FYFFES 100 Falcon-jassen HERBERT BLOM J. ROOS GEER. DUIJN Schuckink Kool is een weidaad Schuckink Kool -JSffefoijh „ZtUax" RUIM 700 DAMES Machinaal timmerwerk Voedzaam en Gezond Voor jong en oud! Inderdaad... Tabak van „Oud Hollandsche" repareeren i. BRASSER In Oud-Beverwijk De Bazar" Wed. H. P. Burger ILLEM zegt: Houthandel,, De Combinatie" DAAR KOST HET MINDER Uw garderobe in orde? „HOLLYWOOD11 Herinneringen aan vervlogen dagen. droeg men geen Voor Beverwijk alléén verkrijgbaar voor Heeren en Jongens bij BREESTRAAT 56 - BEVERWIJK Wendt U voor tot TIMMERFABRIEK Alkmaarschestr.weg 222 Telef. 3668 - Beverwijk L. M. de Sonneville Koningstr. 182 - Beverwijk is uw adres vooi KLOMPEN en aanverwante artikelen Beleefd aanbevelend Importeurs: Beverwij k Amsterdam Pur merend Zaandam De hoogstfijne samenstelling volgens voorschriften, die reeds langer dan een eeuw dekwaliteitsproef hebben bewezen maken tabak van Schuckink Kool tot een product van allerhoogste „Oud Hollandsche" kwaliteit Anno 1833 Laat Uw schoenen bij W. v. Eyk's Schoenhandel Peperstraat 16. Beverwijk Wij gebruiken uitsluitend het beste materiaal voor alle repa- ties. Beleefd aanbevelend. Te koop gebr. Kachels en fornuizen ledikanten. Kapok en veeren- bedden, 1e klas tuinbank, boekenkast enz. 1. BRASSER, Hofdijkstraat 4, Beverwijk. was het huis op den hoek BreestraatBegijne straat een plaats, waar alle Beverwijkers steeds graag kwamen. OOK NU nog is het huis met het oude geveltje voorheen „de Castelenije van den Hove van Holland" de zaak waar U steeds graag ontvangen wordt, en waar U steeds uitstekend terecht kunt voor Uw Luxe en Huishoudelijke artikelen speelgoederen, Meccano, enz. n Breestraat 96 Beverwijk Wat U ook bouwt Houdt U bij hout Maar dan moet U het koopen bij ALKMAARSCHEWEG 4 KANTOOR: BOEWEG 79 BEVERWIJK TELEFOON 3825 Heeft u al eens gedacht aan den naderenden winter? Wij hebben een ruime sorteering stof fen voor Winterjassen, Mantels en Costuums, met zeer lage prijsnoteering. Tevens een pracht aanbieding Regenjassen en Mantels reeds van af 19.Reparaties enz. Filiaal voor aurichee- ren (beter dan stoomen). Beleefd aanbevelend A. Schaap, Zeestr. 4 - Beverwijk - Tel. 3513 Dames en Heerenkleeding naar maal zijn reeds door ons GE PERMANENT met de Hollywood Machine zon der ELECTRA op het hoofd, waardoor ver branden uitgesloten is. Bent U wel eens met deze wondermachine gepermanent? Zoo niet, doe het dan nu. Met knippen, wasschen en watergolf f2.— Alleen bij J A N S U Y K WiJKERSTRAATWEG 259 Velsen N. Tel. 3585 (Beverwijk) BEVERWIJK heeft een zekere vermaard heid om de manier, waarop het feest pleegt te vieren. Er is maar een kleine aanleiding voor noodig en de Kennemer marktplaats verkeert in 'n daverende feestroes, die desnoods een week aanhoudt. Deze feest vieringen slagen meestentijds zóó goed, dat er nog vele jaren later met welgevallen over gesproken wordt. In dit verband herinneren wij aan de V. V. V.-week van 1937, aan de glorieuse herden kingsfeesten in 1927, aan de onafhankelijk heidsfeesten van 1913 enz. Maar de Kronings feesten van 1898 moeten volgens de Bever wijkers toch altijd nog de kroon spannen. Beverwijk heeft toen twee dagen feest ge vierd en toen wij in de Oudheidkamer de oude programma's en foto's vonden, hebben wij inderdaad wel kunnen constateeren, dat de oudere ingezetenen werkelijk niet overdreven hebben. Om te beginnen was heel Beverwijk versierd. In vrijwel iedere straat was een buurtcommissie opgericht, die niet alleen voor het bijeenbrengen van de financiën zorgde, maar die ook getimmerten maakte en sjouwde met het groen van asperges, dennen en sparren. Er heerschte een eendrachtige samenwerking en overal beijverden de be woners zich om hun straten zoo mooi mo gelijk te maken. De feesten waren georganiseerd ter ge legenheid van de inhuldiging van H. M. Koningin Wilhelmina. Naast het centrale bestuur vermeldde het programma nog tal rijke commissies, bijvoorbeeld voor versiering, kinderfeesten, volksfeesten, armenbedeeling, enz. De namen van de in die dagen meest be kende en vooraanstaande ingezetenen sierden de voorpagina. Slechts enkele hunner behoo- ren nog tot onze ingezetenen, de meesten zijn reeds lang ontslapen. Welke herinneringen wekken die namen op, namen, die ook een bekenden klank hadden in de geheele om geving. Hier is de samenstelling van de feestcom missie Jhr. G. S. Boreel, eere-voorzitter; G. T. D. Slaap (t). de toenmalige bewoner van Scheybeeck, voorzitter; J. W. A. C. van Loenen, secretaris; G. Meyer, le penning meester; J. J. W. Waterschoot v. d. Gracht (t), 2e penningmeester; K. Tegel (t), G. Slagt (f), C. H. Moens (t), H. Breuke laar (t), C. Bleeker (f), Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten (f), Dr. J. W. Schuit (f), G. Smit (t), V. Ph. Braun Sr. (f), J. C. J. de Roeper (t), Th. J. Cornelisse, C. Duiker (t), T. de Vries Sz. (t). Commissie voor de armenbedeeling: P. Schuckink Kool (f) en J. Veldt (f). Kinderfeesten H. Burger Mz. (t), J. Th. Braun; A. Italië (t), B. Sluiter (t). De Breestraat telde drie buurtcommissies, namelijk voor de Schans, de Westzijde en de Oostzijde. Voor de Koningstraat waren het de heeren: H. P. Duin (t)Th. Willemse (t), C. Roderkerk (f), A. van Essen (t) en A. Niessen. De talrijke kruisjes achter de namen duiden 'er wel op, dat van de Beverwijkers, die bij deze Een feestroes in 1898. feesten leiding gaven, nog slechts weinigen tot de levenden behooren. Het programma vermeldde allerlei feeste lijkheden, maar het hoogtepunt was toch wel de historisch-allegorische optocht, die op den tweeden feestdag, Donderdag 15 September 1898 door de Beverwijksche straten trok. Het historische deel was met groot# zorg ontworpen en omvatte den tijd van de privi legies, die van de Unie van Utrecht en van het Koningschap. Ontwerper van dezen optocht was de heer K. A. Gonlag. Een aardig historisch intermezzo had de commissie voor de Schans bedacht. Op den morgen van den dag, waarop de groote op tocht door Beverwijk's straten zou trekken, werd Frangois van Harencarspel, de Am bachtsheer van Beverwijk, die vroeger resi deerde op zijn buiten „De Schans", met zijn gevolg, met muziek ingehaald. Aan de Schans was een groote eerepoort verrezen, waaraan alle buurtbewoners hun krachten hadden gegeven. Des avonds was Beverwijk geïllumineerd met vetpotjes en waskaarsen en deze wijze van verlichting moet een fantastischen aan blik hebben opgeleverd. Natuurlijk was er vuurwerk tot besluit van deze Kroningsfees ten, waarin Beverwijk voor een reeks van jaren stof tot spreken had gevonden. In overleg met B. en W., die hun „Pappen heimers" kenden, was in een kennisgeving dringend verzocht, ter voorkoming van onge lukken door schrikken der paarden, tijdens den optocht niet met serpentines, confettis' of voetzoekers te werpen. Getimmerten, ver sieringen en illuminatiën werden ten zeerste aan de goede zorgen van het publiek aan bevolen. In 1906 werd in Beverwijk een groote Land bouwtentoonstelling met daaraan verbonden vermakelijkheden gehouden. Deze expositie was georganiseerd door de afdeeling Velsen en Omstreken van de Hollandsche Maatschap pij van Landbouw. Het terrein „Oud-Meeren- stein", gelegen Oostelijk van de Schans, waar nu de Meerensteinstraat en de Adrichem- straat zijn, vormde een uitstekende gelegen heid voor het inrichten van deze tentoon stelling. Ook toen kende Beverwijk dagen van feestvreugde. Duizenden vreemdelingen hebben de Landbouwtentoonstelling bezocht. Een aardige anecdote doet van deze expo sitie de ronde. Eenige Schans- en Peper straatbewoners hadden een circus bewogen om naar Beverwijk te komen. Tegen een be paalde garantie was de circusdirecteur daartoe bereid. Hij was toen zoo voldaan over den gang van zaken, dat hij op den laatsten avond een voorstelling gaf voor de Comité leden met hun dames. Terwijl de voorstelling in vollen gang was begon de oolijkerd met de afbraak van het circus, zoodat het geachte gezelschap tenslotte in de open lucht bivak keerde. Men bleef er maar gemoedelijk onder. Het was feest en wanneer het feest is in Beverwijk, dan valt er niet zoo gauw een kwaad woord. Een stukje Breestraat, dat aan groote veranderingen onderhevig zvas. Om de herinnering op te frisschen van l.n.r. de woningen van de heeren A. van Doorn, W. de Boer en de win kels van de firma's Tegel, Davidson en Pfaltzgraff

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 16