HET NIEUWE AVONDBLAD De Honingpot. IJMUIDEN Visch en mensch. 22e JAARGANG No. 298 VRIJDAG 22 OCTOBER 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis OngevaHenverzekerlng voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 20UÜ.— overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet ol oog 200.—belde leden duim flOO— één lid duim 50— alle leden wilsvinser ffio één of twee leden wjjsvmger ^25.—, alle leden anderen vmger 15.—eén of twee leden anderen vinger ƒ5.—arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk 15— Opvarenden van visschers- 'niarinevaartuicen en7 f<u\(T bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben arenflen van "refters marlnevaartulgen enz. ƒ400.- tïog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien liet gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Onlangs heeft Mussolini zich erg boos maakt over de critiek, die de oude Lloyd George op zijn buitenlandsohe beleid ten bes tehad gegeven/Waarop Woensdag Lloyd George bij de opening van een fruit-tentoonstelling te Birmingham, waarop de jury hem eerste prijzen had toegekend voor „den grootsten appel ter wereld" en voor zijn honing, zich aldus uitliet: „Aangezien ik ook een prijs be haald heb met mijn honing, geloof ik goed te doen door een deel daarvan aan Mussolini te zenden, om op beter voet met hem te komen. Een boos mensch is een slecht onderhande laar. Mijn pot honing zou dus wel eens van nut kunnen zijn inzake de onderhandelingen over de non-interventie in Spanje". Het is de vraag of Mussolini deze verklaring en het erop volgende geschenk waardeeren zal. Slechts zelden hebben dictators blijk ge geven van gevoel voor humor. Napoleon heeft het natuurlijk wel getoond, maar die was zon der eenigen twijfel een man van grooter ga ven dan de Duce. Maar wie weet! Cadeautjes uit Engeland zullen Mussolini zelden gewor den zijn, dit zeldzame geval moet hem dus wel treffen, de afzender is niet de eerste de beste en geen mensch blijft tenslotte geheel onge voelig voor een goede intentie. Merkwaardigerwijze veranderde op denzelf den dag, waarop Lloyd George zijn honingpot rede onder het motto „Men vangt meer vlie gen met honing dan met^azijn" hield, de Ita- liaansche delegatie ter Londensche conferen tie totaal van houding. Zoodat in Engeland vandaag door velen gezegd zal worden: „Die oude Lloyd George! Wat een kerel toch! Altijd nog dezelfde flair" Graaf Grandi, den vorlgen middag oorzaak van het bereiken van „het doode punt", draaide ineens bij. De Italiaansehe regee ring aanvaardde in hoofdzaak Britsclie voor- stellen, die al van medio Juli dateeren en dus ruim drie maanden oud zijn. Ze houden wel geen afdoende oplossingen in maar ze zui veren de atmosfeer aanmerkelijk en betee- kenen voor Eden weer een stuk tijdwinst. Zoo moet men ze zi,en en dus niet lachen om punt 1: symbolische terugtrekking van de buitenlandsche vrijwilligers. Als dat betee-r kent dat er aan weerskanten een aantal naar huis mogen hebben die er tenminste bij ge boft. Punt 2 is van meer belang: zending van een internationale commissie naar Spanje, die zal nagaan op welke wijze de vrijwilligers moeten worden teruggetrokken en die daarop controle zal uitoefenen. Punt 3 is formeel en zegt dat de commissie desbetreffende voor stellen zal doen. Punt 4 bepaalt dat tijdens het -terugtrekken zal worden nagegaan op welke wijze aan beide partijen in Spanje de rechten van oorlogvoerenden kunnen worden toegekend. Uit deze punten blijkt dat Eden weer een stukje verder heeft gemanoeuvreerd en met voortgezet bekwaam beleid mogelijk nog ver der zal komen. Begint het terugtrekken van vrijwilligers eenmaal dan biedt dat den Spanjaarden ongetwijfeld een prachtige ge legenheid om tot elkaar te komen, de ver woesting te overzien, de rekening op te ma ken en er zelf mee uit te scheiden. Zelfs als Lloyd George's honingpotgebaar bij Musso lini zelf weinig waardeering mocht vinden heeft hij er toch precies het goede oogenblik voor gekozen en in Engeland zal men de wenk zeker begrijpen. Intusschen moeten andere gebaren tot Grandi's verandering van houding hebben ge leid. Men kan veronderstellen dat er achter de schermen het een en ander is geschied: dat de Pranschen bijvoorbeeld hebben gezegd- als jullie niet toegeven openen wij morgen de Fransch-Spaansche grens en dat de Engelschen daarmee hun instemming hebben betuigdMaar het is ook wel heel eenvoudig hogelijk, dat men te Rome het spel te gevaar lijk en te duur begon te vinden. Want economisch bezien zit Italië leelijk de knel. Het, heeft onlangs, om de ont zaglijke kosten van den Abessijnschen oor- |°S (en natuurlijk ook van de Spaansche interventie) te kunnen betalen, een belasting ingesteld van tien procent op de reserves van naamlooze vennootschappen het bedrijfs leven van ieder land moet rillen bij de ge dachte aan zooiets het heeft wettelijk een nieuwe samenstelling van het brood voorge schreven die het in kwaliteit, vermindert, het heeft maatregelen moeten nemen om de prijsstijging van een zoo algemeen volksvoed- sel als olijfolie te voorkomen, het heeft in het algemeen niet kunnen verhoeden dat de prij zen van noodzakelijke levensbehoeften stij gen en dat tal van surrogaten voor het echte artikel moeten doorgaan. Italië was nimmer een rijk land en is dat nog niet. °e Abessijnsche historie heeft al fantasti sche sommen gekost en blijft dat ook nu nog doen. De industrie wordt in haar onderne- Mingsgeest ernstig geremd door een belasting °P,haar reserves, en daarmee allerminst ge- •chikter om Abessinië te gaan exploiteeren. HET FASCISTISCHE ITALIë JUBILEERT. Op 28 October zal in Italië het feit herdacht worden, dat Mussolini en zijn geestverwanten vijftien jaar geleden den „Marsch naar Rome" ondernamen. Men ziet den Duce links op de foto. En dan het Spaansche avontuur, dat eindeloos schijnt, daar bovenop Het schijnt een goed moment om in te bin den. De symbolische pot honing van Lloyd George, door de Britsche pers als zoodanig erkend, zou het wat kunnen vergemakkelijken. R. P. Het nieuwe programma van Thalia. „Huurlingen" en „Metropolitan". Beroepssoldaten, die hun diensten aan den meestbiedende verkoopen, wij lezen van hen in elk historisch werk. De oorlog in vroegere eeuwen werd door hèn gevoerd en geen krijg was mogelijk zonder deze soldeniers, die on der ieder vaandel wilden dienen, mits zij er maar voor werden betaald. Maar bestaan zij nog heden ten dage? Zeer zeker vindt men ook thans nog zulke avonturiers, wier sol datengeest te heftig is voor den regelmatigen garnizoensdienst in vredestijd en die eeuwig op zoek zijn naar oorden, waar zij hun waren aard van vech tersbaas kunnen toonen. Nog steeds is de we reld groot genoeg en is er strijd te over voor zulke houwdegens. Welk een aard bezielt hen? Wat gaat om in deze doldriftige, rebellische naturen? Vor men zij het uitvaagsel' van het krijgsvolk, of vindt men onder hen evenzeer prachtfiguren, als elders? De film „De Huurling" beantwoordt deze vragen. Zij toont ons Victor McLaglen als zulk een „professional soldier", die gecharterd wordt voor een zeer twijfelachtig avontuur, waarvoor hij een groote geldsom zal ont vangen. Maar slaagt hij niet in zijn vreemde zending dan dit zegt men hem vooruit zal niemand een vinger uitsteken om hem te redden. Dan gaat hij tegen den muur, zooals reeds zooveel huurlingen het loodje legden. Victor McLaglen is wel 3ïj uitstek de man om zulk een rol leven te geven. Hij stelt ons zulk een huurling voor oogen, met al de ruw heid en rauwheid van zijn professie. Maar tevens teekent hij dit karakter met al het gulle en goede, dat daarin te vinden is. En als anderen, zooals zijn adjudant, zich in liefdesavonturen mogen storten, hij blijft de eenzame, die door de wereld zwerft, zon der thuis, zonder vaderland en zonder rust. Het is op stuk van zaken slechts een episode, dit vreemde avontuur van den huurling, die voor zulk een ongewoon karwei geëngageerd werd en die daarbij zulk een warme vriend schap wist te winnen van den jongen, den on volwassen koning, dien hij ontvoeren moest. Maar als het verhaal eindigt en alles is vol tooid, mont de huurling weer zijns weegs gaar. en nieuwe opdrachten zoeken. Niet* mag kern 'miden. lu; mag geen hart hebben en wiil hij desondanks een hart heeft, moet hij het ver smoren. De tweede hoofdfilm „Metropolitan" met den grooten zanger Lawrence Tibbett en de beroemde Virginia Bruce is een film vol hu mor en spanning. De scheepsramp op de Noordzee. De Neeltje Jacoba onverrichterzake teruggekeerd. Na .gedurende eenige uren de plaats waar men vermoedde, dat het Duitsche s-s. West- .phalia door de Schalbe overstoomd was, te hebben afgezocht, keerde de Neeltje Jacoba Donderda gmiddag 1 uur onverrichterzake terug. Geen spoor van het verongelukte stoomschip heeft men kunnen ontdekken. Alleen werd een bus,.verf opgevischt, voorzien van een Duitsch merk, die wellicht afkomstig is van de Westphalia. PLANNEN VAN IJMUIDEN'S MANNENKOOR. Men schrijft ons: IJmulden's Mannenkoor heeft weer groote plannen; er staan weer zon der eenige overdrijving hoogtijdagen voor de deur. Hoogtijdagen op het gebied van onzen onvolprezen koorzang waar geheel IJmuiden weer over zal spreken. Gebeurtenissen waar door dit koor weer in het centrum der publie ke belangstelling zal staan. Niet alleen in de gemeente zelf, maar ook buiten de locale grenzen zal het koor weer de aandacht vragen van zingend en luisterend Nederland. Wat er dan eigenlijk aan de hand is? „De geest van het dertigjarig be staan zweeft reeds om onze woning"zei ons een der bestuursleden van het ensemble. „Edoch voordat we het bereiken van dezen mijlpaal kunnen gedenken op een wijze IJmuidens Mannenkoor waardig, zal er niet alleen nog heel wat werk verzet moeten wor den, maar zal er ook van de leden indivi dueel nog wel het een en ander gevraagd worden. Het minste (en toch ongetwijfeld van het grootste belang) is buiten kijf een regelmatig repetitiebezoek. Hierin toch weer spiegelt zich de innerlijke gezondheid van elke vereeniging. Laat men toch bedenken, dat een trouw bezoek aan de repetities het minste is, dat van ieder lid gevraagd kan worden en dat men j'uist door hieraan te voldoen een vereeniging tot den grootsten bloei kan brengen. En het bestuur tot grootsche daden kan inspireeren". Belangrijke gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit; daarom wekt het bestuur alle leden van IJmuidens Mannenkoor op, de repetities trouw te komen bezoeken. DE WITTE ZEE-TEELT VAN DE ERIN IJM. 12 In verband met de voorgenomen reis van de Erin IJm. 1:2 naar de Witte Zee, vernemen wij nader, dat buiten de aanvulling van het machinekamer- en dekpersoneel, resp. met een stoker en twee matrozen, ook nog een z.g. „deckhand" deze reis zal meemaken. De aanvulling van de bemanning met deze „deckhand", welke ook gebruikelijk is op de trawlers die in Huil thuis behooren en in den regel reizen naar Beringzee en Witte Zee maken, is geschied in overleg met de betref fende vakorganisaties. De werkzaamheden van een „deckhand" omvatten zoowel hulp in de machinekamer als dekwerk. Bovendien zal ook een marconist voor deze reis meegaan. SUPP. VER. „DE STORMVOGEL". Het bestuur der Supp. Ver. de Stormvogel verzoekt ons te melden, dat de autobus voor den wedstrijd Feijenoord—Stormvogels a.s. Zondag v.m. 11.15 uur vertrekt van de bekende stopplaatsen. Donateurs kunnen voor den kostenden prijs mede. Opgeven vóór Zaterdagavond 10 uur Kanaalstraat 72. ARBEIDERS HULP BIJ ONGELUKKEN. Vrijdagavond a.s. zal in de bovenzaal van den heer T. de Groot, Wijk aan Zeeërweg hoek J. P. Coenstraat een vergadering wor den gehouden van de onlangs opgerichte afdeeling van Arbeiders Hulp bij Ongelukken Ooi? ni°Meden zün welkom. HET PROGRAMMA VAN R. C. BREDEROD1. Het programma van R.C. Brederode voor a.s. Zondag luidt: Brederode 1—Kennemers 3, 10 uur. Brederode-jun.Beverwijk-jun. 12 uur D.I.O. 4—Bcederode 2 10 uur. Concert „Looft den Heer". Ten bate van het Orgelfonds der N. H. Kerk. De flinke reclame-campagne welke voor dit concert gevoerd was, ten spijt, had de Ned. Herv. kerk Donderdag beter bezet kunnen zijn toen ds. Swaan den avond opende en het concert inleidde. De uitvoering werd gegeven ten bate van het fonds, dat gevormd is om gelden bijeen te brengen voor het herstel van het kerkorgel. Een bedrag van f 2000 is voor dit nuttige doel noodig en wy hopen, dat deze avond ook fi- nancieele baten afgeworpen heeft. Wij schrij ven: ook financieele, want de voornaamste winst van deze uitvoering is zeer zeker de ar tistieke waarde geworden. Dit spreekt bij een concert van een gemengd koor als „Looft den Heer" wel haast vanzelf. Vooral nu daarbij het programma herinneringen opwekte aan de glansrijke uitvoering van het oratorium „De Schepping" van het vorige seizoen; twee fraaie koren uit Haydn's oeuvre ontbraken immers niet. Een koraal van Handel onder Stephen Jan- sens bezielende leiding ten uitvoer gebracht was een waardige introductie tot Zenoni's O Bone Jesu, waar het koor reeds meerdere malen eer mede ingelegd heeft. De doorwer king der stemmengangen van mannen- en vrouwenkoor hield de dirigent zeer gaaf; het was beheerscht tot in elke finesse en klaar van klank. Imposant was van Beethovens Die Himmel rühmen, dat ten volle de gelegenheid bood eens te laten hooren wat ff voor het koor be- teekent. Herman Nieland secondeerde aan het orgel, en al zei het nummer niet zoo veel als Zenoni's werk, als sluitstuk van den drie zang schonk het 't vereischte effect. De groote fuga van het slotkoor uit „De Schepping" zat er nog goed in en de dirigent had met zijn materiaal weinig moeite om er 't beste uit te halen. De slotzang van het eerste deel kon ons qua voordracht meer be koren; het allegro-tempo bracht leven en gloed in de stemmen, waardoor het geheel aan warmte en innigheid won. Wagner's Wach Auf loopt vervaarlijk hoog voor de sopranen en het kon niet anders of deze moesten aan glans inboeten; prachtig was het mannenkoor, dat ook in Nielands Ge zang 96 van een buigzaamheid was, waarop elk koor jaloersch mag zijn. Subliem klonk het ensemble in de slotkoraal Halleluja, waar mede „Looft den Heer" ons en velen met ons weer eens vergast heeft op een uitvoering van koorzang, zooals we slechts zelden te genie ten krijgen in een winterseizoen. De weergave was technisch van een derge lijk gehalte, dat crit-isch er over te schrijven eigenlijk overbodig is. Rie van Pel—Domselaar heeft reeds eenige goede uitvoeringen op haar naam staan. Haar volle stem was in dit kerkgebouw zeker op zijn plaats al had ze het zich voor dit concert niet gemakkelijk gemaakt met een -aria uit de Messias en een van Bach. Eerstgenoemde ging o.i. de zangeres gemakkelijker af dan de on dankbare klaagzang van Johann Sebastian, die qua intonatie een stevige techniek vraagt. Het stemgeluid spreekt in de hoogte goed aan- er is resonans; in de laagte zit de stem blijk baar vaster en vormt zich de klank niet zoo „dragend" als in de hoogte. Een geheel andere zangeres hoorden we in de Schubert liederen. Hier was mevr. van Pel in haar genre: vol glans en warmte was haar geluid, terwijl ook de expressie getuigde van de toewijding der zangeres voor deze werken, die haar tienmaal beter lagen dan 't voor- Panis Angelicus had onder een mindere ge lukkige intonatie te lijden en dat was zeer jammer. Riek Coppée was de vioolsoliste en voor haar was het vermoedelijk wel een belangrijke avond, omdat het (vergissen we ons niet) haar eerste officieele debuut in onze gemeente was. Zij heeft reeds meerdere malen haar mede- wérking aan avonden van geringeren omvang verleend en wij wisten, dat zij een toegewijd studente was. Als leerlinge van Jos. de Clerk is zij grondig geschoold en dit liet zich in de statige openingsmaten van Handel's Sonate in D-sroot hooren. Techniek en streek waren wef bestudeerd en naar haar rechterhand- ontwikkeling hebben we met genoegen geluis terd. (Al wenschen wij haar een instrument toe, dat in de hoogte een warmeren toon ont wikkelt). Het Adagio genoot een fraaie voordracht en die slotsatz zat ook technisch goed in elkan der. Het Gebet van Handel in de bewerking van Carl Flesch is zeker niet het minste van haar repertoire; speciaal de uitdrukking en inten tie van de compositie gaf zij zeer verdienste lijk weer. Mej. Coppée zal van de uitvoering van dit nummer meer genoegen beleven dan van vriend Reger's Praeludium. Het is een verheugend feit, dat de violiste de mensche- lijke zijde van het vioolspel, n.l. het tempera ment, niet over het hoofd ziet. Moge zij dit nog meer cultiveeren. Niet minder dan 3 organisten verzorgden dezen avond den patiënt voor wiens herstel het concert gegeven werd, n.l. Rie Davelaar, Herman Nieland en J. E. Falk. De eerste was als begeleidster van de violiste ad rem en voor het muzikaal waarnemen van deze beschei den taak ons compliment; het samenspel klopte. Herman Nieland solieerde met een eigen comDOsitie, Prière, waarvan Boellmann en Grieg het hunne gedacht zouden kunnen hebben; het was den componist best toever trouwd er de fraaiste effecten mee te sortee- ren. De heer Falk die de zangeres terzijde stond, deed dit op de bekende en ingetogen wijze hem eigen. 1-Iet Panis Angelicus getuigde in het b•'■zonder va" zijn vaarri'gheid op het ko- nink'ijk instrument. Ds. Swaan heeft in zijn openingswoord dank gebracht aan het koor en andere medewer kers (sters) voor hun medewerking aan het doel van het orgelfonds. Dit laatste organiseert eveneens een bazar op 15, 16 en 17 Novem ber a.s. W. De visscher wierp zijn lijntje uit En keerde 's avonds weer met buit. En toen hij in zijn leunstoel zat, Toen peinsde hij wijsgeerig, dat Het toch wel vreemd was, dat de visch. Die toch een levend wezen is, Zich altijd nog maar in de vliet Met aas en hengel vangen liet. Hoewel hij nu langzamerhand Moest weten, dat de mensch-aan-land, In 't wormpje of het stukje brood, Een scherpe haak verstopt, die doodt. Misleiding die er voor zijn ras, Al sedert veie eeuwen was. Maar neen, hij hapt en hapt maar raak En voelt dan weer te laat den haak. Hij dacht slechts aan een maklijk maal En ging niet wijslij k aan den haal. Hier blijkt toch wel uit, dat de visch Een heel wat lager wezen is En 't onderscheid niet leert, zooals De mensch doet, tusschen echt en valsch Het lijkt ook inderdaad misschien Wel vreemd, van dezen kant bezien; Maar meent u, dat op dit terrein, De menschen zooveel wijzer zijn? Ging niet de mensch, door eeuwen heen, Steeds stootend aan dezelfden steen, Misleid door schijn en door bedrog En wordt hij ook niet heden nog, Gevangen door een sehoonen schijn, Die achteraf niets blijkt te zijn, Dan 't masker voor een scherpen haak, Die hem helaas maar al te vaak, Aan 't een of ander lijntje bond, Vóór hijte laat de waarheid vond? Zoo gaat het ook reeds eeuwen lang, In wezen steeds denzelfden gang, Hoezeer de mensch ook naast den visch, Een heel wat hooger wezen is P. GASUS. Het feest van D. C. IJ. Een vroolijke avond in Cycloop. D.C.IJ. heeft gisteravond het behalen van het clubkampioenschap van Nederland na de officieele gebeurtenissen gevierd met een feestavond in Cycloop, die klonk als een klok en bewees, dat de D.C.IJ.'ers niet alleen dam men, maar ook feestvieren kunnen. Het tiental is op grootsche wijze gehuldigd, maar voor dat het Ran de huldiging toe was hebben mevrouw Dora Arisz-Schrama, Jopy van Ossenbruggen, Jack Funny en Master John de stemming er in gebracht met zang, voordrachten, dans en goochelen, waarbij Manna Cornet, voor zoover noodig, voor de pianomuziek zorgde. Hierna kwam een officieel intermezzo, de hiuldiging der tien kampioenen. De voorzitter van D.C.IJ. de lieer K. de Jong, herinnerde aan de door D.C.IJ. behaal de successen en wees op de groote vlucht, die de damsport in ons land genomen heeft. De Nederl. Dambond telt thans niet minder dan 4000 leden. Het was een prachtig succes van de nog slechts 12V2-jarige club, het kam pioenschap vari Nederland te behalen. Maar de jongens hebben er fel voor moeten strij den. Voorts herinnerde de heer De Jong aan het bezoek van den wereldkampioen Rai- chenbach, aan de successen der D.C.IJ.'ers in de wedstrijden om den meestertitel en andere successen. De eerste die D.C.IJ. complimenteerde was de heer A. v. d. Broek, voorzitter van den Nederl. Dambond, die het goed vond, dat er nu eens geen dammers, maar artisten in de zaal waren. Het is een avond, waarop over dammen niet gesproken wordt, zoodat ook de familie van de dammers eens kan ge nieten. De N.D.B. heeft met verwondering de prestaties van D.C.IJ. gadegeslagen. Waar andere clubs 25 jaar over doen. als ze het al zoover brengen, volbracht D.C.IJ. In 12 y2 jaar. Een groote kracht gaat van het bestuur uit, in het bijzonder van den voorzitter. Zelfs Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, steden met zoovele tientallen kunnen niet doen wat D.C.IJ. doet. Aan het slot van zijn toespraak bood de heer van den Broek D.C.IJ. een diploma en een medaille van den Bond aan. De heer Kroone, viceijvoorzitter van den DIstrictsbond Noord-Holland huldigde even eens de club in verband met de behaalde successen. Ook de heer Kroone zwaaide den heer De Jong lof toe voor alles wat deze voor de damsport heeft gedaan. Hij bracht in herinnering, hoe de Amsterdamsche dam mers eens den neus hebben opgehaald, om dat zij den boer op moesten om te dammen; zij moesten spelen in Wormer, Zaandam, Haarlem, IJmuiden enz. En nu „hebben de boeren overwonnen". (Gelach). Soreker bood een bloemstuk aan en een medaille voor het behaalde kampioenschap van Noord-Holland. Vervolgens complimenteerde de heer Van Brussel namens de Damclub Wormer, Osen- darp namens de Bridgeclub IJmuiden, mej. Adriaan namens IJmuidens Bloei en de Ope- rette-Vereeniging IJmuiden, P. Heere na mens stormvogels, Meure namens de Haar- lemsche Damclub en S. Baarda namens het eere-comité. Bijna allen boden fraaie bloe men aan. De heer K. de Jong en de heer B. Dukel dankte voor de gebrachte hulde. Hiermede was het officieele gedeelte ge- eindied. Fet eerdere deel van den avond en een groot deel van den nacht werd met dans, v.oris- pn muziek doorgebracht. Alle werven hebben werk, In Duitschland hebben praktisch gespro ken alle werven volop werk. Zoo is op het eilandje Finkenwarder bij Hamburg op een werf een vrachtmotorschip te water gelaten, hetgeen in bijna tachtig jaar niet gebeurd is.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1