sloegen Marin-kelle en Fabius 64, 64, 63; Lijsen en Ketjen verloren van Gallièpe en Hall 16, 16, 26; Van der Heide en van Olst sloegen de Stefani en den Prins van Jubch 6—3, 4—6( 7—5, 6—4. Damesduibbelspel, kwarteindstrijd: mevr. van Berkel en mej. A. Kerckhoff verloren van mej. Kovac en mej. Krausse 63, 46, 36. Gemengd dubbelspel, kwarteindstrijdeno mej. Rollin Couqueerque en Kukuljevic sloe gen mej. Mechél en van der Heide 62, 63; mej. Terwindt en van Swol sloegen mevr. van Alfen en mr. Brouwers 60, 64; mevr. de Clercq en Hertz verloren van mej. Horn en Heynen 26, 16. Halve eindstrijden: mej. Rollin Couquerque en Kukuljevic sloegen mej. Krauss en Hughan 57, 86, 63; mej. Tenvindt en van Swol sloegen mej. Horn en Heynen 64, 1—6, 6—3. Het programma voor heden. Het volledig programma van heden luidt: Halve Finales. THeerenenkelspelde Stefanivan Swol en HeynenKukulj evlc. DamesenkelspelMej. Kaeppelmej. Ter windt en mej. Hornmej. Rollin Couquerque. He erendubbelKukuljevicMoreau tegen Hughanvan Swol. Gallèpe—Hall tegen Van der Heidevan Olst. Damesduibbelspel: Mej. Horn—mej. Kaep pel tegen mevr. Boutmy-^mej. Mechel, mej. Rollin Couquerque—mej Terwindt tegen mej. Kovac—mej. Kraus. Finale gemengd dubbelspelMej. Rollin Cou querque—Kukuljevic tegen mej. Terwindt en Van Swol.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2