jaargang N.. H E T NIE UWE AVO N D B LAD w°iNSD*':14 Croquet. IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2*4 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 1 20QU.— overlijden 1400.verlies van hand, voet of oog I 200.beide leden duim f 100.—, één lid duim 50.—, alle leden wijsvinger 60 één of twee leden wijsvinger f 25.alle leden anderen vinger 15.één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk 30.enkelbreuk f 15.—, polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400. bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben, Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Te Hurlingham, dat ondanks zijn landelijk- klinkenden naam erg diep in de Londensche huizenmassa ligt, in de zwarte, rookerige volksbuurt Putney, wordt een Testmatch Engeland-Australië tusschen de croqueters ge speeld. U leest werkelijk goed: tusschen de croqueters, niet de cricketers. Dit wil dus zeg gen dat een aantal Australische dames en hee- ren den halven aardbol is rond gaan reizen, duizenden heeft uitgegeven en zich voor vele maanden aan zijn ernstigen arbeid heeft -ont trokken om uit te maken welk volk beter een houten bal met een houten hamer door een ijzeren hoepeltje slaat: het Engelsche of het Australische. Natuurlijk mag ik het niet laten bij deze voorstelling van zaken, want op deze wijze kunnen alle takken van sport aangeduid worden. Voetbal is moeizaam streven om een leeren bal, met lucht volgepompt, door een houten poort in een net te krijgen. Cricket is eenerzij ds een poging om (met weer-een-ander- soort bal) van een bepaalden afstand drie hou ten paaltjes te raken, anderzijds een even- hardnekkige kamp om dat te beletten en dien bal met een stuk hout zoo ver mogelijk weg te slaan. Hockeygolfnu ja, men kan zoo doorgaan. Maar het voldoet niet. In al die spelen zit immers meer. Zij bevorderen schoone karaktertrekken als daar zijn: moed, volhar ding, geestdrift, samenwerking, zelfopoffering. Er zijn er bij die ook kwade hartstochten wek ken: zelfzucht, afgunst, sluwheid, massa psychosen. Maar wat zit er nu eigenlijk in croquetbehalve alleen Rust? De geschiedenis van dit edele maar dood bedaarde spel is mij niet in finesses bekend. Het schijnt evenwel in de negentiende eeuw in ons land een soort voorlooper van de meer karaktervormende spelen geweest te zijn. Het verre verleden van de oude vereeniging Utile Dulci, te Deventer, is er bijvoorbeeld lang niet vreemd aan. En er zijn er zoo meer, ook dich ter in onze buurt. Maar de leden spreken er nooit meer over. Ook kennen wij geen croquet- competities, al wordt het spel nog veel beoefend in de sfeer des gezins, zoo in den tuin achter het huis. Men gaat daar niet prat op. Men spreekt geen eroquet-latijn. Als iemand goed cricket speelt vindt hij het aardig als anderen dat weten, maar zelfs voor zijn naasten ken nissenkring verzwijgt men zijn talenten als croqueter. Zoo pocht ook niemand ooit op zijn kienen of zwartepieten, terwijl zijn vaardig heid in bridge een uitermate teer punt is en die zijner echtgenoote een nog teerder. Croquet telt in de openbare waardeering, in de sport- rubrieken, in de familieglorie niet mee. Het is de Asschepoester onder de spelen, stiekum in achtertuinen beoefend bij wijze van be minnelijke zwakheid, geschikt voor algemeen zomersch gezinsgebruik na-het-eten omdat vader het vrijwel gelijkwaardig acht aan zijn tukje en moeder het zoo echt-gezellig vindt. Gij allen, die het aldus beoefent, had gij ooit gedacht dat er Testmatches Engeland- Australië in gestreden werden en dat grijze heeren en dames al de internationals erin schijnen grijs te zijn er halve aardbol-reizen voor ondernemen zouden en spelen op het wereldvermaarde sportveld Hurlingham? Want Hurlingham moge nu in die leelijke, oude, zwartberookte buurt liggenhet is daarin een oase der schoonheid. Een prach tig groot grasveld, frisch en zachtgroen, vlak als het spreekwoordelijke biljartlaken, om zoomd door lieflijke bosschages, onderbroken door kleurige sierlijke paviljoensHet zeer nobele, opwindende en gevaarlijke paar- den-polo vindt er een van zijn voornaamste centra. Maar nu slaapt het, terwijl de grijze Brit ten en hun grijze tegenvoeters er den hou ten bal door de hoepeltjes tikken, droomerig aanschouwd door enkele tientallen vrienden en familieleden die af en toe zachtjes indut ten in hun kleurige luie stoelen. Geen geluid mag de intense concentratie der spelers ver storen. De ijzeren hoepeltjes-eer van Groot- Brittannië en die van Australië staan gelij kelijk op het spel. Ieder onkruidje is gewied, elk steentje door de zorgvuldige tuinlieden verwijderd om den loop des houten bals niet onverwacht te beïnvloeden. In mijn tuin is het dan toch nog opwinden der. Heb ik dezer dagen nog niet verloren van mijn jongsten zoon, omdat onze teckel Tom een bot begraven had bij het derde hoepeltje, en het net even boven den grond uitstak en mijn bal naast het poortje deed vliegen? Heeft Tom bij dezelfde gelegenheid niet een van mijn beste drives gestopt met zijn rechter voor- platvoet? Biedt het slecht-geknipte gras bij het fietshok niet de meest-onverwachte ver rassingen? In onzen tuin vindt men tenminste nog het geen ze in een andere sport „the glorious un certainty" noemen. Het Test-croquet op Hur lingham zal deze roemrijke onzekerheid ge heel moeten missen. Het is heelemaal zuiver Het moet volkomen gelijk zijn aan vaders tukje-na-het-eten. En u moet toch ook maar liever niet aan anderen vertellen, dat ik ook wel eens croquet speel. Laat het onder ons blijven. Ik zal het van u ook niet oververtellen. Trouwens, het gebeurt heelemaal niet vaak hoorzoo af en toe maar eens en alleen om de kinderen een plezier te doen Testcroquet!halve wereld-reizen! onkosten van duizenden guldenslhoe is het mogelijk! R. P. IJMUIDEN Duitsche matrozen veroveren IJmuiden. De „blaue Jungens" vullen dc straten. De witte matrozenmutsen van de opvaren den van den Duitschen flotilleleider Tsjingtau domineerden gisteren in het IJmuidensche stadsbeeld. Overal zag je de „blaue Jungens" en zoodoende was het weer eens levendig in de straten van IJmuiden, waar men elkaar anders niet in den weg loopt. Uit alle cafés klonk muziek, want iedere caféhouder was er op uit, zooveel mogelijk gasten binnen te ha len. Veel succes hadden ze niet, maar in som mige zaken werd nog al eens een Hollandseh biertje verschalkt. Vooral bij de sluis was het gezellig druk. Wel had men de Tsjingtau op een afgelegen plekje van de haven neergelegd, maar de „Schnellbooten" onderhielden een geregelde verbinding met de bewoonde wereld en het waren juist deze bootjes, die de belangstel ling van de IJmuidensche bevolking opwekten. Met een razende snelheid doorkliefden ze het water en voeren ze op den aanlegsteiger af, om dan met eenige slagen volle kracht ach teruit stil te liggen. Aan den toeristensteiger lag nog de Z 5 van de Nederlandsche Marine, waarvan ook eenige opvarenden aan wal gingen. Maar Nederland was op straat ver in de minderheid. P. W. A. CORT VAN DER LINDEN SCHOOL. Uit de zesde klasse (examenklas) van bo vengenoemde school deden examen en slaag den voor: Kennemer Lyceum: Gert Fierstra. Meisjes HJ3.S. te Haarlem: Ilse Parlevliet en Sylvia Herz. Stedelijk Gymnasium te Haarlem- Beppie Bekker, Jeane van Splunter en Peter Bakker. Rijks H.B.S. te Velsen: Thisca Thiel, Beppie Brandwijk, Paul Roodnat, Iet Verschoor, Wim Hagenzieker, Jopie Veuger en Henk Groot. Afgewezen: geen. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Op Woensdag 14 Juli zal door de leden der transportcolonne, in samenwerking met de af deeling helpsters een buitenoefening wor den gehouden op het sluiseiland nabij de electrische centrale. De medewerkers moeten aldaar om 8 uur aanwezig zijn VERLOTING V. S. V. Ten onzen kantore, Kennemerlaan 42 ligt ter inzage de trekkingslijst van de verloting ten bate van V. S. V. De hoofdprijs, een ameublement of een stofzuiger is gevallen op no. 17. De prijzen kunnen in ontvangst worden ge nomen bij den heer J. J. Rosier, Kalverstraat 114. Prijzen, na twee maanden niet afge haald, vervallen aan de vereeniging. DE EERSTE TRAWLHARING. De eerste trawler met versche haring wordt morgen verwacht nl. de Claesje RO 46 met 360 manden. De trawler was pas Dinsdag 6 Juli ter vis- scherij vertrokken. NAAR ZEE. De Holland 3 en de Petten zullen nog deze week naar zee vertrekken. ORANJEVEREENIGING „WILHELMINA". In de laastgehouden ledenvergadering van de Oranjevereeniging ..Wilhelmina" werd op voorstel van den voorzitter besloten tot statu tenwijziging, teneinde tegemoet te komen aan de bezwaren van een deel der bevolking met betrekking tot het karakter der te houden Oranjefeesten in de toekomst. Een bepaling zal in de statuten worden opgenomen, dat uitsluitend die feesten zullen worden gehouden, waarmede alle gezindten, die gerekend kunnen worden tot aanhangers van 't Oranjehuis, principieel kunnen instem men. Vervolgens kwam aan de orde de viering van den verjaardag onzer Koningin op 31 Augus tus a.s. In verband met eventueele andere festivitei ten ten opzichte van het Oranjehuis nog dit jaar, was de vergadering van oordeel, dat een goede en algemeene actie moest worden inge zet, waarbij de medewerking van de verschil lende vereenigingen en organisaties enz. nood zakelijk is. Teneinde hiertoe te geraken, werd besloten tot het houden van een open' -re vergade ring in gebouw voor Christelijke Belangen op Dinsdag 20 Juli 8.15 uur, waarin de plan nen van het bestuur nader zullen worden be sproken. Tevens zal in die vergadering worden herdacht het feit, dat de Oranjevereeniging dit jaar haar zilveren jubileum viert. De vergadering had een zeer prettig en ge animeerd verloop. Jaarverslag Ziekenfonds „Yelseroord". Ledental gestegen van 5288 op 5624. Aan het jaarverslag van het Ziekenfonds ..Velseroord" over het boekjaar 19361937, waarvan wij in ons blad van gisteren reeds eenige cijfers noemden ontleenen wij nog de volgende opmerkingen. Regeling voor de werk- loozen met de Gemeente. Een belangrijk vraagstuk, dat aan de orde kwam, was de regeling die de gemeente met de ziekenfondsen aanging, voor de medische verzorging der werkloozen. Zooals bekend is, nam de Raad der ge meente in begin Mei een regeling aan. waar door de werkloozen verplicht werden lid te worden van een der ziekenfondsen. Wij veronderstellen, dat die regeling alge meen bekend is. zoodat wij hierover geen nadere uiteenzetting behoeven te geven. Echter een nabetrachting over hetgeen zich om die regeling voltrokken heeft, lijkt ons in dit verslag geboden. Eerst willen wij even vastleggen, dat die regeling, welke door ons is aanvaard, niet weergeeft, wat wij meenden, dat voor een goede regeling noodig was. Volgens onze mee ning is het bedrag dat de werkloozen moeten betalen te hoog. Wij hadden in samenwerking met het zie kenfonds ..Velsen" bij het college van B. en W. voorstellen ingediend, inhoudende, dat de bijdrage der gemeente grooter zou zijn en die der werkloozen kleiner. Het college kon met de voorstellen door beide organisaties ingediend niet accoord gaan. Gesteund door het Maatschappij Zieken fonds „IJmuiden", hetwelk voorstellen in diende, in overeenstemming met de aange nomen regeling, stond het college van B. en W. sterk, om zonder dat het de gemeente geld zal kosten of althans zeer weinig een sociale daad te verrichten, waarvan in de practijk zal moeten blijken, of deze so cialen inhoud bezit. Het heeft ons verbaasd, dat er ja ren voor noodig waren, om voorstel len uit te zenden, zooals vervat in de aangenomen regeling. Maar hier straft het kwaad zich zelve. Zoolang belanghebbenden zelf hiertoe mede werken en hun belangen toevertrouwen aan organisaties, die een geheel an dere opvatting van hun sociale taak hebben, dan wat bij ons als richt snoer geldt, zoolang zal men over ons beslissen, zooals zij willen. Wij kunnen daartegen strijden met al de geestdrift die in ons is, doch de machtsverhoudingen bepalen, gelijk overal en in elke zaak, de voorwaar den. In twee zittingen van den Raad is de re geling besproken. Gaarne betuigen wij on zen dank aan die leden, welke uiting gaven van hun waardeering voor ons werk. Maar ook wenschen wij op te merken, dat enkele leden van den Raad zich op zoodanige manier over ons werk uitlieten, dat wij aan mogen nemen, dat zij zich nimmer op de hoogte hebben gesteld van onzen arbeid. Wij verlangen niet van ieder raadslid, dat deze zich van 't werk van alle sociale instel lingen, die in de gemeente zijn. op de hoogte stelt. Dit zou te veel gevergd zijn. Toch geven wij die leden in overweging zich in ihet ver volg geen oordeel over zaken aan te matigen, waarvan zij zich niet behoorlijk op de hoogte hebben gesteld, daar zij dan allicht dingen beweren, welke in strijd niet de waarheid zijn. Naast de critiek die wij neerschreven, wil len wij gaarne verklaren, dat voor de belang hebbenden ook wel enkele goede kanten aan deze regeling zullen zitten. Men is ten eerste verzekerd van goede medische hulp bij ziekte en ten tweede blijft men gespaard voor den Op het terrein der Parijsche Wereldtentoon stelling is een vredeszuil ingewijd, waarbij Léon Blum als plaatsvervangend minister president het woord voerde. voor velen zoo zwaren gang naar Maat schappelijk Hulpbetoon. Ziekenvcrzorgingswet. De dreiging, welke het zelfbeheerd zieken fondswezen boven het hoofd hing. door het bij de Tweede Kamer ingediend ontwerp- Ziekenverzorgingswet, is voorloopig van de baan. Bij het vaststellen der agenda voor de zit tingen der Tweede Kamer, weigerde, op voor stel van een der kamerleden, de Kamer dit wetsontwerp een plaats op de agenda. Hiermede was dit ontwerp veroordeeld. Hoewel wij van meening zijn, dat de zieken fonds-aangelegenheden geen dringende wet telijke bescherming noodig hebben, zijn velen, ook onder de bestuurders der zelfbe- heerde fondsen, een andere meening toege daan. Echter over dit wetsontwerp was maar één oordeel in onze kringen nl. dat 't is noch in het belang der verzekerden, noch dn het be lang van het ziekenfondswezen. Uitsluitend de belangen der medici waren beschermd, voor de rest was men als lid slechts genoodzaakt tot betalen, wat anderen wenschten op te leggen en verder af te wach ten, wat ambtelijk beslist zou worden. Elk initiatief van de leden was uitgesloten. Een krachtige opwekking achten wij noo dig. om paraat te blijven en met ons samen te werken, opdat, wanneer nieuwe aanslagen op ons en uw werk worden beraamd, te zor gen dat hetgeen wat uit eigen kracht is op gebouwd. voor ons behouden blijft. Bedenk, de waarde van hetgeen men heeft gehad, wordt het best gevoeld, zoodra men het mis sen moet. Dr. Oosterwijk. Einde December werd Dr. Oosterwijk plot seling zeer ernstig ziek. Opneming in het zie kenhuis was noodzakelijk. Gelukkig trad spoedig genezing in, zoodat pl.m. 6 weken na den aanvang der ziekte, de praktijk hervat kon worden. Voor ons en zijn talrijke patiën ten, was het verheugend toen dokter als van ouds zijn werk als medicus weer ging doen. Wij hopen dan ook, dat na deze ziekte, jaren van gezondheid zullen volgen. Tandheelkundige verzorging. In den loop van het jaar vestigde zich aan de Wüstelaan 23, te Santpoort mej. V. Noor man. als tandartse. Zij verzocht ons. als medewerkster aan ons fonds toegelaten te worden. Daar zij lid van de Ned. Maatschappij tot bev. der Tandheel kunde was en contractueel hier recht op had was er van onzen kant geen bezwaar tegen haar toelating. Wij hopen dat haar medewerking in het belang der leden zal zijn en tot groei van het ledental in Santpoort zal bijdragen. Ledental. Waren de laatste jaren, wat den groei be treft, voor ons fonds, niet bepaald gunstig, in het afgeloopen jaar kwam er een keer punt ten goede. Ons ledental steeg van 5288 op 5624 leden, dus een vooruitgang van 336 leden, Dit is verheugend. De zware concurrentie en de daarbij vaak unfaire wijze van bestrij ding, konden de gunstige ontwikkeling niet tegenhouden. Bestuur. Het aantal vergaderingen van het bestuur bedroeg 6. Het Dag. bestuur kwam 58 keer bij elkaar. 6 maal hadden wij vergaderingen met het bestuur van Velsen, enkele van deze verga deringen hadden plaats op verzoek van de Landelijke Federatie. Samenwerking tusschen beide organisaties zal in het belang van het zelfbeheerd zieken fondswezen in onze gemeente zijn. Een gemeenschappelijke vergadering werd door beide fondsen belegd, tegen Ontwerp Slingenberg. Op de vorige jaarvergadering werden de aftredende bestuurders met algemeene stem men herkozen. De samenwerking tusschen bestuur en deel nemers was uitstekend. Vele leden betuigden hun dank voor de voortreffelijke medische verzorging, welke zij middels het fonds moch ten ontvangen. Een woord van dank aan doctoren, ver pleegsters en allen die hun zorgen aan onze leden besteden, willen wij van deze plaats doen hooren. Aan de opmerkingen van den administra teur-penningmeester den heer G. van Telgen ontleenen wij nog het volgende: Bij een bespreking van de financieele re sultaten over het afgeloopen jaar, dient in de eerste plaats de aandacht gevestigd te worden op de zeer sterke stijging van den verpleegduur in de ziekenhuizen. De gemiddelde duur der verpleging was dit jaar 25 dagen, vorig jaar ruim 20 dagen. Niet minder dan 7 patiënten werden gedurende 30 tot 140 dagen per geval in het ziekenhuis verpleegd. Vervolgens vele gevallen van 110, 100, 90 en 80 dagen verpleegduur. Ten volle blijkt hieruit, dat onbeperkte ziekenhuisverpleging den leden gewaarborgd is. Voor het eerst hebben wij dit jaar de zie kenhuisverpleging apart in onze boeken ge administreerd. Van de contributie werd 5 cent per ziel hiervoor gereserveerd. Dit be drag beliep f 10.429.82. De verpleegkosten wa ren f 11.807.89 plus de kasten van ziekentrans nort ad f 423.69. totaal f 12.231.58. zoodat op ie ziekenhuisverpleging het tekort f 1801.76 opdroeg. Gelukkig mocht ons ledental zich in stij- ende richting bewegen, echter kon de ach- eruitgang. veroorzaakt door het ..overloo- oen" van Dr. van Leusen naar Ziekenfonds IJmuiden", niet geheel ingehaald worden daardoor wijst de contributie in vergelijking net het vorig boekjaar een achteruitgang van f 339.52 aan. Ook dit jaar bleef de halve contributie voor werkloozen, van kracht. Het verslag samenvattende, kunnen wij vaststellen, dat de contributie-ontvangsten vermindering te zien geven, alsmede eenige rekeningen, die afhankelijk zijn van deze ontvangsten. Daartegenover zien wij enkele rekeningen aanmerkelijk gestegen, zoodat een nadeelig saldo van f 1487.69 het gevolg is. VELSEN Dc Rijkspostspaarbank in Juni. Bijna 9000 gulden achteruit. Gedurende de maand Juni bedroeg het to taal der bij de Rijkspostspaarbank ingelegde gelden f 124.810,18, terwijl werd terugbetaald een totaal van f 133.713,76. Er werd dus f 8903,58 minder ingelegd dan terugbetaald. Vooral aan het kantoor Santpoort-Dorp is het tegoed der spaarders aanzienlijk teruggeloo- jen, terwijl alleen Velsen-Noord een aanzien- ijken vooruitgang boekte, welke vooruitgang zeer waarschijnlijk verband houdt met de iets gunstiger wordende tijdsomstandigheden. Aan de verschillende kantoren werd inge legd resp. terugbetaald: Kantoor IJmuiden: Ingelegd f 57.037,07 Terugbetaald f 59.481.45 Minder ingelegd dan terugbetaald f 2.444,38 Kantoor IJmuiden-Oost: Ingelegd f 16.125,05 Terugbetaald f 19.106,95 Minder ingelegd dan terugbetaald f 2.981,90 Kantoor Velsen: Ingelegd f 8.876,49 Terugbetaald f 8.743,36 Meer ingelegd dan terugbetaald f 133,13 Kantoor Velsen-Noord: Ingelegd f 15.696,78 Terugbetaald f 8.211,85 Meer ingelegd dan terugbetaald f 7.484,93 Kantoor Santpoort-Dorp: Ingelegd f 14.969,88 Terugbetaald f 21.485,18 Minder ingelegd dan terugbetaald f 6.515,30 Kantoor Santpoort-Station Ingelegd f 12.104.91 Terugbetaald f 16.684,97 Minder ingelegd dan terugbetaald f 4.580,06 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 101. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: P. G. Veldevan den Broek, d., Duin en Kruidbergerweg 6, Santpoort; G. D. van der DuinSwier, z., Zeeweg 13, IJmui den (O.)C. M. NijssenRutte, d., Kruidber gerweg 48, Santpoort; K. BlokSchol, z., Kei zer Wilhelmstraat 36, IJmuiden. Overleden: Jacob van der Laak, 18 jaar, de Ruijterstraat 116, IJmuiden (O.) RIJKSTUINBOUWSCHOOL TE BOSKOOP. Aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop be haalde het einddiploma met aanteekening voor handelscorrespondentie in het Engelsch de heer J. Mol te Velsen. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse werd W. Bakker, te IJmuiden. DRIEHUIS G. J. v. d. LINDEN f. Na een langdurig lijden is op 47-jarigen leef tijd in het St. Antoniusziekenhuis overleden de heer G. J. v. d. Linden, oud-hoofdopzichter van de begraafplaats Westerveld. De heer v. d. Linden heeft voor Westerveld veel gedaan. Hij volgde zijn vader indertijd als opzichter op en kreeg later den titel van hoofdopzichter, welke functie hij 20 jaar heeft bekleed. Voor de mooie begraafplaats heeft hij steeds groote zorg gehad en nimmer was hem eenige arbeid te veel. Bij de directie der N.V. begraafplaats Westerveld stond hij in hoog aanzien en ook bij vele families, die op de be graafplaats graven hebben, was hij geacht. Daarvan is menigmaal gebleken. Eenige jaren geleden begon zich de kwaal te openbaren, waaraan de heer v. d. Linden ten slotte is bezweken. Omdat hij niet goed meer kon zien. verkreeg hij toen eervol ontslag en pensioen. De heer v. d. Linden vestigde zich toen op Huize Westerveld naast de begraaf plaats. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot zal Vrijdagmiddag om 3 uur op Wester veld plaats hebben. Bioscoopbedrijf krijgt minimum entréeprijzen. In Krasnapolsky te Amsterdam is Maandag een buitengewone ledenvergadering gehou den van den Nederlandschen Bioscoopbond. De vergadering heeft maatregelen genomen, welke het in de toekomst onmogelijk maken, dat prijzen worden geheven, die, naar het alge meene oordeel van de leden, niet in overeen stemming zijn te brengen met de waardigheid van het bedrijf. Voorts droeg een overweldigen de meerderheid van de vergadering het hoofd bestuur op, om. in geval Metro-Goldwyn-Mayer of een dochter-onderneming er toch toe mocht overgaan een theater te exploiteeren (zooals men weet. zouden er plannen worden gekoes terd om in Amsterdam aan het Eerste Wete ringplantsoen een groot theater te bouwen en in exploitatie te nemen) zonder dat door den Bond toestemming is verleend, om de leden vergadering onmiddellijk de voorstellen te doen toekomen, ten einde die maatregelen te nemen, waarin reglementen en statuten van den Nederl. Bioscoop Bond voorzien.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1